[ Strona główna ]


Jedyny w swoim rodzaju Skarb Ekstraklasy - statystyki, sylwetki, kariery graczy, historie, osiągnięcia klubówSkarb I ligi - statystyki, kariery graczy, historie i osiągnięcia klubówRozgrywki regionalne 2017/2018 - od IV ligi do Klasy C !Wyszukiwarka klubów, zawodników i sędziów w serwisie 90 MinutJeśli chcesz skontaktować się z redakcją - najpierw to przeczytaj!
90minut.pl
 PZPN
RSSSF

 


20 kwietnia 2018, 15:30:39 - maciejko
Europejskie puchary 2018/2019 - symulacja

Wzorem regularnych analiz potencjalnych rywali i rozstawień polskich drużyn w Lidze Mistrzów i Lidze Europy na naszych łamach w poprzednich sezonach pucharowych, przygotowaliśmy dla naszych czytelników symulację rozstawień w poszczególnych rundach eliminacyjnych w sezonie 2018/19. Symulacja opiera się o bieżącą sytuację w rozgrywkach europejskich i będzie regularnie aktualizowana.

I. Zmiany w europejskich pucharach

Od sezonu 2018/19 w eliminacjach Ligi Mistrzów i Ligi Europy zostaną rozegrane dodatkowe rundy wstępne.

W Lidze Mistrzów więcej drużyn otrzymało prawo gry w fazie grupowej bez eliminacji (26 zespołów 2018/19, 22 w sezonie 2017/18) - z eliminacji awansują teraz cztery drużyny z części mistrzowskiej (pięć rok wcześniej) i dwie z niemistrzowskiej (pięć rok wcześniej). Nowością jest to, że zdobywca Ligi Europy będzie rozstawiony w pierwszym koszyku.

Najistotniejszą kwestią jest jednak to, że wszyscy mistrzowie którzy odpadną w eliminacjach Ligi Mistrzów, otrzymają dodatkową szansę gry w eliminacjach Ligi Europy w specjalnej ścieżce mistrzowskiej.

Większe zmiany nastąpiły w Lidze Europy - w sezonie 2017/18 z IV rundy eliminacyjnej do fazy grupowej awansowały 22 drużyny, w nadchodzącym sezonie z części ligowej eliminacji awansuje tylko 13 drużyn plus osiem z części mistrzowskiej.

Wpływ na rozstawienia w najbliższym sezonie będzie miała także zmiana terminu losowań poszczególnych rund. Dotychczas losowanie IV rundy eliminacyjnej LM i LE (ostatniej) odbywało się po zakończeniu III rundy, od sezonu 2018/19 losowanie będzie przed meczami III rundy eliminacyjnej. I i II runda eliminacyjna nadal będą losowane razem, a III runda przed zakończeniem meczów II rundy - tym razem jednak przed pierwszymi meczami (dotychczas po rozegraniu pierwszych meczów).

UEFA poinformowała także, że w rozstawieniu drużyn w ścieżce mistrzowskiej eliminacji Ligi Europy nie będą brane pod uwagę współczynniki. Rozstawione będą drużyny, które odpadły w ostatniej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów:
- II runda eliminacyjna mistrzowska -> rozstawione drużyny, które odpadają w I rundzie eliminacji LM
- III runda eliminacyjna mistrzowska -> rozstawione drużyny, które odpadają w II rundzie eliminacji LM
- IV runda eliminacyjna mistrzowska -> rozstawione drużyny, które odpadają w III rundzie eliminacji LM


II. Polskie kluby

Współczynniki: Legia Warszawa 24,500, Lech Poznań 7,000, pozostałe kluby 4,025.

Zmiany zostały dokonane także w rankingu klubowym UEFA, który służy do rozstawień. Drużynom nie jest już doliczane do dorobku 20% rankingu krajowego. Jeżeli jednak współczynnik klubu jest niższy niż 20% rankingu krajowego, to dany zespół będzie rozstawiany na podstawie 20% rankingu krajowego.

Aktualny ranking klubowy

W przyszłym sezonie pucharowym zagrają tradycyjnie cztery polskie kluby. Mistrz Polski rozpocznie grę od I rundy eliminacyjnej Ligi Mistrzów (10/11 i 17/18 lipca), zdobywca Pucharu Polski zagra od II rundy eliminacyjnej Ligi Europy (26 lipca i 2 sierpnia), a druga i trzecia drużyna Ekstraklasy od I rundy eliminacyjnej LE (12 i 19 lipca).

W związku ze zmianami w eliminacjach LM i LE, mistrz Polski na pewno rozegra co najmniej dwa dwumecze eliminacyjne.

Mistrz Polski powinien być rozstawiony w I rundzie eliminacyjnej, w II rundzie rozstawiona będzie tylko Legia. Stołeczny klub ma także spore szanse na rozstawienie w III rundzie eliminacji.

W ligowych eliminacjach Ligi Europy każdy polski zespół na pewno będzie rozstawiony w I rundzie, w II rundzie raczej tylko Lech i Legia, a w III i IV rundzie jedynie warszawski klub może liczyć na rozstawienie.

II. Symulacja - założenia i uwagi

- symulacja opiera się na aktualnych tabelach ligowych, w przypadku krajowych rozgrywek pucharowych przyjęto, że do następnej rundy awansuje drużyna z wyższego miejsca w lidze
- przyjęto założenie, że do następnej rundy w LM i LE awansują drużyny rozstawione
- w przypadku takiego samego współczynnika, wyżej klasyfikowana jest drużyna z wyższym współczynnikiem z ostatniego sezonu (przy dalszej równości - z jeszcze poprzedniego)
- założono że Ligę Mistrzów wygra drużyna z najwyższym współczynnikiem - Real Madrid CF
- finaliści krajowych pucharów nie otrzymują już prawa gry w europejskich pucharach
- drużyny, które zostały wykluczone z rozgrywek/nie otrzymały licencji (potwierdzone): Skënderbeu Korçë (Albania), FC Sion (Szwajcaria), Panathinaïkós AÓ (Grecja), Astra Giurgiu i Gaz Metan Mediaș (Rumunia), Bangor City FC (Walia), FK Tosno (Rosja), Ordabasy Szymkent (Kazachstan), CD Aves (Portugalia)

Prawdopodobnie z europejskich pucharów zostanie wykluczony także Szirak Giumri (Armenia) z powodu zarzutów o ustawianie meczów - w jego miejsce zagra wówczas Pjunik Erewan.

W II rundzie eliminacji Ligi Europy w ścieżce mistrzowskiej może znaleźć się nieparzysta liczba drużyn. Nie wiadomo jaką decyzję podejmie wówczas UEFA, prawdopodobnie w drodze losowania jedna drużyna awansuje dalej bez gry.

IV. Symulacja

* - obrońca trofeum
czarne - drużyny, które nie zapewniły sobie jeszcze gry w danych rozgrywkach
pomarańczowe - drużyny, które zapewniły sobie grę w danych rozgrywkach (LM lub LE) ale nie wiadomo od której rundy
zielone - drużyny, które zapewniły sobie grę w danej rundzie

Liga Mistrzów (runda wstępna - mistrzowska) - 26 i 29 czerwca (turniej w Gibraltarze)
(Losowanie - 12 czerwca)


Liga Mistrzów (I runda eliminacyjna - mistrzowska) - 10/11 i 17/18 lipca
(Losowanie - 19 czerwca)


Liga Mistrzów (II runda eliminacyjna - mistrzowska) - 24/25 lipca i 31 lipca/1 sierpnia
(Losowanie - 19 czerwca)


Liga Mistrzów (II runda eliminacyjna - niemistrzowska) - 24/25 lipca i 31 lipca/1 sierpnia
(Losowanie - 19 czerwca)


Liga Mistrzów (III runda eliminacyjna - mistrzowska) - 7/8 i 14/15 sierpnia
(Losowanie - 23 lipca)


Liga Mistrzów (III runda eliminacyjna - niemistrzowska) - 7/8 i 14/15 sierpnia
(Losowanie - 23 lipca)


Liga Mistrzów (IV runda eliminacyjna - mistrzowska) - 21/22 i 28/29 sierpnia
(Losowanie - 6 sierpnia)


Liga Mistrzów (IV runda eliminacyjna - niemistrzowska) - 21/22 i 28/29 sierpnia
(Losowanie - 6 sierpnia)


Liga Mistrzów (faza grupowa)
(Losowanie - 30 sierpnia)
Liga Europy (runda wstępna - niemistrzowska) - 28 czerwca i 5 lipca
(Losowanie - 12 czerwca)


Liga Europy (I runda eliminacyjna - niemistrzowska) - 12 i 19 lipca
(Losowanie - 19 czerwca)


Liga Europy (II runda eliminacyjna - niemistrzowska) - 26 lipca i 2 sierpnia
(Losowanie - 19 czerwca)


Liga Europy (II runda eliminacyjna - mistrzowska) - 26 lipca i 2 sierpnia
(Losowanie - 19 czerwca)


W II rundzie eliminacyjnej mistrzowskiej rozstawione będą drużyny, które odpadają w I rundzie eliminacji Ligi Mistrzów

Liga Europy (III runda eliminacyjna - niemistrzowska) - 9 i 16 sierpnia
(Losowanie - 23 lipca)


Liga Europy (III runda eliminacyjna - mistrzowska) - 9 i 16 sierpnia
(Losowanie - 23 lipca)


W III rundzie eliminacyjnej mistrzowskiej rozstawione będą drużyny, które odpadają w II rundzie eliminacji Ligi Mistrzów

Liga Europy (IV runda eliminacyjna - niemistrzowska) - 23 i 30 sierpnia
(Losowanie - 6 sierpnia)


Liga Europy (IV runda eliminacyjna - mistrzowska) - 23 i 30 sierpnia
(Losowanie - 6 sierpnia)


W IV rundzie eliminacyjnej mistrzowskiej rozstawione będą drużyny, które odpadają w III rundzie eliminacji Ligi Mistrzów

Liga Europy (faza grupowa)
(Losowanie - 31 sierpnia)
LEGENDA: W poszczególnych kolumnach znajdują się kolejno: drużyna, federacja, współczynnik klubowy oraz runda, od której drużyna zaczyna grę.
Rozwinięcie skrótów: LM - Liga Mistrzów, LE - Liga Europy, Q1 - I runda eliminacyjna, Q2 - II runda eliminacyjna, Q3 - III runda eliminacyjna, Q4 - IV runda eliminacyjna, G - faza grupowa.
Kody krajów: ALB - Albania, AND - Andora, ARM - Armenia, AUT - Austria, AZE - Azerbejdżan, BEL - Belgia, BIH - Bośnia i Hercegowina, BLR - Białoruś, BUL - Bułgaria, CRO - Chorwacja, CYP - Cypr, CZE - Czechy, DEN - Dania, ENG - Anglia, ESP - Hiszpania, EST - Estonia, FIN - Finlandia, FRA - Francja, FRO - Wyspy Owcze, GEO - Gruzja, GER - Niemcy, GIB - Gibraltar, GRE - Grecja, HUN - Węgry, IRL - Irlandia, ISL - Islandia, ISR - Izrael, ITA - Włochy, KAZ - Kazachstan, KVX - Kosowo, LIE - Liechtenstein, LTU - Litwa, LUX - Luksemburg, LVA - Łotwa, MDA - Mołdawia, MKD - Macedonia, MLT - Malta, MNE - Czarnogóra, NED - Holandia, NIR - Irlandia Północna, NOR - Norwegia, POL - Polska, POR - Portugalia, ROU - Rumunia, RUS - Rosja, SCO - Szkocja, SMR - San Marino, SRB - Serbia, SUI - Szwajcaria, SVK - Słowacja, SVN - Słowenia, SWE - Szwecja, TUR - Turcja, UKR - Ukraina, WAL - Walia.

MM. - 20 kwietnia 2018, 15:33:02 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Macie nowa symulacje

orzeszek - 20 kwietnia 2018, 15:34:33 - *.centertel.pl
no to hop! oby jeden polski klub zagrał w w fazie grupowej LE.

Kapeć - 20 kwietnia 2018, 15:35:29 - *.dynamic.kabel-deutschland.de
Krótko mówiąc. Byliśmy w pupie z pucharami, a teraz jesteśmy już w ciemnej pupie
PS. Wycofajmy się. Będzie mniej wstydu.

mM - 20 kwietnia 2018, 15:41:29 - *.dynamic.chello.pl
Ale pierdół, tak jak ten wasz nieslynny 1 %

Borubar - 20 kwietnia 2018, 15:41:33 - *.146.100.82.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Świetna symulacja i wszystko bardzo profesjonalnie zrobione. Tylko po co to wszystko robić i wkładać w to ciężką pracę, skoro taka Legia odpadnie w przedbiegach z albańskimi pasterzami, przynosząc jednocześnie wstyd wszystkim Polakom. UEFA powinna nas zawiesić i w ten sposób oszczędzili by nam wstydu. Mnie poziom Legii w pucharach obraża jako polaka.

nie chce m - 20 kwietnia 2018, 15:44:19 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Orzeszek chyba jak ty bedziesz gral na prej sterszyn

Andy - 20 kwietnia 2018, 15:45:25 - *.centertel.pl
Zasadniczo... Jeśli Lech zostanie mistrzem ma jakieś tam szanse na LE, Legia ma szanse zarówno będąc mistrzem, jak i nie będąc nim. Potrzebne są tylko szczęśliwe losowania, dobra forma i porządek w tych zespołach. A, o ile pierwszym decyduje matematyka, to pozostałe 2... aktualnie są trudne do uwierzenia. Przecież w Legii mamy kompletny bałagan, Lech, bez mistrzostwa na LE nie ma żadnych szans, a i losy Bjelicy i jego liderów są niepewne... Niemniej, gorzej niż w tym roku nie będzie... Chyba.

BorubarNo1 - 20 kwietnia 2018, 15:46:10 - *.189.114.237
Kibiców Ruchu Chorzów można zmieścić w 5 autobusach marki ikarus. Lech wejdzie Do LM a Legia spadek. pewne info.

fansport - 20 kwietnia 2018, 15:50:13 - *.dynamic.chello.pl
poza legią, nikt z naszych nie ma większych szans na przejście jednej, góra, ze dwóch rund, w każdym bądź razie, na jesieni już nikogo poza nią nie będzie, choć wolałbym się mylić, bo kibicuje wszystkim naszym klubom w rozgrywkach europejskich.

Stinger - 20 kwietnia 2018, 15:51:29 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
Wreszcie nowa symulacja - ile ja na to czekałem.
Teraz można analizować i śledzić te wszystkie wyniki.

Ausyajj - 20 kwietnia 2018, 15:51:45 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Po co wy co roku tutaj pisziecie jak to sie nie sprawdza, Legia jest tutaj sklasyfikowana do 2 koszyka fazy grupowej LE a nawet nie wiadomo czy zagraja w pucharach bo jak przegraja final z arka i w lidze mie znajda sie na podoum to moga ogladac polskie zespoly w telewizorze.

Zajmon Leg - 20 kwietnia 2018, 15:53:59 - *.146.237.122.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
@Borubar
To może niech Pogoń zastąpi Legie to napewno lepiej wypadnie! a zapomniałem że Pogoń jeszcze może spaść.

? - 20 kwietnia 2018, 16:02:16 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
czy mi się zdaje czy nie widzę Arki w symulacji? 90 minut już chyba wie kto zdobędzie PP.

Golbi - 20 kwietnia 2018, 16:15:07 - *.dynamic-zab-01.vectranet.pl
Lech jako mistrz jest jedyną szansą na 2 drużyny w grupowej LE ścieżkę mistrzowską eliminacji ma prostszą a Legia ma rozstawienie. I potem wejściu do fazy grupowej Lech musi walczyć o współczynnik 11,000 po sezonie byłby idealny pytanie czy możliwy

mefiu - 20 kwietnia 2018, 16:23:42 - *.246.136.30.rev.vline.pl
siema włączam się aktywnie do dyskusji.
Powiem tak znów kawał dobrej roboty zrobili.
Niby nowe zasady ale dla nas to zrobili prostą drogę do Ligi Europejskiej. A chodzi mi o Mistrza Polskim bo nawet jak już odpadną z eliminacji do Ligi Mistrzów to potem są dla nas osobne drabinki i tam nie mają dużo zespołów od nas wyższego współczynnika i praktycznie w każdej jesteśmy wyżej rozstawieni. Tylko nie Lech no i Jagiellonia jeśli by zdobyła Mistrzostwa ( w szczerze w to wątpię ). Bardziej Lech czy Legia.
Wracając do Lech no to już w ostatniej drabince tylko 3 zespoły muszą odpaść więc myślę że na spokojnie to się zdarzy.

Ff - 20 kwietnia 2018, 16:23:59 - *.206.204.21
Za Wisłę P. Mam nadzieję że będzie Arka Gdynia.

heloł - 20 kwietnia 2018, 16:27:22 - *.dynamic-zab-04.vectranet.pl
Właśnie to, że teraz wszyscy mówimy że jesteśmy w ciemnej dupie z pucharami to powoduje że są większe szanse

Golbi - 20 kwietnia 2018, 16:28:28 - *.dynamic-zab-01.vectranet.pl
? symulacja Arki podobno do Jagielloni i Płocka a w kolejnych rundach się nie mieści :D
Potrzebujemy stałych drużyn w LE by sobie może cos więcej ugrały niż to 4,025. Najlepiej mieć 5-6 "pucharowiczów". Legia, Lech co sezon i do tego Arka, Jaga i jakieś dwa jeszcze najlepiej Wisła Kraków i Lechia no może 7 Śląsk Wrocław czy Górnik Zabrze. Płock nie ma stadionu na puchary

herhor - 20 kwietnia 2018, 16:33:01 - *.odramedia.pl
Te reformy to jest śmiech na sali. Może niech rozgrywki Ligi Mistrzów i Ligi Europy będą tylko dla wybranych z 4-5 krajów? Po co robić te eliminacje dla słabszych lig? Ostatnie sezony pokazują że jakby te teoretycznie silniejsze kluby miały taką ścieżkę jak polskie czy czeskie to połowa z nich odpadłaby w eliminacjach (w ostatnim sezonie chociażby PSV, Ajax, Bordeaux, Galatasaray, Fenerbahce). I co w związku z tym robi UEFA? Daje tym bogatym klubom jeszcze więcej miejsc w pucharach bez eliminacji, żeby przypadkiem nie odpadły w przedbiegach. Brawo, tym sposobem na pewno wyrównamy poziom piłki w Europie.

Xxx - 20 kwietnia 2018, 16:34:30 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Wisla plock ma stadion na puchary miast targowych, a legia lech to moga sobie pograc o lm na plej stejszyn

Golbi - 20 kwietnia 2018, 16:35:44 - *.dynamic-zab-01.vectranet.pl
Ani Jagielloni ani Płocka nie będzie w LE. Nie wierzy że Jaga chce walczyć o podium i przegrywa 3 mecz z rzędu i 4 z ostatnich 5.

Witkowski - 20 kwietnia 2018, 16:47:20 - *.centertel.pl
@herhor
Nie łudź się, że UEFA ma interes w wyrównywaniu szans. Jest wręcz przeciwnie – robią wszystko, żeby iść na rękę najmożniejszym, byleby tamci nie stworzyli jakiejś odrębnej superligi. W zamian za to UEFA rozdaje słabszym „ochłapy” w piłce reprezentacyjnej, takie jak gwarancja miejsca dla drużyny z Ligi Narodów D. A tam, gdzie chodzi o prawdziwe pieniądze, tam UEFA kłania się bogaczom w pas...

Znany - 20 kwietnia 2018, 16:49:32 - *.adsl.inetia.pl
do Borubar Legii przydarzył się jeden słabszy sezon w Pucharach od sezonu 2012/13 a tak regularnie grali w fazie grupowej europejskich Pucharów z różnym skutkiem ale jednak grali a inne kluby ? lipiec sierpień i pocałunek śmierci a Legia potrafiła grać dalej może nie w tym sezonie ale jakoś Legia nie przynosiła wstydu Polsce bo grała w grupowych fazach w Europie a nawet czasami na wiosnę w Lidze Europy także mamy im co zawdzięczać nie zawsze szło dobrze oczywiście eksperci zaraz mi powiedzą że 0-6 Dortmund ale takiemu BVB potrafili strzelić 4 bramki co prawda stracili sami 8 ale samo to że Legia przełamała klątwę Ligi Mistrzów po 20 latach to było coś i remis z Realem 3-3 także Legia raczej wstydu nie robi raczej inne ekipy robią to odpadając z egzotycznymi ekipami

Prazanin - 20 kwietnia 2018, 17:05:12 - *.play-internet.pl
@ Borubar.....a pamietasz taki zespol z Islandii Fylkir??to dopiero byl przypal

BI - 20 kwietnia 2018, 17:10:37 - *.centertel.pl
Ależ Witkowski niech tak się stanie. Niech najmożniejsi zrobią jakąś swoją superligę. Niech zrobią zamknięte towarzystwo na wzór NBA i niech wypieprz... z Ligi Mistrzów. Bo sytuacja gdzie na 32 miejsca bez kwalifikacji wchodzi 26 zespołów, a 44 mistrzów walczy o 4 miejsca to śmiech na sali.

kaka - 20 kwietnia 2018, 17:57:10 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
LE możemy mieć jedną ekipę, ale LM to śmiech na sali. To już lepiej zrobić 64 ekipy i bez eliminacji :P

fansport - 20 kwietnia 2018, 18:00:34 - *.dynamic.chello.pl
wisła płock może w pucharach zagrać na narodowym, do stolicy z płocka jest blisko, godzina drogi najwyżej.

fd - 20 kwietnia 2018, 18:15:03 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Jakby Legia i Lech były w dobrej formie, to oba w fazie grupowej LE, a Legia może by wyszła z grupy LE, ale w obecnej padace to wszystkie zespoły nie dostaną się do żadnej grupy.

zks - 20 kwietnia 2018, 18:15:21 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Gra Wisła Płock a Płock to miasto.
Wzgorze Tumskie od dziś jest pomnikiem historii

maxs8 - 20 kwietnia 2018, 18:38:41 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Uchowaj Boże żeby Wisła P nie grała w pucharach

maxs8 - 20 kwietnia 2018, 18:39:52 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Oby był replay drużyn z poprzedniego sezonu .!!

Jesa - 20 kwietnia 2018, 18:55:32 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Powiedzcie ale tak sczerze ktos wam za to placi za te wpisy ze tutaj jest juz tyle komentarzy? Po co wy sie wypowiadacie, chce wam sie pisac ?

wuj - 20 kwietnia 2018, 19:00:29 - *.adsl.inetia.pl
Reforma tragedia - rozgrywki 4 najlepszych lig plus pare przystawek. Co rok bedzie barca real atletico bayern borussia schalke juve milan inter manu mancity chelsea i tak w kolo macieju przez najbliższe 10 lat

tombas222 - 20 kwietnia 2018, 19:24:59 - *.dynamic-ra-01.vectranet.pl
Czy UEFA coś zmieniła czy od początku z rundy preeliminacyjnej Ligi Mistrzów miały awansować 2 drużyny? Bo z tego co kojarzę to tam będzie mini turniej, z którego awansuje tylko zwycięzca.

ziomo19 - 20 kwietnia 2018, 19:39:19 - *.static.edata.net.pl
Co tak późno z tą symulacją w tym sezonie????????

fansport - 20 kwietnia 2018, 19:39:56 - *.dynamic.chello.pl
uefa tak zmieniła, żeby wielkim było lepiej, a maluczkim gorzej, równie dobrze mogli oddzielną ligę utworzyć.

MM. - 20 kwietnia 2018, 19:42:49 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Wuj: Co ty myslales? To sa najlepsze europejskie zespoly co roka graja o wygranie Champions League ze oni dotra do cwiercfinalu czy polfinalu LM to wiecej kasy zostana jaki budzet ma najbogatsza polska druzyna Legia Warszawa! Na poczatku XXI wieku Wisla Krakow mogla wygrac rozgrywki europejskich pucharow czy tak nie dawno Legia zagrala 4 razy w fazie grupowej LE i pare razy z grupy wyszla tez wspolczynnik i kase mieli! Wisla i Legia jakby swo budzetem lepiej sie zaprezentowali to by co roku grali w LM! Jezeli polskie zespoly chca kupowac bezcennych zawodnikow z zagranicy niz postawic na mlodziez to bedziemy odpadali w kwalifikacjach i z roku na rok bedzie trudnuej awansowac do grupy. Lech sprzedal za grosze Roberta Lewandowskiego a za niego kupil bezcennego zawodnika.

devlieger - 20 kwietnia 2018, 19:55:26 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Fakty są takie, że brak Mistrzostwa dla Legii to w tym sezonie jedyna realna szansa na dwa zespoły w pucharach jesienią. Legia ze swoim rankingiem (i trenerem) ma szanse zagrać w LE przechodząc przez wymagające i rozbudowane kwalifikacje. Czego niestety nie można powiedzieć o Lechu i Jagielloni, bez rozstawienia potrzebowałyby masy szczęścia w losowaniu i wysokiej formy sportowej. Natomiast jeżeli chodzi o kwalifikacje LE ze ścieżki mistrzowskiej - tutaj Lech miałby już spore szanse się przebić. Fajnie, że losowania aż do końca będą przed zakończeniem rund - jest to niewątpliwie jakiś przywilej dla zespołów z niskim współczynnikiem. Jednak nawet w takim układzie Legia czy Lech mają naprawdę małe szanse na awans do LM więc nawet o tym nie wspominam. Owszem, te szanse nie są zerowe. Bo przecież PSV czy Salzburg to nie Real i Barcelona sprzed reformy Platiniego. Tyle, że teraz mamy 4 rundy kwalifikacji, a i Mistrz Polski dzisiaj znaczy niestety na arenie europejskiej mniej niż 10-15 lat temu. Pożyjemy zobaczymy, jak zwykle będą emocje (i o to chodzi). Cytując klasyka: "We will say what time will tell".

MM. - 20 kwietnia 2018, 20:04:44 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Wisla Krakow jak w latach 90-tych grala grala w nizszej lidze to prezesen Wisly zostal Cupial. Wisla wtedy byla w rozsypce danego roku gdy nie miala kasy by wzmocnic zespol stawuala na mlodziez. W 95 czy 96 roku Wisla powrocila z tymi zawodnikami do 1 ligi (teraz Ekstraklasa). 2-3 lata zawodnikami w skladzie Wisla powoli zbudowala druzyne! Jest koniec XX wieku a pocxatek XXI wieku Wisla

MM. - 20 kwietnia 2018, 20:15:34 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Wisla co roku zdobyla tytuly mistrza Polski. Trzy lata poznuej Wisla miala druzyne ktora mogla wygrac rozgrywki PUEFA! Jezeli droga do LM by wygladala jak w ostatnich latach to Wisla tam co roku by grala w LM! Wtedy Wisla wprowadzila z wielka Barcelona 3:2 po 30 minutach, ale przegrala 4:3, a na wyjezdzie przegrala 1:0. Wtedy Wisla grala rowny z rownym z Barcelona. Esperci ostrzegali to co zrobjla Wiska w 2003 nie zrobi tego sanego przez nastepnych 20 lat zaden polski zespol.

fansport - 20 kwietnia 2018, 20:30:11 - *.dynamic.chello.pl
wisła, gdyby nie odpadała z panathinaikosem i z nikozją, grałaby już dwa razy w lidze mistrzów, ale się tak nie stało, potem była wyprzedaż zespołu, zmiana trenera i znów próby zawojowania europy, a jak się to kończyło, napisałem wyżej, na pewno nasz kraj ma kilka zespołów, które dobrze prowadzone, miałyby szanse coś w pucharach ugrać, gdyby oczywiście były dobrze prowadzone.

. - 20 kwietnia 2018, 21:57:04 - *.dynamic.gprs.plus.pl
@?: Bo założone jest to, że puchar wygra drużyna, która jest najwyżej w lidze... To tak, jakbyś się zapytał, czy 90minut wie, kto wygra Puchar Rosji, bo nie widzisz w symulacji Awangardu Kursk (drugoligowca, który doszedł do finału).
@mefiu: Paradoksalnie najbardziej prawdopodobne jest, że jeśli już 3 drużyny odpadną, to te z miejsc 1, 2, 4 . BATE, Dinamo i Malmo ostatnio w pucharach wyróżniają się, ale in minus.
@Znany: Jeszcze Lech w sezonie 15/16, gdzie w LE ugrali więcej pkt niż Legia. A gdyby nie Cierzniak, to może i Legia ugrałaby punkt w Dortmundzie...
@tombas222: Tylko, że muszą nastąpić przesunięcia, jeżeli Real i Atletico wygrają LM i LE, i jednym z nich będzie pewnie też wpuszczenie finalisty (albo nierozegranie finału w ogóle).
@ziomo19: To nie maciejko późno zrobił symulację, a sezon kończy się wcześniej ze względu na MŚ ;). Rok temu symulacja była 17 kwietnia.
@MM.: I znów się zaczyna... Stawianie na młodych nic by nie pomogło, bo nie ma szkolenia, a Lech nie przetrzymałby Lewego u siebie, bo naciskałby na transfer...
@devlieger: Mistrz Polski znaczy mniej niż 10 lat temu? Polska liga jest obecnie 21. w Europie, 10 lat temu była... 25. w Europie. Bardzo podobnie. Nawet trochę lepiej wychodzi obecnie.
@MM.: Jeszcze zaśpiewaj hymn Wisły i będzie komplet... Skoro mówisz, że tak wspominasz Wisłę, bo miała sukcesy, to czemu nie wspominasz sukcesów np. Górnika?

. - 20 kwietnia 2018, 21:59:14 - *.dynamic.gprs.plus.pl
@Redakcja, @maciejko: Infonet Tallinn już nie istnieje, połączyli się z Levadią. Liderem na Malcie jest Valletta, nie Balzan, a w Bośni Zrinjski, nie Zeljeznicar.

maciejko - 20 kwietnia 2018, 22:23:35 - REDAKCJA
. - Balzan jest liderem na Malcie, tam ogólnie decydują mecze bezpośrednie. Jeśli jednak pierwsza dwójka będzie miała taką samą liczbę punktów, to będzie baraż o mistrza.

Murphy - 20 kwietnia 2018, 22:59:11 - *.dynamic.chello.pl
Zobaczymy czy fatalna postawa Legii w pucharach w ubiegłym sezonie to tylko wypadek przy pracy, czy początek zjazdu, takiego jak zaliczył Lech Poznań, który teraz jest w czarnej D.
Życzyłbym sobie dwóch ekip w pucharach, ale to marzenie ściętej głowy. Jak Legia awansuje będzie dobrze.
Tyle że na tym to długo nie pociągniemy. Bo i Legii, tak jak w ubiegłym sezonie będą się wpadki zdarzać. A jak się będą zdarzać. To będzie oznaczało że ranking krajowy będzie leciał w dół, i puchary trzeba będzie zaczynać coraz wcześniej.

Kongo - 20 kwietnia 2018, 23:01:08 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Ten kto odpada w I rundzie el. LM spada do II rundy el. LE dobrze rozumiem?

Witkowski - 21 kwietnia 2018, 0:07:48 - *.centertel.pl
@Kongo
Tak, trafia do II rundy „niemistrzowskiej” eliminacji LE (I rundy zresztą nie ma).

asd - 21 kwietnia 2018, 2:32:20 - *.centertel.pl
@Witkowski. Trafiają do 2 rundy mistrzowskiej, a nie niemistrzowskiej.

Mariuszek - 21 kwietnia 2018, 6:27:21 - *.adsl.inetia.pl
Do maciejko... Chłopie. Chciałbym Ciebie poznać!!! Szacunek!!!!! Oto facet, który kocha piłkę...

Daniel - 21 kwietnia 2018, 11:57:53 - *.dip0.t-ipconnect.de
W Lidze Europy takie firmy wystąpią, że palce lizać. Nasi powinni trawę gryźć, żeby dostąpić zaszczytu i stworzyć sobie możliwość gry z takimi tuzami.

Franco - 21 kwietnia 2018, 12:38:25 - *.ssp.dialog.net.pl
Przecież PSV startuje od III rundy eliminacyjnej mistrzowskiej, a nie od IV
Lipa

WKS - 21 kwietnia 2018, 13:14:12 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Dlaczego jak np Ajax odpadnie w 3 rundzie ścieżki niemistrzowskiej LM to nie idzie do 4 rundy LE niemistrzowskiej tylko od razu do fazy grupowej? Tak samo Slavia Praga czy CSKA Moskwa?

@WKS - 21 kwietnia 2018, 13:22:31 - *.centertel.pl
Bo tak to ustalila UEFA ze drużyny z 3 rundy ida od razu do fazy grupowej https://kassiesa.home.xs4all.nl/bert/uefa/AccessLi
st2018.html

Animus - 21 kwietnia 2018, 13:36:09 - *.luteklan.pl
@Franco PSV jest pierwsze na liście, które zyska jeśli powstaje miejsce, a skoro zwycięzca LM/LE ma zapewniony awans, no to zostaje miejsce.

Kongo - 21 kwietnia 2018, 13:44:40 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Jak dla mnie ten system to dno o wiele gorszy od poprzedniego, ale to tylko moja opinia.

Kaker - 21 kwietnia 2018, 14:04:25 - *.146.32.152.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Fajna stymulacja!

fansport - 21 kwietnia 2018, 14:19:56 - *.dynamic.chello.pl
im więcej uefa grzebie w tym systemie, tym mniej ten system jest czytelny dla zwykłego kibica, a tym samym cała ta zabawa traci na atrakcyjności.

Taka Prawd - 21 kwietnia 2018, 15:05:49 - *.dynamic.chello.pl
Szybko poodpadamy z tych pucharów.... sierpień nie minie i nikt już nie będzie grał dalej.....no może Legia pozostanie ale to MOŻE.
A teraz jak coś powygrywają na krajowym podwórku to będzie wśród kibiców, w mediach szał, fety i określenia: super, wielki/a, KKS, Jaga, Wisła, Legia a za chwilę zderzenie z rzeczywistością.

Kaszub - 21 kwietnia 2018, 15:10:46 - *.mbb.telenor.dk
Pytanie
W przypadku gdy Legia bedzie Mistrzem Pl i rowniez zdobrdzie PP . Czy ARECZKA rowniez zagra w LE ??
Z Pozdrowieniami
Kaszub

maciejko - 21 kwietnia 2018, 15:51:26 - REDAKCJA
Kaszub - Nie, finaliści krajowych pucharów nie otrzymują już prawa gry w pucharach. Zagra następna drużyna z ligi.

Witkowski - 21 kwietnia 2018, 16:20:51 - *.centertel.pl
@asd
Oczywiście, przepraszam.

Jesa - 21 kwietnia 2018, 16:57:33 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Przez to ze Legia odpadla dwukrotnie po kompromitacji w pucharach przed roku odpadajac z Astana i sheriffem, Jaga odpadla z Qabala, Lech z Utrchtem a Arka nie przeszla zadnej rundy to przez rok spadlismy z krajowego rakingu! Mistrz Polski rozpoczyna juz gre o LM od pierwszej rundy zawsze rozpoczynalismy od drugiej rundy, wicemistrz Polski rozpoczynal gre od 2 rundy teraz zaczyna od 1, zdobywlca pucharu polski rozpoczynala od 3 rundy teraz od 2 rundy.

Kibickrole - 21 kwietnia 2018, 17:10:15 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Dlaczego Real Madryt jest w kolorze czarnyn a nie zielonym??? Oni maja faze grupowa LM zapewniona to powinno byc w kolorze zielonym a nie czarnym

maciejko - 21 kwietnia 2018, 17:28:06 - REDAKCJA
Kibickrole - Real nie ma zapewnionej gry w LM, może być piąty w lidze.

Kibickrole - 21 kwietnia 2018, 17:45:06 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Ma LM zapewniona ma 15 punktow przewagi nad puatym w tabeli Betisem na 5 kolejek pezed koncem sezonu!

ptk - 21 kwietnia 2018, 17:55:36 - *.versanet.de
Nie ekscytujcie sie tak tymi pucharami, Jagielloni czy Legia czy Lech czy Arka.... to bez znaczenia kto bedzie grac z Polski, moze byc nawet Sandecja - to taki sam poziom, w ekstraklasie kazdy moze wygrac z kazdym. Aktualnie zadna polska druzyna nie ma szans na awans do fazy grupowej. Jezeli jakas sie dostanie to bedzie to tylko CUD. Nie oszukujmy sie z czym na salony? Na pewno jak co roku po sezonie bedzie wyprzedaz najlepszych zawodnikow a za nich wezmie sie nowych i jakos to bedzie. Zeby grac w pucharach trzeba sie wzmacniac a nie oslabiac. Fajnie byloby zobaczyc polskie druzyny ale grac powinni najlepsi.

maciejko - 21 kwietnia 2018, 18:43:01 - REDAKCJA
Kibickrole - ma 13 punktów przewagi nad Betisem, w jakąś złą tabelę patrzysz.

Kaszub - 21 kwietnia 2018, 20:42:24 - *.centertel.pl
Zatem sprawa jasna. Zadaniem Legii jest awans do fazy grupowej Ligi Europy. Jeśli Lech dojdzie do IV rundy eliminacji Ligi Europy to będzie sukces. Wisła Płock i Jagiellonia powinny awansować do II rundy eliminacji Ligi Europy.

devlieger - 21 kwietnia 2018, 21:02:52 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
@.
Miejsce w rankingu miejscem w rankingu ale nie mamy już dzisiaj takiej marki jaką była Wisła wtedy. I napisałem 10-15 lat temu, a nie 10. 14 lat temu mieliśmy 16 miejsce, 15 lat temu było 17. Jest wyżej? Oczywiście, że jest. Plus marka Wisły Kraków. Ale Ty oczywiście wybrałeś skrajność byle się uczepić.

tomc - 21 kwietnia 2018, 21:33:25 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
ta LM jakas kpina . Jakich mistrzow! tylko 6 ! zespołów ma szanse wejść z eliminacji . reszta z "urzędu". Liga milionerow nie zadnych mistrzow . Mistrzowoe się nie licza tylko kasa media i gra z urzędu a nie mistrzowie

. - 21 kwietnia 2018, 23:08:00 - *.dynamic.gprs.plus.pl
@maciejko: W takim razie zwracam honor co do Balzan.
@Franco: Jak Real i Atletico wygrają LM i LE, zwolnią się 2 miejsca w grupie i nastapią przesunięcia.
@Jesa: Z Astaną nie było żadnej kompromitacji. To klub, który wyniki w pucharach w ostatnich latach ma podobne do Legii (grupa LM i remisy z Atletico i Benficą, grupa LE x2 w tym wyjście z grupy i remis ze Sportingiem). Jaga z Gabalą (2x grupa LE) faworytem nie była, Lech z Utrechtem ze względu na ligę tego drugiego zespołu też nie. A po Arce trudno było oczekiwać czegokolwiek, a od awansu dzieliła ich minuta. A to, że zaczynamy od wcześniejszych rund to nie efekt spadku w rankingu, tylko reformy pucharów (spadliśmy tylko o 1 miejsce).
@Kaszub: Jakbyś tak przedstawił sprawę, to zadaniem Legii jest nawet awans do 1/16 :P.
Już sobie wyobrażam dwumecz Łudogorec-Lech i Januszy jadących po Lechu z powodu porażki.

. - 21 kwietnia 2018, 23:13:56 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Aha, jeszcze @devlieger: Wisła wcale nie miała marki większej niż dziś Legia. I zanim wyskoczysz na mnie z Sheriffem, to przypomnę dwumecze Wisły z Valerengą, Vitorią Guimaraes, Dinamem Tbilisi i Levadią. 12 i 11 lat temu też było gorzej niż dziś, więc mogłeś po prostu napisać "15 lat temu" i by się zgadzało.

LEON - 22 kwietnia 2018, 2:29:43 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Mieliśmy sporo szans na to żeby zaistnieć w pucharach ciekawe jak będzie teraz gdy znowu zrobi się trudno

dino(L) - 22 kwietnia 2018, 9:13:21 - *.vtelecom.pl
Chciałem tylko złożyć ukłony i wyrazy szacunku dla autora tej symulacji :-)

bat4ever - 22 kwietnia 2018, 10:56:41 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Liga Mistrzów ("n-ta" runda eliminacyjna - niemistrzowska). Już 20 lat zespoły, które nie zdobyły mistrzostwa swojego kraju grają w LM więc było przywyknąć jednak trochę dziwnie się czyta o ścieżce eliminacyjnej niemistrzowskiej do Ligi Mistrzów.

kacprowy - 22 kwietnia 2018, 12:12:05 - *.adsl.inetia.pl
ja tez nie liczę na dlugą przygodę w tych pucharach ale istotne jest aby polskie druzyne ugrały jak najwięcej w fazach eliminacyjnych do tego potrzebny jest fart w losowaniu i wygrane na wyjeżdzie jak by było 4-4.5 punkta to git bodajże Duńczycy ugrali kiedyś ponad 5-tkę

amphitheat - 22 kwietnia 2018, 14:44:23 - *.centertel.pl
To sie tak prostolinijnie , mówi czy pisze o naszym eksportowym futbolu: masz wszystko pod nosem i wystarczy kopnąć piłke w bramke. Ale weź mniej kontrakt na miliona i zeby Ci sie nie zachciało kupci na boisku akurat. Co powiedziec menedzerowi, ze zaniemoglo i chicalo zmiane po paru minutach , bo zapomnialo sie załatwić przed meczem ? Mozna sie znerwicować. bo jak jest druzyna, to nawet jak taki sie nie przygotuje to beda z Toba i pomogą , coś strzelą za Ciebie, wykopią . A tak wszystko na głowie jednej formacji- masażystki i piłkarza. W Polskiej lidze moze są kluby nizej , które tam mają jakieś większe ogarnięcie pojęcia o organizacji i klubu, ale , PZPN wymaga kosztów w licencje na duperele , które nie zarabiają i wszystkie nadzieje znikaja. Komfort kibicow, to tak, bo za widzami to wiecej sponsorow/inwestorow, ale reszta powinna operac sie na wspolpracy i tyle. Bez wlasnych innych rzeczy . A co moze PZPN-nie kazdy? zabierze sprawy marketingowe i dowali wiecej amatorszczyzny! I z tego karania (z przyczyny kibicow gosci wiecej niz miejsc dla przyjezdnych?)co kasuje "spolka" pana Kozminskiego & stowarzyszeni to przydalby sie VAR w pierwszej lidze, a nie luxusowe delegacje. Po co powiekszac estraklase - dla wiekszych kar ? Taka ESA to przyszłość komiczna . Ale cieszmy sie ,ze zylismy w lepszych czasach po dinozaurach nawet tylko teoretycznie kosmiczych , o zasięgu księzycowym , a nie tylko szos i nowszych trabantów chociaz to moze caly dorobek

Przemek - 22 kwietnia 2018, 16:38:33 - *.ejedrzejow.pl
Zgadzam się z @herhor, @Witkowski i @BI. Cała dzisiejsza piłka do niczego dobrego nie zmierza. UEFA i FIFA sprzedały się całkiem mamonie od ruskich bogaczy i szejków arabskich. W ostatnich latach wszystkie reformy i decyzje są złe. O Lidze Narodów na razie się nie wypowiadam, bo może to będą fajne rozgrywki wyjdzie w praniu.
Ale inne błędne decyzje, to po kolei:
- MŚ nigdy nie powinny zostać przyznane Rosji i Katarowi. Obie kandydatury kupione. Ponadto Rosja prowadzi wojnę hybrydową z całym Zachodem, zajęła Donbas (nie obchodzą mnie ukraińcy, ale okupacja to okupacja), próbuje odbudować wpływy w Europie Wschodniej, odpowiada pośrednio za zestrzelenie malezyjskiego samolotu pasażerskiego. Katar to inna kultura, szariat, zero sportowego klimatu, kraj wspierający cicho Isis i wyzyskujący robotników z Trzeciego Świata przy budowie stadionów.

Przemek - 22 kwietnia 2018, 16:39:52 - *.ejedrzejow.pl
Zgadzam się z @herhor, @Witkowski i @BI. Cała dzisiejsza piłka do niczego dobrego nie zmierza. UEFA i FIFA sprzedały się całkiem mamonie od ruskich bogaczy i szejków arabskich. W ostatnich latach wszystkie reformy i decyzje są złe. O Lidze Narodów na razie się nie wypowiadam, bo może to będą fajne rozgrywki wyjdzie w praniu.
Ale inne błędne decyzje, to po kolei:
- MŚ nigdy nie powinny zostać przyznane Rosji i Katarowi. Obie kandydatury kupione. Ponadto Rosja prowadzi wojnę hybrydową z całym Zachodem, zajęła Donbas (nie obchodzą mnie ukraińcy, ale okupacja to okupacja), próbuje odbudować wpływy w Europie Wschodniej, odpowiada pośrednio za zestrzelenie malezyjskiego samolotu pasażerskiego. Katar to inna kultura, szariat, zero sportowego klimatu, kraj wspierający cicho Isis i wyzyskujący robotników z Trzeciego Świata przy budowie stadionów.

Przemek - 22 kwietnia 2018, 16:41:34 - *.ejedrzejow.pl
Ciąg dalszy:
- Powiększenie MŚ do 48 zespołów. Kolejny debilizm.
- Skandaliczne reformy pucharów, co już zostało wspomniane wyżej. Liga Mistrzów stanie się rozgrywką czterech lig.
- Finansowe fair play okazało się bujdą. Rosną różnice między najbogatszymi klubami, a resztą. Największe kluby są zadłużone na miliony euro i nic, a gdy jakiś klub z Turcji czy innej Rumunii ma problemy finansowe to UEFA banuje go na kilka lat czasami.
- UEFA ugina się po presją rynków TV z innych kontynentów. Zwłaszcza z Azji Płd-Wsch. Np. granie w Hiszpanii meczów wcześnie w niedzielę, żeby Chińczycy mogli se je obejrzeć wieczorem. Reforma pucharów też jest chyba trochę tym podyktowana, gdyż Azjaci chcą oglądać tylko Reale i Bayerny, a nie Legię czy Łudogorca.
No i wiele innych problemów, które może mi umknęły tak na szybko. Bo ja generalnie nie lubię całej tej dzisiejszej komercji i kosmopolityzmu w piłce. Tak samo jak denerwuje mnie nadmiar obcokrajowców w naszej lidze. Jak można się identyfikować z klubem, gdzie wybiega dwóch Polaków. To że na Zachodzie to norma, że czasem nie ma krajowego zawodnika w wyjściowej jedenastce, to żaden dobry model do naśladowania.
Reasumując, można narzekać na poziom naszych klubów na arenie europejskiej, ale trzeba przyznać, że tymi idiotycznymi reformami UEFA mocno przyczynia się do tej farsy. No bo teraz to dla niektórych aż pięć rund kwalifikacyjnych. Ja sobie myślę, a niech to G-ileś tam robi swoją superligę, ciekawe jak długo kibice będą się tym jarać, że w kółko te same drużyny. W Koronie też ostatnio za mało Polaków wychodzi, dlatego lepiej postawić czasami na ręczną i przejść się na ręczną, na Koronę Handball, gdzie stawiają na wychowanków.

LECH - 22 kwietnia 2018, 17:22:06 - *.tel.tkb.net.pl
Bo Rosja, Katar czy inni mają środki, a nasz kraj stacza się na dno. Ciekawe dlaczego?

LECH - 22 kwietnia 2018, 17:23:10 - *.tel.tkb.net.pl
Bo Rosja, Katar czy inni mają środki, a nasz kraj stacza się na dno. Ciekawe dlaczego?

kacprowy - 22 kwietnia 2018, 18:06:53 - *.adsl.inetia.pl
@przemek ok ja sie zgadzam z tymi obcymi w lidze tylko kolego znajdż mi teraz w lidze 20 -tu naprawde zdolnych mlodych rodzynów ogladam lige i ich nie widac Niezgoda Gumny może jeszcze jeden gdzie ta reszta aha muszą jechac do przodu ile czasu trzy cztery pięć lat.Uwazam że tak jak wielu tu mówiło młodzi Tak niech się uczą i to nie wszyscy nie kazdy bedzie Lewandowskim ale Legia Lech szczególnie te dwa zespoły powinny kupować gości conajmniej ok 2mln euro dwóch trzech i pod nich musi byc ustawiona drużyna co kupiła ostatnio Legia dziadkow do orzechów to ma być skauting mistrza obraza dla fanów Legii ostatnio jestem pod wrazeniem Salzburga ja wiem człowiek od browaru ale co Mioduski człowiek od pijaru? czy powaznego biznesu

Kaszub - 22 kwietnia 2018, 18:49:50 - *.centertel.pl
do@Przemek - rozumiem Twój sposób myślenia, ale nie do końca zgadzam się z wnioskami. A kto broni Polsce by się znaleźć w tej pierwszej czwórce z Rankingu Krajowego UEFA? Z punktu widzenia kraju jest to jak najbardziej realne. Jak? Odpowiem jako laik ze wsi na Kaszubach.
Biorąc pod uwagę fakt, że piłka nożna bije na łeb popularnością na świecie wszystkie inne dyscypliny sportu - a największą popularność i rozgłos zyskuje się dzięki sukcesom w Pucharach Europejskich. Popularność będącą reklamą i oznaką prestiżu dla krajów i miast. Biorąc zatem to pod uwagę przyznać można z budżetu centralnego (grosze w skali państwa - a prestiż dla kraju w efekcie bez porównania większy) wynagrodzenie za punkty zdobyte do Klasyfikacji Krajowej UEFA. Na początek choćby 1 milion EURO za 1 punkt. To mega grosze w skali kraju. Zasady przyznawania punktów do Klasyfikacji Krajowej UEFA przypomnę: faza kwalifikacyjna Ligi Mistrzów i Ligi Europy UEFA: 1 punkt za zwycięstwo, 0,5 punktu za remis. Faza grupowa i pucharowa Ligi Mistrzów i Ligi Europy UEFA: 2 punkty za zwycięstwo, 1 punkt za remis. 4 punkty za awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów UEFA, 5 punktów za awans do fazy pucharowej Ligi Mistrzów UEFA, 1 punkt za awans do ćwierćfinału, półfinału oraz finału Ligi Mistrzów i Ligi Europy UEFA.
Oprócz tego przy zawieraniu z szejkami umów na dostawy ropy i gazu można by umówić się, że kupią jakiś znany klub w Polsce i będą grać nim na poziomie wyjścia z fazy grupowej Ligi Mistrzów. Szejkowie zapewne chętnie kupiliby jakiś klub - bo lubią piłkę nożną.

Kaszub - 22 kwietnia 2018, 19:39:56 - *.centertel.pl
do@Przemek - gdy zespół z Polski zagra w fazie grupowej Ligi Mistrzów w piłce nożnej i nawet nie wyjdzie z grupy i przegra wszystkie mecze grupowe to zainteresowanie tym będzie w Polsce powszechne, od losowo wybranych mieszkańców z ulicy wielkich miast po babcię zbierającą jagody w lesie na Kaszubach. Wszyscy będą oglądać.
A jeśli drużyna z piłki ręcznej wygra Ligę Mistrzów, to obawiam się, że oprócz ludzi z tego miasta skąd jest ta drużyna będących jej kibicami przeciętny zwykły człowiek z Polski raczej może tego nawet nie zauważyć. O powszechnym zainteresowaniu zapomnij. O Europie nawet nie wspomnę, mój szwagier z Francji nawet nie wie co to jest za dyscyplina.

MM. - 22 kwietnia 2018, 22:17:40 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Z większości tutaj osób chciało żeby czwartym zespołem zagrającym w pucharach była Wisła Kraków! Wisła Kraków dziś przegrala z Legią 1:0 i do czwartej Wisły Płock na 5 kolejek przed końcem sezonu traci 8 punktów! Dziś szansę na grę w pucharach dla krakowskiego zespołu zostały matematyczne, gdy zdobędą w 15 punktów to Wisła Płock może zdobyć 6 punktów, Górnik 9, Korona 11, Zagłębie 14, to pod warunkiem że Legia zdobędzie puchar Polski!

kibickrole - 22 kwietnia 2018, 22:47:46 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Dlaczego jest Real na czarno a nie na zielono? Oni mają już LM zapewniona mają 12 punktów przewagi nad piątym Betisem na 4 kolejki przed końcem sezonu, ale Real ma jeden rozegrany mecz mniej.

MM. - 22 kwietnia 2018, 23:02:51 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
W półfinałach tegorocznych europejskich pucharów mamy dwa hity! W LM zagrają Bayern z Realem, w drugim półfinale zagraja Roma z Liverpoolem, w LE hitem z pewnością będzie pojedynek Arsenalu która jest ich jedyna droga do LM ale w półfinale musi poradzić z Atletico, gry w el.LM będzie chciało ominąć Salzburg który zagra w półfinale z Marsylia które obecnie zajmuje w lidze francuskiej miejsce dające grę w fazie grupowej LE! Dla mistrza Polski najlepiej żeby wygrał LE Salzburg który zwycięzca LE gra w fazie grupowej LM!

. - 23 kwietnia 2018, 1:20:25 - *.dynamic.gprs.plus.pl
@Przemek: Terminarze ustala hiszpańska federacja, nie UEFA. A G14 już dawno nie istnieje.
@Kaszub: Płacenie nic by nie pomogło, bo nie chodzi o to, że kluby odpuszczają (choć czasami tak), tylko, że mają słabe umiejętności.
@MM.: Po raz n-ty powtarzam, że czy zagra Wisła Płock, czy Górnik, czy Wisła Kraków, nie będzie żadnej różnicy.
@kibickrole: Bo nie zaktualizowano jeszcze tego od soboty. Betis rzeczywiście nawet gdyby zrównał się punktami, przegra z Realem przez wyniki bezpośrednie.
@MM.: Salzburg LE nie wygra, niemożliwe.

Tommkaira - 23 kwietnia 2018, 10:45:26 - *.dyn.telefonica.de
Polskie kluby dostano po dupie i tyle ! Maks 3 Runde i koniec. Liga Ogórkowa ta Ekstraklasa !

Witkowski - 23 kwietnia 2018, 11:18:38 - *.centertel.pl
Kto broni Polsce znaleźć się w pierwszej czwórce Rankingu Krajowego UEFA? Teoretycznie nikt, w praktyce jest to ekstremalnie trudne nawet dla Rosji czy Portugalii.
UEFA już lata temu stworzyła (a teraz tylko "ulepsza") perpetuum mobile w postaci zasad obliczania rankingu i podziału miejsc w pucharach. W jaki sposób taka Barcelona miałaby wypaść z Ligi Mistrzów? To byłoby wydarzenie półwiecza. Kluby hiszpańskie czy angielskie zarabiają za darmo tyle punktów do rankingu krajowego, ile polskie mają np. po wygraniu 8 meczów w fazie grupowej lub 16 w eliminacjach...

Przemek - 23 kwietnia 2018, 14:14:51 - *.ejedrzejow.pl
Ja wiem, że terminarz La Liga wyznacza federacja krajowa, a nie UEFA, ale robią to pod chińskich widzów (mam na myśli te mecze o wczesnych porach). A co do reszty, takie mam poglądy i już. Jak tak pomyśleć, to można powiedzieć, że jestem zwolennikiem doktryny Against Modern Football.

kacprowy - 23 kwietnia 2018, 17:13:28 - *.adsl.inetia.pl
ja bym tam z tym Salzburgiem spokojnie Borussia bęcki Lazio bęcki.....

Corsar - 23 kwietnia 2018, 20:21:22 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Mnie europejskie puchary już nudzą. Śledzę tylko eliminacje, bo tam tylko nasze kluby grają. Od jakiejś dekady nie oglądam Ligi Mistrzów, bo toczysta komercja, korporacja i telewizyjne show na miarę amerykańskiego Wrestlingu. Wszystko jest ustawione pod oglądalnośc i kasę. Puchar UEFA był spoko, ale powoli zmierza w tym samym kierunku. Fakt, że u nas kluby są fatalnie zarządzane i szkolenie kuleje bardziej niż w takim Azerbejdżanie, czy Rumunii. Ale jednak da się nawet przy fatalnych warunkach treningowych odnieśc sukces, jesli wszystko ku temu zmierza i jest normalnośc. Ja bardziej żyję losowaniem niż kolejnym meczem w Europucharach. Tyle lat porażek, tyle lat kompromitacji, że już mnie ta zabawa nie bawi. Moim zdaniem ten rok będzie dla nas jeszcze bardziej bolesny, bo polskie kluby zaczną jeszcze wcześniej grac eliminacje i będą miały już od samego początku bardzo trudno. Nasz ranking krajowy leci na łeb, na szyję. Kiedyś Serbowie, Bułgarzy, Szkoci byli przed Nami. I gdzie oni są teraz? Tylko Szkocja ma odpowiedni potencjał, by wrócic na swoje dawne miejsce. A my się poziomem zbliżamy do Serbii i Bułgarii właśnie. I nie mówcie mi o Łudogorcach, czy Partizanach, bo to takie same marki jak Legia, czy Lech obecnie. Po prostu zmierzamy powoli do grona litwinów, czarnogórców i innych albań.

Kongo - 24 kwietnia 2018, 5:51:39 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Nie ma co wyrokować, zobaczymy jak przy tej zmianie wypadną polskie zespoły wiadomo, że pozytywnie nastawionym być się nie da, ale nie wiemy jak na tle europejskich wypadną ligi z podobnym potencjałem czyli Serbska, Bułgarska gdzie sytuacja jest podobna jak u nas czyli jest jeden zespół z przyzwoitym współczynnikiem i w miare dobrym zespołem. W Serbii na dzień dzisiejszy tylko Crvena Zvezda coś gra bo Partizan jest słabiutki. W Bułgarii wiadomo, że Ludogorets. Sporo jest lig gdzie potencjał w euro pucharach ma tylko jeden zespół, ale czasami zaskakuje reszta jak w przypadku Skandynawów. Ale to też jest poparte czystą grą z pasji gdzie to widać na boisku a raczej w Polskich klubikach liczy się pensja na czas a wyniki to już sprawa drugorzędna ... Ostersunds to jest zespół którego poczynania w obecnej edycji LE powinien pokazać każdy trener zespołowi który będzie przystępował do eliminacji. Dla Szwedów granie z bogatszymi od siebie zespołami już z jakąś rozpoznawalnością w europie to była duża nagroda a już awans do grupy to duży sukces patrząc na to kogo zostawili w pokonanym polu.

Stolper - 24 kwietnia 2018, 10:35:37 - *.28.168.135.zetnet.slupsk.pl
Najważniejsze że w piłce nożnej nie ma zdziczenia obyczajów - jak to jest w niektórych innych dyscyplinach. Wiadomo że chodzi o tzw. ,,dzikie karty" będące zaprzeczeniem reguł, zasad, ducha fair- play i sportu. Piłka nożna nie splamiła się nigdy ,,dzikimi kartami" i za to szanuję FIFA i UEFA. Wprowadzenie ,,dzikich kart" oznaczało by koniec tej dyscypliny.

Stolper - 24 kwietnia 2018, 10:40:27 - *.28.168.135.zetnet.slupsk.pl
Obecny system jest jaki jest- ale jest sprawiedliwy i równy dla każdego. Nikt nie broni Polsce zacząć grać lepiej niż Hiszpania i awansować w 5 lat na 1 miejsce w Rankingu Krajowym UEFA. Kiedyś po Heysel Anglia była wykluczona na ponad 5 lat z pucharów i spadła na ostatnie miejsce w Rankingu Krajowym. Po powrocie szybko wróciła na dawne miejsce- bo grali dobrze. I w tym jest cala tajemnica. Trzeba dobrze grać, nie odpuszczać żadnego meczu i nie filozofować.

Witkowski - 24 kwietnia 2018, 10:47:27 - *.centertel.pl
@Silver
Przykład Anglii jest wymowny, ale jednocześnie raczej kija wart, bo wtedy nie było tak absurdalnie rozwiniętego systemu wszelkich rozstawień, rozdawania miejsc bez gry, 128 rund eliminacyjnych itd. Ale co do dzikich kart zgoda, choć tym razem było już chyba blisko.

Słupsk - 24 kwietnia 2018, 12:28:30 - *.multimo.pl
Mamy okazję w tym sezonie. Legia ma dojść do 1/8 Ligi Europy. Lech do fazy grupowej Ligi Mistrzów, a Jagiellonia i Wisła Płock do fazy grupowej Ligi Europy. I będzie awans w Rankingu Krajowym o parę miejsc.

Mariupol - 24 kwietnia 2018, 14:18:16 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Podbijam pytanie tombas222 - na jakiej zasadzie działa runda wstępna? Według rozpiski do 1 rundy eLM wchodzą dwie drużyny (2 pary - mecz i rewanż), a według pierwotnego planu (i angielskiej wikipedii) tylko jedna z czterech drużyn (półfinały i finał). Czy to możliwe żeby stąd wzięła się ta późniejsza ewentualna nieparzysta liczba drużyn w II rundzie mistrzowskiej eLE?

Krzychu - 24 kwietnia 2018, 14:36:28 - *.dynamic.gprs.plus.pl
@Redakcja Mam taką uwagę. Podaliście Lyon jako drużynę grającą w fazie grupowej Ligi Mistrzów przy obecnym stanie rzeczy. Natomiast są oni teraz na 3 miejscu w lidze a to według mojej wiedzy nie daje pewnego miejsca w grupie LM. Liga francuska ma taki sam przydział miejsc jak rosyjska tj. 5-6 miejsce w rankingu krajowym. Więc 3 drużyna w minionym sezonie ligowym powinna grać od 3 rundy kwalifikacyjnej LM dla niemistrzów.

devlieger - 24 kwietnia 2018, 15:50:35 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
@Kongo
Słabiutki Partizan grał w tym sezonie w 1/16 LE. Co do Ostersunds pełna zgoda. Dlatego nie popieram tych, którzy mówią, że już przegraliśmy ten sezon. Z każdym się da wygrać tylko trzeba wiedzieć jak. Nikt przecież nie mówi, że jesteśmy faworytami. Ja za to mówię, że nie opłaca się przegrywać meczu przed wyjściem na murawę. Mówisz o Ostersunds a ja podam jeszcze świeższy przykład: Roma vs Barcelona. "Eksperci" bezwzględnie widzieli Barcelonę w półfinale.
@Krzychu
O ile się nie mylę to 3 drużyna z Francji zagra bezpośrednio w LM jeżeli zwycięzca LE zakwalifikuje się do LM z rozgrywek ligowych. W symulacji przyjęto, że LE wygra Atletico (jako zespół z najwyższym współczynnikiem) które już zapewniło sobie awans do LM.

tyhc - 24 kwietnia 2018, 19:19:02 - *.jmdi.pl
Odnośnie nowej reformy, to dla polskiego kibica nie zmieniło się zbyt wiele. Od spotkań Wisły z Barceloną chodziło o to by uniknąć tych właśnie galaktycznych tuz i to zostało podtrzymane. Jeden z większych problemów to wydłużenie czasu trwania tych eliminacji z 3 do 4 rund (dla polskiego zespołu). Wszystko się rozegra w okienku transferowym, jeśli Legia i Lech zrobią wyprzedaż rundy numer I i II będą jak o życie. W przypadku poważnych wzmocnień może być różnie. Teoretycznie najmocniejsze dla Lecha zespoły w LM to Łudogorec, Salzburg i PSV Eindhoven to zespoły z którymi można nawiązać walkę. Dlatego analizowanie symulacji teraz jest bez sensu. Pierwsze dni lipca przyniosą odpowiedź w którą stronę idziemy. Nie bez znaczenia będzie też zły występ Polski na MŚ i szybki powrót zawodników stanowiących trzon w swoich klubach.

MM. - 24 kwietnia 2018, 22:12:53 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Nie wolno porównywać Ostersunds dla polskich zespołów, bo Ostersunds zrobił inne postępy niż nasze polskie zespoły! Ostersunds przede wszystkim na grę w pucharach zostawił swoje największe gwiazdy, nasze zespoły które zagrają w pucharach sprzedawaja największe gwiazdy, a za ich kupują bezcennych zawodników, bo żyjemy w Polsce - w tym kraju liczy się tylko kasa bo Polacy to są złodzieje.

. - 25 kwietnia 2018, 1:11:25 - *.dynamic.gprs.plus.pl
@Słupsk: Pomarzyć zawsze można... Realnie niemożliwe.
@Mariupol: Zdaje się, że już to pisałem, ale nieważne. Jest to tak przedstawione, gdyż muszą nastąpić przesunięcia, gdy Real i Atletico wygrają LM i LE (zwolnią się 2 miejsca w fazie grupowej).
@Krzychu: Jak wyżej... Niby tacy obeznani jesteście w temacie europejskich pucharów, a nie wiecie, że pierwotny plan NIGDY nie jest realizowany, bo następują przesunięcia, gdyż LM (a czasami i LE) wygrywają drużyny, które do LM zakwalifikowały się przez ligę...
@devlieger: Obrażasz ekspertów, bo wytypowali, że Barca przejdzie Romę... Przecież wiadomo było, kto jest faworytem tego dwumeczu i takie typy wcale nie dziwiły nikogo...
@tyhc, @MM.: Dla was to nawet jak Lech zrobił te "poważne wzmocnienia", o których mówicie, to mówiliście, że była wyprzedaż. Kupili z 10 piłkarzy, sprzedali 3. To mi wyprzedaż...
@tyhc: Lech nawiązuje walkę z Łudogorcem, czy w tej bajce były smoki? A ta Twoja nienawiść do polskiej reprezentacji to już w ogóle ewenement... A jak Legia znów odpadnie z Mołdawianami, Kaszub wszystko zwali na nieobecność Mączyńskiego, dokładnie tak jak z Kapustką i Szkendiją...

tyhc - 25 kwietnia 2018, 9:53:37 - *.jmdi.pl
@. weźmy przykład Legii. Obecnie w kadrze jest dwóch napastników: Niezgoda oraz Eduardo. Ten drugi jest często kontuzjowany albo pod formą w związku z czym praktycznie nie gra. Wyjazd Niezgody na MŚ to dla Legii dramatyczna sytuacja, bo pierwszy mecz w LE rozegra 26 dni po otwarciu okienka. Czy w tym czasie zdąży kupić dobrego napastnika z miejsca gwarantującego bramki? Wątpliwe.
Piszesz o 10 nowych piłkarzach Lecha, powiedz którzy faktycznie stanowią wzmocnienia? Owszem Gytkjaer strzela, Vujadinović się sprawdził i może Janicki. Polityka klubu jest nastawiona na sprzedaż młodych, zdolnych zawodników ale wtedy nigdy nie będzie normalnie. Chyba, że chodzi o stan konta klubu- to ok, tutaj Lech będzie mistrzem co sezon. Tylko czy zwykłego kibica interesuje ponadprzeciętna płynność finansowa? Myślę, że nie. Dla Lecha obowiązkiem powinno być co roku bić się od FG, w zeszłym odpadli ze słabym Utrechtem, w tym roku nie będzie postępu. Przy takich przychodach Lech powinien wciągnąć ligę nosem, tymczasem jak jest każdy widzi. W Legii nie jest też kolorowo, ale tutaj przynajmniej jestem pewny, że po zeszłorocznej wtopie DM zrobi wszystko by dostać się do FG pucharów. W każdym innym polskim zespole takiej presji nie ma, bo wszyscy prezesi wiedzą, że z pustego nie naleją.

Daniel - 25 kwietnia 2018, 12:08:56 - *.dip0.t-ipconnect.de
W symulacji wkradł się błąd albo po prostu się nie znam. Dlaczego uwzględniono w rundach kwalifikacyjnych do LM FC Porto, zamiast Benfici Lizbona, skoro liderem ligi portugalskiej są Ci pierwsi?

dormio - 25 kwietnia 2018, 12:17:28 - *.133.126.72
popatrz, stan na 23 kwietnia, godz 16:57. FC Porto gralo swoj ligowy mecz 23 kwietnia wieczorem (i wtedy zmienili Benfice na pozycji lidera...). Taki szczegol

Stolper - 25 kwietnia 2018, 13:01:52 - *.28.168.135.zetnet.slupsk.pl
Panowie, priorytetem powinien być wynik sportowy w pucharach europejskich, a nie zarabianie na klubach. Tylko wtedy Prezesom będzie się opłacać osiąganie sukcesów w pucharach, gdy pójdą za tym pieniążki. Myślę o płaceniu za punkty do Rankingu Krajowego. Jeden 1 milion EURO za 1 punkt. Gdyby tak było- Lech nie rozprzedałby najlepszych graczy przed pucharami, bo bardziej opłacalne byłoby zdobywanie punktów w pucharach i zarobek tej kwoty w ten sposób.
Mamy takie czasy - gdy wszystko jest za pieniądze. ,,Nie ma zabawy bez oprawy". Nie ma kasy za punkty, nie będzie tworzenia dobrej drużyny. Tak jak reprezentacja otrzymuje kasę za punkty, tak i drużyny powinny za Ranking Krajowy.

Daniel - 25 kwietnia 2018, 18:58:25 - *.dip0.t-ipconnect.de
@dormio Dzięki za wyjaśnienie Nie zwróciłem uwagi na terminarz

kacprowy - 25 kwietnia 2018, 19:12:21 - *.adsl.inetia.pl
niema jak LUDOŻEREC ten to rozwala ranking ale poważniej Mioduch to zaden prezes Lesny był lepszy i na ten czas z pucharów nici dla Legii niewiem co z Lechem bardzo bym chciał aby zagrali dobrze w pucharach dwa remisy z utrechtem nie oznaczały złej gry po prostu Holendrzy mieli więcej szczęścia i tyle

Krzychu - 26 kwietnia 2018, 14:58:12 - *.dynamic.gprs.plus.pl
@devlieger No tak, zapomniałem uwzględnić to założenie w swoim toku myślenia. Dzięki za rozjaśnienie sprawy.
Rozumiem też, że analogiczna sytuacja będzie miała miejsce wówczas gdyby to Real wygrał Ligę Mistrzów a jeśli obie ekipy z Madrytu wygrają europejskie puchary to zwolnią się 2 miejsca dla trzecich drużyn z ligi francuskiej i rosyjskiej.

andrzej_d - 26 kwietnia 2018, 15:05:37 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Obywatele, rodacy czas aby nasze kluby z Polski miały znaczenie na arenie międzynarodowej, dlatego Ja wraz z prezesem postanowiliśmy napisać ustawę, a potem ją przegłosować w sejmie, która będzie pomagała polskim klubom w walce na arenie międzynarodowej. Jesteśmy też po rozmowie z prezesem Zbigniewem aby zmniejszyć ligę do 12 czy do 14 drużyn, Zibi co prawda nie jest za tym, ale postaramy się aby ostatecznie poparł ten pomysł. Podoba mi się jak również prezesowi pomysł o płaceniu klubom za punkty do rankingu, postaramy się to finansować z budżetu państwa, ponieważ polskie kluby muszą być szanowane i siać postrach w europejskiej piłce, a nie jak jest obecnie, że drużyny z Mołdawii czy Kazachstanu nas biją. Polska musi nabrać znaczenia poprzez występy klubów na arenie międzynarodowej bo Polska jest NAJWAŻNIEJSZA. Pozdrawia was Głowa Państwa.

Artur b - 27 kwietnia 2018, 3:09:58 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
To niech juz nasze zespoly odpadna po kompromitacji minimalnymi porazkami niz mamy dostawac tak jak Slask pare lat temu w dwumeczu ze Sevilla, bo przykladowo w ostatnuej rundzie el.LE Lech moze trafic na Zenita, Jagiellonia na Olympiakos, Legia na Seville a Wisla na Sparte Praga.

geredsf - 27 kwietnia 2018, 7:50:04 - *.host.prv.4029.nsnet.eu
W ścieżce mistrzowskiej LE według artykułu rozstawione będą drużyny według słabszego lub lepszego rankingu w parze eliminacji LM, ale skąd w ogóle pewność, że w tej ścieżce będą rozstawienia? Według mnie rozstawienia w tej sytuacji, gdzie przed dwumeczem losuje się przegranych z par nie mają sensu i UEFA może przy tym losowaniu zrezygnować z rozstawień.
W trzeciej rundzie eliminacji LE według mnie jest też możliwe, że rozstawionych będzie 10 drużyn, które odpadły 2 rundzie el. LM, a nierozstawieni będą zwycięzcy 2 rundy el. LE w ścieżce mistrzowskiej.
W czwartej rundzie natomiast może też być tak, że rozstawionych będzie 6 drużyn, które odpadły w trzeciej rundzie el. LM oraz zwycięzcy dwóch najmocniejszych wg rankingu par 3 rundy el. LE.
Redakcjo, czy możecie ustosunkować się jakoś do mojej wypowiedzi, czy widzicie ewentualnie jakieś błędy takiego rozwiązania, lub przesłanki do tego, że UEFA wybierze jednak jeden ze sposobów rozstawienia podanych w artykule?

MM. - 27 kwietnia 2018, 14:52:43 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Jeszcze w poprzednej symulacji miesiac temu pisaliscie zeby czwartym zespolem grajacym w pucharach byla Wisla Krakow, w tej symulacji juz pisaliscie zeby w pucharach tylko nie zagrala...Wisla Plock! Wielu bedzie zaskoczonych, bo Wisla Plock walczylaby o mistrzostwo Polski w tym sezonie gdyby nie zawalila poczatku sezonu! Jezeli stworzyc ostatnie 25 kolejek sezonu to liderem bylaby Wisla Plock, na podium dajace gre w pucharach nie znalazlaby sie Legia.

KCH - 27 kwietnia 2018, 23:14:25 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Obecne eliminacje w Lidze Europy to prawdziwe pomieszanie z poplątaniem.
Po obecnych reformach jakiejkolwiek polskiej drużynie - biorąc pod uwagę aktualny poziom naszych ligowych rozgrywek i postępy robione na bieżąco przez tych do niedawna słabeuszy - będzie ciężko awansować nawet do grupy LE.
A 90minut bardzo szanuję za zrobioną po raz kolejny doskonałą analizę. Mój entuzjazm po ostatnich kampaniach pucharowych naszych klubów, został co prawda wyhamowany praktycznie do zera, ale przy okazji mogę zobaczyć, kto z kim i gdzie może się spotkać na poszczególnych etapach, patrząc bardziej globalnie niż tylko z perspektywy naszego grajdoła.
A tak na marginesie, to czy ma ktoś z użytkowników jakieś info na temat ewentualnych gratyfikacji za sukcesy w LE? I czy UEFA, planując takie spore zmiany w eliminacjach LE, zwiększa w jakiś sposób "głodowe" nagrody w porównaniu do LM?

Kaszub - 28 kwietnia 2018, 8:24:53 - *.centertel.pl
do@MM - dla mnie może w pucharach grać ktokolwiek, byle dobrze. Pamiętam jak kiedyś w pucharach zagrała nasza drużyna z Grodziska Wielkopolskiego (Groclin Dyskobolia). Najpierw nasza drużyna wyeliminowała Hertę Berlin, a potem wyeliminowała Manchester City.
I tak powinno być! Nasze drużyny powinny grać tak- jak wtedy Dyskobolia Groclin Grodzisk Wielkopolski. Eliminować drużyny grające na poziomie Herty Berlin i Manchesteru City!

MM. - 28 kwietnia 2018, 10:12:32 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Kaszub: Nasza liga odpadla na dol - nie ma szans zeby polski zespol wyeliminowal druzynie Guardoli czy inny angielski zespol czesto grajacy w Champions League! Legia od City by zostala wysoka porazke moze taka co zostala w Warszawie od Borussi Dortmund nie mowiac juz o innych polskich druzynach.

miro - 28 kwietnia 2018, 11:23:04 - *.77.32.194
Według mojego stanu wiedzy to z rundy wstępnej do pierwszej rundy kwalifikacyjnej awansuje tylko jedna drużyna a nie tak jak przedstawiono w symulacji dwie.

Daniel - 29 kwietnia 2018, 13:57:49 - *.dip0.t-ipconnect.de
Po wczorajszej domowej porażce Lecha z Górnikiem opuściła mnie definitywnie wiara w czystość tych rozgrywek. Zespół, który po 30 kolejkach nie przegrał ani jednego spotkania u siebie nagle schodzi pokonany drugi raz z rzędu w grupie mistrzowskiej. Nie wierzę, że te rozgrywki przebiegają bez ingerencji czynników zewnętrznych wypaczających de facto sportową rywalizację. Ciekawe co dzisiaj w Białymstoku się zdarzy...

kacprowy - 29 kwietnia 2018, 17:02:43 - *.adsl.inetia.pl
@Daniel a może niema co sie dopatrywac spiskowej teorii dziejów tylko po prostu kazdy z tych zespołow ma ten sam potencjał niema kamandy która sie wybija tak jak kiedys Wisła a do niedawna Legia że kazda reprezentuje podobny poziom pytanie! Dlaczego? ano zadna ekipa nie posiada chociaz paru gości z wyższej półki jak wczesniej Legia miała Odidję czy Ljuboję i to wsio

devlieger - 29 kwietnia 2018, 22:43:30 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
@Krzychu
W przypadku gdy zwycięzca LM kwalifikuje się do tych rozgrywek przez ligę - prawo gry w LM bez kwalifikacji otrzymuje Mistrz 11 federacji z rankingu UEFA. Na przyszły sezon będzie to Mistrz Czech.

tyhc - 30 kwietnia 2018, 8:43:48 - *.jmdi.pl
@Daniel czemu się dziwisz? Poziom ligi słaby jest na tyle, że każdy może wygrać z każdym. To co dla niektórych oznacza emocje i ciekawość ligi jest po prostu postępującą degrengoladą, w rzeczywistości nie mającą nic wspólnego z jakością i wysokim poziomem reprezentowanym przez kluby. Przypadek Lecha faktycznie jest nurtujący, biorąc pod uwagę ich serię w meczach domowych. Może problem tkwi w głowach? To samo w Jagiellonii. Trener Mamrot jest dobrym fachowcem, ale na klub walczący o miejsca 5-8 bez jakiejkolwiek presji. W przypadku oczekiwania na ewentualny wynik sportowy jego drużyna się gubi. W sumie nie można mieć do niego pretensji, bo przecież nigdy nie trenował zespołu walczącego o MP i który odpowiednio ma się zaprezentować w EP. Poza Batumi w meczach z Gabalą była totalna kiszka, a rywal był całkowicie w zasięgu. Coś nie wytrzymało. To samo będzie w tym roku, Jaga przejdzie w cuglach I rundę LE i zatrzyma się w II gdzie rywalem będzie ekipa na podobnym poziomie. Receptą na wzrost poziomu sportowego ligi są dwa składniki:
1. Porządne wzmocnienie się 3-4 zespołów by one rozdawały karty w lidze a tytuł przyznały między sobą.
2. Wyeliminowanie strasznego lobby zachęcającego do wyjazdu każdego młodego, zawodnika który w polskiej lidze zagrał dobre 2/3 rundy.

greg - 30 kwietnia 2018, 10:24:53 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
System E37 bez podziału punktów sprawdza się bardzo dobrze ,w tej chwili każdy w górnej 8semce ma szanse na puchary teoretycznie. Nie trzeba zwiększać ani pomniejszać ligi. W polskich warunkach to optymalna opcja .Poziom to inna sprawa ,ale sam system czyli 7 dodatkowych kolejek eliminuje przypadkowych mistrzów ,pucharowiczów,spadkowiczów .

Płatek - 30 kwietnia 2018, 13:04:21 - *.free.aero2.net.pl
Poziom naszych eksportowych drużyn jest niestety jednakowo słaby i na chwilę obecną zbyt słaby aby awansować do fazy grupowej Ligi Europy i nie ma co się łudzić,że w połowie lipca gdy zaczniemy zmagania w europie forma będzie lepsza lub letnie transfery "wypalą".
Przy dużej dozie szczęścia i maksymalnemu zaangażowaniu jedynie Legia, która ma rozstawienie, może jakimś cudem wczołga się do fazy grupowej Ligi Europy ale tylko pod warunkiem, że zdobędzie Mistrzostwo Polski. Sito w eliminacjach Ligi Europy jest już tak gęste,że z obecną formą nie pomoże Legii rozstawienie w fazie play-off. Nie dadzą rady. Po prostu są za słabi.
Droga przez eliminacje Champions League + rozstawienie dają ten minimalny cień nadzieji.

Witkowski - 30 kwietnia 2018, 19:29:38 - *.centertel.pl
@Greg
To 30 kolejek daje przypadkowych mistrzów, pucharowiczów i spadkowiczów? Rozumiem 3, 6, nawet 10, ale 30?!

greg - 30 kwietnia 2018, 21:54:35 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
@Witkowski tak ,bo nie zawsze lider jest po 30 kolejkach ten sam co po 37 i przez podział punktów takie przypadki mogły być. Dobrze że to znieśli.

tyhc - 1 maja 2018, 9:23:24 - *.jmdi.pl
Jeszcze na uwagę zasługuje fakt, że mecze rund eLE zostały przesunięte w czasie o jakieś dwa tygodnie do przodu w porównaniu z poprzednimi edycjami. I tak Jaga czy Płock zaczną 12 lipca, co byłoby nie do pomyślenia np. w symulacji rok temu. Lech rozpocznie 26 lipca, będąc już w trakcie trwania sezonu. To zmiana na plus. Także odejdzie kolejny powód narzekania, że za wcześnie zaczynamy EP i za krótki czas urlopów.
Co do Legii, przejście III rund eLM gwarantuje grupę LE. W tym czasie zmierzą się z dwoma słabymi przeciwnikami i jednym lepszym (porównywalnym jak Astana, Dinamo Zagrzeb czy BATE). Nie wiem jak wy ale ja im częściej wpatruję się w tę symulację tym coraz bardziej się mi ona podoba.

Wiślak - 1 maja 2018, 9:49:37 - *.dynamic.chello.pl
Podoba nie podoba,słabsi czy mocniejsi przeciwnicy.Najbardziej martwi fakt że o jakiej Polskiej drużynie by nie mówić,pisać żadna nie ma swojego stylu.Wszyscy mają styl Uda się albo się nie uda LOTTO EKSTRA-KLASOWY.
Mimo wszystko kto by w europie nas nie reprezentował,oby grał jak najlepiej.

Kaszub - 1 maja 2018, 23:28:17 - *.centertel.pl
Szanowni Panowie, nawiązując do obecnych rozgrywek Pucharów Europejskich, do Ligi Mistrzów chciałbym zauważyć, że po raz kolejny wystąpiły kontrowersyjne decyzje sędziów - tym razem w półfinale Ligi Mistrzów. Zadziwia fakt, że władze piłkarskiej centrali w Europie wzbraniają się od wprowadzenia systemu Video Assistant Referee (VAR) - czyli wideoweryfikacji, który przywróciłby poczucie sprawiedliwości w meczach piłkarskich, nie byłoby zdarzeń które wypaczają wyniki spotkań. Nie piszę tego dlatego, że kibicuję jakiemukolwiek zagranicznemu klubowi- bo dla mnie jest bez znaczenia, czy LM wygra Real czy Astana(2). Piszę by wzbudzić Państwa refleksję nad brakiem logicznych posunięć piłkarskiej Centrali- bo tak można skwitować wzbranianie się nad eliminacją błędów ludzkich prowadzących do dramatów niektórych klubów.

Kongo - 1 maja 2018, 23:34:55 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Niestety Apóel w meczu o tytuł najprawdopodobniej bo została jeszcze jedna kolejka, ale pokonuje Apollon który mimo świetnego startu reszte meczu zagrał słabiutko. Jeszcze jest niby nadzieja, ale raczej Apóel tego nie odpuści.

. - 2 maja 2018, 3:26:52 - *.dynamic.gprs.plus.pl
@tyhc: Wyjazd Niezgody na MŚ to wymysł mediów i kibiców, przecież Nawałka nawet go nie powołał w marcu... Utrecht słaby, no rzeczywiście, przecież liga holenderska jest 10 klas lepsza od polskiej. Liczą się intencje, dlatego ta "wyprzedaż" w Lechu to dla mnie śmiech na sali. Kupno Sadiku przez Legię to było wzmocnienie, nie wiem, czemu nie strzelał w polskiej lidze, skoro strzelał w szwajcarskiej.

. - 2 maja 2018, 3:52:46 - *.dynamic.gprs.plus.pl
@tyhc: A Legia jak najbardziej może odpaść w eliminacjach, Mioduski to nie to samo, co Leśnodorski...
@Stolper: A ten Kownacki, ile bramek strzelił dla Lecha w rundzie mistrzowskiej? Okrągłe 0. To jest najlepszy zawodnik? A PZPN skąd ma wziąć pieniądze na płacenie za punkty? Nasze kluby nie odpuszczają w pucharach, po prostu zawodnicy są za słabi...
@andrzej_d: Po raz n-ty powtarzam, że Astana to nie była żadna kompromitacja, popatrz na ich wyniki w pucharach w poprzednich i tym sezonie, a popatrz na wyniki Legii. Podobne, nieprawdaż? Chciałbym zobaczyć Twoją minę, gdy dowiedziałeś się, że ta Astana to jednak nie takie amatory, pastuchy i ogórki, tylko drużyna, która zremisowała z Atletico i Benficą.
@geredsf: UEFA zawsze robi taki format rozstawień, jaki jest tu, gdy losowanie jest przed rozstrzygnięciami poprzedniej rundy.
@MM.: Obojętnie kto zagra jako 4., i tak odpadnie na starcie.
@MM.: A o remisie z Realem już zapomniałeś?
@miro: Nastąpią przesunięcia, bo założono, że LM wygra Real, a LE Atletico... Ile razy trzeba to jeszcze powtarzać?
@tyhc: To akurat nie ma nic wspólnego z poziomem. Jak w lidze angielskiej czołówka gubi punkty nikt nie narzeka... Bo jest dobry poziom. A "całkowicie w zasięgu" zespołu, który na 4 sezony wygrał 2 dwumecze i jego największym osiągnięciem jest III runda eliminacji miał być zespół, który 2 lata z rzędu grał w grupie LE, grając od I rundy eliminacji? A z wyjazdami to nie jest żadne lobby, tylko ci zawodnicy po prostu wolą nie grać i dostawać dużo kasy niż grać i jej mało dostawać...
@tyhc: To przesunięcie ma związek tylko i wyłącznie z mundialem, za rok będzie tak, jak w tym sezonie.

Daniel - 2 maja 2018, 17:46:14 - *.dip0.t-ipconnect.de
Jedna niewiadoma już się wyklarowała. Legia pewnie zmierza po 19-ty puchar Polski, tym samym czwartym do brydża może być Wisła Płock lub Górnik Zabrze, ew Zagłębie Lubin rzutem na taśmę. Skreśliłbym Białą Gwiazdę, nie kwapią się do tych pucharów corocznie, oraz Koronę Kielce, którą puchary mogą przerosnąć. Analizując, największe szanse na zajęcie 4 miejsca spośród tej trójki dałbym Miedziowym ze względu na najlepszy terminarz gier. Przesądzić o tym może najbliższy, bezpośredni mecz pomiędzy Zagłębiem, a Górnikiem, kto bardziej garnie się do tych pucharów. Wisła Płock przepadnie zarówno z Lechem, Legią jak i Jagą moim zdaniem.

devlieger - 2 maja 2018, 17:52:27 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
@tyhc @.
O jakim przesunięciu rund wy mówicie? Jeżeli coś zostało przesunięte w czasie to tylko na naszą korzyść. Przesunięcia nastąpiły z racji tego, że mamy rudny wstępne, których poprzednio nie było. Teraz de facto jest 5 rund kwalifikacyjnych, a nie 4 jak to miało miejsce od 2009 roku. Przypominam, że Cracovia 2 lata temu rozpoczynała kwalifikacje do LE jeszcze w czerwcu i to pomimo tego, że wciąż trwały Mistrzostwa Europy, które są przecież organizowane przez tę samą federację co europuchary. Tak więc przesunięcie rund nie ma absolutnie żadnego związku z MŚ oraz jest dla nas korzystne. Zaczynamy grać PÓŹNIEJ.

devlieger - 2 maja 2018, 18:00:06 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Gwoli ścisłości. 30 czerwca 2016 swoje mecze kwalifikacyjne grały Zagłębie i Cracovia. Tego samego dnia Polska odpadła z Portugalią z ME. Można śmiało ten dzień nazwać czarnym czwartkiem bo wszystkie mecze przegraliśmy. Ale na uwagę zasługuje fakt, że mecz Cracovii kolidował czasowo z meczem reprezentacji Polski. UEFA nie robiła przesunięć terminów nawet w takim wypadku. Skąd pomysł, że miałaby je robić z racji MŚ, które są organizowane przez FIFA? Nonsens. Rundy wstępne też przecież trzeba rozegrać, stąd przesunięcia.

Kongo - 2 maja 2018, 18:29:17 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Wierzmy w cud, że Wisła Kraków jednak minie słabiutką koleżanke z Płocka oraz Górnika.

Kaszub - 2 maja 2018, 20:39:18 - *.centertel.pl
do@devlieger - UEFA nie jest wolna od błędów. Jak inaczej nazwać decyzję odstąpienia od systemu VAR w Pucharach Europejskich? Sędzia bez VAR popełnia istotne błędy raz na 3 mecze, Sędzia z VAR myli się raz na 19 meczów. Nawet dziecko z przedszkola wybrałoby VAR, wystarczy kierować się zdrowym rozsądkiem.
Nie inaczej jest z tymi terminarzami. Jak można było ustalić terminarz meczu pucharowego pokrywający się z meczem reprezentacji na ME? Co najmniej skandal.
Stąd Kolego pomysł przesunięć terminów.
do@Kongo - uważam, że 4 miejsce zajmie Górnik Zabrze. Wspomnisz moje słowa na koniec rozgrywek.

damianoG - 2 maja 2018, 21:18:44 - *.230.117.48
Pytanie do znawców tematu. Czy jeżeli mistrz Polski odpadnie w 4 rundzie eliminacji LM to automatycznie wchodzi do LE?

Witkowski - 2 maja 2018, 22:08:09 - *.compower.pl
@damianoG
Tak. Oprócz tego w fazie grupowej LE zagrają wszyscy przegrani z III i IV rundy kwalifikacyjnej LM w tzw. ścieżce niemistrzowskiej.

Kongo - 2 maja 2018, 22:43:11 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Kaszub - Nie wspomnę ponieważ to jest wielce prawdopodobne skoro obecne jest 4 także sam jestem tego zdania to nic odkrywczego ;)

devlieger - 2 maja 2018, 23:08:04 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
@Kaszub, rzecz w tym, że UEFA "przejmuje" LE od fazy grupowej, a LM od 4 rundy kwalifikacji. Więc godziny meczów kwalifikacyjnych jej latają. A tak jak mówiłem, MŚ organizuje FIFA więc tym bardziej nie ma powodów by sądzić, że to ma związek. Szczególnie, że tydzień i dwa wcześniej rozgrywane są rundy wstępne. Kiedyś przecież muszą i kiedyś ta 1 runda musi się odbyć, żeby się wyrobić przed wrześniem z całymi kwalifikacjami. No w środku czerwca grać raczej nie będą...

devlieger - 2 maja 2018, 23:13:42 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
No i zapomniałem o najważniejszym. Pierwsze rundy kwalifikacji i tak cieszą się małym zainteresowaniem więc nie ma obaw o "rynek kibicowski". I przede wszystkim, zawodnicy grający na MŚ nie grają w klubach rywalizujących w 1 rundzie kwalifikacji europucharów. To są jakieś marginalne przypadki. Mistrzostwa mistrzostwami, a sezon pucharowy ma ograniczone okno czasowe. Jak uzasadniłem wyżej, te rozgrywki ze sobą kolidują i terminarz jednych nie ma wpływu na drugie.

MM. - 3 maja 2018, 0:03:04 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Legia wygrała w finale krajowego pucharu z Arka 2:1 i jest społeczny klub pewny udziału w europejskich pucharach! Jeżeli Legia zajmie na koniec sezonu miejsce gwarantujące grę w pucharach poprzez ligę, w pucharach zagra czwarty zespół ligi na koniec sezonu!

greg - 3 maja 2018, 7:13:45 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Obecny lider Ekstraklasy wciąż ma szanse na rozstawienie w III rundzie LM, ale zmiana lidera na Cyprze delikatnie Legię od tego oddala. Jeśli APOEL, Salzburg i FCSB zostaną mistrzami swoich lig, trzeba będzie liczyć na to, że zdobywca LM zagwarantuje sobie fazę grupową LM przez ligę. Podobnie jest w przypadku Jagiellonii, Wisły Płock i Górnika w I rundzie, gdzie przesunięcia związane ze zdobywcą LM też gwarantują rozstawienie. Tam ewentualnie do śledzenia pozostają ligi: słoweńska, węgierska i słowacka.

Janko - 3 maja 2018, 8:49:52 - *.146.162.142.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Nie wiem czy było takie pytanie, chyba jest oczywiste ale je zadam.
- Jeśli Legia która wygrała już PP zajęła by 2,3 lub 4 miejsce to zagra ona oczywiście w LE od II rundy, tak? W tym wypadku zwycięstwo w PP bedzie ważniejsze dla losowania w LE.

. - 3 maja 2018, 9:33:24 - *.dynamic.gprs.plus.pl
@devlieger: O przesunięciach mówiłem, bo inni cały czas przypominali, że z rundy wstępnej przechodzi tylko jeden, a tak będzie pewnie tylko teoretycznie, bo założono, że Real i Atletico wygrają LM. Nie chodziło mi o przesunięcia czasowe, ale o przesunięcia zespołów.
@Kongo: A czemu? Cała trójka na tym samym poziomie.
@MM.: *stołeczny
@greg: Real ma już zagwarantowaną LM przez ligę, Liverpool jeszcze nie, ale Chelsea musiałoby odrobić 6 pkt w ciągu 3 meczów
@Janko: Tak.

. - 3 maja 2018, 9:34:30 - *.dynamic.gprs.plus.pl
*wygrają LM i LE oczywiście

Kaszub - 3 maja 2018, 12:51:47 - *.centertel.pl
Górnik Zabrze to zespól wielkich możliwości. Młody, dobry skład i świetny trener. Jeżeli składu i trenera przed pucharami nie rozdziobią kruki i wrony- to drużynę tą stać na zrobienie wielu niespodzianek. A niespodzianką byłby już awans do III rundy eliminacyjnej Ligi Europy.

Daniel - 3 maja 2018, 14:37:21 - *.dip0.t-ipconnect.de
@. Kolego, odrobienie 6 pkt przez Chelsea jest bardzo realne. Za chwilę grają bezpośredni z Liverpoolem na Stamford Bridge, a ponadto mają rozegrany jeden mecz mniej. The Reds remisując w ostatnich dwóch kolejkach z ogonem narobił sobie trochę bigosu. Powinni tymi meczami przypieczętować swój udział w kolejnej edycji LM, a tak podłączyli londyńczyków do respiratora. Skrzętnie z tego korzysta również Tottenham. Wyjaśni się 6 maja.

greg - 3 maja 2018, 15:11:24 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
@Daniel zawsze jest nadzieja w Realu ,ale Liverpool raczej też nie będzie ryzykował i powinien zająć premiowane miejsce LM,więc Legii niewiele brakuje w tej sytuacji ,oczywiście jeśli będzie mistrzem Czas pokaże

Dzieszko - 3 maja 2018, 16:09:50 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Wiele wskazuje na to że Legia zdobędzie mistrzostwo. Po zwolnieniu Jozaka wreszcie ten zespół gra na miarę swojego potencjału. Oby zostawili Klafuricia i nie przeprowadzali zmian na ławce trenerskiej bo to może odbić się w negatywny sposób. Legia wreszcie wyleczyła się z syndromu Vadisa i na pewno nie dopuści do ubiegłorocznej kompromitującej powtórki pucharowej. Gra wygląda lepiej niż rok temu gdzie zespół był w słabej formie a całą robotę wykonywali Ofoe i Radović, natomiast teraz ostro harują na boisku i grają zespołowo. Jest nadzieja na grupę LE.
Jeśli chodzi o Lecha to kadrowo jest słabiutki, aczkolwiek dominuje w swych meczach ale nie potrafi tego przekuć w wynik. Lech wielokrotnie nie potrafił sobie radzić z presją w lidze/pucharach i nie inaczej będzie teraz, więc pozostaje im el.LE. Ścieżka niemistrzowska LE jest piekielnie trudna, Lech jak i pozostałe kluby polskie (oprócz Legii) nie miałyby żadnych szans przeskoczenia 3 rundy.W przypadku Jagiellonii już 2 ruda wydaje się być niemożliwa do przejścia. W ub. roku dostali bardzo słabą Gabalę, która grała na stojąco a Jagiellonia w ogóle nie potrafiła tego wykorzystać. W Azerbejdżanie już po pierwszej połowie powinni zapewnić sobie awans, natomiast w meczu u siebie zaśmierdziało od nich frajerstwem niesamowitym. W prawdzie w tym roku wzmocnili się ale wobec tego zespołu nie można przejść się obojętnie - praktycznie zawsze zawodzą w pucharach. Jedynie mogę ich pochwalić za mecz w Grecji z Arisem w 2010 roku. W przypadku ostatniego klubu w el.LE to każdy szanujący się zespół z górnej ósemki powinien z 1 rundą sobie poradzić. Mam nadzieję że nikt nie przebije wyczynu Cracovi. Chciałoby żeby tym czwartym klubem byłaby Wisła Kraków, ale nie będzie tragedii jeżeli zagra Górnik Zabrze który ma potencjał i dobrego trenera, który zna smak pucharów gdzie ze szrotem rodem z drugiej ligi czeskiej i odpadami piłkarskimi z ekstraklasy postraszył Qarabacha Agdam.

kacprowy - 3 maja 2018, 17:21:37 - *.adsl.inetia.pl
polsat wygrał puchary ale czy puści jakies mecze eliminacji tego nie wiadomo moze znowu poratuje tvp?Odpadną w eliminacjach pewnie tak ,ale wazne jest by ugrali jak najwięćej punktów a Legia trochę dołoży jak się załapie do grupy stage.

Piotr - 3 maja 2018, 18:06:09 - *.78.150.141
Panowie- jak będzie z transmisjami Ligi Europy i Ligi Mistrzów w 2018 roku?
Jak oceniacie decyzję władz UEFA że nie będzie wideoweryfikacji VAR w meczach, pomimo że wiadomo że błędy sędziów istotne są co 3 mecz bez VAR, a z VAR co 19 mecz? gdyby był VAR, to być może mielibyśmy finał Bayern - Roma.

. - 4 maja 2018, 0:20:14 - *.dynamic.gprs.plus.pl
@Kaszub: Górnik odpadnie na początku, bo wyprzedaż nastąpi.
@Daniel: Ja nie mówię, że nierealne. Tak jak mówisz, zobaczymy, jak będzie.
@Dzieszko: Spokojnie, spokojnie, rok temu Kaszub już marzył o Legii w 1/8 LE... I w dalszym ciągu przypominam, że faworytem była Gabala, która 2 razy z rzędu grała w grupie LE zaczynając od I rundy eliminacji, podczas gdy Jaga grała co najwyżej w III rundzie eliminacji (do której mieli zresztą zapewniony awans przez zdobycie PP). A Wisła Kraków obecnie nie różni się niczym od imienniczki z Płocka, Zagłębia czy Górnika.
@Piotr: UEFA z tym VARem robi jakiś kabaret. Ostatnie mecze pokazują, że zdecydowanie jest potrzebny.

Kaszub - 4 maja 2018, 7:28:12 - *.centertel.pl
Najbardziej z powodu braku VAR pokrzywdzeni są Niemcy (2 lata z rzędu Bayern Monachium na wysokim etapie Ligi Mistrzów wyeliminowany został przez błędy sędziowskie), krzywdy doznali również Włosi - AS Roma zapewne awansowałaby gdyby był VAR. Kto ma interes w UEFA na tych błędach i kabarecie? Nie mam pojęcia. Zapytam inaczej. Gdyby ta osoba była chora na serce i zaproponowano by jej 2 metody leczenia: jedną tradycyjną dającą powikłania śmiertelne raz na 3 operacje, a drugą nowatorską dającą powikłania śmiertelne raz na 19 operacji - to którą metodę leczenia by ta osoba wybrała?

Bart - 4 maja 2018, 10:30:11 - *.47.75.251.ipv4.supernova.orange.pl
Do Redakcji... Victoria Pilzno nie ma zapewnionego awansu do fazy grupowej. Z ostatniego tj. 10. miejsca z Rankingu łapie się mistrz Turcji (Czesi są na 11. miejscu).

Piotr - 4 maja 2018, 10:53:20 - *.189.85.63
@Bart - przy założeniu, że LM zdobędzie drużyna, która zapewni sobie udział w następnej edycji z ligi następują przesunięcia. Mistrz Czech trafia do grupy LM, mistrz Austrii trafia z Q2LM do Q3LM.
Mistrz Czech nie zagra w fazie grupowej przyszłej LM tylko jeżeli LM wygra Liverpool i nie zajmie miejsca w top 4 w lidze.

Piotr - 4 maja 2018, 11:00:02 - *.189.85.63
dodatkowo jeżeli LM wygra Liverpool to rozstawienie w fazie grupowej straci mistrz Rosji.

Piotr - 4 maja 2018, 11:01:50 - *.189.85.63
z tym rozstawieniem mistrza Rosji jednak się pomyliłem ;)

Kuba - 4 maja 2018, 14:00:31 - *.gw2.pvfree.net
bart nie dość, że nie wie jak napisać poprawnie nazwę klubu, to jeszcze upomina redakcję 90m, która od 15 lat robi analizy pucharów, że popełnili błąd hahahah Zero w główce, totalne zero Jeszcze dał 3 kropki tak jakby był pewny swojej "wiedzy". No nie wierzę. Ale takie kwiatki są co roku. W życiu każdy marzy być choć raz mądrzejszy od mądrego xD

Łukasz - 4 maja 2018, 15:17:34 - *.dynamic.mm.pl
Jest nowa symulacja a ja cały czas na starą wchodziłem. Tak to jest jak nie sprawdza się głównej strony tego portalu więc nowego banera nie widziałem.
----
Ta rozpiska wygląda dość ciekawie. Zobaczymy jak wyjdzie ten sezon w praktyce bo mam wrażenie że UEFA tą reformą chce zamknąć drzwi wielu klubom.
----
Zastanawia mnie czy warto robić rundę wstępną LM ? Czy nie lepiej dać te 4 kluby od razu do 1 rundy. Patrząc na ranking popieram że zrobiono rundę wstępną. Przynajmniej te kraje między sobą mogą powalczyć o punkty i co z tym idzie szansa na dodatkowy klub w LE, brawo. Gdyby te kluby przerzucono od razu do 1 rundy to nic by nie ugrali. Na dzień dobry skazani na pożarcie.

Łukasz - 4 maja 2018, 15:22:51 - *.dynamic.mm.pl
Jeszcze nie rozumiem tego: "wszyscy mistrzowie którzy odpadną w eliminacjach Ligi Mistrzów, otrzymają dodatkową szansę gry w eliminacjach Ligi Europy w specjalnej ścieżce mistrzowskiej.
----
czyli ?? Nie jest to dokładnie opisane, czy to dotyczy np. 3 i 4 rundy czy wszystkich rund? Jesli Legia wyeliminuje w 1 rundzie Vikingur, natomiast w 4 rundzie Legia odpadnie z kimś tam to w el. LE Legia znów może spotkać się z Vikingurem ?

Kaszub - 4 maja 2018, 15:56:33 - *.centertel.pl
do@Łukasz- Jesli Legia wyeliminuje w 1 rundzie Vikingur, natomiast w 4 rundzie Legia odpadnie z kimś tam to w fazie grupowej Ligi Europy Legia znów może spotkać się z Vikingurem. Odpadnięcie w 4 rundzie eliminacji LM skutkuje automatycznym awansem do fazy grupowej Ligi Europy. Legia spotka w grupie LE Vikingura pod warunkiem, że Vikingur przejdzie II, III i IV rundę eliminacyjną Ligi Europy (mistrzowską).

luca - 4 maja 2018, 18:46:11 - *.dynamic.chello.pl
A we Francji nie jest tak przypadkiem, że bezpośredni awans ma mistrz i wicemistrz, a trzecie miejsce gra w eliminacjach lm?

A.c.q. - 4 maja 2018, 19:13:59 - *.centertel.pl
Tak, ale w symulacji przyjęte jest, że LE wygra Atletico i w związku z tym nastąpi przesunięcie 3. drużyny Francji do grupy.

Kongo - 4 maja 2018, 19:24:30 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Zobaczcie jak wyglądają współczynniki mistrza Azerbejdżanu i Kazachstanu w porównaniu do chociażby Norwegii czy Izreala jesteśmy świadkami nowej epoki i nowego przetasowania.

Łukasz - 4 maja 2018, 20:12:41 - *.dynamic.mm.pl
ok dzieki już wszystko jasne. Właśnie nie wiedziałem czy została zachowana zasada że w 4 rundzie odpadający przechodzi do grup LE.

MM. - 4 maja 2018, 21:42:49 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Kongo: Czemu ty jesteś zdziwiony? Qarabag w poprzednim sezonie zagrał w fazie grupowej LM, Astana zagrala w fazie grupowej LE i w niej wyszła odpadajac dopiero w 1/16 LE z Sportingiem to ich współczynnik jest wyższy niż w zeszłym sezonie! Legia że odpadła dwukrotnie po kompromitacja z Astana i Sheriff ich współczynnik to na ten sezon 24500, w zeszłym sezonie mieli współczynniki 28000. Wy to chcecie żeby nasze zespoły zbierały współczynniki i najlepiej żeby rozpoczynały eliminację od Q1 rundy, to się nie opłaca dopiero się opłaca grać od fazy grupowej, a ładne można nazbierać współczynnik grając w fazie pucharowej. Nasi pucharowicze rozpoczynają od 2 rundy eliminacji LM/LE (w wyjątkiem zdobywcy Pucharu Polski - Legia zagra od 3 rundy el.LE) i muszą przejść 4 rundy kwalifikacyjne by zagrać w fazie grupowej LE i łatwo jest powiedzieć a trudniej wykonać! W kwalifikacjach nie opłaca się grać bo to nic nie daję a współczynnik spaduje do zera gdy nie awansuje się do fazy grupowej - obliczcie sobie.

kacprowy - 4 maja 2018, 23:41:52 - *.adsl.inetia.pl
@MM
w kwalifikacjach nie opłaca się grać....
primo-no to trzeba puścic message do gostków z UEFA żeby nas puścili od razu do fazy grupowej i git.
secundo-w fazach eliminacyjnch można zrobić dobry ranking-przykład Danii ztamtego roku 4.5 do fazy play-0ff
tercio ja np.lubię jak david bije goliata nie podnieca mnie wynik liverpoolu z romą ani też że odpadła barcelona natym poziomie wszyscy walą wszystkich co innego jak taki karabach pokonuje kopenhagę i idzie do LM albo hapoel beer szewa ogrywa olympiakos jeszcze wcześniej znany wszystkim syndrom gabali i to jest piękne w futbolu ps. no ijeszcze dodam naszego lecha z manchesterem ale to już w tej wytęsknionej fazie grupowej

kacprowy - 4 maja 2018, 23:48:21 - *.adsl.inetia.pl
oczywiscie miałem na myśli ranking Danii łacznie z fazą play-off

Kongo - 5 maja 2018, 0:56:00 - *.dynamic.gprs.plus.pl
MM - Typie nie jestem zdziwiony bo sam obserwuje te zespoły od dobrych 8 lat tylko zaznaczam żeby tacy laicy wiedzieli i nie pisali, że kiedyś wygrywało sie z nimi po 8-0.

Kaszub - 5 maja 2018, 7:08:51 - *.centertel.pl
System jest przejrzysty i równy dla każdego. Hiszpania gdyby zaczęła wszystko przegrywać w 5 lat spadłaby na dno Rankingu Krajowego. A Wyspy Owcze gdyby zaczęły wszystko wygrywać w 5 lat są na szczycie. To od naszych klubów zależy wszystko. Kupujemy full ropy i gazu. I jakoś Niemców Gazprom sponsoruje, a nasze kluby nie. Teraz otwieramy porty dla szejków. Niech szejkowie zasponsorują po jednej drużynie. Kwestia priorytetów. Mieszkałem w Barcelonie. Tam kluby piłkarskie to świętość, to polityka państwowa. Priorytet. Wiadomości telewizyjne wieczorne zaczynają się od wieści z klubów. U nas jest inaczej. Trzeba by to zmienić, a będziemy jak Hiszpania.

tyhc - 5 maja 2018, 9:20:18 - *.jmdi.pl
@kaszub a czuję, że niewiele potrzeba. Zobacz, że czasem udaje się zrobić wielkie wyniki średniakom jak Dnipro czy Salzburg. Ale my jesteśmy na bardzo miernym poziomie. Dla Jagi czy Wisły Płock mecz o wszystko nastąpi 2 sierpnia. To będzie ich matura, jeśli przejdą do III można powiedzieć, że wykonały plan w 100%.

. - 5 maja 2018, 11:15:05 - *.dynamic.gprs.plus.pl
@Kaszub: Rok temu bez błędów też byłby awans Realu o ile pamiętam. A w meczu Romy nie odgwizdano także karnego dla Liverpoolu, o czym się nie mówi.
@Kuba: Ty również, co wielokrotnie pokazywałeś ;)

. - 5 maja 2018, 11:16:58 - *.dynamic.gprs.plus.pl
@Kaszub: Dzięki wpisowi Łukasza wszedłem raz jeszcze na starą symulację i zobaczyłem to, co napisałeś o Gabali. Dla mnie wartości rynkowe są ważne, ale mniej ważne od osiągnięć w pucharach. Popatrzmy na "odrobinę" wyższy poziom futbolu. Czy PSG to rzeczywiście 5. drużyna świata? Czy Chelsea jest lepsze od Liverpoolu? Czy Arsenal jest lepszy od Napoli? Wydaje mi się, że nie.

. - 5 maja 2018, 11:18:59 - *.dynamic.gprs.plus.pl
@Kaszub: A wg. wartości rynkowych tak jest. Zresztą pamiętam, że w momencie losowania to sprawdzałeś i wtedy było praktycznie tyle samo ;). Poza tym wszyscy mówiliście przed dwumeczem, że będzie bardzo ciężko, a po dwumeczu "kompromitacja hurr durr".

. - 5 maja 2018, 11:20:10 - *.dynamic.gprs.plus.pl
@MM.: Kompromitacja z zespołem, który wyszedł z grupy LE, a wcześniej miał podobne osiągnięcia, co Legia... Rzeczywiście... Tu można mówić co najwyżej o przykrej niespodziance, a nie kompromitacji.
@kacprowy: Zapomniałeś o Östersunds (które notabene w przyszłym sezonie w pucharach nie zagra)...

. - 5 maja 2018, 11:21:21 - *.dynamic.gprs.plus.pl
@Kongo: No właśnie jednym z nich jest chyba MM., który też pisze o kompromitacji z Astaną...
@Kaszub: Teoretycznie możliwe, praktycznie nie.

. - 5 maja 2018, 11:22:32 - *.dynamic.gprs.plus.pl
@tyhc: Salzburg średniakiem? Co Ty w ogóle gadasz, przecież oni od naszej Legii są 2 razy lepsi... My możemy pomarzyć o ich wynikach, na 5 lat 3 razy wiosną w pucharach... A Jaga i Wisła Płock to może ich już w pucharach nie być 2 sierpnia...
(Przepraszam za dodanie tylu komentarzy, ale po osiągnięciu pewnego limitu na telefonie przycisk "Wyślij" znika...)

MM. - 5 maja 2018, 13:14:33 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
W kwalifikacjach nie oplaca grac bo jak sie odpadne to co? Z niki kiedys fakt rozgromilismy ich ale teraz pilka soe wyrownala. Dla mistrza Polski Legii to i tak jest kompromitacja odpadajac z Astana gdy patrzysz na budzet obu druzyn.

kacprowy - 5 maja 2018, 15:58:33 - *.adsl.inetia.pl
@MM
Patrzysz z pozycji kazdej drużyny indywidualnie dla mnie ważny jest ranking krajowy to on na koniec zmienia rozstaw drużyn gdzie z kim w jakiej rundzie W tamtym rozdaniu mielismy Arkę w III rundzie wszyscy prorokowali bęcki i to duże łacznie ze mną a oni zagrali naprawdę dobre mecze z Midtylland i przy założeniu że dwie drużyny odpadają już w drugiej rundzie gra jeszcze trzecia wyżej i sa jakieś szanse i tak dalej az do 15-tego miejsca gdzie już gra pięć drużyn i szanse są większe czy jesteśmy gorsi od chorwatów,cypryjczyków,duńczyków,czechów, jako federacje trudno okres lić nieraz ktoś przebrnie eliminacje szczęśliwie innym razem jak np Lech już w II rundzie trafia na norwegów a mógłby na kalju nomme czy olimpije ljubljana

greg - 5 maja 2018, 18:31:00 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
W przypadku zdobycia dubletu przez Legię ,to vicemistrz Polski zagra w 2 rundzie LE reszta startuje od pierwszej rundy .

MM. - 5 maja 2018, 21:46:12 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Greg: Czy wy nie rozumiecie od nowego sezonu zmieniają się eliminacje do europejskich pucharów, eliminacje potrwają 5 rund polskie zespoły rozpoczną nie od 1 tylko od 2 rundy, zdobywca krajowego pucharu od 3 rundy - w razie mistrzostwa Polski przez Legię w 3 rundzie wystąpi wicemistrz Polski.
W 1 rundzie el.LM zagrają mistrzowie Andory, Gibraltaru, San Marino i Kosowa, od 2 rundy startuje mistrz Polski.
W 1 rundzie el.LE zagrają drużyny z Kosowa, San Marino, Gibraltaru, Andory, Wysp Owczych te drużyny z niższych lig, od 2 rundy el.LE zagra wicemistrz i trzecia drużyna ligi, od 3 rundy rozpocznie Legia pod warunkiem że nie zostana mistrzami Polski.
Kwalifikacje 4 rundy były do sezonu 2017/2018, od sezonu 2018/2019 są 5 rund kwalifikacyjnych!

Daniel - 5 maja 2018, 22:00:59 - *.dip0.t-ipconnect.de
@. Brzmi nie do wiary, ale tak, wielu użytkowników uważało Salzburg za średniaków, czasem przebąkiwało nawet o ogórkach. Wielu chciało na przestrzeni ostatnich lat wpaść na ten Salzburg w eliminacjach do LM obwołując ich za jednego z najlepszych przeciwników dla Legii (raz czy dwa odpadli z niżej notowanym przeciwnikiem zapominając, że dysonans wśród średniaków zaciera się co roku). A ten Salzburg otarł się w tym roku o finał eliminując po drodze Sociedad, Borussię Dortmund, Lazio. Z Marsylią też mają bilans dodatki w tej edycji - 2 zwycięstwa, 1 remis, 1 porażka - bramki na wyjeździe odarły z marzeń. Za chwilę niektórzy napiszą, że najkorzystniej byłoby wylosować PSV w Q4. Zdaje się, że wyłożyli się w kwalifikacjach na płotce.

. - 6 maja 2018, 0:25:11 - *.dynamic.gprs.plus.pl
@MM.: Ty tylko o tym budżecie. A osiągnięcia sportowe to co? Bo Astana w ostatnich latach dokładnie to samo, co Legia osiągnęła.
@kacprowy: Od Czechów jesteśmy niezaprzeczalnie gorsi.
@MM.: On to rozumie, po prostu to, co Ty nazywasz I rundą, to jest runda wstępna, nie I runda.
@Daniel: Wszystko to, co napisałeś, to prawda, jak ktoś mówi, że Salzburg to ogórki do ogrania, to widać, że nie wie, na co ich stać. OK, jakoś nigdy nie mogą wejść do tej LM, ale jakby w ostatniej rundzie kwalifikacji grali z Legią, to jestem w 80% pewny, że awansowaliby.

kacprowy - 6 maja 2018, 12:48:30 - *.adsl.inetia.pl
@. Byc może dwie drużyny na dobrym poziomie Viktoria Slavia Sparta ma pewne problemy w lidze Liberec czy Mlada niezłe rankingi bardzo jestem ciekaw co pokażą w tej edycji czy potrafią udźwignąć tak wysoką pozycję w rankingu

Tridox - 6 maja 2018, 14:30:24 - *.ip.oxynet.pl
Wie ktoś jak działa naliczanie tego współczynnika i gdzie mogę o tym poczytać? Np. Lech teraz ma 7000, jak przejdzie drugą i trzecią runde (zakładając że będzie wicemistrzem i zacznie od drugiej) a odpadnie w czwartej to jaki będzie miał współczynnik w następnym sezonie?
@MM rund eliminacyjnych jest 4 ta runda którą nazywasz pierwszą jest rundą wstępną, przejscie jej zapewnia gre w pierwszej rundzie eliminacyjnej ligi europy.

A.c.q. - 6 maja 2018, 15:12:31 - *.centertel.pl
kassiesa.home.xs4all.nl/bert/uefa/calc.html

A.c.q. - 6 maja 2018, 15:20:23 - *.centertel.pl
Także od tego roku mamy lekkie zmiany - za grupę LE są 3 gwarantowane punkty (zamiast dotychczasowych 2), wzrosły też bonusy za odpadanie w poszczególnych rundach eLE. Zyskają więc na tym kluby regularnie grające w pucharach (czyli niestety nie polskie). Np. wystarczyło będzie trzy razy odpaść zagrać w Q2 LE, żeby mieć współczynnik 4,500 (czyli większy od obecnego polskiego debiutanta).

MM. - 6 maja 2018, 19:47:11 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Ja juz powiedzialem awans do fazy grupowej LE polskiego zespolu bedzie juz ogromnym suksesem! W tej chwili nie mamy juz zadnego przedstawiciela w Europie! Legia remusuje na kwadrans przed koncem z Jagiellonia 0:0 w 34 kolejce i ma 61 punktow to jest najgorszy luder w Europie! Mistrz Azerbejdzanu Qarabag zdobyl 62 punkty a tam jest dopiero 26 kolejka. Zespoly z zachodu po 34 kolejkach maja po ok 90 punktow. Wiecej punktow od Legii zgromadzil Qarabag a tam jest 26 kolejka

chart88 - 6 maja 2018, 22:06:43 - *.197.120.95.threembb.co.uk
Mam pytanie o Ligue 1 czy w przypadku wygrania ligi Europy przez Atletico, francuska liga dostaje tylko fazę grupowa dla 3 miejsca bez kwalifikacji czy dostaje również 4 miejsce w kwalifikacjach do Ligi mistrzów ?

dormio - 6 maja 2018, 22:10:56 - *.126-133-109.adsl-dyn.isp.belgacom.be
@chart88, nie moga dostac 4 miejsca, bo tylko 3 im przysluguje. Jedynie 3ci zespol nie bedzie musial grac w kwalifikacjach.
4 pierwsze federacje - 4 zespoly (wszystkie do grupy)
5 i 6 - 3 zespoly (2 grupa + eliminacje)
7-15 miejsce - 2 zespoly
od 16 miejsca - po jednym zespole

chart88 - 6 maja 2018, 22:15:24 - *.197.120.95.threembb.co.uk
Czyli czwarte miejsce z Francji zagra w LM tylko pod warunkiem kiedy OM wygra Ligę Europy i zajmie 4 miejsce wtedy będą mieć 4 drużyny w lidze mistrzów ale wtedy 3 miejsce będzie grało w kwalifikacjach czy nie ??

dormio - 7 maja 2018, 0:12:27 - *.133.126.72
tak, trzecia druzyna z ligi zagra wtedy w kwalifikacjach. Chyba zeby OM wygralo LE i weszlo do LM z ligi (1 lub 2 mieksce), wtedy trzecia druzyna wejdzie tez do grupy.

Kaszub - 7 maja 2018, 7:39:23 - *.centertel.pl
Czy ktoś może konkretnie opisać nowe zasady przyznawania punktów do Rankingu Krajowego UEFA i Rankingu Klubowego UEFA?
Czy też obowiązują stare zasady?

A.c.q. - 7 maja 2018, 12:38:01 - *.centertel.pl
W krajowym raczej nic się nie zmienia. W klubowym nie ma już bonusów za odpadanie w eLM (bo wszyscy przechodzą do LE). Za odpadnięcie w poszczególnych rundach eLE jest: PRE 0.5, Q1 1.0, Q2 1.5, Q3 2.0, Q4 2.5. W fazie grupowej LE uczestnicy mają zagwarantowane minimum 3 punkty. Reszta chyba bez zmian.

Witkowski - 7 maja 2018, 13:40:03 - *.centertel.pl
W klubowym główna zmiana to ta opisana już w tekście - nie dolicza się już 20% współczynnika krajowego, jeśli klub ma własny rachunek zdobył więcej punktów.

tyhc - 7 maja 2018, 17:07:56 - *.jmdi.pl
To jest właśnie Lech Poznań. Biorą Cywkę z Wisły Kraków, którego wartość na Transferach wynosi 200.000E. Poza tym gość ma 29 lat. A lada chwila zarobią 7 mlnE na Gumnym. Tak tworzy się poznańska potęga i sny o podboju LE.

Kongo - 7 maja 2018, 17:16:47 - *.dynamic.gprs.plus.pl
tyhc - Zakończy sie na snach bo pojawi sie jakiś kopciuszek warty 1mln i odprawi całą tą Poznańską lokomotywe nie ma sie co łudzić.

tyhc - 7 maja 2018, 20:11:21 - *.jmdi.pl
Dlatego trzeba określić realne cele na nadchodzącą edycję EP:
Legia - przy dobrych wzmocnieniach jest realna FGLE.
Lech, Jaga, Górnik - przejście II rundy eLE bedzie sukcesem. Także, drodzy kibice rezerwować wolne na 2 sierpnia to będzie decydująca data dla polskiej kopanej w nadchodzącym sezonie i czekają nas prawdziwe emocje w meczach o wszystko.

wojas102 - 8 maja 2018, 7:03:04 - *.212.155.6
Jedynym klubem który osiągnął coś w Europie jest Wisła i tylko Wisła możne jeszcze coś osiągnąć.Trzymam kciuki za stabilizacje tej drużyny Finansowo i piłkarsko

teo - 8 maja 2018, 7:40:30 - *.pl
dobrze sie doczytałem ze w grupie niemistrzowskiej el LM druzyny odpadające w III rundzie mają zagwarantowane grupę LE? dlaczego nie grają play-off LE?

tyhc - 8 maja 2018, 11:36:10 - *.jmdi.pl
Na to wygląda. To też jaja, że taka Slavia już ma grupę LE a u nas Lech czy Jaga, by tam zagrać muszą przejść aż 4 rywali! Ileż daje ten ranking krajowy to głowa mała. Polsce wystarczyłoby 2-3 sezony na pełnym gazie i za kilka lat nasza sytuacja byłaby diametralnie inna- lepsza. Bylibyśmy na miejscu Czech i prawdziwe emocje zaczęłyby się od września.

Daniel - 8 maja 2018, 12:12:04 - *.dip0.t-ipconnect.de
A więc Górnik Zabrze chce być tym czwartym do brydża - zwycięstwa w Białymstoku, Poznaniu i Lubinie. Jutro mogą przegonić Jagę, bo nie wierzę by wywiozła punkty z Poznania. Korona pogrążona w dołku, aż grzech tego nie wykorzystać.
Zrobiłem zestawienie meczów bezpośrednich pomiędzy pierwszą czwórką:
1. Górnik Zabrze - 15 pkt po 8 meczach, bilans: 5-0-3
2. Jagiellonia Białystok - 11 pkt po 8 meczach, bilans: 3-2-3
3. Lech Poznań - 10 pkt po 7 meczach, bilans: 3-1-3
4. Legia Warszawa - 7 pkt po 7 meczach, bilans 2-1-4
Nie zastanawiające?

Kaszub - 8 maja 2018, 20:09:41 - *.centertel.pl
Realne cele na sezon 2018/2019
Legia Warszawa - awans do fazy grupowej Ligi Europy i wyjście z grupy.
Jagiellonia i Górnik - awans do II rundy eliminacji Ligi Europy
Lech - awans do III rundy eliminacji Ligi Europy.
Niskie te wymagania, ale takie są smutne realia.
Wyprzedaż składu = degradacja poziomu sportowego i samounicestwienie składu.

Kaszub - 8 maja 2018, 20:21:07 - *.centertel.pl
Kiedyś znany w Europie prezes klubu miał pomysł- by jego klubowi przyznać z automatu miejsce w pucharach. Pewna wybitna postać w UEFA odpowiedziała: ,,Jeżeli nie jesteś w stanie dokonać inwestycji w skład na pewnym poziomie, płacisz za to wysoką cenę i nie grasz w Europie."
Niech ta wypowiedź będzie mottem dla Polski - dla naszego futbolu klubowego. ,,Jak posiejesz, tak zbierzesz..." - to powiedzenie starych polskich rolników - niech ta prastara mądrość ludowa będzie zapisana złotymi literami, jako motto przed rozpoczęciem rozgrywek naszej najwyższej klasy rozgrywkowej oraz przed Pucharami Europejskimi.

MM. - 8 maja 2018, 21:58:47 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Daniel: Tylko na koniec sezonu wyższe miejsce zajmie ten zespół który zajął wyższe miejsce w rundzie zasadniczej (po 30 kolejkach)!
Kaszub: Dobrze że za marzenia nie karaja, twoje marzenia cześć już się spełniło bo bez gry rozpoczynają grę w pucharach od II rundy el.LM!

kacprowy - 8 maja 2018, 23:06:03 - *.adsl.inetia.pl
@kaszub
czyli do II rundy 1.5 punktu rankingu zapewnione....

Kaszub - 9 maja 2018, 6:55:49 - *.centertel.pl
do@kacprowy - ale tylko do Rankingu Klubowego. A najważniejszy jest Ranking Krajowy. On determinuje cała maszynerię. Klubowy może zapewnić tylko rozstawienie w danej rundzie. W tym sezonie system podoba mi się bardziej niż w poprzednich. Bo uporządkowano kilka spraw. Wiadomo, że odpada się z pucharów tylko przez Ligę Europy, oddzielono mistrzów od nie mistrzów w Lidze Europy. To bardzo fajne zmiany. I jeszcze bardziej wzrosła rola Rankingu Krajowego. Teraz nawet dziecko z 1 klasy podstawówki pojmie- że najważniejszy jest Ranking Krajowy. Tym bardziej władze naszej Centrali. Zapowiada się ciekawy sezon.

Ralf. - 9 maja 2018, 9:15:31 - *.play-internet.pl
Panowie : ranking krajowy jest wyznacznikiem poziomu ligi. Jak widzimy co roku polskie zespoły grają coraz gorzej. Za 2 lata Azerbejdzan bedzie prawdopodobnie wyżej na starcie niż Polska. Ja patyrzymy na szczyt rankingu to uświadomimy sobie , że tam jest Hiszpania , Anglia, Włochy czy Niemcy i z reguły zespoły tych państw są w finałch LM i LE.
Do czego zmierzam. Nie podniecajmy się i widzę że niektórzy już się nie podniecają polskimi zespołami.
Jeżeli taki mamy ranking krajowy to wcale nie oznacza że Legia będzie w FGLE bo to co pokazała rok temu potwierdza fakt że idziemy w dół.
Na końcu coś optymistycznego. Uważam, że dno osiągamy właśnie teraz i w końcu odbijemy się nieco w górę

MM. - 9 maja 2018, 11:34:11 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Ja już pisałem, Legia co grała 4 x faza grupowa LE z 2 x faza pucharowa LE w przeciągu 5 lat - to w decydującej rundzie walki o LM w sezonie 2016/2017 była rozstawiona i trafiła na Dundalk na rywala z 2 rundzie. Legia zrobiła ten sam błąd co zrobiła Wisła Kraków przed lat! Legia i zarówno Wisła gdy mieli budżet i współczynnik to zamiast za ten budżet postawić na młodych zawodników to oni sprzedawali najlepszych zawodników za grosze a na ich miejsca kupowali zawodników mniej wartościowych. Legia pozyskała kilka lat temu doświadczonego Eduardo Da Silve powiedzcie czy on zabłysnąl w polskiej lidze czy w pucharach? Czy zespoły rozwijające się by postawili na tego zawodnika?
Jak tam dalej pójdziemy z piłką klubowa to za 5-10 lat będziecie płakali - ranking będzie z roku na rok malal a to oznaczać będzie z roku na rok nierozstawienie.

. - 9 maja 2018, 17:19:47 - *.dynamic.gprs.plus.pl
@kacprowy: Mlada w pucharach w przyszłym sezonie na pewno nie zagra, walczą o utrzymanie. Slovan ma 4 pkt straty do pucharów na 3 kolejki przed końcem, więc jakieś szanse mają...
@Tridox: Będzie miał współczynnik 8.500.
@MM.: To nie ma żadnego znaczenia. Jak liga angielska jest wyrównana, to Angole się tym chwalą. Problemem jest sam poziom gry, nie ilę zgromadził lider.
@tyhc: Dobre wzmocnienia? Zapomnij.
@wojas102: Czy ja mam zwidy? Myślałem, że to forum o europejskich pucharach, nie forum fanatyków Wisły. A na takie wygląda, patrząc po tym, co tu się dzieje. Wspominacie sezon 01/02 niczym Hajto skład Kaiserslautern z sezonu 97/98... A już Twój komentarz pokazuje, że chyba nie znasz historii polskich klubów w pucharach, bo największe osiągnięcie polskiej piłki klubowej należy do Górnika. Legia czy Widzew też miały spore sukcesy. Ja niczego Wiśle nie odbieram, ale takie jej gloryfikowanie jak tutaj to przesada.
@teo: Właśnie, beznadziejny pomysł.
@tyhc: Ale tak nigdy nie będzie. A punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
@Daniel: To lepiej uwierz, przecież Lech 2 ostatnie mecze u siebie w plecy...
@Kaszub: Wyjście z grupy zobaczymy jak świnia niebo... A te "wyprzedaże" o których mówicie wynikają z tego, że po prostu Ci zawodnicy naciskają na transfer i polskie kluby nie mogą ich zatrzymać. BVB też zrobiło "wyprzedaż", gdy zostali zmuszeni do sprzedania Aubameyanga?
@Kaszub: W fazie grupowej i pucharowej odpada się z pucharów w LM :P
@Ralf.: A puchary oglądasz? Właśnie nie, nie gramy coraz gorzej, tylko co roku dokładnie tak samo, odpadamy w I-II rundzie. O regresie można mówić tylko w przypadku Legii. Od lat oscylujemy wokół 20. miejsca.
@MM.: Wg. Ciebie nie starali się zatrzymać np. Odjidji? On sam chciał odejść, musicie zrozumieć, że piłką rządzą pieniądze i Odjidja zmusił Legię do sprzedania go. Gdyby wydawali po 3 mln euro za zawodników, to byście narzekali, że polskie kluby bankrutują...

kacprowy - 9 maja 2018, 22:17:23 - *.adsl.inetia.pl
@ kaszub
przecież ja mówię o krajowym masz w i rundzie dwa wygrane jagi i górnika + wygrana legii w LM i masz 1,5 punktu do krajowego w optymistycznej formie do II rundy a dalej to konie po piasku a nie betonie

kacprowy - 9 maja 2018, 22:27:08 - *.adsl.inetia.pl
po tym co widać to raczej lech od I rundy jak tak dalej będą grac to chyba się natej rundzie w pucharach zatrzymają nenad do wymiany

MM. - 9 maja 2018, 23:19:10 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Kacprowy: Nie zapominaj, ze Lech nie jest pewny gry w pucharach - 1 punkt im brakuje do gry w pucharach, jeszcze moga spasc na 6 miejsce w tabeli

MM. - 10 maja 2018, 2:11:03 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Wg mnie najlepszym zespołem grającym w pucharach z czwartego miejsca byłaby Wisła Kraków, bo Wisła wygrała trzeci mecz z rzędu bez straty bramki! Trzeba przyznać że Wisła Krakow chce zagrać w pucharach, bo w rundzie mistrzowskiej Wisła pokazuje swoją wyższość nad rywalami - zgubili tylko 5 punktów w rundzie finałowej z Wisłą Płock 2:2 po samobójczym trafieniu Cywki na 2:2, a Biała Gwiazda mogla rozstrzygnąć spotkanie jeszcze w pierwszej połowie, z Legia mieli przewagę tylko nie potrafili to wykorzystać, z Jagiellonia już tą sztuka się udała i wygrali 1:0, w Korona rozprawili marzenia scyzyrorykow z pucharami, z Zagłębiem wygrali pewnie. Górnik wygrał w Poznaniu przy tym stracąc dwie bramki, z Koroną u siebie zgubili punkty, z Wisłą Płock przegrali. Dzisiejszy mecz Górnika z Koroną oznacza że Górnik nie jest jeszcze gotowy do gry w pucharach bo z takimi zespołami się nie gubi punktów grając u siebie jak Korona. Na poziomie Korony polskie zespoły mogą trafić na rywali w pucharach - Alaskert, Ujpest, Derry, Liepaja mogą być rywalami polskiego zespołu w pucharach a to są rywale podobni do Korony!

Kaszub - 10 maja 2018, 7:11:18 - *.centertel.pl
do@MM - wszystko w rękach Wisły. Jest bardzo możliwe, że jeśli Wisła Kraków jest lepsza od Górnika to go wyprzedzi. W następnej kolejce Legia wygrywa u siebie z Górnikiem (co jest bardzo prawdopodobne), a Wisła rozjedzie słabego Lecha. W ostatniej kolejce w meczu bezpośrednim Wisła Kraków wygrywa z Górnikiem i mamy Wisłę Kraków w pucharach. Myślę, że kibice w Krakowie zasługują na dobry zespół w pucharach (wzdryga mnie wspomnienie o rywalizacji Krakowian z drużyną z Tetowa).

Kuba - 10 maja 2018, 7:28:34 - *.gw2.pvfree.net
tyhc Slavia nie ma jeszcze żadnej grupy LE.... Kiedy wy kur.de nauczycie się analizować proste założenia awansów.... Slavia wvczoraj wygrała Puchar Czech i jeśli będzie na 3miejscu to ma pewną grupę LE. Będąc na 2 miejscu muszą się męczyć by tam dostać. Albo pokonać pierwszego rywala w eLM, albo dwóch w eLE. Proste jak budowa cepa ehhhh kassiesa ma tabelką, którą każdy z podstawówką powinien zrozumieć. Ale niestety widać to za trudne dla wielu, dlatego macie co macie w pucharach bo jak się nie znacie na takich podstawach to co dopiero na piłce nożnej xD A jak to się mówi: jaki kibic taki klub xD

Kuba - 10 maja 2018, 7:53:34 - *.gw2.pvfree.net
Ok z powodu przesunięć obecnie Slavia ma pewną grupę LE i Sigma Ołomuniec xD Ale ja jednak patrzę na oficjalną tabelkę, a tam nie ma jeszcze żadnych przesunięć. Zresztą uefa specjalnie tak to wszystko miesza by zrobić wode z mózgu. Ja tylko wiem jedno. Trzeba było ostatnie 5-lat mieć takie jak Czechy to byście mieli też takie cud-przesunięcia hehe Obecnie wynika, że Czesi mają trzy kluby w grupie, a Polska zero :]

Wojas102 - 10 maja 2018, 10:28:38 - *.play-internet.pl
Nie nie jest to forum poświęcone Wiśle Kraków ale swoim komentarzem nawiazalem do europejskich pucharów. Najwięcej w pucharach osiagnela biała gwiazda. Nie będę przywoływać starych dziejów bo to juz dawno i nie prawda.Patrze na 21 wiek

MM. - 10 maja 2018, 13:06:11 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Kaszub: Wisla Krakow zagra w pucharach jezeli zdobedzie 4 punkty wiecej niz Gornik (3 punkty w tym musi zdobyc z Gornikiem) oraz zdobedzie wiecej punktow w dwoch ostatnich meczach z Wisla Plock, bo tabela jest taka: 4. Gornik 57, 5. Wisla Plock 54, 6. Wisla Krakow 54. Jezeli Wisla Krakow i Wisla Plock wygraja oba mecze to w pucharach gra Wisla Plock

. - 10 maja 2018, 19:40:16 - *.dynamic.gprs.plus.pl
@MM.: Zobaczymy, czy zagrają w pucharach. Po 28. kolejce już marzyłeś o wygraniu przez Wisłę 2 kolejnych meczów... Porównywanie Derry do Korony to mimo wszystko przesada.
@Wojas102: "Najwięcej w pucharach osiągnęła biała gwiazda" "Nie będę przywoływać starych dziejów bo to juz dawno i nie prawda" Najwięcej, a najwięcej w XXI wieku to różnica.

. - 10 maja 2018, 19:42:19 - *.dynamic.gprs.plus.pl
@Wojas102: Poza tym napisałeś, że Wisła to JEDYNY klub, który coś osiągnął w pucharach. Zapomniałeś o tym, że Lech (x2) i Legia (x3) też grały w pucharach na wiosnę w XXI wieku?

greg - 10 maja 2018, 22:10:46 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
@Wojtas haha o czym tu gadka ,kto osiągnął najwięcej w pucharach w 21 wieku, bo jest to Legia która grała w grupie LM i 3 razy 1/16 LE ,owszem Wisła raz doszła do 1/8 starego pucharu uefa i raz 1/16 LE, Lech dwa razy 1/16 LE ,więc porównywalnie tyle co Lech niż Legia ,która osiągneła 2 razy więcej.
XXI WIEK OSIĄGNIĘCIA POLSKICH KLUBÓW:
LEGIA (1LM,3LE 1/16)
WISŁA (1/8uefa,1LE 1/16)
LECH (2 LE 1/16)

Kaszub - 10 maja 2018, 23:18:51 - *.centertel.pl
do@greg - ten puchar UEFA, gdy Wisła doszła do 1/8 - był już po likwidacji Pucharu Zdobywców Pucharów. Zatem ranga jest była równorzędna z Ligą Europy. Jest to większy wyczyn niż osiągnięcia Lecha i Legii w XXI wieku. Legia wyszła z grupy Ligi Mistrzów do ... 1/16 LE. Zatem największy był sukces Wisły 1/8 Pucharu UEFA, 1/16 LE, potem Legii 3x 1/16 LE, potem Lecha 2x 1/16 LE. Może w tym sezonie Legia wyrówna wyczyn Wisły i przynajmniej awansuje do 1/8 Ligi Europy. By tego dokonać trzeba pobić takie drużyny jak Schalke, Parma... Nie ma miejsca dla słabej drużyny w 1/8 LE.

greg - 10 maja 2018, 23:27:33 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
@kaszub nie kwestionuje 1/8 pucharu uefa ,była to jednak 4 runda tej edycji wtedy i zarazem pierwsza runda na wiosnę jak dzisiejsza 1/16 LE . A liga mistrzów to jednak niespełnione marzenie Wisły ,pewnie by to zamienili na jeden awans do LM

greg - 10 maja 2018, 23:34:29 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
1/8 puchar uefa Wisły to tak jakby ,przypominać 1/4 LM Legii ,były trochę inne zasady i inna skala .

MM. - 11 maja 2018, 2:11:07 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Polskie druzyny w 2 rundzie el.LE moga trafic na takie druzyny ktore graja w polsce Korona, Nieciecza czy Cracovia to moga stoczyc rowny z rownym z zespolami z Irlandii, Estonii, Litwy, w 3 rundzie juz na polskich rywali czekaja wymagajace rywale w tej rundzie juz zalezy od rywala i gry zespolu mozna trafic na Zalgirisa, Dundalk amatorow czy na rywali z wyzszych polek Seville czy Zenita i z tymi zespolami szanse na awans polskiego zespolu sa nikle, w 4 rundzie mozna trafic na zespoly ktore sa zagrac w fazie grupowej LE np Besiktas, Krasnodar, w 5 rundzie el.LE moga byc zespoly ktore regularne graja w fazach grupowych Olympiakos, Sparta. W fazie grupowej LE mozna trafic to druzyny z wyzszych polek mozna trafic do grupy z Arsenalem, Sportingiem i Lipskiem czy Anderlecht, Apoel czy Qarabag - taka grupe widzieliby chetnue kibice Wisly Krakow w ktora przed laty z tymi zespolami odpadali czyzby teraz wzieliby rewanz? Najpierw trzeba awansowac do fazy grupowej LE!

Kongo - 11 maja 2018, 6:48:17 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Twoja wiedza na temat europejskich klubów jest nikła z tego co widze.

greg - 11 maja 2018, 9:27:40 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
W sumie nie byłoby zle gdyby Wisła Kraków wróciła do pucharów, jakbym miał wybierać między Górnikiem ,W.Płock a Wisłą Kraków to spełnia ona chyba wszystkie wymogi licencyjne ,bynajmniej stadionowe.
Sportowo też ostatnio pokazali się dobrze pokonując Jagielonie na wyjezdzie ,pytanie czy jest tam kasa na takie rzeczy jak puchary .

Kongo - 11 maja 2018, 11:13:09 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Pisałem do mm, że jest nikła

KCH - 11 maja 2018, 11:33:29 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
A ja powiem tak - chociaż serce podpowiada że dobrze by znów było zobaczyć Wisłę w pucharach - ostatnio w lutym 2012 - odpadnięcie w 1/16 LE ze Standardem Liege po 2 remisach; to jednak puchary obecnie nie są wskazane Wiśle. Dla kibiców pamiętających sprzed nastu lat regularne (lepsze lub gorsze) występy, to na pewno byłaby spora frajda, ale czy piłkarsko Wisła się nadaje? Weźmy pod uwagę kluczową kwestię - nieuniknione odejście Carlitosa. Kim ta Wisła ma szturmować puchary? Ondraskiem, Boguskim?! Skoro oni mają problemy strzelać w naszej słabej lidze, to nawet z jakimiś przeciętnymi zespołami z Macedonii czy Gruzji też będą mieli problemy.
Poza tym Wisła ma 2 bardzo ciężkie mecze na koniec - Lecha u siebie i Górnika na wyjeździe, który ją już 2 razy w tym sezonie ograł, nawiasem mówiąc.
Jedyna szansa że taki Górnik by nie chciał pucharów (cóż, to tylko nasza liga i jej realia), to wtedy Wisła może z drugą Wisłą powalczyć o to 4 miejsce.
Cały ten sezon jednak, niezależnie od tego kto ostatecznie nas będzie reprezentował w pucharach, potwierdza wielki marazm jaki zaczął się od czasu wprowadzenia formuły esa37. Liga stała się bardzo wyrównana, ale i strasznie sprzeciętniała. Legia która zanotowała tyle porażek i w wielu meczach grała po prostu słabo - pewnie zmierza po kolejny tytuł. Pozostałe kluby też mają przestoje i na jeden świetny mecz przypadają kolejne 3-4 bardzo przeciętne. Żadnego prawa serii - który jest domeną zgranych, solidnych, dobrych piłkarsko ekip, w których wszystko względnie jest w porządku.

KCH - 11 maja 2018, 11:35:21 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Dlatego nie chcę być złym prorokiem, ale lipiec i sierpień zapowiadają się bardzo podobnie jak to poprzednie.
Najwięcej na tym swoim marazmie traci Legia - bo "gubi" punkty z tych trochę "lepszych" sezonów, kosztem takich popisów jak rok temu.
W pucharach zagrają też: Jagiellonia (pewna) i Lech (bardzo prawdopodobne). I ja to cienko widzę. Jagiellonia potrafi się spiąć na jakiś konkretny mecz (najczęściej z Legią), ale na puchary się nie nadaje. Lech ma za duże przestoje, co widać nawet w meczach z rywalami ze zbliżonym potencjałem, a do tego czasem pecha (dwumecz z Utrechtem).
Ostatni pucharowicz to będzie ktoś z trójki Górnik, Wisła K., Wisła P.
Przyznam się szczerze, że gdyby został Carlitos, to najchętniej obejrzałbym w pucharach Wisłę K., a tak to raczej skłaniałbym się ku Górnikowi (Zabrzańska "Złota Młodzież" wreszcie miałaby okazję by przejść jakąś rzeczywistą weryfikację potencjału, bo mierzenie go meczami w naszej lotto-lidze często bywa mylące). Wisła P. to z kolei trochę taka Arka sprzed roku. Podejrzewam, że z rywalem z którym byliby skazani na pożarcie, mogliby nadspodziewanie dobrze i ambitnie powalczyć (jak Arka z Midtjylland), a równie dobrze mogliby odpaść z kimś pokroju Levadii Tallin, Stjarnan czy Stumbras i byłby lekki wstyd i niesmak.

A.c.q. - 11 maja 2018, 17:43:51 - *.centertel.pl
"W ligowych eliminacjach Ligi Europy każdy polski zespół na pewno będzie rozstawiony w I rundzie, w II rundzie raczej tylko Lech i Legia"
To "raczej" możecie już usunąć, bo jest już pewne, że 4.025 pkt. nie da rozstawienia w Q2:
kassiesa.home.xs4all.nl/bert/uefa/seedel2018.html

dormio - 11 maja 2018, 18:14:25 - *.132.183.235
Faktycznie szanse niewielkie ale wciaz wyzsze niz "0". A dopoki nie ma 100% pewnosci, to slowo "raczej" jest obowiazkowe. Pokazuje ze sa niewielkie szansa ale wciaz one istnieja (nie mozna wykluczyc odpadanie w I rundzie wyzej rozstawionych zespolow. Tylko cud moze nam pomoc, choc by taki cud nastapil, potrzeba dac cos od siebie. A widzac zaangazownie polskich klubow w walke w Europie, szczerze watpie by im sie chcialo, bo i po co?

Witkowski - 11 maja 2018, 22:18:43 - *.compower.pl
@A.c.q.
Zdaje się, że nie ma pewności, czy losowanie II rundy odbędzie się przed rozstrzygnięciem I rundy. A to może spowodować, że rozstawienie ta jednak niższy współczynnik, jeśli awansują zespoły teoretycznie „słabsze”.

Kaszub - 12 maja 2018, 7:51:02 - *.centertel.pl
Panowie, mam nadzieję, że z czasem nasz związek wprowadzi system zapłaty dla klubów za punkty do Rankingu Krajowego (przynajmniej w rundach kwalifikacyjnych - przed fazą grupową LM i LE). Bo od fazy grupowej- zapłata już jest przez UEFA za każdy punkt. Nie wierzę w to, że za darmo ktoś będzie się wysilał i grał dobrze. Może w piłce amatorskiej tak, ale nie w Pucharach Europejskich. Za komuny stary mechanik mówił memu dziadkowi: lepiej posmarujesz łańcuch, to dalej zajedziesz. Coś w tym jest. Środki na te punkty do Rankingu Krajowego (w fazach przedgrupowych) powinny się znaleźć. Od sponsorów, stacji telewizyjnych, to rola speców od marketingu z PZPN. Nadeszły czasy - że Ranking Krajowy decyduje prawie o wszystkim. Nasi działacze muszą to wreszcie pojąć.

Murphy - 12 maja 2018, 11:50:21 - *.dynamic.chello.pl
@Kaszub
Nie rozumiem dlaczego PZPN miałby płacić za punkty do rankingu krajowego. Dobre granie przecież w tym zwycięstwa, działają może nie bezpośrednio. Ale pośrednio na rzecz klubów które w pucharach grają. Zwycięstwa przecież przekładają się na punkty do rankingu krajowego, który wyznacza termin startu w pucharach. Im później, tym w zasadzie dla polskich klubów lepiej.

Piotr - 12 maja 2018, 13:52:29 - *.78.150.141
do@Murphy - to o czym piszesz to myślenie strategiczne, długoterminowe. Niestety kluby niekoniecznie muszą tak myśleć. Nie myślą długoterminowo, z działaniem dla dobra całej piłki klubowej. Myślą raczej o korzyściach na ,,tu i teraz". jaki interes ma klub np. w wygraniu rewanżowego meczu w I Rundzie Kwalifikacji LE, gdy pierwszy mecz wygrał u siebie 5-0? Żaden. Nie będzie wystawiał najlepszego składu, wystawi dublerów, a nawet jeśli wyjdą na mecz najlepsi, to będą się oszczędzać na kolejne mecze. Najlepiej do wysiłku w takich meczach motywuje kasa zarobiona tu i teraz.

Daniel - 12 maja 2018, 15:22:37 - *.dip0.t-ipconnect.de
Przed rokiem mistrza wyłoniono w 37 kolejce, w tym roku historia się powtórzy. Lech na przekór wszystkiemu wygra na Wiśle, Jaga wpadnie w Lubinie , a Górnik zatrzyma Legię. Przed ostatnią kolejką tabela będzie się przedstawiać tak:
Legia - 64 oczka
Lech - 62 oczka
Jaga - 62 oczka
Górnik - 60 oczek
I nie wiedzieć czemu, ale sądzę uparcie, że po mistrzostwo sięgnie... Lech.

asd - 12 maja 2018, 16:00:11 - *.centertel.pl
@maciejko Ordabasy Szymkent bez licencji.
Toboł za nich.

Kaszub - 12 maja 2018, 16:01:28 - *.centertel.pl
Nie piszę już nawet o płaceniu za wszystkie punkty do Rankingu Krajowego UEFA. Chodzi tylko o punkty zdobywane w fazie przed wejściem do grupy LE i LM.

tyhc - 13 maja 2018, 8:09:27 - *.jmdi.pl
@Kaszub, widziałeś wywiad z Filipiakiem? Obiecał milion złotych Centarskiemu za awans z Cracovią do FGLE, na co on parsknął śmiechem- komentarz zbędny. Zawsze będzie za mało. Ile należałoby dać, by zawodnik godnie reprezentował swój klub w Europie i zwojował z nim jakieś wyniki?

A.c.q. - 13 maja 2018, 13:11:01 - *.centertel.pl
@Witkowski, @dormio
Jest już ustalone, że losowanie I i II rundy el.LE odbędzie się tego samego dnia:
uefa.com/uefachampionsleague/news/newsid=2499865.h
tml

Michał - 13 maja 2018, 17:49:45 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Tosno nie dostało licencji na gre w pucharach.

Kaszub - 13 maja 2018, 23:48:16 - *.centertel.pl
do@tyhc - bo popełnił psychologiczny błąd. Od razu wyskoczył z fazą grupową Ligi Europy. Obiecał kasę za fazę grupową. To był błąd. Zasada wszystko albo nic. Gdy zadanie wydaje się być za trudne, człowiek zniechęca się do niego nawet w początkowych łatwych fazach. Podświadomie. Powinno się stosować metodę małych kroczków. Płacić nie za fazę grupową - ale za każdy punkcik do Rankingu Krajowego. To bardziej mobilizuje. Gdybym powiedział człowiekowi z ulicy: przebiegnij 10 km, a dostaniesz 1000zł. To człowiek z ulicy zniechęci się od razu i wcale nie pobiegnie. A gdy powiem- za każde 500 metrów płacę 50zł, to człowiek będzie się wysilał, by jak najwięcej przebiec.

asd - 14 maja 2018, 2:20:31 - *.centertel.pl
@maciejko W rundach mistrzowskich LE nie będzie rozstawień po współczynniku. Rozstawienie będą mieć te, które będą spadać do danej rundy z LM. Te, które już walczyły o awans będą nierozstawione. Przy nierównej ilości drużyn, najpierw wylosują rozstawione i nierozstawione, a jak się skończą, to reszta już bez.

Daniel - 14 maja 2018, 9:54:56 - *.dip0.t-ipconnect.de
Zatem znowu Legia - niewiarygodne. Jak katastrofalny sezon przekuć w dublet. To chyba tylko w polskiej lidze mogło się wydarzyć.

Grzybiarz8 - 14 maja 2018, 10:52:58 - *.tpi.pl
prośba do redakcji:
dajcie link do tych symulacji na stronie głównej (jak w zeszłych latach) bo ciężko się tego szuka (a przyszłościowo jakoś usprawnić wyszukiwanie w archiwum wiadomości, bo jest ono mocno toporne przy wyszukiwaniu czegokolwiek)

Grzybiarz8 - 14 maja 2018, 11:00:39 - *.tpi.pl
@asd
A orientujesz się jak będzie wyglądać losowanie 2 R el. Ligi Europy w części Mistrzowskiej (nikt nie awansuje z poprzedniej rundy LE, 17 spada z 1 R el LM i 2 lub 3 spadają z preeliminacji LM).
Tam nie będzie żadnych rozstawień?

asf - 14 maja 2018, 11:15:14 - *.centertel.pl
Te z preeliminacji będą nierozstawione, reszta rozstawione. Po wyjęciu łącznie 6 kulek rozstawienia skończą się i wtedy będą już losować normalnie z pozostałych.

Kuba - 14 maja 2018, 11:28:50 - *.gw2.pvfree.net
Jeszcze Legii bym nie dawał na troniku pl. Jeszcze mogą być jaja
Ale ważne jest, że już pewny w grupie LM jest mistrz Czech. Przesunięcia w drabince nie dotkną Polski (oj jaka szkoda)
4tego do pucharów widzę WisłęK. No to czekamy do 20 maja hehe

Grzybiarz8 - 14 maja 2018, 11:56:05 - *.tpi.pl
@Kuba:
Jak Atletico wygra w środę Ligę Europy to chyba Mistrza Polski też przesunięcia dotkną (zamiast od 1 Rundy eliminacji zacznie od 2 Rundy eliminacji)

LOL - 14 maja 2018, 12:30:06 - *.142.193.133 (*.168.240.187)
A jak się okaże, że mistrz Polski zacznie od II rundy, to wrócisz za rok, cześku?

Kuba - 14 maja 2018, 12:56:15 - *.gw2.pvfree.net
hehe eksperci :] Nie ma znaczenia kto wygra LE bo to już będzie dotyczyć tylko ścieżki niemistrzowskiej cześki To już teraz będzie dotyczyć tylko Turków i Czechów. Dla nich lepsze jest zwycięstwo Atletico i myślę, że tak się stanie. Hiszpania najlepsza klubowo jest i basta.

LOL - 14 maja 2018, 13:22:13 - *.142.193.133 (*.168.240.187)
Czyli się boisz, bo się okaże, że nie masz racji?

greg - 14 maja 2018, 13:35:30 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
@ LOL nastąpiła reforma mistrz Polski zaczyna od 1 rundy co jest pokazane w symulacji (nie mylić z rundą wstępną). Legia ma już zapewnione rozstawienie w 3 rundzie.
Nie znam jeszcze drabinki kto gdzie spada w kolejne rundzie .

Kuba - 14 maja 2018, 13:42:02 - *.gw2.pvfree.net
Kogo się mam bać(co to w ogóle za słowo w internecie haha)? grzybiarza?, który nie wie jak znaleźć baner na stronie głównej czy ciebie kamfore, który na poczekaniu stworzył nick lol :] Nawet gdyby jakimś cudem nastąpiło przeskoczenie(uefa może zrobić co chce w swoim cyrku) to co to za różnica czy będzie trzech rywali czy czterech miał mp jak i tak nie awansuje do grupy LM. Smutna to jest wasza konwulsja w walce z prawdą

LOL - 14 maja 2018, 13:42:05 - *.142.193.133 (*.168.240.187)
Jakaś nowa reforma od wczoraj? Bo o takiej mogłem nie słyszeć.

LOL - 14 maja 2018, 13:45:03 - *.142.193.133 (*.168.240.187)
Taka różnica, cześku, że się bardzo cieszysz, że przesunięcia w drabince nie dotkną Polski, i każda okazja, żeby ci pokazać, że się znowu mylisz, albo się ciebie pozbyć, jest dobra.

Kuba - 14 maja 2018, 13:59:17 - *.gw2.pvfree.net
Tak bo to niezły kabaret te puchary, tak samo jak brak mistrza dla Legii. Co roku mnie intryguje,który to nuworysz znowu pokaże wam jak się powinno wydawać kase :] Bo tu tego nie potraficie. Polskie klubiki i tak są multi-kulti to nie wiem w czym obrażam ciebie jako POLAKA-patriotę i tak bardzo pragniesz się mnie pozbyć xD Dobrze, że jest ten internet bo z psycholami nie ma sensu się pruć w realu Bym musiał pewnie być leczony potem przez jakiegoś zmęczonego lekarza po 24h dniówce Dobrze mi jest jednak za klawiaturką w tych czasach

LOL - 14 maja 2018, 14:06:49 - *.142.193.133 (*.168.240.187)
Obrażasz mnie ogólnie, bo jesteś zerem, a się wywyższasz, często nic nie wiesz, a uważasz się za mądrzejszego od innych. Mnie to w sumie obojętne, bo zawsze mogę po prostu zamknąć tą stronę, bo już nie raz 90 minut pokazało, że woli ciebie tu trzymać niż ludzi normalnych. Komentarz mi pewnie i tak usuną, ale jakby się innym znudziła zabawa z tobą, to zawsze mogą się z tobą założyć, może znowu strona będzie bez twojego syfu przez kolejny sezon.

Kuba - 14 maja 2018, 14:13:49 - *.gw2.pvfree.net
Mądrość to nie tylko znanie liczb, pojęć, zasad. To także umiejętność wyciągania wniosków z przeszłości.
Ty atakując mnie, pokazujesz, że nie jest ci obojętne to co pisze "zero", czyli jestem więcej niż zero. A skoro mi odpisujesz to jesteśmy dwoma zerami. Prosta logika. Człowieku napisałeś z lewego ip, z nickiem bez historii, bo w przeszłości nic sobą nie prezentowałeś, ja prognozując puchary nie pomyliłem się ani razu. Jedynie co w pucharach zaskakuje to fart-los. I go miała Legia w 2016. To, że potem zremisowała z Realem i wygrała w mrozie z Sportingiem było do przewidzenia. Ale to, że Legia 3x wylosuje ranking under5 pkt to przypuszczałbym w żadnej analizie hehe A skoro wiem, że to było jak wygranie w lotka to kontratakuję ciągle was, bo żyjecie w nibylandii Gdyby za wami stały wyniki jak za Czechami to takich jak ja by tu nie było. Proste jak niemiecki drut xD

Kongo - 14 maja 2018, 14:19:56 - *.dynamic.gprs.plus.pl
No to będzie ciekawie w ostatniej kolejce jeśli chodzi o ostatniego pucharowicza. Wisła mimo wielu, wielu punktów głupio traconych lub w ostatnich sekundach teraz sama po remisie z Lechem w końcowce zachowuje szanse na puchary. Teoretycznie to niewiele zmieni kto zostanie tym czwartym, ale jak dla mnie lepiej aby to była Krakowska Wisła bo pewnie sie bym wybrał na eliminacje. Wcale nie jest wykluczone, że tak sie stanie, wystarczy wygrać z Górnikiem i liczyć, że Płock przegra na wyjeździe z Jagiellonią lub zremisuje aczkolwiek nie wiem jak tam z bilansem obu Wisełek. Nie miej jednak Górnik to była by największa porażka w pucharach bo historia pokazuje jak kończyły beniaminki które dostawały sie do pucharów. Czuje, że Wisła wygra z Zabrzem i Jagiellonia z Płockiem i witamy lepszą strone Krakowa w pucharach dobrze, że nie tą drugą bo by była powtórka ze Skendiji.

KCH - 14 maja 2018, 14:31:41 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Kongo,
Warto dodać, że pierwszych dwóch ewentualnych rywali w eliminacjach można by zobaczyć tylko pod Wawelem, bo Wisła ma zakaz na 2 mecze wyjazdowe za Standard Liege z 2012r.

Grzybiarz8 - 14 maja 2018, 14:38:01 - *.tpi.pl
@Kuba
z tego co wiem (i co pisze np na stronie Berta Kasiessa) to zwycięzca Ligi Europy zapewnia sobie awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów, Atletico ma już pewny awans do fazy grupowej, więc zwalnia się jedno miejsce, zakładam że to miejsce przechodzi na kolejnego Mistrza - czyli Mistrza Szwajcarii, co spowoduje też dalsze przesunięcia w drodze Mistrzowskiej, nie jestem pewien więc napisałem "że chyba".
PS Link do tej stronki już znalazłem

Daniel - 14 maja 2018, 14:59:17 - *.dip0.t-ipconnect.de
@Kongo
No właśnie Płock nie może zdobyć ani jednego punktu, żeby Wisła Kraków zajęła to 4 miejsce
@LOL
Osobiście wolałbym, żeby mistrz Polski zaczął jednak od 1 rundy z prostego powodu. Słaby przeciwnik = 0,500 pkt do rankingu krajowego. Dla nas nawet te ułamki są na wagę złota, więc szkoda byłoby pozbawiać szansy na ich zdobycie w tej 1 rundzie...

A.c.q. - 14 maja 2018, 15:31:28 - *.centertel.pl
Grzybiarz:
kassiesa.home.xs4all.nl/bert/uefa/AccessList2018.h
tml
"if EL-TH qualifies for CL-GS via league, then N3 of country 5 goes to CL-GS"
Zatem, jeśli LE wygra Atletico, to przesunięcia dotkną wyłącznie drabinkę niemistrzowską. Tak zresztą jest już uwzględnione przez 90minut.
Daniel - a po co zdobywać 0,500 pkt do rankingu krajowego? Przecież im niżej będziemy w tym rankingu, tym wcześniej będziemy zaczynać eliminacje i będzie okazja zdobycia więcej punktów do rankingu krajowego...

khalifa - 14 maja 2018, 15:37:31 - *.231.28.157.koba.pl
ściska ogromny jesli chodzi o 4 msc. nie wiem dlaczego tak kazdy chce wisłę skoro na 90% carlitos odchodzi czyli czlowiek ktory dal wiekszosc pktów. Już bym wolał zabrzańską młodziez, ale przynajmniej dobrze, ze jest kilka klubów co się chce pokazać w pucharach.

Grzybiarz8 - 14 maja 2018, 15:42:33 - *.tpi.pl
@A.c.q.
Ok, dzięki za informację
... Czyli od 1 Rundy zacznie Legia/Jagiellonia

Daniel - 14 maja 2018, 18:26:46 - *.dip0.t-ipconnect.de
@A.c.q.
Niżej jest już tylko runda wstępna w doborowym towarzystwie Gibraltaru, San Marino, Andory, Malty, Kosowa itp.
Najważniejsze chyba jednak to obrócić naszą sytuację rankingową właśnie w żart.

MM. - 14 maja 2018, 18:37:45 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Wisla Krakow przegrala puchary na wlasne zyczenie, bo mieli najlepszy terminarz rundy finalowej! Wisla Krakow Legie i Lecha miala u siebie, na poczatek powinni zdobyc 3 punkty z Wisla Plock sredniaki miala na wyjezdzie jak by dowiedzli wynik do konca z Wisla Plock, wykorzystali przewage jaka mieli z legia to by Wisla miala puchary zagwarantowane, jakby z legia zremisowali to z gornikiem krakowianom brakowaloby remis do gry w pucharach. Taka jest juz pilka! Przyslowie brzmi nie wykorzystanie sytuacje sie msza a to dla Wisly Krakow oznacza ze moga nie zagrac w przyszlym sezonie w pucharach

KCH - 14 maja 2018, 20:13:56 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Wisła Kraków meczami w grupie mistrzowskiej i tak podreperowała znacznie swój bilans z zespołami z czołowej ósemki.
Dość powiedzieć, że w sezonie zasadniczym uzyskała z nimi w 14 meczach łącznie 9 punktów. Bilans: 2-3-9, bramki: 12-22. Teraz w 6 meczach fazy finałowej: 11 pkt., 3-2-1, bramki: 10-4, więc Wisła podejrzewam byłaby największym beneficjentem tego sezonu, gdyby nadal obowiązywał podział punktów po sezonie zasadniczym.

Grzybiarz8 - 14 maja 2018, 20:52:15 - *.dynamic.chello.pl
Przy podziale punktów w sumie nie wiele by się zmieniło, Górnik by wyprzedził Lecha, no i było by nieco ciaśniej ale Wisła i tak musiała by wygrać z Górnikiem i i tak nie musiało by to dać pucharów:
Legia Warszawa 40
Jagiellonia 37
Górnik Zabrze 34
Lech Poznań 33
Wisła Płock 33
Wisła Kraków 33
Korona Kielce 27
Zagłębie Lubin 28

KCH - 14 maja 2018, 21:41:35 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Też prawda. No cóż, zobaczymy jak będzie w weekend.
Z tej trójki to gdyby Carlitos został to najprędzej bym widział Wisłę K. w pucharach. W przeciwnym razie zdecydowanie Górnik Z. Do Płocka nie mam zupełnie przekonania. Ot, notują wyjątkowo udany sezon (jak kiedyś Piast czy Cracovia, by potem potknąć się na pierwszym dowolnym rywalu w pucharach). Albo po prostu am uprzedzenie, pamiętając wtopę z Ventspils sprzed nastu lat.

MM. - 15 maja 2018, 12:16:11 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
KCH: Wisla Krakow z carlitosem przedluzyla kontrakt do

Stinger - 16 maja 2018, 12:11:21 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
Bardzo dobry pomysł z tym pierwszym koszykiem dla zdobywcy LE - może kasa jest tam dużo mniejsza niż w LM, może prestiż także sporo mniejszy ale coraz bardziej opłaca się grać i wygrywać w LE.

Ralf. - 16 maja 2018, 13:43:58 - *.play-internet.pl
Na pewno nie Górnik Zabrze do pucharów. Szkoda bo bardzo lubię ten zespół poprzez jego historię. Jednak już dzisiaj czytałem że szykuje się wyprz...
Wielka wyprz .. w Górniku być może zmiana trenera. Czy na logikę taki klub ma grać w pucharach. Właśnie wolę Wisłę Płock bo jest stabilna finansowo.

MM. - 16 maja 2018, 14:08:57 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Lech zrobi wszystko zeby mistrzostwa nie zdobyla Legia, te dwie druzyny sie nie nawidza i lech gra u siebie. Jaga bedzie trzymala kciuki za poznaniakow, bo w razie zwyciestwa przez poznaniakow historyczne mistrzostwo trafi na podlasie, ale jaga musi wygrac, zwyciestwo Jagiellonii oznaczac bedzie ze w pucharach nie wystapi Wisla Plock ktora bo w bezposrednim meczu zagra Gornik z Wisla Krakow i ktos musi zdobyc punkty

luk - 16 maja 2018, 14:17:56 - *.162.63.125.ip.interplus.com.pl
FK Tosno zdobywca Pucharu Rosji ma zagwarantowany start w fazie grupowej LE, na dziś nie uwzględniliście tego w symulacji

KCH - 16 maja 2018, 14:30:26 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Tosno nie otrzymało licencji, jest w opisie:
"- drużyny, które zostały wykluczone z rozgrywek/nie otrzymały licencji (potwierdzone): Skënderbeu Korçë (Albania), FC Sion (Szwajcaria), Panathinaïkós AÓ (Grecja), Astra Giurgiu i Gaz Metan Mediaș (Rumunia), Bangor City FC (Walia), FK Tosno (Rosja), Ordabasy Szymkent (Kazachstan)".

Kongo - 16 maja 2018, 15:17:10 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Wisła rozjedzie Górnika pytanie tylko czy Jaga ogra Płock? Miejmy taką nadzieje tak będzie najlepiej.

Patrickale - 16 maja 2018, 16:59:36 - *.dynamic.gprs.plus.pl
redakcja mam pytanie: dziś finał LE. Co jeśli wygra Marsylia. Czy wówczas w LM będzie 2+1 i Marsylia jako zwycięzca LE?

Witkowski - 16 maja 2018, 17:58:04 - *.centertel.pl
@Patrickale
Tak, ale tylko wtedy, jeśli Olymipue Marsylia będzie poza podium w Ligue 1.

sdffsd - 16 maja 2018, 21:18:53 - *.host.prv.4029.nsnet.eu
@Grzybiarz8 Link do symulacji jest na głównej, ale na dole strony.

MM. - 16 maja 2018, 22:00:37 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Macie przykład że Marsylii że poprzez kwalifikacje też można zagrać w finale europejskich pucharów! Marsylia rozpoczęła europejskie puchary w tym sezonie od 3 rundy el.LE musiała przejść przez Oostende i Domzale żeby zagrać w fazie grupowej LE!

Kuba - 16 maja 2018, 22:45:59 - *.gw2.pvfree.net
Tak jak pisałem-BASTA Czesi mają już pewną grupe LM i dwa miejsca w grupie LE No was czeka droga cierniowa. Nagroda za 5-lecie :] Bez pracy nie ma kołaczy hehe
Marsylia po 14 latach znowu lanie od Hiszpanów. Głową muru nie przebijesz :]

MM. - 17 maja 2018, 4:29:50 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Czwartym pucharowiczem najlepiej zeby zostala druzyna ktora w przyszlosci bedzie regularne grywala w pucharach zeby budowala ranking na przyszlosc! Tak jak teraz gra Jagiellonia ona buduje ranking na przyszlosc wystepujac ostatnio regularne w pucharach! Jak dobrze pamietam to wy rok temu gdy Jagiellonia odpadla z Qabala w 2 rundzie el.LE to pisaliscie ze juz nigdy Jagiellonii w pucharach bo oni zawalaja puchary zamiast Jagiellonii chceliscie Lechie. Lechia marne w tym sezonie w poprzednej kolejce sie utrzymali

Omas - 17 maja 2018, 8:50:22 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
@MM
Tylko tej Jagielonii kiepsko idzie ta budowa rankingu skoro musi korzystać z rankingu krajowego

Wojas102 - 17 maja 2018, 11:37:45 - *.play-internet.pl
Kongo lepiej nie pisz ze to Wisła rozejdzie Górnika bo zostaniesz posadzony o przywiązanie do tego klubu a co za tym idzie będzie to równoznaczne z tym ze trafiłeś na złe forum.

Wojas102 - 17 maja 2018, 11:45:10 - *.play-internet.pl
KCH kara nałożona na Wisłę była nałożona na okres 5 lat .Wisła ostatni raz grała w pucharach w 2012 wiec jak niby tak kara obowiązuje do teraz??Wiem bo można to sprawdzić wpisując odpowiednie słowa do wujka Google

Wojas102 - 17 maja 2018, 11:52:01 - *.play-internet.pl
KCH jeśli masz takie info ze zostanie zamkniety na dwa mecze to daj info link odnośnik coś na potwierdzenie ?? Może chodź namiary na tą ciotkę ktora przy płocie coś powiedziała do drugiej ciotki 😀

bate - 17 maja 2018, 12:03:29 - *.177.246.2
dlaczego bate zaczyna el. lm od II rundy?

dormio - 17 maja 2018, 12:32:29 - *.183-132-109.adsl-dyn.isp.belgacom.be
nastapily przesuniecia, bo zwyciezca LM wszedl tez przez lige. Skorzystaly:
11. Czechy - od razu do grupy;
13. Holandia z Q3 do Q4;
15. Austria z Q2 do Q3;
18. Dania z Q1 do Q2
19. Bialorus z Q1 do Q2.
Polska niestety 20...

MM. - 17 maja 2018, 15:59:43 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Juz wiadomo ze nie bedziemy mieli z polskich druzyn grajacych w pucharach zadnego debiutanta - czwartym zespolem bedzie Wisla Plock do europy awansuje po 12 latach, Gornik Zabrze po 24 latach lub Wisla Krakow po 7 latach przerwy! Przed ostatnia kolejka wiemy ze Lech w zaleznosci od wynikow na koniec sezonu zajmie 3 trzecie, dla lechitow nic to nie daje ale oni zrobia wszystko zeby mistrzostwa nie zdobyla nie zdobyla Legia to otwiera sie szansa na zdobycie mistrzostwa Polski dla Jagiellonii, wowczas na pucharach moze takze skorzystac Gornik Zabrze lub Wisla Krakow! W Bialymstoku beda spogladali kibice na wynik z Poznania, w Zabrzu beda natomiast spogladali na wynik z Bialystoku! W tych trzech meczach to w niedziele bedzie kazdy chcial zgarnac 3 punkty kto wykona swoje cele???

tyhc - 17 maja 2018, 16:52:28 - *.jmdi.pl
Polityka Lecha mnie rozwala. Ponoć na horyzoncie rozważają zakup Alana Czerwińskiego, który ma klauzulę 700,000 E. No i jest problem bo skąd wziąć kasę? No przecież nie ze sprzedaży Gumnego, którego opchną za 6,5 mlnE.

KCH - 18 maja 2018, 8:12:30 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Pisałem, że to kara wyjazdowa na 2 mecze. U siebie Wisła będzie mogła normalnie rozgrywać mecze.
Nie jestem pewien natomiast, czy ta kara faktycznie jest odwieszona po tych 5 latach, także Wojas102, słaba prowokacja, na poziomie dziecka ze szkoły podstawowej
Nie jestem za tym żeby np. Jagiellonia grała w pucharach, bo się do nich zwyczajnie nie nadaje, co pokazały poprzednie lata. Przejście totalnego pionka w pierwszej rundzie, by w kolejnej odpaść z rywalem o zbliżonym poziomie, który przy normalnym podejściu jest jak najbardziej do ogrania - to stały element ostatnich lat w pucharach w ich wykonaniu.

Wojas102 - 18 maja 2018, 15:51:38 - *.play-internet.pl
Tej kary nie ma.A jesli się mylę to chętnie przeczytam podane przez ciebie argumenty oficjalne oświadczenia w prasie dotyczące tej kary

KCH - 18 maja 2018, 22:58:08 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Jeśli tak to spoko, źródeł żadnych nie mam, po prostu nie wiedziałem że takie kary się przedawniają. Wszystko w nogach kopaczy w niedzielę w Zabrzu, szanse na puchary są 50-50

MM. - 18 maja 2018, 23:34:07 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
KCH: Ja bym stawiał na mecz z Zabrzu na Górnika 35%, na remis 36%, na Wisłę 29%, z lekka przewaga na gospodarzy, bo to może być przepustką do gry w pucharach Górnik ma lepiej bo zagra u siebie i mają atut własnego boiska, ale to może być mecz decydujący o grze w pucharach w następnym sezonie gdy Wisła Płock przegra z Jagiellonia, to nie wykluczone że może być podział punktów w Zabrzu, ale to są wyrównanie zespoły i Wisła też może wygrać w Zabrzu. Mówiłem obojętnie kto zagra z polskich zespołów w pucharach i awansuje do fazy grupowej LE to już będzie wielkim sukcesem na arenie międzynarodowej! Nawet tu mówię o Legii, Legia ostatnio w Europie zaliczyła dwie kompromitacje w jednym sezonie odpadajac najpierw z Astana a później z Sheriff em. Legia może mieć problemy z takimi drużynami jak Qarabag czy z dużym niższymi zespołami jak Crvena Zvezda czy Rosenborg

KCH - 18 maja 2018, 23:49:42 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
MM.
Jeżeli chodzi o Legię, to po zeszłorocznej kompromitacji (biorąc pod uwagę ranking - nie wstydzę się użyć tego słowa), w tym sezonie muszą się lepiej zaprezentować. Ranking stricte klubowy z racji wielu punktów (jak na nasze warunki) zdobytych przez Legię, będzie w przypadku ich ewentualnych kolejnych niepowodzeń - pracował na ich niekorzyść, bo co roku będą odpadały punkty za te "lepsze" sezony.
Na Górnika liczyłem, że wzorem meczu w Poznaniu z Lechem, postawią się i Legii. Zawiodłem się. Mecz był słaby w ich wykonaniu a Legia w miarę spokojnie wygrała.
Mimo wszystko mam nadzieję na lekki postęp w pucharach jeżeli chodzi o wyniki. Chciałbym wierzyć, że poprzedni sezon był apogeum, jeżeli chodzi o kiepskie rezultaty, ale... wciąż się boję, że w lipcu/sierpniu coś mnie jeszcze bardziej negatywnie "zaskoczy".

. - 19 maja 2018, 0:52:42 - *.dynamic.gprs.plus.pl
@Kaszub: 1/8 to może zobaczymy za 50 lat...
@MM.: Zemsta? To ja poproszę grupę z Levadią, Cementarnicą i Fylkirem/Stjarnanem :D A Ty jak zwykle o Wiśle i o Wiśle... W grupie LE to oni jeszcze długo, długo nie zagrają.
@Kaszub: Ostatecznie nic nie zależy od działaczy, tylko od klubów i piłkarzy...
@Daniel: Nie sprawdziła się Twoja wizja.
@Grzybiarz8: Przecież jest link w prawym dolnym rogu od dawna...
@Kuba: Twoje prowokacje są słabsze niż te Bromcika sprzed roku. Właśnie, gdzie on się podział?
@KCH: Nie tylko z Ventspils. Grali chyba 3 razy i za każdym razem odpadli przez bramki na wyjeździe...
@Stinger: Z drugiej strony szkoda, bo już zupełnie przeminą czasy wygrywania europejskich trofeów przez drużyny spoza lig top 5...
@Kongo: I dlaczego niby ma być najlepiej dla polskiej piłki, żeby Wisła Kraków zagrała w pucharach? Co roku więcej piszecie o Wiśle niż o Legii czy Lechu, to się zaczyna robić nudne.
@MM.: A dziwisz się, że taki klub jak Olympique Marsylia zagra w finale? To, że grali w kwalifikacjach nie ma znaczenia. Oni są klubem z potężnej ligi francuskiej, to co innego. Gdyby Real czy Barcelona zaliczyły wyjątkowo nieudany sezon i grałyby w kwalifikacjach LE, czy też dawałbyś taki przykład?
@Wojas102: A czy nie jest to dziwne, że co drugi wpis na tym forum jest o Wiśle? Błagam Was, cały czas tylko Wisła i Wisła... Tak jak rok temu.
@MM.: Ale debiutanta w ostatnich latach już tak, bo nasze obecne punkty rankingowe nie pochodzą w żadnym stopniu ani od Górnika, ani od Wisły Płock, ani od Wisły Kraków. A ewentualny powrót Górnika będzie po 23 latach, nie 24, bo ostatni ich występ to Puchar Intertoto '95. Poza tym mała poprawka gramatyczna: z Białegostoku, nie z Białystoku.
@KCH: Gabala do ogrania? A kiedy to Jagiellonia grała w grupie LE? A kiedy to pokonała Panathinaikos i Lille? Po raz n-ty przypominam, że Gabala tego dokonała.

. - 19 maja 2018, 0:54:05 - *.dynamic.gprs.plus.pl
@Wojas102, @KCH: Kara jest. http://www.90minut.pl/news/182/news1828155-Wisla-u
karana-za-wyjazdowy-mecz-ze-Standardem.html "Ponadto kibice "Białej Gwiazdy" nie będą mogli uczestniczyć w dwóch najbliższych wyjazdowych meczach w europejskich pucharach". Nie ma nigdzie napisane o 5 latach.

. - 19 maja 2018, 0:57:18 - *.dynamic.gprs.plus.pl
@MM., @KCH: Ile razy muszę powtarzać, że Astana to nie była kompromitacja. Grupa LM, 2x grupa LE, puchary na wiosnę, remisy z Atletico, Benficą, Sportingiem, zwycięstwo ze Slavią na wyjeździe.

MM. - 19 maja 2018, 3:30:57 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Albo masz jakies urojenia albo powomienies udac sie do okulisty gdy napisalem obojetnie jaki polski zespol zagra w pucharach to bedzie suksesem a ty piszesz ze Wisla jeszczs dlugo nie zagra w grupie LE! Wyraznie napisalem obojetnie jaki polski zespol zagra to bedzie suksesem gdy zagra jesienia w pucharach. Nie porownujmy polskiej pilki do kazachow czy azerow bez przesady to hedt kompromitacja na arenie miedzynarodowej tak samo jakby barca albo real odpadl z legia

Wojas102 - 19 maja 2018, 10:19:54 - *.play-internet.pl
Moje pokolenie wychowalo się na meczach pucharowych Wisły.Dla mnie to jedyny klub który jeśli teraz będzie dobrze zarządzany to coś osiągnie w Europie

Kuba - 19 maja 2018, 15:52:27 - *.gw2.pvfree.net
Ja nie piszę żadnych prowokacji tylko bolesną PRAWDĘ, której mało kto z was chce przyjąć do wiadomości i liczy, że od tego roku wszystko się zmieni x] Legia jak wygra mistrza to może będzie ta grupa LE, ale nic więcej :]

MM. - 19 maja 2018, 18:18:08 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Nie ma szans zeby polskie zespoly nas reprezentowaly jesienia w pucharach! Juz pisalem co z kasa zrobili nasze zespoly ktore graly w Europie w XXI wieku! Cierpi Wisla Krakow, za pare lat bedzie cierpiala Legia! Zeby lider mial po 36 kolejkach 64 punkty? Wiecej punktow juz miala Wisla Krakow w sezonie 2007/08 gdy obowiazywal dawny system 30 kolejek to Wisla zdobyla 80 punktow w sezonie i pozniej rozgromili w el.LM Beitar Jerozolimie 5:0 czy pokonali wielka Barcelone 1:0 gdy wowczas panowala era dumy katalonii! Niech Legia zdobedzie w nowym sezonie ponad 90 punktow w 37 kolejkach!

greg - 19 maja 2018, 21:31:47 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Sądny dzień nad Lechem ,który wiadomo po raz kolejny jest największym przegranym,bo ani mistrza ani pucharu.
Legia ma szanse po raz pierwszy oficjalnie zdobyć 3razy z rzędu mistrza a 13 w historii gdzie zrówna się z Wisłą Kraków . Jak dobrze pójdzie to złota dekada Legii może przebić Górnika .

MM. - 19 maja 2018, 22:30:03 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Greg skompromitowales sie kolezko lech ma puchary nawet jak przegra i gornik oraz wisla plock wygraja swoje mecze bo beda mieli po 60 punktow ale wyzsze miejsce na koniec sezonu zajmie ten zespol ktory byl wyzej w tabeli po rundzie zasadniczej (30 kolejek)

. - 20 maja 2018, 2:00:36 - *.dynamic.gprs.plus.pl
@MM.: Żadnych urojeń nie mam, pamiętam, jak napisałeś (albo może to był ktoś inny, jeśli tak zwracam honor), że najlepiej dla polskiej piłki będzie, jeśli Wisła zagra w pucharach. A o Wiśle w grupie pisałeś: "Anderlecht, Apoel czy Qarabag - taka grupe widzieliby chetnue kibice Wisly Krakow w ktora przed laty z tymi zespolami odpadali czyzby teraz wzieliby rewanz?"

. - 20 maja 2018, 2:01:43 - *.dynamic.gprs.plus.pl
"Nie porównujmy polskiej piłki do Kazachów czy Azerów" Na polską piłkę patrzysz przez różowe okulary. Astana ma porównywalne wyniki do Legii, Gabala zdecydowanie lepsze od Jagi. Więc wiesz.
@Wojas102: Co nie jest prawdą, bo każdy klub przy dobrym zarządzaniu zwojowałaby puchary.

. - 20 maja 2018, 2:02:51 - *.dynamic.gprs.plus.pl
@Kuba: Prowokacja to też obrażanie użytkowników, tak jak Grzybiarza. Zresztą, widać, że to sprawia Ci przyjemność, napisałeś przecież "Dobrze mi jest jednak za klawiaturką w tych czasach".

. - 20 maja 2018, 2:03:56 - *.dynamic.gprs.plus.pl
@MM.: Teraz to Ty się skompromitowałeś, Greg napisał "ani mistrza, ani PUCHARU", nie "ani mistrza, ani PUCHARÓW". Chodziło o Puchar Polski. A wyżej jest ten, kto miał więcej pkt po 30 kolejkach, a później mecze bezpośrednie w rundzie zasadniczej, nie, kto był wtedy wyżej w tabeli. W tej sytuacji nie ma to znaczenia, ale gdyby 3 kluby miały po rundzie zasadniczej tyle samo pkt, to miałoby. Tak na przyszłość.

Kongo - 20 maja 2018, 2:28:50 - *.dynamic.gprs.plus.pl
No to jedziemy dzisiaj z Górnikiem bo Jaga powinna dać rade Płockowi. Chętnie sie wybiore na eliminacje stąd też uważam, że tak będzie lepiej bo kropka sie pytał :D Bede rozczarowany jak Wisła dzisiaj nie wygra aczkolwiek też sie nie zdziwie bo wszystko możliwe, ale dla jasności nie ma ciśnienia.

MM. - 20 maja 2018, 3:53:08 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Tak napisałem że kibice Wisły Kraków chętnie widzieliby grupę z Anderlechtem, Apoelem i Qarabag bo Wisła z tą trójka odpadła z pucharów teraz czas byłby na rewanż. Żeby Wisła zagrała w pucharach musi wygrać z Górnikiem na jej terenie oraz liczyc że ich imieniczka ta z Płocka nie wywalczy żadnego punktu z Jagiellonia. Z eliminacji LE wchodzi 13 zespołów do grupy LE i w 5 rundzie el.LE może być Sevilla, Zenit St.Petetsburg czy Olympiakos drużyny które regularne grają w pucharach i powiedziałem że to będzie sukcesem awansować do fazy grupowej LE

Kongo - 20 maja 2018, 14:26:18 - *.dynamic.gprs.plus.pl
MM - Jednak zachowałeś cząstke rozumu

wojas102 - 20 maja 2018, 17:34:23 - *.212.155.6
Kongo to będziemy kibicować razem .Ja tez mam ochotę na mecz eliminacyjny w Krakowie.O wszystkim zadecyduje Jaga.

A.c.q. - 20 maja 2018, 19:08:27 - *.centertel.pl
To chyba na tyle z Wisłą w pucharach

khalifa - 20 maja 2018, 19:58:42 - *.231.28.157.koba.pl
piszecie tyle o wiśle, ale najwazniejszy aspekt sie nie spełnił czyli jakakolwiek chęc wygranej u wisły...haha

Szamo - 20 maja 2018, 20:01:45 - *.centertel.pl
Brawo Legia!!!
Gratulacje za zdobycie dubletu!!!
Legia to jest potęga!!!
Legia jest wielka!!!
Legia mistrz!!!

. - 20 maja 2018, 20:08:19 - *.dynamic.gprs.plus.pl
No i nici z Wisły w pucharach. Ani jednej, ani drugiej. Górnik wraca po 23 latach! Gratulacje dla nich i Legii.

Kuba - 20 maja 2018, 22:44:22 - *.gw2.pvfree.net
Po 24 latach... 1994! Nikt normalny nie wlicza intertoto... Ani kassiesa ani 90minut...
Lech i Górnik po raz 20 w pucharach :] Może to wypali, tak jak awans na 20-lecie do grupy LM hehe

MM. - 20 maja 2018, 22:48:48 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Oficjalne Górnik Zabrze wraca po 24 latach przerwy - w 1995 roku Gornik rywalizował w Pucharze Intertoto, ale Puchar Intertoto nie był oficjalne brany pod uwagę w europejskich pucharach UEFA!

Kongo - 20 maja 2018, 23:26:18 - *.dynamic.gprs.plus.pl
wojas102 - To pojechaliśmy niestety Wisła już nie ma nic wspólnego z dawną Wisłą, od taki sobie średniak tej słabej ligi smutna rzeczywistość

MM. - 21 maja 2018, 3:43:21 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
W tym roku Gornik, rok temu Arka, dwa lata temu Cracovia, Piast, trzy lata temu Slask co roku mamy innych pucharowiczow - zeby nie bylo ze Gornik za rok zagra w spadkowej, a w pucharach czwartym zespolem bedzie przykladowo Lechia! Zobaczcie co roku jest inny czwarty pucharowicz w tym roku bedzie Gornik a za rok znowu ktos inny pewnie zagra bo nie sadzie zeby Gornik mogl za rok zagrac takze w pucharach gdy co roku jest inny pucharowicz.

tyhc - 21 maja 2018, 10:05:45 - *.jmdi.pl
Górnik ściąga Podolskiego i IV runda LE jest realna.

Ralf. - 21 maja 2018, 10:52:41 - *.play-internet.pl
tyhc - fajnie by to marketingowo się odbiło na Górniku i miernej lidze. Czy to możliwe już teraz? Czas idealny bo Górnik w pucharach nie gra co roku

MM. - 21 maja 2018, 13:51:45 - *.centertel.pl
Tyhc:Podolski w Górniku i 4 runda el.LE realna? Będzie tak samo jak Da Silva był zawodnikiem Legii miał był gwiazdą Legii a było...dobrze pamiętamy. Doświadczony Da Silva miał być gwiazdą polskiej ligi

MM. - 21 maja 2018, 15:06:23 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Lech zajal w lidze 3 miejsce ale po wczorajszym meczu z Legia przyznano walkower 3:0 na korzysc Legii po czym Legia zdobyla mistrzostwo Polski! To jeszcze nie koniec kar dla Lecha - Lech musi przygotowac sie na surowsza kare Lechowi grozi odjeciem punktow nie wykluczone jest to ze Lech bedzie w przyszlym sezonie wykluczony z europejskich pucharow! Jezeli Lech zostanie wykluczony z europejskich pucharow w pucharach zagra kolejny zespol w lidze czyli w tym przypadku Wisla Plock!

Michał - 21 maja 2018, 15:44:59 - *.unknown.vectranet.pl
Szirak z Armenii wyrzucony z pucharów.

Kongo - 21 maja 2018, 16:05:09 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Tak teraz patrzę na eliminacje grupy mistrzowskiej LM i odnosze wrażenie, że Legia może nie dostać sie nawet do fazy grupowej LE.

greg - 21 maja 2018, 16:10:47 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Jak dla mnie Lech powinien zostać wyrzucony z pucharów ,czego domagają się nawet jego niektórzy kibice na forum, bo po co znowu się osmieszać jak nie na własnym podwórku to w europie. Sportowo Lech nic nie znaczy i równie dobrze mogłaby grać Wisła Płock ,która została skrzywdzona z Jagielonią.

MM. - 21 maja 2018, 18:20:39 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Jakby do tego doszlo w europejskich pucharach to UEFA wykluczylaby Lecha z pucharow. Do podobnej sytuacji doszlo 8 lipca 2007 w Pucharze Intertoto co Vetra Wilno prowadzila po pierwszej polowie z Legia juz 2:0 i kibice legii przerwali mecz. UEFA przyznala walkower 3:0 Vetry, Legia zostala wykluczona z pucharow na 20 lat. Legia sie odwolala od kary i jest zawieszona na 20 lat gdyby do takiej sytuacji doszlo podczas meczu Legii w pucharach to Legia zostanie qykluczoba na 20 lat i nie zagra w pucharach przez 20 lat nawet jesli sie zakwalifikuja. To byl ligowy odjete punkty nie wykluczone ze beda to moze kosztowac lecha wykluczeniem z pucharow. Bedzie do tego kara finansowa i byc moze zakaz dla kibicow na kilka kolejek i Lech zagra bez publicznosci! Gornika tez nie powinni dopuszczyc do do pucharow tez zostal przerwany mecz z Piastem. Do takiej sytuacji jak dochodzi to klub podnosi konsekwencje i jskby Lecha i Gornika wykluczyli z pucharow to by juz do takich zamieszek nie dochodzilo podczas meczow ligowych, ale jakby doszlo do takiej sytuacji to brak licencji na nastepny sezon to by sie nauczyli kibice. Wowczas z wykluczenia Lecha i Gornika skorzystalyby dwie Wisle Plock i Krakow!

halo - 21 maja 2018, 18:43:09 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Dlaczego Jagiellonia i Górnik mają taki sam współczynnik punktowy, skoro Jaga grała ostatnio w pucharach ?

Witkowski - 21 maja 2018, 19:00:51 - *.centertel.pl
@halo
Jagiellonia nie zdobyła na własny rachunek więcej punktów niż wynosi 20% współczynnika krajowego. Skoro tak, dostaje tylko te 20%, podobnie jak Górnik.

greg - 21 maja 2018, 19:22:36 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
@MM co ty znowu brałes? Po zamieszkach w Wilnie,Legia została wykluczona z pucharów ,ale po odwołaniu miała karę w zawieszeniu na 5 lat. Skąd te 20 lat ,nigdy nie było takiej kary

Kaszub - 21 maja 2018, 22:37:43 - *.centertel.pl
Moim zdaniem obecny skład na puchary (Legia, Jagiellonia, Górnik, Lech) to najlepszy skład na jaki stać polskie piłkarstwo. Nie ma lepszych możliwości. Zobaczymy, ile są warte nasze drużyny. System UEFA jest sprawiedliwy i przejrzysty. Każdy ma równe szanse. Wystarczy tylko dobrze grać. Pierwsi do boju staną Górnik i Legia. Cel? Komplet punktów w 1 rundzie eliminacyjnej.

khalifa - 21 maja 2018, 22:49:41 - *.231.28.157.koba.pl
mimo, ze bylem wczoraj na meczu w bstoku i bylem za Jagą oczywiscie to uwazam, ze lepszym wyborem od rozprzedawanego gornika i chimerycznej wisly k. byłaby budowana na powaznie(już mają wzmocnienia w postaci szwocha itd.) wlasnie wisła Płock

Kaszub - 21 maja 2018, 22:49:42 - *.centertel.pl
W kontekście zamieszek w Poznaniu w trakcie meczu nasuwają się mi następujące refleksje:
nie podoba mi się stosowana w europejskiej piłce nożnej zasada stosowania odpowiedzialności zbiorowej. Odpowiedzialność zbiorowa źle się kojarzy, zawsze pociąga za sobą niesprawiedliwie potraktowaną większość za czyny mniejszości bądź jednostek. Na każdym stadionie powinien być dokładny monitoring. Odpowiedzialność za rzucenie świec dymnych powinni ponieść tylko ci, którzy świece rzucili. Nie powinni cierpieć niewinni ludzie chodzący na mecze. Tym bardziej niewinny jest klub.

. - 21 maja 2018, 23:17:05 - *.dynamic.gprs.plus.pl
@Kuba, @MM.: Puchar Intertoto to były kwalifikacje do Pucharu UEFA więc wg. mnie zalicza się do rozgrywek europejskich.
@MM.: Przecież Śląsk wtedy grał praktycznie co roku (przydarzył mu się w międzyczasie słabszy sezon). A poza tym
nie przesadzaj, 3 pucharowiczów takich samych, a Ty "co roku innych"...
@tyhc, @Ralf.: O ile się nie myle, Podolski powiedział, że przejdzie, gdy skończy się mu kontrakt z Vissel Kobe, więc dopiero w przerwie zimowej sezonu 19/20...
@MM.: Da Silva? Na Neymara też mówisz Da Silva Santos? A mecz Górnika przerwali kibice Piasta przecież... Że Górnik ich sprowokował to co innego.
@Kaszub: Górnik, Legia i jeszcze Lech
@Redakcja, @maciejko: Tak jak mówi Michał, Szirakowi odjęto 12 pkt i wyrzucono z pucharów za ustawianie meczów.

greg - 22 maja 2018, 0:55:40 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
O ile kolejność pierwszej trójki nie została wypaczona to już czwarta drużyna pucharowa tak .
Po pierwsze Górnik dostał walkowera ,kiedy w zasadzie przegrał z Piastem a druga sprawa ewidentny druk na niekorzyść Wisły Płock z Jagielonią ,kiedy to zdobyli prawidłową bramkę na 2:1 i sędzia po varze okradł klub z Płocka . Takich sędziów powinno wsadzać do więzienia.

MM. - 22 maja 2018, 3:34:16 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Lech nie powinien zagrac w pucharach, ale zeby bylo sprawiedliwie nastepna druzyna takze nie powinna przystapic do pucharow, bo druzyna nie osiagniela miejsca gwarantujacego gra w pucharach! Lech przystapi do el.LE od 2 rundy el.LE i kto wylosuje Lecha ten bedzie miec wolny los i bez gry zagra w 3 rundzie el.LE!

Kaszub - 22 maja 2018, 7:11:02 - *.centertel.pl
Przepraszam za pomyłkę pisarską. Oczywiście w 1 rundzie zagrają Legia, Lech i Górnik. Z uwagi na zamknięcie stadionu Lecha na pierwsze 3 mecze LE zapewne w Poznaniu strefy kibica z Mistrzostw Świata nie zostaną zdemontowane, tylko będą czekać aż Lech odbębni karę 3 meczów w LE u siebie. Cały Poznań będzie oglądał mecze Lecha w 3 rundach LE w specjalnych strefach kibica na ogromnych telebimach. To zbliży ludzi do siebie i zjednoczy kibiców. Wierzę, że Lech powstanie - i na przekór przeszkodom zagra w fazie grupowej Ligi Europy.

Stolper - 22 maja 2018, 7:51:31 - *.28.168.135.zetnet.slupsk.pl
Legia, Lech, Górnik i Jagiellonia. To naprawdę w 100% najsilniejsza ekipa na puchary jaką Polska może wystawić. Szkoda że nie załatwiono płacenia za punkty do Rankingu Krajowego choćby w fazie przedgrupowej LM i LE. Czekamy teraz na ruchy kadrowe, wzmocnienia naszych klubów. Martwi zadyma (dosłownie) w Poznaniu. Ucierpiał mój kolega z Poznania - informatyk, który z rodziną chodzi na wszystkie mecze Lecha, a teraz 8 spotkań obejrzy w TV zamiast na stadionie. Kara uderzyła w zwykłych kibiców, a nie w kiboli. Gdybym to ja miał wymierzyć karę za zamieszki, to dałbym walkower 0-3 dla Legii oraz zakaz wyjazdu kibiców Lecha na najbliższe 10 spotkań w rozgrywkach krajowych (Puchar Polski i Ekstraklasa). I zapowiedział, że za kolejne zadymy w Poznaniu będą dokładane kolejne kary wyjazdowe. Kolejna zadyma - kolejne 10 spotkań wyjazdowych itd. To byłaby najlepsza kara dla kiboli. Wyjazdy. Pikniki (Janusze) na wyjazdy nie jeżdżą, tylko kibole.

Witkowski - 22 maja 2018, 10:37:57 - *.internetdsl.tpnet.pl
@greg
Zwycięstwo jest w momencie zakończenia meczu. A miejscowe trybuny uniemożliwiły Górnikowi odrobienie strat.

greg - 22 maja 2018, 11:14:45 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
@Witkowski spokojnie można było dokończyć ten mecz nawet przy asyscie policji,było to możliwe.
Było wiele wpadek organizacyjnych ,choćby brak wręczania medali w Poznaniu. Błędów sędziowskich,mimo varu!!!
Jak piszę ogólnie pierwsza trójka się zgadza o ile nie odejmą punktów Lechowi, spadkowicze też się zgadzają,to czwarta drużyna można uznać za przekręt w żywe oczy w ostatniej kolejce.
Jedyny pozytyw tego sezonu to zniesie podziału punktów.

MM. - 22 maja 2018, 12:10:19 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Stolper: To nie było iść fakt że do te drużyny się nie nawidza to jeszcze na dodatek była to ostatnia kolejka! Wiadomo że nikt nie lubi przegrywać to jest piłka nożna ten wygrywa co więcej bramek strzeli. Lecha powinni posłać na ostatnie miejsce i nie otrzymać licencji na grę w ekstraklasie by rywalizowalby na zapleczu Ekstraklasy. Sorki ale za takie coś...to powinni grać w I lidze. Legia gra od 2 rundy el.LM, Lech i Górnik od 2 rundy, Jagiellonia od 3 rundy el.LE. 1 runda eliminacji zaczyna się pod koniec czerwca

greg - 22 maja 2018, 12:48:36 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
@MM nastąpiła reforma ,Legia zaczyna od 1 rundy LM i będzie rozstawiona na pewno do 3 rundy, jesli odpadnie w którejś rundzie LM spada do el. LE na scieżce mistrzowskiej,czyli potencjalnie ma na drodze kolejnych mistrzów którzy też odpadli eliminacji LM ,dojscie do 4 rundy LM gwarantuje grupę LE ,jesli wczesniej się odpadnie nawet w 1 rundzie LM to gra się dalej w el.LE z innymi mistrzami którzy odpadli i tak aż do 4 rundy LE .
UEFA poinformowała także, że w rozstawieniu drużyn w ścieżce mistrzowskiej eliminacji Ligi Europy nie będą brane pod uwagę współczynniki. Rozstawione będą drużyny, które odpadły w ostatniej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów:
- II runda eliminacyjna mistrzowska -> rozstawione drużyny, które odpadają w I rundzie eliminacji LM
- III runda eliminacyjna mistrzowska -> rozstawione drużyny, które odpadają w II rundzie eliminacji LM
- IV runda eliminacyjna mistrzowska -> rozstawione drużyny, które odpadają w III rundzie eliminacji LM
Jaga zaczyna od 2 rundy LE na scieżce ligowej ,Lech i Górnik od 1rundy. Wszystko masz opisane w symulacji.

Corsar - 22 maja 2018, 19:51:30 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Kogo by Górnik nie wylosował w pierwszej rundzie, to nie łudźmy się, dostanie oklep. Z całym szancunkiem do marki Górnika, ale ten klub jest słaby, jak cała nasza liga. Czwarta drużyna do pucharów u nas zawsze jest przypadkowa. Taki sam los czeka Zabrzan, jak cracovię, czy Piasta. Albo dostaną od no-name'ów oklep, albo przemęczą się, przejdą na farcie przy dwóch korzystnych remisach i po ptokach. Bo na więcej nie liczę z ich strony. Jagiellonia może coś tam zawalczy, ale max. do 3-ej rundy. Lech ma taki skład, który może cos tam ugrac, ale równie dobrze mogą dostac oklep od "potęg" pokroju Stjaernen, czy Inter " prawie Mediolan" Baku. Stawiam maksymalnie 3. runda. Legia przy odrobinie szczęcia dojdzie do 4. rundy. Możliwy jest występ w fazie grupowej LE, jeśli dojdą tylko do 3. rundy kwalifikacji LM. A mają ku temu podtawy, dzieki rankingowi.

Kuba - 22 maja 2018, 20:15:17 - *.gw2.pvfree.net
Oby Legia zagrała pierwszy mecz około 20 hehe

Murphy - 22 maja 2018, 20:42:14 - *.dynamic.chello.pl
@greg
Legia nie gra od pierwszej rundy. Tak samo jak w ubiegłym roku też nie grała od pierwszej rundy.
To że to się nazywa pierwsza runda, nie oznacza że nią jest. Po prostu dodano jeszcze jedną fazę rozgrywek. A Legia została w miejscu w którym była.
Można powiedzieć więc że ma do rozegrania jeden mecz więcej.

tyhc - 22 maja 2018, 20:59:21 - *.jmdi.pl
Pełna zgoda z Corsarem. Górnik nie odniesie żadnych sukcesów, polegnie już w 1 rundzie i to wyraźnie. Weźcie pod uwagę, że oni stracili aż 54 bramki w lidze, to najwięcej nie licząc Brukbetu i Lechii. Kadra- nie ma tam żadnego zawodnika, który zagrałby cokolwiek w Europie. Nie łudźmy się Górnik dostanie oklep od każdej drużyny z Mołdawii, Macedonii czy Walii (państwa i kolejność przypadkowa). Pewnie fajnie ofensywnie się tam zaprezentuje być może strzeli nawet jakąś bramkę ale defensywnie to będzie dramat. W kwestii finansów- słabiutko, kto wie, może nawet nie będzie ich stać na samolot i do pobliskiej Mołdawii czy na Litwę Górnik pojedzie autobusem. Jedyna rzecz to kibice, wcale się nie zdziwię, że nawet na NSI Runavik (najsłabszy zespół w Ir eLE) stawi się 22 koła czyli komplet. A co do finansów, to mały kwas, że Alianzowi tak ciężko jako sponsor na koszulkach dołożyć się na jakiś super transfer.

Murphy - 22 maja 2018, 21:06:57 - *.dynamic.chello.pl
90minut.
Skąd wam się wzięła informacja o tym że nie będzie brany pod uwagę współczynnik?
Bo to że będą rozstawione ekipy odpadające kolejnych rund el LM, jest jasne. Ale to że nie będzie brany współczynnik pod uwagę, to już wydumaliście.
Choćby dlatego że w III rundzie, czy play offach jak kto woli. Do gry dołączy 6 ekip z el LM. A z poprzedniej mistrzowskiej ścieżki el LE będzie ekip 10.
Czyli dwie 6 rozstawionych a 10 nierozstawionych?

Kongo - 22 maja 2018, 21:23:45 - *.dynamic.gprs.plus.pl
I runde eliminacji LE to akurat Górnik przejdzie bardzo łatwo o ile nie wylosuje ekipy z Węgier oraz Dunajskiej i może Siroki by sprawiły problemy a tak to reszte powinien Górnik odprawić i myślę, że tak będzie o ile nie będą mieli pecha w losowaniu. Żeby powiedzieć, że w II dostanie baty to też przesada i świadczenie o małej wiedzy na temat zaściankowej piłki bo przecież w II rundzie rozstawione będą takie "potęgi" jak Hafnarfjordur, Dundalk który mimo grania w fazie grupowej LE nadal jest zespołem Irlandskim. Jest jeszcze Dinamo Mińsk, Żalgiris i naprawdę kilka ekip z którymi Górnik gdyby faworytem nie był to chociaż by walke był w stanie nawiązać nie wiadomo jak z Vardarem Skopje bo był mocny ale coś w lidze teraz słabiutko.

greg - 22 maja 2018, 21:38:45 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
@Murphy czytaj symulację a nie komentarze ,wtedy nie będziesz pisał głupot.

MM. - 22 maja 2018, 21:44:27 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Greg: Skopiowalem to z jednej z stron internetu "Mistrz Polski eliminacje Ligi Mistrzów rozpocznę od 2 rundy 10 lub 11 lipca i żeby mistrz Polski awansował do Ligi Mistrzów musi przejść nie trzy jak w ostatnich latach, ale czterech rywali. W ostatniej 5 rundzie na mistrza Polski może czekać mistrz Szwajcarii"! Greg to gdzie masz ta 5 runde el.LM? Sa 5 rund nie 4 jak w ostatnich latach

kacprowy - 22 maja 2018, 22:07:39 - *.adsl.inetia.pl
tacy na nich czekają czyli na górnika i jagiellonię-sevilla,besiktas kopenhaga genk lipsk burnley atalanta dalej jedziemy gironds bukareszt rio ave vitesse atromitos no i oczywiście słynna na cały swiat Qabala II runda i wyjazd z pucharów tak sobie przepisałem dla niepoznaki

greg - 22 maja 2018, 22:07:48 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
@MM Jest runda wstępna i 4 rundy LM ,mistrz Polski zaczyna od 1 rundy .
Czytajcie symulację na samej górze ,tam wszystko jest napisane i aktualizowane . Ja sobie tego nie wymysliłem .

lityo - 22 maja 2018, 22:14:13 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Mam pytanie dlaczego w 2 rundzie el.LE grupy mistrzowskiej jest 19 drużyn? Jak UEFA to przydzieli???

Kaszub - 22 maja 2018, 22:55:55 - *.centertel.pl
Jeśli Górnik zagra na swym normalnym poziomie, to kogokolwiek by wylosował w 1 rundzie- przeciwnik nie ma szans, Górnik powinien wygrać obydwa mecze.

dormio - 22 maja 2018, 22:56:58 - *.132.183.235
@lityo
jest 19 druzyn + 1 druzyna z rundy preeliminacyjnej (4 najslabsze federacje)
czyli razem 20...

Murphy - 23 maja 2018, 0:13:33 - *.dynamic.chello.pl
@dormio
Nie, nie razem 20. Tylko 19. 16 które odpadnie z II rundy(choć oni to nazywają pierwszą) eliminacji z LM, i 3 które odpadną z pierwszej rundy, czyli tego turnieju preeliminacyjnego.
@lityo
Bardzo możliwe że któraś drużyna będzie miała przydzielony wolny los i tyle. Od razu przejdzie do następnej rundy bez grania spotkania. Pozostałe 18 będzie grało.

MM. - 23 maja 2018, 0:16:07 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Na sobotny wieczor zostal ten jeden najwazniejszy mecz w Europie - final LM w Kijowie pomiedy Realem a Liverpoolem! Faworytem meczu sa obroncy trofeum, ale zawodnicy Kloppa nie zamierzaja odpuszczac tego apotkania i powalcza takze o zwyciestwo! W Realu maja Ronaldo, w Liverpoolu licza na Salaha. Ci dwaj zawodnicy sa takze swoimi gwiazdami zblizajacych sie Mistrzostw Swiata w Rosji. Oni przygotowuja sie do finalu LM, a polscy zawodnicy sa juz na zgrupowaniu reprezentacji Polski. Narazie jest szeroka kadra ale Nawalka moze zabrac tylko 23 zawodnikow na mundial! Sa kilka zaskoczen n.in.powolanie do szerokiej kadry Szymona Zurkowskiego z Gornika Zabrze czy Jana Bednarka z Southampton. Czy oni pojada do Rosji? Ogloszenie kadry na mundial w czerwcu, ale Polska 8 czerwca zagra z mistrzami Ameryki Pld.z Chile w Poznaniu i akurat wybieram sie na ten mecz, 12 czerwca Polska zagra z Litwa w Warszawie!

Murphy - 23 maja 2018, 0:26:10 - *.dynamic.chello.pl
@greg
Nie rozśmieszaj mnie człowieczku.
Przecież odnoszę się do tego co stoi w artykule, a nie w komentarzach. I porównałem to z tekstem źródłowym czyli regulaminem rozgrywek.
W którym nie ma ani słowa o tym że nie będą pod uwagę brane współczynniki.
Jest tylko to że rozstawione będą drużyny które odpadną w poszczególnych rundach eliminacji LM.
I tak. Odpadki z pierwszej rundy eliminacyjnej LM(faktycznie drugiej) będą rozstawione w II rundzie eliminacji ścieżki mistrzowskiej LE(faktycznie pierwszej)
Problem tylko w tym że tam będzie 16 takich klubów. A tylko 3 kluby będą nierozstawione, te z tych preeliminacji.
Jak proponujesz więc przeprowadzić losowanie? Skoro współczynnik ma nie być brany pod uwagę?
Jakoś przecież kluby na koszyki trzeba będzie podzielić?
Czy może najpierw wylosuje się tych 3 szczęśliwców którzy będą grali z ogórkami. A później cała reszta ze sobą?
To samo będzie w ostatniej rundzie eliminacji mistrzowskiej LE. Wpadnie 6 klubów z eliminacji LM, a z poprzedniej fazy LE przejdzie 10.
Wiadomo 6 klubów będzie rozstawionych. Bo LM, a co z czterema miejscami? PRzydzielą w drodze losowania?
Dlatego pytam skąd jest info że współczynnik nie będzie brany pod uwagę. Bo w regulaminie nie ma o tym słowa. Jest tylko generalnie o rozstawieniach.

MM. - 23 maja 2018, 0:36:33 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
A co do mlodych zawodnikow? Mowilem jak chcemy cos osiagnac w europie z polskimi zespolami grajacymi w pucharach musimy stawiac na mlodych zawodnikow odkrycie sezonu Ekstraklasy to wlasnie Szymon Zurkowski z Gornika Zabrze i dzieki dobrej grze 21-latka zostal powolanie od Nawalki do szerokiej kadry na MS 2018 w Rosji! Tylko takimi zawodnikami mozemy cos osiagnac z pilka klubowa, gdy mamy cos osiagnac w pucharach to powinismy tak jak wczesniej mowilem stawiac na takich zawodnikow jak Zurkowski. Polscy zawodnicy wola stawiac na doswiadczonych zawodnikow ktorzy maja ok 30 lat lub ponad, a taki Zurkowski z Gornika to co???? Zle w pilke gra powiedzcie sobie szczerze wolelibyscie Zurkowskiego na puchary czy jakiegos innego ktory jest doswiadczony zawodnik grajacego regularne w europejskich pucharach??? Ale powiedzcie tak szczerze dla swego serca kto lepiej nadawalby sie do gry w pucharach?

BI - 23 maja 2018, 10:09:34 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Jak przed każdym pucharowym sezonem robię sobie logistyczną rozpiskę dokąd mogę pojechać za Jadźką w tym roku. I coś tu mi się nie zgadza.
Dlaczego Steaua jest na żółto? Liga rumuńska już się skończyła. Czy to ma może jakiś związek z ostatnim meczem pucharowym sezonu 2017/18?

Ralf. - 23 maja 2018, 10:42:57 - *.play-internet.pl
Powiem Ci że nie bardzo kibicowałem Jagielloni przez ostatnie lata. Lecz zmieniło się to w mojej ocenie, ponieważ jest to jeden z dwóch, trzech polskich zespołów najbardziej solidnych w lidze. W przeciwieństwie do Lecha , który ściemnia jak to zależy im na pucharach a chce tylko sprzedać z zyskiem piłkarza. Lech w oczach kibiców jest na tą chwilę skończony ( nie chce urazić kibiców Lecha ale sami mają pewnie dość obietnic itd.). Obecnie 3 drużyny w Polsce prowadzą w miarę stabilną politykę ( Legia, Jagiellonia i Wisła Płock ).

WE - 23 maja 2018, 11:29:57 - *.153.98.52 (*.16.7.116)
@BI
Rób rób sobie rozpiske, gdzie tym razem wyłapiecie po głowie i stracicie barwy

Stolper - 23 maja 2018, 12:53:25 - *.28.168.135.zetnet.slupsk.pl
do@MM - w drużynach grających w Europejskich Pucharach powinni grać najlepsi, bez względu na wiek. Jeśli 17-latek mieści się w składzie pierwszego zespołu, bo jest lepszy od tych którzy nie grają, to powinien grać. Bezwzględnie.
Ekstraklasa nie jest od ogrywania młodzieży. W Ekstraklasie winni grać najlepsi zawodnicy. Bez preferencji wiekowej. W niższych klasach rozgrywkowych proponuję wprowadzić limity- np. w 1 lidze limit przebywania na boisku przez cały mecz 3 zawodników młodzieżowych w każdej drużynie, w niższych ligach limit 4 zawodników młodzieżowych w drużynie. Ale nie w Ekstraklasie.

Rychu1310 - 23 maja 2018, 13:54:37 - *.93.240.140
Moje typy
-Legia
I runda Legia vs Torpedo Kutaisi 4:1 (dom) 3:0 (wyjazd) 7:1 dwumecz
II runda Legia vs The New Saints FC 5:0 (dom), 2:1 (wyjazd) 7:1 dwumecz
III runda Legia vs Malmo FF 2:0 (dom) 0:1 (wyjazd) 2:1 dwumecz
IV runda Legia vs Łudogorec Razgrad 4:0 (dom) 1:3 (wyjazd) 5:3 dwumecz
Faza Grupowa
Real Madryt
FC Porto
CSKA Moskwa
Legia Warszawa
Legia vs Real 1:3 (dom) 0:4 (wyjazd)
Legia vs FC Porto 2:2 (dom) 1:3 (wyjazd)
Legia vs CSKA 3:1 (dom) 1:1 wyjazd
1/16 LE
Legia vs AC Milan 0:0 (dom) 1:1 (wyjazd)
1/8 LE
Legia vs Arsenal 0:3 (dom) 1:5 (wyjazd)

Rychu1310 - 23 maja 2018, 13:59:06 - *.93.240.140
Moje typy:
-Lech
I runda Lech vs JK Trans Narva 2:0 (dom) 1:0 (wyjazd) 3:0 dwumecz
II runda Lech vs Dinamo Brześć 1:0 (dom) 0:0 (wyjazd) 1:0 dwumecz
III runda Lech vs Molde FK 0:0 (dom) 2:1 (wyjazd)
2:1 dwumecz
IV runda Lech vs Zienit Sankt Petersburg 2:2 (dom) 0:5 (wyjazd) 2:7 dwumecz

Rychu1310 - 23 maja 2018, 14:11:00 - *.93.240.140
Moje typy:
-Górnik
I runda Górnik vs Balzan FC 3:0 (dom) 2:0 (wyjazd 5:0 dwumecz
II runda Górnik vs Żalgris Wilno 3:1 (dom) 1:2 (wyjazd) 4:3 dwumecz
III runda Górnik vs FK Partizan Belgrad 0:0 (dom) 1:0 (wyjazd) 1:0 dwumecz
IV runda Górnik vs KRC Genk 3:0 (dom) 0:2 (wyjazd)
3:2 dwumecz
Faza Grupowa LE
Arsenal
SC Braga
Dinamo Zagrzeb
Górnik Zabrze
Górnik vs Arsenal 0:2, 1:4
Górnik vs SC Braga 2:1, 0:3
Górnik vs Dinamo 2:0, 1:0
1/16 LE Górnik vs Chelsea 0:5 (dom) 1:3 (wyjazd)
dwumecz 1:8

Rychu1310 - 23 maja 2018, 14:13:31 - *.93.240.140
Moje typy
-Jagiellonia
II runda Jagiellonia vs Sevilla FC 0:3 (dom) 1:4 (wyjazd) 1:7 dwumecz

Kongo - 23 maja 2018, 14:37:26 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Ralf. - Naiwny jesteś akurat sprzedać z zyskiem tak jak to zrobił pare razy Lech to ta Jagiellonią którą chwalisz to by jedynie mogła pomarzyć bo każdy zespół chce przytulić pare milionów to logiczne jakby Ci ktoś dawał dużą sume to byś nie wziął? Jaga jest solidna w lidze, ale co z tego skoro w pucharach jest słabiutka i nawet nie potrafi awansować w sytuacji bramkowego remisu na wyjeździe z rywalem o podobnym potencjale mając za sobą jakieś tam doświadczenie? To pokazuje jak bardzo ten zespół jest dojrzały. Mówię na eklase to wystarcza, ale Jagiellonia traci bramki znikąd i zawsze bedzie tak tracić.

Kongo - 23 maja 2018, 14:56:06 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Dla mnie będzie ciekawie jak Legia w I rundzie trafi na Skendije która jest jeszcze mocniejsza niż ta która łatwo wyeliminowała Cracovie. Jak dla mnie to byłby dwumecz bez faworyta. Myślę, że Ibraimi i Hasani by wystarczyli żeby rozmontować Legie na pare bramek oczywiście o ile więcej nie stracą. Olimpija to myślę, że drugi pod względem trudności zespół o ile nie straci mistrzostwa bo Maribor tam ostro naciska z drugiego miejsca a 3 kolejki do końca. Trzecie miejsce w skali trudności według mnie to Spartak Trnava bo Słowacy co by nie mówić to w tej śmietance ekip nierozstawionych się wyróżnia, ale to Legia była by faworytem. Cała reszta poza wymienioną trójką to zespoły do ogrania kilku bramkową przewagą. Zobaczcie na taką dysproporcje pomiędzy nierozstawioną Skendiją a Kukesi lub TNS gdyby ich wylosowała to by była gigantycznym faworytem mimo nierozstawienia.

. - 23 maja 2018, 16:28:19 - *.174.210.138
@greg: A np. na początku sezonu pod koniec meczu Jagiellonii zagwizdano dwa karne z Górnikiem, gdy przegrywali 0:1, więc...
@Kaszub: Nadzieja umiera ostatnia... Niestety tak się nie stanie
@greg: MM. mówi to samo, co ty, tylko rundę wstępną nazywa I rundą...
@Kongo: Węgrzy są tak słabi, że Górnik miałby szanse z takim Honvedem. A Hafnarfjordur rok temu walczył jak równy z równym z Bragą... Pisze się "irlandzkim", nie "irlandskim".
@kacprowy: Ile razy trzeba przywoływać osiągnięcia Gabali, żeby ludzie przestali mówić, że to kompromitacja?
@Kaszub: Taa, na pewno... Z FC Vaduz na 100% nie wygraliby 2 razy.
@MM.: Powołanie Bednarka to dla mnie żadne zaskoczenie. Chłopak zaczął grać w lidze angielskiej, no to go powołali.
@BI: Bo w finale Pucharu Rumunii Universitatea Craiova gra z drugoligowym FC Hermannstadt i drugoligowiec pewnie nie dostał licencji na puchary, stąd jeśli wygra, Steaua zostanie przesunięta rundę dalej.
@Rychu1310: 4:0 z Łudogorcem, 2:2 z Porto, 3:1 i 1:1 z CSKA, 0:0 i 1:1 z Milanem, 1:0 z Partizanem, 3:0 z Genk, 2:1 z Bragą, 2:0 i 1:0 z Dinamem? Czy Ty masz pojęcie o europejskiej piłce?
@Kongo: "rywal o podobnym potencjale" Człowieku, a kiedy to Jagiellonia grała w fgLE? Bo Gabala dokonała tego 2 razy. Grając od I rundy. A Jaga co? Pokonała ogórków z Litwy i Gruzji? W lidze słoweńskiej są 2 kolejki do końca, nie 3.

. - 23 maja 2018, 16:36:02 - *.174.210.138
Nie będę jeszcze typował, bo, w przeciwieństwie do tego, co było rok temu, gdy razem z ligą bułgarską wyłoniliśmy pucharowiczów jako ostatni w Europie, teraz zrobiliśmy to nawet wcześnie. Dziś kilka meczów, od których zależy skład innych krajów w pucharach bądź kto zagra w której rundzie: półfinał barażów o LE w Belgii (Waregem-Lokeren), finał Pucharu Chorwacji (Dinamo-Hajduk), Pucharu Macedonii (Pelister-Shkendija), Pucharu Mołdawii (Milsami-Zimbru), mecz o mistrzostwo San Marino (La Fiorita-Folgore), finał Pucharu Serbii (Mladost-Partizan), półfinały barażów o LE na Słowacji, kolejka ligi słoweńskiej, w której wszystkie mecze oprócz Triglav-Domzale decydują o pucharach, finał Pucharu Węgier (Puskas Akademia-Ujpest).

greg - 23 maja 2018, 16:39:16 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
@ . kolego o nicku kropka ,tak suma szczęscia równa się zero ,ale jak jest var to jest wałek w żywe oczy.

Dzieszko - 23 maja 2018, 18:19:14 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Legia, Jagiellonia, Lech - dobrze że z roku na rok klarują się ci sami pucharowicze. Górnik Zabrze w pucharach jest dobrą nowiną dla polskiej piłki. Mimo że zostanie rozebrany i rozprzedany to mam nadzieję, że uda się przejść chociaż pierwszą rundę. Górnik wyznaczył nowy trend i pokazał że nie kupując zagranicznego szrotu, a stawiając na swoich można w tej słabej lidze namieszać tak że wystarcza to na puchary. Wierzę, że pozostałe kluby stawiające na szrot pójdą tą drogą. Wtedy zyskają wszyscy, a w szczególności reprezentacja. Co do dwóch Wiseł; tej z Płocka i Krakowa. Wisła Płock pachnie Cracovią, ma podobny potencjał kadrowy jak ten zespół co się skompromitował w pucharach. Skład na poziomie I ligi z kilkoma wyjątkami, trenera który ma sezon życia - fatalnie kończącego w poprzednich klubach. Może by to wystarczyło na I rundę, ale bardziej Cracovią bis. Znając realia to przyszłym sezonie będą zaciekle walczyć o utrzymanie.
Wisła Kraków ma większe możliwości, ale bez Carlitosa tracą zupełnie swoją siłę ofensywną są zespołem na poziomie dolnej ósemki. Wisła z Carlitosem w pucharach byłaby świetną sprawą, ale bez niego z małymi perspektywami - I runda maximum, a w drugiej FH, Dunalk do zaliczenia reszta z mizernymi szansami przejścia. Mimo wszystko Wisła Kraków wydaje się powoli wstawać z kolan, ma dobrego trenera, wyborny skauting być może przyjdzie inwestor to wszystko zmierza w dobrym kierunku i w przyszłym sezonie powinni być mocniejsi i wtedy bardziej ustabilizowani zakwalifikują się do pucharów.

Kongo - 23 maja 2018, 18:41:42 - *.dynamic.gprs.plus.pl
. - Człowieku, ale potencjału zespołu nie mierzy sie tym czy grała raz czy dwa w grupie LE. Zresztą sam fakt, że ta nieszczęsna Jagiellonia ugrała bramkowy remis nie grając nawet dobrej piłki w Azerbejdżanie więc sprawdź co znaczy słowo potencjał i dopiero zwracaj uwage. Druga sprawa kiedy pisałem ten post były 3 bo Olimpija zagrała z Krsko także po raz kolejny zonk To, że Węgrzy byli słabi rok temu czy kiedyś nie znaczy, że teraz są a Honved na tego Górnika wystarczy sam Lanzafame zrobiłby robote także zapoznaj sie z tym jak wyglądaja kadry ekip z Węgier oraz pooglądaj skróty i wtedy sie wypowiedz pozdrawiam

Kongo - 23 maja 2018, 18:46:09 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Dzieszko - Wstrzymałbym się z zapowiedziami, że to dobra nowina bo Górnik przy odpowiednim losowaniu może nawet dostać się do III rundy ale przy nieszczęściu przegrać dwa razy w I i to raczej nie będzie dobry wynik. Ja np. Nie moge sobie wyobrazić Górnika eliminującego Ferencvaros z Honvedem wieksze szanse, ale też faworytem zespół z Budapesztu.

Dzieszko - 23 maja 2018, 19:09:48 - *.dynamic.gprs.plus.pl
@Kongo Te dwa węgierskie kluby są papierze najmocniejsze na jakie można trafić, aczkolwiek oprócz Videotonu pozostałe kluby nie są mocne co roku one odpadają we wstępnych fazach. Nie radzą sobie nawet z klubami albańskimi, bośniackimi będąc właśnie faworytami. Ale mimo wszystko dobrze byłoby je ominąć. Znając podział geograficzny będzie to zespół z dalekiego wschodu albo bałkański. Więc jak na tą fazę przeciwnik może być wymagający.

Rychu1310 - 23 maja 2018, 20:48:34 - *.93.240.140
@. A kto by uwierzył w 3:3 z Realem, 1:0 ze Sportingiem, 4:1 z Celticiem? Pomarzyć można i wcale to nie jest tak bardzo nierealne.

h - 23 maja 2018, 23:34:54 - *.play-internet.pl
No to prawie wszystko już jasne. Jeszcze w kilku krajach zostają do wyłonienia ostatni uczestnicy:
Azberbejdżan - albo Keşla (dawny Inter), albo Zira Baku - do rozegrania został finał pucharu;
Belgia - Genk powalczy z Waregem o ostatnie miejsce w LE;
Bułgaria - tak jak wyżej, tylko że w grze są Lewski Sofia i Czerno More Warna;
Czechy - tu ostatnia kolejka i pytanie, czy Slavia Praha będzie grała o Ligę Mistrzów, a Jablonec o Ligę Europy, czy odwrotnie;
Czarnogóra - tu jeszcze finał pucharu i ostatnia kolejka: w grze są jeszcze Igalo 1929 Herceg Novi, Mladost Podgorica, Zeta Golubovci i Rudar Pljevlja;
Dania - Kopenhaga walczy w barażu z Aarhus o Ligę Europy;
Gibraltar - finał pucharu i dwie kolejki do końca, ale w grze są tylko finaliści Pucharu: Gibraltar United FC i Mons Calpe SC;
cdn.

h - 23 maja 2018, 23:50:07 - *.play-internet.pl
cd.
Kosowo - FC Prishtine walczy o LE w finale pucharu z KF Vellaznimi Gjakova;
Luksemburg - FC Racing/Union Luxembourg walczy o LE z US Hostert też w finale pucharu;
Rumunia - został do rozegrania finał krajowego pucharu, w którym Universitatea Craiova (która ma już zagwarantowane miejsce w LE dzięki 3. miejscu w Lidze I) gra z drugoligowym AFC Hermannstadt Sibiu (ciekawe, czy dostaliby licencję na europuchary w razie wygranej);
Słowacja - AS Trenčín walczy w barażu o LE przeciwko MŠK Žilina;
Słowenia - tu sytuacja jest ciekawa, bo jeszcze ostatnia kolejka i finał pucharu, ale tylko NK Domžale jest pewne miejsca w LE - Olimpija Ljubljana i NK Maribor walczą o mistrza i LM, a w LE może zagrać jeszcze Aluminij Kidričevo, które gra z Olimpiją w finale pucharu. Jeśli nie wygra, do LE może wejść jeszcze Rudar Velenje lub (jeśli dobrze liczę tabelki meczów bezpośrednich) ND Nova Gorica, bo NK Celje chyba w bezpośrednich meczach odpada.

h - 23 maja 2018, 23:53:49 - *.play-internet.pl
No i jeszcze niezła inba w Armenii... Szirak Gjumri dostał minus 12 punktów za próbę ustawienia meczu z Banancem Erywań i wygląda na to, że wyleci też z pucharów na rzecz Pjunika Erywań.
Plus jeszcze możliwe inby z minusowymi punktami w Polsce i wykluczeniami klubów w innych krajach (np. pojawiły się pogłoski o wywaleniu AC Milan z europucharów z powodu niezaakceptowania sprawozdania ws. finansowego fair play).

h - 24 maja 2018, 0:02:03 - *.play-internet.pl
Ups... Zapomniałem o Węgrzech. Tu też jest ciekawie: Újpest zdobył dziś Magyar Kupę (hehe), ale o mistrzostwo nadal biją się jeszcze Videoton Székesfehérvár i stołeczny Ferencváros, a o LE walczą nadal Budapest Honvéd, Debreceni VSC, Paksi FC, a nawet jeszcze siódma Puskás Akadémia FC Felcsút, która dziś przegrała puchar. Ciekawie mają bratankowie.

do h - 24 maja 2018, 8:55:54 - *.icpnet.pl
Nikt u nas nie dostanie żadnych minusowych punktów. Kara Lecha będzie porównywalna do tej Piasta po meczu z Górnikiem. Nikt nie będzie rył na koniec sezonu w tabeli gdy medale już rozdane i gdy istnieje ryzyko ze odwołanie Lecha narobi bałaganu a przecież trzeba zgłaszać drużyny do pucharów. Po za tym jakiekolwiek odjecie punktów za takie "coś" byłoby grubym przegięciem.

Kamil - 24 maja 2018, 9:06:41 - *.centertel.pl
Super robota, uwielbiam analizować te symulacje

Dezerter - 24 maja 2018, 11:18:23 - *.dynamic.gprs.plus.pl
@h Warto dodać, że w walce o mistrza Słowenii Maribor wykrzaczył się na ostatniej prostej (brzmi znajomo?) przegrywając bezpośrednio z Olimpią L., a w ostatniej kolejce oba te kluby grają z drużynami, które już o nic nie walczą więc tak to się może skończyć.

MN - 24 maja 2018, 13:46:21 - *.internetdsl.tpnet.pl
MM, Omas, :
Nie wazne czy karzystają z rankingu krajowy czy nie,ale jasne że wszyskie 4 polskie drużyny mają przejść jak najwyżej, inaczej czeka nas 25-27 miejsce w rankingu. Gonią nas Bułgaria,Azerbejdżan, Serbia, i reszta.

Kongo - 24 maja 2018, 18:05:51 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Olimpija jak utrzyma przewage to będzie jeden z najbardziej nie wygodnych zespołów w I rundzie i nie ma co sie patrzyć na ostatnie ich występy w pucharach gdzie dwa lata temu odpadli z Trencinem, ale wtedy stylowo totalnie im nie pasował zespół Trencinu plus zostali zaskoczeni tym ofensywnym graniem a też troche ten skład był inny niż teraz. W poprzednim sezonie to mam wrażenie, że typowe odpuszczenie pucharów.

. - 24 maja 2018, 19:12:29 - *.174.210.138
@greg: No dobrze, niech Ci będzie...
@Kongo: "Potencjału nie mierzy się po tym, że zespół grał 2 razy w LE" Widzę, że jesteś jednym z tych, co uważają Salzburg za ogórki? A co do ligi słoweńskiej, zonk zaliczony u Ciebie, bo napisałeś tego posta 2 godziny przed moją wypowiedzią Mecz Olimpija-Krško był rozgrywany w ramach 35. kolejki, a w Słowenii kolejek jest 36 . Ja oceniam po sukcesach w pucharach, nie po kadrach. A jeśli o nie chodzi, wartości rynkowe na Transfermarkt są zbliżone, choć muszę Ci przyznać rację, Honved jest wyżej wyceniany. Napisałem tylko, że Górnik miałby szanse, a nie, że rozgromi Węgrów.
@Rychu1310: 4:0 z Łudogorcem jak najbardziej jest nierealne.
@h: Dziękuję za podanie tych sytuacji Celje jak najbardziej, zarówno w sytuacji, w której będzie miało tyle samo tylko z Rudarem, jak i w takiej, w której Gorica też będzie miała tyle samo, wypada.
@Kongo: "Odpuszczenie pucharów" Jeśli tak, to oznacza, że podejście do nich mają takie jak Cracovia, więc wiesz.

. - 24 maja 2018, 19:27:13 - *.174.210.138
No dobrze, po wczorajszych meczach:
Belgia: Ostatecznie po heroicznej walce Waregem pokonało po karnych Lokeren i zagra z Genk o II rundę LE.
Chorwacja: Dinamo Zagrzeb zdobyło Puchar Chorwacji i tym samym dublet. Oznacza to, że w III rundzie LE zagra Rijeka, a w II Hajduk.
Macedonia: Szkendija zdobyła Puchar Macedonii i również skompletowała dublet. Dzięki temu w pucharach zagra Szkupi.
Mołdawia: Milsami po dogrywce wznosi Puchar Mołdawii i dzięki temu w pucharach zagra Zaria Balti.
San Marino: La Fiorita mistrzem, Folgore w rundzie wstępnej LE.
Serbia: Partizan na osłodę przegranej ligi zdobywa Puchar Serbii, tym samym daje puchary Spartakowi Subotica.
Słowacja: W finale barażów o LE zmierzą się Trenczyn i Żylina. Ci drudzy w półfinale wygrali aż 5:0!
Słowenia: Celje straciło szanse na puchary, w grze o mistrzostwo pozostają Olimpija i Maribor, o miano czwartego pucharowicza walczą Rudar i Gorica.
Węgry: Ujpest ostatecznie pokonał po karnych Puskas Akademię i zdobył Puchar Węgier. Zobaczymy ich w pucharach niezależnie od pozycji.

Kuba - 24 maja 2018, 19:47:05 - *.gw2.pvfree.net
Że ludziom/trolom jak rychu1310 chce się robić analizy wyników z przeciwnikami z d..y... kropka odpisując mu pokazałeś swój prawdziwy poziom. Ci co dużo piszą nie wiedzą na czym polega problem tego wszystkiego. Wy zamiast analizować innych skupcie się na waszych problemach całego 21 wieku. Kiedy i jak macie doskoczyć do top15 xD
Tu powinniście pisać o hitorii, a nie o tym co będzie. Bo to co będzie poznamy dopiero przy magicznym losowaniu uefa-pierwsze w dzień meczu z Senegalem i wtedy może zaczą się zabawa w typowanie. Ale wy jako przedstawiciele kibiców pokazujecie, że nie macie cierpliwości i nie umiecie spokojnie czekać choćby na koszyki. To dlaczego mieliby mieć cierpliwość prezesi jak to te same środowisko, tylko bogatsze :]

Kuba - 24 maja 2018, 19:53:58 - *.gw2.pvfree.net
Tutaj powinno być tak:
1.typowanie pucharowiczów
2.wyłonienie pucharowiczów
3.typowanie rundy do której dojdzie pucharowicz
I nic więcej.
A powiem wam tak. Jeśli analizować ilość zdobytych punktów na 1 mln ludności to Polska jest na ostatnim miejscu w rankingu uefa. I dziękuję/dobranoc

Bytowiak - 24 maja 2018, 20:21:25 - *.internetdsl.tpnet.pl
Kuba przedstawił bardzo mądrą analizę. Jeśli analizować ilość zdobytych punktów na 1 mln ludności to Polska jest na ostatnim miejscu w rankingu UEFA. Chciałbym jeszcze by ktoś zrobił wydruk Rankingu Krajowego UEFA wg liczby zdobytych punktów w przeliczeniu na 1 milion ludności kraju.
Poza tym ciekawe byłoby zestawienie liczby zdobytych punktów w przeliczeniu na każde 100 milionów EURO PKB kraju. To pokazałoby - w danym kraju jak poważnie podchodzi się do piłki nożnej w sensie priorytetów. Np. w Polsce na każde 100 milionów EURO PKB przypada 4,746 punkta w Rankingu Krajowym UEFA, a w Hiszpanii na każde 100 milionów EURO PKB przypada 9,587 punkta w Rankingu Krajowym UEFA. Oznacza to, że Hiszpanie 2x bardziej stawiają na piłkę nożną w stosunku do posiadanego kapitału w skali kraju - niż Polacy.

. - 24 maja 2018, 21:26:34 - *.174.210.138
Rozkład jazdy:
24 maja: Finał barażów o LE w Bułgarii: Lewski Sofia - Czerno More Warna, Liga gibraltarska: St. Joseph's - Lynx
25 maja: Finał barażów o LE w Danii: FC Kopenhaga - Aarhus
26 maja: Liga czeska: Teplice - Slavia Praga, Jablonec - Slovacko, Bohemians 1905 - Sparta Praga i Sigma Ołomuniec - Mlada Boleslav, Liga czarnogórska: Rudar Pljevlja - Zeta i Grbalj - Mladost Podgorica, Liga gibraltarska: Gibraltar United - Gibraltar Phoenix
27 maja: Finał barażów o LE w Belgii: Genk - Zulte Waregem, Finał Pucharu Szwajcarii: Young Boys - Zurich, Finał Pucharu Rumunii: Universitatea Craiova - Hermannstadt, Liga słoweńska: Domzale - Olimpija Ljubljana, Maribor - Gorica i Rudar Velenje - Triglav, Finał baraży o LE na Słowacji: Trenczyn - Żylina, Liga węgierska: Prawie wszystkie mecze tego dnia (oprócz dwóch), Finał Pucharu Luksemburga: Racing FC - Hostert, Finał Pucharu Gibraltaru: Europa FC - Mons Calpe, Finał Pucharu Kosowa: Vellaznimi - Prishtina
28 maja: Finał Pucharu Azerbejdżanu: Gabala - Kesla
29 maja: Finał Pucharu Czarnogóry: Igalo - Mladost Podgorica
30 maja: Finał Pucharu Słowenii: Aluminij - Olimpija Ljubljana, Liga gibraltarska: Manchester 62 - Europa FC
2 czerwca: Liga gibraltarska: Lincoln Red Imps - St. Joseph's i Europa FC - Gibraltar United

. - 24 maja 2018, 21:35:01 - *.174.210.138
@Kuba: Zawsze jest możliwość, że jest to osoba, która nie zna się na europejskiej piłce, a nie troll. Zresztą, narzekasz na "prowokatora", sam nim będąc. O top15 nigdy nic nie mówiłem, bo jest to nierealne. A co do typów, czy w takim razie np. typowanie, jakie grupy będą na MŚ to też zbytnia niecierpliwość? Ja zamierzam swoje typy zamieścić najpóźniej 2 czerwca. A tego, o czym mamy pisać, nie będziesz nam narzucał.

Kuba - 24 maja 2018, 21:40:44 - *.gw2.pvfree.net
Nie no pkb w to nie mieszaj. Kasa nie gra. Jesli już to na kasę którą pakuje państwo/prywatni w futbol. Ale nie wiem czy ktoś to w ogóle byłby wstanie zmierzyć hehe Teoretycznie można dać na liczbę osób uprawiających futbol. Kiedyś na fifa były takie dane. Ale najlepiej jednak do liczby ludności. Poprawka: Polska jest przedostatnia. Ostatnia jest Rosja xD Dobrana para hehe

Kongo - 24 maja 2018, 22:03:25 - *.dynamic.gprs.plus.pl
. - Patrzyłem na terminarz Olimpiji a nie przyjrzałem się, że jeden z meczy to puchar. Nie sądzę, że Salzburg to ogórki bo to zespół nie porównywalny do Gabali i mam wrażenie, że nie rozumiesz słowa potencjał, ale już mniejsza o to. Widzisz Ty oceniasz po historii w pucharach, ale zastanówmy sie jaki to ma sens oceniać coś co było rok, 2, 3 lata temu? Równie dobrze można oceniać Wisłe po tym co grała w fazie grupowej 7 lat temu. Węgierskie ekipy w pucharach w ostatnich latach miały wyniki mizerne owszem. Ale teraz może być inaczej tym bardziej, teraz indywidualności połączonej z doświadczeniem im nie brakuje bo praktycznie w każdym zespołe tam z czuba jest ktoś kto liznął większej piłki jak Lanzafame z Honvedu który dobrze sie spisuje i ma niezłe statystyki o Ferencvarosu nie wspomne bo tam jest takich kilku chociażby Zoltan Gera który mimo wieku dalej gra na solidnym poziomie. Mi z tych powodów ciężko Górnika postawić na równi aczkolwiek jeśli patrzymy na ostatnie wyczyny Honvedu w pucharach to wtedy diametralnie sie to zmienia. Nie ma co spekulować pewnie i tak koniec końców los będzie łaskawy i Górnikowi da jakiegoś typowego ogóra bo takich w tej rundzie będzie zdecydowanie więcej i myślę, że jeśli Ferencvaros i Honved nie trafią na tych z czubu ekip rozstawionych to zagrają dalej a jak będzie to już wkrótce sie dowiemy.

asd - 24 maja 2018, 22:03:27 - *.centertel.pl
Przeliczanie wyników na liczbę ludności jest śmieszne, bo ilość nie wpływa na poziom w żadnym stopniu. Na dziesięć najludniejszych państw w piłkę bardzo dobrze grać potrafi tylko Brazylia.
W miarę solidnie prezentuje się USA, Nigeria, Rosja i Japonia. Dokładnie połowa z tej dziesiątki kopie się po czole. Do tej połowy należą Chiny, Indie, Indonezja, Pakistan i Bangladesz.

h - 24 maja 2018, 22:05:56 - *.play-internet.pl
Już wiadomo, że Lewski pokonał Czerno More 4:1 i to on będzie reprezentował Bułgarię w eliminacjach LE.

Mikos - 25 maja 2018, 1:58:57 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Dlaczego niemcy hiszpania wlochy maja po 4 zespoly w fazie grupowej samej w lidze mistrzow i pare miejsc w lidze europy a polska ma 4 zespoly ogolnie i to grajace w eliminacjach? To jest nie sprawiedliwie a polska byla rozlosowywana z pierwszego koszyka na mundialu a hiszpania i anglia byla z drugiego koszyka

Kongo - 25 maja 2018, 7:33:16 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Mikos - Zapoznaj sie z rankingiem uefa to on jest odpowiedzialny za to ile zespołów dany kraj może wystawić do LM a nie reprezentacyjny o którym mówisz widze, że jesteś dosyć dużym laikiem więc jw zobacz na ranking. Działa on tak, że jeśli zespoły z danego kraju dobrze sie spisują w pucharach europejskich to nabijają punkty i dzięki temu potem mogą wystawić więcej zespołów niż taki kraj w którym piłka klubowa wygląda blado, to tak w telegraficznym skrócie.

Kuba - 25 maja 2018, 8:16:08 - *.gw2.pvfree.net
asd tu mówimy o EUROPIE, nie o Świecie. Nie szukajcie brzytwy na powierzchni wody :] Tu tylko chodzi o to, że w pl jest wielki boom na futbol od lat(szczególnie od otwarć nowych stadionów), a ciągle jest to samo, podczas gdy Czesi nie budują nic, mają mniej pieniędzy z rynku i mają teraz luksus-3 pewne ekipy w grupie. Za rok już nie ale mają chociaż teraz, a Polska? Tutaj liczy się tylko dokopać odwiecznemu "złodziejowi", a puchary są tylko wypadkiem przy "pracy" :] Zryta mentalność grających i zarządzających, brak umiejętności robienia transferów, przepłacanie, szybka ucieczka za granicę, wyprzedaż posezonowa, preferowanie zagranicznego szrotu, pazerni polscy agenci(zwłaszcza wobec L) to są wasze problemy, które wg mnie nigdy nie znikną :]
kropka nie zabraniam wam, ale rozpisywanie się kogo wylosuje cała czwórka aż do 1/8 jest wg mnie strasznym spamem i bym to usuwał.
Ja napiszę, że chciałbym by Legia wylosowała Słowaków z Trnavy. To nie są ogórki. W 2016 ledwo ich przeszła. Ale pewnie uefa nie sprawi mi tej przyjemności

Kuba - 25 maja 2018, 8:48:36 - *.gw2.pvfree.net
To co zdarzyło się Legii rok temu, zdarzyło się także Slavii w 2009 w eLM. Sprawdźcie :] Identyczne wyniki i rywal z Mołdawii. Także, to nie chodzi tylko o ten występ rok temu tylko o całokształt Polski w pucharach. Prawda jest taka, że dopóki ktoś nie poczuje kasy od uefy ma ją gdzieś. Kopacze są bez ambicji, mają dobrą kasę za ligę, a puchary nie są ich punktem wybicia się bo czują, że nic więcej w życiu nie osiągną. Legia w 2016 miała dobrych tych "Serbów" i dobre losowania. Ale teraz będzie musiała mieć takie same szczęście by dostać się choćby do tej LE :]

Kuba - 25 maja 2018, 9:08:22 - *.gw2.pvfree.net
To co zdarzyło się Legii rok temu, zdarzyło się także Slavii w 2009 w eLM. Sprawdźcie :] Identyczne wyniki i rywal z Mołdawii. Także, to nie chodzi tylko o ten występ rok temu tylko o całokształt Polski w pucharach. Czesi też mieli takie wpadki, ale potem to odrabiali sowicie. W Polsce dopóki ktoś nie poczuje kasy za fazę grupową, ma ją gdzieś. Kopacze są bez ambicji, mają dobrą kasę za ligę, a puchary nie są ich punktem wybicia się bo czują, że nic więcej w życiu nie osiągną. Legia w 2016 miała dobrych tych "Serbów", dobre losowania i ten cel awansu po 20-latach. Dla obcokrajowców te 20-lat też było jakimś tam challange'em gdy o nim usłyszeli hehe xD Ale teraz będzie musiała mieć takie same szczęście by dostać się choćby do tej LE. Dwa lata bez grupy to będzie już totalny kryzys. No zobaczymy czy Legia oszuka przeznaczenie hehe Reszta na bank nie bo dla nich ilość rund to już teraz podróż na Księżyc. Lech jest teraz totalnie wyjałowiony. Zresztą tylko Legia 2x nie będąc mistrzem awansowała do LE. Mnie ciekawi co ten Górnik pokaże. Czy będzie to Ruch z 2014. Akurat Brosza ogólnie cenię za śląski charakter. Ale max widzę ich w Q3.

greg - 25 maja 2018, 11:19:44 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Niestety reforma jeszcze bardziej utrudni awans naszym klubom,samej Legii będzie ciężej ,dużo zależy od losowania jak i formy ,bo rok temu losowanie było idealne a zabrakło wszystkiego formy,szczęscia,zgrania,motywacji,widać w Legii były zmiany i trochę wypalenia sukcesami. Ajax też odpadł po finale LE w eliminacjach. 4 rundy to jednak spory wysiłek nie każdy daje rady psychicznie ,fizycznie ,kadrowo. Dlatego trafiają się takie sezony,gdzie są niespodzianki. Wydawało się że w Legii będzie załamanie i będzie to szansa np dla Lecha ,ale jednak najbogatszy klub dał radę i zdobył dublet. Czy odpadnięcie Legii w eliminacjach coś zmieni ? Ostatni sezon pokazał że nie musi mając 11 porażek,można zdobyć dublet

Stolper - 25 maja 2018, 12:01:02 - *.multimo.pl
Chciałbym poruszyć temat zmiany nazw lig w polskim futbolu. Chodzi o to, by nazwy nie wprowadzały w błąd. Proponowane zmiany:
Ekstraklasa = Ekstraklasa.
1 liga = 2.Ekstraklasa
2 liga = Liga Krajowa
3 liga = Liga Międzywojewódzka
4 liga = Liga Wojewódzka
Liga Okręgowa = Liga Okręgowa
A klasa = A klasa
B klasa = B klasa
C klasa= C klasa

Kuba - 25 maja 2018, 14:23:44 - *.gw2.pvfree.net
A ja jestem za usunięciem słowa "ekstra".
1klasa 2klasa 3klasa lub normalnie jak było do 2004 1liga 2liga 3liga. Futbol wywodzi się z prostoty, a nie z marketingu. Zresztą od kiedy powstała spółka ekstraklasa to ta "klasa" nawet się nie zbliżyła do top15 W 2004 była o włos, właśnie gdy była adekwatna nazwa ligi xD To oczywiście nie jest główny problem wasz, ale od takich szczegółów trzeba zaczynać bo kopaczom chyba serio wydaje się, że grają w czymś "ekstra" xD No ekstra to jest na pewno kasa za to :]

greg - 25 maja 2018, 14:38:39 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Ekstraklasa jako produkt w europie tak jak inne nazwy lig w europie ,ale fakt niższe ligi centralne powinny mieć przypisane nazwy do szczebla poziomu rozgrywek czyli 1 liga to faktycznie 2 liga i 2 liga to 3 liga,czyli
1 Ekstraklasa
2 liga centralna
3 liga centralna
4 liga Międzywojewódzka
5 liga Wojewódzka
6 Liga Okręgowa
A klasa = A klasa
B klasa = B klasa
C klasa= C klasa

Kuba - 25 maja 2018, 14:57:19 - *.gw2.pvfree.net
No tak greg, tylko przytakuj garniakom, że to dobry marketingowy produkt :] Fakty są takie:
Polska klasa=160mln € i 491 kopaczy
Czeska liga=205mln € i 392 graczy
Nikt nie idzie do jakiejś ligi za jej "super nazwę" tylko za to co ma na kontrakcie i możliwości rozwoju. Kiedy wy to zrozumiecie...
Ekstraklasa to produkt tylko na krajowy rynek wprowadzony przez canal+ by więcej wycisnąć abonamentów. Najlepsze jest to jak są komentarze co roku, że straciłem 90 minut życia oglądając to, ale to znaczy, że wcześniej kupił abonament. Czyli canal+ cel osiągnął przez promowanie słowem "ekstraklasa" :] Marketing słowem, nie czynem :]

greg - 25 maja 2018, 15:45:09 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Kuba nie mówimy tutaj własnie o marketingu tylko o prawidłowym rzeczywistym nazewnictwie szczebla rozgrywek a nie fałszowaniu go jak to jest w przypadku 1 liga Nice w celu przyciągnięcia sponsorów .
Ten temat był poruszany jakis czas temu w cafe futbol ,ale pzpn się nie spieszy z tym chodz niby mają to w planach.

. - 25 maja 2018, 17:26:00 - *.dynamic.gprs.plus.pl
@Kongo: To dobrze, że znasz siłę Salzburga, bo niektórzy uważają ich za ogórków. Co do potencjału... No już niech Ci będzie, że to "zespoły o podobnym potencjale". A porównywanie tego, co było rok temu, to nie to samo, co porównywaniw do tego, co było 7 lat temu. Na tej zasadzie to można powiedzieć, że w meczu Barcelona-Drita nie ma faworyta, no bo przecież patrzenie na to, co było rok temu, to głupota... Ten Lanzafame to tyle liznął wielkiej piłki, ile Pasquato.
@Mikos: Jest to sprawiedliwe, wszystko jest bazowane na wynikach w pucharach z ostatnich 5 lat. To już nie są lata 70-te, gdy zdecydowana większość reprezentantów grała w ligach krajowych, reprezentacja Polski to przecież głównie piłkarze z lig zagranicznych...
@Kuba: Może i jest to spam. A w 2016 Legia grała z Trenczynem, nie Trnavą. Z tą Slavią rzeczywiście, podobnie parę lat temu Łudogorec.
@greg: Idealne losowanie? Przecież do trafienia w 3qLM byli mistrzowie Islandii...
@Stolper, @greg: Ale tak jest nie tylko w Polsce... W Albanii, Armenii, Austrii, Azerbejdżanie, na Białorusi, w Danii, Islandii, Irlandii, na Łotwie, Litwie, w Holandii, Serbii, Turcji, na Ukrainie też 2. szczeblem jest 1. Liga.

. - 25 maja 2018, 17:41:10 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Co do wczorajszych meczów:
Bułgarię będzie reprezentować w pucharach Lewski Sofia, wygrali baraż o LE z Czerno More Warna.
Natomiast w lidze gibraltarskiej St. Joseph's pokonał Lynx i przedłużył swoje, już jedynie matematyczne, szanse na puchary.

greg - 25 maja 2018, 17:41:45 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
@Kongo chodziło mi bardziej o 4@LE i Sheriff,chociaż Astana też było do przejscia ,zadecydował jeden błąd w Kazachstanie. A co do innych krajów które wymieniłes nie musimy brać przykładu wolę z Top5 .

tyhc - 25 maja 2018, 18:47:54 - *.jmdi.pl
Jeśli chodzi o I rundę eLE to z 47 rywali Górnik i Lech mogą trafić na 9 zespołów gdzie podróż faktycznie będzie udręczeniem: Stjarnan, Szirak, Czichura, IBV, Tornshavn, Samtredia, Kapan, Bananc i Runavik. Państwowo to: Wyspy Owcze, Islandia i kaukaz. Odległość w linii prostej, to mniej więcej nieco ponad 2000 km. Kazachstan i Azerbejdżan odpada bo też są ekipy z tych krajów rozstawione. Także 9 na 47 to około 20% szans, że polskie ekipy trafią źle pod kątem logistyki.

Kuba - 25 maja 2018, 18:53:33 - *.gw2.pvfree.net
Czeska 2liga też jest lepiej wyceniania przy 125 mniej zawodnikach xD Ale słabizna :] Ja nie wymagam bycia lepszym od Czechów ale równym. To jednak zbyt wysoka poprzeczka xD Mentalności nikt nie zmieni :]
Hiszpańska,niemiecka, francuska i rumuńska(to polska strefa rankingowa :]) druga liga ma cyfrę 2 w nazwie więc to chyba najlepsze wzorce.
Druga liga nazywa się pierwsza bo ma przyciągnąć sponsorów yhym A pierwsza nazywa się ekstraklasa bo ma przyciągnąć abonamenty Niech sobie nazywają jak chcą, ale i tak "prawda zwycięży" :]

Dezerter - 25 maja 2018, 22:41:09 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
@tyhc
Co do tych 9/47 ciężkich terytorialnie rywali - tak bym tego nie określił, w końcu "Administracja UEFY" podzieli wedle własnego uznania "logistycznie" drużyny na podgrupki i proporcje zapewne się zmienią.

MM. - 26 maja 2018, 1:03:12 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Jutro finał LM sezonu 2017/2018 Real-Liverpool! Zwycięzca meczu będzie rozstawiony w pierwszym koszyku fazy grupowej LM w następnym sezonie! Real po raz 13 czy Liverpool po raz 6 w historii sięgnie po puchar Europy? O tym się dowiemy dopiero jutro, faworytem są zawodnicy Realu które mogą zdobyć trofeum po raz trzeci z rzędu, a po raz czwarty w ostatnich 5 latach, Liverpool czeka na to trofeum już 13 lat kiedy wygrał z Milanem. Dla przypomnienia Milan do przerwy prowadził już 3:0, w drugiej polowie Liverpool zdobył trzy bramki i doprowadził do dogrywki po czym w konkursie rzutów karnych popisał się Dudek! Liverpool ostatni raz w finale LM zagrał 2 lata później właśnie z Milanem i tym razem Włosi się zrewanzowali i wygrali 2:1.
To będzie pojedynek Ronaldo - Salah! Real ma naszpikowana gwiazdę Ronaldo, natomiast Liverpool ma zabójczy atak Firmino, Salah, Mane! To jest najbardziej zabójczy atak w historii LM, bo nikt nie strzelił z trójką napastników ponad 30 bramek w jednym sezonie LM, natomiast dla Realu najwięcej bramek zdobył Ronaldo! To oglądam ostatni mecz w tym sezonie, później jedziemy do Poznania na Polska-Chile i oglądam mundial i potem oglądam LM we wrześniu bo kwalifikacje LM/LE nie oglądam tych ogórków co grają bez sensu lepiej oglądać takie mecze jak Real-Liverpool a nie Legia z Astana czy Sheriff

Pseudonim (max 10 znaków):

E-mail:

Redakcja 90minut.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie 90minut.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników lub całe sieci.

 

Napisz do nas