29 listopada 2016, 19:20:44 - dyrovski
Pogoń w półfinale

Pogoń Szczecin wygrała na własnym boisku z drugoligową Puszczą Niepołomice 2-0 (1-0) w rewanżowym meczu 1/4 finału Pucharu Polski. Gole dla gospodarzy strzelili Kamil Drygas i Adam Frączczak. W pierwszym spotkaniu także lepsi okazali się szczecinianie, którzy wygrali 2-1, i to oni zostali pierwszym półfinalistą obecnej edycji rozgrywek.

Goście od początku spotkania nie zamierzali tracić czasu i rzucili się do ataków, z których niewiele jednak wynikało, bowiem dobrze w obronie zorganizowana była Pogoń. W 8. minucie Dominik Radziemski zdecydował się na uderzenie z dalszej odległości, ale piłka poleciała daleko obok słupka. Zaledwie dwie minuty później prowadzenie objęli gospodarze. Ádám Gyurcsó zacentrował z lewej strony wprost na głowę do niepilnowanego Kamila Drygasa, który nie miał problemu z umieszczeniem futbolówki w bramce. Od tego momentu mecz się wyrównał.

W 25. minucie Drygas zagrał do Spasa Delewa, a Bułgar ograł Michała Czarnego i oddał strzał, jednak Andrzej Sobieszczyk zdołał odbić piłkę. Ta trafiła ponownie do Delewa, ale jego dobitka była już nieudana. Siedem minut później Maciej Domański dośrodkował w pole karne szczecinian, gdzie niecelnie uderzył Piotr Stawarczyk. W odpowiedzi Cornel Râpă zacentrował z prawej strony, a w szesnastce Takafumi Akahoshi strzelił z bliska nad bramką. Tuż przed przerwą jeszcze jedną szansę miała Pogoń. Ricardo Nunes dośrodkował spod końcowej linii boiska, a niecelny strzał głową oddał Delew.

W drugiej części spotkania działo się niewiele ciekawego. Pogoń dość szybko, bo w 54. minucie, podwyższyła swoje prowadzenie. Gyurcsó podał do Delewa, a Bułgar kopnął sprzed pola karnego. Bramkarz Puszczy wybił futbolówkę, jednak wobec dobitki Adama Frączczaka był bezradny. Po tym golu szczecinianie mieli spotkanie pod całkowitą kontrolą, a Puszcza nie wiedziała w jaki sposób zagrozić bramce rywala. W 79. minucie dobry strzał z daleka oddał Marcin Orłowski, ale jeszcze lepszą interwencją popisał się Jakub Słowik. Cztery minuty później Dawid Kort zagrał do Łukasza Zwolińskiego, a ten opanował piłkę i uderzył w kierunku bramki, lecz była to słaba próba i Sobieszczyk nie miał problemu ze złapaniem futbolówki.

29 listopada 2016, 17:30 - Szczecin (Stadion im. Floriana Krygiera)
Pogoń Szczecin 2-0 Puszcza Niepołomice
Kamil Drygas 10, Adam Frączczak 54

Pogoń: 1. Jakub Słowik - 2. Cornel Râpă, 21. Sebastian Rudol, 23. Mateusz Matras, 77. Ricardo Nunes - 11. Spas Delew, 6. Rafał Murawski (67, 10. Dawid Kort), 27. Takafumi Akahoshi, 14. Kamil Drygas, 7. Ádám Gyurcsó (81, 33. Mateusz Lewandowski) - 9. Adam Frączczak (74, 93. Łukasz Zwoliński).

Puszcza: 22. Andrzej Sobieszczyk - 4. Łukasz Furtak, 23. Piotr Stawarczyk, 3. Michał Czarny, 28. Michał Mikołajczyk - 11. Dominik Radziemski (51, 15. Dawid Kuliga), 8. Longinus Uwakwe, 17. Bartosz Żurek (51, 18. Damian Lepiarz), 10. Maciej Domański, 14. Kamil Łączek (71, 20. Filip Wójcik) - 19. Marcin Orłowski.

żółta kartka: Stawarczyk.

sędziował: Zbigniew Dobrynin (Łódź).
widzów: 2750.

Mecze półfinałowe zostaną rozegrane 1 marca i 5 kwietnia przyszłego roku.

Puchar Polski 2016/2017

wi - 29 listopada 2016, 19:22:20 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
kiedy losowanie??

max - 29 listopada 2016, 19:25:47 - *.play-internet.pl
I tak puchar zdobędą Wigry. A potem zrobią furorę w europejskich pucharach.

judasz - 29 listopada 2016, 19:27:01 - *.opera-mini.net (*.137.1.211)
stadion pekal w szwach

Ash - 29 listopada 2016, 19:28:24 - *.dynamic.mm.pl
A ma pękać w szwach we wtorek o 17:30?
3/4 ludzi pracuje, lub ma inne obowiązki.
Zobaczycie ile w Gdyni dziś będzie ludzi

Conquista - 29 listopada 2016, 19:30:50 - *.199.116.15
widać żetrener Moskal poważnie podszedł do tego meczu mimo wygranej w Niepołomicach i w rewanżu wystawił prawie pierwszy skład. Zabrakło jedynie Kuchty i Fojuta.

obserwator - 29 listopada 2016, 19:32:01 - *.fiberway.pl
Podziękowanie dla całej drużyny Puszczy za to co osiągnęli w Pucharze Polski.Powodzenia w rozgrywkach II ligi.

futbolista - 29 listopada 2016, 19:36:29 - *.bois.qwest.net
od ktorego roku wchodzi ten przepis [ czy juz od obecnego sezonu ? ],ze w LE ma wystepowac klub,ktory zajmie 4 miejsce w najwyzszej lidze w miejsce zdobywcy krajowego pucharu,jezeli bedzie z nizszej ligi,czy nawet z 5 miejsca w przypadku Polski,w Extra lidze ???

beern - 29 listopada 2016, 19:37:25 - *.fiberway.pl
Dzięki Puszcza za walke i ambicje. Powodzenia w lidze.

Konik - 29 listopada 2016, 19:39:37 - *.dynamic.mm.pl
Futbolista Ty na poważnie?

Portowiec - 29 listopada 2016, 19:43:58 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Gratulacje dla Pogonii Puchar jest nasz

rrr - 29 listopada 2016, 19:55:30 - *.dynamic.chello.pl
@max - pewnie że tak, Wigry Proktoledy rządzą!

Kordylier - 29 listopada 2016, 20:02:43 - *.dynamic.chello.pl
Puszcza niech wraca gdzie jej miejsce. Mieścina trzecioligowa max, z całym szacunkiem.

kredens - 29 listopada 2016, 20:10:52 - *.in-addr.broadbandscope.com
od sezonu 2014/15 nawet finalista PP nie zagra w elm LE. Jesli PP i MP zdobedzie ta sama druzyna, w LE zagra klub z 4 miejsca ekstraklasy. jesli MP jedna a PP druga, rowniez finalista nie zagra w LE. zawsze bedzie druzyna z 4 miejsca.
finalisat ma tylko srebrne medale i mini pucharek.

Kronikarz - 29 listopada 2016, 20:45:27 - *.pz1-nat.espol.com.pl
2750 widzów

adi - 29 listopada 2016, 21:18:49 - *.szczecin.vectranet.pl
judasz, idz sie napij wody,zrob siku i spac, bo jutro do szkoly. obiecujemy ze nastepnym razem przyjdzie nas tylu, zebys nas pochwalil.

Saniol - 29 listopada 2016, 22:13:21 - *.ten.net.pl
kibicow nie maja haha

Saniol - 29 listopada 2016, 22:23:12 - *.137.161.59
a ja nie mam dziewczyny i mysle czy nie przerzucic sie jednak na chlopakow

Asd - 29 listopada 2016, 22:24:20 - *.dynamic.mm.pl
Słabi jesteście, ekipy nie macie, ciągle tylko oklep, nikt z wami nie chce zgody, młyn słaby i od swieta.Na tak duże miasto i braku konkurencji w województwie to chyba jedyny klub w Polsce z takimi kibicami.

Kibic123 - 29 listopada 2016, 22:45:21 - *.icpnet.pl
@judasz
Może i pękał, ale ze starości

R2d2 - 29 listopada 2016, 22:46:56 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Asd wyplakales sie juz? Skoncz, bo niko z nas nie obchodzi twoje zdanie.

R2d2 - 29 listopada 2016, 22:55:21 - *.dynamic.gprs.plus.pl
W Gdyni jest jeszcze gorzej z kibicami. Szczegolnie z takim jednym z ulicy Wendy.

R2d2 - 29 listopada 2016, 23:03:44 - *.dynamic.gprs.plus.pl
I w Płocku na Sportowej..

tellchar - 30 listopada 2016, 1:41:22 - *.10.55.122
@futbolista - taki przepis nie wejdzie nigdy w życie. Zdobywca pucharu zawsze gra w LE, nawet jak byłby z III ligi. Pomyliło Ci się z finalistami pucharu

mattteo - 30 listopada 2016, 7:11:01 - *.static.wup_katowice.3s.pl
Brawo Portowcy gratulacje od GieKSY z Katowic

puchar - 30 listopada 2016, 8:34:15 - *.182.226.250
Tylko puchary

kibic KSG - 30 listopada 2016, 9:33:59 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Po co Pogoń pcha się o PP mając taki śmieszny stadion, którego UEFA nie dopuści do rozgrywek. Zamiast zadaszenia trybun jest baldachim nad 1 sektorem, za jedną z bramek zamiast trybuny jest ugór porośnięty ostami, pokrzywami i innym badylem.
Na tym ugorze ustawiono kilku dziesięciometrowy parawan, za którym z szatni umiejscowionych poza stadionem przechodzą sędziowie i piłkarze!.
Z taką infrastrukturą stadionową Pogoń zrobi Polsce
większy obciach niż pod względem poziomu piłkarskiego.

Ino_KSG - 30 listopada 2016, 9:50:31 - *.3s.pl
kibic KSG nie podszywej sie pod kibica Górnika pat ał achu. Pogoń dojdzie do finału z Lechym. Gratulacje \G/

Z Zanzibar - 30 listopada 2016, 10:10:44 - *.gigainternet.pl
Puszcza grała w środku tygodnia o 13.30 i stadion pękał w szwach. A Szczecin to jednak jedno z największych miast w Polsce.

Matr - 30 listopada 2016, 10:47:43 - *.ten.net.pl
pusty stadion haha

marcinn - 30 listopada 2016, 14:38:15 - *.internetia.net.pl
Kibic KSG - Pogoń ma zgodę na grę w europejskich pucharach do fazy grupowej, także uspokój się. A za rok wbijana będzie łopata pod nowym stadion. Także zajmij się swoim klubem, który szanuję, bo poza tym że macie fajny nowy stadion najlepiej to nie wygląda.

antek - 30 listopada 2016, 14:39:37 - *.nycmny.fios.verizon.net
skad tylu idiotow jest w Polsce zawsze na przeciw wszystkiemu wygraja zle przegraja beka to po rodzicach ten debilizm brawo POGON

marcinnn - 30 listopada 2016, 14:41:18 - *.internetia.net.pl
Kibic KSG - Pogoń ma zgodę na gre w europejskich pucharach do fazy grupowej.

rybka - 30 listopada 2016, 15:02:54 - *.dynamic.gprs.plus.pl
W Szczecinie, jak zwykle frekwencja powalająca :D I oni tam się żądają nowego na minimum 30 tysięcy stadionu! Śmiech na sali :D Na mecze tej drużynki nie przyjdzie więcej niż 8-9 tysięcy, oczywiście jak Lech, Legia czy Real przyjedzie , Ale Real raczej tam nigdy nie przyjedzie :D

LEO - 30 listopada 2016, 15:37:33 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Gdyby Puszcza zremisowała w pierwszym meczu kto wie co by było

Tułaczdodo - 30 listopada 2016, 16:35:29 - *.centertel.pl
Hahaha piękne rozegranie rzutu wolnego puszcz chyba tułacz nie studiował takiego wolnego. Wolny pierwsza klasa

futbolista - 30 listopada 2016, 18:26:33 - *.bois.qwest.net