26 października 2016, 15:22:48 - dyrovski
Skromna zaliczka Pogoni

W jedynym rozegranym dzisiaj meczu ćwierćfinałowym Pucharu Polski drugoligowa Puszcza Niepołomice przegrała na własnym boisku z Pogonią Szczecin 1-2 (0-1). Gole dla drużyny z Lotto Ekstraklasy zdobyli Ricardo Nunes i Adam Frączczak. Gospodarze odpowiedzieli trafieniem Marcina Orłowskiego.

W 9. minucie zakotłowało się pod bramką Puszczy, gdy Ricardo Nunes wrzucił piłkę z rzutu wolnego, a Piotr Stawarczyk mocnym wybiciem piłki musiał wyjaśnić sytuację. Po chwili Adam Frączczak kopnął z narożnika pola karnego, ale zablokował go Michał Czarny. Z podobnej odległości po drugiej stronie boiska bardzo niecelnie uderzył również Maciej Domański. Piłka wpadła do siatki w 21. minucie. Mateusz Matras podał do Ricardo Nunesa, ten ograł Łukasza Furtaka i strzelił celnie po ziemi między nogami Stawarczyka. Kolejna akcja gości zakończyła się rzutem rożnym, gdy Andrzej Sobieszczyk końcami palców wybił futbolówkę po uderzeniu Frączczaka. Chwilę przed końcem pierwszej połowy Rafał Murawski zmarnował sytuację sam na sam z bramkarzem Puszczy.

Kilka chwil po rozpoczęciu drugiej części gry szansę miała Puszcza, kiedy mocny strzał oddał Kamil Łączek, jednak dobrze w bramce gości spisał się Jakub Słowik. W odpowiedzi Murawski zacentrował w szesnastkę, a głową uderzył Matras, ale na jego nieszczęście piłka odbiła się jedynie od poprzeczki. W 56. minucie Pogoń zdobyła drugiego gola. Ricardo Nunes podał do Takafumiego Akahoshiego, który wbiegł w pole karne i zagrał wzdłuż bramki, a strzałem bez przyjęcia Sobieszczyka pokonał Frączczak. W 69. minucie Mateusz Lewandowski kopnął z dalszej odległości, lecz była to bardzo nieudana próba. Trzy minuty później Matras zagrał lekko do Murawskiego, a ten oddał natychmiastowy strzał sprzed szesnastki, ale futbolówka poleciała obok słupka. W 81. minucie Słowik obronił uderzenie Domańskiego z bliska. Po upływie kilku chwil Puszcza przeprowadziła akcję, po której strzeliła gola. Dominik Radziemski dośrodkował na głowę do Marcina Orłowskiego, a ten skierował piłkę do bramki.

26 października 2016, 13:30 - Niepołomice (Stadion Miejski)
Puszcza Niepołomice 1-2 Pogoń Szczecin
Marcin Orłowski 84 - Ricardo Nunes 21, Adam Frączczak 56

Puszcza: 22. Andrzej Sobieszczyk - 4. Łukasz Furtak, 23. Piotr Stawarczyk, 3. Michał Czarny, 28. Michał Mikołajczyk - 10. Maciej Domański, 8. Longinus Uwakwe (57, 11. Dominik Radziemski), 7. Marcel Kotwica, 18. Damian Lepiarz (85, 6. Arkadiusz Gajewski), 14. Kamil Łączek (61, 17. Bartosz Żurek) - 19. Marcin Orłowski.

Pogoń: 1. Jakub Słowik - 2. Cornel Râpă, 21. Sebastian Rudol, 3. Jarosław Fojut, 33. Mateusz Lewandowski - 11. Spas Delew (47, 7. Ádám Gyurcsó), 23. Mateusz Matras, 6. Rafał Murawski, 27. Takafumi Akahoshi, 77. Ricardo Nunes (74, 19. Jakub Piotrowski) - 9. Adam Frączczak (65, 93. Łukasz Zwoliński).

żółta kartka: Kotwica.

sędziował: Sebastian Jarzębak (Bytom).
widzów: 1724.

Rewanżowe spotkanie zostanie rozegrane 30 listopada.

Puchar Polski 2016/2017

epiotrek - 26 października 2016, 15:24:20 - *.146.18.226.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Brawo Pogoń !!!!

castel - 26 października 2016, 15:24:33 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Liniowy do okulisty. Sytuacja ze spalonym Mikołajczyka woła o pomstę do nieba. Bramka kontaktowa dyskusyjna.

Jifgjj - 26 października 2016, 15:24:56 - *.mynet.com.pl
Guy huffy humbled

dizi - 26 października 2016, 15:28:26 - *.play-internet.pl
W końcu pokazali w tv Siwewłosy jak wyłazi na daszek z lornetką.

Polska - 26 października 2016, 15:32:49 - *.static.ip.netia.com.pl
a Przemek był?

mks - 26 października 2016, 15:32:59 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Powtórka po meczu pokazała że nawet połowa piłki nie przeszła a co dopiero cały obwód, no ale awans formalność i tak.

Radekk - 26 października 2016, 15:39:47 - *.47.102.197.ipv4.supernova.orange.pl
Swoją drogą to liniowy dzisiaj pokazal się ze "świetnej" strony... Najpierw "spalony" zawodnika wychodzącego głeboko zza obrońców, a potem ta "bramka" dla Puszczy. Trochę parodia.

KRZYSZTOF - 26 października 2016, 15:43:11 - *.centertel.pl
Brawo Pogoń ! Jest gitara 👍 Jak dla mnie, bramka ⚽ dla Puszczy była.

beern - 26 października 2016, 15:47:42 - *.noc.fibertech.net.pl
Bramka dla Puszczy była, spalonego w 77 minucie na zawodniku Puszczy nie było. W Niepołomicach po raz pierwszy w tym roku zespół z ekstraklasy był lepszy. Gratulacje dla Pogoni. Pozdrowienia dla trenera Moskala W rewanżu Puszcza wygra 2:1, będzie dogrywka i karne, a w karnych Pogoń z Puszczą nie ma szans ;)

Mks - 26 października 2016, 15:58:27 - *.dynamic.mm.pl
beern w Szczecinie Puszcza dostanie piątkę. Nie będzie musiała grać na takim klepisku. Było to widać na powtórce po strzale Gyurcso jak piłka skakała na kępkach trawy. Ogórki się podniecają że wygrywają jak rozgrywają mecz na poligonie gdzie nie liczy się technika a siła fizyczna. W Szczecinie murawa dobra także będzie strzelanie.

azulgranic - 26 października 2016, 16:07:16 - *.dynamic.chello.pl
MKS wstrzymaj się z opinią nt murawy jaka będzie w Szczecinie.
Spójrz na datę rewanżu, może być niezłe błoto lu śniegi

Golo - 26 października 2016, 16:18:25 - *.range81-155.btcentralplus.com
Stadion Pogoni wygloda jak wygloda ale ma najlepszą podgrzewaną murawe w Polsce tagrze o snieg i błoto sie nie martw no chyba ze poza murawą 😂😂

kibic - 26 października 2016, 16:22:15 - *.mlawa.vectranet.pl
Przemek też był z Dziadkiem

bis - 26 października 2016, 16:51:55 - *.146.16.135.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Świetny występ wałbrzyskiej pary: Radziemski-Orłowski.
W Szczecinie można jeszcze powalczyć.

Maciej - 26 października 2016, 16:58:09 - *.dip0.t-ipconnect.de
TAGRZE - o kurde...

Obywatel - 26 października 2016, 17:12:20 - *.dynamic.chello.pl
Najlepszy w tym meczu był jeden miejscowy kibol emeryt który oglądał mecz z dachu swojego domu na leżaku przez lornetke i jeszcze w przerwie poszedł zmienić spodnie haha

fanatic - 26 października 2016, 17:52:14 - *.092.076.pools.vodafone-ip.de
Potwierdzam.Siwewłosy widziany z lornetką za friko oglądał,ale bez Dziadka.

adi - 26 października 2016, 17:57:17 - *.szczecin.vectranet.pl
tagrze ten... w rewanzu formalnosc. ludzie, holender jasny, uzywajcie slownikow...

Anna - 26 października 2016, 19:23:54 - *.dynamic.chello.pl
Zaliczka prawidłowa. Lechia i Korona padły na Puszczy, Pogoń jedną nogą w półfinale. Bramki dla Puszczy raczej nie było, piłka skozłowała w pionie nie przekraczając linii bramkowej ale i tak gratulacje dla obu drużyn!

asd - 26 października 2016, 20:00:51 - *.dynamic.chello.pl
Jakub Zagórski do pierwszego składu Puszczy!!!!

Tomek - 27 października 2016, 15:36:17 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
Z opisu wynika, ze caly czas Pogon atakowala, a ja bylem na meczu i widzialem bardzo wyrownany mecz.
Nie jestem kibicem Pogoni i Puszczy. Pozdrawiam.

@Tomek - 27 października 2016, 18:29:32 - *.43.188.65
Moze dlatego Tomku, ze slabo znasz sie na pilce?

kibic - 27 października 2016, 20:00:09 - *.opera-mini.net (*.0.40.21)
byłem na meczu wtej wsi drużyna bez prawdziwych kibiców, 4 ligowy Hutnik ma więcej fanatyków niż te żubry

do kibic - 28 października 2016, 18:37:02 - *.fiberway.pl
Oj kibic kibic, lecz kompleksy gdzie indziej. Żal dupcie ściska, że wielki Hutnik musi grać na jeszcze mniejszych "wioskach" i zbierać konkretnie baty kiedy Puszcza gra trzeci mecz tej jesieni z drużyną z Ekstraklasy?

witac - 31 października 2016, 18:31:02 - *.pppoe.yola.ertelecom.ru