16 sierpnia 2018, 21:52:53 - dagazka
eLE: Gol Kamila Wilczka. Brøndby ewentualnym rywalem Lecha

Kamil Wilczek strzelił gola dla Brøndby w rewanżowym spotkaniu III rundy eliminacji do Ligi Europy. Wicemistrz Danii wygrał u siebie 2-1 (0-0) z serbskim Spartakiem Subotica i awansował do kolejnej fazy rozgrywek. W pierwszym meczu Duńczycy wygrali 2-0 (1-0). W IV rundzie rywalem Brøndby będzie lepsza drużyna z pary Lech Poznań - KRC Genk.

16 sierpnia 2018, 20:00 - Brøndby (Brøndby Stadion)
Brøndbyernes IF 2-1 FK Spartak (Subotica)
Dominik Kaiser 69, Kamil Wilczek 90 - Dejan Đenić 80

Brøndby: 1. Marvin Schwäbe - 2. Jens Martin Gammelby, 23. Paulus Arajuuri (66, 18. Nikolai Laursen), 24. Joel Kabongo, 3. Anthony Jung - 7. Dominik Kaiser, 22. Josip Radošević, 21. Lasse Vigen Christensen - 11. Mikael Uhre (60, 20. Kamil Wilczek), 10. Hany Mukhtar, 50. Ante Erceg (14, 6. Hjörtur Hermannsson).

Spartak: 1. Nikola Perić - 18. David Dunđerski, 6. Nemanja Tekijaški, 3. Noboru Shimura, 10. Stefan Milošević - 29. Bojan Čečarić, 31. Milan Marcić (78, 39. Tim Chow), 28. Ognjen Đuričin, 15. Nemanja Glavčić, 21. Andrija Vukčević (67, 8. Vladimir Torbica) - 9. Dejan Đenić.

żółte kartki: Radošević, Gammelby, Christensen - Tekijaški, Đenić, Dunđerski.
czerwona kartka: Joel Kabongo (11. minuta, Brøndby, za faul taktyczny).

sędziował: Hüseyin Göçek (Turcja).

Do 66. minuty w duńskim zespole grał były zawodnik Lecha Poznań - Paulus Arajuuri, którego zmienił Nikolai Laursen. Kamil Wilczek wszedł na boisko w 60. minucie, zmieniając Mikaela Uhre. W Spartaku całe spotkanie rozegrał Dejan Đenić, w przeszłości występujący w ŁKS-ie.

Ewentualny pierwszy mecz IV rundy eliminacyjnej odbędzie się 23 sierpnia w Poznaniu, a rewanż zostanie rozegrany tydzień później w Danii.

Liga Europy 2018/2019

Norb - 16 sierpnia 2018, 21:55:00 - *.host-nowanet.pl
Rywalem, w badmintona. ;)

Smuda - 16 sierpnia 2018, 21:55:47 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Brøndby - Genk , ciekawa para

Jondek - 16 sierpnia 2018, 21:56:32 - *.centertel.pl
Ekstraklasa liga dla frajerów na trybunach i przednie tv!

Kongo - 16 sierpnia 2018, 22:04:59 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Genk za mocny na duńczyków to miss match niewiele mniejszy niż to co zrobili z Lechem.

anton - 16 sierpnia 2018, 22:55:48 - *.96.151.167.ipv4.supernova.orange.pl
Rywalem Lecha?
Może za 10 lat

Bandi - 16 sierpnia 2018, 22:56:36 - *.ssp.dialog.net.pl
ta ta jasne.................... heheheh

BI - 17 sierpnia 2018, 1:35:16 - *.access.telenet.be
Ja rozumiem tę waszą politykę z potencjalnymi rywalami polskich drużyn, naprawdę szacun, ale moglibyście odpuścić gdy jest 80. minuta rewanżu, a stan dwumeczu to 4:1 w plecy.

qwe - 17 sierpnia 2018, 10:28:48 - *.static.ip.netia.com.pl
Tegoroczni nasi pucharowicze powinni być zdyskwalifikowani na 10 lat z tych rozgrywek

bytoviak - 17 sierpnia 2018, 10:29:59 - *.petrus.pl
@ BI oni tego nie zrozumieją. Tu mają inny tok rozumowania.

LEON - 17 sierpnia 2018, 21:33:44 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Brawo Kamil szkoda nie zobaczymy w akcji z Lechem

BeeSKa - 17 sierpnia 2018, 22:13:31 - *.adsl.inetia.pl
Gratulacje Kamil i powodzenia w meczu z Belgami. Wielu pisało tu jakie to Broendby jest słabe, mam nadzieję, że wypadniecie lepiej od Lecha, a może nawet będzie jakaś mała niespodzianka...