25 października 2017, 22:37:40 - dyrovski
Bez niespodzianki

Legia Warszawa wygrała na wyjeździe z pierwszoligową Bytovią Bytów 3-1 (2-1) w pierwszym meczu 1/4 finału Pucharu Polski. Dwie bramki dla mistrza Polski strzelił Armando Sadiku, a jedną Cristian Pasquato. Gospodarze odpowiedzieli trafieniem Michała Szewczyka.

Spotkanie ułożyło się dla Legii doskonale, bowiem mistrz Polski już w 2. minucie objął prowadzenie. Maciej Dąbrowski zagrał z własnej połowy do Armando Sadiku, Albańczyk uciekł Franowi Gonzálezowi, a następnie w sytuacji sam na sam sprytnym uderzeniem pokonał bezradnego Mateusza Oszmańca. Goście mieli przewagę, ale kolejny strzał został oddany przez Bytovię. Janusz Surdykowski podjął próbę z dalszej odległości, lecz nie trafił w bramkę. W 18. minucie Sebastian Szymański poradził sobie z defensywą pierwszoligowca, a później zagrał wzdłuż linii końcowej z lewej strony pola karnego. Żaden z zawodników Legii nie zdołał jednak oddać strzału, a piłkę ostatecznie złapał Oszmaniec.

W odpowiedzi z rzutu wolnego mocno kopnął Sławomir Duda, ale futbolówka poleciała daleko od bramki. W 29. minucie warszawianie podwyższyli prowadzenie. Daniel Chima Chukwu podał do Szymańskiego, a ten popisał się ładnym zagraniem do niepilnowanego Cristiana Pasquato. Włoch nie miał problemu ze zdobyciem gola. Tuż przed przerwą bramkę udało się zdobyć Bytovii - w zamieszaniu po rzucie rożnym najlepiej odnalazł się Michał Szewczyk, który z bliska posłał piłkę do siatki.

W 49. minucie Sadiku łatwo ograł w "szesnastce" Gonzáleza i w niezłej sytuacji oddał bardzo nieudany strzał. W kolejnych minutach drugiej połowy na boisku nie działo się zbyt wiele. Legia kontrolowała sytuację, lecz mimo przewagi nie potrafiła zagrozić bramce gospodarzy. W 66. minucie mecz został przerwany na 18 minut z powodu awarii oświetlenia na stadionie. Dwie minuty po wznowieniu gry próbę podjął wreszcie Szymański, ale Oszmaniec nie miał kłopotu ze złapaniem futbolówki.

W 80. minucie Surdykowski kopnął mocno sprzed pola karnego, lecz piłka poleciała nad bramką. Siedem minut później drugą swoją bramkę zdobył Sadiku - albański napastnik wykorzystał błąd Bartosza Wolskiego, który zbyt lekko podał w kierunku Oszmańca, i wykazał się precyzyjnym wykończeniem w sytuacji sam na sam z golkiperem Bytovii.

25 października 2017, 20:30 - Bytów (stadion MOSiR)
Bytovia Bytów 1-3 Legia Warszawa
Michał Szewczyk 45 - Armando Sadiku 2, 87, Cristian Pasquato 29

Bytovia: 1. Mateusz Oszmaniec - 3. Łukasz Wróbel, 44. Michał Stasiak, 55. Fran González, 2. Marek Opałacz - 66. Michał Szewczyk (46, 10. Michał Jakóbowski), 77. Sławomir Duda (63, 68. Bartosz Wolski), 16. Bartłomiej Poczobut, 30. Kamil Wacławczyk, 7. Jakub Wilk (46, 8. Sebastian Kamiński) - 11. Janusz Surdykowski.

Legia: 33. Radosław Cierzniak - 28. Łukasz Broź (46, 55. Artur Jędrzejczyk), 34. Iñaki Astiz (62, 25. Łukasz Turzyniecki), 5. Maciej Dąbrowski, 14. Adam Hloušek - 53. Sebastian Szymański, 15. Michał Kopczyński, 3. Tomasz Jodłowiec (72, 11. Jarosław Niezgoda), 8. Cristian Pasquato, 27. Daniel Chima Chukwu - 99. Armando Sadiku.

żółta kartka: Poczobut.

sędziował: Jarosław Przybył (Kluczbork).
widzów: 2000.

Mecz przerwany w 66. minucie na 18 minut z powodu awarii oświetlenia.

Mecze rewanżowe 1/4 finału zaplanowano na 29 listopada.

Puchar Polski 2017/2018

Olimpia - 25 października 2017, 22:39:39 - user-94-254-178-84.play-internet.pl
Ale łatwizna rewanż to tylko formalność brawo Legia!!!!!!!

Nudle - 25 października 2017, 22:40:14 - 178235043086.dynamic-ww-08.vectranet.pl
Brawo Legia.
NAparstek

spec - 25 października 2017, 22:41:02 - nat-gw-175.koba.pl
rzeczywiście młodziutki ten turzyniecki :D

rambo - 25 października 2017, 22:42:08 - aebm3.neoplus.adsl.tpnet.pl
Legii jak zwykle sędzia musiał pomóc Skandal!

Co prawda mecz na stojąco i chyba nawet Legioniści nie spocili się, ale o to chodzi żeby ogrywać takie drużyny oszczędzając siły na ligę.
NAparstek

Dans - 25 października 2017, 22:43:42 - dynamic-78-8-6-20.ssp.dialog.net.pl
Bez niespodzianki, ale na niebiesko, ciekawe dlaczego

stempe - 25 października 2017, 22:44:51 - 212.87.13.101
Turzyniecki młoda nadzieja Legii na lepsze jutro

max - 25 października 2017, 22:46:14 - 188.146.149.57.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
drutex taka firma a rachunek za prąd nie zapłacony

ko - 25 października 2017, 22:52:45 - 79.163.172.23.ipv4.supernova.orange.pl
Viva viva viva Bks .Po meczu będzie robota.

jacekM - 25 października 2017, 22:54:32 - user-94-254-163-101.play-internet.pl
Jeśli Turzyniecki jest młodziutki, to kim jest Szymański ?

max - 25 października 2017, 22:58:12 - public-gprs404085.centertel.pl
Ale z Ciebie burak Max

Kibic - 25 października 2017, 22:59:03 - public-gprs199512.centertel.pl
Bytovia, Chojniczanka, Chrobry to nie Błękitni Stargard. Długo nie będzie drużyny z II ligi która wygra swój pierwszy półfinał 3:1

Golbi - 25 października 2017, 23:05:06 - 178235146147.dynamic-zab-01.vectranet.pl
Mecz Arki powinien być na niebiesko nie Legi. le przecież to pseudo portal co tabeli układać nie umieją

Jvgj - 25 października 2017, 23:09:54 - user-94-254-242-121.play-internet.pl
I I ligowcy poplyneli

voko - 25 października 2017, 23:23:39 - public-gprs404085.centertel.pl
Ale 'są dwie" ale nie ma co ukrywać że jest różnica między 1 a 2 ligą .To jest pogrom.

mmarek - 25 października 2017, 23:34:04 - cod27.neoplus.adsl.tpnet.pl
Dobry wynik dla Stali Mielec

zorro - 26 października 2017, 0:14:11 - cpc78195-warw17-2-0-cust323.3-2.cable.virginm.net
pierwszy gol na polsacie wygladal na spalony a pijani komentatorzy gadaja o bzdetach

edek - 26 października 2017, 0:30:27 - pc-113-89.strong-pc.com
Wielki Górnik czeka na staruchów ...

DarkThrone - 26 października 2017, 5:29:04 - 94-40-109-139.tktelekom.pl
To ten nigeryjski "wynalazek" jeszcze trzymają w klubie??? Oby tylko do końca roku!

WałbrzychC - 26 października 2017, 7:27:38 - ecs162.internetdsl.tpnet.pl
Dlaczego nie grał Biel?

TAG - 26 października 2017, 7:38:37 - public-gprs400218.centertel.pl
Po co ten news na głównej?

Nudle - 26 października 2017, 7:40:07 - 178235043253.dynamic-ww-08.vectranet.pl
Nie rozumiem durniów, którzy narzekają, że mecz Legii na niebiesko. Po pierwsze to Mistrz Polski a po 2 drugie ma najwięcej kibiców w całej Polsce. Popatrzcie ilu kibiców przychodzi na stadiony jak Legia przyjeżdża. A taka Arka co to jest, to nic nie jest.
NAparstek

Gitek - 26 października 2017, 8:04:36 - user-94-254-228-45.play-internet.pl
A legia to co to jest? Arka jest zdobywca pucharu, a mecze sa pucharowe... poza tym Arka wygrala z ta wasza smieszna legia w superpucharze... Jaki to wyczyn miec duzo kibicow, bedac z najwiekszego miasta w kraju? Poza tym kto z Warszawy jezdzi na legie? Prawie nikt, wiekszosc to okoliczne miejscowosci...

amaral - 26 października 2017, 8:04:55 - 31.179.139.118
hyh gość 23 lata i młodziuteńki niby. to ile on jeszcze pogra? wg mnie około 30 jest koniec kariery jeśli nie jest się wybitnym. jak ktoś ma 23 i wchodzi do gry, to zanim nabierze doswiadczenia, bedzie mial 28. to kiedy on ma grać? młodziutki to jest jak sie ma 18.

Phoenix(L) - 26 października 2017, 8:06:09 - 194.181.188.226
@Goldi nie umieją układać tabeli...
O miejscu w tabeli decyduje - przy równej ilości punktów - bilans bezpośrednich spotkań
Lech, Górnik, Zagłębie - pokaż mi proszę małą tabelkę uwzględniającą wyniki WSZYSTKICH SZEŚCIU SPOTKAŃ pomiędzy tymi 3 klubami...
Nie możesz? Widać też nie umiesz układać tabeli...

zix - 26 października 2017, 8:13:34 - 81-18-213-3.static.chello.pl
Chukwu to parodia piłkarza, a wystawianie tego gościa to kabaret.

jawohl - 26 października 2017, 8:49:35 - 185-39-160-190.wdm.pl
Dobry wynik dla Miedzi Legnica

kibic - 26 października 2017, 9:55:34 - ip-37-248-158-91.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
nie będzie powtórki z ubiegłego roku kiedy jedyny ze stawki I ligowiec Wigry Suwałki dotarli do półfinału PP gdzie zostały okaleczone z finału PP przez niejakiego mycia pseudosędziego tego meczu.

Phoenix(L) - bilans bezpośrednich meczy dotyczy tabeli na koniec sezonu w czasie trwania układa według bilansu bramkowego a wiec tabela 1 ligi
7. Raków 8. Podbeskidzie 9. Pogoń 10. Bytovia 11. Zagłębie 12. GKS K. 13. Olimpia 14. Górnik Ł 15. Tychy 16. Wigry 17. Stomil
2 liga GKS Bełchatów na 7 Olimpia na 8
3 liga tez byki

Phoenix(L) - 26 października 2017, 12:17:51 - 194.181.188.226
@Goldi
Świetnie - powiedz mi, jakie są nagrody za zajęcie 7 miejsca po - na przykład - 20 kolejce w drugiej lidze. Czy dany zespół może się tytułować "zdobywcą 7 miejsca po 20 kolejce 2 ligi"? Czy może jednak ważniejsza jest tabela na sam koniec sezonu?
@Gitek:
większość kibiców Legii chodzących regularnie na mecze jest z Warszawy. Nie wierzysz? Przyjedź i sam popytaj

fansport - 26 października 2017, 12:54:40 - 89-64-22-117.dynamic.chello.pl
rozgrywki bez niespodzianek tracą na atrakcyjności, a jak nie są atrakcyjne, to polsat nie ma konkurencji i nikomu poza polsatem nie chce się tego transmitować, wcale mnie to nie dziwi. i jeszcze ten pomysł z drabinką i z rozstawieniami, pomysł który zniechęca do tego pucharu.

Bysior - 26 października 2017, 13:33:01 - public-gprs355638.centertel.pl
rambo-podaje ci adres ul.Partyzantow 2/4 Szpital Tworkowski

robo31 - 26 października 2017, 14:21:46 - 37-128-72-197.adsl.inetia.pl
HAHAHA ależ to wstyd dla mistrza polski, dać sobie strzelić gola drugoligowemu zespołowi. Co za beznadzieja. Latem znowu eurowp...l

Tb - 26 października 2017, 15:43:37 - ip-31-0-120-201.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
Wreszcie Włoch trafił gola.

żorż - 26 października 2017, 16:28:08 - zp194.internetdsl.tpnet.pl
Komentarz niejakiego Bobo Kaczmarka w tym meczu był bombowy...

Paolo - 26 października 2017, 19:03:04 - ust200.p3.interarena.pl
brawo Legia

Danziger - 26 października 2017, 19:43:27 - 89-64-56-41.dynamic.chello.pl
Pierwszy gol który ustawił mecz to 5 metrowy spalony, kto był ten widział.

Tom - 26 października 2017, 21:34:48 - 185.89.217.233 (94.254.162.88)
Wszystkich pierwszoligowców sędziowie delikatnie wystartowali tak delikatnie ale jednak. Zauważyliście że ani razu nie został użyty system VAR

LEON - 26 października 2017, 23:50:05 - eru147.neoplus.adsl.tpnet.pl
Szkoda liczyłem że Bytovia zrobi niespodziankę

ultras - 27 października 2017, 0:33:26 - aehh231.neoplus.adsl.tpnet.pl
jeszcze rewanz zostal jak byscie zapomnieli xd

zeno - 27 października 2017, 11:08:51 - 32.42.13.137
Bytovia grała straszny piach. Natomiast legia męczyła się z nimi jak z równym sobie. Szkoda gadać.

przyjezdny - 27 października 2017, 11:13:15 - public-gprs401521.centertel.pl
Z ta setka miejsc dla autobusiku dla gosci tak PZPN zmierza do swiata . Cale te 2000 to sa jakies regionalne rozgrywki kasy B. Niech ktos przekaze Panu prezesowi, zeby zatwierdzil pierwszą lige ( prawdziwą )

mugli - 27 października 2017, 11:17:04 - s183pc90.mmj.pl