27 września 2017, 17:24:55 - euzi
Chojniczanka ostatnim ćwierćfinalistą

Chojniczanka Chojnice wygrała 2-1 (0-0) w ostatnim meczu 1/8 finału Pucharu Polski z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza. Prowadzenie wiceliderowi Nice I ligi dał Tomasz Mikołajczak po podaniu Pawła Zawistowskiego, a do remisu doprowadził Bartosz Szeliga. Awans Chojniczanki w 85. minucie przypieczętował Zawistowski świetnym strzałem z rzutu wolnego.

Na początku meczu dwa strzały na bramkę rywala oddali goście. Najpierw w 7. minucie Kamil Słaby po krótkim rajdzie uderzał zza pola karnego, ale strzelił tylko w boczną siatkę. Za chwilę jeszcze groźniejszym uderzeniem sprzed pola popisał się Łukasz Piątek, a Radosław Janukiewicz odbił futbolówkę przed siebie. Chojniczanka z kolei zagrożenie zaczęła stwarzać po początkowym kwadransie. Tomasz Mikołajczak z prawej strony pola karnego oszukał zwodem obrońcę i kilka metrów od bramki zamiast strzelać wycofał piłkę do Andrzeja Rybskiego. Strzał pomocnika został zablokowany.

Krzysztof Baran po raz pierwszy interweniował w 24. minucie - rozgrywający swój pierwszy mecz w tym sezonie bramkarz obronił mocny strzał z dystansu Wojciecha Lisowskiego "na raty". Kilka minut później Paweł Zawistowski dośrodkował z rzutu wolnego, a Mikołajczak tyłem do bramki głową zmusił do interwencji Barana. Golkiper Bruk-Betu Termaliki odbił piłkę przed siebie, ale próba dobitki Michała Markowskiego została zablokowana. Jeszcze przed przerwą Zawistowski ponownie wykonywał rzut wolny i tym razem zdecydował się na strzał. Lecąca w stronę okienka bramki gości piłka uderzyła jednak tylko w słupek.

Po przerwie Mikołajczak w polu karnym strzelił prosto w Barana, a w odpowiedzi Vladislavs Gutkovskis po akcji lewą stroną z ostrego kąta posłał futbolówkę w boczną siatkę. W 60. minucie Mikołajczak był już bezbłędny - Zawistowski wywalczył piłkę w środku pola i zagrał ją pomiędzy obrońców Bruk-Betu Termaliki do wybiegającego napastnika, a Baran przepuścił pod ręką jego mocny strzał. Goście zdołali odpowiedzieć osiem minut później. Blisko narożnika boiska Słaby dośrodkował w stronę dalszego słupka i tam zupełnie niepilnowany Bartosz Szeliga głową bez problemów doprowadził do remisu.

Chojniczanka przez większość meczu nie odstawała poziomem od grającego wyżej rywala i dopiero po strzelonej bramce Bruk-Bet Termalica zaczął stwarzać zagrożenie. W 74. minucie Samuel Štefánik z rzutu wolnego z lewej strony blisko linii końcowej uderzył niespodziewanie na bramkę, ale strzelił tylko w poprzeczkę. Chwilę potem goście wykorzystali złe podanie Adama Ryczkowskiego i po kontrze niepilnowany na prawej stronie Szymon Pawłowski trafił w boczną siatkę. Kolejna próba należała do Szeligi. Skrzydłowy niecieczan z okolic linii pola karnego posłał mierzony tuż przy słupku strzał, ale Janukiewicz był czujny i dobrze wybił ją na rzut rożny.

Ponowne prowadzenie swojej drużynie w 85. minucie dał bohater dzisiejszego meczu - Zawistowski. Pomocnik pierwszoligowca z rzutu wolnego z ponad 20 metrów pięknie uderzył ponad murem i pokonał Barana. Chojniczanka mogła jeszcze stracić prowadzenie po mocnym strzale Słabego tuż zza pola karnego, ale ponownie świetnie spisał się Janukiewicz, odbijając groźne uderzenie.

27 września 2017, 15:30 - Chojnice (Stadion Miejski Chojnice)
Chojniczanka Chojnice 2-1 Bruk-Bet Termalica Nieciecza
Tomasz Mikołajczak 60, Paweł Zawistowski 85 - Bartosz Szeliga 68

Chojniczanka: 84. Radosław Janukiewicz - 25. Wojciech Lisowski, 26. Michał Markowski, 15. Tomasz Boczek, 6. Przemysław Pietruszka - 21. Emil Drozdowicz, 5. Paweł Zawistowski (90, 7. Rafał Grzelak), 20. Oskar Paprzycki, 10. Andrzej Rybski (72, 8. Jakub Bąk), 9. Jakub Biskup (60, 45. Adam Ryczkowski) - 17. Tomasz Mikołajczak.

Bruk-Bet Termalica: 1. Krzysztof Baran - 8. Patryk Fryc, 25. Mateusz Kupczak, 77. Artem Putiwcew, 24. Kamil Słaby - 17. Bartosz Szeliga, 28. Łukasz Piątek, 5. Vlastimir Jovanović, 10. Samuel Štefánik (81, 7. Roman Gergel), 16. Martin Mikovič (69, 20. Szymon Pawłowski) - 21. Vladislavs Gutkovskis (56, 18. Bartosz Śpiączka).

żółte kartki: Markowski - Kupczak, Szeliga, Słaby.

sędziował: Łukasz Bednarek (Koszalin).
widzów: 1498.

Chojniczanka zagra w ćwierćfinale z Górnikiem Zabrze. Mecze tej fazy zaplanowano na 25 października i 29 listopada, a gospodarzem pierwszego meczu będzie Chojniczanka.

Erxes - 27 września 2017, 17:38:10 - *.244.71.162
Chyba tylko Arka z esy poważnie podchodzi do PP.

You - 27 września 2017, 17:40:15 - *.43.236.53.ipv4.supernova.orange.pl
Zezowate szczęście !

w1947 - 27 września 2017, 17:46:57 - *.centertel.pl
A kiedyś się śmiali jak mówiłem że roznica miedzy 1 ligą a ekstrklasą jest mała

Arion - 27 września 2017, 17:47:24 - *.dynamic-ra-09.vectranet.pl
kopanina. Komentatorów nie można słuchać...

Tylko MKS - 27 września 2017, 17:48:01 - *.242.11.14
Brawo Chojniczanka. Teraz pora na Gornik z ktorym nie jestesmy bez szans. Bytow walnie Legie i nikt nam tego pucharu w tym roku nie zabierze. To wariant optymistyczny ;)

Lechia - 27 września 2017, 17:53:51 - *.dynamic.chello.pl
BRAWO ... pozdrowienia LECHIA GDAŃSK

TX - 27 września 2017, 18:02:56 - *.play-internet.pl
Nieciecza bez ambicji i charakteru. W dzisiejszym meczu zobaczyłem piłkarzy którzy grają tylko dla kasy bo na pewno nie dla klubu. Takie syntetyczne twory nie mają racji bytu. Brawo dla Chojnic pokazaliście serce do gry

zzzxc - 27 września 2017, 18:14:59 - *.95.204.21
jaka ta polska liga jest zenujaca, kazdy 1 ligowiec ogrywa ekstraklase przeciez to jest smiech na sali, co to w ogole za teksty ze e klasa odpuszcza pp, najkrotsza droga do pucharow, szczegolnie dla takich wiejskich klubow jak jakies nieciecze, taki fa cup to jest w anglii swieto, wiecej szrotu z ukrainy slowacji i czech, zenada jednym slowem

nice - 27 września 2017, 18:33:56 - *.137.19.244
nieźle

needle - 27 września 2017, 18:36:35 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Dobrze iż tak się zdarza, że kluby niższych lig mogą grać z silniejszymi. Fajnie, gdy czasami wygrają.
Może się nawet tak zdarzyć, że dzisiejszy zwycięzca podmieni pokonanego w ekstraklasie i wówczas nikt nie będzie rozpatrywał dzisiejszego rezultatu w trybie sensacji...
Zresztą mniemam, że byłoby to z pożytkiem dla rozwoju kopanej w kraju
IGła
PS
@Erxes
A co masz do zarzucenia GÓRNIKOWI czy ZAGŁĘBIU...? Albo LEGII wpijającej 2 x 4 gole...???
@ZZZxc
To co piszesz jest tak odjechane jak ...Twój nick
Poczytaj akapit wyżej

opos - 27 września 2017, 19:00:57 - *.dsl.dynamic.simnet.is
Widzów około 2500 nawet nieźle. Lepiej niż Sandecja w Niecieczy i Nieciecza ostatnio u siebie.

aaa - 27 września 2017, 19:12:20 - *.petrus.pl
Frekwencja jak na środę, godzinę 15;30 bardzo solidna ;) Niestety dźwięki ze stadionu w TV były bardzo mocno wyciszone, dlatego wydawało się, że jest bardzo cicho ;)
Ogólnie to szacunek dla Chojniczanki, że zagrali kolejny fajny mecz, drugi raz awans do 1/4 finału, przeczuwam że szykuje się nam fajny sezon :D

zzzxc - 27 września 2017, 19:22:37 - *.95.204.21
gosciu co ty pleciesz za farmazony, zazwyczaj w pucharach silnych lig sie zdarzaja niespodzianki, ale to jakis jeden zespol co wejdzie powiedzmy do polfinalu, a nie ze jakies zespoly z championship powiedzmy regularnie ogrywaja zespoly o lige wyzej tak jak to ma w tej smiesznej lidze miejsce

Olikom - 27 września 2017, 19:24:30 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Chyba powoli się kończą złote lata dla Słoników z małej małopolskiej Niecieczy

Nudle - 27 września 2017, 19:39:24 - *.dynamic-ww-08.vectranet.pl
Brawo, teraz trzymam kciuki za Chojniczankę w starciu z Górnikiem.
NAparstek

Dark - 27 września 2017, 19:58:47 - *.dynamic.chello.pl
Gdy zagranicą klub z wyższej ligi odpada z kimś z niższej ligi: to jest magia krajowych pucharów.
Gdy w Polsce klub z wyższej ligi odpada z kimś z niższej ligi: ale nasza ekstraklasa jest słaba.

max - 27 września 2017, 20:09:47 - *.16.220.27
Duzo bylych Pogoniarzy

Wejherowo - 27 września 2017, 20:16:40 - *.85-237-178.tkchopin.pl
Chojniczanka to mi się podoba. Pierwszy skład na puchar polski. Klub z ambicjami.

max@wp.pl - 27 września 2017, 20:27:13 - *.chojnet.pl
gdzie do ci co tak opisywał mecz mks - Grudziądz. dzisiejszy mecz był o klasę słabszy. chojniczanka grała rezerwową druga linia. Grzelak Raczkowski bak Danielewicz . wszyscy odpoczywali . plus Markowski i rybski. doszli z ławki także gral 6 osób druga jedenastka

leon - 27 września 2017, 20:31:41 - *.petrus.pl
jaki pierwszy skład 5 zmian co do ostatniego ligowego meczu.Chojniczanka ma bardzo silną kadrę dlatego może tasować zawodnikami.A co do wypowiedzi Szeligi po meczu to chyba był myślami gdzie indziej.Zwycięstwo w pełni zasłużone .

aaa - 27 września 2017, 22:52:51 - *.petrus.pl
Chojniczanka ma tak szeroką i równą kadrę, że nie ma znaczenia kto zagra, a i tak będzie odpowiedni poziom. To będzie bardzo przyjemny sezon dla naszego klubu, czuję to w kościach :D
Widać po chłopakach, że jest fajna atmosfera, że trener ma rzeczywisty pomysł i co mecz wygląda to zawsze nieco inaczej. Analiza rywala przeprowadzana jak widać na świetnym poziomie.
Teraz wystarczy wyeliminować drobne błędy i możemy ze spokojem patrzeć w przyszłość. Ekstraklasy już czas, mocno w to wierzę, choć jeżeli nie awansujemy to w zasadzie nic wielkiego się nie stanie ;)

LEON - 28 września 2017, 1:54:52 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Może będzie lepiej dla Niecieczy jak skupi się tylko na lidze

caster28 - 28 września 2017, 8:30:05 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
brawo Chojniczanka

Boss - 28 września 2017, 10:17:59 - *.dynamic.mm.pl
Tak się napalacie na e-ligę.Czy jednak pomyśleliście kto da 15-20 baniek co sezon ? Marzenie ściętej głowy. w dzisiejszych trudnych czasach dobre kluby nie nogą zebrać 3-5 baniek /Siatkarze Trefla ,hokeiści,p.ręczne itd/.Stadion też nie ekstra klasowy.Za co nowi -drodzy piłkarze. to co macie to w większości BYLI piłkarze .Oni już na eligę się nie sprawdzą.Zgoda jeden ,no parę meczyków mogą się sprężyć ale nie całą ligę.Pomyślcie o tym nim zaczniecie równać się z mocarzami /dla Was/.Wygraliście 2 ważniejsze mecze co nie znaczy że jesteście postrachem ligi.Wolne żarty.To taki kubeł zimnej wody na rozpalone co niektórych głowy!

do boss - 28 września 2017, 13:55:17 - *.petrus.pl
Po pierwsze, pieniądze nie grają. Zresztą nikt nie mówi, że mamy walczyć o mistrzostwo, chcemy zwyczajnie pograć z najlepszymi. Do utrzymania budżet posiadamy ;)
Zresztą dla Twojej wiadomości takie teksty słyszymy od awansu do II ligi. "Co to za klub?", "wiocha", "Co oni chcą w II lidze?". Jak widzisz radzimy sobie świetnie.
Byli piłkrze? Wolne żarty.Życzę każdemu klubowi, aby miał takich zawodników jakich sami posiadamy, którzy zostawiają tyle zdrowia na boisku.

robo31 - 29 września 2017, 10:21:22 - *.adsl.inetia.pl
kolejne drużyny z nice ligi eliminujące kluby z ekstraklapy po prostu obnażają słabość naszej ligi. Potwierdzają tylko to, co robią inne słabe kluby z Europy w ramach akcji "eurowp....l"