5 kwietnia 2017, 22:36:48 - dyrovski
Lech dopełnił formalności

Lech Poznań wygrał na wyjeździe z Pogonią Szczecin 1-0 (1-0) w rewanżowym meczu półfinału Pucharu Polski i awansował do finału rozgrywek. Bramkę dla "Kolejorza" zdobył Marcin Robak. Pierwsze spotkanie zakończyło się zwycięstwem Lecha 3-0.

W pierwszych dziesięciu minutach goście popełnili dwa błędy, które mogły zakończyć się bramkami dla Pogoni. Najpierw Tomasz Kędziora podał do Lasse Nielsena, a Duńczyk nie przyjął piłki i dobiegł do niej Marcin Listkowski. Zawodnik "Portowców" uderzył bez przyjęcia, ale futbolówka poleciała obok słupka. Później Ricardo Nunes dośrodkował z rzutu rożnego, a Jasmin Burić chciał wybić piłkę, lecz w nią nie trafił. Futbolówka odbiła się od głowy zdezorientowanego Jana Bednarka i poleciała w kierunku bramki, jednak sprzed linii wybił ją Mihai Răduț.

W 12. minucie Dawid Kort podjął próbę zza szesnastki, ale dobrze interweniował w tej sytuacji golkiper gości. Kolejny atak Pogoń przeprowadziła w 30. minucie. Cornel Râpă zacentrował w pole karne, a błąd ponownie popełnił Kędziora, po którego niepewnej główce futbolówka trafiła do Korta. Ofensywny gracz szczecinian w sytuacji sam na sam nie potrafił jednak pokonać Buricia. Trzy minuty później Adam Frączczak zgrał piłkę do Râpy, a ten oddał mocny, lecz niecelny strzał.

Lech pierwsze zagrożenie pod bramką stworzył dopiero w 35. minucie, kiedy Kędziora zagrał z prawej strony w pole karne, a Răduț bez przyjęcia uderzył obok słupka. Cztery minuty przed przerwą "Kolejorz" zaatakował znowu i objął prowadzenie. Marcin Robak najpierw minął Sebastiana Rudola, następnie Jarosława Fojuta i zakończył akcję strzałem. Jakub Słowik był bez szans.

W 48. minucie Ádám Gyurcsó wyłożył piłkę Kamilowi Drygasowi, a ten kopnął sprzed pola karnego, lecz Burić zdołał wybił futbolówkę. Później mającym wszystko pod kontrolą gościom nie zależało na przeprowadzaniu ataków za wszelką cenę, zaś Pogoń nie umiała znaleźć skutecznego sposobu na zagrożenie bramce rywali. Gra toczyła się głównie w środkowej strefie, na boisku było dużo niedokładności. Jeszcze w 86. minucie Gyurcsó dośrodkował z rzutu rożnego, a strzał głową oddał Drygas. Uderzenie pomocnika gospodarzy było jednak słabe i nie sprawiło Buriciowi kłopotów.

5 kwietnia 2017, 20:45 - Szczecin (Stadion im. Floriana Krygiera)
Pogoń Szczecin 0-1 Lech Poznań
Marcin Robak 41

Pogoń: 1. Jakub Słowik - 2. Cornel Râpă (60, 24. David Niepsuj), 3. Jarosław Fojut, 21. Sebastian Rudol, 77. Ricardo Nunes - 29. Marcin Listkowski, 23. Mateusz Matras, 14. Kamil Drygas, 10. Dawid Kort (76, 55. Sebastian Kowalczyk), 7. Ádám Gyurcsó - 9. Adam Frączczak (60, 17. Nadir Çiftçi).

Lech: 1. Jasmin Burić - 4. Tomasz Kędziora, 35. Jan Bednarek, 3. Lasse Nielsen, 26. Maciej Wilusz - 17. Maciej Makuszewski (73, 28. Marcin Wasielewski), 6. Łukasz Trałka, 55. Abdul Aziz Tetteh, 18. Mihai Răduț, 8. Szymon Pawłowski (72, 10. Darko Jevtić) - 11. Marcin Robak (58, 19. Nicki Bille Nielsen).

żółte kartki: Râpă, Listkowski, Ricardo Nunes.

sędziował: Zbigniew Dobrynin (Łódź).
widzów: 4676.

Finał odbędzie się 2 maja w Warszawie na PGE Narodowym. Lech zagra w nim z Arką Gdynia.

Puchar Polski 2016/2017

Marek - 5 kwietnia 2017, 22:38:47 - *.10.209.76
Lech znowu bez straty bramki nawet w lekko rezerwowym składzie. Oj, ciężko będzie Legii, ciężko

jjo - 5 kwietnia 2017, 22:39:55 - *.net.hawetelekom.pl
Najgorsze w tym meczu to wrzaski przez megafon prowadzącego doping Szczecinian. Jakby go ktoś nożem rozcinał. Masakra. Wyłączyłem dźwięk w TV w II połowie , nie wytrzymałem tego obciążenia słuchu i psychiki.

MacSKS - 5 kwietnia 2017, 22:40:24 - *.suwalki.vectranet.pl
Mecz Wigier z Arką ciekawszy. Tu nudy. Opanowany Lech wiedział co robi. Podoba mi się ich gra.

Borubar - 5 kwietnia 2017, 22:41:26 - *.146.71.164.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
A my w Szczecinie, to mamy prezesa na 120%, trenera na 120%, dyrektora sportowego na 120% i nawet kupiliśmy już krzesełka na nieistniejący jeszcze stadion........Floating Garden Stettin 2050 na 120% też będzie.

hans - 5 kwietnia 2017, 22:41:38 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
W porównaniu do wczorajszego meczu PP to nudy straszne. Pogoń zero ambicji. Wszyscy już marzą w Szczecinie o wakacjach i większych kontraktach.

Znawca - 5 kwietnia 2017, 22:43:59 - *.dynamic.chello.pl
No i znowu będzie porażka w pierwszym meczu eliminacji do europejskich pucharów

Stare Pole - 5 kwietnia 2017, 22:50:02 - *.tktelekom.pl
Kolejorz Tylko Zwycięstwo! TYLKO LECH & ŁKS ŁÓDŹ

pogon - 5 kwietnia 2017, 22:52:52 - *.play-internet.pl
jeszcze nic stracone, kazdy człowiek zawodnik trener ma jakis kryzys , trzeba sie podniesć i do przodu

luciano - 5 kwietnia 2017, 22:55:01 - *.centertel.pl
Gdyby co pierwsi strzelili w 1 połowie, bo były okazje, a tak Robak prostym sposobem. Jak na półfinał PP i potencjał regionu szczecina to frekwencja mizerna.

Edi - 5 kwietnia 2017, 23:03:39 - *.les.net
Amica kręci jak za Fryzjera,tylko siedzibę zmieniła

Jack - 5 kwietnia 2017, 23:04:08 - *.play-internet.pl
Lech czyli Amica jest i tak słaby w niedzielę się przekonaja

haker... - 5 kwietnia 2017, 23:06:38 - *.szczecin.vectranet.pl
Jeden celny strzał i Słowik daje dupy...

Buty by - 5 kwietnia 2017, 23:08:13 - *.10.208.69
Sparing Lecha ,choć w pierwszej połowie zagrali nonszalancko a Pogoń zagrała agresywnie i ambitnie ale to za mało a 4676 z największym wrogiem przy biletach za 10 zł to WSTYD

Edi - 5 kwietnia 2017, 23:15:40 - *.249.224.41
Amica była u Fryzjera,Puchar Polski już przyklepała.

emkaesiak - 5 kwietnia 2017, 23:24:05 - *.dynamic.mm.pl
Frekwencja nawet solidna jak na sparing z Leszkiem,bo kto wierzył że awansujemy,po tym jak ostatnio grają Portowcy

1922 - 5 kwietnia 2017, 23:25:48 - *.188.103.pools.vodafone-ip.de
Lech 1x1 Legia 3,15
Zaglebie x Jaga 3,10
Gornik 1 Wisla 2,60
Nieciecza 2 Wisla 2,55
10 x 57 = 570 do wygrania jesli ktos chce wiecej pewniakow pisac.

długi - 5 kwietnia 2017, 23:26:40 - *.centertel.pl
@haker Od Słowika to się odstosunkuj, Marcin pojechał z Rudolem i Fojutem jak z niedorobionymi amatorami pod trzepakiem, to są obecnie dwa nasze najgorsze elementy w defensywie, a nie bramkarz.

Ted - 5 kwietnia 2017, 23:43:24 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Ponad 4 i pół tysiąca w Szczecinie, na meczu w środku tygodnia!!!! Noooo naprawdę to wręcz rewelacja ps. nawet "bracia" z 12 sektora racowisko zrobili!

x - 6 kwietnia 2017, 0:11:08 - *.centertel.pl
Brawo Kojelorz! Jest final na Narodowym.

cwks - 6 kwietnia 2017, 2:18:05 - *.58.225.71
W Polsce ludzie nie chodzą na PP bo i po co nie ma co oglądać mierna gra drużyn w lidzie wiec po co jeszcze ten puchar nie ma atmosfery ani prestiżu.Jest tylko hejt na Legie która przyciąga na stadiony ale mimo to to najwiecej osiąga w europie wiec może ten hejt to tylko z zazdrości.Lechowi życzę powodzenia w europie ale nie wygranej w niedziele.

jjo - 6 kwietnia 2017, 8:08:21 - *.bialapodlaska.vectranet.pl
do cwks - powiem ci że bilety na finał PP rozeszły się w komplecie w jeden dzień. Więc nie tylko Legia przyciąga.

pb1920 - 6 kwietnia 2017, 8:20:25 - *.sileman.net.pl
Jaka ta Pogoń kibicowsko daremna!!! Lech-Arka w Warszawie... Będzie bardzo ciekawie!

needle - 6 kwietnia 2017, 8:31:05 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Powiedzcie jak to jest: LP ma napadziorów, którzy strzelają na zawołanie a wystawia ich się wymiennie...
Kto na świecie pozwala sobie na coś takiego...?
IGła

meANDme - 6 kwietnia 2017, 9:26:57 - *.play-internet.pl
Mam pytanie do Pana Bielicy:
Dlaczego w tym meczu nie dał szansy młodym zawodnikom z rezerw lub tym włączonym do pierwszego zespołu ? Przecież w pierwszym meczu było 3:0 i szansa na awans do finału PP była bardziej niż pewna! Oczywiście nie mówię, że mieli grać w pierwszym składzie, ale pewne rzeczy można antycypować.. Mógł Pan zabrać 2-3 młodych zawodników na ławkę rezerwowych i przy wyniku 0-1 lub nawet 0-0, wprowadzić ich na ostatnie 10 minut aby ich zmotywować, a przede wszystkim aby 'łapali' doświadczenie.. Co Pan by stracił ?
NIC! Polskie kluby /trenerzy (nie wszyscy oczywiście) nie wykorzystują w pełni pewnych sytuacji, a przecież takie sytuacje rozwijają młodych zawodników co w konsekwencji przecież przynosi korzyści całemu klubowi - jak i trenerowi, choćby miałoby to być tylko i wyłącznie docenienie ich postawy przez kibiców, że wychowują młodych lechitów. Ale lepiej wziąć na ławkę nieperspektywicznego Nickiego Nielsena, który jest otyły, gra dla pieniędzy i ma w d.......e Nasz klub. (dajcie spokój z jego graniem pod publiczkę. Mówię o tym jak w pierwszych dniach pobytu w Poznaniu w wywiadach mówił, że nienawidzi Legii, a tak naprawdę nie wiem gdzie leży Warszawa). Brak słów! Pozdrawiam wszystkich kumatych fanatyków piłki nożnej.

Olo - 6 kwietnia 2017, 9:55:57 - *.146.138.192.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Tak drwicie z Amici a swego czasu wszyscy baty dostawali od wiochy.

Poldek - 6 kwietnia 2017, 10:01:39 - *.146.138.192.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Jaka formalnosc,teraz takie czasy ze nawet 5bramek mozna odrobic,lech podszedl powaznie do meczu,to oczywiste,bo arke rozniesie 8 do zera w finale i bedzie gral w pucharach uefa,chyba ze zdobedzie mistrza,a szanse ma bo legia nie ma ataku,to miejsce lecha zajmie 4druzyna z ligii a lech zagra o lige mistrzow.niewiele nam brakuje by do ligii mistrzow za 2lata wystawic dwie druzyny,ale nue mize byc takuch komoromitacji jak ostatnio cracovia i jagiellonia

meANDme - 6 kwietnia 2017, 10:21:23 - *.play-internet.pl
@Poldek
Zgadzam się, że słusznie podeszli do meczu poważnie, ale nie wyklucza to, aby trener zabrał na ławkę 1-2-3 młodych zawodników i w razie takiego wyniku jaki był wczoraj w 80 minucie - wprowadzić i dać szanse. Można przecież grać najsilniejszym składem i mieć na ławce dwóch młodych zawodników (którzy również prezentują poziom)

opka - 6 kwietnia 2017, 11:29:17 - *.243.255.234 (*.246.158.50)
KUr... chciałem kupić bilet na finał, wszystkie już wykupione... PO CO DOWALILI TE SEKTORY BUFOROWE???????!!!!!!!! Niech je usuną to będzie można jeszcze kupić trochę biletów!

ZIENIU - 6 kwietnia 2017, 11:59:40 - *.10.134.26
Brawo Lech !!! Tak trzymać !!

lechpo - 6 kwietnia 2017, 13:59:48 - *.net4me.pl
Ale jęczycie jak zwykle . Mecz nudny to fakt ,ale gdzie tutaj wina Lecha. Lech miał wygrac na stojąco przed kluczowym meczem w walce o MP ( przynajmniej do 30 kolejki ) z Legia i tak zrobil. Ze niby nie wpuszczal młodych ? Lech ma bardzo szeroka kadre , zagralo sporo rezerwowych , NIcky , Buric , Wilusz na lewej , RADUT , a po przerwie wszedł mldoy Wasielewski . Także jak slysze lament , ze LEch co tam ,bo cos tam ,to mi się smiac chce

oxford - 6 kwietnia 2017, 16:40:54 - *.dynamic-ww-12.vectranet.pl
Szacun dla Robaka co zrobił po meczu. Już schodził do szatni ale ... odwrócił się i poszedł podziękować kibicom Pogoni pod młyn i na innych sektorach, którzy o nim nie zapomnieli. Marcin! SZACUNEK !!!

Zajmon - 6 kwietnia 2017, 17:37:47 - *.146.67.223.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Lech grał na stojąco i wygrał bez wysiłku a Pogoń z taką grą będzie mieć problem z utrzymaniem!
Był Czesio to wam przeszkadzało zarzadzie z przerosnietym ego

olo - 6 kwietnia 2017, 19:12:59 - *.dynamic.chello.pl
Lech pewniakiem w finale

LEO - 6 kwietnia 2017, 20:06:16 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Będzie fajny finał

remik - 6 kwietnia 2017, 21:26:06 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Taki zestaw finałowy, zapewni moc atrakcji. Oczywiście nie będzie to wielkie widowisko, ale będzie spoko