21 września 2017, 22:39:09 - euzi
Zagłębie zlało Cracovię

Zagłębie Lubin wygrało 3-0 (3-0) w wyjazdowym meczu 1/8 finału Pucharu Polski z Cracovią i awansowało do kolejnej fazy. Już w pierwszej połowie rozgrywanej przez cały czas w ulewnym deszczu goście bezlitośnie wykorzystali słabą grę krakowskiego klubu. Bramki dla Zagłębia strzelili Jakub Świerczok z rzutu karnego, Bartłomiej Pawłowski i Bartosz Kopacz, a "Pasy" kończyły mecz w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Ołeksija Dytiatjewa.

Zaledwie paręnaście sekund po rozpoczęciu meczu Zagłębie oddało pierwszy strzał na bramkę - w polu karnym mocno uderzył Jakub Świerczok, jednak debiutujący dziś w Cracovii Michal Peškovič odbił futbolówkę przed siebie i obrońcy wybili ją poza strefę zagrożenia. Golkiper "Pasów" był już jednak bezradny niecałe cztery minuty później. Michal Sipľak przy rzucie rożnym pociągnął w polu karnym za koszulkę Bartosza Kopacza, a Świerczok pewnym płaskim strzałem z rzutu karnego dał swojej drużynie prowadzenie.

Jedyny groźny strzał po stronie Cracovii w pierwszej części gry oddał Adam Deja w 22. minucie. Po rzucie rożnym i wybiciu futbolówka trafiła prosto pod jego nogi i choć jego strzał był minimalnie niecelny, to Martin Polaček zdecydował się mimo tego na efektowną interwencję na rzut rożny. Po tym krótkim zrywie Cracovii kilka minut potem Bartłomiej Pawłowski przejął piłkę w środku pola, rozpędził się i przed "szesnastką" zagrał do Patryka Tuszyńskiego. Ten natychmiast odegrał z powrotem do Pawłowskiego i pomocnik, wyprzedzając Michała Helika, ze spokojem podwyższył prowadzenie Zagłębia.

Chwilę po straconej bramce kolejne złe rozegranie Cracovii na własnej połowie wykorzystał Świerczok. Już po dobiegnięciu w pole karne zaczął sobie szukać miejsca do oddania strzału - serią zwodów oszukał obronę gospodarzy aż w końcu płaskim uderzeniem zmusił do interwencji Peškoviča. Za to w 35. minucie Pawłowski dośrodkował z lewej strony z rzutu rożnego prosto na głowę Kopacza i środkowy obrońca Zagłębia dał swojej drużynie trzeciego gola. Jeszcze przed przerwą Pawłowski po główce strącił w "szesnastce" futbolówkę w stronę Świerczoka, a napastnik, wykorzystując nieporozumienie obrony, strzelił w słupek.

Po przerwie Cracovia oddała w końcu kolejny w miarę groźny strzał na bramkę. Po rzucie rożnym Sipľak nie trafił głową w piłkę, ale ta na jego szczęście spadła pod nogi Krzysztofa Piątka. Napastnik "Pasów" z półobrotu uderzył na bramkę, jednak zrobił to niecelnie, posyłając futbolówkę obok słupka. Dramatu Cracovii w 59. minucie dopełnił Ołeksij Dytiatjew, bardzo brutalnie faulując wychodzącego z kontrą Jarosława Kubickiego. Sędzia ukarał go za to czerwoną kartką. Pomimo tego gospodarze zdołali jeszcze stworzyć zagrożenie. W 72. minucie po dośrodkowaniu z lewej strony Piątek przy bliższym słupku głową posłał futbolówkę tuż obok bramki, a niecały kwadrans później Mateusz Szczepaniak ładnie ułożył sobie piłkę do strzału i po nodze rywala uderzył ponad bramką.

21 września 2017, 20:45 - Kraków (stadion Cracovii)
Cracovia 0-3 Zagłębie Lubin
Jakub Świerczok 5 (k), Bartłomiej Pawłowski 25, Bartosz Kopacz 35

Cracovia: 40. Michal Peškovič - 2. Matic Fink, 39. Michał Helik, 34. Ołeksij Dytiatjew, 3. Michal Sipľak - 7. Jakub Wójcicki, 21. Adam Deja, 6. Sylwester Lusiusz (36, 10. Sergei Zenjov), 19. Javi Hernández, 23. Jaroslav Mihalík (67, 11. Mateusz Wdowiak) - 99. Krzysztof Piątek (76, 20. Mateusz Szczepaniak).

Zagłębie: 1. Martin Polaček - 33. Ľubomír Guldan, 2. Bartosz Kopacz, 5. Jarosław Jach - 44. Alan Czerwiński, 25. Adam Matuszczyk, 20. Jarosław Kubicki, 89. Patryk Tuszyński (41, 21. Adam Buksa), 11. Bartłomiej Pawłowski (79, 19. Filip Jagiełło), 3. Saša Balić - 70. Jakub Świerczok (73, 9. Arkadiusz Woźniak).

żółte kartki: Wójcicki, Sipľak, Hernández, Deja - Guldan.
czerwona kartka: Ołeksij Dytiatjew (59. minuta, Cracovia, za brutalny faul).

sędziował: Piotr Lasyk (Bytom).
widzów: 3406.

Zagłębie w ćwierćfinale zmierzy się z Koroną Kielce. Mecze zostaną rozegrane 25 października i 29 listopada, a gospodarza pierwszego spotkania wyłoni losowanie.

Tnh - 21 września 2017, 22:43:02 - *.dynamic.chello.pl
Zagłębie to zlało Cracovie w pucharze dwa sezony temu. Teraz to był KGHM.

News - 21 września 2017, 22:43:57 - *.122.99.24
Profesor Filipiak odchodzi z Cracovii. Pewne info

KMB - 21 września 2017, 22:45:06 - *.adsl.inetia.pl
Tylko wysoka wygrana z Płockiem może trenejro uratować.

serek - 21 września 2017, 22:45:25 - *.1.135.236
Tnh - daj spokój, czy ktoś jeszcze poważnie bierze pod uwagę Sosnowiec gdy słyszy "Zagłębie" oprócz Was samych?

morbus5 - 21 września 2017, 22:45:52 - *.skybroadband.com
Brawo Zagłębie!Myslę ze mechaniczna pomarańcza się rozpędziła...Teraz powtórka u siebie z Sandecją!

max - 21 września 2017, 22:46:22 - *.dynamic.chello.pl
Ludzie dlaczego z takimi wiadomościami piłkarskimi Hajto nie jest trenerem zadnego klubu?Przeciez on wszystko wie gdzie jaki zawodnik ma się ustawiać jak i komu podać piłkę. Pewnie my nie wiemy jakie Hajto skończył szkoły i kursy piłkarskie.Ze tez nikt w Europie jeszcze się nie domyślił jaki to moze jest wspaniały trener. Widocznie jest skromny i nie chce być trenerem Bayernu albo innej drużyny Hiszpańskiej przeciez tam by go od razu wzieli.

gość - 21 września 2017, 22:48:02 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Cracovia podziękowała Stokowcowi za utrzymanie w ubiegłym sezonie. Ale... mogła to zrobić w lepszym stylu (np 0:1)

Zagloba - 21 września 2017, 22:49:38 - *.40.249.31.threembb.co.uk
To dokąd teraz pan się wybiera panie Probierz ? Gdzie pana wpuszcza do szatni ?

Alex - 21 września 2017, 22:50:23 - *.cust.tzulo.com
Krzysztof Piątek podjął "genialną" decyzję zamieniając Zagłębie na Cracovię.
Zamiast zostać w Lubinie i walczyć o medale MP to wolał odejść do Pasów i "walczyć" o spadek. Powinien zmienić managera bo on mu chyba tak doradził.

Maxi - 21 września 2017, 22:50:33 - *.centertel.pl
Może po prostu grał w piłkę na takim poziomie że widzi co się dzieje na boisku i świetnie czyta grę ? Ale lepiej walnąć szydere może ktoś podchwyci.

50 letni k - 21 września 2017, 22:52:23 - *.icpnet.pl
Oglądałem mecz w telewizji i to co widziałem nie bylo zbyt optymistyczne. Cracovia zagrała słabo w szczególności w obronie . Jak jest dziurawa obrona nie da sie nie stracić goli i wygrać spotkania. Teraz z innej beczki- najbardziej uszczypliwy i prześmiewny duet komentatorów to Panowie którzy dzisiaj odgrywali te role. Zero obiektywizmu , zero odwagi by powiedzieć co w trawie piszczy- chocby o tym , że Cracovia miałaby nie 6 punktów ale 10 , ponieważ z Wisła Kraków Cracovia gdyby nie błąd sędziego to byłby remis i gdyby nie błąd sędziego w meczu Cracovii przeciwko Jagiellonii Cracovia mialaby 3 punkty . Następna sprawa która mnie zastanawia to komentarz Pana Borka i Pana Hajto , że brakuje Covilo i Dąbrowskiego chociaż wiadomo , że od poczatku sezonu grają w środku pola Covilo i Drewniak i całkiem niezle im to wychodzi. Wyniki wynikami ale piszę o indywidualnej formie zawodników. Po trzecie Pan Hajto powtarza z uporem maniaka , że brakuje również takich zawodników jak Wołakiewicz czy Cetnarski , a ja sie pytam ile punktów miał aCracovia po 9 kolejkach w poprzednim sezonie i z iloma punktami i na którym miejscu skonczyla poprzedni sezon ? Z tymi gwiazdami ledwo utrzymala się w ekstraklasie i dlatego apeluje do Panów którzy starają się przekazać pewne informacje kibicom w trakcie trwania meczu żeby robili to z wiekszą uczciwościa i dokladnością aniżeli robili to do tej pory bo albo robią to żle z powodu niewiedzy albo robia to tendencyjnie a to juz nie świadczyloby o Nich zbyt dobrze.

kibic - 21 września 2017, 22:53:31 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Wisełka dziękuje profesorowi za Probierza! Ciekawe jak długo ten człowiek popracuje w Cracovii i kto następny nabierze się na magię tego geniusza. Cupiał przegnał go szybko, zobaczymy kiedy Filipiak się opamięta. Był wolny Batroszek, ale teraz już za późno, to może Magiera się skusi?

fc7 - 21 września 2017, 23:00:28 - *.play-internet.pl
Cracovia przed sezonem pozbyla się 4 najlepszych zawodników: budzinskiego, cetnaskiego, brzyskiego i polczaka.
i teraz zbiera baty

raf - 21 września 2017, 23:01:54 - *.icpnet.pl
Panie Probierz nie było sędziego Gila a pan przegrywa z kretesem,

Julek - 21 września 2017, 23:03:10 - *.dynamic.chello.pl
Ten Ołeksij Dytiatjew powinien być dożywotnio zdyskwalifikowany.

J - 21 września 2017, 23:03:44 - *.adsl.inetia.pl
Z każdym kolejnym sukcesem Mamrot coraz bardziej drży o swoją posadę.

kibic - 21 września 2017, 23:05:43 - *.direct-adsl.nl
Brawo Michał Probierz!!!Hahaha!!! Super wygląda gra Cracovi dzięki Tobie.Zero pomysłu na grę.Moim zdaniem każdy trener z trzeciej ligi byłby lepszy niż Michał Probierz.

50 letni k - 21 września 2017, 23:06:23 - *.icpnet.pl
do @fc7 - te same baty zbierała Cracovia w poprzednim sezonie i to własnie z tymi zawodnikami których wymieniłeś...poczekajmy - jest wielu nowych pilkarzy w Cracovii. Zespół wcale nie grał żle przez te 9 kolejek. Błędy arbitrów odebrały Cracovii aż 4 punkty a zespół przegrywał zawsze tylko róznicą jednej bramki. Jestem przekonanany , że Cracovia zacznie punktować , chyba , że sędziowie znów będą mylić się na jej niekorzyść.

Nociek - 21 września 2017, 23:07:09 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
@kibic: Ja bym Filipiakowi polecił Moskala, Kazimierza Moskala. Ciekawe jak zareagowałyby trybuny na Kałuży.

Alex - 21 września 2017, 23:08:45 - *.cust.tzulo.com
Probierz powinien porzucić trenowanie i zająć się sędziowaniem. Może w tej dziedzinie mus się powiedzie.

Qwer - 21 września 2017, 23:18:22 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Pod koniec meczu ty chyba tylko 34 widzów

rozefir - 21 września 2017, 23:22:58 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
fc7 z tym polczakiem to się chyba zapędziłeś.To jeden z najbardziej drewnianych stoperów.W poprzednim sezonie lekko licząc zawalił nam chyba z 10 bramek.Musi mieć super menago ,że chcą go w Rumunii bo dla mnie nie powinien grać wyżej niż w III lidze.

Craqu - 21 września 2017, 23:23:28 - *.43.69.65.ipv4.supernova.orange.pl
do @50 letni k- też jestem przekonany do tego, że Cracovia zacznie w końcu wygrywać, teraz to im nic innego nie zostało jak dobra gra w lidze i zdobywanie punktów, a jak nie będą zdobywać tych punktów to raczej wywalą Probierza na zbity pysk, a Filipiak tak czy siak zostanie nadal prezesem w Cracovii

tidal - 21 września 2017, 23:23:52 - *.static.ip.netia.com.pl
PROBIERZ!!!!!!!!!!!!!!!!!!JUDASZ!!!!!!!!!!!!!!!

@Craqu - 21 września 2017, 23:26:02 - *.cust.tzulo.com
Filipiak nie jest prezesem Cracovii tylko włascicielem.

RS - 21 września 2017, 23:31:26 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Co do Probierza to skojarzył mi się taki bardzo fajny, znany cytat z "Wesela" Wyspiańskiego:
"Miałeś chamie złoty róg (Jagiellonia), ostał ci się jeno sznur (Cracovia)".

123 - 21 września 2017, 23:36:25 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
probierz udowadnia ze tylko u misi polarnych stac go na jakis wynik co drugi sezon wszedzie gdzie był a gdzie on nie był?odnotowywał kiepskie wyniki

Maximus - 21 września 2017, 23:52:19 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
K.Piątek do Craxy poszedł za kasą. W Lubinie nie chcieli mu dać podwyżki jakiej oczekiwał więc skusił się na propozycję Filipiaka.

Craqu - 21 września 2017, 23:59:54 - *.43.69.65.ipv4.supernova.orange.pl
do @Craqu masz w zupełności rację, po prostu się pomyliłem

Smuda - 22 września 2017, 0:12:41 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Probierz nadaje się do tarcia chrzanu

borubar - 22 września 2017, 0:47:35 - *.play-internet.pl
marek noga policjant z krwi i kosci jest sympatykiem gornika zabrze 2kibicow z torcidy wspolpracowalo z policja co jeszcze zadziwi swiat kibicolski w polsce

futbolista - 22 września 2017, 1:43:58 - *.boid.qwest.net
Bruk-Bet; Crakovia; Piast i juz Ruch wczesniej zeszly na pasy. ciekawe kto za nimi w slady ? Lechia ?

Led - 22 września 2017, 1:50:46 - *.dynamic.gprs.plus.pl
No.Z takim Sponsorem meczu nie Wygrac? !

Miejski - 22 września 2017, 3:43:12 - *.lightspeed.cicril.sbcglobal.net
Lubin zlal Cracovie, tak powinien brzmiec tytul

Miejski - 22 września 2017, 3:48:42 - *.lightspeed.cicril.sbcglobal.net
Czy to prawda ze w Lubinie mieszka 75tys osob???

@miejski - 22 września 2017, 4:43:35 - *.dynamic.chello.pl
Sprawdź na necie sobie.KGHM Zagłębie Lubin...nasze miasto ,nasz klub,nasza firma.

Jim beam - 22 września 2017, 4:45:18 - *.centertel.pl
Już wysyp Giernkowskich paziów? ...co do meczu zastanawiającex jest oszczędzanie przeciwnika przy dobrym wyniku...przecież takiej Cracovii z całym szacunkiem w takiej formie trzeba strzelać ile wlezie...tu powinno się skończyć koło siódemki. ..w ostatanim meczu przeciwko wisłom, orlenom, petrochemiom...to się zemściło ..i jak zaczęłam od pachołków to na nich skończę...:;czy to prawda że mieliście się nazywać bobrowiec ? Bo tylko bobry i sosny w tej metropolii?

pewnyTyp - 22 września 2017, 5:12:36 - *.dynamic.chello.pl
No to profesorek założył sobie tym Probierzem pętlę na szyję. Teraz wywalić Judasza nie sposób bo runie cała konstrukcja.Cracovia zawsze slynela z technicznego futbolu. Teraz jak widzę tych rzeźników to wstyd mi za taką Cracovię.

PIOTREK - 22 września 2017, 6:15:17 - *.play-internet.pl
Probierzowi ewidentnie nie służy krakowskie powietrze. Za miedzą też nie miał farta. Widać na północy lepsze powietrze, tylko że rzadsza kasa

gks - 22 września 2017, 7:02:31 - *.internetia.net.pl
Bortosz Kopacz powinien trafić do kadry.

js - 22 września 2017, 7:11:15 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Koniec Probierza na polskim rynku.
Moim zdaniem jeszcze tylko dwa kluby mogą się na niego połasić (Lechia i Zabrze) w pozostał już raczej jest spalony

Maniek - 22 września 2017, 7:16:27 - *.dynamic.mm.pl
Jaki ten Świerczok jest drewniany !
Karnego strzelał jak stara babka.
Najśmieszniejsze jest to ,że on poważnie myśli że jest dobrym piłkarzem.

moro - 22 września 2017, 7:25:58 - *.dynamic.chello.pl
js@ w Lechii już był i tez go wyj......

Ff - 22 września 2017, 7:29:51 - *.206.204.21
Brawo Zagłębie.

do Maniek - 22 września 2017, 7:38:47 - *.dynamic.chello.pl
najsmiesniejsze jest to, ze ty powaznie myslisz ze jestes normalny i lekarze cie wyleczyli. Fachowiec z ciebie jak z Hajty komentator

zz - 22 września 2017, 7:55:34 - *.wad.pl
A na trybunach widziałem wczoraj Jacka Zielińskiego ;]

BOMBA !! ( - 22 września 2017, 8:12:38 - *.dynamic-ww-04.vectranet.pl
Filipiak ma dużą cierpliwość do trenera Probierza. Chyba trenera trochę wylansowały wyniki Jagi i nie widzi na polskim rynku innego zmiennika. Brać z zagranicy jest zbyt ryzykowne.

bydgoszcz - 22 września 2017, 8:24:16 - *.191.159.114
niezły jest ten super trener Pan Probierz

Jjjj - 22 września 2017, 8:32:25 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Probierz moze tylko trenowac w Bialymstoku... cale zlo zaczelo sie jak na jednego z asystentow wzial tego patalacha Staszewskiego.. chlop jest jakis pechowy gdzie nir byl to spalona ziemia I spadek

mecenas - 22 września 2017, 9:08:27 - *.static.gprs.plus.pl
#ProbierzOut

rynio - 22 września 2017, 9:28:17 - *.dynamic.chello.pl
Tłumy ich, tłumy ich . . .

ja - 22 września 2017, 9:36:18 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Probierz...polski Guardiola. Ale jaja,ale jaja !!!

grzegorz19 - 22 września 2017, 10:00:16 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Informacja z obozu Cracovi.Tarasiewicz nowym trenerem.Już prowadzone wstępne rozmowy.

okmm - 22 września 2017, 10:02:43 - *.61.6.133
Pod koniec meczu trampkarzy zaprowadzono na trybunę i robili za statystów kibiców

rafallala - 22 września 2017, 10:25:16 - *.rev.cloud.scaleway.com
Ilu polskich treneiro zatrudnią jeszcze polskie kluby zanim nie kapną się, że to gamonie bez żadnego pojęcia o trenerce i ratunek tylko w zagraniczniakach ? Tarasiewicz ? To ten co ze Śląskiem wszedł do Extraklasy, bo we Wrocławiu miało być Euro i taki stadion w 2 lidze by sie marnował ? :D

RS - 22 września 2017, 10:27:44 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Widzę, że od wczoraj Redakcja sporo wpisów o tym rzeźniku ukraińskim pousuwała (mój też). Szkoda, że już tacy poprawni politycznie jesteście...

Kaka - 22 września 2017, 10:35:15 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Za takie przestępstwo powinien wyrok sądowy dostać a nie czerwoną kartkę...

robo31 - 22 września 2017, 10:42:10 - *.ssp.dialog.net.pl
jeden gol, drugi gol, trzeci leci; na tablicy 3:0 się świeci... :-)))))

TheSpota - 22 września 2017, 10:45:11 - *.netia.pl
Polski Guardiola hahaha kto tym razem winny, panie Probierz? Sędziowie, pogoda czy zawodnicy Zaagłębia, że zagrali nieprzyzwoicie dobrze? Może czas stanąć przed lustrem i przyznać się, że nie jest się geniuszem, za jakiego się pan uważa? I pomyśleć, że ten "trener" liczył nagrodę dla trenera sezonu.

zico - 22 września 2017, 10:45:49 - *.rtk.net.pl
Michał a może to znów wina VAR-u zastanów się Ty nasz polski Mórinio :-)

Varadi - 22 września 2017, 10:48:06 - *.play-internet.pl
Jestem ciekaw jak zglembiu by poszło z miedzią.jestem pewny że jesteśmy od was lepsi i pilkarsko i kibocowsko.chej miedź

RR - 22 września 2017, 11:07:39 - *.play-internet.pl
Pobierz do Termaliki, Rumak do Cracovia i karuzela się kręci.

UWAGA - 22 września 2017, 11:22:31 - *.146.2.222.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
@Varadi - no właśnie widać . . . że w braniu nieodpowiednich leków to napewno jesteście lepsi 😂😂😂 .

lli - 22 września 2017, 11:59:07 - *.play-internet.pl