[ Strona główna ]

REKLAMA

Jedyny w swoim rodzaju Skarb Ekstraklasy - statystyki, sylwetki, kariery graczy, historie, osiągnięcia klubówSkarb I ligi - statystyki, kariery graczy, historie i osiągnięcia klubówRozgrywki regionalne 2016/2017 - od IV ligi do Klasy C !Wyszukiwarka klubów, zawodników i sędziów w serwisie 90 MinutJeśli chcesz skontaktować się z redakcją - najpierw to przeczytaj!
90minut.pl
 
REKLAMA
 
 PZPN
RSSSF
 
REKLAMA
 

 


29 listopada 2017, 22:38:44 - dyrovski
Korona w półfinale Pucharu Polski

Korona Kielce po samobójczej bramce Łukasza Janoszki oraz golu Fabiana Burdenskiego wygrała u siebie z Zagłębiem Lubin 2-0 (1-0) w rewanżowym meczu 1/4 finału Pucharu Polski i awansowała do kolejnej rundy. W pierwszym spotkaniu kielczanie wygrali 1-0. Ostatni raz w półfinale tych rozgrywek Korona zagrała w sezonie 2006/07.

Gospodarze objęli prowadzenie już w 8. minucie - Goran Cvijanovič dośrodkował z rzutu rożnego, Adnan Kovačević zagrał piłkę głową, a ta odbiła się najpierw od Bartosza Rymaniaka, a następnie od Łukasza Janoszki i wpadła do bramki obok zaskoczonego Martina Polačka. W kolejnych minutach Korona kontrolowała przebieg boiskowych wydarzeń, a Zagłębie miało duże problemy z przeprowadzaniem ataków. Do kuriozalnej sytuacji doszło w 38. minucie, kiedy Rymaniak za lekko podał do Zlatana Alomerovicia. Serbski bramkarz chciał natychmiast wybić futbolówkę, lecz trafił nią w nogę atakującego go Janoszki. Na szczęście dla gospodarzy piłka odbiła się od słupka i wyleciała poza boisko. Kilka chwil później Janoszka podał do Jakuba Świerczoka, a ten sprytnie minął Kovačevicia i oddał strzał, z którym poradził sobie jednak Alomerović.

W 50. minucie szansę na wyrównanie miał Patryk Tuszyński, lecz jego uderzenie z lewej strony pola karnego było niecelne. Sześć minut później po rzucie rożnym piłka trafiła do Rymaniaka. Kapitan Korony zdecydował się na strzał, ale był on kompletnie nieudany. W następnej akcji Łukasz Kosakiewicz dośrodkował z prawej strony w pole karne, gdzie w ostatniej chwili Elia Soriano został uprzedzony przez Adama Matuszczyka, który wybił piłkę. W 67. minucie niecelnie kopnął Kosakiewicz. W odpowiedzi Ľubomír Guldan zacentrował w "szesnastkę", a futbolówka po strzale głową Tuszyńskiego odbiła się od poprzeczki. W 82. minucie Korona podwyższyła swoje prowadzenie. Po dwójkowej akcji Soriano i Ivana Jukicia piłka w "szesnastce" odbiła się od nogi Sašy Balicia, a następnie trafiła do Fabiana Burdenskiego, który mocnym strzałem przypieczętował awans kielczan do półfinału.

29 listopada 2017, 20:45 - Kielce (Stadion Miejski Arena Kielc)
Korona Kielce 2-0 Zagłębie Lubin
Łukasz Janoszka 8 (s), Fabian Burdenski 82

Korona: 33. Zlatan Alomerović - 26. Bartosz Rymaniak, 5. Adnan Kovačević, 23. Elhadji Pape Diaw (83, 32. Radek Dejmek), 19. Ken Kallaste - 21. Łukasz Kosakiewicz, 20. Fabian Burdenski, 14. Jakub Żubrowski, 8. Mateusz Możdżeń - 89. Elia Soriano (85, 9. Nika Kaczarawa), 6. Goran Cvijanovič (67, 22. Ivan Jukić).

Zagłębie: 1. Martin Polaček - 4. Aleksandar Todorovski, 33. Ľubomír Guldan, 3. Saša Balić, 24. Jakub Tosik (78, 13. Dawid Pakulski) - 89. Patryk Tuszyński, 25. Adam Matuszczyk, 20. Jarosław Kubicki, 19. Filip Jagiełło (66, 7. Krzysztof Janus), 14. Łukasz Janoszka - 70. Jakub Świerczok (85, 9. Arkadiusz Woźniak).

żółte kartki: Diaw, Kovačević - Świerczok, Todorovski.

sędziował: Daniel Stefański (Bydgoszcz).
widzów: 7278.

1/2 finału Pucharu Polski odbędzie się 28 marca i 18 kwietnia.

Puchar Polski 2017/2018

REKLAMA

Virgin - 29 listopada 2017, 22:39:46 - 188.146.169.252.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Gratulacje półfinału

Dark - 29 listopada 2017, 22:39:54 - 89-66-29-223.dynamic.chello.pl
Nie potrafię pojąć czemu na Kolporter Arenie nie udostępniają kibicom Korony tylko dolnych sektorów przy takiej frekwencji.

Robi - 29 listopada 2017, 22:40:02 - 89-64-2-77.dynamic.chello.pl
Burdenski strzelił gola... Koniec świata.

Arek - 29 listopada 2017, 22:40:31 - ip5f5bff75.dynamic.kabel-deutschland.de
Brawo, oby tak dalej a będziemy grali w I lidze! Zamiast zwalniać Stokowca, powinni rozliczyć grajków!

REKLAMA

Erick - 29 listopada 2017, 22:41:11 - apn-31-0-42-197.dynamic.gprs.plus.pl
Zagłębie to już 7 mecz bez zwycięstwa!!!

CK_MKS - 29 listopada 2017, 22:41:44 - 178.183.2.65.pronet.static.t-mobile.pl
Brawo KORONA!!! Gratulacje dla Burdeńskiego

pajak - 29 listopada 2017, 22:41:58 - 095160157035.dynamic-ra-10.vectranet.pl
Gratki. A teraz wałki. Legia-Lechia, Korona-Górnik

TSK - 29 listopada 2017, 22:42:02 - user-94-254-133-78.play-internet.pl
Brawo żółto czerwoni - Koronne Skarżysko

demon - 29 listopada 2017, 22:42:07 - 095160158111.dynamic-ra-11.vectranet.pl
Frekwencja lepsza niż na Legia,W-wa prawie 2 mln,a Kielce 190 tys.

marek - 29 listopada 2017, 22:43:04 - aoo10.neoplus.adsl.tpnet.pl
... i "ukraiński trener" kretom nie pomoze

borr - 29 listopada 2017, 22:45:09 - ip5f5ada7d.dynamic.kabel-deutschland.de
do 90minut.pl:
na Livescore i Polsat Sport podaja Rymaniaka jako strzelca pierwszej bramki

@Dark - 29 listopada 2017, 22:45:21 - 31-178-50-78.dynamic.chello.pl
Nie udostępniają dolnych sektorów, bo górne droższe

Goryl - 29 listopada 2017, 22:48:23 - szymanski.netburg.pl
korona-legia i arka-górnik

Wlzzz - 29 listopada 2017, 22:48:26 - ip-31-0-127-155.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
Jeszcze zatesknicie za Stokowcem niepojęte jak można brać Lewandowskiego....

REKLAMA

witkam - 29 listopada 2017, 22:48:58 - 93.176.248.213
kiedy będzie losowanie?

mksiak - 29 listopada 2017, 22:51:39 - host-91-195-57-226.netcity.pl
już było

mksiak - 29 listopada 2017, 22:52:57 - host-91-195-57-226.netcity.pl
Górnik - Legia
Korona - Arka

Krecik - 29 listopada 2017, 22:56:50 - host-81-161-192-25.oxylion.net.pl
Teraz termalica poprawi. Chomik nie kuma bazy co sie dzieje. Jak można było prezesie?

Uuuu - 29 listopada 2017, 23:01:11 - apn-37-248-164-150.dynamic.gprs.plus.pl
Dlaczego na kibiców k.g.h.m wszyscy wolaja Cygany i Siwaki?
Czy przyczyną jest że oni sprzedają patelnie na giełdzie ktora odbywa się na ich stadionie co sobotę

judasz - 29 listopada 2017, 23:06:34 - ti0058a400-2152.bb.online.no
Buhahahhaha, serio odbieracie bramę RYMANIAKOWI, NIE OŚMIESZAJCIE SIĘ widzieliście że to nie szło w światło bramki. Was też Rymaniak boli.

Nika - 29 listopada 2017, 23:24:36 - aeon43.neoplus.adsl.tpnet.pl
Udostępniają wszystkie sektory, prócz dolnych za bramkami. Na dodatek nie ma różnicy w cenie między dołem a górą. Kwestia wyboru, czy wolisz "czuć grę", czy "lepiej widzieć całe boisko".

Erick - 29 listopada 2017, 23:26:11 - apn-31-0-42-197.dynamic.gprs.plus.pl
Lewandowski to marionetka, będzie grzecznie wykonywał polecenia zarządu i będzie wprowadzał więcej młodych na boisko, może chodzi o degradację klubu, bo zarząd chce przyciąć koszta

Tragedia - 30 listopada 2017, 0:12:44 - aarm152.neoplus.adsl.tpnet.pl
A ja myślałem że piłkarzyki tak grają bo chcą zwolnić Rudego a tu gra jak we mgle i z plecakami kamieni na plecach. Tym klubem kto zarządza ? Prezes,RN, dyrektor sportowy który chce zdobyć doświadczenie czy nowy trener który będzie się uczył? Panowie to nie jest Klub Sportowy tylko jakiś, ,kabaret,, za który wszyscy biorą pieniądze.

KSPWarsaw - 30 listopada 2017, 0:25:44 - 89-64-6-6.dynamic.chello.pl
Hej, Koroniarze co to za transparent był "Młoda polonia"?

MKS - 30 listopada 2017, 0:38:17 - public-gprs376053.centertel.pl
KSPWarsaw to była flaga Polonii Bytom która była widocznie z Zagłębiem Lubin

WZLFan - 30 listopada 2017, 0:44:21 - public-gprs402212.centertel.pl
Lewandowski Miej honor i podaj się do dymisji po tej przegranej

zes - 30 listopada 2017, 0:56:09 - c-73-111-195-121.hsd1.il.comcast.net
zatęsknicie za Rudym.....Piotrek to solidna firma....

Mario - 30 listopada 2017, 7:38:04 - 91-216-149-42.multinet24.pl
brawo Świerczok coraz bardziej się utwierdzam ze drewno jesteś straszne z bezradności dostajesz żółte kartki

zzz - 30 listopada 2017, 8:09:32 - 195.136.139.15
Piotr Brożek byłby tańszy a umiejętności trenerskie na podobnym poziomie :D

REKLAMA

t8= - 30 listopada 2017, 8:28:56 - 185.172.86.47
Burdenski ! hahahahahahahahahah. musiał za niego grać sobowtór.
.

pitt - 30 listopada 2017, 8:36:16 - 188.146.224.77.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Mniej kibiców ZL w Kielcach, niż Chrobrego w Gdyni, ale szacunek że w ogóle było.

Houskovy - 30 listopada 2017, 11:50:11 - dynamic-78-8-229-21.ssp.dialog.net.pl
Zmiencie krzesełka na zółto-czerwone bo te są OHYDNE. Poza ty mają już i tak 10 lat...

Madzia - 30 listopada 2017, 12:58:28 - public-gprs374680.centertel.pl
Pseudo znawcy wyśmiewają Burdeńskiego, jak kiedyś Rymaniaka.

leriusz - 30 listopada 2017, 13:56:26 - 095160158077.dynamic-ra-11.vectranet.pl
Houskovy wyłącz tv i po sprawie!!!Ale kup nowe krzesełka,my zrobimy reszte.Czyli polatają.

scia - 30 listopada 2017, 15:49:43 - 078088031071.dynamic-ra-08.vectranet.pl
samobój-a ci jak zawsze swoje,

onet - 30 listopada 2017, 16:18:59 - 62.244.143.249
a ja mówiłem że zagłębie to już poukładany klub z dobrym szkoleniem młodzieży, a jednak chwasty zostały i dalej sieją układy ........ szkoda słów

mario - 30 listopada 2017, 16:35:21 - 178.43.3.161.ipv4.supernova.orange.pl
Moim skromnym zdaniem czas na wprowadzania młodych do składu w Zaglebiu ponieważ widać jak mecza się...gwiazdy pierwszego składu. I Zaglebie doluje.

zielonooki - 30 listopada 2017, 17:36:52 - apn-46-215-161-142.dynamic.gprs.plus.pl
No, no Koroniarze, grubo. Z nieukrywaną zazdrością muszę uczciwie stwierdzić, że gracie w tej chwili najładniejszy (i najskuteczniejszy) futbol w kraju nad Wisłą. Chociaż z wiadomych względów nie darzę Was miłością, to wielki dla Was szacunek. TYLKO RADOMIAK!!!

Złocisto k - 30 listopada 2017, 17:44:33 - user-94-254-128-38.play-internet.pl
Zielonooki ja tam nic do Radomiaka nic nie mam. Mimo pewnych uwarunkowań historycznych i "tradycji" to dobrze wspominam rozmowy na św Krzyżu czy mecze które potrafiły się odbywać bez bluzgów (do czasu. Ogólnie jesteście ludźmi tacy sami jak my.

elo - 30 listopada 2017, 21:49:04 - 89-64-29-121.dynamic.chello.pl
Rymaniak nadal jest slabiutki, po prostu ma sezon konia ;)

Olo Polo - 2 grudnia 2017, 12:58:44 - cft2.neoplus.adsl.tpnet.pl
Brawo Scyzoryki tak trzymać.

Pseudonim (max 10 znaków):

E-mail: