31 października 2016, 19:50:15 - dyrovski
Zagłębie wskakuje na podium

Zagłębie Lubin zremisowało z Wisłą Kraków 2-2 (1-1) w ostatnim meczu 14. kolejki Lotto Ekstraklasy. Obie bramki dla gospodarzy zdobył Arkadiusz Woźniak. Autorem pierwszego trafienia dla gości był Petar Brlek, który pokonał Martina Polačka pięknym uderzeniem. Drugiego gola strzelił Jakub Bartosz. Dzisiejszy rezultat pozwolił awansować Zagłębiu na trzecie miejsce w tabeli.

Od początku spotkania lepiej na boisku prezentowali się goście, jednak strzał Patryka Małeckiego w 8. minucie był jeszcze niecelny. "Biała Gwiazda" swoją przewagę wykorzystała sześć minut później. Paweł Brożek zagrał do nadbiegającego Petara Brleka, a Chorwat uderzył piekielnie mocno sprzed szesnastki i nie dał żadnych szans Martinowi Polačkowi, który nie zdążył nawet zareagować. W 20. minucie w dobrej sytuacji znalazł się Brożek, ale jego strzał w ostatniej chwili został zablokowany przez Jarosława Jacha.

Dwie minuty później Rafał Pietrzak zagrał z lewej strony boiska w pole karne, gdzie bez przyjęcia kopnął Zdeněk Ondrášek. Piłka trafiła jednak w Jacha, a następnie bez problemu została złapana przez Polačka. W 27. minucie wreszcie próbę podjął jeden z zawodników Zagłębia, lecz futbolówka po strzale Łukasza Janoszki poleciała obok słupka. W ostatniej akcji pierwszej połowy gospodarze doprowadzili do remisu. Krzysztof Janus zacentrował z rzutu wolnego, a gola uderzeniem głową strzelił Arkadiusz Woźniak.

Już w 49. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie. Łukasza Załuskę ponownie pokonał Woźniak, który zdecydował się na strzał z dalszej odległości. Piłka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do bramki. Siedem minut później Woźniak mógł skompletować hat tricka, ale tym razem dobrą interwencją wykazał się golkiper gości. W 59. minucie ładną akcję przeprowadziła Wisła. Boban Jović zagrał przez całą szerokość boiska do Małeckiego. Ten podał natychmiastowo do Ondráška, a Czech uderzył bez przyjęcia, lecz piłka poleciała wysoko nad poprzeczką. W odpowiedzi próbę z rzutu wolnego podjął Filip Starzyński, ale nie udało mu się trafić w bramkę.

W 73. minucie Maciej Sadlok kopnął także z rzutu wolnego, lecz dobrze spisał się w tej sytuacji Polaček. Kilka chwil później gola mógł strzelić Martin Nešpor, jednak futbolówka po jego strzale spadła jedynie na górną siatkę. W 76. minucie ponownie był remis. Jović zagrał z prawej strony wzdłuż bramki i wydawało się, że bramkarz Zagłębia spokojnie złapie piłkę. Ta jednak przeleciała mu między nogami i z najbliższej odległości gola strzelił Jakub Bartosz.

31 października 2016, 18:00 - Lubin (Stadion Zagłębia)
Zagłębie Lubin 2-2 Wisła Kraków
Arkadiusz Woźniak 45, 49 - Petar Brlek 14, Jakub Bartosz 76

Zagłębie: 1. Martin Polaček - 4. Aleksandar Todorovski, 33. Ľubomír Guldan, 5. Jarosław Jach, 23. Daniel Dziwniel - 7. Krzysztof Janus (46, 18. Filip Starzyński), 19. Filip Jagiełło (46, 20. Jarosław Kubicki), 28. Łukasz Piątek, 9. Arkadiusz Woźniak, 14. Łukasz Janoszka (77, 24. Jakub Tosik) - 13. Martin Nešpor.

Wisła: 24. Łukasz Załuska - 5. Boban Jović, 8. Alan Uryga, 4. Maciej Sadlok, 2. Rafał Pietrzak - 9. Rafał Boguski (68, 17. Jakub Bartosz), 10. Denis Popovič (82, 19. Tomasz Cywka), 21. Petar Brlek, 14. Zdeněk Ondrášek (69, 20. Mateusz Zachara), 88. Patryk Małecki - 23. Paweł Brożek.

żółte kartki: Janus, Todorovski - Uryga, Popovič.

sędziował: Daniel Stefański (Bydgoszcz).
widzów: 6281.

Boa - 31 października 2016, 19:51:18 - *.itsa.net.pl
Dośrodkowania Janusa siedem razy lepsze niż gwiazdki Starzyńskiego.

retro - 31 października 2016, 19:51:45 - *.107.34.104
dobry mecz, pierwsza połowa dla Wisły(chyba najlepsza w tym sezonie), a druga dla Zagłębia, remis myślę sprawiedliwy.

Kierownik - 31 października 2016, 19:51:47 - *.idk.net.pl
Bardzo dobre spotkanie,obie drużyny pokazały,że mają pomysł na grę,szkoda błędu polacka,bo to jego jedyny błąd w meczu,a petarda Brleka stadiony świata

Wislak - 31 października 2016, 19:52:00 - *.59.72.35
Równo z gwizdkiem! 90minut.pl trzyma poziom!

Słabe już to Zagłębie.
Żeby z takimi ogórkami u siebie ledwo zremisować? Wstyd.

Nikt - 31 października 2016, 19:58:44 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Wioska z podium lidze lżej.

Jeremi - 31 października 2016, 20:03:53 - *.dynamic.chello.pl
Błąd Polacka, to sprawiedliwość za bramkę po czasie, strzeloną w pierwszej połowie. Sędzia przedłużył mecz o 1min. Minuta dawno upłynęła, nic się nie wydarzyło, piłka turlała się po linii autowej, a pan Stefański czekał widocznie na cud,(zamiast przestrzegać przepisów) i cud po czasie wydarzył się dwukrotnie. Najpierw bezmyślnie faulował Małecki, a później piłka wpadła jeszcze do bramki.

mi(L)ik - 31 października 2016, 20:08:31 - *.153.9.51.dyn.plus.net
Dobry wynik dla drużyny ze sto(L)icy.

brawo - 31 października 2016, 20:10:54 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
Wisła urwała punkt za sprawą 2 młodych graczy polaków brawo

Conquista - 31 października 2016, 20:11:33 - *.dynamic.chello.pl
Forssell był na meczu.
Nudzi mu się w Legnicy czy transfer się szykuje?

Julek - 31 października 2016, 20:12:04 - *.dynamic.chello.pl
Horacy(ś) jak czytam twoje komentarze na 90minut czy na portalu Lubina to się niedobrze robi. Marudzisz, ględzisz, a na piłce się znasz jak ja balecie! PS. Na lubin.pl już się wypłakałeś?

Kartuz - 31 października 2016, 20:15:12 - *.dynamic.chello.pl
Nasuwa się pytanie po tym meczu: co robi w rezerwie (zamiast w pierwszym składzie Wisły Kraków) Jakub Bartosz? To jakiś sabotaż?

beka z lub - 31 października 2016, 20:20:41 - *.dynamic-ra-07.vectranet.pl
Piękna końcówka, łysy puścił szmate ha ha ha

Horacy - 31 października 2016, 20:32:15 - *.play-internet.pl
Stokowca po ko Ferenc prasowej zabrać natychmiast do psychiatry bo facet ma totalne odjazdy, albo coś wacha! gada takie bzdury ze ręce opadaja

artuur,,, - 31 października 2016, 20:46:13 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
Parodii ciag dalszy.Jednym zamykaja stadion calkowicie (Lech Poznan) drugim jeden sektor( przesuneli sie o 20 metrow w bok) Lubin. a moze tak na dach! Kabaretu ciag dalszy pt: Ekstraklapa

zdzich659 - 31 października 2016, 20:58:36 - *.adsl.inetia.pl
Horacy zmien dilera,bo na mecze nie chodzisz , jedyny twój cel to krytyka , jedyne pozytywne komentarze miałes to zachwalanie się Rogowską

marcin04 - 31 października 2016, 20:59:09 - *.icpnet.pl
dziwny mecz byl dla radka kluznego w wywiadze z magda wozniak mowil ze nie chcial zwyciestwa w meczu a dla niego to byl sprawidlowy remis.zaglebie go wychowalo a wisla wypuscila go na szerokie wody w jego bogatej kariery

CPJŚ - 31 października 2016, 21:26:14 - *.dynamic.chello.pl
Babola Martina koszt -2pkt Grupa decyzyjne bez kolegów z Wrocławia na Dolnym Śląsku nie istnieje hehe

ali - 31 października 2016, 21:28:55 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Trener Zagłębia nie panuje nad drużyną. W Lubinie należy grać od początku najlepszymi zawodnikami to co było w I połowie to tragedia. Zawodnicy szczególnie w pomocy nie rozumieli się, zero krycia błędy mnożyły się bardzo i tylko szczęście, że Wisła strzeliła 1 bramkę. W drugiej wyglądało to znacznie lepiej ale błąd bramkarza spowodował, że mamy remis. Trenerze proszę o przeanalizowanie meczu i grać najlepszymi zawodnikami. Bramkarz też powinien odpocząć.

pielgrzym - 31 października 2016, 21:46:48 - *.legnica.vectranet.pl
jaka liga takie podium

jas - 31 października 2016, 21:58:56 - *.uznam.net.pl
Załuska taki słaby,on się męczył w tej bramce.

krzysztof7 - 31 października 2016, 22:26:21 - *.business.static.vectranet.pl
najgorsi w zaglebiu - wychowankowie jagiello-kubicki

m - 31 października 2016, 22:55:56 - *.dynamic.chello.pl
betony tuskowe czemu nie napiszecie prawdy, że macie układ z policją i ochrona
oraz, że kupujecie oprawy za które wam płaci klub a ich sami nie robicie ?
Stomil to wasi bracia jak wisła was wytRąchała ? Ładnie się wypinacie.

Brek - 1 listopada 2016, 1:28:48 - *.dynamic-ww-03.vectranet.pl
Zapytaj sie swoich śledzi gdzie maja oprawe hipokrytko 😂😂😂😂😂

obwodnica - 1 listopada 2016, 15:03:00 - *.internetia.net.pl
m ~ co tydzien baty od LG , publika tez zawyzona tradycyjnie o 20-30% na meczu maks 4000-4500 tys no chyba ze doliczysz tych z Gdyni , co jeszcze wracają........

LEO - 1 listopada 2016, 15:16:19 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl