2 sierpnia 2018, 23:19:33 - koofel
Dodatkowe emocje Lecha

W rewanżowym spotkaniu II rundy eliminacji Ligi Europy Lech Poznań wygrał po dogrywce 3-1 (1-0, 1-1, 2-1) z Szachtiorem Soligorsk. Tydzień wcześniej "Kolejorz" zremisował z Białorusinami 1-1 (0-0) i awansował do dalszej fazy rozgrywek, w której 9 i 16 sierpnia zagra z belgijskim KRC Genk.

Lech jako pierwszy stworzył sobie okazję na gola. Maciej Makuszewski po dośrodkowaniu Wołodymyra Kostewycza został zablokowany przez jednego z rywali. W 8. minucie Elis Bakaj wrzucił piłkę z rzutu rożnego, a Róger Cañas niecelnie uderzył głową. W kolejnej akcji "Kolejorz" cieszył się już z prowadzenia. Kostewycz przejął futbolówkę w środku pola, po rajdzie lewym skrzydłem podał do Darko Jevticia, który bez przyjęcia odegrał ją Christianowi Gytkjærowi, a ten lewą nogą z kilku metrów pokonał Andrieja Klimowicza. Niedługo później duński napastnik trafił w poprzeczkę po kolejnym dośrodkowaniu Kostewycza. Pomylił się również Makuszewski, kopiąc z dystansu nad bramką. W odpowiedzi Bakaj wślizgiem trącił piłkę koło słupka po podaniu od Igora Burki. Drugi gol dla Lecha mógł paść w 28. minucie. Futbolówka po zagraniu Jevticia trafiła pod nogi Gytkjæra, a jego strzał świetnie obronił Klimowicz. Próbowali również Jevtić i Tomasz Cywka, ale pierwszy z nich został zablokowany, a drugi kopnął niecelnie. Na zakończenie pierwszej połowy Gytkjær główkował prosto w bramkarza, a potem Pedro Tiba mocno strzelił tuż koło słupka.

Po zmianie stron oba zespoły długo nie mogły wypracować sobie sytuacji bramkowych. Dopiero w 68. minucie Burko zdecydował się na mocne uderzenie z ponad 20 metrów, po którym piłka otarła się od Vernona De Marco i przeleciała tuż obok słupka. Po rzucie rożnym Jasmin Burić szybko wykopał piłkę w stronę João Amarala, który zdołał ją opanować, jednak w decydującym momencie trafił w Klimowicza. Niespodziewanie w 79. minucie Szachtior wyrównał. Witalij Lisakowicz zagrał wzdłuż linii bramkowej, a brak zdecydowania w przerwaniu akcji De Marco, Buricia i Thomasa Rogne wykorzystał strzałem piętą z bliska Dienis Łaptiew. W doliczonym czasie gry doskonałą okazję zmarnował João Amaral, kopiąc z piętnastu metrów wprost w Klimowicza.

Dogrywka szybko przyniosła rozstrzygnięcie losów dwumeczu. Mihai Răduț zagrał między obrońców do João Amarala, ten podał wzdłuż bramki Gytkjærowi, który trafił do siatki z najbliższej odległości. Po drugiej stronie boiska Burić pewnie złapał piłkę po uderzeniu Lisakowicza. Również bramkarz Szachtiora był bohaterem następnej akcji, gdy instynktownie obronił piłkę po strzale João Amarala. W 114. minucie golkiper Szachtiora ponownie obronił uderzenie Portugalczyka. Białorusinów tuż przed końcem dobił Gytkjær, wykańczając z sześciu metrów kolejną akcję João Amarala.

2 sierpnia 2018, 20:45 - Poznań (Stadion Miejski)
Lech Poznań 3-1 pd. Szachtior Soligorsk
Christian Gytkjær 15, 94, 118 - Dienis Łaptiew 79

Lech: 1. Jasmin Burić - 26. Rafał Janicki (46, 28. Maciej Orłowski), 4. Thomas Rogne, 3. Vernon De Marco - 17. Maciej Makuszewski, 19. Tomasz Cywka, 25. Pedro Tiba (97, 6. Łukasz Trałka), 7. Maciej Gajos (89, 18. Mihai Răduț), 22. Wołodymyr Kostewycz - 32. Christian Gytkjær, 10. Darko Jevtić (66, 24. João Amaral).

Szachtior: 1. Andriej Klimowicz - 6. Igor Burko, 18. Pawieł Rybak, 26. Maksim Bordaczow, 3. Siergiej Matwiejczik - 23. Jurij Kowalow, 8. Aleksandr Sielawa, 27. Július Szöke (91, 31. Michaił Szybun), 88. Róger Cañas (73, 80. Witalij Lisakowicz), 99. Maks Ebong (46, 16. Siergiej Bałanowicz) - 19. Elis Bakaj (65, 15. Dienis Łaptiew).

żółte kartki: Cywka, Pedro Tiba, Makuszewski - Ebong, Burko, Rybak, Szöke, Łaptiew, Matwiejczik, Bałanowicz.
czerwone kartki: Siergiej Bałanowicz (117. minuta, Szachtior, za obrazę sędziego), Pawieł Rybak (120. minuta, Szachtior, za drugą żółtą), Dienis Łaptiew (120. minuta, Szachtior, za uderzenie rywala).

sędziował: Christian Dingert (Niemcy).
widzów: 16 507.

W Szachtiorze zagrał były zawodnik Jagiellonii Białystok Róger Cañas.

Liga Europy 2018/2019

kibic - 2 sierpnia 2018, 23:20:01 - *.unknown.vectranet.pl
Tylko Tiba i Amaral dają jakąś nadzieję na dobre wyniki Lecha. Ale nawet nie chcę myśleć, co Genk zrobi z Kolejorzem. Naprawdę to może być deklasacja w dwumeczu.

r - 2 sierpnia 2018, 23:21:31 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Zespół na licencji Amici Wronki wygrał mecz.

goral - 2 sierpnia 2018, 23:21:45 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
Brawo Jaga i Lech i mamy 3 druzyny w europejskich pucharach

Gonzi - 2 sierpnia 2018, 23:21:45 - *.play-internet.pl
3 razy czerwień w dogrywce?!? Ktoś wyjaśni?...

art - 2 sierpnia 2018, 23:21:48 - *.e-sbl.net
Obrona Lecha to monolit.....

elo - 2 sierpnia 2018, 23:21:59 - *.dip0.t-ipconnect.de
cienko to widzę z GENK

fansport - 2 sierpnia 2018, 23:22:00 - *.dynamic.chello.pl
serdeczne gratulacje i powodzenia z genkiem.

Hazel - 2 sierpnia 2018, 23:22:01 - *.dynamic.chello.pl
Z Amarala będą ludzie. Nie jest to może jakiejś światowej klasy zawodnik, ale w naszej lidze powinien błyszczeć.

kozioł - 2 sierpnia 2018, 23:22:01 - *.centertel.pl
Brawo Wronki!

kibic - 2 sierpnia 2018, 23:22:01 - *.bialnet.pl
Canal+ kibice Legii
Polsat sport kibice Lecha.
Bożydar mało nie popuścił przy trzeciej bramce dla Lecha.

najmadrzej - 2 sierpnia 2018, 23:24:54 - *.220.101.7
No proszę, co za niespodzianka. Chyba nikt nie sądził, że Lech jest w stanie wygrać ten dwumecz. Awans ponad stan, ale trzeba życzyć powodzenia w kolejnej rundzie i mocno trzymać kciuki!

LuckyKSG - 2 sierpnia 2018, 23:24:55 - *.dynamic-zab-01.vectranet.pl
Wielkie gratki Kolejorz! Widać ,że macie skład z którym to zrobicie spokojnie Meistra w tym roku! Czego Wam bardzo życzę!

Smuda - 2 sierpnia 2018, 23:24:57 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
A ten Amaral skubany taki knypeć a przestawial tych białorusionów jak chcial. Bedą z niego ludzie.

gf - 2 sierpnia 2018, 23:25:00 - *.icpnet.pl
Jak można mieć tyle sytuacji i strzelić tylko jednego gola? Przecież do przerwy powinno być pozamiatane a tak sami sobie zafundowali dodatkowe pol godziny.

Edek - 2 sierpnia 2018, 23:25:53 - *.play-internet.pl
Brawo Lech, chwilami miło było ich oglądać. Kostewicz wymiatał na prawej w pierwszej połowie.

Lędzic - 2 sierpnia 2018, 23:26:16 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Gytkjear nowym rekordzistą wszech czasów Lecha: ma już 7 goli w europucharach. Wyprzedził dziś dotychczasowych liderów: Rengifo, Lewandowskiego, Peszkę i Arboledę (6 goli).

PogoniarzN - 2 sierpnia 2018, 23:26:21 - *.197.121.62.threembb.co.uk
Amaral daje radę. Wyasystował Szachtior.

D... - 2 sierpnia 2018, 23:26:22 - *.ssp.dialog.net.pl
Ech, wstydu nie ma, ale po co było tyle się z nimi męczyć? Lech ma zawodników, którzy w naszej lidze będą poza wyobraźnią kogokolwiek, to jest jakaś inna planeta. W III rundzie LE mamy 3 zespoły i żaden nie jest na przegranej pozycji, bo rywale z Beneluxu na pewno są w ich zasięgu. Ciekawa może być ta jesień w Lidze Europy, bardzo ciekawa... Oby! :D

baron - 2 sierpnia 2018, 23:27:58 - *.dynamic.mm.pl
super 3 drużyny w trzeciej rundzie . Pare ladnych lat tak nie bylo haha

KSZO - 2 sierpnia 2018, 23:28:08 - *.static.ip.netia.com.pl
Skład na mistrza - jest dobrze.

Slamazzar - 2 sierpnia 2018, 23:30:02 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Czerwone kartki (drugie żółte): faul taktyczny, brutalne podcięcie, przewrócenie lechity po przerwaniu akcji

lks - 2 sierpnia 2018, 23:30:03 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
co za wstyd będzie po kolejnym meczu z druzyna z Belgii,zeby tak beznadzijnie grac zsłabiakami z Białorusi wstyd!

Kocur - 2 sierpnia 2018, 23:30:03 - *.dyn.optonline.net
Amaral robi bardzo duza roznice , Tiba tez robi robote , tylko takie transfery daja nadzieje na lepsze jutro , Makuszewski i Tralka sa tak beznadziejni przy tej dwojce ze szkoda slow. Jevtic przy Amaralu tez wyglada jak trampkarz , to jest zdecydowanie najlepszy transfer do Polskiej ekstraklasy w ostatnicb latach , gdyby nie ten debilny pomysl Bonka o limitach to wszystko wygladalo by duzo lepiej , czym mniej Polakow drewniakow w ekstraklasie tym wieksza ogladalnosc i wyzszy poziom .

D... - 2 sierpnia 2018, 23:30:03 - *.ssp.dialog.net.pl

Pab - 2 sierpnia 2018, 23:30:03 - *.play-internet.pl
Słaby to był mecz, ale najważniejsze, że mamy kolejną polską drużynę w 3. rundzie LE. Gratulacje!

KCH - 2 sierpnia 2018, 23:31:37 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
No i dobrze, takich rywali trzeba przechodzić, choćby nawet w takich okolicznościach.
Ogólnie dość udany pucharowy czwartek. Na Górnika po tym co pokazali z Mołdawianami i grają w lidze od początku sezonu - nawet nie liczyłem. Na plus w rewanżu z kolei zaskoczyła Jagiellonia.

Dawid - 2 sierpnia 2018, 23:33:40 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Zagrali pod bukmacherke i tyle...2 kola poszlo sie walic...

Pepe - 2 sierpnia 2018, 23:35:12 - *.icpnet.pl
Ten "sędzia" to powinien się zastanowić czy aby nie zmienić zawodu. Tak słabego arbitra dawno nie widziałem a Marciniak przy nim to mistrz. Lech sam sobie winny swoja nieskutecznością ale gwizdek tez sporo dołożył.

sekstus - 2 sierpnia 2018, 23:41:18 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Już wiadomo, że Amaral, to wreszcie jakiś na prawdę porządny transfer i się opłaci. Stawiam, że pójdzie z Lecha za najmniej 10 baniek. Jest bardzo dobry i ja już bym go wyceniał nawet i na 20. W końcu jest inflacja. Ile on cech dzisiaj pokazał? Spokojnie do gry w LM. Ktoś powie, że na tle słabego rywala, a ja mówię, że on może mieszać na każdym tle.

GENK - 2 sierpnia 2018, 23:41:23 - *.tktelekom.pl
Genk jest słaby. Liga belgijska jest cała słaba. Szału nie robi.

Rodowity08 - 2 sierpnia 2018, 23:45:07 - *.43.210.210.ipv4.supernova.orange.pl
woow awans po meczarniach z taka ekipa i eksplozja radosci no nie wierze hehe genk z nich zrobi marmolade :P

SebaWiślak - 2 sierpnia 2018, 23:45:20 - *.dip0.t-ipconnect.de
Mamy nową gwiazdę ligi. Amaral. Świetny zawodnik, przyćmi Carlitosa w tym sezonie. Kozak. Z nim macie szanse wygrac ligę.

wachu - 2 sierpnia 2018, 23:46:15 - *.tktelekom.pl
Genk to leszcze. Anderlecht i FC Bruggia panuje - reszta w Belgii to leszcze

kibic - 2 sierpnia 2018, 23:46:58 - *.bialnet.pl
no nasza liga to potęga przy belgijskiej

PYRA - 2 sierpnia 2018, 23:47:12 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Panowie nie róbcie więcej takich meczów, bo z silniejszym rywalem może już tak dobrze się nie skończyć

maro - 2 sierpnia 2018, 23:48:56 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Genk i Gent to dziady następna runda pewna

Oks Odra - 2 sierpnia 2018, 23:49:07 - *.play-internet.pl
Po co ściągać ten zagraniczny szrot jak mamy tyle zdolnych zawodnikow???Czemu nie gral Tomczyk???Tak poza tym gratulacje

lawrencl - 2 sierpnia 2018, 23:54:00 - *.dynamic.chello.pl
białoruskie drużyny nie takie słabe, poza Szachtiorem wszystkie grają dalej (ograły Słowaków, Greków i Finów)

Matseon - 2 sierpnia 2018, 23:56:05 - *.mfn.com.pl
#Oks Odra Uwierz mi Tomczyk to jest taki nowy Ślusarski w Lechu

KCH - 3 sierpnia 2018, 0:07:50 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
SebaWiślak,
Carlitos jakby został w Wiśle to dalej by błyszczał. A tak, to ma (jak na razie) problemy w Legiuni - gdzie wymagania i oczekiwania dużo wyższe. I na razie obrywa rykoszetem - przez resztę hołoty, która gra słabo.
Amaral dobry zawodnik, podobnie jak Tiba. Lech w tym sezonie zrobił dość sensowne transfery, w przeciwieństwie do tych pokemonów typu Barkroth sprzed roku.

JA - 3 sierpnia 2018, 0:14:41 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Haha nie mogę ze śmiechu jak czytam te zachwyty nad Amaralem gość wszedł na zmęczonych amatorów z białorusi a tu takie zachwyty dobre.

Robin - 3 sierpnia 2018, 0:25:13 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Wygrała drużyna na licencji Amici Wronki. Gratulacje.

Rodowity08 - 3 sierpnia 2018, 0:32:29 - *.43.210.210.ipv4.supernova.orange.pl
JA- bo janusze esktraklapowi juz sie nakrecaja hehe genk nakryje czapka pewnie tego amarala i bedzie po krzyku conajwyzej tylko w ekstraklapie moze bedzie blyszczal :D

CY_nick - 3 sierpnia 2018, 0:32:46 - *.43.27.184.ipv4.supernova.orange.pl
Gratulacje za awans, niestety ostatnie 2 - 3 minuty pokazały jak wiele różni nasze kopaczyny od innych krajów; Trenczyn z Górnikiem do samego końca parł do przodu bo czuł krew i wiedział że trzeba dobijać jak się da. Lech grał 11 na 8, wynik pewny to sobie pokulajmy jak Japończycy na MŚ. Nie mamy mentalności zwycięzców !!!

Spejson - 3 sierpnia 2018, 0:32:59 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Niby Lech dobrze wygląda, ale takie dwumecze to się powinno na luzie wygrywać. Może być ciężko, ale już nie takie zespoły udało im się ograć. Swoją drogą ciekawi rywale: Genk i Gent, pewnie nie jeden się pomyli :P

ArekCesar - 3 sierpnia 2018, 0:37:49 - *.oxylion.net.pl
Ja tu widzę, że du.y bolą tutaj wielu troli ze wschodu. Nie umieją uznać wygranej klubu, który im sprawi manto w tym sezonie. Podobnie zresztą jak Jaga-gratki przy okazji.
Takie gadanie, że Genk im sprawi lanie to śmiech. I co się stanie, odpaść z nimi to nie będzie wstyd. Uważajcie żeby czasem nie odpaść z Luksemburgami, którzy ledwo przeszli Kosowo.
Nasi dzisiaj walczyli, ale znowu bramkarz miał dzień konia, a sędzia to skąd się znalazł to sam nie wiem. Sam sprokurował takie redowanie w końcówce rywali. To powinno się zadziać już w regulaminowym czasie.
Na dziś Brawo Lech, Brawo Jaga, brawo leg.a Wszyscy awansowali do 3 rundy LE.

bielik - 3 sierpnia 2018, 0:39:18 - *.dynamic.chello.pl
Amaral ma szanse na najlepszego zawodnika sezonu w lidze. Moim zdaniem wygląda lepiej niż Carlitos: gra i strzela obiema nogami (Carlitos tylko prawa), wydaje się szybszy i gra zdecydowanie mniej samolubnie.

:):):):):) - 3 sierpnia 2018, 0:40:33 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Szkoda Górnika - Ale Jest Jaga , Lech no i Legia 3 zespoły- w 3 rundzie - ile przedostanie się do 4 rundy ??? - ile zagra w grupie LE ???
Zobaczymy - oby chociaż jedna dostała
się do fazy grupowej !!!

Stan - 3 sierpnia 2018, 0:51:58 - *.dynamic.gprs.plus.pl
SUKCES panie ty mój :P Dawno już nie było tak gremialnego przejścia naszych na wyższy poziom rozgrywek :P

Rodowity08 - 3 sierpnia 2018, 1:00:40 - *.43.210.210.ipv4.supernova.orange.pl
bielik- w naszej cienkiej lidze to mzoe i tak ale z genkiem to i tak nic juz nie zrobi- nie ten poziom :D. Stan- mi tez juz sie z tego smiac chce z takimi ekipami to powinien byc standard ze pooskie ekiy przechodza i to regelarnie i na luzie a tu czesto sa wtopy a teraz awans po wielkich mekach no i wielka radosc ze wogole przeszli :D. nie wiem czy sie smiac czy plakac hehe :P

. - 3 sierpnia 2018, 1:11:26 - *.dynamic.gprs.plus.pl
@baron: Przecież rok temu w 3. rundzie kwal. grały Legia, Lech i Arka.
@GENK: Liga belgijska przy Ekstraklasie to jest najlepsza na świecie...
@wachu: Takie leszcze, że Standard Liege zdobył wicemistrzostwo, wykopując Anderlecht z kwalifikacji LM... A Genk to takie leszcze, że grały w ćwierćfinale LE.

sempo - 3 sierpnia 2018, 1:11:33 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Proszę nie rozprasząc Legii, 3 pkt. w PE muszą być.

abc - 3 sierpnia 2018, 1:15:29 - *.play-internet.pl
@Rodowity08 - może śmiech przez łzy
"Emocje pozytywne oddziałują korzystnie na nasz organizm. Potrafią np. chronić przed nadmierną aktywacją układu sercowo-naczyniowego lub przywracać jego optymalne funkcjonowanie. Ten stan dobrze opisuje określenie „śmiech przez łzy". Przeżywając emocje pozytywne, regularnie wzmacniamy nasze zdrowie fizyczne."

sempo - 3 sierpnia 2018, 1:23:04 - *.dynamic.gprs.plus.pl
śmiech przez łzy
Oglądasz mecz, i nie wiesz czy to liga nasza , czy prawie EL, bo oni się starająa "nasi" jakby czekali na podział ligi...

abc - 3 sierpnia 2018, 1:25:51 - *.dynamic.chello.pl
Brawa dla Lecha od wroga!

Rodowity08 - 3 sierpnia 2018, 1:32:50 - *.43.210.210.ipv4.supernova.orange.pl
abc- jak wejda do grupy le to wtedy te pozytywne emocje mi tez sie udziela narazie to jeszcze za niski poziom zebym skakal do gory z radosci no sory nasza liga jest slaba no ale bez przesady nie jestesmy jakims san marino jeszcze przeciez :P

Wislak - 3 sierpnia 2018, 1:47:31 - *.dynamic.chello.pl
Gratulacje,szkoda że dopiero w dogrywce ale liczy się awans powodzenia z belgami.Wiślak z KRK.

Paolo KKS - 3 sierpnia 2018, 2:52:45 - *.42.63.238
Brawo. Jest awans i to się liczy.

Neurocrilo - 3 sierpnia 2018, 7:09:21 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Kolejorza z meczu na mecz coraz mocniejszy ,ale k...nie na tyle żeby lekceważyć jakiegokolwiek rywala w elLE :-),dobre transfery,czy będzie MP zobaczymy to początek sezonu. Widzę wszystkie trzy ekipy w 4 rundzie :-) powodzenia tak czy siak jestem z wami.

Kop - 3 sierpnia 2018, 7:37:48 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
Legia teraz becki w LE i do domku tam Kaj ich mieście. Legia Warszawa hanbi polska piłkę!!!

xxxxXXXX - 3 sierpnia 2018, 7:40:22 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
ciekaw jestem tego dwumeczu z Genkiem. Generalnie klub jak najbardziej do przejścia, ale jak na boisku będzie Vujadinovic bo to co de marco zrobił przy bramce dla białorusinów to kpina jakaś widzi że jest zamieszanie zamiast podnieść się z ziemi to leży przez dobre 5-10s i przygląda się o co chodzi... Atak jak się zgra to naszą ligę zje aż miło ale defensywa.... Może guma wróci to coś się poprawi. Co do Genku hmm jeżeli piotrowski bryluje na tle innych to czemu by ich nie przejść. Oglądałem wiele meczy w naszej e klapie z jego udziałem i w sumie koleś ani techniki ani często pomysłu na grę w sumie zawodnik jakich wiele w naszej lidze. Tak czy inaczej Jaga ma w uj gorzej Kvilitaia, Kalu, Kubo, Simon każdy z nich sam może zdobyć bramkę. Ale nikogo nie skreślam z Rio też mieli odpaść jak Lech z białorusią. Jeszcze jedna kolejka ligowa może rozegrają się na belgów (oby) .

Neutral60 - 3 sierpnia 2018, 8:22:17 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Zdecydowanie lepszy Kolejorz po błędzie debiutanta Orłowskiego i chwilę później Jaśka(miał piłkę pod kontrolą w rękach i ją wypuścił)zafundował dodatkowe (niepotrzenie) emocje.Poza ambicją i ostrą(brutalną chwilami) grą Białorusini niczym nie byli w stanie zagrozić drużynie z Bułgarskiej.Z pokazanej gry i stworzeniu sytuacji(100%)Kolejorz powinien wygrać różnicą kilku bramek.Ale .."Niewykorzystane sytuacje na szczęście się...nie zemściły.Tiba i Amaral robią różnicę na polskich boiskach.Gdy Amaral poprawi skuteczność to będzie zawodnikiem kompletnym.O wyniki Kolejorza w lidze i w PE jestem spokojny(obecnie) .

Oks Odra - 3 sierpnia 2018, 8:36:27 - *.play-internet.pl
@rodowity
Jestes ekspercie.To nie ty chciales sie zalozyc że Gornik będzie przed Legia w lidze i kluby powinny brac przyklad z Gornika jak klub w Polsce budowac.Na wielkich mlodych polskich talentach????

Giovanni - 3 sierpnia 2018, 8:42:26 - *.centertel.pl
Po 1 połowie powinno być co najmniej 3-0 dla Lecha.

jjo - 3 sierpnia 2018, 9:10:54 - *.bialapodlaska.vectranet.pl
Pisałem przed starciem na Białorusi że mecz Białorusinów z Polakami to jak nam z Niemcami. Nic dla nich nie jest tak ważne jak wygrana z Lachami. Dodatkowo nazwa Lech prawie jak Lach - Polak i sędzia Niemiec. Wyszło w meczu jak byli zawzięci ( 3 czerwone kartki ) . Puściły im nerwy ponieważ bardzo im zależało. Swoją drogą to taki Łaptiev mógłby się przydać np Cracovii , Pogoni czy w Sosnowcu. Ciekawe za ile by go oddali. Myślę że nie jest zbyt drogi.

kibic - 3 sierpnia 2018, 9:16:21 - *.dynamic.chello.pl
mogli uniknąć tej dogrywki bo zawiodła skuteczność ale dobrze się to oglądało, Lech znowu gra efektownie w ataku (w obronie często są widzami jak ten obrońca w pozycji siedzącej przy straconej bramce)

jjo - 3 sierpnia 2018, 9:18:47 - *.bialapodlaska.vectranet.pl
Jeszcze jedno. Jak dobrze pamiętam to zdaje się że nigdy żadna polska drużyna nie przeszła belgijskiej. Ale nigdy wcześniej żadna słowacka nie przeszła polskiej. No i żadna polska nie przeszła portugalskiej aż do wczoraj. Nie biorę pod uwagę z LM Sportingu Lizbona ponieważ bilans bezpośredni Legii do Sportingu był gorszy . Real dał Legii punkt, który zadecydował o kolejności w grupie.

slazak - 3 sierpnia 2018, 9:35:59 - *.adsl.inetia.pl
Lech tak mocny, czy Szachtior tak słaby? Spokojnie mógł wygrać z 5:1 grając sparingowo. Lech ma potencjał, ale psychikę słabą. Sporo wpadek po 1-0 z IFK Goeteberg, Sparta Praga, taki FC Basel to poznański koszmar Brugge bodajże w 2009 roku jednak pokonali, a historia lubi się powtarzać.

do jjo - 3 sierpnia 2018, 9:47:29 - *.5.92.62.static.cust.telenor.com
WKS przeszedl nie tak dawno FC Brugge.

fansport - 3 sierpnia 2018, 10:18:09 - *.dynamic.chello.pl
troll ze wschodu już wam pogratulował i życzył powodzenia z genkiem, w rewanżu za życzliwość tylko plujecie, taka już wasza natura, a germańska czy wschodnia nacja, wiadomo która, to bez znaczenia, obydwie nacje i tak wywodzą się w pierwszej linii od hunów, jak powiedział kiedyś słynny generał patton, którego gdyby posłuchano, nie mielibyśmy komunizmu, bo wschodnia nacja zostałaby pogoniona do moskwy, z którą to wam bliżej, łatwo to poznać po waszej mentalności i pamiętamy też w której części polski stacjonowały wojska rosyjskie, tam koło was obok, więc wam do tej nacji bliżej niż nam i to znacznie bliżej, bo oni też odpłacali się za życzliwość, tak jak wy.

Neurocrilo - 3 sierpnia 2018, 12:02:37 - *.internetdsl.tpnet.pl
Wiem że jest upał, ale chłop ma chyba objawy udaru

Neurocrilo - 3 sierpnia 2018, 12:16:46 - *.internetdsl.tpnet.pl
A co najlepsze to nie od dzisaj

Prezes biz - 3 sierpnia 2018, 12:21:42 - *.icpnet.pl
No, przynajmniej za światło sie zwróciło.

genk_gent - 3 sierpnia 2018, 12:37:19 - *.dynix.pl (*.20.18.12)
Nie piszcie, że Gent / Genk to dziady, bo za chwilę od tych "dziadków" Lechu i Jaga mogą dostać zdrowo po dupie. Po naszych klubach zawsze wiadomo, że gwarantują spore palpitacje serca i zazwyczaj niski poziom na arenie międzynarodowej.

fansport - 3 sierpnia 2018, 13:00:21 - *.dynamic.chello.pl
kiedyś śląsk pokazał że można z belgami powalczyć, wtedy waldemar sobota się wypromował pokonując brugię, to przykład dla piłkarzy jagiellonii i lecha, jeśli są ambitni jak waldek, na pewno będę kibicował i trzymał kciuki, żeby się naszym powiodło z gandawą i genkiem, naszym bo reprezentują polską piłkę i ja w przeciwieństwie do niektórych, wiadomo których, żadnemu polskiemu klubowi nie życzę odpadnięcia, a wy sobie kibicujcie luksemburczykom i oczekujcie z wytęsknieniem kompromitacji legii, o której tak marzycie.

Piotr - 3 sierpnia 2018, 14:04:41 - *.52.102.55 (*.92.63.70)
Skoro polsko-slowackie dwumecze skonczyly sie dwoma kompromitacjami, to teraz polsko-belgijskie chyba tym bardziej nie napawaja optymizmem.

Neurocrilo - 3 sierpnia 2018, 14:05:20 - *.internetdsl.tpnet.pl
Kiedyś nazwy , imiona i nazwiska pisało się z dużej litery, no ale to było kiedyś.

Piotr - 3 sierpnia 2018, 14:22:51 - *.52.102.55 (*.92.63.70)
Osobisice oceniam szanse na awans (biorąc pod uwagę siłę przeciwników):
Legia - 50%
Lech - 10%
Jagiellonia - 15%

G - 3 sierpnia 2018, 14:28:17 - *.10.209.46
Jak do tej pory wszystkie białoruskie kluby awansowały dalej,tylko Lech wyeliminował Szachtior
Cieszy i to powodzenia w Belgii

Rodowity08 - 3 sierpnia 2018, 17:53:32 - *.43.210.210.ipv4.supernova.orange.pl
oks odra- po 1 "ekspercie" nie mowilem ze gornik bedzie przed legia tylko mowilem ze chialbym zeby byl przed legia a to sa 2 rozne rzeczy jak wiadomo, po 2- legia zostala tym mp dzieki slabosci calej ligi co teraz poraz kolejny zweryfikowal w pucharach to tym razem z koleji jakis mistrz slowacji ( w sumie niedlugo dla takich slowakow to mp bedzie jakims tam mp jak tak pojdzie dalej hehe gorzej jeszcze ze inni w tej lidze sa jeszcze slabsi od legii przy ich masakrycznej slabosci jak widac ) a po 3- odeszlo od nich teraz sporo zdolnej mlodziezy a ze u nas system szkolenia nastawienie do tego i ogonie tzw polska mysl szkoleniowa sa do bani to trudno zeby na poczekaniu znalezli odrazu tak samo dobrych nastepcow co nie oznacza ze sie wczoraj nie skompromitowali wogole bo sie skompromitowali bo grali z trencinem a nie z jakims ajaxem chocby np. tak czy siak i tak dalej obstawiam przy swoim- lepiej szkolic polska mlodziez niz sprowadzac na kilogramy szrot z zagranicy. tyle w tym temacie.

Rodowity08 - 3 sierpnia 2018, 18:00:02 - *.43.210.210.ipv4.supernova.orange.pl
aha- i lepsze szkolenie trenerow u nas tez by sie przydalo np zeby wyjezdzali na jakies kursy zagraniczne i zeby dobrzy trenerzy z zagranicy tu przyjezdzali ich szkolic i zeby potem nasi trenerzy jak juz sie sami dobrze wyszkola to zeby szkolili ta nasza mlodziez w to trzeba zainwestowac glownie a nie w przeplacone robione przy ogromnych wałkach stadiony ktore sie nawet w polowie nie zapelniaja (czasami nawet i w 1/4) a poziom pilkarski jest fatalny miedzy innymi 4 mln chorwacja nam idealnie pokazala jak to sie robi

LEON - 3 sierpnia 2018, 18:23:46 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Fajnie że się udało ale tej nerwówki można było uniknąć

Oks Odra - 3 sierpnia 2018, 22:28:39 - *.play-internet.pl
@rodowity
W gume lecisz.Nie chce mi sie tego szukac ale napisales ze sie zalozysz ze Gornik bedzie przed Legia.Odpisalem ci ze Gornika nie tylko Legia minie a beznadziejnosc tej ligi to inna historia.W tym roku z tymi talentami walka o utrzymanie.Tylko Angulo stamtad zabrac bo szkoda go tam

Wirkus - 27 grudnia 2018, 22:40:00 - *.icpnet.pl
LECH 3-1 SZACHTIOR Ogladalem ten mecz

Wirkus - 27 grudnia 2018, 22:44:33 - *.icpnet.pl
Ten mecz oglądałem na kolonii z moim kolegą w pokoju.

Wirkus - 27 grudnia 2018, 22:54:11 - *.icpnet.pl
Teraz piłkarze mają przerwę świąteczno-noworoczną. Ale LOTTO Ekstraklasa startuje szybciej bo 8 lutego i mecz z KGHM Zagłębiem Lubin. Oby tylko nasi wygrali. W tym meczu z Wisłą Kraków najlepiej ze wszystkich się popisał Pedro Tiba i Christian Gytkjaer bo Tiba przeważał przez całe spotkanie nawet strzelił w 2 połowie gola. Tylko szkoda że w tym roku Lech w Fazie Grupowej Ligi Europy nie zagrał. Byłoby fajnie jak w 2015 roku jak byłem mały , 10 lat wtedy miałem wtedy grali z Bazyleą , Fiorentiną , Videotonem , Belenenses to były mecze. Pamiętam że byłem na meczu Lech - Fiorentina i podczas meczu bardzo się cieszyłem. Wtedy był Jan Urban który można powiedzieć był takim a'la Djurdjeviciem. Ale teraz mają Nawałkę i sobie lepiej radzą niż wcześniej. Myślę że uda im się zrewanżować Miedziowym za porażkę z sierpnia 1:2 w Lubinie. Jestem bardzo ciekaw jak Lech sobie poradzi po zgrupowaniu w Hiszpanii

Wirkus - 27 grudnia 2018, 23:02:45 - *.icpnet.pl
A na meczu Lecha z Górnikiem Zabrze krzyczeli ZŁODZIEJE! Bo był tam taki wąsaty pan który tam krzyczał ZŁODZIEJE! ODDAWAĆ KASĘ! Wszyscy się tam denerwowali że Górnik tłamsi Lecha a przegrywali 0:4. Byłem na tym meczu z moim małym bratem. A na meczu z Wisłą Kraków 2:5 to krzyczeli CO ZA PAJAC! i do 80 minuty ludzie byli na trybunach. Potem cały stadion wychodził i zrobiły się takie puste trybuny jakby im Steward powiedział że mają wychodzić. Pamiętam że najpierw wygrywali 2:0 a przegrali ostatecznie 2:5. Nie wiem jakim to cudem się stało ale bywa raz lepiej raz gorzej - raz się udaje raz się nie udaje i raz się wygrywa a raz się przegrywa