10 lutego 2018, 22:24:40 - koofel
Wisła kontynuuje serię

Lechia Gdańsk zremisowała 1-1 (1-1) z Wisłą Kraków w 22. kolejce Ekstraklasy. Gościom prowadzenie dał Carlitos, dla gdańszczan gola strzelił Sławomir Peszko. Dla Wisły to piąty mecz z rzędu na wyjeździe bez porażki.

Pierwsi pod bramkę przedostali się goście. Po zagraniu Patryka Małeckiego do Carlitosa w ostatniej chwili piłkę na róg wybili obrońcy Lechii. Po dośrodkowaniu z kornera obok słupka główkował Marcin Wasilewski. Chwilę później Michał Buchalik niepewnie interweniował po uderzeniu głową Marco Paixão. W 15. minucie fatalnie zachował się golkiper gospodarzy Dušan Kuciak. Najpierw kopnął piłkę wprost pod nogi Rafała Boguskiego, a potem niepotrzebnie wyszedł z bramki, co skutecznym lobem z siedemnastu metrów wykorzystał Carlitos. Po drugiej stronie boiska niecelnie strzelali Paweł Stolarski i Sławomir Peszko. Bezpośrednio z rzutu rożnego próbował Kuciaka pokonać Carlitos, ale kopnął nad poprzeczką. Swoją szansę miał także Zoran Arsenić, który został zablokowany tuż przed bramką Kuciaka. Lechia wyrównała po szybkiej akcji. Flávio Paixão zagrał na prawe skrzydło do Pawła Stolarskiego, a jego dośrodkowanie z bliska wykończył Peszko. Niedługo przed końcem pierwszej połowy Pol Llonch uderzył wysoko nad bramką zza pola karnego.

Tuż po zmianie stron piłka po rzucie rożnym Carlitosa spadła wprost pod nogi Małeckiego, który strzelił prawą nogą z kilkunastu metrów nad poprzeczką. Lechia spróbowała zdobyć gola po próbie Peszki. Piłka uderzona tuż zza pola karnego przeleciała miedzy nogami Wasilewskiego, a czujnością w bramce wykazał się Buchalik. W 69. minucie niecelnie z osiemnastu metrów kopnął Filip Mladenović. W odpowiedzi Tomasz Cywka przypadkowo podał do Jesúsa Imaza, a ten spudłował, strzelając prawą nogą. Po drugiej stronie boiska aktywny w zespole Lechii Peszko nie wykorzystał dośrodkowania João Oliveiry. Słabą w wykonaniu obu zespołów drugą połowę podsumował fatalny strzał szwajcarskiego pomocnika Lechii, po którym futbolówka przeleciała kilkanaście metrów nad poprzeczką.

10 lutego 2018, 20:30 - Gdańsk (Stadion Energa Gdańsk)
Lechia Gdańsk 1-1 Wisła Kraków
Sławomir Peszko 33 - Carlitos 15

Lechia: 1. Dušan Kuciak - 41. Paweł Stolarski (77, 2. Mato Miloš), 30. João Nunes, 4. Gérson, 20. Adam Chrzanowski, 22. Filip Mladenović (73, 96. João Oliveira) - 28. Flávio Paixão, 35. Daniel Łukasik, 6. Simeon Sławczew (87, 16. Ariel Borysiuk), 21. Sławomir Peszko - 19. Marco Paixão.

Wisła: 22. Michał Buchalik - 5. Jakub Bartkowski, 27. Marcin Wasilewski, 15. Zoran Arsenić, 4. Maciej Sadlok - 9. Rafał Boguski (78, 8. Tibor Halilović), 16. Nikola Mitrović, 19. Tomasz Cywka (84, 24. Marko Kolar), 7. Pol Llonch, 88. Patryk Małecki (61, 11. Jesús Imaz) - 10. Carlitos.

sędziował: Daniel Stefański (Bydgoszcz).
widzów: 7915.

siwewlosy - 10 lutego 2018, 22:25:30 - *.dynamic.chello.pl
Minusowa temperatura chyba odstraszyła dziś kibiców. Nie przeszkadzała ona jednak Sławkowi Peszko, który prezentował muskulaturę w krótkim rękawku. Widocznie dobrze rozgrzał organizm przed meczem. Wcześniej, po kwadransie gry, cieszył się natomiast inny gracz w krótkim rękawie - Carlitos - który pokonał Kuciaka lobem a'la Karel Poborsky'96. Moi rówieśnicy na stadionie nawet żartowali, że powinni oni odwiedzić nadmorskie Mielno, gdzie odbywa się coroczny zlot morsów. W końcówce na boisku pojawił się Ariel Borysiuk. Ptaki ćwierkają a drzewa szumią, że latem ten piłkarz znów trafi do Legii, która sprzeda go po raz czwarty za niezłą kasę. Cytując kolokwialnego klasyka: "Mecz mógł się podobać".

xxs - 10 lutego 2018, 22:25:58 - *.sieradz.vectranet.pl
może coś z tej wisły będzie

raf - 10 lutego 2018, 22:27:10 - *.162.173.49
Brawo Kiko. Dobra robota.

kalbaro74 - 10 lutego 2018, 22:28:43 - *.dynamic.chello.pl
Oj chyba Lechia nie będzie w pierwszej ósemce.

gad - 10 lutego 2018, 22:29:34 - *.net.hlg.com.pl
A komentator anal+ dalej płacze ilu obcokrajowców w tej Wiśle, a przecież matole 7 Polaków w podstawowym składzie.. Taka Cracovia dzisiaj z Probierzem, który "stawia na wychowanków" 10ciu obcokrajowców.. Jaką łatkę przypięli do tych zagranicznych piłkarzy i tak cały sezon..

Borubar - 10 lutego 2018, 22:31:05 - *.146.102.184.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Pobudowano w Polsce stadiony na ponad 40 tys widzów, a na najciekawszym meczu ligowym melduję się niespełna 8 tys kibiców. Inna sprawa, że wznowienie rozgrywek zimowych na początku lutego, to totalny idiotyzm. Komu chce się chodzić na mecze w taką pogodę?..Mi nawet nie chce się wyjść do Żabki , a co dopiero marznąć na stadionie 2 godziny. Sławek Peszko tylko był rozgrzany dzisiaj- wytrawny gość

sekstus - 10 lutego 2018, 22:34:00 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Z powodu kontuzji i posuchy na skrzydłach, Peszko jeszcze na mundial pojedzie. Na prawe, może będą ludzie z szybkiego Michalaka z Wisły P, ale wczoraj dopiero pierwszy gol, więc Peszko jest chyba wyżej w hierarchii.

Mar - 10 lutego 2018, 22:36:16 - *.150.246.94.ip4.artcom.pl
Milicyjni idą na puchary. Nie ma co.

lol - 10 lutego 2018, 22:36:33 - *.146.163.41.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
7Tysi ludzi to uprawnieni do wejscia a na samym stadionie może 5,5tysiaca na takim stadionie wstyd.
I nie ma co pisać że pogoda itd.

Jeremi - 10 lutego 2018, 22:38:55 - *.dynamic.chello.pl
Czy Owen nie widział, że wolni bliźniacy nic nie grali. Marco wciąż na spalonym i wciąż pretensje do sedziów, a Flavio komplenie niewidoczny, zresztą obaj przeraźliwie wolni. Jeden Peszkin szarpał.

Informator - 10 lutego 2018, 22:44:25 - *.yupe.net
Na meczu widziani dziadek i Przemek, pewne info

Lin - 10 lutego 2018, 22:49:44 - *.centertel.pl
Olimpia/Tusk...po co wy gracie jak wy kibiców nie macie!

Kibic - 10 lutego 2018, 22:50:06 - *.range86-175.btcentralplus.com
Myślałem że wygramy ale jak zobaczyłem skład to chwyciłem się za głowę . Chrzanowski się majta nie umie kopnąć w piłkę a my chcemy Europejskie puchary ??? To kto gra . Układy ? Czy zawodnicy którzy zasługują ? Odpowiadać

waka - 10 lutego 2018, 22:50:41 - *.centertel.pl
widzów: 7915... na pierwszym meczu i to podejmujac Wisle.. Na Widzewie na pierwszym meczu z Sulejowkiem bedzie komplet 18tys i atmosfera taka, ze wam spadna sandaly he he

Lesia - 10 lutego 2018, 23:15:11 - *.dab.02.net (*.161.0.206)
Do lin- az przyjemnie poczytac takie zlote mysli jak twoje- sam na to wpadles czy wylany kondon przy twoim porodzie. Rodzice pewno sa dumni z czegos takiego jak ty. Brawo

Słowianin - 10 lutego 2018, 23:17:03 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
w 1998 r. narzekania: liga startuje za późno, liga powinna startować w lutym a nie w kwietniu.
Rok 2018: liga startuje za wcześnie, jest za zimno
Brak słów na ten naród.

cezar - 10 lutego 2018, 23:38:11 - *.dynamic.chello.pl
przykro się patrzy na puste stadiony ,( zapełnione w jednej - piątej , Arena ma pojemnośc 42 a przychodzi 7 tys na mecz, moze by sie zapełnił chociaż w połowie jakby Barcelona przyjechała
w Angli Hiszpani czy w Niemczech w 3 lidze są zapełnione stadiony , a napolskich garstka kiboli

bifer - 11 lutego 2018, 0:36:33 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Typowy przyjacielski mecz na remis,tylko szkoda że tak mało kibiców na meczu w Gdańsku.

Czarek - 11 lutego 2018, 1:03:27 - *.dynamic.mm.pl
Ile Wisły w Gdańsku?

lol - 11 lutego 2018, 1:08:15 - *.146.163.41.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

asd - 11 lutego 2018, 1:39:45 - *.ip.fortes.pl
Po występie Peszki przed chwilą w Weszlo FM już go raczej w reprzentacji nie zobaczymy. Uff.

sopel - 11 lutego 2018, 2:13:56 - *.dynamic.chello.pl
"nie przerywaj mi jak polewam!" ~ Sławomir Peszko

Peszkin - 11 lutego 2018, 2:15:57 - *.dynamic.mm.pl
Cie kur.. przemielą

Na Wałka - 11 lutego 2018, 5:44:28 - *.customer.t3.se
Jaka gra, taka widownia. Ile Kuciak ma zamiar jeszcze zawalić bramek.

LTSK - 11 lutego 2018, 5:50:24 - *.dip0.t-ipconnect.de
Wisla pany! Lechia leci witaj 1 ligo

WisełkaTS - 11 lutego 2018, 8:17:15 - *.146.38.193.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Z perspektywy TV stadion pusty.
Max 10% zapełnienia. Po co wam taki duży stadion?
Dobrze że Carlitos nie odszedł

arkowiec - 11 lutego 2018, 8:58:36 - *.dip0.t-ipconnect.de
Najlepsze wypowiedzi poprzedniege tygodnia dle portalu Trojmiasto Kuciak: Jestesmy gotowi na 100% Owen:Chcemy wygrac te Lige. Bu Ha Ha

Weszlo.fm - 11 lutego 2018, 9:11:07 - *.dynamic.chello.pl

Sopot - 11 lutego 2018, 9:44:53 - *.dynamic.mm.pl
Traugutta 29 czeka tam jest wasze miejsce

xyz - 11 lutego 2018, 9:50:24 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Imaz jest obecnie lepszy niż 2 Małeckich razem wziętych... Cywki nie powinno być nawet na rezerwie, a postawa Bartkowskiego przy straconej bramce to sabotaż...

Noto - 11 lutego 2018, 10:05:02 - *.cpe.smnt.pl
Mało ludzi-kibiców-sympatyków-jak na razie PORA NIE TA--środek zimy -dobrze że jest te kilkadziesiąt stadionów -płyty ogrzewane.Kibiców przyciąga(chociaż na nią psioczymy Legia)no i jeszcze Lech. Na Lechu -na bułgarskiej zależy od drużyny jak nie komplet to średnia-powyżej 16 tys.a już mecz z Legią to komplet.Legia przed meczem w Poznaniu zawsze 3-2 dni przygotowuje się w Opalenicy i tam te 40 km jadą do "jaskini"lwa.Ostatnio zauważyłem więcej klubów Opalenicę hołubi -boiska i hotel ku temu sprzyjają.

bbb - 11 lutego 2018, 10:14:34 - *.sta.asta-net.com.pl
Wiśle brakuje rozgrywające co potrafi dograć na nos Carlitosowi.Mitrović niczego nie pokazał.Obie drużyny raczej na środek tabeli mają potencjał

Sheva - 11 lutego 2018, 10:52:48 - *.centertel.pl
W tym meczu miał być remis. Lechia ma rzut wolny na połowie Wisly w 90+4 i zamiast wrzucac na aferę jak 99% drużyn w takiej sytuacji gość zgrywa do stopera a ten na lizaku przyjęcie i do lewego obrońcy a sedzia kończy mecz

rebel - 11 lutego 2018, 13:27:06 - *.gdansk.vectranet.pl
Rozumiem że piłkarz nie może u siebie w domu wypić kielicha?

Kibic - 11 lutego 2018, 15:10:12 - *.42.17.81
Piłkarz walczący o wyjazd na mundial? Oczywiście że nie. Zastanawiałem się jakby to było gdyby piłkarz mający kontrakt profesjonalny prowadził się w 100% jak profesjonalista to jestem ciekaw jak znacząco wzrosła by jego jakość.

... - 11 lutego 2018, 17:01:35 - *.centertel.pl
Czujecie teraz jak będą bekę toczyły trybuny jak alkoholik będzie przy piłce?..

artur - 11 lutego 2018, 17:28:17 - *.100.194.35.studiowik.net.pl
Wisła...jest regres.nie robią kółeczek. po ziemi i z pierwszej. Lechia też to potrafi.pozdro dla biało-zielonych z Krk

rafi - 11 lutego 2018, 17:37:14 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl