28 września 2016, 19:39:55 - dyrovski
Pogoń ostatnim ćwierćfinalistą

W ostatnim meczu 1/8 finału Pucharu Polski Pogoń Szczecin wygrała na własnym boisku z Jagiellonią Białystok 4-1 (1-1) i awansowała do ćwierćfinału rozgrywek. Bramki dla "Portowców" zdobyli Adam Frączczak z rzutu karnego, Kamil Drygas, Ádám Gyurcsó i Ricardo Nunes. Dla gości gola strzelił Fedor Černych.

W 10. minucie spotkania Rafał Murawski zdecydował się na uderzenie z dalekiej odległości, jednak Damian Węglarz poradził sobie z obroną tego strzału. Trzy minuty później z rzutu wolnego kopnął Ádám Gyurcsó, ale ponownie górą był bramkarz gości. W 18. minucie kolejną szansę miała Pogoń. Kamil Drygas podał do Murawskiego, a ten oddał strzał, po którym piłkę przed siebie odbił Węglarz. Murawski próbował jeszcze opanować futbolówkę, lecz został sfaulowany przez Piotra Tomasika i sędzia odgwizdał rzut karny. Pewnym wykonawcą "jedenastki" był Adam Frączczak. W 36. minucie groźniej zaatakowała Jagiellonia i od razu udało jej się doprowadzić do remisu. Przemysław Frankowski zacentrował w szesnastkę z lewej strony, a gola głową z bliska strzelił Fedor Černych.

W 51. minucie blisko zdobycia bramki był Taras Romanczuk, ale Dawid Kudła obronił uderzenie Ukraińca. Dziewięć minut później w pole karne dośrodkował Cornel Râpă, a strzał głową oddał Drygas, lecz w dobrej sytuacji nie potrafił pokonać Węglarza. W 63. minucie Râpă jeszcze raz zacentrował w szesnastkę, a niecelnie głową tym razem uderzył Frączczak. Cztery minuty później kolejne dośrodkowanie Râpy dało "Portowcom" prowadzenie, a golkipera gości strzałem głową pokonał Drygas. W 73. minucie Gyurcsó ładnie uderzył z rzutu wolnego, a jeszcze lepszą interwencją popisał się Węglarz. W 81. minucie niecelny strzał oddał Łukasz Zwoliński, który pojawił się na boisku kilka chwil wcześniej. Pięć minut później Pogoń zdobyła jeszcze jedną bramkę. Zwoliński podał do Gyurcsó, a Węgier strzelił gola precyzyjnym uderzeniem z okolic szesnastego metra. W 89. minucie gospodarze dołożyli kolejne trafienie. Autorem bramki był Ricardo Nunes, który wykończył ładną, zespołową akcję szczecinian.

28 września 2016, 17:45 - Szczecin (Stadion im. Floriana Krygiera)
Pogoń Szczecin 4-1 Jagiellonia Białystok
Adam Frączczak 21 (k), Kamil Drygas 67, Ádám Gyurcsó 86, Ricardo Nunes 89 - Fedor Černych 36

Pogoń: 66. Dawid Kudła - 2. Cornel Râpă, 21. Sebastian Rudol, 33. Mateusz Lewandowski, 77. Ricardo Nunes - 11. Spas Delew (85, 27. Takafumi Akahoshi), 19. Jakub Piotrowski (78, 32. Robert Obst), 6. Rafał Murawski, 14. Kamil Drygas, 7. Ádám Gyurcsó - 9. Adam Frączczak (80, 93. Łukasz Zwoliński).

Jagiellonia: 96. Damian Węglarz - 8. Łukasz Burliga (46, 14. Marek Wasiluk), 17. Ivan Runje, 16. Guti, 77. Piotr Tomasik (83, 11. Karol Mackiewicz) - 4. Jacek Góralski, 22. Rafał Grzyb, 6. Taras Romanczuk (76, 28. Karol Świderski), 21. Przemysław Frankowski - 5. Konstantin Vassiljev, 10. Fedor Černych.

żółte kartki: Murawski, Râpă - Burliga, Tomasik.

sędziował: Krzysztof Jakubik (Siedlce).
widzów: 3826.

Pogoń w ćwierćfinale zagra z Puszczą Niepołomice. Mecze tej fazy rozgrywek zostaną rozegrane 26 października i 30 listopada.

xyz - 28 września 2016, 19:42:05 - *.play-internet.pl
i bardzo dobrze, bo temu facecikowi bez klasy ego urosło większe niż wieża kościelna

spanien - 28 września 2016, 19:42:16 - *.dyn.telefonica.de
No to Puszcza w półfinale PP

bee - 28 września 2016, 19:42:18 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Z tego Rapy będą ludzie! Dotychczasowo same świetne mecze w barwach Pogoni! Nie ogarniam, jak REPREZENTANT RUMUNII, wielokrotny gracz wielokrotnego dominatora ligi rumuńskiej, Steauy, grającej w Lidze Mistrzów na dodatek wcale niestary idzie do takiej - z całym szacunkiem - Pogoni, zamiast do pucharowicza - Zagłębia lub mistrza grającego w LM - Legii. Nie ogarniam! Brozie i Todorovskie naprawdę lepsi?

Sto(L)ica - 28 września 2016, 19:42:38 - *.centertel.pl
Życzę Pogonii pucharu Polski z całego serca kibic Legii Warszawa, powodzenia Portowcy!!

SPQR - 28 września 2016, 19:42:41 - *.dynamic.chello.pl
Albo Jaga odpuściła albo nagle z niej zeszło powietrze.

Mati - 28 września 2016, 19:43:40 - *.dynamic.chello.pl
Zwolak brawo chlopie za asyste

1312 - 28 września 2016, 19:44:41 - *.internetia.net.pl
Karny kontrowersyjny!Liczę na Puszczę w dwumeczu z Pogonią!

Ryba - 28 września 2016, 19:45:23 - *.adsl.inetia.pl
Hej.Probierz sam sobie strzelił w stopę wpuszczając Wasiluka,wszysto puszczał swoją stroną. W weekend rewanż.

Pucek - 28 września 2016, 19:45:33 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Właśnie wszedł kupon i w niedzielę też wejdzie.celowa zagrywka my wam dziś Wy nam w niedzielę takze wygrana jagi w niedzielę pewna!

bis - 28 września 2016, 19:47:24 - *.146.66.32.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Jaga to jednak papierowy tygrys. Stawiałem na jej finał z Lechem. A tu taka klęska. Mimo pomyłki sędziego z karnym, to oni powinni pogonić Pogoń. Jednak E-klapa, to E-klapa.

Portowiec - 28 września 2016, 19:48:02 - *.range81-155.btcentralplus.com
To jest kara za finał gdzie Pan sedzia małek wam pomógł!!

D... - 28 września 2016, 19:48:25 - *.adsl.inetia.pl
Typowo polski układ: wy na puchar, wy nam ligę... W Białymstoku w ciemno można stawiać 3-0 dla Jagi

Fred - 28 września 2016, 19:51:33 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Dobra druga połowa w wykonaniu Pogoni,w następnym meczu jesteśmy faworytem ale trzeba podejść do tego dwumeczu mega skoncentrowanym.

Portowiec - 28 września 2016, 19:51:36 - *.range81-155.btcentralplus.com
Pogon wygra w niedziele to pewne 😆

zubr - 28 września 2016, 19:55:24 - *.bialystok.vectranet.pl
W niedziele rewanż i 3:0 dla Jagi przy pełnych trybunach. Już jest sprzedanych 13 tysięcy biletów

jolka - 28 września 2016, 19:57:15 - *.jjs.pl
To ile taki lidrer dostalby od borusi czy Sportingu aż strach się bać.

zubr - 28 września 2016, 19:57:37 - *.bialystok.vectranet.pl
Haha co wy sie jaracie że w pucharze polski wygraliście jak w niedziele przegracie i to zdecydowanie w Białym :D

BadBoy - 28 września 2016, 19:57:39 - *.hsd1.il.comcast.net
Brawo Portowcy! Nasz sen musial sie skonczyc!

cwks - 28 września 2016, 19:59:02 - *.nycmny.fios.verizon.net
hmm pchacie się na mistrza a puchar dopuszczacie czyli obojętnie co po ewentualnym zdobyciu mistrza się stanie was nie będzie to obchodzić czy odpadniecie w 1 czy 2 rundzie wstyd baba jago wstyd przegrać tak wysoko

SPQR - 28 września 2016, 19:59:16 - *.dynamic.chello.pl
Ustawka? W sumie to Pogoń bardziej potrzebuje punktów w lidze niż tego awansu, jak nie uzbierają ich teraz to na wiosnę będzie kicha.

Bb - 28 września 2016, 20:02:38 - *.dynamic.chello.pl
Pogonili Jagę.

kurozwadze - 28 września 2016, 20:07:36 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Jeśli udałoby się Pogoni wygrać PP to będą musieli pogodzić się z Legią, bo gdzie będą grali w eliminacjach do LE. Przecież ich stadion jest archaiczny i nie nadaje się na te rozgrywki.
Za jedną z bramek jest ugór porośnięty chwastami na, którym ustawiono parawan osłaniający przechodzących piłkarzy. Natomiast szczytem śmieszności jest baldachim nad jednym sektorem, zamiast normalnego zadaszenia!. Szatnie są również daleko za "stadionem".

Krzysiek - 28 września 2016, 20:08:29 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
jak tam probierz nie kazał redaktorowi składać życzeń urodzinowych. buc jeden

Baca - 28 września 2016, 20:09:39 - *.bb.sky.com
Probierz trener na dorobku. Ciekawe na co teraz bedzie narzekał. Gdziekolwiek był to nic konkretnego nie zbudował

Matejko - 28 września 2016, 20:14:06 - *.internetdsl.tpnet.pl
No w końcu Pogon coś pokazała. Teraz trzeba zrobić powtórkę z rozrywki w Niedzielę. Tym razem napalimy Kelemenem w piecu bo Węglarz już się spalił.

pyt - 28 września 2016, 20:14:37 - *.203.118.9
Ostatnie 30 min Obrona Jagiellonii stała w miejscu... co się stało?

pipi - 28 września 2016, 20:29:45 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Przeciętny mecz Jagi. Jak bramkarz krzyczy "moja!!!" to piłka musi być co najmniej wypiąstkowana. Masa błędów, strat i niedokładności. Gratulacje dla Pogoni.
JagaOnlyONE.

dziadu - 28 września 2016, 20:44:07 - *.centertel.pl
jagiellonia nie może grać co 3 dni.chłopaki nie dają rady bo pseudo trener łyski za dużo łyka...
strach co będzie jak do intertoto awansują.

nikt - 28 września 2016, 20:48:03 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Dzień więcej odpoczynku był nader widoczny w grze gospodarzy ale coś czuję że w Białymstoku Jagiellonia wygra ale nie 3-0 jak niektórzy wieszczą ale 1 lub 2 golami i nie do 0

kielczanin - 28 września 2016, 21:03:39 - *.63.27.34.vultr.com
Jednak Jagiellonia runęła. Nawet Runje nie pomógł.

Lolo - 28 września 2016, 21:10:24 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
Dzis 4 do przodu i idę o zakład ze w lidze dostaniemy od Jagi 3 w plecy. Taka rzeczywistość.

(jankes) - 28 września 2016, 21:46:11 - *.244.219.77
Trzeba wziąć poprawkę na to, że Jaga naprawdę jest na wyrost na pierwszym miejscu w tabeli. To efekt słabości ligi, a nie siły Jagi.
No i Probierz przekombinował - nawet nie tym, że wystawił słabiutkiego Węglarza (mam nadzieję, że trener przed meczem w wywiadzie dla Polsatu przejęzyczył się mówiąc, że Węglarz jest pierwszym bramkarzem na ligę), ale ustawiając zespół w jakimś fikuśnym łamanym ustawieniu - ni to 1-4-3-2-1 (pamiętna reprezentacja Smudy), ni to 1-4-4-2... Jaga wyszła bez prawego skrzydłowego (komentatorzy widzieli tam Burligę, który jednak na początku meczu grał normalnie na prawej obronie), a na tę stronę najczęściej schodził Góralski, który grał w trójce defensywnych pomocników z Grzybem i półlewym Romanczukiem. Przed nimi człapał Vassiljev, a z przodu próbował coś grać Černych, wokół którego bez ładu i składu krążył schodzący do środka z lewej flanki Frankowski. Kołomyja, groch z kapustą. Sami zawodnicy nie wiedzieli, co mają robić na boisku. W ten sposób Probierz tylko osłabił i tak niewielki potencjał tego składu personalnego. A okazja aby ograć Pogoń była niezwykła, bo gospodarze grali bez choćby jednego środkowego obrońcy. Tymczasem to Runje z Gutim robili błędy, jakby pierwszy raz spotkali się na gierce treningowej.
No nic, teraz trzeba gromadzić punkty w lidze, żeby bez stresu załapać się do ósemki i nie bać się o spadek...

hgfh - 29 września 2016, 0:05:13 - *.173.3.21.tesatnet.pl
Jakim cudem ten zespół może być liderem w Ekstraklasie?

t - 29 września 2016, 0:28:41 - *.icpnet.pl
Ch.. z wynikami Legiunio jesteśmy z wami

kagemusza - 29 września 2016, 0:46:18 - *.7-2.cable.virginm.net
I tak puchar zdobędzie Arka Gdynia

cc - 29 września 2016, 1:35:50 - *.131.89.84
Szkoda Jagiellonii. Widać, że Probierz będzie chciał wszystkie siły skumulować na Ekstraklasę i bardzo dobrze. Priorytet na teraz - czołówka ligi i europejskie puchary. Probierz i tak wykonuje kawał dobrej roboty w Białymstoku. Szkoda trochę Węglarza, że aż tak się spalił psychicznie, ale widać, że klub będzie go dalej promował. Życzę mu powodzenia i pójścia drogą Bartłomieja Drągowskiego. ;-)

alex - 29 września 2016, 2:14:41 - *.skierniewice.vectranet.pl
Sporo liczba kibiców

Wałbrzych - 29 września 2016, 2:26:22 - *.18.106.lan.ekonet.info
do cc - po co oni kumuluja siły i odpuszczaja skoro i tak w pucharach rundy nie przejda

or - 29 września 2016, 5:47:39 - *.rev.pro-internet.pl
Po składzie Jagi można było przypuszczać że chcą odpuścić mecz a jeżeli by się udało wygrać to może być zmartwienie na później.Tak kolejna drużyna przez odpuszczanie odpadła z PP.Dobrze ,wiadomo co czeka jakby Jadze udało się załapać do jakiś pucharów czyli kompromitacja może być od pierwszego spotkania !!.

AG k... Ś. - 29 września 2016, 6:50:32 - *.179.223.96
~kagemusza
kto zdobędzie? Chyba jakiś żart

Tuomas - 29 września 2016, 7:32:52 - *.201.90.244
Hmmm, obiektywnie patrząc mój główny faworyt do wygrania PP odpadł. Wygląda na to, że Wisła będzie mieć szansę wyrwać się z marazmu I zakwalifikować się do Ligi Europy kuchennymi drzwiami.

amaral - 29 września 2016, 8:21:28 - *.179.139.118
czy wiadomo już kto z której pary zagra z kim w półfinale? bo na 90 minut nie widzę takiej rozpiski?

ali - 29 września 2016, 9:01:54 - *.33.77.230