21 marca 2018, 13:51:13 - dyrovski
eME U-19: Polska 0-0 Czechy

Prowadzona przez Dariusza Dźwigałę reprezentacja Polski do lat 19 (rocznik 1999) zremisowała 0-0 z Czechami w pierwszym meczu rozgrywanego we Włoszech w ramach grupy trzeciej turnieju II rundy eliminacji do mistrzostw Europy. W kolejnym spotkaniu Polacy w sobotę o godz. 15:30 zmierzą się z Włochami.

21 marca 2018, 12:00 - Cordovado (Stadio Comunale)
Polska 0-0 Czechy

Polska: 1. Radosław Majecki - 16. Serafin Szota, 5. Oskar Repka, 4. Adam Chrzanowski, 3. Tymoteusz Puchacz - 9. David Kopacz (90, 19. Adrian Łyszczarz), 13. Radosław Kanach, 10. Riccardo Grym - 11. Mikołaj Kwietniewski (76, 2. Jakub Bednarczyk), 17. Sebastian Strózik (90, 23. Sebastian Bergier), 7. Marco Drawz.

Czechy: 1. Hugo Jan Bačkovský - 2. Jakub Kadar, 3. David Heidenreich, 4. Vojtěch Mareš, 8. Václav Dudl - 14. Patrik Žitný, 11. Ladislav Krejčí, 6. Michal Sadílek, 9. Lukáš Pfeifer (56, 18. Ondřej Štursa) - 7. Antonín Růsek, 20. Vaclav Drchal (85, 19. Jakub Šípek).

żółte kartki: Bergier, Szota - Kadar, Dudl, Růsek.

sędziował: Radu Marian Petrescu (Rumunia).

W 30. minucie Michal Sadílek (Czechy) nie wykorzystał rzutu karnego (Radosław Majecki obronił).

W drugim dzisiejszym meczu Włochy o 15:30 zagrają z Grecją. Do mistrzostw Europy, które w lipcu odbędą się w Finlandii, awansują zwycięzcy każdej z siedmiu grup.

Borubar - 21 marca 2018, 13:59:19 - *.146.102.118.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Ten Majecki powinien od przyszłego sezonu być następcą Malarza w Legii. Nie mówię, że Malarz jest niepotrzebny, bo jest pewnym punktem Legii, ale potrzeba odmłodzić skład wicelidera Ekstraklasy. Majecki zasługuje na grę w Ekstraklasie, ale jeśli awansuje Stal, to ciekawy jestem jaką opcję wybierze ten utalentowany bramkarz .

Kibic - 21 marca 2018, 15:08:03 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Do jjjjj ja wiem ze w twoim przypadku myślenie boli ale ci powiem poprostu zjednali Polacy 3 sety S Czesi karnego

asd - 21 marca 2018, 15:10:57 - *.centertel.pl
To jest ta sama kadra co zagra na mś u20.
Ogólnie oni są lekko ciency, więc na wiele liczyć nie można w kontekście mistrzostw.

Wy - 21 marca 2018, 15:41:30 - *.10.208.164
Kibic
skończ się baranie ośmieszać
Prawda że mieliśmy w doliczonym czasie jedną dobrą sytuację na bramkę i to wszystko

kibic - 21 marca 2018, 15:49:04 - *.lss.net.pl
do wy synus wrzuc na jedyneczke

Mielec - 21 marca 2018, 15:52:42 - *.play-internet.pl
Borubar - Majecki to wielki talent ale musi grać by się rozwijać więc jeśli ma grzać ławę w Legii to lepiej dla niego będzie grać gdzie indziej.. jeśli Legia tego nie spierdzieli to dobrze zarobi a sam Majecki będzie nr 1 w Reprezentacji

Gość - 21 marca 2018, 15:52:58 - *.play-internet.pl
Kto zrobił karnego ??

SO 1906 - 21 marca 2018, 16:23:32 - *.dynamic.chello.pl
Grał Puchacz i nie stracili bramki po akcji lewą stroną? Dziwne!

lajkonik - 21 marca 2018, 16:29:19 - *.dynamic.chello.pl
Biało-czerwoni już po kilku minutach mogli objąć prowadzenie. Po prostopadłym podaniu z głębi pola w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się David Kopacz, ale po jego lobie piłka minimalnie minęła słupek bramki Czechów. Polacy często próbowali przebić się lewą stroną, gdzie dobrze spisywał się Mikołaj Kwietniewski. W pierwszym kwadransie nasi południowi sąsiedzi nie byli w stanie choć raz poważnie zagrozić bramce strzeżonej przez Radosława Majeckiego. Tymczasem Polacy nie ustawali w próbach. Po raz kolejny przed szansą stanął Kopacz, ale tym razem świetnie piłkę wygarnął mu spod nóg Hugo Backovsky. Golkiper Czechów zaczął wyrastać na pierwszoplanową postać spotkania, gdy – po wcześniejszym świetnym podaniu Riccardo Gryma – zatrzymał też Marco Drawza. Po chwili groźnie uderzał Sebastian Strózik, ale pomylił się przy strzale o kilkadziesiąt centymetrów. Niewykorzystane sytuacje mogły się zemścić. Po jednym z nielicznych kontrataków i dośrodkowaniu z prawej strony, głową uderzał Vaclav Drchal. Posłał piłkę w kozioł i tylko dzięki świetnej koordynacji i refleksowi Radosława Majeckiego, który zdołał przenieść ją nad poprzeczkę, Polacy nie stracili bramki. Po raz kolejny golkiper uratował zespół na niespełna kwadrans przed końcem pierwszej połowy. Faulu we własnym polu karnym dopuścił się Oskar Repka i arbiter podyktował „jedenastkę”. Do piłki podszedł Michal Sadilek, ale Majecki doskonałą interwencją obronił rzut karny! Podrażnieni Polacy ruszyli do kolejnych ataków. Po indywidualnej akcji Tymoteusza Puchacza czeski obrońca uciekł się do faulu. Dośrodkowanie w pole karne skończyło się sporym zamieszaniem, ale nie udało się znaleźć drogi do siatki. Kilka minut przed przerwą znów doskonale interweniował Majecki, który świetnie obronił uderzenie z rzutu wolnego. Bardzo emocjonująca i dynamiczna pierwsza połowa skończyła się bezbramkowym remisem.

Gregor - 21 marca 2018, 16:34:49 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Do kibic: czy były bilety na tym meczu?

kibic - 21 marca 2018, 16:43:35 - *.lss.net.pl
DO SO 1906 ty chyba z serbi jestes od zarko puchacz to przyszly kadrowicz polski czyty chcesz czy nie

kibic - 21 marca 2018, 16:47:19 - *.lss.net.pl
do SO 1906 ALE NIE PRZEJMUJ SIE puchacz od nowej rundy w lechu

lajkonik - 21 marca 2018, 16:48:57 - *.dynamic.chello.pl
Drugą część spotkania drużyna Dariusza Dźwigały również zaczęła bardzo aktywnie. Sporo kłopotów czeskiej defensywie sprawiał David Kopacz, który co i rusz nękał swoimi rajdami obrońców rywala. Czesi próbowali się odgryzać i znów potwierdziło się, że największe zagrożenie stanowią przy stałych fragmentach gry. Jeszcze lepiej radziła sobie jednak polska defensywa, a w ostateczności Radosław Majecki. W 70. minucie przed dobrą okazją stanął Radosław Kanach, ale po dośrodkowaniu z rzutu rożnego posłał piłkę ponad poprzeczką. W końcowych minutach tempo meczu nieco spadło, choć oczywiście żadna ze stron nie rezygnowała z ataków, które mogły przynieść decydującą bramkę. Ani Polakom, ani Czechom ta sztuka jednak się nie udała i zacięte starcie zakończyło się bezbramkowym remisem, choć w doliczonym czasie gry biało-czerwoni mieli ku temu doskonałą okazję. Doskonale spisał się jednak bramkarz Czechów i zażegnał niebezpieczeństwo.

My - 21 marca 2018, 17:10:17 - *.10.208.164
To teraz wejdź na laify i przeczytaj jak ten mecz wyglądał naprawdę
Karnego załatwił Chrzanowski bo widzę że kibic który był na meczu nie zna odpowiedzi na to pytanie

Borubar - 21 marca 2018, 22:22:04 - *.play-internet.pl
Jestem kibicem szczecineckiej Pogoni,która pozdrawia morsów z sosnowca i zaprasza do Szczecina na kolejne zawody

Neuer 1986 - 21 marca 2018, 23:28:01 - *.static.espol.com.pl
A gdzie Grabara?Na ławce,czy też nie został w ogóle powołany na ten turniej eliminacyjny?

pb88 - 22 marca 2018, 0:10:32 - *.231.12.153
Dodaliście nieaktualne logo mistrzostw...

iksde1999 - 22 marca 2018, 11:56:20 - *.111.247.11
SO 1906
Nie puścili gola mimo, że grał Puchacz dlatego, że w U19 są lepsi zawodnicy niż w tym twoim śmiesznym Zagłębiu. ZS chce grać niby o awans a tak skład węgla i papy.