26 października 2017, 22:22:30 - koofel
Korona bliższa półfinału

Korona Kielce wygrała 1-0 (1-0) z Zagłębiem Lubin w pierwszym meczu 1/4 finału Pucharu Polski. Jedynego gola w spotkaniu zdobył Maciej Górski.

Spotkanie rozpoczęło się od akcji Alana Czerwińskiego i Bartłomieja Pawłowskiego, po której ten drugi kopnął wprost w Zlatana Alomerovicia. W 7. minucie Marcin Cebula uderzył zbyt lekko z osiemnastu metrów i Martin Polaček pewnie złapał piłkę. Na bramkę Zagłębia próbował również strzelać Maciej Górski, ale fatalnie skiksował. Po chwili Łukasz Kosakiewicz dośrodkował z prawej strony boiska, Górski zgrał głową piłkę do Elii Soriano, który z powietrza trafił w poprzeczkę. W odpowiedzi Jakub Świerczok uderzył bardzo wysoko nad poprzeczką. Bramka padła w 45. minucie. Górski dobił do pustej bramki piłkę po strzale Gorana Cvijanovicia. Początkowo sędzia odgwizdał spalony w tej sytuacji, ale zmienił decyzję po wideoweryfikacji.

Po zmianie stron jako pierwsi oddali strzał gracze Zagłębia. Jarosław Kubicki kopnął z powietrza zza pola karnego obok słupka. Niedługo potem Pawłowski główkował do Świerczoka, a piłkę po jego strzale zablokował Radek Dejmek. W 64. minucie ta sama dwójka wzięła udział w kolejnej akcji, po której uderzenie Świerczoka z trudem obronił Alomerović. Napastnik Zagłębia nie trafił do siatki również po wrzutce Kubickiego, główkując zbyt lekko. Gola zdobył uciekający lewą stroną Łukasz Janoszka, ale nie został uznany z powodu spalonego.

26 października 2017, 20:30 - Lubin (Stadion Zagłębia)
Zagłębie Lubin 0-1 Korona Kielce
Maciej Górski 45

Zagłębie: 1. Martin Polaček - 4. Aleksandar Todorovski, 2. Bartosz Kopacz, 5. Jarosław Jach - 44. Alan Czerwiński (46, 9. Arkadiusz Woźniak), 24. Jakub Tosik (46, 25. Adam Matuszczyk), 20. Jarosław Kubicki, 19. Filip Jagiełło, 14. Łukasz Janoszka - 11. Bartłomiej Pawłowski (77, 89. Patryk Tuszyński), 70. Jakub Świerczok.

Korona: 33. Zlatan Alomerović - 26. Bartosz Rymaniak, 32. Radek Dejmek, 24. Shawn Barry - 21. Łukasz Kosakiewicz, 5. Adnan Kovačević (19, 23. Elhadji Pape Diaw), 6. Goran Cvijanović, 7. Marcin Cebula, 2. Krystian Miś (66, 22. Ivan Jukić) - 16. Maciej Górski, 89. Elia Soriano (70, 55. Ángelos Argýris).

żółte kartki: Jagiełło, Kopacz, Matuszczyk, Jach - Górski, Diaw, Argýris.
czerwona kartka: Bartosz Kopacz (85. minuta, Zagłębie, za drugą żółtą).

sędziował: Paweł Raczkowski (Warszawa).
widzów: 2893.

Mecze rewanżowe 1/4 finału zaplanowano na 29 listopada.

Puchar Polski 2017/2018

Miedziowy - 26 października 2017, 22:23:55 - *.dynamic.mm.pl
Lubin przeprasza za Świerczoka.
Wybaczcie , że musicie oglądać jego " grę".

ZACK - 26 października 2017, 22:24:42 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Dobrze, że Korona zagrała drugim składem, bo Zagłębie mogłoby dostać kilka goli.

Swoj - 26 października 2017, 22:25:42 - *.dyn.telefonica.de
Brawo Scyzoryki , ale w poniedzialek niestety baty

judasz - 26 października 2017, 22:26:11 - *.dynamic.chello.pl
Hajto to de beściak, mają zwycięstwo ze strzeloną bramką, a mogli wygrać i nie strzelić.

ART - 26 października 2017, 22:27:16 - *.77.117.140
Idealnie się ułożyło. Kartkowicze odpoczęli, kontuzjowani dojdą do siebie, zwycięstwo jest. w poniedziałek 3 punkty z Lechią.

Srogi - 26 października 2017, 22:27:46 - *.146.97.133.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Jejku co to za eksperymentalny skład Korony
Barry, Jukic, Miś, Argiris...

warszawa00 - 26 października 2017, 22:28:01 - *.dynamic-ww-10.vectranet.pl
Albo "najczesciej gole padają ze światła bramki.." HAHA Brawo Korona!! Najlepszy zespół!!

Wlzzz - 26 października 2017, 22:28:07 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
Jak wam sędzia da ze 2 karne jak to ma w zwyczaju to wygranie a jak nie to nici z wygranej

TSK - 26 października 2017, 22:28:57 - *.adsl.inetia.pl
@Wzl z całym szacunkiem do Zagłębia ale nie jesteście żadnym potentatem, w Kielcach w pierwszej kolejce wygraliście bardzo szczęśliwie bo w meczu Korona była lepsza. Dzisiaj mecz wyrównany, w pierwszej połowie my lepsi a w drugiej wy.

kielczanin - 26 października 2017, 22:29:29 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Wielkie brawa, dzięki i gratki moja kochana Koroneczko!!!! Oby tak samo w rewanżu dla nas. 😀😀😀👑⚽㈈
1;

varadi - 26 października 2017, 22:34:52 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Ha ha 😆😆.A tak Lubinki się Śmiali z Chrobrego!

varadi - 26 października 2017, 22:37:38 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Gratki Maciek pozdro z Głogowa !

pajak - 26 października 2017, 22:37:47 - *.dynamic-ra-10.vectranet.pl
nadal jestem dumnym scyzorykiem.Nie ma dla nas pewniaków.

gość - 26 października 2017, 22:40:29 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
czy Kopacz dostanie 4 mnecze dyskwalifikacji z rozciągnięciem kary na mecze ligowe?
nie?
aha, dla panabońkowego pzpn są równi i równiejsi

Max - 26 października 2017, 22:41:38 - *.dynamic.gprs.plus.pl
BRAWO ZAGLAMBIE 😆😆😆😆!!!!

wichajster - 26 października 2017, 22:42:40 - *.dynamic-ra-05.vectranet.pl
Naprawdę Korona gra z wielkim serduchem! Nie ma srania po krzakach i pitolenia tylko chłopaki z...lają aż się chcę na nich patrzeć! BRAWO!

Danus - 26 października 2017, 22:43:06 - *.146.39.233.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Smiejecie się z Korony ale w Polskiej piłce problem jest w szkoleniu i głowach naszych gwiazd wystarczy trener z Niemiec i mam nadzieję że będą puchary i powinno się więcej trenerów z zagranicy zatrudniać a takich Wdowczykow Skorze czy Rumaka itp. wziąść na staż ewentualnie za asystentow i niech od nowa zaczynają trenerke od trampkarzy wtedy może nasza klubowa kopana będzie coś w stanie osiągnąć

Widz - 26 października 2017, 22:43:49 - *.146.177.143.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Stadion pusty, jakieś 600-800 widza a lubinki tradycyjne podają ok 3 tys .......

fansport - 26 października 2017, 22:44:48 - *.dynamic.chello.pl
poziom adekwatny do frekwencji.

Zajmon Leg - 26 października 2017, 22:47:41 - *.146.148.131.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
tyle kasy w Zaglebiu takie nazwiska a przegrywają z słabym składem Korony. Won z podium i won z pucharów ewentualnych

ZeteL - 26 października 2017, 22:48:11 - *.ssp.dialog.net.pl
Pytanie do tych co oglądali w Tv, czy faktycznie był spalony przy bramce dla Zagłębia? Na stadionie wyglądało że nie.

k - 26 października 2017, 22:49:55 - *.dynamic.chello.pl
@ZeteL tak, był. kilkunastocentymetrowy, ale był.

ZeteL - 26 października 2017, 22:53:55 - *.ssp.dialog.net.pl
@k - dzięki.

k - 26 października 2017, 23:11:21 - *.dynamic.chello.pl
Oby z takim zawzięciem Korona zagrała w poniedziałek.
Korono jesteście w stanie pokonać milionerów z Gdańska, tylko musicie zapierdzielać na 200% !

ola - 26 października 2017, 23:15:11 - *.play-internet.pl
Powiem tak Zagłębie LUBIN jest teraz w kryzysie ale jak wrócą do normalnego grania a to niedługo nastąpi to za miesiąc w Kielcach powinni sobie poradzić. Dzisiaj to grali jakby był sparing mało biegania a i tak powinni przynajmniej zremisować.

varadi - 26 października 2017, 23:24:15 - *.dynamic.gprs.plus.pl
@ola.Juz się nie Napinaj Twoim Korupcyjnym Klubem !

ZACK - 26 października 2017, 23:24:21 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Do ola tylko, że Korona za miesiąc będzie grała o wiele lepszym składem, bo wrócą po pauzach za kartki i po kontuzjach naprawdę sporo lepsi piłkarze.

kibic - 26 października 2017, 23:28:06 - *.interblock.pl
Zagłębie brak agresji w grze i zaangażowania. Brak sprytu, nawet nie protestowali przy tym kontrowersyjnym golu zdobytym. Pawłowski najlepszy w tym był, takiego jałowego piłkarza dawno nie było, zero charakteru i agresji. Całe Zagłębie dzisiaj bez charakteru. Widać że Koronie się chciało, nawet po zachowaniu piłkarzy. Tam jeden krzyk, mobilizacja a Zagłębie cichutkie z pokorą przyjmujący nieuznanego kto wie czy słusznego gola.

Pitt - 26 października 2017, 23:32:45 - *.dynamic.chello.pl
Haha, a tak się wczoraj śmialiście z Chrobrego. Jednak jest sprawiedliwość na świecie, porażka cieszy tym bardziej że bramkę strzelił były gracz ChG. Pozdro Maciek i czekamy na kolejne bramki w rewanżu :-)

Kocur - 26 października 2017, 23:42:10 - *.77.76.59
Tak sie smiali z Korony ze trener bez pojecia , ze pozbyli aie najlepszych pikarzy a tu jak zwykle Korona gra i robi wyniki wbrew pilkarskim ekspertom , niestety ale taka ta nasza liga jak i jej eksperci i trenerzy . Jestem przekonany ze wysmiewany Jozak tez zagra "ekspertom" na nosie

asd - 26 października 2017, 23:47:48 - *.dynamic-ra-10.vectranet.pl
Brawo Koroneczka !

Tomek - 27 października 2017, 0:08:15 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
Nawalka obudz sie wreszcie i popatrz jak gra Profesor Rymaniak.

Vvojtek - 27 października 2017, 0:18:25 - *.dab.02.net (*.145.194.105)
Do wszystkich znawzow! Korona po prostu gra swoje! Kazdemu sie wydaje ze Korona robi niespodzianki, a okazuje sie ze graja swoje! Jako kibic i realista nie spodziewalem sie wiele po tym meczu a milo mnie zaskoczyli! To tylko pokazuje charakter druzyny i jakosc. Prosze nie dawac wymowek po prostu Korona zagrala lepiej! Pozdrawiam prawdziwych kibicow!

kokokinel - 27 października 2017, 4:08:50 - *.toya.net.pl
PAJAK, chyba takim tępym, dumnym scyzorykiem jesteś, którym nawet jabłka się nie da obrać

Varadi - 27 października 2017, 7:27:55 - *.ssp.dialog.net.pl
Dobry wynik dla Lubina

Oli - 27 października 2017, 8:07:55 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Brawo Maciek Górski! Gratulacje z Głogowa dla Korony. Mam nadzieję, że w rewanżu też rozjedziecie "wiochę za lasem"

Andrzej - 27 października 2017, 8:19:28 - *.184.59.148.ipv4.supernova.orange.pl
Haito dalej kombinuje.

adam - 27 października 2017, 9:18:34 - *.116.245.77
Hajto po bramce dla Korony strasznie zmarkotniał, wcale się nie odzywał w drugiej połowie.
Szkoda, bo oglądałem meczy tylko ze względu na jego komentarz

Hedi - 27 października 2017, 9:19:32 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Sędzia liniowy out!!! Jak można nie uznać bramki strzelonej przez Górskiego? Człowieku ustaw się prawidłowo a nie rób sobie jaj.

Led - 27 października 2017, 9:58:41 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Rudy Out! !!!!!

JohnyKSG - 27 października 2017, 10:23:26 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Nie byłbym taki pewien...

Fajdek - 27 października 2017, 11:54:00 - *.centertel.pl
A przed meczem rudy taki był pewny zwycięstwa.

lol - 27 października 2017, 14:32:48 - *.146.164.156.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Przecież Trener Zagłębia to stary Koroniarz z Kielc z krwi i kości więc odpuścili Koronie ten puchar

ssss - 27 października 2017, 15:51:07 - *.dynamic-zab-06.vectranet.pl