29 czerwca 2017, 19:50:20 - dyrovski
Skromna zaliczka Jagiellonii

W pierwszym meczu I rundy eliminacji Ligi Europy Jagiellonia Białystok wygrała na wyjeździe 1-0 (0-0) z gruzińskim Dinamem Batumi. Bramkę zdobył Cillian Sheridan. Irlandczyk mógł mieć na koncie dwa trafienia, ale w pierwszej połowie nie wykorzystał rzutu karnego.

Początek spotkania był wyrównany, ale z upływem czasu przewagę zaczęła zyskiwać Jagiellonia, co mogło jej przynieść bramkę już w 16. minucie. Kilka chwil wcześniej Mirza Partenadze sfaulował w szesnastce Jacka Góralskiego i sędzia odgwizdał rzut karny. Wykonawcą stałego fragmentu gry był Cillian Sheridan, którego strzał został jednak obroniony przez Anatolija Tymofiejewa. W 25. minucie bramkę mógł zdobyć Taras Romanczuk, ale piłka po jego kopnięciu z bliska poleciała wysoko nad poprzeczką. Jedenaście minut później po strzale głową Ivana Runje Tymofiejew odbił futbolówkę wprost pod nogi Sheridana. Irlandczyk nie miał problemu ze skierowaniem jej do bramki, lecz sędzia nie uznał gola, ponieważ napastnik Jagiellonii był na spalonym. Cztery minuty przed przerwą niezłej szansy nie wykorzystał Arvydas Novikovas. Rozpędzony Litwin minął z łatwością Anzora Suchiaszwiliego i w dobrej sytuacji oddał słaby strzał, z którego obroną nie miał problemu bramkarz Gruzinów.

W 49. minucie białostoczanom udało się objąć prowadzenie. Najpierw piłkę głową zagrał Romanczuk, następnie zrobił to Runje i ta trafiła w końcu do Sheridana, który mocnym kopnięciem z bliska nie dał szans golkiperowi gospodarzy. Dinamo mogło odpowiedzieć zaledwie trzy minuty później, ale Dato Kwirkwelia w polu karnym uderzył niecelnie. Kolejna bramkowa okazja została stworzona przez "Jagę". Strzelcem mógł zostać Romanczuk, lecz jego próba była mało precyzyjna i Tymofiejew złapał futbolówkę. W 65. minucie ponownie zaatakowała Jagiellonia. Aktywny Sheridan zagrał z prawej strony szesnastki do wbiegającego Fedora Černycha, ale Litwin z bliskiej odległości nie zdołał pokonać Tymofiejewa. Dziesięć minut później piłka znalazła się w bramce białostoczan. Jarosław Kwasow w sytuacji sam na sam minął Mariána Kelemena i strzelił gola. Trafienie nie zostało jednak uznane, bo ukraiński napastnik wcześniej był na spalonym. Tuż przed końcem drugą bramkę mógł zdobyć Sheridan, lecz po jego strzale piłka odbiła się jedynie od słupka.

29 czerwca 2017, 18:00 - Kutaisi (Ramaz Szengelias Sachelobis Kutaisis Centraluri Stadioni)
Dinamo Batumi 0-1 Jagiellonia Białystok
Cillian Sheridan 49

Dinamo: 13. Anatolij Tymofiejew - 2. Mirza Partenadze, 4. Boris Macharadze, 16. Dato Kwirkwelia, 11. Anzor Suchiaszwili - 7. Giorgi Kawtaradze (78, 9. Michaił Gorieliszwili), 8. Temuri Szonia, 25. Tornike Tarchniszwili, 10. Walerian Tewdoradze (65, 28. Arczil Twildiani), 20. Elgudża Grigalaszwili (82, 99. Otar Marcwaladze) - 77. Jarosław Kwasow.

Jagiellonia: 25. Marián Kelemen - 8. Łukasz Burliga, 17. Ivan Runje, 16. Guti, 77. Piotr Tomasik (50, 12. Guilherme) - 7. Dmytro Chomczenowśkyj, 4. Jacek Góralski, 6. Taras Romanczuk, 9. Arvydas Novikovas (75, 44. Łukasz Sekulski), 10. Fedor Černych (84, 13. Przemysław Mystkowski) - 18. Cillian Sheridan.

żółte kartki: Grigalaszwili, Tewdoradze, Twildiani - Góralski, Romanczuk, Sheridan, Sekulski.

sędziował: Erik Lambrechts (Belgia).

W 16. minucie Cillian Sheridan (Jagiellonia) nie wykorzystał rzutu karnego (Anatolij Tymofiejew obronił).

Rewanż zostanie rozegrany 6 lipca o 20:30 w Białymstoku. Lepszy z tej pary w II rundzie rozgrywek zmierzy się z azerskim Qəbələ FK. Spotkania tej fazy odbędą się 13 i 20 lipca.

Liga Europy 2017/2018

pasiak - 29 czerwca 2017, 19:51:28 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Cracovia by to wygrała 7:0

GKsJ.Zdrój - 29 czerwca 2017, 19:51:28 - *.27.102.176
graty za wygraną

rrr - 29 czerwca 2017, 19:51:32 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Ten mecz można puszczać jako tortury więzienne. Tak się czułem oglądając to widowisko, to już u mnie na A-klasie są emocjonujące pojedynki

apkass - 29 czerwca 2017, 19:51:46 - *.servers.jiffybox.net (*.246.158.50)
Niewykorzystany karny, słupek Sheridana i pare zmarnowanych setek. Dobrze że grali z takimi ogórkami bo troche lepszy rywal byłby nie do przejscia...
Pierwsze 0,25 punkta do rankingu

kakaes - 29 czerwca 2017, 19:51:47 - *.play-internet.pl
najważniejsze jest zwycięstwo. Brawo Jagiellonia!Gratulacje z Wielkopolski!

Mjot - 29 czerwca 2017, 19:51:52 - *.dip0.t-ipconnect.de
Poziom gry dno i 2 metry mułu. Tych kelnerów jeszcze przejdą, ale w następnej rundzie baty od Qabali.

extraklapa - 29 czerwca 2017, 19:52:07 - *.tel.tkb.net.pl
a z sytuacji 5, 6 do zera co najmniej!

z - 29 czerwca 2017, 19:52:10 - *.adsl.inetia.pl
Sheridan sporo dzis setek zmarnowal na szczescie zaliczka jest wiec raczej nastepna runda tez

XardasKSP - 29 czerwca 2017, 19:52:19 - *.51-174-193.customer.lyse.net
Chociaz tyle ze punkty zdobyli ale w nastepnej rundzie to bedzie im bardzo ciezko ci azerowie to nie ogorki coprawda gorsi niz "bach bach bach" Karabach ale potrafia ogrywac dobre europeiskie kluby.

Matt - 29 czerwca 2017, 19:52:19 - *.153.72.150
Mecz dla koneserów :D

Miki - 29 czerwca 2017, 19:52:42 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
Dobrze ze lechia gdansk nie gra w lidze europy,bo by zrobila tylko wstyd dla polski jak rok temu piast i cracovia

Jacek - 29 czerwca 2017, 19:52:44 - *.dynamic-ww-01.vectranet.pl
no i do przodu.......................

tichau - 29 czerwca 2017, 19:53:05 - *.18-1.cable.virginm.net
powinno być 3 do przodu

Anton - 29 czerwca 2017, 19:53:24 - *.dynamic.chello.pl
Brawo Jaga! Dobry wynik. Gdyby była lepsza skuteczność, to mecz w Białymstoku byłby formalnością, ale to może i dobrze, że wygrali tylko 1:0, bo nie odpuszczą rewanżu, a pkt do rankingu się przyda

paw - 29 czerwca 2017, 19:53:36 - *.dynamic.kabel-deutschland.de
Brawo Jaga szkoda że na pod koniec Cillian trafił w słupek.. był by lepszy wynik

spec - 29 czerwca 2017, 19:54:13 - *.koba.pl
powinno być z 4:0 przynajmniej, gra słaba bo i gruzini autobus walneli, z każdym meczem powinno być jednak tylko lepiej, zazwyczaj tak wyglądają te mecze na początku, ale wzmocenia ze 2 jeszcze potrzebne; PS: Przynajmniej Jaga nie powtórzy tego co Cracovia odwalił w tamtym roku

ŁÓDŹ1910 - 29 czerwca 2017, 19:54:25 - *.toya.net.pl
__Gratulacje od kibiców łódzkiego Widzewa.

Mach - 29 czerwca 2017, 19:56:35 - *.237.163.10
Na szczescie wrewanzu wystarczy remis i Jaga gra dalej ;-)

Endo - 29 czerwca 2017, 19:56:44 - *.centertel.pl
Brawo Jagiellonia Białystok
Jestem z Kielc, ale mieszkam w Białymstoku od 7 lat.Mam nadzieje ze i moja Korona zagra kiedyś w puxharach

Oks Odra - 29 czerwca 2017, 19:57:22 - *.dynamic.kabel-deutschland.de
Mniejsza z tym jak wyglądał mecz.Ważna wygrana,bo w ostatnich latach sporo wpadek polskie kluby zaliczyły.Trzeba zdobywać punkty i ogrywać takie drużyny.Jagiellonia co najmniej do 3 rundy powinna zajść

Piotr - 29 czerwca 2017, 19:57:54 - *.146.12.137.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Ale dajecie dziecinne komentarze.

smoky - 29 czerwca 2017, 19:57:57 - *.opera-mini.net (*.76.53.227)
są punkty do rankingu uefa.teraz kolej na lecha graty (L)

kell1987 - 29 czerwca 2017, 19:58:50 - *.dynamic.chello.pl
Jagiellonia strasznie nieskuteczna, bardzo słabo Novikovas, a Sheridan przegrywał wszystkie pojedynki bark w bark. Powinni wygrać dużo wyżej, już nawet to 2:0 wyglądało by trochę ładniej. Szkoda, ale ważne, że wygrali na wyjeździe

ChG Fan - 29 czerwca 2017, 19:59:31 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Brawo Jagiellonia i Trenerze Mamrot,oby tak dalej

oli - 29 czerwca 2017, 20:00:29 - *.dynamic.chello.pl
jak można było zmarnować tyle sytuacji, Gruzini nie mieliby szans w naszej lidze na utrzymanie, a murawa nadawała się na pastwisko

Kibic J - 29 czerwca 2017, 20:00:36 - *.dynamic.mm.pl
Ten mecz to były niestety rzygi w wykonaniu Jagi. Oglądając to spotkanie każdy kibic Jagiellonii myślał, że dokona harakiri, cały czas tylko długa laga do przodu i nic więcej. Nie potrafili trzech, czterech podań między sobą wymienić, gra bez ładu i składu. Wicemistrz jest nagi, wynik lepszy niż gra zespołu. Wstyd!

Kula - 29 czerwca 2017, 20:00:58 - *.play-internet.pl
Brawo Baba Jaga!!!

Lysy - 29 czerwca 2017, 20:01:36 - *.dynamic.chello.pl
Michał wściekły, Michał zły. Wiem to ja, wiesz i Ty. Życzę kolejnej rundy.

Mądry - 29 czerwca 2017, 20:03:48 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Brawo za wygraną i oby tak dalej !!!!
Przypominam że to NIE Jagiellonia wygrała dziś a wygrała CAŁA POLSKA.

kell1987 - 29 czerwca 2017, 20:04:53 - *.dynamic.chello.pl
zobaczcie jak Słowackie drużyny zaczeły, Slovan 4:1 na wyjeździe z Piunikiem Erewań, a Trencin 5:1 z Torpedo Kutaisi, a Gruzini prawdopodobnie pożegnają trzy drużyny w pierwszej rundzie, bo Chikhura przegrala u siebie 1:0 z Altach

Adam - 29 czerwca 2017, 20:05:16 - *.as13285.net
Pewny awans. W rewanżu formalność 3:0. Gruzini to typowy średniak II ligi polskiej.

Atol - 29 czerwca 2017, 20:05:40 - *.dynamic-zab-06.vectranet.pl
panowie skrobać punkty do rankingu. W tym roku misi być okolo 4 lub 5. Za rok odpada nam najniższy współczynnik więc za 2 lata jest szansa na 2 ekipy w LM

zzz - 29 czerwca 2017, 20:05:54 - *.wad.pl
Planowo ale forma póki co wakacyjna,niestrzelony karny i komplikwowanie sytuacji 1 na 1...Na mocniejszego rywala to będzie mało.

Lysy - 29 czerwca 2017, 20:06:26 - *.dynamic.chello.pl
Mądry nie podniecaj się tak bo cała Polska wygra jak pensje pójdą w górę.

:) - 29 czerwca 2017, 20:06:39 - *.euro-net.pl
gola nie stracili, wygrali , kontrolowali grę a że mogli wygrać wyżej to mogli ale biedy nie ma. nie ma co na razie krytykować

Sheva - 29 czerwca 2017, 20:08:23 - *.centertel.pl
Brawo Jaga wynik się liczy a na lepsza grę przyjdzie czas. Zespół w środku przygotowań do sezonu a wy wymagacie żeby z ciężkimi nogami grali nie wiadomo jak efektownie. Ogarnijcie sie

DGL - 29 czerwca 2017, 20:09:46 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Glogow gratuluję zwyciestwa

BastiFanta - 29 czerwca 2017, 20:18:02 - *.75.69.235
Trochę koncentracji i byłoby 3-0 lub 4-0 a w drugim meczu odpoczynek. A tak trzeba będzie wybiegać drugie spotkanie. Rywal Jagiellonii tragiczny. Sheridan bardzo powolny, ale on te główki wygrywa i rywale od niego się odbijają. Góralski to tak na granicy drugiej żółtej jak zwykle i to może być zapalnik w kolejnej rundzie.

pipi - 29 czerwca 2017, 20:21:17 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Pozdrowienia z Białorusi.
JagaONLYone.

BaraneQ - 29 czerwca 2017, 20:26:06 - *.159.133.11
Zastanawia mnie z formalnego punktu widzenia występ Guilherme. O ile się nie mylę to ma on ważny kontrakt z Termalicą do 30 czerwca. A zagrał już dziś. Podobnie jest z kilkoma nowymi zawodnikami Lecha.

moryc - 29 czerwca 2017, 20:33:28 - *.dynamic.chello.pl
Spokojnie, wiadomo to tylko sparing. Nie przemęczać się. Prawdziwe mecze dopiero się zaczną w ekstraklasie.

lopez - 29 czerwca 2017, 21:04:51 - *.dynamic.chello.pl
Perspektywa wyprawy do Azerbejdzanu jest naprawdę kusząca.

rob - 29 czerwca 2017, 21:18:06 - *.14.comtelnet.pl
Dobrze, że Polskie drużyny grają od I rundy, trochę (z 1 - 2 ) punktów uciułają.

leon - 29 czerwca 2017, 21:18:42 - *.centertel.pl
patrzę na składy lecha i jagi i zastanawiam się czy to polskie zespoły... :/

k - 29 czerwca 2017, 21:27:46 - *.dynamic.chello.pl
Brawo Jaga jeszcze niech wygra Lech , Legia , Arka i Lechia
a nie Lechia nie sorry.

Ochódzki - 29 czerwca 2017, 21:33:32 - *.dsl.iskon.hr
3 Polaków w wyjściowym składzie. Dajcie spokój.

brutus - 29 czerwca 2017, 21:43:02 - *.internetia.net.pl
@REDAKCJA
Czy możecie w zakładce Ranking krajowy UEFA dodać liczbę drużyn reprezentujących dany kraj w bieżących rozgrywkach?

hmm - 29 czerwca 2017, 21:56:08 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Zeby bolaly od tej kopaniny ale najwazniejsze punkty do rankingu....niech kazdy zapomni o tym meczu jak najszybciej

@BI
ale wiesz milionerowe niemiaszki z Gdańska kupiły sobie dziś trzy punkty od komisji,
z bogaczami nie wygrasz
więc pewnie w tym sezonie będą mieli puchary w końcu po 5 latach , he, he , żart taki .

ArekCesar - 30 czerwca 2017, 0:37:12 - *.play-internet.pl
Brawo dla Jagi. Razem zbieramy punkty dzisiaj do rankingu.

Miki - 30 czerwca 2017, 7:13:24 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
Jagi 1000 było

Mjot - 30 czerwca 2017, 7:32:53 - *.13.106.237
Co do karnego to już 2 w nowym sezonie, 2 niewykorzystany i prawdopodobnie po raz ostatni mimo wszystko bez konsekwencji. Kolejny zmarnowany moze ich juz dużo kosztować. Mam nadzieje ze trener coś z tym zrobi. Jesli nie jesteś pewny ze uderzysz wystarczająco precyzyjnie i mocno do boku to kop w środek bramki pod poprzeczkę. Bardzo mało prawdopodobne ze bramkarz ''zostanie'',a jesli nawet to raczej na pewno ''przykleknie''więc strzał pod poprzeczkę załatwia sprawę.

edek - 30 czerwca 2017, 7:44:22 - *.135.202.67
Gruzini typowe ogórki

Mario - 30 czerwca 2017, 8:41:29 - *.dsl.dynamic.simnet.is
A co to Qbala? Podajcie mi chociaz pol dobrego pilkarza ktory tam gra?

jjo - 30 czerwca 2017, 8:56:27 - *.bialapodlaska.vectranet.pl
@Mjot - 30 czerwca 2017, 7:32:53 - 185.13.106.237 . Karny jest sztuką. Patrz Portugalia Chile.

obiektywny - 30 czerwca 2017, 9:03:27 - *.233.60.65.static.msgaz.pl
w Radio Białystok podali że ok 100 osób plus 200 kibiców gospodarzy. A co ew. wzmocnień to w polskich realiach Jaga się wzmocniła bo poza Vasiliewem nikogo nie straciła......a taka Legia bez Pazdana i VOO będzie miła problem w lidze z wejściem do pierwszej 4. Teraz zobaczą ile jest warty "najlepszy obrońca w lidze" (według gali oczywiście)-niejaki Dąbrowski....co czuje że będzie dużo zagrań rodem z meczu z Borusią w Warszawie. ps. do kibiców Legii- czy już zebraliście kasę na jakąś nagrodę dla sędziego Złotka ??? Bez jego decyzji nie byłoby MP więc pokarzecie że macie honor.

myk - 30 czerwca 2017, 10:17:21 - *.warmia.mazury.pl
Wiadomo co z Tomasikiem? Nie wyglądało to dobrze...

do obiekty - 30 czerwca 2017, 11:42:14 - *.184.253.117.ipv4.supernova.orange.pl
w sumie było 300 osób?, chyba 3000, swoją drogą, żeby żaden dziennikarz obecny na meczu nie podał dokładnej liczby, klub tez chyba niezainteresowany statystykami

majkel - 30 czerwca 2017, 12:40:15 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
wg Wołosika: Nieoficjalne wieści.Piotr Tomasik ma poważny uraz stawu skokowego. Przerwa minimum miesiąc

kibic - 30 czerwca 2017, 13:00:19 - *.184.253.117.ipv4.supernova.orange.pl
oj, panowie redaktorzy, trzeba Was wyręczać, stron Dinama podaje, że było 5000 widzów

LEON - 30 czerwca 2017, 15:29:20 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Ciężko było ale wynik zadowala

park - 30 czerwca 2017, 21:53:50 - *.centertel.pl
Pilkarsko Jagiellónia trzyma fason. Taki final u23 Hiszpania ~ Niemcy to oprawa moze jak na otwarciu stadionu w Lodzi , ale to co na boisku to jakby trzecioligowy Widzew i Concordia Elbląg. Także mowie -tyle ze ten doping lepiej wykreowany nawet od puchar konfederacji , ale w Bialymstoku nie muszą chować sie po domach.

z0rd - 1 lipca 2017, 11:06:04 - *.internetia.net.pl
@kibic
te 5000 to chyba łącznie z kibicami Dinama siedzącymi w domu przed tv?
dla nich to przecież tez był wyjazd, tyle że duzo blizszy. około 150km, google podaje prawie 3h drogi autem. 5000 jest wzięte z sufitu i dlatego 90minut pomija frekwencję. to nie portal plotkarski. jeżeli coś jest niepotwierdzone, to tutaj tego nie znajdziesz.

BI - 1 lipca 2017, 22:23:36 - *.74.124.255
Najbardziej prawdopodobna frekwencja to 2000-3000.
Marszrutka między tymi miastami jedzie 2,5h, ale ich kierowcy to takie szpenie, że nie rozumiem dlaczego Gruzini nie są regularnymi mistrzami w F1 i WRC.

Killer - 2 lipca 2017, 5:13:05 - *.mobility.exede.net