[ Strona główna ]

REKLAMA

Jedyny w swoim rodzaju Skarb Ekstraklasy - statystyki, sylwetki, kariery graczy, historie, osiągnięcia klubówSkarb I ligi - statystyki, kariery graczy, historie i osiągnięcia klubówRozgrywki regionalne 2016/2017 - od IV ligi do Klasy C !Wyszukiwarka klubów, zawodników i sędziów w serwisie 90 MinutJeśli chcesz skontaktować się z redakcją - najpierw to przeczytaj!
90minut.pl
 
REKLAMA
 
 PZPN
RSSSF
 
REKLAMA
 

 


30 września 2017, 22:22:22 - dyrovski
Wisła wciąż niepokonana u siebie

W ostatnim sobotnim meczu 11. kolejki Ekstraklasy Wisła Kraków zremisowała u siebie z Jagiellonią Białystok 0-0. "Biała Gwiazda", która ma dwa punkty straty do dzisiejszego przeciwnika, w trwającym sezonie nie przegrała jeszcze na własnym boisku.

W pierwszej połowie atakowała głównie Wisła. Już w 6. minucie Carlitos przelobował wychodzącego z bramki Mariusza Pawełka. Próba Hiszpana nie była jednak celna, a goniący piłkę Paweł Brożek również nie dał rady skierować jej do bramki. Trzy minuty później Carlitos podał do Brożka, a futbolówkę spod nóg napastnika Wisły wślizgiem wybił Piotr Wlazło. Po interwencji zawodnika "Jagi" piłka trafiła do Rafała Boguskiego, który nie namyślał się zbyt długo i uderzył niecelnie. Kolejną szansę "Biała Gwiazda" stworzyła sobie dopiero w 29. minucie, kiedy Carlitos kopnął z rzutu wolnego. Pawełek nie miał jednak problemu z obroną słabego strzału Hiszpana. Następnie Boguski dośrodkował z prawej strony, a Pawełek wybił piłkę wprost pod nogi aktywnego Carlitosa, który przyjął futbolówkę i natychmiast uderzył. Dobrą, instynktowną interwencją wykazał się w tej sytuacji Pawełek. Po chwili w zamieszaniu po rzucie rożnym najlepiej odnalazł się Arkadiusz Głowacki, ale jego strzał z bliska był niecelny.

Druga część gry rozpoczęła się od kompletnie nieudanego uderzenia Piotra Tomasika. W 60. minucie po drugiej stronie boiska próbę sprzed pola karnego podjął Carlitos, lecz nie udało mu się trafić w bramkę. Osiem minut później kolejną dobrą interwencją popisał się Pawełek. Tym razem golkiper Jagiellonii okazał się lepszy od Pola Lloncha. "Jaga" jeszcze jedną okazję na gola stworzyła sobie w 73. minucie, kiedy Przemysław Frankowski zacentrował w "szesnastkę", a głową słabo i niecelnie uderzył Taras Romanczuk. Pięć minut później białostoczanie byli najbliżej zdobycia gola. Michał Buchalik odbił piłkę przed siebie po mocnym strzale Frankowskiego, a wprowadzony na boisko kilka chwil wcześniej Karol Świderski z bliska nie dał rady kopnąć do bramki. W 86. minucie Świderski z rzutu wolnego posłał piłkę nad bramką.

30 września 2017, 20:30 - Kraków (Stadion Miejski)
Wisła Kraków 0-0 Jagiellonia Białystok

Wisła: 22. Michał Buchalik - 15. Zoran Arsenić, 6. Arkadiusz Głowacki, 32. Iván González, 4. Maciej Sadlok - 9. Rafał Boguski (81, 11. Jesús Imaz), 20. Vullnet Basha, 7. Pol Llonch (78, 21. Víctor Pérez), 88. Patryk Małecki - 23. Paweł Brożek (81, 71. Denys Bałaniuk), 10. Carlitos.

Jagiellonia: 81. Mariusz Pawełek - 22. Rafał Grzyb, 17. Ivan Runje, 16. Guti, 77. Piotr Tomasik - 21. Przemysław Frankowski, 23. Piotr Wlazło (46, 8. Łukasz Burliga), 6. Taras Romanczuk, 26. Martin Pospíšil (64, 9. Arvydas Novikovas), 10. Fedor Černych - 18. Cillian Sheridan (77, 28. Karol Świderski).

żółte kartki: Llonch, Głowacki - Romanczuk, Burliga, Runje.

sędziował: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa).
widzów: 11 056.

Żółtą kartką został także ukarany rezerwowy zawodnik gości - Łukasz Sekulski.

REKLAMA

Ja - 30 września 2017, 22:23:05 - user-94-254-131-43.play-internet.pl
Brawo Wisła!
Mimo że grają prawie sami czterdziestolatkowie i słabi gracze pościągani z 5 lig zagranicznych; i mimo mega długów i nie płacenia piłkarza; to pokazują charakter i nie odstają bardzo od reszty ligi

mixu - 30 września 2017, 22:23:17 - bfu74.neoplus.adsl.tpnet.pl
Brawo Jaga!

MM - 30 września 2017, 22:23:54 - ip-176.105.142.248.tvsat364.lodz.pl
a Jagiellonia na wyjeździe

spider - 30 września 2017, 22:24:08 - 91-145-137-55.internetia.net.pl
a Jaga na wyjazdach wciąż nie pokonana, i to jako jedyna

REKLAMA

Maciek - 30 września 2017, 22:24:25 - 212.33.78.152
W Jadze najlepszy Pawełek. A niektórzy tak narzekali na niego, że w ogóle przyszedł do Jagi. Powodzenia Maniek!

Nudle - 30 września 2017, 22:24:39 - 178235043169.dynamic-ww-08.vectranet.pl
Brawo Jaga i Wisła. Dobry wynik dla Legii.
NAparstek.

Oks Odra - 30 września 2017, 22:25:00 - ip5f5bffbd.dynamic.kabel-deutschland.de
Czekam na komentarze ze sedzia znowu skrzywdził Jagiellonie :D

znów_0-0 - 30 września 2017, 22:25:01 - 188.146.3.33.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
0-0 i sytuacji co kot napłakał - czyli typowy hit ekstraklaPy.
Na pełne trybuny, to sobie trzeba zasłużyć szanowni kopacze.

Kondon - 30 września 2017, 22:25:19 - 109.231.4.102.koba.pl
Jaga o dwie klasy lepszy , praktycznie cały mecz atak. Ten śmieszny klubom z Małeckim nic nie pokazał

alex - 30 września 2017, 22:26:29 - 89-65-77-234.dynamic.chello.pl
Odkąd Wisła zdradziła zgodę z Jagą gra nędzę i walczy o utrzymanie. Jaga już 3 razy walczyła o mistrza, 4 razy grała w pucharach europejskich, zdobyła Puchar Polski. Zła karma jakaś - czyżby moralność Kalego nie popłacała?

cool - 30 września 2017, 22:26:33 - 178-37-26-106.adsl.inetia.pl
Brawa dla obu drużyn że wyszły na boisko

Tb - 30 września 2017, 22:27:08 - ip-31-0-123-64.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
Remis zły nie jest Ale oczekuje lepszej gry Wisły

spec - 30 września 2017, 22:28:24 - nat-gw-175.koba.pl
Świetny powrót Mario do ekstraklasy! Zdecydowany MVP

robin - 30 września 2017, 22:29:02 - 86-45-178-157-dynamic.agg2.rus.blp-srl.eircom.net
Dzisiaj Wisla wygladala naprawde przyzwoicie, zabraklo troche szczescia. Za Maczynskim nie trzeba tesknic bo Basha wyglada bardzo przyzwoicie, ciezko jednak zasapic Brleka. Ps i przestanicie juz z tym Kiko out, kto mialby Go zastapic???, Wisle nie stac na takie zmiany.

REKLAMA

ssdd - 30 września 2017, 22:29:16 - 95-155-90-189.internetia.net.pl
kolejny dramatyczny gniot w tej kolejce. kto kupi prawa do tego.

power - 30 września 2017, 22:29:39 - user-94-254-130-215.play-internet.pl
Var sprawdzili ze,byl faul na runije ale keiatkowski uznal ze nie ma karnego i tyle to po ten var.

Piotr - 30 września 2017, 22:30:46 - 89-64-6-126.dynamic.chello.pl
Wisła tragedia.

BI - 30 września 2017, 22:32:53 - public-gprs379671.centertel.pl
Pawełek man of the match! A jego kontrakt w Jadze brałem za głupi żart.
PS. Ty OKS Odra pilnuj swojej Legiuni. W każdym art o Jadze masz coś do powiedzenia, rzadko coś mądrego.

Jb - 30 września 2017, 22:34:21 - 188.146.38.151.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Sędziowie dalej pilnują żeby Jaga nie zdobyła mistrzostwa. Runie faulowany w polu karnym(mimo varu) Czernych faulowany w polu karnym przez Głowackiego.

90iioiiii - 30 września 2017, 22:34:40 - 188.146.106.27.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Robin to pszyzwoity mecz to na pigalaku są same pszyzwoitki nie oglądaj meczów bez okularów wymień 1 akcie Wisły która miała 5 podań i zakończyła się strzałem na bramke

lol - 30 września 2017, 22:38:48 - 2.24.213.197
Ciekawe dlaczego tytul jest akurat "Wisla wciaz niepokonana u siebie" a nie "Jaga wciaz niepokonana na wyjezdzie" - Robiliscie w redakcji jakies losowanie?

robin - 30 września 2017, 22:39:51 - 86-45-178-157-dynamic.agg2.rus.blp-srl.eircom.net
90iioiiii powiedz mi ile Wisla wydala na transfery??? Kontraktuja Gosci ktorzy sa za darmo i podpisuja kontrakty na jeden sezon. To czego oczekujesz, ze beda brac jak Barcelona i klepac wszystkie druzyny ligi???. Ps trzeba zrozumiec ze Wisla nie ma kasy!!!! a bez kasy ciezko cos osiagnac, w porownaniu z Korona grali duzo, duzo lepiej.

oko - 30 września 2017, 22:40:28 - afdl87.neoplus.adsl.tpnet.pl
Oks Odrą skrzywdzona przez życie

Abcdefg - 30 września 2017, 22:42:36 - user-94-254-161-134.play-internet.pl
Do odra
Idz podniecac sie przegranym meczem z chrobrym twojej oderki.
Zadziwiajace jest z jaka latwoscia gwizdze sie karne przeciwko Jadze a z jaka trudnoscia mimo varu nieodgwizduje sie eweidentnego karnego dla Jagielloni

juchu - 30 września 2017, 22:46:25 - 89-64-23-100.dynamic.chello.pl
Nie da się gry Wisły na trzeżwo oglądać. Pseudo podenerwowany trenerek nie mający żadnej koncepcji na widowiskową a zarazem skuteczną ofensywną gre. Chcą widać to ale w ośmiu meczu nie da się wygrać.

Oks Odra - 30 września 2017, 22:48:01 - ip5f5bffbd.dynamic.kabel-deutschland.de
@olo
ciebie bym chetnie skrzywdził.
A tam wczesniej też reka była haha.Niedojdy kibice z Jagielloni.Wiasła powinna ten mecz wygrać ale jak w meczu z Legia znowu fuks

piotrek - 30 września 2017, 22:52:16 - host-89-228-36-236.dynamic.mm.pl
poziom naszej pilki siegnal dna a geniusz boniek chce to papuciuwe powiekszyc o 2 druzyny zamiast zmniejszyc chocby o 4, a potem przychodzi na mecze 1000 osob bo grac we wlasnym miescie nie moga, tak jak sandecja w niecieczy.jak stal mielec awansuje to pewnie i ona w niecieczy grac bedzie,bo licencji nie dostanie

inox - 30 września 2017, 23:01:22 - 54.40.25.109.rev.sfr.net
@ oks odra
Ogarnij sie, wyluzuj,daj spokoj rece,a wszystko bedzie dobrze.

abc - 30 września 2017, 23:02:37 - 188.146.167.248.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Wyścig ślimaków trwa w najlepsze, jak zwykle tak jakby nikt nie chciał zdobyć mistrzostwa, ścisk w czołówce i brak chętnego żeby liderować, być może jutro Górnik odskoczy troche reszcie