14 października 2016, 19:50:21 - dyrovski
Wójcicki zapewnia trzy punkty

W pierwszym meczu 12. kolejki Lotto Ekstraklasy Cracovia wygrała na własnym boisku z Wisłą Płock 1-0 (0-0). Zwycięską bramkę zdobył Jakub Wójcicki. Zwycięstwo oznacza, że "Pasy" przeskoczyły dzisiejszego rywala w tabeli.

Początek spotkania nie obfitował w stuprocentowe okazje do zdobycia bramki. Dużo było dośrodkowań w szesnastki z rzutów wolnych, jednak nie przynosiły one korzyści żadnej z drużyn. W 16. minucie Mateusz Cetnarski zacentrował w pole karne Wisły, a niecelnie głową w trudnej sytuacji uderzył Mateusz Szczepaniak. W 28. minucie Jakub Wójcicki dośrodkował z prawej strony boiska, a jeszcze jeden strzał głową oddał Szczepaniak, ale tym razem górą był Seweryn Kiełpin. Trzy minuty później doskonałą okazję do objęcia prowadzenia mieli goście, kiedy Piotr Malarczyk sfaulował w szesnastce Dimityra Ilijewa i sędzia odgwizdał rzut karny. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Dominik Furman, jednak futbolówka po jego mocnym uderzeniu poleciała nad poprzeczką. Tuż przed przerwą sprzed szesnastki kopnął Tomasz Brzyski, ale nie udało mu się trafić w bramkę.

W 50. minucie Szczepaniak zacentrował z prawej strony, a głową uderzył Miroslav Čovilo, lecz dobrą interwencją wykazał się golkiper gości. Pięć minut później Cracovia wyszła na prowadzenie. Cetnarski dośrodkował z rzutu rożnego, a strzał głową oddał Krzysztof Piątek. Kiełpin zdołał odbić piłkę, jednak wobec dobitki Wójcickiego był już bezradny. W 62. minucie ładnie z okolic szesnastego metra kopnął Brzyski, ale futbolówka po interwencji bramkarza Wisły odbiła się od słupka. W odpowiedzi na uderzenie z dalszej odległości zdecydował się Siergiej Kriwiec, lecz Grzegorz Sandomierski złapał piłkę. W 84. minucie próbę podjął Piątek, a futbolówka odbiła się jeszcze od nogi Przemysława Szymińskiego, jednak bramkarz Wisły zdołał ją wybić. Pięć minut później, po dośrodkowaniu Deleu, niecelnie głową uderzył Piątek. W doliczonym czasie gry doskonałej szansy ponownie nie wykorzystał Piątek, który w sytuacji sam na sam z Kiełpinem strzelił obok bramki.

14 października 2016, 18:00 - Kraków (stadion Cracovii)
Cracovia 1-0 Wisła Płock
Jakub Wójcicki 55

Cracovia: 29. Grzegorz Sandomierski - 7. Jakub Wójcicki (81, 26. Deleu), 22. Piotr Malarczyk, 24. Piotr Polczak, 2. Tomasz Brzyski - 27. Marcin Budziński, 14. Damian Dąbrowski, 5. Miroslav Čovilo, 10. Mateusz Cetnarski (78, 62. Erik Jendrišek), 20. Mateusz Szczepaniak (90, 11. Mateusz Wdowiak) - 99. Krzysztof Piątek.

Wisła: 87. Seweryn Kiełpin - 95. Patryk Stępiński, 25. Przemysław Szymiński, 24. Tomislav Božić, 2. Kamil Sylwestrzak - 18. Piotr Wlazło, 8. Dominik Furman, 21. Maksymilian Rogalski (85, 19. Emil Drozdowicz), 41. Dimityr Ilijew (59, 30. Siergiej Kriwiec), 10. Giorgi Merebaszwili - 29. José Kanté (71, 9. Arkadiusz Reca).

żółte kartki: Čovilo, Brzyski, Malarczyk - Rogalski, Merebaszwili, Stępiński.

sędziował: Krzysztof Jakubik (Siedlce).
widzów: 7443.

W 31. minucie Dominik Furman (Wisła) nie wykorzystał rzutu karnego (strzelił nad bramką).

dobosz - 14 października 2016, 19:52:03 - *.dynamic.chello.pl
brawo krzysiu piatek ;) koncowka twoja oby tak dalej sianko imprezki wszystko sie zgadza

hdbsb - 14 października 2016, 19:53:51 - *.centertel.pl
o ile Furman jako rozgrywajacy jest dobry o tyle karnych ten czlowiek nie powinien nigdy strzelac wszystki karne strzelone na farcie albo na pale mocno na sile , tak sie wlasnie koncxy takie strzelanie na chama, jak widze takie zawodnika ktory strzela tak karne mocno i na pale to wiafomo ze wkoncu strzeli ale sobie w glowe wlasna pietą

Hades - 14 października 2016, 19:56:58 - *.internetia.net.pl
Jakubik żenujące sędziowanie

Nafciarz55 - 14 października 2016, 20:05:32 - *.play-internet.pl
To już nie jest ta Wisła z 1 ligi, ewidentny brak argumentów z przodu. Wygląda na to ze ddziałace średnio się spisali. Kołderka robi sie za krótka. Narazie wynik bardzo ponad stan, raczej chwilowy wyskok. Przydałby się Piotrowski na skrzydle. Wnosił duzo ożywienia i strzelał przede wszystkim. Przy słabej formie Recy byłby dużym wzmocnieniem! Chłopak leczy się juz 3 miesiące po skreceniu kostki a podobno sponsorem Wisły jest Ortomed wiec jest nie halo.

perkins007 - 14 października 2016, 20:15:31 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Brawo Pasy. Oby tak dalej. Caly czas do przodu idziemy.
TYLKO PASY TYLKO CRACOVIA !!!

murek - 14 października 2016, 20:16:26 - *.play-internet.pl
Mecz przegrał trener kaczmarek m.in przez fatalne zmiany.Trzymanie na boisku nic nie wnoszącego Rogalskiego zamiast wcześniej wprowadzić Krivca,zdjęcie walczaka Ilieva,wprowadzenie przewracającego się o własne nogi Recy.

Gbdb - 14 października 2016, 20:30:13 - *.centertel.pl
teraz pewnie cracovia sie cieszy ze polbanki na kaleczniaka rece nie wydala po sezonie rogalski out razem z reca

Zks - 14 października 2016, 20:40:00 - *.dynamic.mm.pl
Wielka porazka.Chu... mnie strzela jak patrze jak,oni grają :/ Przy takiej grze żegnaj ekstraklaso witaj 1 ligo ;) pozdrawiam!!!

Wiesław - 14 października 2016, 20:43:15 - *.leczyca.vectranet.pl
Ten mecz na niebiesko, czyli przeczuwają że Legia dziś przegra, bo zawsze dziennie jest tylko 1 mecz na niebiesko na tej stronie.

wawel - 14 października 2016, 21:07:33 - *.dynamic.chello.pl
a tak się cieszyliście że nam podbieracie naszych rezerwowych przed sezonem, i co? i lipa panowie, lipa..

VNV - 14 października 2016, 21:46:02 - *.lilonet.pl
Wisła przez cały mecz oddała tylko jeden celny strzał na bramkę... W drugiej połowie praktycznie nie istniała.

Cracovia - 14 października 2016, 21:59:04 - *.centertel.pl
Mecz bez historii. Ważne 3 punkty osiągnięte minimalnym nakładem sił. Płock na poziomie Korony, tylko bronił się w 10 na własnej połowie- stąd tylko 1-0. Mimo niewykorzystanego karnego najlepszy w Wiśle Furman i Kiełpin. My teraz po 3 punkty do Wroclawia i dolaczamy do czołówki ☺ z Zielinskim będzie znowu szansa na puchary ☺

Olsztyn - 14 października 2016, 22:09:42 - *.137.18.200
Brawo ogóry z Płocka, miód na moje serce heheheheheh

zks - 14 października 2016, 22:50:23 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Pechowa porażka i bardzo boli zmarnowany w żałosny sposób karny przez Furmana. Przegrywamy przez to z drużyną, która ośmieszyla polska piłkę odpadając specjalnie juz w I rundzie eliminacji LE z pastuchami. Szkoda.

Riposta - 14 października 2016, 23:06:38 - *.centertel.pl
@zks - te pastuchy z Macedonii, o których piszesz zrobiłyby galarete z tej twojej prowincjonalnej ekipy. 1 celny strzał w meczu - a ty piszesz o pechowej porażce hehe Pechowo to nie wygralismy z Wami 3-0. Zresztą jeszcze kilka kolejek i wrocicie na miejsce premiujace awansem do 1 ligi ☺

BadBoy - 15 października 2016, 0:46:37 - *.col.wideopenwest.com
Hej, Hej!
Cracovia i Jagiellonia 4 ever!

Pasy - 15 października 2016, 7:19:44 - *.centertel.pl
ZKS poprostu pierwszy raz w życiu wczoraj widzial Wawel i zwariowal.
Tylko Pasy tylko Cracovia !

kieRo - 15 października 2016, 7:33:15 - *.95.202.37
Droga Redakcjo 90minut.pl
Dlaczego nie ma postu o legii?
Czyżby to z powodu kolejnej porażki?
Pewnie jak wygrają to znowu będzie hejt.
Gratuluję postawy!
Pozdrawiam
-Marek

or - 15 października 2016, 8:00:55 - *.rev.pro-internet.pl
Furman z każdym meczem gra coraz słabiej a ukoronowaniem był rzut karny gdzie strzelając go nie trafił piłką w bramkę tylko strzelil na wiwat swojej słabości.

KR - 15 października 2016, 8:37:56 - *.kpn.net
Ile ludzi ? Z perspektywy tv wyglądało to raczej na 3500 max

zks - 15 października 2016, 9:51:25 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Do riposta
Płock otrzymał prawa miejskie wcześniej niż Kraków, więc najpierw poucz się historii w swojej zawodówce, a nie obrażasz innych i myślisz, że jesteś najmądrzejszy. To że teraz Cracovia ma farta i robi wynik ponad stan to nie znaczy, że zaraz nie wyląduje znowu w I lidze. A potwierdzają moją teorie super transfery typu snajper Piątek

Kibic KSC - 15 października 2016, 10:43:34 - *.skybroadband.com
Najwazniejsze sa 3 punkty lepiej brzydko grac i wygrac ! Cracovia i jej barwy dwie !

Riposta - 15 października 2016, 10:49:22 - *.centertel.pl
@zks - a co mają prawa miejskie do tego że jesteście piłkarską prowincją? Widać że nie skończyłeś nawet zawodówki, bo nie posidasz umiejętności czytania ze zrozumieniem. A ponad stan to na razie wy stoicie - zobaczymy po 30 kolejkach, kto wyladuje w dolnej ósemce ☺ ps.dobrze że nie kupiliśmy od was tego nieudacznika Recy. A co do Piątka- spokojnie chłopak strzeli jeszcze kilka bramek w tej rundzie

hultaj - 15 października 2016, 13:13:05 - *.dynamic.mm.pl
Do Riposta.Nieudacznikiem to jestes Ty czlowieku.Dwa jak tam puchary hehe.Ty sie onas nie martwic musisz.Dowidzenia

fan Wisła - 15 października 2016, 13:43:01 - *.154.70.0
WISŁO: żenada !!!!Żadnej 100% sytuacji , w dodatku nie strzelony karny !!! Brak słów by cokolwiek pisać !!! Szkoda.......