13 maja 2017, 17:23:54 - dyrovski
Čeri Sheri Lady

Lider ligi - Jagiellonia Białystok wygrał u siebie z Wisłą Kraków 2-0 (1-0) w pierwszym sobotnim meczu 33. kolejki Lotto Ekstraklasy. Bramki zdobyli Cillian Sheridan, po bardzo ładnej akcji Fedora Černycha, i w doliczonym czasie gry Dmytro Chomczenowśkyj.

W pierwszym kwadransie spotkania bliżej objęcia prowadzenia byli gospodarze. Już w 2. minucie Jacek Góralski zacentrował z rzutu rożnego, a strzał głową oddał Taras Romanczuk, ale piłka poleciała nad poprzeczką. Jedenaście minut później Góralski odebrał futbolówkę w okolicach środka boiska i podał do Fedora Černycha, który z lewej strony pola karnego wyłożył ją Cillianowi Sheridanowi. Irlandzki napastnik jednak nie trafił w piłkę i akcja spełzła na niczym. W kolejnych minutach niezmiennie przewagę posiadała Jagiellonia. W 25. minucie Sheridan chciał zaskoczyć Łukasza Załuskę strzałem z połowy boiska, lecz ostatecznie była to próba niecelna. W następnej akcji snajper białostoczan już się nie pomylił. Černych przejął wybitą przez Mariána Kelemena futbolówkę, z łatwością ograł Tomasza Cywkę i wycofał ją do niepilnowanego Sheridana, a ten uderzeniem bez przyjęcia zdobył swoją szóstą bramkę w barwach "Jagi". W 37. minucie Ziggy Gordon dośrodkował z prawej strony boiska, a ponownie w dobrej sytuacji znalazł się Sheridan, ale tym razem nie zdołał strzelić celnie.

Początek drugiej części gry był wyrównany. Wisła próbowała stworzyć sobie w końcu jakąś okazję do strzelenia gola, ale dobrze w defensywie spisywali się białostoczanie. W 64. minucie swoje prowadzenie mogła podwyższyć Jagiellonia - Konstantin Vassiljev dośrodkował z rzutu wolnego, a piłkę głową do Sheridana zgrał Ivan Runje, jednak irlandzki napastnik nie dał rady oddać strzału. W odpowiedzi Jakub Bartosz podał do Petara Brleka, a ten uderzył natychmiastowo, ale został zablokowany i futbolówka wyszła na rzut rożny. W 69. minucie sprzed szesnastki kopnął mocno Vassiljev, lecz Załuska zdołał odbić piłkę. W doliczonym czasie gry "Jaga" zdobyła drugą bramkę. Przemysław Frankowski podał do Dmytra Chomczenowskiego, a rezerwowy Ukrainiec pewnym uderzeniem nie dał szans bezradnemu Załusce.

13 maja 2017, 15:30 - Białystok (Stadion Miejski)
Jagiellonia Białystok 2-0 Wisła Kraków
Cillian Sheridan 27, Dmytro Chomczenowśkyj 90

Jagiellonia: 25. Marián Kelemen - 2. Ziggy Gordon, 17. Ivan Runje, 16. Guti, 77. Piotr Tomasik - 9. Arvydas Novikovas (65, 21. Przemysław Frankowski), 4. Jacek Góralski, 6. Taras Romanczuk, 5. Konstantin Vassiljev (90, 28. Karol Świderski), 10. Fedor Černych (87, 7. Dmytro Chomczenowśkyj) - 18. Cillian Sheridan.

Wisła: 24. Łukasz Załuska - 19. Tomasz Cywka, 8. Alan Uryga, 32. Iván González, 33. Matija Špičić - 21. Petar Brlek, 29. Krzysztof Mączyński, 7. Pol Llonch (76, 10. Éver Valencia), 18. Semir Štilić (59, 17. Jakub Bartosz), 88. Patryk Małecki - 23. Paweł Brożek (63, 14. Zdeněk Ondrášek).

żółte kartki: Góralski - Štilić.

sędziował: Jarosław Przybył (Kluczbork).
widzów: 15 117.

siwewlosy - 13 maja 2017, 17:24:27 - *.dynamic.chello.pl
Jagiellonia dobrze weszła w mecz. Od początku spotkania widoczny był Sheridan, nie tyko za sprawą brody. Lob z połowy boiska nie zaskoczył co prawda Załuski, jednak niedługo potem niezbyt czysto trafił piłkę, czym zaskoczył już nie tylko bramkarza Wisły ale i siebie samego. Cernychowi włączyła się brasiliana, Vassiljev wraca do zdrowia i Jagiellonia coraz bardziej groźna. Bałtycki (lub jak kto woli - postradziecki) duet napsuje jeszcze sporo krwi rywalom w grupie mistrzowskiej. Po przerwie Wisła chcąc nie chcąc musiała śmielej zaatakować. Na boisku pojawili się m.in. Jakub Bartosz (bądź Bartosz Jakub, jak to mawiają bratankowie znad Dunaju) oraz Valencia. Zagrań rodem z Valencii nie zobaczyliśmy i Mariano Slovakiano zachował czyste konto. Nadarzających się okazji na kontrę długo nie potrafiła wykorzystać Jaga, co momentami przyprawiało o zawrót głowy trenera, który zdążył już pogratulować rywalom z Poznania dubletu. Udało się dopiero w doliczonym czasie gry, przez co Jagiellonia robi kolejny krok w stronę tytułu na przekór swemu szkoleniowcowi.

Do sejny - 13 maja 2017, 17:27:40 - *.146.76.63.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Wisła która chciała grać ograla was na stojąco teraz nie grają o nic mecz oddany na przekór legii więc wyluzuj

kibic - 13 maja 2017, 17:31:32 - *.137.18.175
Dlaczego Legii nie oddają tak punktów. Jutro Nieciecza będzie gryźć trawę żeby nie przegrać.

14.03.2027 - 13 maja 2017, 17:34:10 - *.adsl.inetia.pl
Dla Jagi teraz mecze zaczynają się z tych z gatunku najważniejszych w sezonie zobaczymy czy wytrzymają fizycznie ale i przede wszystkim psychicznie te mecze bo jak narazie te 3 kolejki grupy mistrzowskiej grali nie najgorzej a ugrali 7 punktów a co ważniejsze wciąż są na fotelu lidera teraz Jaga może przygotowywać się do środowego trudnego wyjazdu do Gdańska gdzie o punkty nie jest łatwo ale jeśli chcą mistrzostwa Polski to taki mecz muszą wygrać aktualnie Jaga może ze spokojem patrzeć na niedzielę i mecze trzech "L" teraz jeszcze zaczynają się mecze co 3 dni co myślę nie ułatwia sprawy Jagielloni ale dziś im się udało i brawo a to definitywnie zamyka szansę Wisły na puchary pozostaje Krakowianom gra o jak najwyższe miejsce w lidze czyli dla nich piąte

i - 13 maja 2017, 17:37:23 - *.dynamic.chello.pl
Jaga na majstra bo im się należy z przekroju sezonu

Jaga71 - 13 maja 2017, 17:42:46 - *.89.217.228 (*.188.25.33)
Brawo Jaga!!!!!!!'❤💛❤💛
Patrzę ze niektórym gule skaczą i tak ma byc .

@na wałka - 13 maja 2017, 17:44:21 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Lady = Pani, a nie panie, a do tego to po prostu parafraza tytułu piosenki Cheri Cheri Lady

do kk - 13 maja 2017, 17:51:05 - *.play-internet.pl
masz rację Arka czwarta do pucharów a Twoja Jaga niestety będzie musiła obejść się smakiem , za ciency są

posejdon - 13 maja 2017, 17:53:35 - *.radom.k.pl
życzę Jagiellonii Mistrza Polski,z całego serca,nie jestem waszym kibicem,jestem z Radomia,ale należy się wam,trzymam kciuki mocno za Jage

theman - 13 maja 2017, 17:55:34 - *.hsd1.il.comcast.net
Brawo Jaga ,chlopaki walcza ,balem sie ,ze z Wiselka bedzie ciezko ,a tu kontrola caly mecz ,po sezonie ,jezeli Probierz odejdzie wzialbym Bartoszka z Korony,umie zrobic atmosfere w druzynie i umie ustawic zespol,szkoda ,ze Jaga nie ma sponsora ,ktory moglby wspierac druzyne i ja wzmacniac sezon po sezonie ,niestety Jaga musi sprzedawac ,by przetrwac,powodzenia w walce o tytul,bo sezon konczy sie po 37 kolejkach ,a nie po 30 jak to Probierz uwaza ,moze to i dobry trener ,ale uwazam ,ze pewnwgo poziomu nie przeskoczy ,czasami sam sobie wszystko komplikuje ,brawo Jaga i trzymac tak dalej

BKS - 13 maja 2017, 18:39:45 - *.229.249.104
W Białystoku coraz głośniej słychać że wisła ma powrócić do swoich gwardyjskich korzeni. Czy ktoś z Krakowa może to potwierdzić?

Ja - 13 maja 2017, 18:44:16 - *.play-internet.pl
@obiektyw
Nie rozdają punktów tylko są po prostu normalnie gorsi od wszystkich pozostałych drużyn z pierwszej ósemki. Ale Wisła się nie podkłada tylko gra najlepiej jak umie!
A że to zbyt mało żeby z kimś nawiązać równą walkę to już tylko brak umiejętności i gorsza kadra.
No i na pewno Wiśle nie pomaga ciągłe zamieszanie z finansami, wszyscy chcą od nich pieniędzy których nie mają.
Mam nadzieje, że chociaż właściciel Telefoniki nie będzie się domagał spłaty długu zgodnie z terminarzem spłaty bo to by Wisłę zabiło

baltico - 13 maja 2017, 18:49:27 - *.centertel.pl
3/4 stadionu zapelnione. Mozna ? bez opiernicz nie mozna

Pllp - 13 maja 2017, 18:59:14 - *.legnica.vectranet.pl
Wisła mogła się jeszcze położyć. Dziadostwo.

kk - 13 maja 2017, 19:10:58 - *.dynamic-ww-04.vectranet.pl
Arka, Ty lepiej patrz żeby się w lidze utrzymać... A o Jagę to się nie martw- piłkarsko Twoja areczka nie dorasta do pięt.

złocisto k - 13 maja 2017, 19:20:56 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
zycze Jadze zeby utarli nosa wielkim ligowym cfaniakom....w sumie barwy te same złocisto krwisty

juchu - 13 maja 2017, 19:23:23 - *.dynamic.chello.pl
wiślacy pozostałe mecze powinni oddac walkowerem i pojechać jak najszybciej na zasłużone wakacje

telewidz - 13 maja 2017, 19:30:53 - *.adsl.inetia.pl
Głupszego tytułu jeszcze tu nie widziałem. Co ma wspólnego piosenka Modern Talking z nieogolonym Irlandczykiem? A już wiem, z tymi kudłami wygląda jak panienka

czarny sto - 13 maja 2017, 19:39:00 - *.175.82.101
Legia rozwalcuje lecha i białystok

Żywy - 13 maja 2017, 19:46:26 - *.play-internet.pl
Wisła Jaga dwa bratanki braci sie nie traci to była najlepsza zgoda lat 90. Pozdrowienia dla Białej Gwiazdy od ŻYWEGO

BadBoy - 13 maja 2017, 19:53:38 - *.hsd1.il.comcast.net
Kazdy to powie, Cracovia rzadzi w Krakowie!
Jaga+Pasy 4ever!

Zawia - 13 maja 2017, 20:16:03 - *.opera-mini.net (*.0.66.150)
że wszystkich klubów krakowskich najbardziej szanuje Hutnika

do BKS - 13 maja 2017, 20:29:22 - *.ists.pl
A w Krakowie coraz głośniej słychać że białystok ma przejść pod władze Łukaszenki...

Golbi - 13 maja 2017, 20:31:24 - *.dynamic-zab-01.vectranet.pl
W środę w dupę w Gdańsku potem z Legią i na koniec remis z Lechem.

@telewidz - 13 maja 2017, 20:34:46 - *.24.213.212
Jak widac ta interpretacja to dla ciebie za trudne, ale tytulowe Čeri to od nazwiska Cernycha. Dopiero druga czesc to Sheridan. Za Skomplikowane dla ciebie co?

bul - 13 maja 2017, 20:38:24 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
życzę Wam Mistrzostwa!

TS - 13 maja 2017, 20:54:52 - *.ists.pl
Kibice Wisły których ja znam żałują zgód z Lechią i Śląskiem. A kibice Ruchu i Widzewa (przynajmniej ci co do nas na stadion przyjeżdżają) to totalny margines społeczny.

Wisełka - 13 maja 2017, 23:39:09 - *.ists.pl
Oby jaga straciła mistrzostwo w ostatniej kolejce. Oj jak im będzie przykro...

kolega - 14 maja 2017, 0:37:49 - *.156.35.203.tvkhajnowka.pl
Chłopie wyżej, dupa boli co? Jaga wytarła dziś wami podłogę, a ta flaga "wierność" to w waszym przypadku szczyt hipokryzji.

BI - 14 maja 2017, 0:55:37 - *.centertel.pl
@telewidz: odpuść sobie takie przemyślenia. To Ci nie służy.
Pozdro chłopaki z Azorów i z Fundacji Otwarte Ramię Białej Gwiazdy. Braci się nie traci

Fulko - 14 maja 2017, 1:19:22 - *.toya.net.pl
Kto taki szczególny gra w rezerwach Jagi, że dziś na nich przyszło na stadion więcej ludzi niż na pierwszy zespół walczący o mistrza?
Jaga - powodzenia w walce o mistrza - Czerwona część Łodzi 3ma kciuki!

MaczetazMe - 14 maja 2017, 8:46:09 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
W przekroju całego sezonu na tytuł najbardziej zasłużyła Jaga.Jeżeli się nie mylę to przez dwadzieścia kolejek liderowali.Jaga-Reszta Polski 20:13

tnh - 14 maja 2017, 9:38:41 - *.dynamic.chello.pl
Čeri Sheri Lady !!!!! Byli "Miedziowi" strzelali dla Cracovii, Istotna wygrana po golu Cilliana, Sukces szpicy z zagranicy, W Poniedziałek Wielkanocny Legię spotkał zawód mocny. Autor: dyrovski jakby ktoś nie wiedział. Tragedia!!! Będzie ban?

izydor - 14 maja 2017, 9:48:32 - *.tktelekom.pl (*.16.0.53)
I znowu Cywka,ograny w dziecinny sposób i bramka.Po stracie piłki patrzy co się wydarzy czy ktoś naprawi jego błąd.Trzeba dać szanse Bratkowskiemu kto jest lepszy.Który to już raz po jego błędach,Wisła traci bramkę.

Eurowizja - 14 maja 2017, 13:13:56 - *.ipcom.comunitel.net
Ale miał Scheridan sobotę, najpierw wygrał mecz i strzelił bramkę a wieczorem wygrał eurowizje dla Portugalii. Gratulacje Cilian!

kalin - 14 maja 2017, 13:20:45 - *.dynamic.mm.pl
Jagiellonia Białystok-Wisła Kraków - widzów: 15 117. (Extraklasa)
Widzew Łódź-Jagiellonia II - widzów: 16 600. (III liga gr.1)
...nie mam pytań

derock - 14 maja 2017, 13:56:39 - *.2-1.cable.virginm.net
Za chwilę Jagiellonia zdobędzie mistrzostwo, tylko po co?, przecież po mistrzostwie pozbędą się 3/4 drużyny odejdzie trener i przegrają reprezentując kraj z pierwszej powiedzmy 15-stki światowego rankingu w przedbiegach z mołdawskim ''gigantem".

xD - 14 maja 2017, 16:53:12 - *.231.3.148.koba.pl
O ten wyżej ma ból pupy o Legię

derock - 14 maja 2017, 20:19:46 - *.dab.02.net (*.146.82.115)
xD nie bój żaby. Pupa mnie nie boli. Nie obchodzi mnie kto będzie mistrzem Polski. Chciałbym tylko żeby polska piłka była coraz mmocniejsza i żeby nie było wyprzedawania drużyn po sezonie i godne reprezentowanie Polski w Pucharach. Wszyscy jesteśmy Polakami i wszystkim powinno na tym zależeć. Moja drużyna jest w 2. lidze (ost. sezon). Tylko obserwuję co się dzieje w ekstraklasie. Zobacz co się stało, że Śląskiem Wrocław mieli takich piłkarzy Paraiba, Kiełb, Mervo, Hateley... i co zrobili? Na pusty stadion, aż się smutno patrzy. Chyba wszystkim nam kibicom zależy na polskiej piłce i każdemu polskiemu "dużemu" klubowi, aby się rozwijał a nie cofał. Ja jestem za każdym klubem Jagiellonia, Lech, Legia, Widzew, Lechia, Korona reprezentującym Polskę !!!!!!

normalny - 16 maja 2017, 9:20:42 - *.9.141.15
i co z tego jak Jaga zdobędzie mistrza jak w lidze mistrzow odpadną na 1 przeszkodzie z czym do Europy