26 marca 2017, 19:53:41 - koofel
eMŚ: Fedor Černych i Arvydas Novikovas zagrali w kadrze Litwy

Pomocnicy Jagiellonii Białystok Fedor Černych i Arvydas Novikovas wystąpili w reprezentacji Litwy w przegranym 0-2 (0-1) meczu z Anglią w ramach eliminacji mistrzostw świata. Černych rozegrał całe spotkanie, a Novikovasa w 54. minucie zmienił Mindaugas Grigaravičius.

26 marca 2017, 18:00 - Londyn (Wembley Stadium)
Anglia 2-0 Litwa
Jermain Defoe 21, Jamie Vardy 66

żółte kartki: Marcus Rashford - Egidijus Vaitkūnas, Artūras Žulpa.

sędziował: Ruddy Buquet (Francja).
widzów: 77 690.

W kadrze gości znaleźli się byli zawodnicy polskich klubów. Cały mecz zagrał Tadas Kijanskas (Jagiellonia Białystok i Korona Kielce). W 73. minucie Nerijusa Valskisa (Wigry Suwałki) zmienił Deivydas Matulevičius (Odra Wodzisław Śląski i Cracovia). Na ławce spotkanie przesiedzieli Vytautas Lukša (Polonia Warszawa) i Emilijus Zubas (GKS Bełchatów i Podbeskidzie Bielsko-Biała).

Poza kadrą meczową pozostali kontuzjowani Edvinas Girdvainis z Piasta Gliwice oraz Darvydas Šernas (kiedyś Widzew Łódź, Zagłębie Lubin i Wigry Suwałki).