10 października 2017, 22:35:07 - koofel
Awans Portugalii do MŚ

Portugalia wygrała 2-0 (1-0) ze Szwajcarią w ostatniej kolejce eliminacji mistrzostw świata i awansowała do przyszłoroczego mundialu. Oba zespoły zgromadziły tyle samo punktów, ale Portugalia legitymuje się lepszym bilansem bramkowym.

10 października 2017, 20:45 - Lizbona (Estádio da Luz)
Portugalia 2-0 Szwajcaria
Johan Djourou 41 (s), André Silva 57

żółte kartki: Eliseu - Remo Freuler, Denis Zakaria.

sędziował: Cüneyt Çakır (Turcja).

Portugalia jest osiemnastym krajem pewnym gry na mundialu. Pozostali znani uczestnicy turnieju to Rosja, Brazylia, Iran, Japonia, Meksyk, Belgia, Korea Południowa, Arabia Saudyjska, Niemcy, Anglia, Hiszpania, Nigeria, Kostaryka, Polska, Egipt, Islandia i Serbia.

jacekM - 10 października 2017, 22:37:32 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
Lewandowski królem strzelców. Nie wiem dlaczego po meczu z Czarnogórą trąbiono że pobił rekord. Fakt pobił, ale królem strzelców mógł zostać Ronaldo. Nie został.

Ronaldo - 10 października 2017, 22:37:39 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Brawo lewandowski.

marcjan - 10 października 2017, 22:37:49 - *.dynamic.chello.pl
Szkoda Szwajcarów, znow ta rozkapryszona Jrystynka

Nudle - 10 października 2017, 22:38:00 - *.dynamic-ww-08.vectranet.pl
Lewandowski królem strzelców eliminacji.

ssa - 10 października 2017, 22:38:32 - *.dynamic.chello.pl
nie ma czegoś takiego jak król strzelców el. MŚ,

Nudle - 10 października 2017, 22:39:04 - *.dynamic-ww-08.vectranet.pl
Cristina nie dogonił Lewego.
NAparstek

Boa - 10 października 2017, 22:39:22 - *.itsa.net.pl
No cóż, decydujący dla Portugalii w tych eliminacjach okazał się Andre Silva, a nie Ronaldo, który strzelił 5 goli w dwumeczu z Andorą czy po 4 w dwumeczach z Wyspami Owczymi i Łotwą gdzie Portugalia gromiła rywali. Kluczowy mecz był dzisiaj oraz z Węgrami gdzie Portugalia wygrała na wyjeździe 1-0 po bramce Andre Silvy.

PanTadeusz - 10 października 2017, 22:40:39 - *.dynamic-ww-09.vectranet.pl
Szkoda, że Szwajcarzy nie dali rady, gdyby sę dzia wywalił portugalczyka za faul w I połowie może byłoby inaczej. Teraz tylko czekać na mecze o 01:30 w Ameryce Południowej bo może być bardzo ciekawie.

sys - 10 października 2017, 22:40:51 - *.dk.customer.tdc.net
można dostać depresji, wygrać 9/9 a w 10 meczu cały wysiłek szlag trafił.

KCH - 10 października 2017, 22:41:25 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Najważniejsze że Żelardo nic nie strzelił. Lewandowski z 16 golami został królem strzelców eliminacji.
Dziwię się że Szwajcarzy zdobyli komplet punktów do tego meczu. To tylko pokazuje jak ta grupa była słaba (poza Szwajcarią i Portugalią). Dzisiaj Portugalia zdecydowanie lepsza. Szwajcaria z takimi drewnianymi napastnikami a la Seferović czy elektrycznym Djourou na obronie może mieć problemy w barażach.

Giovanni - 10 października 2017, 22:49:18 - *.centertel.pl
Jak ja się cieszę iż Krystyna z gazowni nic nie strzeliła.
Robert zasłużył za Złotą Piłkę a CR 7 jest przereklamowany

D... - 10 października 2017, 22:59:11 - *.airmax.pl
Szwajcaria od początku meczu nastawiona była na porażkę, oni nie mieli nawet cienia wiary w to, że mogą choćby tylko zremisować. Prawda jest jednak dla nich bolesna: wejść może tylko jeden, a Portugalia była od nich po prostu lepsza, co dzisiejszy mecz dobitnie pokazał. Szwajcarii życzę porażki w barażach - jako kary za brak walki i wiary dzisiaj. 😜

CIUPAK1 - 11 października 2017, 0:44:28 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2018 FIFA World Cup qualification (UEFA) - Top scorer(s) Poland Robert Lewandowski (16 goals)
2018 FIFA World Cup qualification - Top scorer(s) Poland Robert Lewandowski
Saudi Arabia Mohammad Al-Sahlawi
United Arab Emirates Ahmed Khalil
(16 goals each)
Brawo Lewy! Król strzelców eliminacji strefy UEFA i wszystkich stref! Jeszcze może mu Tim Cahill zagrozić bo ma dwa mecze do rozegrania jeszcze, ale potrzebuje 4 goli żeby zrównać się z Lewym, a 5 żeby wyprzedzić.

olo - 11 października 2017, 8:37:42 - *.179.233.10
Grupa Portugalii i Szwajcarii dobitnie pokazuje, że była to najsłabsza grupa. Zawsze farta w losowaniach miała Grecja i Szwajcaria. Po naszym meczu na Euro nie lubię tych bufonów Szwajcarów. Ubij ubij Szwajcara

jano - 11 października 2017, 8:47:35 - *.pool4.dx4.pl
To na mundialu: Polska, Urugwaj, Islandia, Korea Płd.!

szu - 11 października 2017, 9:06:07 - *.231.23.6
@jacekM
Z tych samych powodów, dla których przykładowo drugi poziom rozgrywkowy jest nazywany I ligą: bo obecnie piłka nożna to opium dla mas.;) Za rok szykuj się na "historyczne zwycięstwo (bramkę) w Lidze Narodów", "najlepszego piłkarza (trenera) w całej historii LN" itd. itp. Stadiony mają być pełne, a wszystkie hot-dogi wyprzedane. Ave!

LEON - 11 października 2017, 21:15:43 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl