5 sierpnia 2017, 15:30 - Gdańsk (Stadion Energa Gdańsk)

Lechia: 1. Dušan Kuciak - 30. João Nunes, 5. Steven Vitória, 3. Jakub Wawrzyniak - 41. Paweł Stolarski, 32. Mateusz Matras (70, 13. Mateusz Lewandowski), 35. Daniel Łukasik, 21. Sławomir Peszko - 28. Flávio Paixão, 19. Marco Paixão, 11. Grzegorz Kuświk (88, 10. Sebastian Mila).

Górnik: 1. Tomasz Loska - 3. Adam Wolniewicz, 4. Mateusz Wieteska, 15. Dani Suárez, 14. Michał Koj - 9. Damian Kądzior (63, 8. Konrad Nowak), 27. Szymon Żurkowski, 28. Maciej Ambrosiewicz, 7. Rafał Kurzawa (81, 11. David Ledecký) - 17. Igor Angulo, 25. Łukasz Wolsztyński (67, 22. Szymon Matuszek).

żółte kartki: João Nunes, Vitória, Marco Paixão - Wieteska, Ambrosiewicz, Matuszek.

sędziował: Daniel Stefański (Bydgoszcz).
widzów: 14 567.

Kristof - 5 sierpnia 2017, 17:25:03 - *.cm-12-1a.dynamic.ziggo.nl
Remis na wyjezdzie z mocarskimi planami druzyna Lechii,to dobry wynik dla Gornika!!!

As - 5 sierpnia 2017, 17:26:21 - *.play-internet.pl
Ale ta Lechia zenujaco słaba!!! Chyba kasy mocno w budżecie brak.

oli - 5 sierpnia 2017, 17:26:23 - *.dynamic.mm.pl
No i pięknie!!!

ksg - 5 sierpnia 2017, 17:26:35 - *.dynamic.chello.pl
super Górnik i tak dalej dzis był Górnik lepszy żeby tak wykorzystali te sytuacje marco powinien wylecieć z boiska drugi fal na żółtko

Ksg - 5 sierpnia 2017, 17:26:59 - *.dyn.telefonica.de
No milionerzy cos cie tak cicho beniaminek wam pokazal

ksg - 5 sierpnia 2017, 17:27:09 - *.90.148.46.multiplay.pl
nie wiem, ale jak dla mnie Lechia to taki bigos z resztek, których nie dojedzono w innych klubach. Na dłuższą metę można nabawić się niestrawności.

fafik - 5 sierpnia 2017, 17:28:38 - *.play-internet.pl
Jeszcze Fafik nie zablokowany
A w Gliwicach bz Górnik Pany a kaj Piasta fany

rebel - 5 sierpnia 2017, 17:29:10 - *.gdansk.vectranet.pl
Anglikom też piłka nie wpadła do siatki na mundialu w 2010.

GiGi TSW - 5 sierpnia 2017, 17:29:33 - *.play-internet.pl
"As"...tak ich trener przygotował to i tak grają, ciekaw jestem ile jeszcze będą tego Nowaka tolerować jako trenera ?!
a Waldek Fornalika czeka...

bigos - 5 sierpnia 2017, 17:31:13 - *.dip0.t-ipconnect.de
Lechia poziom I Ligi.Jeden celny strzał przez cały mecz i to z rzutu karnego.Górnik o klasę lepszy.Brakło zabrzanom trochę szczęscia.

lol - 5 sierpnia 2017, 17:31:34 - *.dynamic.chello.pl
Brawo sędzia co za drukowanie.
ks lechia jest tak slaba zw szkoda gadac.

Jaro_KSG - 5 sierpnia 2017, 17:32:16 - *.range86-176.btcentralplus.com
Przeciwko Górnikowi lekka reka daja te karne,sedziowie tylko czekaja na pretekst!

j legle - 5 sierpnia 2017, 17:32:41 - *.play-internet.pl
zabole uciekali pod kutnem przed stalowka

oles - 5 sierpnia 2017, 17:32:58 - *.euro-net.pl
Niemozliwe Mila wszedl na boisko Pewnie jedyne minuty w tym sezonie I bedzie robil dalej atmosfere w druzynie heheh

Mesko - 5 sierpnia 2017, 17:34:06 - *.adsl.cyta.gr
Cieszę się zawsze gdy gdańska pralnia nie wygrywa. Co prawda liczyłem, że Górnik wyjedzie z 3 punktami ale strata pralni 2 punktów na własnym boisku też bardzo cieszy.

Jaro_KSG - 5 sierpnia 2017, 17:35:19 - *.range86-176.btcentralplus.com
@legle chyba ty uciekales,masz kompleksy?

Ksg .De - 5 sierpnia 2017, 17:38:32 - *.hsi8.kabel-badenwuerttemberg.de
4 mecze 3 rzuty karne dziekuje

Mesko - 5 sierpnia 2017, 17:39:09 - *.adsl.cyta.gr
A ten karny sędzia podyktował za kupony z gdańskiej pralni, czy po prostu nie lubi Górników i sam to wymyślił?

kibic - 5 sierpnia 2017, 17:43:38 - *.play-internet.pl
ten gornik zabrze znowu uciekal

WKMP - 5 sierpnia 2017, 17:44:35 - *.centertel.pl
Powiem tak jestem zachwycony forma Górnika!Nie jestem kibicem tego klubu,ale pięknie klub podnosi się z kolan.Brawo

FrankSinat - 5 sierpnia 2017, 17:46:47 - *.centertel.pl
Ile kiboli z Zabrza?

Grzybek - 5 sierpnia 2017, 17:48:10 - *.dynamic.chello.pl
Brawo Lechia.Napiszę tak.Gdzie jest kasa prawie 4 bańki od miasta i kasa za transfery skoro teraz pożyczacie szmal.Lechia to pralnia pieniędzy,jeśli ta drużyna pozbędzie się nie których prezesów,trenera Nowaka który potrafi tylko żuć gumę i nie których trampkarzy co nic nie potrafią to zobaczymy tą drużynę na dnie pilskiej piłki kopanej.

KSG - 5 sierpnia 2017, 17:51:42 - *.dynamic-zab-01.vectranet.pl
Nikt nie uciekał doszło do dobrego starcia.

FC.Knurów - 5 sierpnia 2017, 17:59:00 - *.centertel.pl
Brawo Górnicy ! Nie daliście Lechii dziś wygrać , pomimo tego że mają dużo droższychgraczy w ekipie i mocarstwowe plany. Od 1 kolejki pokazujecie wszystkim że pieniądze nie grają. Z niecierpliwością czekam na 13.08 gdy Górnik Zabrze podejmie moją ekipę - Gdyńską Arkę. Niech wygra lepszy. Pozdrawiam fanów obu drużyn z Knurowa.

Rebel - 5 sierpnia 2017, 18:01:41 - *.internetdsl.tpnet.pl
Ale , że co...zaliczyliście dzisiaj gola Angulo? Przecież poszło po ręce Kuciaka!

Piotr - 5 sierpnia 2017, 18:05:21 - *.146.102.73.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Czy Nowak podal sie juz do dymisji,kolejna kompromitacja!!!Zabawne lech i legia nie maja napastnikow,a Gornik ma zawodnika co strzela bramki w kazdej kolejce.

123 - 5 sierpnia 2017, 18:07:48 - *.class101.petrotel.pl
Nie cieszcie się tak w tym Zabrzu, bo do końca okienka transferowego jeszcze trochę czasu. A już pewnie nie jeden na Angulo ma oko. ;)

vito - 5 sierpnia 2017, 18:15:22 - *.dynamic.chello.pl
Nie rozumie tego ,jeszcze trzy miesiące temu Górnik grał straszną padake w I lidze. Czy ten Górnik jest teraz taki dobry czy ta extraklasa taka słaba ?

KSG - 5 sierpnia 2017, 18:16:08 - *.dynamic.chello.pl
2 mecze na wyjeździe i tracimy 3 bramki z karnych. W pucharach później płacz i lament bo wygrywają z nami "ogórki". Piłkarz Arki płacze w meczu z Duńczykami że sędzia nie podyktował karnego, przewracając się o własne nogi. Piłkarze Legii zdziwieni że meczu nie sędziuje im sędzia z Warszawy. Liderem jest zespół który 3 z 4 bramek strzela z rzutów karnych. Lechia kandydat do europejskich pucharów gra z zespołem który obecnie gra moim (i nie tylko) zdaniem, najciekawszą piłkę w ex. i jedyny strzał z rzutu karnego za rękę z ok. 1 metra?!!!! Nie mówiąc już o anulowaniu kary dla Peszki przed tym meczem oraz zwróceniu punktów przed sezonem (przypominam że Ruchowi odjęto punkty w trakcie sezonu!!!!) Przy okazji proszę o info czy w innej (normalnej) lidze zrobiono podobny numer? Jedynie do Lecha nic nie przychodzi mi do głowy ale oni chyba mieli najgorszego w teorii rywala i zagrali chyba najlepiej. No ale czy to jest ciągle Polska drużyna? (4 Polaków w składzie). Tak więc mnie nie dziwi ta klęska w pucharach.

Beret - 5 sierpnia 2017, 18:16:38 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
a co to da jak Nowak poleci ?
4 miejsce max.

mario ni - 5 sierpnia 2017, 18:25:31 - *.30.215.151
kazdy wie zescie nie uciekali bo NOGA byl szybszy i zadzwonil po ziomali z KMP bo by znowu byl w...... kazdy wie co

Littlebird - 5 sierpnia 2017, 18:27:13 - *.internetdsl.tpnet.pl
Angulo już się wypowiadał na temat zmiany barw klubowych...

quintaro - 5 sierpnia 2017, 18:28:21 - *.dynamic-zab-04.vectranet.pl
No właśnie.Dwa wyjazdy i trzy bramki z karnych. Jestem zły tylko nie do końca wiem na kogo. Na chłodno to chyba na naszych, że tak frajersko podarowali te karne. Tu chyba widać tą naszą młodość i brak doświadczenia. Trzeba chłopaków uczyć jak nie pomagać innym tych karnych łapać. Już widać, że sędziowie chętnie je dyktują przeciw nam. Chować ręce i uważać na faule już na pograniczu pola. Za całą resztę brawa.

Tommy - 5 sierpnia 2017, 18:29:41 - *.multimetro.pl
Proszę o sprecyzowanie ilości goli Igora Angulo. Na oficjalnej stronie Ekstraklasy i praktycznie wszędzie zaliczono mu 7 goli, a 90minut.pl ciągle pisze o sześciu. Jak to jest?

Se(J)ny - 5 sierpnia 2017, 18:31:41 - *.95.56.221.static.midphase.com
Derby bankrutów na remis, choć dominacja Górnika kolosalna

Warszawiak - 5 sierpnia 2017, 18:33:31 - *.centertel.pl
@Tommy
Angulo ma 7 bramek według Ekstraklasy i tyle należy mu oficjalnie liczyć. Prywatne zdanie portalu 90minut.pl należy uznać za ciekawostkę i ewentualnie znak braku profesjonalizmu redakcji ;)

Tommy - 5 sierpnia 2017, 18:42:14 - *.multimetro.pl
@Warszawiak
90minut.pl cenię za profesjonalizm i akurat tu mnie negatywnie zaskakują. Jako kibic Górnika oczywiście wolałbym, by to Igorowi przyznać trafienie z Wisłą, ale ważniejsza jest dla mnie przejrzystość i fakty. A tak w ogóle, to BRAWO GÓRNIK!!!

puuui - 5 sierpnia 2017, 19:06:50 - *.centertel.pl
Widzów 6 tysięcy ale napisają się więc oszukują.
Trybuny nocnika pustawe. Badziewiacy i parodyści znowu w plecy ha ha ha !

kibic. - 5 sierpnia 2017, 19:29:13 - *.play-internet.pl
ksg znowu uciekal oni zawsze uciekaja

piru - 5 sierpnia 2017, 19:35:15 - *.clubnet.pl (*.168.0.79)
5 autokarow i jeszcze obstawa swojej policji i uciekają przed dwoma autokarami Stalowki ?

anon - 5 sierpnia 2017, 19:48:49 - *.092.073.pools.vodafone-ip.de
Swietny kolejny mecz,szkoda ze Igor nie wykorzystal wszystkich okazji.gratulacje z Bielefeld

MichałKSG - 5 sierpnia 2017, 20:11:53 - *.adsl.inetia.pl
piru - biedaczysko nawet nie doczytałeś , że autokarów było 6 a nie 5 , skąd tacy ludzie się biorą?

j pis - 5 sierpnia 2017, 20:18:12 - *.play-internet.pl
wczoraj w piekarach slaskich uciekaja przed ruchem adzis w kutnie znowu w dluga pzed stalowka to jest caly gornik

kargo - 5 sierpnia 2017, 20:28:19 - *.175.230.178.maxnet.net.pl
No...to bose Antki rozpoczynają walkę o utrzymanie hehehe

MichałKSG - 5 sierpnia 2017, 20:45:47 - *.adsl.inetia.pl
j pis - czyli wg ciebie wersja zdarzeń jest taka , 2 autokary stali stoją na parkingu , podjeżdża 6 autokarów kibiców Górnika , zatrzymują się , robią wjazd po czym orientując się , że mają do czynienia ze stalą stalowa wola uciekają. Co ty facet bierzesz? Jedynym wytłumaczeniem jest to , że jesteś chyba śmierdzielem.

j pis - 5 sierpnia 2017, 21:04:31 - *.play-internet.pl
pamietaj twoi ziomale zawsze ucikaja

quintaro - 5 sierpnia 2017, 22:02:25 - *.dynamic-zab-04.vectranet.pl
Michał nie karm troli. Totalna zlewka.

quintaro - 5 sierpnia 2017, 22:06:40 - *.dynamic-zab-04.vectranet.pl
Michał nie karm troli. Olej za tydzień komplet będzie dopingował Górnika z Arką oni będą udawać, że nie widzą a w duchu marzyć o takich meczach. Więc na jawie zostaje im tylko trolowanie nic więcej, nie podsycaj a trol zdechnie.

urek - 5 sierpnia 2017, 22:58:57 - *.play-internet.pl
Nowak nie panuje nad drużyną,a Mandziara chciał po cichu zatrudnić znanegopracownika służb Kapke.Brawo kibice za niedopuszczenie do przekrętu Mandziary.

amatorzy - 5 sierpnia 2017, 23:16:17 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Do redakcji 90 minut dlaczego nadal sie osmieszacie i nie uznaliscie bramki Angulo w meczu z Wisla ciagle jest zapisany samoboj. Wszyscy pisza ze bramka jest od Angulo a wy dalej swoje amatorzy sami z siebie robicie prostakow.

13sektor - 6 sierpnia 2017, 0:03:30 - *.proxnet.pl
Kolejna bramka Igora Angulo! Kolejny bardzo dobry mecz w wykonaniu piłkarzy Górnika! Brawo!

JohnyKSG - 6 sierpnia 2017, 8:43:10 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Górnik zdecydowanie lepszy,ale takie sytuacje sie wykorzystuje! Spokojnie powinni to wygrać tak 4-1.Karny- reka ewidentnie nastrzelona-co miał Wieteska zrobic?

DEGOL - 6 sierpnia 2017, 9:54:22 - *.dynamic-zab-01.vectranet.pl
W meczu Górnik - Wisła w protokóle meczowym Sędzia Międzynarodowy p. Marciniak zapisał trzy bramki Górnika Angulo. W Canal+ wykonano komputerowy lot piłki po strzale Angulo który pokazywał że piłka leciała w kierunku bramki. Proszę Redakcję 90Minut o weryfikację strzelonych bramek naszego napastnika, a przy lepszej dyspozycji w Gdańsku mogło ich być o 2 więcej. Pozdrawiam wszystkich zwolenników ofensywnej piłki nożnej.

JotPe - 6 sierpnia 2017, 10:14:47 - *.dynamic.chello.pl
Lechia gol z karnego, szkoda słów, Lechia nic nie gra

Hananek - 6 sierpnia 2017, 10:30:58 - *.play-internet.pl
Trzech kibiców rannych od policyjnych kul! Policja – znów – tak jak 2 maja 2015 w Knurowie! Znów policyjna kula trafia w szyję! Dokładnie tak, jak trafiła Dawida Dziedzica!
Tym razem w szyję dostał kibic Górnika Zabrze. Odtransportowano go śmigłowcem do szpitala.

Hananek - 6 sierpnia 2017, 10:35:26 - *.play-internet.pl
to pytam kto komu większa krzywdę robi?
dali se po pysku i tyle, żęba sie wstawi życia NIE!

gosc - 6 sierpnia 2017, 12:12:00 - *.61.136.195.intelly.pl
Stomilu na tym meczu 70 naprawde dobrego skladu widzialem ich na wlasne oczy, widac ze chlopaki w olsztynie ida w dobra strone

needle - 6 sierpnia 2017, 16:14:31 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
@JohnyKSG
15 msc wstecz pisałeś, że GÓRNIK nie spadnie. Nie wiem skąd można wiedzieć takie rzeczy ale widzę, że każda Twoja opinia nosi znamiono wyroku. Czy nie czujesz troszkę zawstydzenia gdy się mylisz...?
Na dodatek gdy GZ był w połowie tabeli niższej ligi nie pisywałeś nic, że awansują...
Teraz mamroczesz, że 4:1 na wyjeździe miał wygrać a wiesz chociaż kiedy LECHIA przegrała tyle u siebie...?
3 lata wstecz ze ŚLĄSKIEM grając 80 min w osłabieniu; w dodatku później kupiła strzelca trzech goli Flavio zatem kto ma jej strzelić tyle...? Chyba sam wejdziesz i przebiegniesz 3 razy wszerz boisko..., a jak się zmęczysz to Ci się takich rzeczy pisać nie będzie już chciało
IGła

Stefanek - 6 sierpnia 2017, 16:24:43 - *.dab.02.net (*.144.221.113)
girnik klub bez kibiców z niedobudowanym stadionem oby była to jego podróż ku dołowi tabeli i spadku z ekstrakasy bo tam jest jego miejsce. KUPA ZABRZE do I ligi!!

Piotr - 6 sierpnia 2017, 16:57:56 - *.146.163.241.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Czy nowak podal sie juz do dymisji?

Do stefank - 6 sierpnia 2017, 17:07:26 - *.serv-net.pl
Odstaw synku swoje lekarstwa albo zmien lekarza. A jak ci sciska to i owo to i bez lekarstw da sie zalatwic. A co do Gornika to takiego Zurkowskiego zaniedlugo w reprezentacji zobaczymy.

róh hozuf - 6 sierpnia 2017, 21:36:53 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Do stefanek po twojej wypowiedzi widac ze jestes kibicem róhu hozuf wiec ic kibicowac na swój stadion hasiok arena w 1 lidze

Juri - 7 sierpnia 2017, 1:33:44 - *.adsl.inetia.pl
Panowie mam pytanie czy tego Angulo nie dało by się jakoś do naszej kadry wcisnąć? Lewy miał by z kim postrzelać

Stefanek - 7 sierpnia 2017, 5:10:24 - *.dab.02.net (*.144.180.107)
No tak selekcjoner były trener kupy zabrze zaraz będzie powoływał nieudaczników z tego badziewnego klubu połowę piłkarzy. Nam nie potrzebny jakiś anchujo w kadrze ani żaden badziewiak z tego klubu.

olo - 7 sierpnia 2017, 11:32:35 - *.dynamic.chello.pl
@Stefanek napisz za kim kibicujesz tylko szczerze pośmiejemy sie

puchcik - 7 sierpnia 2017, 16:16:00 - *.free.aero2.net.pl
@Stefanek ty lepiej nosem w kuchnie aż dym buchnie

quintaro - 7 sierpnia 2017, 22:01:02 - *.dynamic-zab-04.vectranet.pl
Dajcie spokój stefankowi. Nie jesteście w stanie tak go obrazić, żeby go aż tak zabolało jak sukcesy Górnika i frekwencja na meczach. Nie czujecie tej żółci, którą wylewa "Górnik klub bez kibiców" hah, jedno zdanie a takie wymowne. Boli ich oj boli.

quintaro - 7 sierpnia 2017, 22:08:49 - *.dynamic-zab-04.vectranet.pl
Stefanek pseudokibic bez klubu i kibiców z nierozbudowanym mózgiem oby jego podróż po tematach na forum była bez kopiuj wklej we wszystkich tematach o Górniku. Może kiedyś dane nam będzie zaobserwować jakieś znamiona przeobrażenia debila w homo sapiens albo chociaż erectus.