14 kwietnia 2018, 19:53:41 - euzi
Jagiellonia marnuje szansę

Jagiellonia Białystok przegrała na własnym boisku 1-2 (0-0) z Górnikiem Zabrze w meczu 31. kolejki grupy mistrzowskiej Ekstraklasy. Białostoczanie pomimo przewagi przez większość spotkania nie wykorzystali wczorajszego potknięcia Lecha Poznań w meczu z Koroną Kielce. Zwycięstwo swojej drużynie w końcówce dał dwoma bramkami Igor Angulo, a kontaktowego gola dla "Jagi" zdobył Karol Świderski.

Od początku meczu wyraźną przewagę mieli piłkarze Jagiellonii, a zawodnicy Górnika ograniczali się do sporadycznych ataków. Pierwszą groźną akcję przeprowadzili w 18. minucie właśnie gospodarze. Piłka zagrana z prawej strony trafiła do środka pola, ale strzały Pospíšila i Bezjaka zostały zablokowane. Po rykoszecie futbolówka trafiła jeszcze do Frankowskiego, ale po jego silnym uderzeniu z ostrego kąta poszybowała nad bramką gości. Wraz z upływem czasu coraz śmielej atakowali jednak goście. W 31. minucie na indywidualną akcję zdecydował się Żurkowski. Pobiegł środkiem pod pole karne Jagiellonii, ale jego silny strzał nie sprawił problemów dobrze ustawionemu Pawełkowi.

Kolejny groźny atak gości miał miejsce w 40. minucie. Żurkowski otrzymał podanie z prawej strony boiska i mimo asysty kilku piłkarzy Jagiellonii zdołał oddać piłkę niepilnowanemu Kurzawie, który plasowanym strzałem tuż przy słupku pokonał Pawełka. Wideoweryfikacja wykazała jednak, że Żurkowski przy odbiorze piłki faulował Ivana Runje i gol nie został uznany. W ostatniej minucie pierwszej połowy po podaniu Matuszka jeszcze raz Żurkowski zagroził bramce Jagiellonii, gdy strzałem w okienko sprawił wiele problemów Pawełkowi.

Po przerwie groźnie pod bramką Górnika było za sprawą Karola Świderskiego. Całą akcję w 50. minucie dalekim wykopem zainicjował Pawełek, a wprowadzony na boisko w przerwie zawodnik uciekł obrońcom i uderzył prosto w Loskę. Golkiper Górnika odbił strzał przed siebie, jednak szybko piłkę wybił jeden z obrońców. Kilka minut później ponownie "Jaga" miała bardzo dobrą szansę na bramkę. Z lewej strony "szesnastki" do Arvydasa Novikovasa z bramki wyszedł Loska, a Litwin natychmiast zagrał do tyłu do Świderskiego. Jego strzał na pustą bramkę zdołał jednak zablokować plecami Żurkowski.

Jagiellonia nie odpuszczała rywalowi i dalej atakowała bramkę Górnika. W 75. minucie Böðvar Böðvarsson dostrzegł przed polem karnym niepilnowanego Rafała Grzyba. Wprowadzony pięć minut wcześniej pomocnik po płaskim zagraniu Islandczyka bez namysłu uderzył lewą nogą, jednak posłał futbolówkę nieco ponad poprzeczką. Niewykorzystane sytuacje zemściły się na gospodarzach i w 81. minucie Igor Angulo wywalczył prowadzenie. Kurzawa na lewej stronie precyzyjnie zagrał do wbiegającego zza obrońców Hiszpana, a ten strzałem z powietrza po nodze Grzyba dał swojej drużynie prowadzenie.

Zabrzanie poszli za ciosem i już po chwili podwyższyli prowadzenie. Żurkowski dostał podanie w pole karne z prawej strony i zagrał do niekrytego Angulo, który po oszukaniu zwodem Grzyba bez problemów pokonał Pawełka. Jagiellonia zdołała jeszcze złapać kontakt - w 89. minucie "Jaga" przerwała kontrę Górnika na jego połowie, a Karol Świderski ładnym uderzeniem zza pola karnego dał swojej drużynie nadzieję na doprowadzenie do remisu.

14 kwietnia 2018, 18:00 - Białystok (Stadion Miejski)
Jagiellonia Białystok 1-2 Górnik Zabrze
Karol Świderski 89 - Igor Angulo 81, 85

Jagiellonia: 81. Mariusz Pawełek - 20. Jakub Wójcicki, 17. Ivan Runje, 5. Nemanja Mitrović, 19. Böðvar Böðvarsson - 21. Przemysław Frankowski, 99. Bartosz Kwiecień (70, 22. Rafał Grzyb), 6. Taras Romanczuk, 26. Martin Pospíšil (46, 28. Karol Świderski), 9. Arvydas Novikovas - 11. Roman Bezjak (63, 18. Cillian Sheridan).

Górnik: 1. Tomasz Loska - 4. Mateusz Wieteska, 15. Dani Suárez, 55. Paweł Bochniewicz, 32. Adrian Gryszkiewicz - 9. Damian Kądzior (89, 3. Adam Wolniewicz), 22. Szymon Matuszek, 27. Szymon Żurkowski, 7. Rafał Kurzawa, 11. Daniel Liszka (58, 18. Wojciech Hajda) - 17. Igor Angulo.

żółte kartki: Böðvarsson, Romanczuk - Gryszkiewicz.

sędziował: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa).
widzów: 11 098.

kibic - 14 kwietnia 2018, 19:54:34 - *.leon.com.pl
Wszyscy zagrali pod Legię brawo Górnik

bks - 14 kwietnia 2018, 19:55:09 - *.play-internet.pl
dziewczynki przestraszyły się tego o co grają...

mm - 14 kwietnia 2018, 19:56:20 - *.centertel.pl
Legia nawet nie kiwnie palcem a wygra lige. Ta liga jest beznadziejna, jak co roku będzie blamaż w europejskich pucharach.

asparuch - 14 kwietnia 2018, 19:56:22 - *.136.247.81
Kolejny pretendent do tytułu przegrywa u siebie.
Wygląda na to, że żadna z drużyn nie chce zostać w tym sezonie mistrzem Polski?

fansport - 14 kwietnia 2018, 19:56:59 - *.dynamic.chello.pl
to rozumiem, tak mają grać, wiadomo bowiem, kto na tym skorzysta i dla dobra polskiej piłki zdobędzie mistrzostwo.

chopZkato - 14 kwietnia 2018, 19:57:09 - *.skybroadband.com
Graty z Kato!

Cesio - 14 kwietnia 2018, 19:57:24 - *.static.ip.netia.com.pl
Hahahahahahahaha.

rsl - 14 kwietnia 2018, 19:58:01 - *.dynamic-zab-02.vectranet.pl
Jaga slabiutko zagrala , brawo Górnik , nadzieja zostala potrzymana zeby powalczyc o puchary . Bramka Swiderskiego piekna . Pilka Nozna dla KIBICÓW .

Mamrot - 14 kwietnia 2018, 19:58:26 - *.dynamic.chello.pl
A Legia solidarnie przegra i równowaga zostanie zachowana .

olbea - 14 kwietnia 2018, 19:59:53 - *.111.246.8
W tej lidze każdy boi sie zdobyć mistrzostwo. Śmiech na sali.

shock - 14 kwietnia 2018, 20:00:01 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Wszyscy zagrali pod Wisłę Płock. Dla tych, którym śmiać się chce po takiej wiadomości, przypomnę, że wszystkie drużyny grające o mistrzostwo/puchary z Wisłą w ty sezonie już przegrywały, nawet u siebie, więc... Dziękujemy za kolejny dobry wynik. Teraz wystarczy robić swoje.

(j) - 14 kwietnia 2018, 20:00:32 - *.244.219.77
Żurkowski, Loska, Bochniewicz, a do tego Suarez i Angulo - fajną pakę ma Górnik. Pewnie latem się personalnie rozpadną, ale są świetnym przykładem na to, że tani i młodzi Polacy mogą powalczyć nawet o czub tabeli naszej opłakanej ekstraklapy...

maxim - 14 kwietnia 2018, 20:00:58 - *.unknown.vectranet.pl
boże,obejrzałem ten mecz z wielkim trudem,piłkarska nędza aż oczy bolą...apeluję do władz tej ligi,skasujcie te dodatkowe 7 kolejek i nie katujcie tych ludzi przychodzących na stadion.bardzo trafnie ktoś nazwał tą ekstraklapę "wyścigiem ślimaków"!!

Cesio - 14 kwietnia 2018, 20:01:19 - *.static.ip.netia.com.pl
Zmowa klubów i sędziów.Komisja śledcza do sprawy zdobycia przez Legię nieunikniona.

kupa - 14 kwietnia 2018, 20:02:55 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Jako wielki filozof oraz teoretyk futbolu i życia, który zawsze jest nieomylny, stwierdzam ze stuprocentową pewnością, że Legia wygra dzisiejszy mecz. Albowiem niemożliwą jest sytuacja, w której w jednej kolejce trzy zespoły na trzech pierwszych miejscach przegrywają mecz.

inko - 14 kwietnia 2018, 20:03:23 - *.dynamic.chello.pl
W Białymstoku chyba nawet kobice już wiedzą, że nie będzie mistrzostwa. Sobota, cieplutko, idealna pora meczu i tylko 11 tys. na meczu, gdzie Jaga mogła powalczyć o lidera...
Natomiast sama Jagiellonia w tragicznej formie.
W Poznaniu i Białymstoku to chyba kochają Legię, tyle prezentów, team Jozaka już dawno powinien stracić szansę na majstra, a tu mogą być za chwilę ponownie liderem

Conquista - 14 kwietnia 2018, 20:04:24 - *.dynamic.chello.pl
Za to lubię Ekstraklasę
A nie jakieś nudne Bundes-, Premier ligi czy inne Primera Divisiony gdzie pół roku przed końcem wiadomo kto wygra.

Roni - 14 kwietnia 2018, 20:05:10 - *.tel.tkb.net.pl
syf się gra teraz w Jadze...aż wstyd pisać o swoim klubie;(

KSG - 14 kwietnia 2018, 20:05:26 - *.dynamic.chello.pl
Pisałem już po 1-ym meczu w Białymstoku że Górnik o 2 klasy lepszy.Dzisiaj bez Wolsztyńskiego nawet jeszcze bardziej na plus. Jak będzie normalne sędziowanie w Warszawie może być ciekawie.

agr - 14 kwietnia 2018, 20:05:49 - *.146.0.145.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Panowie Z miasta macie za duzo pieniędzy na motur dajcie na szkoły, inne kluby Lublinianka, Sygnał...DNO..DNO.

Golbi - 14 kwietnia 2018, 20:06:12 - *.dynamic-zab-01.vectranet.pl
Jaki szok ze drużyny 4-8 nie odpuszczają meczy. Kto powiedział że na podium muszą być Lech, Jaga i Legia? Legia ma 10 porażek i przegrane dwumecze z każdym oprócz Zagłębia Lubin. Jaga forma słaba albo nie chcą Pucharów. Ten niby słaby Lech ma nadal najmniej porazek

schremm - 14 kwietnia 2018, 20:08:40 - *.111.247.10
Jedyna liga w europie, gdzie nikt nie chce zdobyć mistrzostwa

WO; - 14 kwietnia 2018, 20:09:13 - *.146.0.145.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Jagielonia damy radę.Wschod z Wami.

KSG - 14 kwietnia 2018, 20:10:26 - *.dynamic.chello.pl
@Golbi ja cały czas pisałem że jaga gra piach to kibice Jagi mnie wyśmiewali. Tak jak pisałem przy normalnej rywalizacji (czyt. Sędziowie) Żurkowski i Angulo pozamiatają tą marną ligą.

Kokos - 14 kwietnia 2018, 20:11:52 - *.centertel.pl
Pajace z jagi. Są lepsi niż wczoraj amica wronki.

stasiok - 14 kwietnia 2018, 20:15:47 - *.syrion.pl
"Jagiellonia była lepsza" Pod jakim względem? To Górnik dominował mimo, że gospodarze dłużej się utrzymywali przy piłce. Miał klarowniejsze sytuacje. Wygrał zasłużenie.

sys - 14 kwietnia 2018, 20:18:16 - *.dk.customer.tdc.net
Żurkowski pokazał dlaczego Romańczuk nie ma szans znaleźć się w kadrze na mundial. Poza tym, jak w drużynie aspirującej do MP zawodnik schodzi w 68 min. bo łapią go skurcze to ja się pytam z czym do Europy...?

tosia - 14 kwietnia 2018, 20:21:02 - *.euro-net.pl
Takiego wstydu jak dziś Jaga sory mam dość.

LuckyKSG - 14 kwietnia 2018, 20:21:18 - *.centertel.pl
Pięknie Górnik, teraz to samo w wawie ,jadymy durch. Z Płockiem kolejny komplecik się szykuje jak nic

Golbi
Jaki lech? Przecież to amica wronki. I oby tak dalej amica. Shock, tylko WISŁA!

rafalski - 14 kwietnia 2018, 20:34:06 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Jagiellonia spadek w nastepnym sezonie z eks...

kibic - 14 kwietnia 2018, 20:53:46 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Poziom meczu to jedna ogromna katastrofa. Wstyd coś takiego pokazywać w Europie.
Patrzyłem w tygodniu na mecz Real-Juventus i obserwowałem jak piłka po murawie toczyła się między piłkarzami. Dziś patrzyłem na mecz Jagiellonia-Górnik i widziałem, że piłkarze obu drużyn grając już tyle lat w piłkę nie potrafią podawać po murawie, tylko górą, co stwarza im problemy albo z jej przyjęciem, albo z dograniem do partnera.
A może polscy piłkarze już przerobili temat "podania po murawie" i teraz już starają się grać na wyższym poziomie niż Real i Juventus?

kkk - 14 kwietnia 2018, 20:59:21 - *.centertel.pl
Jednym słowem "mamrotanie futbolu" Po co z taką "mamrotą" podpisywać kontrakt aż na dwa lata. Chłop nawet w czasie meczu jest w innym świecie.

WigryF - 14 kwietnia 2018, 21:10:28 - *.centertel.pl
Oglądałem mecz w tv. Nie był to mecz najwyższych lotów, ale widać, że zawodnicy chcą wygrać. Nie można tego porównać do meczu Legia Jaga, czy choćby Jaga Arka, gdzie Jaga naprawdę chciała wygrać.
Po meczu byłem wkurzony na maksa na wynik, na 3 porażki z rzędu, ale po chwili uświadomilem sobie, że jestem wkurzony na sytuację, że Jaga nie jest na pierwszym miejscu... Jakby to było coś naturalnego 😀. Człowiek szybko przyzwyczaja się do dobrego, więc chyba trzeba spokojnie podchodzić do obecnej sytuacji Jagi.
Panie Ireneuszu, Panowie zawodnicy : głowa do góry i walczycie dalej, bo robicie w tym sezonie wspaniałą robotę.

rafi - 14 kwietnia 2018, 21:26:43 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
do kibicow Wisly P. napinajacych sie w necie- wy nawet 3 tys ludzi nie potrafie zebrac na stadionie a puchary wam sie marzą?

Beret - 14 kwietnia 2018, 21:33:44 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Kryzys Jagiellonii 5 meczów 4 porażki szok!

LuckyKSG - 14 kwietnia 2018, 21:37:25 - *.dynamic-zab-01.vectranet.pl
Do wisla, czytaj że zrozumieniem, ale dzięki za przypomnienie z Płockiem jednak też zwycięstwo! Pamiętasz jak było w Zabrzu w pierwszym spotkaniu Górnika z Płockiem?

ja - 14 kwietnia 2018, 21:38:54 - *.play-internet.pl
do kibic
sorry ale nie porównuj realu i juventusu z ligi mistrzów bo jakbyś zobaczył mecze innych druzyn włoskich czy hiszpańskich to juz tak dobrze nie ma

jo - 14 kwietnia 2018, 21:41:07 - *.dynamic-zab-06.vectranet.pl
Dobry sparing Górnika przed meczem w PP. Zależności jest oczywista - Igor strzela Górnik wygrywa:-0

Bolo - 14 kwietnia 2018, 21:49:26 - *.tel.tkb.net.pl
Byłem na meczu z żoną. Dopiero wróciliśmy. Szczerze to obie drużyny grały taki muł, że sum by się zaśmiał. Na koniec błędy w obronie i próby oddania celnego strzału przyniosły jakieś emocje. Tabela po 37 kolejkach będzie płaska jak naleśnik robiony przeze mnie właśnie teraz w kuchni.. i w grupie "mistrzów" i "obrońców honoru". Pozdro dla kumatych. Dla mnie czy Jaga wygra 5 meczów z rzędu, czy wtopi praktycznie 5 ostatnich (nie licząc arki, pamiętamy jak było) nie ma zupełnie znaczenia. Przychodzę na mecz bo lubię patrzeć jak grają, tylko ostatnio nie ma na co patrzeć. Tej drużynie potrzebny jest od zaraz psycholog sportowy. Wydatek kilku tysięcy złotych miesięcznie dla klubu, a to w głowach tych zawodników siedzi to, że przestają grać, tylko wymieniają podania, na zasadzie próba czystego przyjęcia, korekta i dopiero podanie kolejne - bez entuzjazmu, bez jaj, bez parcia na bramkę. Tak to widzę jako kibic. Pozdrawiam te 11 tysięcy, które wybrało się na Słoneczną. Warto było

tosia - 14 kwietnia 2018, 21:55:44 - *.euro-net.pl
Panie PAPROCH SZKODA,że Jaga przedłuża kontrakt z takim nieudacznikiem.

Mistrz Pol - 14 kwietnia 2018, 21:59:11 - *.play-internet.pl
Po tej kolejce LECH pomimo przegranej jeszcze bardziej zbliżył się do mistrza i będzie nim bez większego problemu. A słoiki ze stolycy będą mieć komoruski bul dupy

shock - 14 kwietnia 2018, 22:23:50 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Jak zwykle jedyny argument - w Płocku mało kibiców... a Gdzie jest ich tak wielu? W Poznaniu gdzie miasto jakieś 7 razy większe? Czy Warszawie 15x, a może Wrocław? Jedynie Górnik w tej kwestii ma czym się pochwalić... A pozostali, jak to mówią, tonący brzytwy się chwyta, ale hipokryzja bije aż miło. Miło też, że tak bardzo boli Was ta Nasza Wisełka

KSG - 14 kwietnia 2018, 22:24:51 - *.dynamic.chello.pl
I co Panie Jagoda? Tylko Legia Legia ma pomysł na grę... Hahahaha Lech i reszta nic nie grają tylko wielka Legiaaa hahahaha

adam81w - 14 kwietnia 2018, 22:26:47 - *.centertel.pl
angulo ma 22 bramki i prowadzi w wyscigu po korone krola strzelców.to ekstraklasa decyduje kto strzelil bramk a nie wy dziennikarze.

KSG - 14 kwietnia 2018, 22:35:01 - *.dynamic.chello.pl
@shock oczywiście Wisła nie ma czego się wstydzić. Górnik to wiadomo legenda i ponad 20 000 nie stanowi problemu. Ja sam się wybieram na mecz z Wisłą! Odległość ponad 50 km!!!Do kibiców KSG proszę nie piszcie o pierwszym meczu. Nie ta ranga nie te okoliczności i nie ten trener. Natomiast co do mistrza to wolę Górnika czy Wisłę z Polakami w składzie niż Legię z przepłacanym szrotem i trenerem od czego??? Na pewno nie od piłki nożnej!!!!

HSV - 14 kwietnia 2018, 22:38:43 - *.ap-media.pl
Górnik Mistrzem 2017/2018.

Zorro - 14 kwietnia 2018, 22:47:36 - *.as43234.net
Ale pier..
Lenie o szopenie

ssss@gggg - 14 kwietnia 2018, 22:51:10 - *.dynamic.gprs.plus.pl
-Novikowas powinien siedziec na lawce rezerwowych tak dlugo jak nie zrozumie ze pilka jest gra zespolowa a nie indywidualna A klepanie w poprzek boiska do niczego nie prowadz Chyba kilku pilkarzom szkodza powolania do kadr narodowych I w koncu niech zaczna strzelac z 2 lini

Bobejło - 14 kwietnia 2018, 22:57:21 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
Wszedłem tu tylko dla komentarzy :D Nie zawiodłem się.

oko - 14 kwietnia 2018, 23:04:12 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Trener Mamrot chyba za bardzo przyzwyczail sie co do kilku pilkarzy Kryzys szybko mozna zatrzymac !! sadzajac kilku pilkarzy na lawke Tak jak dzis jednym z jasniejszym pilkarzem byl Bodversson A nie trzymac co poniekturych na lawce

GieKSiorz - 15 kwietnia 2018, 2:06:20 - *.dynamic-zab-08.vectranet.pl
Brawo młodzież z Zabrza!! KSGKS

Rumcays - 15 kwietnia 2018, 8:36:30 - *.dynamic.chello.pl
Zapas szczęścia "Baba Jagi" się skończył...

Jaro_KSG - 15 kwietnia 2018, 8:41:34 - *.range86-161.btcentralplus.com
Mistrzem Polski jest GÓRNIK!!!

stonoga - 15 kwietnia 2018, 9:02:06 - *.play-internet.pl
byl zabrzanami ta faja noga

Noto - 15 kwietnia 2018, 9:13:26 - *.cpe.smnt.pl
Ciekawa sytuacja w tej grupie mistrzowskiej--zadaję sobie pytanie:ile drużyn ma szansę na 'Mistrza Polski????-różnice niewielkie (6x3=18)-tyle punktów do zdobycia.

Rumcays - 15 kwietnia 2018, 9:15:14 - *.dynamic.chello.pl
Zapas szczęścia "Baba Jagi" wreszcie się skończył..

zzz - 15 kwietnia 2018, 9:15:51 - *.136.136.123
Brawo Górnik! Walczyć chłopaki!

Zajmon Leg - 15 kwietnia 2018, 9:36:41 - *.146.130.227.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Rzadko chwale ten klub ale Brosz to dobry fachowiec.

Zorro - 15 kwietnia 2018, 11:13:15 - *.as43234.net
W Zabrzu nie ma kasy na puchary-będzie finał pp,4 miejsce w lidze i to na tyle i może król strzelców

wisla - 15 kwietnia 2018, 11:24:52 - *.070.c87.petrotel.pl
do rafi co boli i ma bolec wisla plock jest najlepsza mimo ze kibicow malo i bez wielkich gwiazd z zagranicy wisla mistrz polski

Baniunia - 17 kwietnia 2018, 8:08:28 - *.play-internet.pl
Brawo GÓRNIK.Fajnie ogląda się mecze jak syn z szalikiem Górnika po trybunach wśród kibiców Jagi chodzi i non stop wykrzykuja KS,KSG, KS GÓRNIK ZABRZE.Koszulka od Szymona Żurkowskiego - BEZCENNA.Trenerze (Marcin Brosz)dzięki za fajne słowa do mojego syna.Pozdrawiam Kibic z Siemiatycz

Mcbreed - 17 kwietnia 2018, 11:54:17 - *.197.120.101.threembb.co.uk
Jaki sens ma wprowadzenie na boisko grzyba? Przecież gość jest tak w beznadziejnej formie że oczy bolą od oglądania. Zawalił pierwsza bramkę jak junior. Do tej pory mam niestrawności. Temu panu podziękujmy już. Jak nie potrafi kryć i trzymać lini niech wraca na Slunsk.

Jaro_KSG - 17 kwietnia 2018, 17:33:49 - *.range86-161.btcentralplus.com
Z jakiej paki Górnik jest 5 w tej chorej tabeli jak powinien byc 4!!!