[ Strona główna ]

REKLAMA

Jedyny w swoim rodzaju Skarb Ekstraklasy - statystyki, sylwetki, kariery graczy, historie, osiągnięcia klubówSkarb I ligi - statystyki, kariery graczy, historie i osiągnięcia klubówRozgrywki regionalne 2016/2017 - od IV ligi do Klasy C !Wyszukiwarka klubów, zawodników i sędziów w serwisie 90 MinutJeśli chcesz skontaktować się z redakcją - najpierw to przeczytaj!
90minut.pl
 MPJM
 
REKLAMA
 
 PZPN
RSSSF
 
REKLAMA
 

 


12 marca 2017, 19:56:35 - dyrovski
Legia goni czołówkę

W przedostatnim meczu 25. kolejki Lotto Ekstraklasy Legia Warszawa wygrała u siebie z Wisłą Kraków 1-0 (1-0). Zwycięską bramkę w pierwszym kwadransie zdobył Miroslav Radović. "Wojskowi" mają obecnie trzy punkty straty do pierwszej w tabeli Jagiellonii Białystok.

Spotkanie od pierwszych minut było rozgrywane w szybkim tempie i stało na wysokim poziomie. Pierwsi prowadzenie mogli objąć gospodarze w 9. minucie, ale Łukasz Załuska bardzo ładnie obronił mocny strzał Kaspera Hämäläinena. Kilka chwil później bramkarz Wisły był już jednak bezradny - Guilherme podał do Miroslava Radovicia, a ten skorzystał z błędu Arkadiusza Głowackiego, który nie przejął piłki, minął Załuskę i z bliska skierował futbolówkę do pustej bramki. Wisła szybko stworzyła sobie okazję do odpowiedzi, lecz czujnie zachował się Arkadiusz Malarz i wybił piłkę po uderzeniu Rafała Boguskiego sprzed pola karnego. Później obie drużyny miały problemy z oddaniem celnego strzału. Z dalszych odległości próby podejmowali Tomasz Cywka, Guilherme, a także Vadis Odjidja-Ofoe, jednak ich uderzenia były bardzo nieudane. W 35. minucie "Biała Gwiazda" była bliska wyrównania. Petar Brlek zagrał z prawej strony wzdłuż bramki, a futbolówka odbiła się od Malarza i trafiła do Mateusza Zachary, ale napastnik Wisły w dobrej sytuacji kopnął niecelnie.

Druga połowa rozpoczęła się od nieuznanego gola dla gości. Krzysztof Mączyński kopnął z rzutu wolnego w kierunku bramki, a na spalonym był Iván González, który swoim zachowaniem zmylił próbującego interweniować Malarza. W kolejnych minutach na boisku nie działo się wiele ciekawego. Dopiero w 64. minucie Maciej Sadlok dośrodkował w pole karne, a niecelny strzał głową oddał Brlek. Jedenaście minut później Legia mogła podwyższyć swoje prowadzenie. Guilherme zacentrował z rzutu wolnego, a głową uderzył Radović, lecz piłka odbiła się jedynie od słupka. W 80. minucie strzał z lewej strony szesnastki oddał Patryk Małecki, ale futbolówka poleciała obok bramki. Minutę przed końcem regulaminowego czasu gry Odjidja-Ofoe wbiegł w pole karne i mocnym strzałem chciał pokonać Załuskę, jednak golkiper gości zdołał wybić piłkę. W ostatniej akcji meczu jeszcze jedną próbę - tym razem z rzutu wolnego - podjął Odjidja-Ofoe, ale ponownie górą był Załuska.

12 marca 2017, 18:00 - Warszawa (Stadion Wojska Polskiego)
Legia Warszawa 1-0 Wisła Kraków
Miroslav Radović 11

Legia: 1. Arkadiusz Malarz - 55. Artur Jędrzejczyk, 5. Maciej Dąbrowski, 2. Michał Pazdan, 14. Adam Hloušek - 6. Guilherme (87, 3. Tomasz Jodłowiec), 15. Michał Kopczyński, 75. Thibault Moulin (90, 53. Sebastian Szymański), 8. Vadis Odjidja-Ofoe, 22. Kasper Hämäläinen (82, 21. Dominik Nagy) - 32. Miroslav Radović.

Wisła: 24. Łukasz Załuska - 19. Tomasz Cywka, 6. Arkadiusz Głowacki, 32. Iván González, 4. Maciej Sadlok - 9. Rafał Boguski (62, 93. Hugo Vidémont), 29. Krzysztof Mączyński, 7. Pol Llonch, 21. Petar Brlek (82, 17. Jakub Bartosz), 88. Patryk Małecki - 20. Mateusz Zachara (61, 18. Semir Štilić).

żółte kartki: Jędrzejczyk - González, Małecki.

sędziował: Paweł Gil (Lublin).
widzów: 26 870.

REKLAMA

gumis1987 - 12 marca 2017, 19:57:05 - 31-179-80-165.dynamic.chello.pl
Komisja ligi wiedziała co robi.
Radovic najlepszym aktorem tego "widowiska".

M - 12 marca 2017, 19:57:31 - 188.146.134.122.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
No to Małecki pauzuje w następnej kolejce.

hejka - 12 marca 2017, 19:57:36 - user-94-254-226-118.play-internet.pl
Wisła to teraz taka żałość że az żeby bolą-pomysleć że dekadę temu im kibicowałem i miałem nadzieję że wejdą do LM. Dziś nie ma w tym zespole nie tylko dobrych piłkarzy, ale i ambicji, woli walki, dumy z gwiazdy na piersi. Na równi pochyłej również jej kibice - tempi gimnazjaliści którzy wzywają kluby z którymi Wisła się przyjaźniła długie lata, oraz równie  tempe gangusy z nożami w kieszeniach wydające gimbazie polecenia. Szkoda tradycji... Mimo wszystko życzę awansu do lepszej ósemki bo to wszystko na co Was stać

ja - 12 marca 2017, 19:57:47 - 89-71-127-232.dynamic.chello.pl
!!!!!!!!!!!

REKLAMA

ja - 12 marca 2017, 19:59:02 - 91.146.194.52.internetia.net.pl
Masakra. Gra w I połowie Legii wyglądała jako tako ale II to porażka niesamowita. Nie wiem co wasz trener widzi w tym Hamalainenie. Jest strasznie słaby. Naprawdę w Legii nie ma zawodnika lepszego od tego Fina?? Jego czas świetności minął już dawno. Lech nie ma czego żałować

Robercik - 12 marca 2017, 19:59:58 - apn-31-0-32-196.dynamic.gprs.plus.pl
Oj strasznie Męczyłem się oglądając do Kopanine

Moni - 12 marca 2017, 20:00:11 - 082139027252.olsztyn.vectranet.pl
Czemu tytuł taki banalny ? Czyżby weny zabrakło?

kibic - 12 marca 2017, 20:00:32 - 178235011158.mlawa.vectranet.pl
ale tragiczny mecz ta nasza liga jest coraz gorsza nie da się jej oglądać a co do meczu Legia wygrał ale z taką grą to tylko w naszej lidze może powalczyć tą ligę powinni zreformować bo poziom coraz gorszy aż szkoda tych stadionów dla takich kopaczy

Stańczyk - 12 marca 2017, 20:00:51 - 89-72-226-49.dynamic.chello.pl
Strasznie pobłażliwy ten sędzia - oszczędził Gonzaleza i Małeckiego, którzy mogli i powinni wylecieć z boiska. No ale i tak będzie śpiewka, że gwizdał pod Legię!

Wawa - 12 marca 2017, 20:01:13 - 83.218.113.244
Leśny gdzie napastnicy Necid Chuwaka nawet się na ławkę nie łapią Brawo Rado brawo Legia idziemy na majstra.

pks - 12 marca 2017, 20:02:34 - ip-89-161-96-189.tel.tkb.net.pl
dlaczego legia na niebiesko a wczoraj jaga nie gol dla legi ze spalonego

kONE - 12 marca 2017, 20:03:05 - host-89-231-89-136.dynamic.mm.pl
Brawo! ty(L)ko!

MagicznyGo - 12 marca 2017, 20:03:25 - 109241134119.gdansk.vectranet.pl
Za tydzień 4 pkt straty Legii do podium.

kibic - 12 marca 2017, 20:03:38 - 178235011158.mlawa.vectranet.pl
Necid i Chukwu to efekt ciężkiej pracy wielu osób w Legii przyszli siedzieć na trybunach żeby frekwencja była wyższa

REKLAMA

Gi(L) - 12 marca 2017, 20:04:13 - ip54578ecb.direct-adsl.nl
Najważniejsze, że 3 punkty zostały przy (Ł)azienkowskiej. LEGIA PANY

edek - 12 marca 2017, 20:04:22 - mail125.anonymouse.org
Stańczyk: jak już mamy być obiektywni to sędzia w ostatnim meczu oszczędził Radovicia, który dzisiaj nie powinien zagrać..

Oks Odra - 12 marca 2017, 20:07:33 - user-94-254-227-125.play-internet.pl
Magiera wygląda na kolejnego z świetnej polskiej myśli szkoleniowej,co drużyny do sezonu nie umie przygotować.Pół roku dobre i na tym koniec ale niech dogra sezon do końca.Może zaczną coś grać.Wisła słabo.Nic nie grała.A drugiej połowy to już oglądac sie nie dało.

aSd - 12 marca 2017, 20:08:09 - 89-71-158-128.dynamic.chello.pl
A bramkę strzelił zawodnik, którego wcale nie powinno być na boisku za brutalne zagranie z poprzedniej kolejki. No ale komisja (L)igi ukarała tylko zawodników z innych drużyn. Legia jest nietykalna. A potem się jeszcze dziwią, że nikt w Polsce nie szanuje takiego "miszcza"

kkkkk - 12 marca 2017, 20:09:20 - user-94-254-168-4.play-internet.pl
PZPN juz wlasciwie obsadza sedziow. Na legie wyslal gila specjalnie z malej litery oraz stefanskiego do Bialegostoku. Mazdy pamieta jak gil przyslugiwal sie legii min 2 lata temu. Natomiast stefanski juz nawet w tym sezonie pokazal jak sie nie sedziuje meczu (Jaga Lech). Wczoraj tez staral sie jak mogl ale sie nie udalo

zeno - 12 marca 2017, 20:12:45 - dhcp95-108-42-128.eaw.com.pl
Ofoe za te faule powinien co najmniej żółtko zebrać

wb - 12 marca 2017, 20:13:54 - 3.58.136.195.intelly.pl
Jestem rozczarowany grą Thibault Moulin żadnego przyśpieszenia podania asekuracyjne, chyba najmniej biegający zawodnik Legii.

do aSd - 12 marca 2017, 20:14:13 - dhcp95-108-42-128.eaw.com.pl
zgadza sie, w dodatku ze spalonego

RS - 12 marca 2017, 20:15:24 - aacz39.neoplus.adsl.tpnet.pl
Po pierwszej połowie, która była niezła sądziłem, że druga będzie jeszcze lepsza, a była koszmarnie słaba. Legia prowadziła więc im się nie dziwię, że szału nie robili ale Wisła tragiczna, można powiedzieć, że przebywali na boisku.

tokas9 - 12 marca 2017, 20:17:42 - cpe-74-72-170-184.nyc.res.rr.com
Kartka za faul którego nie było, nieuznany gol dla Wisły... tragedia

szambo - 12 marca 2017, 20:18:58 - 89-68-2-35.dynamic.chello.pl
Wstyd dla tego sędziego. Sytuacja z symulką Rado:
1. Ignoruje wskazanie asystenta.
2. Podejmuje błędną decyzję.
3. W swej błędnej decyzji jest niekonsekwentny - jeśli już odgwizdał faul, powinien był dać czerwoną rzekomemu sprawcy przewinienia.
4. Błędna decyzja pociąga za sobą kolejną błędną decyzję - brak żółtej dla Rado za symulkę.
W jednej sytuacji pan sędzia całkowicie się skompromitował.
Co do meczu, Legia wygrała w pełni zasłużenie. Była lepsza w każdym aspekcie. Wisła trochę bez wiary, trochę bez mocy. Ogólnie przeciętne widowisko. Na plus obrona, na minus kreatywność drugiej linii.

Franco - 12 marca 2017, 20:20:42 - xdsl-2619.bielsko.dialog.net.pl
@aSd i brali jeszcze kiedyś piłkarzy do wojska.

needle - 12 marca 2017, 20:26:20 - affr63.neoplus.adsl.tpnet.pl
Piszecie, że nieciekawy mecz; no, dużo w tym prawdy, mnie nie zachwyciło widowisko. Jednakowoż (L) zagrała naprawdę ładnie w ostatnich 25 min, a tyle atrakcji to dla mnie zdecydowanie za mało
Natomiast nie przekonał mnie chwalony tak przez komentatorów O-O zagrał tak jak na początku swojej przygody w Polsce; samo doskonałe zastawianie to za mało. Janczyk też to umiał i kariery nie zrobił
IGła
PS1 Narzekacie na poziom ale popatrzcie na inne porównywalne ligi; nie każdy mecz jest przecudny. A już dramaturgia jest niewporównywalna z kimkolwiek. 4 drużyny walczą o MP!
PS2 Pocieszny jest komentarz niejakiego Lecha co do kwestii gola ze spalonego; dwóch graczy było spalonych na pewno a trzeci był na styk

SPQR - 12 marca 2017, 20:30:15 - 89-64-32-109.dynamic.chello.pl
Radowicz symulka kolejki, bramka dla Wisły słusznie nieuznana.

kibic - 12 marca 2017, 20:37:52 - apn-37-248-127-135.dynamic.gprs.plus.pl
Jeśli nie zmieni się przepisów aby za symulki były tylko i wyłacznie czerwone kartki to będziemy mieli Sancheza czy radovica - Jak można tego nie widzieć ?!

REKLAMA

Miki - 12 marca 2017, 20:51:48 - cpc19-slam5-2-0-cust668.2-4.cable.virginm.net
Jak zwykle gil zalatwil legii wygraną

kibic - 12 marca 2017, 20:58:40 - 89-72-167-235.dynamic.chello.pl
,, stawiam publiczne pytanie do władz PZPN,,
,,na podstawie jakich przepisów Pan Gil nie uznał bramki zdobytej bezpośrednio z rzutu wolnego przez MĄCZYŃSKIEGO,,????????????????
,, pytanie drugie ??
,,czy w meczach z Legią rzut wolny należy zagrywać do tyłu aby spalonego uniknąć,,??
,, oczekuję interpretacji przepisów przez PZPN!

BOMBA !! ( - 12 marca 2017, 21:02:22 - 088156140135.dynamic-ra-03.vectranet.pl
Gi(L) i wszystko jasne - nie trzeba niczego komentować jak to jest ustawiane....

ABGCalgary - 12 marca 2017, 21:05:24 - d108-181-31-252.abhsia.telus.net
nie chcialo sie grac jednym jak i drugim

pewnyTyp - 12 marca 2017, 21:30:17 - 89-79-125-6.dynamic.chello.pl
Tylko niech żaden Sevilla nie pisze, że bramka dla Wisły padła ze spalonego. Radović za ciągłe symulowanie powinien czerwoną zaliczyć. A ta sytuacja z Gonzalesem to numer sezonu. Tylko dlatego że sędziowie to ślepe krety to się może udawać. Żenua.

Kefit - 12 marca 2017, 21:38:00 - acnl42.neoplus.adsl.tpnet.pl
Słabe sędziowanie. PZPN wiadomo co

alejaja - 12 marca 2017, 21:45:12 - wpa48.bialnet.pl
Widać, że Radovic oglądał w środę LM i podpatrywał tam Suareza. ;)

max - 12 marca 2017, 22:09:48 - user-164-127-56-123.play-internet.pl
Nie rymujecie już ?
Legia goni czołówkę... wpierw obali połówkę :-)

White - 12 marca 2017, 22:26:33 - asw131.neoplus.adsl.tpnet.pl
te wodogłowie radovic to powinien dostać jakąś małą karę, choćby z 6 meczy, za te symulki, które wali, od czasu gdy go ściągneły słoiki do stolnicy...

magic - 12 marca 2017, 22:36:47 - modemcable169.176-19-135.mc.videotron.ca
a nemanja nicolic już zaczał strzelac dla strażaków z fire szykago i jak tak dalej będzie 3mał to jeszcze królem strzelców zostanie w tym sezonie w MLS. (szkoda , ze nie w ex-klapie).
co wy palanty wioskowe na czosnku i słomie wychowane, tak zazdroscicie (L)wawa , że gra w LM i LE ? i polanda reprezentuje ??? na chwilę obecna oraz od dłuzszego już czasu w tej krainie nie ma w rzeczy samej drugiej takiej ekipy, która by się nie zbłazniła w rozgrywkach pucharowych w europie !!!!! dopiero jak zrozumiecie podstawowe prawa biznesu (jakim teraz jest KOPANA) oraz zainwestujecie w te wasze kurniki (stadion z trybunami pod dachem na min. ~25 tys. ), a te co sa NOWE jak np. w kielcach czy gliwicach choc mniejsze to juz narazie musza takie pozostac. o pozostalych warunkach licencyjnych dopuszczajacych klub do rozgrywek w ex-klapie nie ma co tutaj sie wywodzic bo ZNAFCY Z KRAINY NADWISLANSKIEJ dobrze sie orientują (ale dla 99% oriętujom ).

GieeS - 12 marca 2017, 22:55:13 - 31-179-93-7.dynamic.chello.pl
Legia Warszawa 3 punkty. Zasłużona wygrana. Teraz skupiają się tylko na lidze. Kraków ma okazję w następnej kolejce zrehabilitować się.

Fftik - 12 marca 2017, 23:02:18 - 89-78-97-253.dynamic.chello.pl
Brawo Legia

olaf - 12 marca 2017, 23:06:21 - public-gprs387063.centertel.pl
Brawo (L)

kibic - 13 marca 2017, 7:05:29 - 85.28.176.30
Ale tu fachowców od sedziowania. Jak można siedząc przed ekranem telewizora lub komputera oceniać czy był faul, spalony itd. A pod jakim kątem w stosunku do danej akcji ustawione są na stadionie kamery. Radzę także poczytać na wikipedii o złudzeniu optycznym.

as - 13 marca 2017, 7:08:32 - 31.135.192.22
Radowicz teatr-show ... ten symulant ciągle nabiera sędziów na swoje padolino.

JR - 13 marca 2017, 8:00:16 - 031011228078.business.static.vectranet.pl
Do tego brutalnie fauluje, tak jak w meczu z Miedziowymi i bez reakcji sędziego! Powinien mieć 2 żółte kartki więcej!

gordon - 13 marca 2017, 8:42:59 - aafm161.neoplus.adsl.tpnet.pl
Czemu nie uznano Wisle tego gola po wolnym?

MAX - 13 marca 2017, 8:52:23 - gxi179.internetdsl.tpnet.pl
1. Mecz piekielnie nudny. Chyba tylko pierwsze 10-15 minut było ciekawe.
2. Bramka dla Legii ładna, ale to zasługa pomocnika Wisły Lloncha, który akurat w czasie jak Legia atakowała to on wiązał buta i nie upilnował swojego zawodnika... Żenujące zachowanie tego pana.
3. Sędzia Gil nadal popełnia FATALNE błędy i nie wiem dlaczego wciąż jest w Ekstraklasie. Boczny mu pokazuje, że faulu nie było a on gwiżdże i daje się nabrać na nurkującego Radovicia.
4. Radović za tego nura jak i zachowanie po meczu, gdzie nadal wmawiał ludziom, ze został sfaulowany powinien dostać karę. Takie zachowania powinny być tępione. Trzeba wyeliminować takie zachowania z futbolu.

baraniuk - 13 marca 2017, 8:57:27 - 3.87.41.31.ip4.feromedia.eu
#bomba - kupuję tego właśnie było mi trzeba a z tym spalonym to jest dla mnie bandytyzm pan sędzia

as - 13 marca 2017, 11:09:43 - 173.234.116.170
Radowicz powinien być zawieszony za 3 mecze za takie padolono ... żenujący ten typ jest ...

Din - 13 marca 2017, 11:41:39 - aiv40.neoplus.adsl.tpnet.pl
Wy sobie gilem gęby nie wycierajcie.

Phoenix(L) - 13 marca 2017, 12:04:25 - 194.181.188.226
@kibic:
Na podstawie przepisów o spalonym. Jest tam między innymi wzmianka o wzięciu czynnego udziału w akcji - to, że nie sięgnął piłki to była kwestia centymetrów...
Mógł zagrać? tak
Chciał zagrać? Wiele na to wskazuje
Był na spalonym? tak
jakieś pytania?

Arek - 13 marca 2017, 13:31:57 - ip-5-172-255-149.free.aero2.net.pl
Ale tu "expertów" od sędziowania. A najlepsze, że wodogłowia ujawniają się jak Legia wygra hehe. Ukończyć szkoły, kursy sędziowskie i brać się za sędziowanie patałachy, a nie wymądrzać się z przed monitora. Ogólnie to kiepski mecz, ale wygrany zasłużenie. Najważniejsze po nim to 3 punkty, a w piłce chyba chodzi o to, żeby punktować. Ja dalej czekam na Legię z jesieni.

hiphop - 13 marca 2017, 14:52:10 - public-gprs202098.centertel.pl
Legia zdobyła gola zasłużenie, reszta po obsorbowaniu bramkarza spalony. Proste.

ino - 13 marca 2017, 17:22:35 - 94.75.115.61
A ja czekam na sprawdzenie Gruzina na pozycji napastnika. Dobra technika, samodzielność w podejmowaniu decyzji i szybka reakcja to atuty. Jego ujemną stroną jest brak współpracy z innymi zawodnikami ale nadzwyczajny brak ludzi do strzelania bramek wymaga odwagi trenera Magiery.

Cesio - 13 marca 2017, 17:40:23 - 217.96.152.2.neoplus.adsl.tpnet.pl
Witam wszystkich płaczków i hejterów.Tylko Legia mistrzem Polski.Żebyście się z..... w portki z bezsilnej wściekłości to i tak Legia zwycięży.Szczekacie na Legię jak sfora zapchlonych kundli.

Piter - 13 marca 2017, 17:48:59 - user-164-126-173-201.play-internet.pl
Na głównej nie Jagiellonia ponownie liderem tylko Legia goni czołówkę. Odpowiedzcie dlaczego redaktorzy serwisu ?

LEO - 13 marca 2017, 18:52:47 - dis153.neoplus.adsl.tpnet.pl
Kiedyś klasyk dziś męka

Cesio - 13 marca 2017, 18:56:34 - 217.96.152.2.neoplus.adsl.tpnet.pl
Ta Legia prześladuje cię dzieciaku.Mało ci, że Jaga liderem,mają jeszcze o tym pisać?Co innego Legia, drużyna zasłużona dla polskiego piłkarstwa.O niej należy pisać dużo i dobrze.Kogo obchodzi jakaś Jagiellonia.Legia to nasza wizytówka w europie a wy możecie imponować najwyżej jakimś Wigrom Suwałki lub Stomilowi Olsztyn

Piter - 14 marca 2017, 7:27:15 - user-46-112-213-183.play-internet.pl
Ty tak na serio ? To odstaw leki rodowity słoiku

jas - 14 marca 2017, 22:48:14 - ip-93-94-187-130.uznam.net.pl
Podobno Mioduski chce wykupić Legię od reszty właścicieli.

Pseudonim (max 10 znaków):

E-mail: