10 grudnia 2016, 22:21:27 - dyrovski
Derby Krakowa bez rozstrzygnięcia

Wisła zremisowała u siebie z Cracovią 1-1 (1-0) w 193. derbach Krakowa, które zostały rozegrane w ramach 19. kolejki Lotto Ekstraklasy. Już na początku spotkania prowadzenie gospodarzom dał Petar Brlek, który pokonał Grzegorza Sandomierskiego bardzo ładnym uderzeniem z daleka. Do remisu w drugiej połowie doprowadził Krzysztof Piątek. "Biała Gwiazda" ostatni mecz derbowy wygrała 21 marca 2015 roku.

"Biała Gwiazda" objęła prowadzenie już w 3. minucie, kiedy Petar Brlek zdecydował się na bardzo mocne uderzenie z dalszej odległości. Grzegorz Sandomierski dotknął piłki ręką, ale ostatecznie nie dał rady jej wybić i ta znalazła się w bramce. W 16. minucie Cracovia mogła wyrównać. Deleu podał do Jakuba Wójcickiego, a ten wślizgiem zagrał wzdłuż bramki. Strzał z bliska zdołał oddać Krzysztof Piątek, jednak dobrą obroną wykazał się Łukasz Załuska. Dwanaście minut później niecelnie sprzed szesnastki kopnął Marcin Budziński. W 33. minucie Tomasz Brzyski dośrodkował z rzutu wolnego, a głową uderzył Mateusz Szczepaniak, lecz futbolówka poleciała obok słupka. Pięć minut przed przerwą kolejną szansę stworzyli sobie goście. Brzyski zacentrował z rzutu rożnego, a Paweł Brożek wybił piłkę wprost do Budzińskiego. Ten oddał natychmiastowy strzał, jednak nieznacznie się pomylił.

W 51. minucie Maciej Sadlok dośrodkował z lewej strony, a w doskonałej sytuacji strzał głową oddał Arkadiusz Głowacki, lecz trafił wprost w Sandomierskiego, który złapał futbolówkę na linii bramkowej. W 65. minucie Cracovia zepsuła kolejną znakomitą okazję do strzelenia gola. Boban Jović za słabo podał do Głowackiego i futbolówkę przejął Erik Jendrišek. Słowak podbiegł z nią pod pole karne "Białej Gwiazdy" i podał do Budzińskiego, który zdecydował się na uderzenie. Pomocnik "Pasów" włożył w nie zbyt mało siły i Załuska pewnie złapał piłkę. Sześć minut później goście wreszcie zdobyli bramkę. Ponownie błąd popełnił Jović, który źle wybił futbolówkę i tym razem przejął ją Piątek. Napastnik Cracovii nie miał problemu z pokonaniem bramkarza gospodarzy. W doliczonym czasie drugiego gola mógł strzelić Brlek, ale futbolówka odbiła się od nóg Miroslava Čovilo i poleciała obok słupka.

10 grudnia 2016, 20:30 - Kraków (Stadion Miejski)
Wisła Kraków 1-1 Cracovia
Petar Brlek 3 - Krzysztof Piątek 71

Wisła: 24. Łukasz Załuska - 5. Boban Jović (73, 17. Jakub Bartosz), 6. Arkadiusz Głowacki, 8. Alan Uryga, 4. Maciej Sadlok - 9. Rafał Boguski, 29. Krzysztof Mączyński, 10. Denis Popovič, 21. Petar Brlek, 88. Patryk Małecki - 23. Paweł Brożek (80, 14. Zdeněk Ondrášek).

Cracovia: 29. Grzegorz Sandomierski - 26. Deleu, 24. Piotr Polczak, 21. Hubert Wołąkiewicz, 2. Tomasz Brzyski - 7. Jakub Wójcicki (60, 62. Erik Jendrišek), 27. Marcin Budziński, 5. Miroslav Čovilo, 17. Sebastian Steblecki (56, 14. Damian Dąbrowski), 20. Mateusz Szczepaniak - 99. Krzysztof Piątek (81, 10. Mateusz Cetnarski).

żółte kartki: Sadlok - Steblecki, Brzyski, Piątek, Dąbrowski.

sędziował: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa).
widzów: 28 907.

NoDoubt - 10 grudnia 2016, 22:22:34 - *.105.134.162
Wisła i Ruch spadkowiczów dwóch.

Oks Odra - 10 grudnia 2016, 22:22:51 - *.dynamic.kabel-deutschland.de
Cracovia tak zmęczona po pucharach,że w tym roku walka o utrzymanie.

łósemeczka - 10 grudnia 2016, 22:22:57 - *.dynamic-ra-12.vectranet.pl
piatek z czerwona kartką zdobył gola ach ten poziom sedziowania w polskiej "4 lidze "

ABG - 10 grudnia 2016, 22:23:10 - *.dynamic.mm.pl
Wisła bez pomysłu, grają rollercoaster, co drugi mecz im wychodzi, coś jest do poprawy... Wynik sprawiedliwy

Derby - 10 grudnia 2016, 22:23:26 - *.ssp.dialog.net.pl
193? nie 195? ktore derby??

qlty - 10 grudnia 2016, 22:23:48 - *.opera-mini.net (*.102.10.32)
Sędzia dramat

jarock - 10 grudnia 2016, 22:24:17 - *.free.aero2.net.pl
Wisła jeszcze długo nie wygra z Cracovią ! Pozdro z Jarocina dla "Pasów" !

Ja - 10 grudnia 2016, 22:24:23 - *.play-internet.pl
Chwile przed golem powiniwn byc karny dla Cracovi i czerwona dla sadloka

Bromcik - 10 grudnia 2016, 22:24:29 - *.dip0.t-ipconnect.de
Wreszcie, ten kameralny stadionik się zapełnił. Szkoda, że tylko średnio na 2 mecze w sezonie - z Legią Warszawa i z Cracovią u siebie. :]

cccc - 10 grudnia 2016, 22:24:30 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
doping porażka, nie dość że same bluzgi to jeszcze ostatnie minuty kiedy teoretycznie piłkarze potrzebują wsparcie, a gniazdowy zarzuca hej niebiescy ole i wisla i ruch ....

barti - 10 grudnia 2016, 22:28:25 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Piątek czerwona kartka za prowokacje sedzia wypatrzył wynik Ondrasek za Brożka z gry Cracovia lepsza chodż gdyby Piątek wyleciał z boiska to Wisła by wygrała

oj oj oj - 10 grudnia 2016, 22:28:58 - *.centertel.pl
Lechia lidera ma la la la Ruch z Wisłą się utrzymają spokojnie .

piknik - 10 grudnia 2016, 22:29:05 - *.ssp.dialog.net.pl
Najwierniejsi fani Wisły nie widzieli żadnego gola. Przy 2 bramkach byli szczelnie przykryci "przebieralnią".

Conquista - 10 grudnia 2016, 22:29:36 - *.dynamic.chello.pl
Krzysiek brawo za bramkę.
Ale nadal trudno pojąć twoją decyzję o odejściu z Zagłębia do gorszego klubu.

Zawisza - 10 grudnia 2016, 22:30:36 - *.dynamic.chello.pl
Cracovia była lepsza,tyle w temacie.Sędzia slabiutki,gwizdal pod Wisłę,powinien dać po równo żółtych kartek.

TAG - 10 grudnia 2016, 22:34:05 - *.play-internet.pl
I tak po porażce z Lechem w następnej kolejce,Zieliński out.

kalbaro74 - 10 grudnia 2016, 22:58:11 - *.dynamic.chello.pl
I takie mecze na takich pełnych stadionach chce się oglądać,a nie jak w dzisiaj w Lublinie i w Płocku gdzie grali przy pustych trybunach po co im tam kluby jak nie ma dla kogo grać?

CRACOVIA - 10 grudnia 2016, 23:05:17 - *.centertel.pl
Szkoda straconych 2 punktów. Wisła ciniutka jak barszczyk - od 2 minuty broniła prowadzenia. Gdyby nie Zaluska znowu wygralibysmy Derby. Ale i remis nie jest zły- wszak za Zielinskiego Wisła jest pilkarsko bezradna w konfrontacj z nami, nawet pomimo naszej obniżki formy. Kibicowsko doping tragedia jak na 29 tys. widzow. Po golu dla nas śpiewalismy tylko MY i kibice Ruchu - zenua. Pozdrowienia dla trenera Motyki za jego bełkot w przerwie meczu i opowieści o odrodzonej wielkiej Wisle. To odrodzenie skończy się na obradach Komisji ds. Licencji ☺

Lajkonik - 10 grudnia 2016, 23:10:13 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Brawo ukochana Cracovio, szkoda straconych 2 punktów z ogórkami ale kolejne pół roku panowania w Krakowie rekompensuje dzisiejszy niedosyt. Jacek Zieliński 1906% poparcia

Ja - 10 grudnia 2016, 23:18:32 - *.play-internet.pl
@kalbaro74
Bo winny jest canal plus wszystkie mecze mozna ogladac za grosze w cieplutkim fotelu popijajac piwko, zamiast marznac placac za bilet pol abonamentu misiecznego, a kluby sie ciesza bo canal daje kase

Pomorze - 11 grudnia 2016, 0:07:27 - *.85-237-177.tkchopin.pl
Oprawa Wisly o rządzeniu miastem przez ludzi z zasadami. To jakis żart. Po "wykolegowaniu" Lechii i Śląska gadki o zasadach można wsadzić między bajki.

quentin - 11 grudnia 2016, 0:08:46 - *.dynamic.chello.pl
kto normalny w takich temperaturach chce oglądać na żywo kopaninę? PZPN i c+ zafundowali nam ligę w terminach nienormalnych w tej strefie geograficznej, a tak poza tym Cracovia zawsze Pany!!!

Ha ha - 11 grudnia 2016, 0:09:05 - *.40.248.34.threembb.co.uk
Każdy to powie
Cracovia rządzi w Krakowie
Dodajmy ścisłe
Niebiescy rządzą na Wiśle

:-) - 11 grudnia 2016, 0:30:55 - *.146.167.124.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
W tych ponoć najlepszych ligach sędziowie odstawiają takie numery, że to co w ekstraklaPie to przy tym pikuś.

FortArt - 11 grudnia 2016, 0:37:00 - *.opera-mini.net (*.11.172.242)
Derby są 193. Zamieszanie wprowadziła jedna z wiślackich stron, która kilka lat temu bez uzgpdnienia z drugą stroną postanowiła dopisać wygrane przez Wisłę dwa pietnastominutowe meczyki. Poza nimi nikt tego nie uznaje, bo to niepoważne jest.

recenzent8 - 11 grudnia 2016, 0:42:44 - *.244.136.233
Pomorze dokładnie heh , tez się uśmiałem z tych zasad, żenada delikatnie pisząc

Kobi - 11 grudnia 2016, 2:25:05 - *.centertel.pl
Wisla ogólnie nie ogarnieta i do dopełnienia katastrofy wizerunkowej jakaś szmata ss Lazio na trybunie.

PrOVIDENT - 11 grudnia 2016, 6:33:15 - *.154.9.51.dyn.plus.net
kiedy bedzie oswiadczenie? czekamy ... Pilne !

GKS TYCHY - 11 grudnia 2016, 7:08:03 - *.75.72.146
Pozdrowienia dla Cracovii Kraków od GKS TYCHY.

Rekin - 11 grudnia 2016, 7:39:00 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Dla tych co piszą o braku kasy na Wiśle , pieniądze są zabezpieczone i każdy z piłkarzy ma zapłacone za listopad . Z Wisły nikt nie odchodzi , chyba , że ktoś wyłoży 1,5 mln euro za Mączyńskiego bo tyle ma sumę odstępnego czy 800 tys euro za Sadloka

Daniel - 11 grudnia 2016, 8:30:51 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Mi się wydaje, że derby Łodzi są najlepsze.

666 - 11 grudnia 2016, 8:36:48 - *.torexitnode.net
rrr

kakaes - 11 grudnia 2016, 8:37:14 - *.play-internet.pl
Frekwencja robi wrażenie. Wpuszczali za darmo?

K - 11 grudnia 2016, 9:17:57 - *.dynamic.chello.pl
Nadal uważam, że optymalnym rozwiązaniem jest wpuszczanie Brożka nie od początku meczu ale na drugą połowę - na "podmęczonego przeciwnika", natomiast od pierwszej minuty po to są w składzie Ondraszek i Zachara, aby właśnie narzucali tempo. Inaczej = potencjał każdego z trzech napastników nie jest odpowiednio wykorzystany (chyba, ze Brożek grałby cofnięty - do czego ma zdolności). I to samo Głowacki - nie jest to zawodnik na cały mecz, a w każdym razie - nie na każdy mecz. Dziwię się kolejnym trenerom Wisły - w kółko wystawiają Brożka i Głowackiego od początku meczu, przez co zwiększają szanse przeciwnikom.

slavo - 11 grudnia 2016, 9:23:51 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
jaki marzec 2015???? chyba 2014 powinno być! pomyłka

termik - 11 grudnia 2016, 9:41:09 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Wisla nie ma sponsora i ma w dodatku zaleglosci finansowe i dopoki nie znajdzie sponsora to bedzie balansowac na granicy spadku.Co do Cracovi to po wspanialym tamtym sezonie,to ten pasy graja jak dziadygi,tlumaczenie efektem zmeczenia pucharami jest kompromitujace.Co do zachowania kibicow na meczach powiem ze niech Krakow nie wazy sie mienic stolica kultury,bo kulturytam brakuje.Epitety i jazdy wzajemne na siebie dwoch krakowskich ekip pokazuja ubostwo slow i pustkowie w glowach tych niby kibicow.Gniazdowy Wisly zarzuca Wisla i Ruch i juz zapomnial ze te kluby przez wiele lat miedzy soba awantury robily na stadionie.

Kibic - 11 grudnia 2016, 10:15:14 - *.as13285.net
Daniel,mysle ze pod wzgledem zezwierzecenia chamstwa brutalnosci i atmosfery to Derby Trojmiasta bija na glowe inne

WKS - 11 grudnia 2016, 10:42:55 - *.dynamic.chello.pl
Po kilku latach nieobecności postanowiłem sprawdzić co tam się wyrabia. I szok. Jakby dawni kibole Wisły teraz byli na stronie Cracovii, a Cracovia na stronie Wisły. Craxa cały czas jechała przerobionym dopingiem w dawnym wiślackim stylu, nawet szaliki spalili jak kiedys Wisła. (i parę krzesełek). Ciekawe ilu dawnych wiślaków tam przeszło. Ze strony Wisły świetna sektorówka, naprawdę robi wrażenie. Za to na Wiśle zawsze był ostry doping szczególnie w momentach, kiedy piłkarzom nie szło. Teraz tego brakowało... momentami czułem się jak kiedyś na meczu reprezentacji. Nowe zgody słabo przekonują i to jest dla mnie największy problem. Wisła powinna ten mecz wygrać, ale ze względu na minimalne błędy taktyczne ze strony kibiców, piłkarzy i lekkiego nieogaru tego pospolitego ruszenia dała się wciągnąć w typowy chaos i bójkę jaką robią pasiaste piłkarze. Następnym razem będzie lepiej. Do boju Wisła!

et - 11 grudnia 2016, 11:53:57 - *.dynamic.mm.pl
festiwal bluzgów, derby Krakowa

rz - 11 grudnia 2016, 12:23:16 - *.static.isp.enf.pl
Przy pozdrowieniach dla Ruchu i Widzewa spora część trybun gwizdała. To będzie trudny układ.

tago - 11 grudnia 2016, 12:41:36 - *.red-176-86-173.dynamicip.rima-tde.net
co robil na boisku Brozek...Sobol wstawil go po kolezensku...

baraniuk - 11 grudnia 2016, 13:18:27 - *.dynamic-ra-09.vectranet.pl
sędzia z warszawy i po derbach ... kartki za mało dawane szczególnie przy wślizgach powyżej kostki ( podobno wydają sie oczywiste )i po przecinaniu wyprowadzanych kontr ( co było ewidentnie atutem wisły w poprzednich meczach ) żółta dla sadloka to już totalny brak znajomości rzeczywistości zdarzeń ... wisła po prostu jedzie na oparach ( jedynastka i nic poza ...) cracovia może czuć niedosyt i rozumiem bo nie dała sie wisełce piłkarsko i mentalnie choć setki przede wszystkim zmarnowała wisła ... remis bez wskazania

dobranasza - 11 grudnia 2016, 13:43:05 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Kibice z gorszej strony Błoń jak zwykle bezczelni, marząc o zwycięstwie nie zauważyli, że tylko przez pierwsze 15 minut mieli przewagę, reszta należała do Cracovii, a ta jeśli poprawi skuteczność, będzie dzielić i rządzić. Temat o zmianie trenera nieaktualny.

termik - 11 grudnia 2016, 13:46:43 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Z trzech kroli wielkich miast robi sie kwartet czterech kroli mniejszych miast Wisla-Ruch-Elana-Widzew.

Arek - 11 grudnia 2016, 14:47:57 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
@quentin, jeśli ktoś tu jest nie normalny, to na bank jesteś Ty. Wszędzie grają, a biednemu Quentinowi termin nie pasuje. Byłem ostatnio na meczu ze Sportingiem, gdzie kilka stopni na minusie było i jakoś żyję, mam się całkiem dobrze. A jak Ci nie pasuje zawsze możesz zasiąść przed tv i sobie oglądać. Zresztą Ty pewnie na żadnym meczu nie byłeś i wymyślasz farmazony. Temperatury są dobre, mrozów trzaskających nie ma, więc można grać. A jęczydupy niech w domu siedzą, bo i tak im nic nie pasuje, a nic w trakcie meczu nie skorzystają.

guciu - 11 grudnia 2016, 18:16:45 - *.cable.smsnet.pl
Jak zwykle emocje chociaż tylko dwie bramki Wisła zwyżkuje a Cracovia musi uważać przed degradacją z ekstraklasy pamiętane były kiedyś mecze takie o tarcze herb Miasta Krakowa TVP kiedyś transmitowała fajno jakby wróciły emocje gwarantowane.

LEO - 11 grudnia 2016, 18:24:39 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Emocje były

JIGSAW 75 - 11 grudnia 2016, 23:18:19 - *.silesnet.pl
Przynajmniej normalna frekwencja.
Więcej meczy derbowych w EKLAPIE.

raf - 12 grudnia 2016, 7:25:51 - *.net.cybernetwmw.com
Tezę że wisła cos grała kwadrans, a potem ton grze nadawał Cracovia, postawił Kazimierz Węgrzyn. W rzeczywistości myśleniczanie stracili kontrolę nad meczem po 5 minutach.

parada78 - 12 grudnia 2016, 8:06:55 - *.dynamic.chello.pl
Teraz Wisełka pozbędzie sie paru kluczowych graczy!!! Bo jest pusta kasa,brak sponsora,czyli równia pochyła ,jeszcze tylko braci z Ruchu spuscii dokona żywota swego Amen!