29 czerwca 2017, 22:31:54 - euzi
Grad goli w siatce Bitoli

Lech Poznań wygrał 4-0 (3-0) w pierwszym meczu I rundy eliminacyjnej Ligi Europy z macedońskim FK Pelister. Dwie bramki dla "Kolejorza" strzelił debiutujący dziś w Lechu Mario Šitum, a po golu do zwycięstwa dołożyli Nicki Bille Nielsen z rzutu karnego oraz Radosław Majewski z rzutu wolnego.

Już w 6. minucie piłka wpadła do siatki Macedończyków, jednak sędzia uznał, że Nicki Bille Nielsen faulował w walce o piłkę Radenko Bojovicia. Goście już po kilku minutach spróbowali się odgryźć - Goce Todorovski dostał podanie przed pole karne i natychmiastowym strzałem zmusił Matúša Putnockiego do odbicia futbolówki nad poprzeczkę.

Nie minęło jeszcze 30 minut spotkania, a lechici po raz pierwszy pokonali bramkarza gości. Bille Nielsen był faulowany w polu karnym, a portugalski sędzia podyktował rzut karny. Do piłki podszedł sam poszkodowany i pewnie dał Lechowi prowadzenie. Nieco ponad dwie minuty później Darko Jevtić dośrodkował z rzutu wolnego w "szesnastkę", a Mario Šitum tyłem do bramki strącił futbolówkę głową i ta odbita od poprzeczki wpadła po raz drugi do siatki.

Trzeci gol dla Lecha padł w 38. minucie po pięknym uderzeniu Radosława Majewskiego z rzutu wolnego sprzed pola karnego. Pomocnik gospodarzy miał świetną szansę na bramkę jeszcze przed przerwą. Po małym zamieszaniu Majewski wbiegł w pole karne i uderzył w słupek. Dobijać jego strzał próbował jeszcze Robert Gumny, jednak Ilče Petrovski zdołał obronić jego płaskie uderzenie nogą.

Po przerwie to piłkarze Pelisteru niespodziewanie jako pierwsi stworzyli sobie dobrą okazję na gola. Blagojče Ljamčevski z rzutu wolnego strzelił na bramkę Lecha, a Putnocký odbił futbolówkę prosto pod nogi Blaže Ilijoskiego. Jego strzał zdołał ponownie obronić Słowak i akcję rywali zakończyli lechici. W 57. minucie po dośrodkowaniu Majewskiego z rzutu rożnego z lewej strony Šitum zamykający akcję przy dalszym słupku ponownie głową pokonał Petrovskiego.

29 czerwca 2017, 20:45 - Poznań (Inea Stadion)
Lech Poznań 4-0 FK Pelister (Bitola)
Nicki Bille Nielsen 28 (k), Mario Šitum 30, 57, Radosław Majewski 38

Lech: 30. Matúš Putnocký - 2. Robert Gumny, 3. Lasse Nielsen, 66. Emir Dilaver, 22. Wołodymyr Kostewycz - 17. Maciej Makuszewski (72, 23. Nicklas Bärkroth), 5. Abdul Aziz Tetteh, 86. Radosław Majewski, 10. Darko Jevtić (75, 7. Maciej Gajos), 16. Mario Šitum - 19. Nicki Bille Nielsen (69, 11. Marcin Robak).

Pelister: 1. Ilče Petrovski - 3. Kristijan Toševski, 6. Radenko Bojović (46, 77. Filip Petrov), 4. Goce Todorovski, 16. Martin Kowaczew, 7. Blagojče Ljamčevski - 30. Oliver Peev, 88. Dimityr Ilijew (76, 70. Matej Cvetanovski), 21. Riste Markoski (62, 8. Fernando Silva), 19. Lucas - 10. Blaže Ilijoski.

sędziował: Luís Miguel Branco Godinho (Portugalia).
widzów: 18 215.

Rewanż zostanie rozegrany 6 lipca o godz. 19:00 w macedońskiej Strumicy.

Liga Europy 2017/2018

jujak - 29 czerwca 2017, 22:32:39 - *.adsl.inetia.pl
Pozdrowienia z Kielc !
Nowa zgoda KORONA I LECH !

Adi - 29 czerwca 2017, 22:33:01 - *.adsl.inetia.pl
Powinno być znacznie wyżej... Miażdżąca przewaga Lecha.

@@@ - 29 czerwca 2017, 22:33:28 - *.20-1.cable.virginm.net
Zeszły sezon wszystko po 3-0, teraz po wzmocnieniach nowy poziom. wszystko po 4-0

pasiak - 29 czerwca 2017, 22:33:29 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Cracovia by to wygrała 7:0

pasiasty - 29 czerwca 2017, 22:34:24 - *.net144.okay.pl
Meczu nie dalo sie ogladnac nigdzie po za stadionem. Sts od dawna reklamowal transmisje na swojej stronie i polecieli w ch, zenada

red - 29 czerwca 2017, 22:35:50 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
No i gitara. Na wyjeździe nie zlekceważyć przeciwnika i zdobyć punkty do rankingu.

Benoit - 29 czerwca 2017, 22:36:07 - *.146.138.31.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Będą mieć z Situma wielki pożytek w Poznaniu. Duży pstryczek w nos działaczy Lecha, Kolejorz nie zastanawiał się czy będzie kasa za Bednarka i Kownackiego tylko zrobił swoje transfery, a w Legii bardziej się skupiają na telenoweli z Ofoe niż na szukaniu wzmocnień drużyny. A przecież też niedługo grają w Europejskich pucharach. Lechowi trzeba oddać że mądrze podszedł do transferów, Legia póki co szkoda gadać.

Smuda - 29 czerwca 2017, 22:36:08 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Cracovia to by dostala oklep 2:3

ANTY-pasia - 29 czerwca 2017, 22:36:30 - *.dynamic.chello.pl
Nie wiem czy wiesz, ale Cracovia ledwo się uratowała przed spadkiem...

max - 29 czerwca 2017, 22:37:38 - *.tktelekom.pl
A w wawie brak transferow nadal?

kakaes - 29 czerwca 2017, 22:38:04 - *.play-internet.pl
i super

do@@@ - 29 czerwca 2017, 22:38:11 - *.itsa.net.pl
wszystko ? no chyba nie , oby teraz w eliminacjach do pucharów inaczej niż na wiosnę w lidze , tzn oby się nie zacieli

chipek - 29 czerwca 2017, 22:38:53 - *.dynamic.mm.pl
ciekawe czy Robak zostanie w Lechu?

@pasiasty - 29 czerwca 2017, 22:39:23 - *.dynamic.chello.pl
Wciąz trtwa retransmisja na Lech TV, jeśli cie to interesuje.

bramkowski - 29 czerwca 2017, 22:40:25 - *.centertel.pl
wyniki koncowe na 90 minut jak na zywo

@jujak - 29 czerwca 2017, 22:41:51 - *.tktelekom.pl
Zgoda z Lechem ? Skąd Ty masz takie informacje wątpie żeby Korona miała zgoda z Lechem jeżeli Lech ma z Kszo zgode...

Kibic - 29 czerwca 2017, 22:47:42 - *.15-1.cable.virginm.net
Do tego typka o transferach Legii. Ja nie wiem, ale zalosny z Ciebie typek.
Transfery w Lechu byly potrzebne na juz, zeby nie odpasc z jakims klubem z trzeciego swiata, jak to juz bywalo w historii. W Legii nikt na szybko szrotu nie sciaga w tym sezonie i bardzo dobrze.
Zobaczycie w najblizszych dniach co z tego wyjdzie, ale sa przecieki z powaznymi nazwiskami jak na polska e-klape.
Pamietam jak przychodzil Ofoe to kazdy mowil, ze szpital, kaleka, marny grajek, kompletnie niepotrzebny transfer. Rzeczywistosc pokazala inaczej. Takze spokojnie o te transfery.
Pozdro dla kumatych

Ranking - 29 czerwca 2017, 22:48:35 - *.tktelekom.pl
Przynajmniej na chwile wyciagnelismy maksa 18 miejsce w rankingu krajowym

tarantulus - 29 czerwca 2017, 22:50:57 - *.bb.sky.com
jujak, a kogo interesuja jakies smieszne zgody? Na jakim swiecie Ty zyjejesz? Ogarnij sie chlopie...

pipek - 29 czerwca 2017, 23:01:44 - *.dynamic.mm.pl
Mądrego aż miło poczytać, mądrze piszesz o by tak dalej, brawa dla naszych polskich drużyn życzę im jak najlepiej!!!

kol - 29 czerwca 2017, 23:07:52 - *.icpnet.pl
Robaka wygwizdali

Benoit - 29 czerwca 2017, 23:09:59 - *.146.138.31.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
@kibic kolego, mówi Ci coś pojęcie konstruktywnej i merytorycznej odpowiedzi? Nie wiesz kim jestem, ale już postawiłeś tezę że jestem żałosny. Tego typu stwierdzeniem nie oceniasz mnie, tylko pokazujesz swoją inteligencję.
Ale do rzeczy, Lech potrzebował transferów przed europejskimi pucharami i je dokonał. Przed 1 meczem o stawkę ma już praktycznie skompletowany skład. Legia nie potrzebuje wzmocnień? To dziwne, bo przez dłuższy czas opowiadano jak brakuje im napastnika, że stać ich na kilku graczy kosztu miliona euro. Na ten moment czekają kto odejdzie z klubu i dopiero wtedy przejdą do ewentualnych transferów. Nie potrzebują wzmocnień? Z całym szacunkiem ale nie rozjechali reszty Ekstraklasy, tylko wygrali po bardzo wyrównanym wyścigu. Co do ściągania szrotu-akurat sztab Legii najlepiej definiuje tego typu transfery w ostatnich latach.
Nie jestem fanem Lecha, ale tak jak w ostatnich sezonach wyglądali beznadziejnie na polu transferowym, tak teraz mocno mi zaimponowali. A Legia? Mityczny Żewłak i jego sieć scoutingu. Zamiast mieć gotowych graczy do wzmocnienia Legii, będą transfery last minute.

Zajmon - 29 czerwca 2017, 23:24:29 - *.146.99.239.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
to co Lech nakupowal to są gracze pokroju Kucharczyk czy Brozia i Nagy z Legii. zobaczysz co pokażą w kolejnych rundach. poza tym Legia nie wyprzedaje zawodników. Maja przecież odejść Bednarek Kędziora Pawłowski Kownacki Robak i Tralka to potrzebują następców.
Co do Legii to Magiera mówił ze szukają wzmocnień a nie następców na pozycję def. pom. (targuja sie teraz x Wisla o Maczynskiego) i do ataku

sakwaa2 - 29 czerwca 2017, 23:45:43 - *.servers.jiffybox.net (*.246.158.50)
@jujak Chyba cię pogięło dziewczynko.

paw - 29 czerwca 2017, 23:58:34 - *.dynamic.kabel-deutschland.de
Ile płacą za gola w tych eliminacjach ktoś wie?

choRzowski - 30 czerwca 2017, 0:19:33 - *.dynamic.chello.pl
W pierwszym składzie Lecha oraz w pierwszym składzie Jagi wyszło tylko 3 Polaków.
- Przemysław Mystkowski
- w maksymalnym momencie na boisku przebywało 4 polaków, a w pewnym momencie było ich tylko 2 bo pierwsza zmiana Jagielloni to wprowadzenie Guilherme za Tomasika

ArekCesar - 30 czerwca 2017, 0:44:15 - *.play-internet.pl
choRzowski- No i? Wygrali i jedni i drudzy. Dziekuję. A taki był cel w tych meczach.

nccvb - 30 czerwca 2017, 2:32:29 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Gracz meczu -> Lasse Nielsen. Mądre dyrygowanie obroną i pewne interwencje.

R - 30 czerwca 2017, 3:48:22 - *.play-internet.pl
Stałe fragmenty gry. Nic z akcji

Morski - 30 czerwca 2017, 5:01:02 - *.246.155.55.rev.vline.pl
Wprowadzić limit obcokrajowców.Tyle mają drużyn juniorskich a grają zagranicą!

Adam - 30 czerwca 2017, 5:21:52 - *.play-internet.pl
Nagłówek "4 do zera Lech goni Za Pelistera"

Piotr - 30 czerwca 2017, 5:57:21 - *.146.130.169.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Lech MISTRZ,bez mlodziezy kownackich bednarkow,a potem dziw ze mlodziezowka sie skompromitowala,czemu dorny jeszcze nikt nie zwolnil dyscyplinarnie???!!!!

LK - 30 czerwca 2017, 8:13:38 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Brawo Lech, tylko 3 Polaków w składzie, oby tak dalej.

Mati - 30 czerwca 2017, 8:24:17 - *.play-internet.pl
Już się zaczyna przyp.... Niektórzy zawiedzeni że Lech nie przegrał więc zaczyna się szukanie dziury w całym. Że to niby Polaków za mało i takie tam. Dla przypomnienia co niektórym:
To Lech wygrał w minionym sezonie klasyfikację pro junior...,
To Lech dostarcza ostatnio najwięcej młodych do reprezentacji młodzieżowych...,
To Lech kolejny raz został w tym roku mistrzem Polski juniorów młodszych. Więc o Polaków i pracę z młodzieżom w Lechu radzę się nie martwić. Bez odbioru

ciecio - 30 czerwca 2017, 8:31:33 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Zaczeli jak zwykle skoncza jak zawsze czyli za Legia

yG - 30 czerwca 2017, 8:34:53 - *.146.98.190.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
A na Lech TV dalej grają...

kisiu - 30 czerwca 2017, 9:12:49 - *.icpnet.pl
Ale was dupska bolą.Sami malkontenci.Jakby Legia wygrała LM a Lech Jaga ub Arka LE też by było źle.Jesteście chorzy z nienawiści jak Niesiołowski.Leczcie się.

derock - 30 czerwca 2017, 9:23:18 - *.dab.02.net (*.146.248.228)
@Mati. Sorry, ale mało ważne jest to kto zdobywa tytuły w młodzieżówkach. Tylko czy Ci co wprowadzają tych młodych graczy do seniorów i co najważniejsze grają nimi na arenie międzynarodowej. Problem polega na tym, że wielka sztuką jest mieć tak zepsuty system szkolenia dzieci i młodzieży w 40 milionowym kraju!!! O niebo lepiej to działało w latach 70 80 i 90. Co widać po olimpiadach i tej ostatniej w 92r. Może państwo powinno zakazać wyjazdu piłkarzy do 28 roku życia i boiska orlików przekopać do stworzenia muld i dołków oraz nawieźć kamieni.

derock - 30 czerwca 2017, 9:28:53 - *.dab.02.net (*.146.248.228)
Na takich nawierzchniach młodzi uczyli się przede wszystkim techniki użytkowej, a nie akrobatycznych popisów odbijania piłki plecy piszczel pupa noga kolano.

Giovanni - 30 czerwca 2017, 9:38:35 - *.centertel.pl
Super Pozdro od kibica Legii

qwrtuhhfy - 30 czerwca 2017, 9:58:54 - *.opera-mini.net (*.172.238.240)
barkroth powinien mieć numer 24 ?

amaral - 30 czerwca 2017, 9:59:51 - *.179.139.118
Pytanie do wiedzącego lub redakcji: dlaczego Vaduz gra w pucharach?

KSG - 30 czerwca 2017, 10:01:08 - *.dynamic-zab-08.vectranet.pl
Brawo. Oby tak dalej !

max - 30 czerwca 2017, 10:21:14 - *.play-internet.pl
super jest

@amaral - 30 czerwca 2017, 11:12:52 - *.cheeloo.net
@amaral Puchar Liechtensteinu, jeśli się nie mylę.

Greg - 30 czerwca 2017, 11:17:34 - *.103.29.111
Tacy raperzy ogarniaja 90 min 😄😄

Mach - 30 czerwca 2017, 11:18:50 - *.94.213.9
Vaduz gra w lidze szwajcarskiej, ale w rozgrywkach europejskich reprezentuje Lichtenstein. Wygrali Puchar Lichtenstainu.

Mach - 30 czerwca 2017, 11:20:49 - *.94.213.9

Mach - 30 czerwca 2017, 11:22:57 - *.94.213.9

zzz - 30 czerwca 2017, 11:31:59 - *.wad.pl
W Krakowie by śpiewali: Wygramy,wygramy,wygramy, Albanie pokonamy xD

Lactosa - 30 czerwca 2017, 12:23:12 - *.icpnet.pl
A na YT nielegalna transmisja, chłopaczkom sie tak nudziło że nawet jakieś swoje dane podali.

kibic - 30 czerwca 2017, 13:08:33 - *.bkpan.poznan.pl
Pozdrowienia dla "znafców" którzy za faworyta dwumeczu uznawali zespół z Macedonii. A paru tu takich było

MZKS - 30 czerwca 2017, 13:27:37 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Gratulacje.

bis - 30 czerwca 2017, 15:59:12 - *.146.101.108.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
To tylko 1 runda. Zobaczymy ilu dalej /na której rundzie zakończa swą przygodę/, przejdzie ekla-powców?

Anton - 30 czerwca 2017, 16:43:03 - *.81.168.216 (*.218.100.19)
Tu nie ma co gratulować. Zrobili to co powinni byli zrobić. Do zmazania swoich kompromitacji sprzed kilku lat potrzeba więcej niż zwycięstwa z Pelisterem Bitola. Niech dojdą minimum do 4. rundy eliminacji to będzie sukces (w pierwszych trzech będą rozstawieni).

LEON - 30 czerwca 2017, 16:47:27 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Można powiedzieć sprawa załatwiana

bumar - 30 czerwca 2017, 21:26:01 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Warta 1912 Poznań OI!!! a wy amica co KO!!!Eka Kosiny Wraca OI.

bumar - 30 czerwca 2017, 21:40:44 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
byli lks przyajciele !!!!!!!!!!!Warta 1912 Nadejdziemy!!!

bumar - 30 czerwca 2017, 22:13:24 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

tadek - 30 czerwca 2017, 23:09:55 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
brawo lech

needle - 1 lipca 2017, 0:34:45 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Nie przepadam za kibicami z Poznania bo zachowują się nagannie i na meczach i poza nimi.
Ale mam tu coś do napisania...
Zobaczcie co nakreśliłem pod newsem kto będzie rywalem LECHA w kolejnej rundzie.
Niechęć nie zasłania mi obiektywizmu; faza grupowa LE [może więcej?] to w tym sezonie wydaje się rzecz oczywista a i o MP można marzyć
IGła

alan - 1 lipca 2017, 10:34:25 - *.internetdsl.tpnet.pl
Puchary w Poznaniu skończą się po dwumeczu z Norwegami

Pawel1989 - 1 lipca 2017, 16:06:26 - *.146.3.209.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
gratki przede wszystkim .
Po 1 , runda zaliczona ale trzeba wygrac drugi mecz dla naszego rankingu .
Po 2 , brawo dla nowych grajkow i tego Situma glownie !
Po 3 , Norwegow nie ma co sie bac , oni mieli najlepszy wynik z calej kolejki meczy bo az 7:0 ale grali z najgorszymi ogorkami .

obiektyw - 1 lipca 2017, 21:51:26 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl