6 lipca 2017, 22:21:02 - dyrovski
"Jaga" gromi rywala

W rewanżowym meczu I rundy eliminacji Ligi Europy Jagiellonia Białystok pewnie wygrała u siebie 4-0 (0-0) z gruzińskim Dinamem Batumi i awansowała do kolejnej fazy rozgrywek. Gole strzelili Guti, Fedor Černych, Ivan Runje i Łukasz Sekulski. W pierwszym spotkaniu białostoczanie wygrali 1-0.

W pierwszej połowie spotkanie nie zachwyciło. Gruzini od początku skupili się przede wszystkim na defensywie, co utrudniało grę Jagiellonii. W 6. minucie błąd pod własnym polem karnym popełnił Nika Mgeladze. Jacek Góralski przejął piłkę i zagrał do Arvydasa Novikovasa, jednak Litwin nie zdążył dobiec do futbolówki i Anatolij Tymofiejew pewnie ją złapał. Dinamo mogło odpowiedzieć osiem minut później, kiedy z prawej strony wzdłuż bramki zagrał Elgudża Grigalaszwili, ale Jarosław Kwasow nie zdołał oddać strzału. W 24. minucie Łukasz Burliga dośrodkował z prawej strony boiska w pole karne, a niecelnie z powietrza uderzył Fedor Černych. Następnie Novikovas zacentrował z rzutu rożnego, a dobry strzał głową oddał Ivan Runje, lecz czujnie w bramce zachował się Tymofiejew.

Nieco ciekawiej zrobiło się w końcówce tej części gry. Najpierw gola głową strzelił Kwasow, ale sędzia nie uznał tego trafienia, ponieważ ukraiński napastnik był na spalonym. W 42. minucie w niezłej sytuacji kompletnie nieudanie uderzył Černych. Tuż przed przerwą Novikovas dośrodkował z rzutu wolnego, a jeszcze jeden strzał oddał Černych, lecz ponownie była to próba niecelna.

Druga połowa rozpoczęła się od bardzo mocnego strzału Novikovasa, którym nie udało się jednak zaskoczyć bramkarza Dinama. W 58. minucie gospodarze wreszcie objęli prowadzenie. Novikovas zacentrował z rzutu rożnego, a bramkę precyzyjnym uderzeniem głową zdobył Guti. Jedenaście minut później technicznie z dalsza kopnął Dmytro Chomczenowśkyj, ale nie był to mocny strzał i Tymofiejew złapał piłkę. Kilka chwil później sprzed pola karnego uderzył aktywny Novikovas, lecz ponownie górą był golkiper Gruzinów. W 81. minucie białostoczanie podwyższyli swoje prowadzenie. Marián Kelemen wybił futbolówkę z własnej szesnastki do Černycha, a Litwin w sytuacji sam na sam z Tymofiejewem nie dał mu żadnych szans. Tuż przed końcem trzeciego gola dla "Jagi" strzałem głową zdobył Runje, a kilka chwil później czwarte trafienie po podaniu Černycha dołożył Łukasz Sekulski.

6 lipca 2017, 20:30 - Białystok (Stadion Miejski)
Jagiellonia Białystok 4-0 Dinamo Batumi
Guti 58, Fedor Černych 81, Ivan Runje 88, Łukasz Sekulski 90

Jagiellonia: 25. Marián Kelemen - 8. Łukasz Burliga, 17. Ivan Runje, 16. Guti, 12. Guilherme - 7. Dmytro Chomczenowśkyj, 6. Taras Romanczuk, 4. Jacek Góralski (82, 23. Damian Szymański), 9. Arvydas Novikovas (74, 13. Przemysław Mystkowski), 10. Fedor Černych - 18. Cillian Sheridan (85, 44. Łukasz Sekulski).

Dinamo: 13. Anatolij Tymofiejew - 28. Arczil Twildiani (87, 5. Beka Warszanidze), 4. Boris Macharadze, 30. Nika Mgeladze, 16. Dato Kwirkwelia, 11. Anzor Suchiaszwili - 7. Giorgi Kawtaradze (62, 99. Otar Marcwaladze), 8. Temuri Szonia, 25. Tornike Tarchniszwili, 20. Elgudża Grigalaszwili (78, 2. Mirza Partenadze) - 77. Jarosław Kwasow.

żółte kartki: Twildiani, Mgeladze, Tarchniszwili.
czerwona kartka: Tornike Tarchniszwili (75. minuta, Dinamo, za drugą żółtą).

sędziował: Jurij Możarowśkyj (Ukraina).
widzów: 13 538.

Jagiellonia w II rundzie rozgrywek zmierzy się z azerskim Qəbələ FK. Spotkania tej fazy odbędą się 13 i 20 lipca.

Liga Europy 2017/2018

gumis1987 - 6 lipca 2017, 22:21:41 - *.fr.amsterdamresidential.com
Powiedziałby ktoś temu komentatorowi tvp, żeby nie mlaskał jak świnia przy korycie, bo tego się słuchać nie dało, jakość transmisji żałosna...
Natomiast ekspert od gruźińskiej piłki bardzo ok, tylko żeby Podoliszwili nie brał się znowu za trenerkę, nie nadaje się.
Brawo Jaga!

Conquista - 6 lipca 2017, 22:23:15 - *.dynamic.chello.pl
wszystko fajnie, gdyby nie to disco polo...

Imesh - 6 lipca 2017, 22:23:31 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Cóż... to był mecz dla prawdziwych koneserów
Wynik końcowy to chyba jedyny pozytyw meczu. Poza tym - słabo. Piłkarzom z Białegostoku brakowało zdecydowanie dokładności i w ogóle pomysłu na grę. Bramki padły głównie po tym, jak Gruzini grali w osłabieniu i opadli z sił w końcówce. Jeśli miałbym wymienić coś na plus, to chyba stałe fragmenty gry - po nich Jagiellonia tworzyła najgroźniejsze sytuacje (2 bramki). Obawiam się, że dla Białostoczan przygoda z europucharami skończy się na dwumeczu z Gabalą. No chyba, że nagle poprawią swoją grę, bo tutaj jest co poprawiać.
PS: Żółta kartka dla TVP Sport - za to, że na kanale w HD oglądałem transmisję rodem z darmowego streama w Internecie.

opinia - 6 lipca 2017, 22:23:32 - *.tel.tkb.net.pl
Jak widać Jagiellonia dalej będzie się liczyła w grze o czołowe miejsca w Ekstraklasie to nie były jednorazowe wypady.Wiadomo ze trochę jeszcze sie zmieni, ale jest ktoś do walki a nie tylko Legia czy Lech

Gonzo - 6 lipca 2017, 22:23:35 - *.dynamic.chello.pl
Wielka Jaga!

66879 - 6 lipca 2017, 22:23:37 - *.dynamic-zab-08.vectranet.pl
BRAWO nawed sie pomyliłem i miałem wraenuiże że zamiastna mecz jagielonia dynamop acze nabo rusia .d. - legia wawa

ja - 6 lipca 2017, 22:23:55 - *.dynamic.chello.pl
4 żubry i spokój

Pyrus - 6 lipca 2017, 22:24:11 - *.adsl.inetia.pl
Gratulacje! Kolejne pkt. do rankingu

michu218 - 6 lipca 2017, 22:24:19 - *.adsl.inetia.pl
Brawo Jaga teraz Qabalę ogolić i będą 3 kluby w 3 rundzie ;)

vxdf - 6 lipca 2017, 22:24:27 - *.static.ip.netia.com.pl
Wyjazdowy mecz z Qabala pokaza gruzinski kanal

Tommkaira - 6 lipca 2017, 22:24:48 - *.dyn.telefonica.de
Grajo w 2 Rundzie z Qebele ( AZE ) ? No to koniec z pucharami

hcoufot - 6 lipca 2017, 22:25:08 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Oby udało im się tak samo wygrać z kolejnym przeciwnikiem, zagrali bardzo dobrze

@@@ - 6 lipca 2017, 22:28:22 - *.20-1.cable.virginm.net
Miła odmiana, że polskie kluby w końcu zdecydowanie wygrywają te pierwsze rundy, zamiast cierpieć i remisować albo męczyć po 1-0. Czy o odpadaniu już nie wspomnę. Szkoda tylko że nie gra Lechia zamiast Arki, ale przynajmniej teraz uda się jakieś punkty do rankingu uzbierać.

tru - 6 lipca 2017, 22:30:34 - *.10.208.169
czy jaga była ustawiona w jakimś wschodnim koszyku bo najpierw Gruzini a teraz Azery pewnie w następnej rundzie klub z Białorusi

Klakier - 6 lipca 2017, 22:35:41 - *.176.159.143.dyn.plus.net
1. Transmisja na telewizorze 4k ultra HD podobna do soccer'93 z pegazusa na starym biazecie 2. Szanse z azerami 50 na 50, dobrze że pierwszy mecz u nich 3. Widać że cernych to już myślami w nowym klubie niestety

borok - 6 lipca 2017, 22:36:11 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Niech już lepiej Telewizja Publiczna nie robi transmisji sportowych , bo oglądanie w takim przekazie , bez HD - to jakby była transmisja gdzieś z Mongolii lub Mołdawii.

Bzyk - 6 lipca 2017, 22:37:51 - *.static.ip.netia.com.pl
Brawo Jaga!

Boa - 6 lipca 2017, 22:38:36 - *.itsa.net.pl
Dla Jagi dobrze, że będzie grała z drużyną, która będzie prowadziła grę. Od ich ataku pozycyjnego bolą zęby, zresztą od Lecha też. Na plus stałe fragmenty i kontrataki.

Warszawiak - 6 lipca 2017, 22:40:08 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
@zzz - nie masz się czego bać, Arka za tydzień jeszcze nie będzie grać w pucharach.

Jozin - 6 lipca 2017, 22:42:41 - *.play-internet.pl
Fajnie, że nowy trener daję szansę dla Przemka Mystkowskiego , aby z takim uporem jak poprzednik dla Frankowskiego.

Mati - 6 lipca 2017, 22:44:42 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Do telewizji określenie "publiczna" pasuje tak jak do domu.

mixu - 6 lipca 2017, 22:47:05 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Brawo Jaga!

Daro - 6 lipca 2017, 22:47:28 - *.dynamic.chello.pl
Dwóch Polaków w Jagiellonii i to ma być sukces polskiej piłki ?

Franek - 6 lipca 2017, 22:55:04 - *.dynamic-ww-08.vectranet.pl
Brawo Jaga za punkty do rankingu. PS. Jak wam się mecze na TVP nie podobają to sobie pooglądajcie na tvn.

dgf - 6 lipca 2017, 22:56:25 - *.adsl.inetia.pl
@zzz: Arka nie gra za tydzień, bo zaczyna od 3 rundy...

DGL - 6 lipca 2017, 22:59:49 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Brawo Trenerze Mamrot.Pozdrowienia z Glogowa

Kalin - 6 lipca 2017, 23:11:35 - *.dynamic.mm.pl
Super Jaga BKS pozdro z WM

jacek - 6 lipca 2017, 23:15:38 - *.dynamic.chello.pl
Publiczny tvn nie pokaże, chyba, że koalicja nc+ zakoduje czyli niepubliczy kanał, może publiczny polsat, ale najprędzej na niepublicznym polsat sport. Lecz nie wykupili meczu Poznania czy Białegostoku. Z resztą kolejny sezon cisza u prywaciarzy o transmisjach pierwszych rund.

TeodorStep - 6 lipca 2017, 23:35:27 - *.231.17.204.koba.pl
Mamy progres. Rok temu Cracovia umoczyla w 1 rundzie. Teraz Jagiellonia i Leszek przeszli dalej. Brawo

J - 6 lipca 2017, 23:38:20 - *.adsl.inetia.pl
Może i przeciwnik słaby, ale gra podoba mi się bardziej za trenera Mamrota niż Probieża. Chłopaki walczą ,więcej gry z pierwszej piłki i brak minimalizmu po 1 bramce (obrony wyniku 1:0).

? - 6 lipca 2017, 23:40:59 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Który kanał to pokazywał?

Canavar - 6 lipca 2017, 23:58:16 - *.231.15.159.koba.pl
Byłem na stadionie. Atmosfera na trybunach niezła, chociaż do meczu z Lechem trochę brakowało. Na boisku w pierwszej połowie wiało nudą, w 35 minucie prawie zasnąłem i tak już trwałem do końca połowy. Druga połowa niezła, podsumowaniem klasy przeciwnika był zabawny strzał za kołnierz Burligi, który ogólnie grał słabe zawody. Novikovas aktywny, ale do Wassiljeva mu trochę brakuje przeglądu pola i dokładniejszego podania. Dziwne, że Kostja nie dostał tego kontraktu na 3 lata. W kolejnej rundzie z taką grą odpadniemy, ale może uda się przywieźć z Azerbejdżanu bramkowy remis.

tomek - 7 lipca 2017, 0:46:21 - *.dynamic.chello.pl
Brawo

adam - 7 lipca 2017, 0:57:20 - *.104.106.7
Bardzo ladne bramki chodz poczatek meczu nerwowy

Śmieszek - 7 lipca 2017, 1:06:53 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Może być, ale Cracovia to by 7:0 wygrała.

derock - 7 lipca 2017, 1:29:54 - *.dab.02.net (*.145.49.8)
To trochę brzmi jak kabaretowy żart, że klub z 6-tego kraju w rankingu światowym boi się klubu z Azerbejdżanu. Ludzie - dajcie żyć!!! Taką mentalnością piłkarzy, działaczy i innych to krajowa liga nigdzie nie zajedzie daleko.

derock - 7 lipca 2017, 2:45:04 - *.dab.02.net (*.147.117.112)
Chociaż z drugiej strony, ta pewność do niczego dobrego nas nie doprowadziła. Ostatecznie i tak liczą się umiejętności, ale trzeba w nie trochę wierzyć.

derock - 7 lipca 2017, 2:48:13 - *.dab.02.net (*.147.117.112)
"nie doprowadziła" miałem na myśli U-21. Jejku już noc już się śpi a nie myśli.

gregorh - 7 lipca 2017, 5:02:56 - *.toya.net.pl
poszukuję biletu z tego meczu do mojej kolekcji jeśli ktoś ma niepotrzebny proszę o kontakt

@derock - 7 lipca 2017, 5:55:57 - *.dynamic-ww-01.vectranet.pl
Co ma do rzeczy ranking światowy reprezentacji? Idąc tym tokiem myślenia, powinnismy mieć silniejszą ligę od angielskiej.

r@falski - 7 lipca 2017, 7:16:57 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Sędzia z Ukrainy dziwne to trochę Co z R.Grzybem czego nie było go w 18.meczowej Jakaś kontuzja

avokado - 7 lipca 2017, 7:17:47 - *.centertel.pl
Guilherme fajnie że jak dośrodkowuje to stara dograć się w puntk a nie zamyka oczy. Dołem czy górą nie sprawia mu to problemu. Wiadomo, że rywal cieniutki, ale chyba będzie z niego wiele pożytku.

MZKS ChG - 7 lipca 2017, 8:01:35 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Gratulacje dla Trenera Mamrota i Jagielloni od kibiców Chrobrego

Daniel - 7 lipca 2017, 8:39:21 - *.20-1.cable.virginm.net
Trudno ten klub nazwac polskim. Tylko 2 Polakow w podstawowym skladzie. Ten klub to najwieksza komedia w polskiej klubowej pilce od czasow Pogoni Szczecin Antoniego Ptaka.

jjo - 7 lipca 2017, 9:07:18 - *.bialapodlaska.vectranet.pl
Liczą się punkty i awans. Kto o tym będzie pamiętał za 5 lat ? Jakby przegrali to byłaby historia, niechlubna historia. Tak trzymać . Uwaga na Azerów !!! . Azerska piłka ma kasę z ropy i są coraz lepsi. Naściągali jakichś brazilców i grają. N I E L E K C E W A Ż Y C !!!

Arek - 7 lipca 2017, 11:21:31 - *.free.aero2.net.pl
No i dobrze, chociaż jak dla mnie to słabo grali, zwłaszcza w I połowie. W Ii już jakoś to wyglądało, chociaż też nic specjalnego. A ci Gruzini to chyba z każdą minutą myśleli o końcu meczu.

bis - 7 lipca 2017, 11:53:22 - *.146.71.172.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Fajny koniec przygód naszych E-klapowców w pucharach. Tylko jakiś cud lub fuks może sprawić dojście kogoś do 4 rundy.
Panowie trochę realu. E-klapa od lat jest w ogonie Europy. Zatem wyniki 1 rundy cieszą i...to tylko lub aż tyle.

MZKS - 7 lipca 2017, 12:32:21 - *.dynamic.chello.pl
Gratulacje.

LEON - 7 lipca 2017, 13:32:25 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Pierwsza połowa była taka sobie ale druga już nadrobiła z Qəbəlą będzie ciężko ale myślę że sobie Jaga poradzi

Haka - 7 lipca 2017, 14:38:42 - *.17-4.cable.virginm.net
Tvp zapomnialo kabla HD wziac.
Jakosc jak na meczykipl tylko sie nie przycinalo

or - 7 lipca 2017, 14:46:22 - *.rev.pro-internet.pl
Bardzo możliwe, że po drugiej rundzie eliminacji do LE Jaga pożegna się z rozgrywkami.Kopacze Jagi nie pokazali nic ciekawego w meczu że słabouszami a Qəbəla to silna drużyna.

Pawel1989 - 7 lipca 2017, 15:32:57 - *.146.163.32.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Azerow nie ma co lekcewarzyc ale mysle ze szansa jest z tych co losowani byli wolalbym Utrecht bo to bylo by w zasiegu zdecydowanie , minusy to upal w Azerbejdzanie ale to sa grajki do ogrania. W Jadze widac moc ambicje i swietne stale fragmenty

ffsgrhn - 7 lipca 2017, 19:23:48 - *.torreactor.ml