16 sierpnia 2018, 22:06:17 - dyrovski
Bez cudu w Poznaniu

Lech Poznań nie zdołał odrobić strat z pierwszego, przegranego 0-2 meczu z belgijskim KRC Genk i na III rundzie eliminacyjnej zakończył swoją przygodę z Ligą Europy. W rewanżu "Kolejorz" przegrał 1-2 (0-2). Na trafienia Mbwany Samatty i Leandro Trossarda z rzutu karnego na początku drugiej połowy odpowiedział Tomasz Cywka.

Goście zaatakowali już w 5. minucie - Dieumerci Ndongala wyłożył piłkę Joakimowi Mæhle, a ten natychmiast strzelił. Jasmin Burić niepewnie interweniował, ale ostatecznie udało mu się złapać futbolówkę. Pięć minut później w dobrej sytuacji znalazł się Mbwana Samatta, ale napastnik Genku z prawej strony pola karnego, mając przed sobą jedynie Buricia, nie potrafił zdobyć bramki. Następnie sprzed pola karnego próbę podjął Rusłan Malinowśkyj, lecz znowu górą był bramkarz "Kolejorza".

W 18. minucie zaatakowali gospodarze. João Amaral dośrodkował z prawej strony, a słaby strzał głową oddał Vernon De Marco. Danny Vukovic nie miał problemu ze złapaniem piłki. Kilka chwil później Belgowie objęli prowadzenie. Nikola Vujadinović niefortunnie interweniował we własnym polu karnym, dzięki czemu Ndongala mógł zacentrować z lewej strony "szesnastki", a futbolówkę z najbliższej odległości głową do bramki skierował Samatta. W 23. minucie goście mogli podwyższyć swoje prowadzenie. W szybkim kontrataku Malinowśkyj podał do Leandro Trossarda, a ten w sytuacji sam na sam trafił wprost w Buricia.

Dziesięć minut później Malinowśkyj kopnął bardzo mocno z rzutu wolnego, ale piłka poleciała nad poprzeczką. W 38. minucie jedną z nielicznych okazji miał Lech. Gola mógł strzelić wówczas Kamil Jóźwiak, lecz Vukovic poradził sobie z jego próbą. Następnie sprzed "szesnastki" niecelnie uderzył Christian Gytkjær. Kilka chwil przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę Belgowie zdobyli drugą bramkę. Jóźwiak sfaulował w polu karnym Ndongalę, a Buricia pewnie pokonał Trossard.

Pięć minut po rozpoczęciu drugiej części gry Lechowi udało się strzelić gola. Pedro Tiba dośrodkował z rzutu wolnego, a strzał głową oddał Vujadinović. Futbolówka odbiła się od słupka, a następnie została wybita przed pole karne przez Alejandro Pozuelo. Hiszpan zagrał wprost do Tomasza Cywki, który mocnym strzałem nie dał szans Vukovicowi. Już dwie minuty później Jóźwiak wyłożył piłkę Pedro Tibie, lecz Portugalczyk trafił jedynie w boczną siatkę. Następnie Pedro Tiba zacentrował z rzutu rożnego, a niecelnie głową uderzył Rafał Janicki. W kolejnych minutach sytuacja na boisku się uspokoiła. Belgowie pewnie prowadzili grę, na co Lech nie potrafił znaleźć sposobu.

16 sierpnia 2018, 20:15 - Poznań (Stadion Miejski)
Lech Poznań 1-2 KRC Genk
Tomasz Cywka 50 - Mbwana Samatta 19, Leandro Trossard 45 (k)

Lech: 1. Jasmin Burić - 26. Rafał Janicki, 4. Thomas Rogne (29, 28. Maciej Orłowski), 13. Nikola Vujadinović - 29. Kamil Jóźwiak, 25. Pedro Tiba, 19. Tomasz Cywka, 7. Maciej Gajos (78, 10. Darko Jevtić), 3. Vernon De Marco - 24. João Amaral, 32. Christian Gytkjær (73, 8. Paweł Tomczyk).

Genk: 1. Danny Vukovic - 31. Joakim Mæhle, 45. Joseph Aidoo, 6. Sébastien Dewaest, 21. Jere Uronen - 77. Dieumerci Ndongala, 25. Sander Berge, 18. Rusłan Malinowśkyj (74, 15. Ibrahima Seck), 24. Alejandro Pozuelo (60, 19. Jakub Piotrowski), 14. Leandro Trossard (61, 8. Edon Zhegrova) - 10. Mbwana Samatta.

żółte kartki: Jóźwiak - Malinowśkyj.

sędziował: Marco Guida (Włochy).
widzów: 20 765.

W barwach gości zagrał Jakub Piotrowski. Polak wszedł na boisko w 60. minucie w miejsce Alejandro Pozuelo.

Liga Europy 2018/2019

mik - 16 sierpnia 2018, 22:07:05 - *.vtelecom.pl
Ale dziadownia

lol - 16 sierpnia 2018, 22:08:46 - *.dab.02.net (*.66.102.230)
czekamy na jage lol

olaf - 16 sierpnia 2018, 22:09:03 - *.play-internet.pl
Wstyd! Tak przegrać bez walki z przeciętnym rywalem..

hehe - 16 sierpnia 2018, 22:10:00 - *.146.226.95.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Pomyślcie sobie ile taka Legia przegrałaby z tym Genk

Jondek - 16 sierpnia 2018, 22:10:26 - *.centertel.pl
Zapraszam frajerów na stadiony ekstraklasiny!

Piciu - 16 sierpnia 2018, 22:10:48 - *.icpnet.pl
szkoda... LECH TO MY

Eryk - 16 sierpnia 2018, 22:10:55 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Hahahahahahaha gratulacje dla Genku!!!

Kibic - 16 sierpnia 2018, 22:11:16 - *.play-internet.pl
Nic się nie stało. Amico, nic się nie stało.

człowiek - 16 sierpnia 2018, 22:13:47 - *.ssp.dialog.net.pl
Dalej chodźta na stadiony i karmta tego trupa..

Guzik - 16 sierpnia 2018, 22:14:23 - *.play-internet.pl
Amica lepsza niż Legia, która jest najgorszym mistrzem w historii, skompromitować nas na świecie mogła tylko wszawa drużyna, smutne to

bis - 16 sierpnia 2018, 22:16:24 - *.146.164.16.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Zaorać denną E-klapę i zawiesić udział w rozgrywkach europejskich. Tylko doping kibiców europejski. Reszta to już padaka. Średniej klasy klubik z małego kraju roznosi dumę Wlkp. Ile to już lat trwa- te ciągłe baty naszych orłów ?

rafi - 16 sierpnia 2018, 22:18:42 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
bojkot sie skonczyl bo Rutki pozwolili dalej robic interesy kumatym? Juz nie chodzi o wzmocnienia i budowe silnego Lecha?

olsenolsen - 16 sierpnia 2018, 22:19:25 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Legia to mistrz tej ligi a tlumaczenie ile Ona by przegrala to nietakt Lech jak byl tak mocy dlaczego tej ogorkowej ligi nie wygral A wstyd i tak jest Komuno wroc wtedy choc cos w polskiej lidze wychodzilo bo chlopaki musieli sie wykazac a teraz i tak pojda A my dalej bedziemy jak ci mezowie wybaczac kolejny raz bo nasza sie poscila ale przeciez obiecala

Simon - 16 sierpnia 2018, 22:26:51 - *.dynamic.gprs.plus.pl
KOLEJORZ!!!
CZY WYGRYWASZ, CZY NIE,
JA I TAK KOCHAM CIĘ
Pozdrowionka dla kibiców Lecha i innych fanów piłki w Polsce.

Mmarcini - 16 sierpnia 2018, 22:29:26 - *.centertel.pl
Rozwiazazac polska pilke i to natychmiast

jk - 16 sierpnia 2018, 22:31:12 - *.icpnet.pl
Pozamiatane było już po pierwszym spotkaniu. Genk w pucharach pogra do wiosny obstawiam 1/8 finału.

kibic - 16 sierpnia 2018, 22:34:19 - *.bialnet.pl
ZMniejszyć ekstraklapę do 10 drużyn i grac każdy z każdym 4 razy!

jedrzej201 - 16 sierpnia 2018, 22:39:08 - *.adsl.inetia.pl
Rozszerzyłbym ekstraklasę do 18 zespołów, ale pod warunkiem, że za rok jeden polski klub wejdzie co najmniej do rundy play-off, a na pewno w przypadku fazy grupowej któregokolwiek. Może jeszcze kiedyś Wisła Kraków wróci do pucharów. Co byłoby gdyby grała Nieciecza? Lech bez pary dziś. Może zmiana trenera coś wniesie? Genk to bardzo dobra drużyna z Belgii, nawet mistrzem raz była. Liczyłem chociaż na wygraną Legii. Jak Dudelange przegra w play-off, to nie będzie niespodzianek.

TSW - 16 sierpnia 2018, 22:47:28 - *.play-internet.pl
Gratuluje kibicom z poznanskiej trybuny za okrzyki na Wisle Krakow ... faktycznie zawodnicy czegos takiego potrzebowali;) lech to nie pyry lech to sagany ;))

Pielgrzym - 16 sierpnia 2018, 22:47:40 - *.adsl.inetia.pl
Co tu Komentować? Oto Polska Piłka Nożna=DNO.

GW - 16 sierpnia 2018, 23:00:35 - *.dynamic.chello.pl
Modern off footbol.;)

stefan - 16 sierpnia 2018, 23:11:44 - *.249.80.157
ciekawe dlaczego najlepszy Kamil Jóźwiak tyle meczów siedział na ławce

qwerty - 16 sierpnia 2018, 23:15:14 - *.icpnet.pl
Wynikowo tragedii nie ma bo Genk w jupiler league potrafi wygrywać z polowa rywali w jeszcze większym stosunku niż w tych dwóch meczach z Lechem. Przeraza jednak różnica klas w wyszkoleniu czy operowaniu piłka. Odbudowa Lecha zajmie trochę czasu i przez ten czas trzeba nabijać ranking żeby później w takiej III rundzie nie losować mocniejszych drużyn.

xxxxXXXX - 16 sierpnia 2018, 23:27:56 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
@@@qwerty
Lekarstwem na losowanie jest MP. Lech jest w stanie przejść drugą i 3cią rundę w tym systemie co teraz. Nawet w razie odpadnięcia losowanie też jest z drużynami które walczyły o LM. Co do szkolenie, technicznie trochę tak ale zawodnika 27/28+ jak w Lechu już nie ukształtujesz. To jest problem Lecha trzeba odmłodzić skład. Fajnie że są zawodnicy pokroju Tiby, Trałki czy Amarala ale zawodnicy pokroju Cywaka, Tomasik, Gajos, De Marco, Radut no nie oszukujmy to nie jest nawet poziom polskiej ligi. Ale patrząc po Jóźwiaku, Gumnym teraz Tomczyk dołącza, może Orłowski się wgryzie, czy wcześniej Kownacki, Linetty, Bereszyński Kędziora to poziom szkolenia nie jest tak tragiczny i oni po odejściu w świat grają. Tylko za szybko odchodzą... Co do samej gry strasznie brakowało Gumnego, gościu nie boi się wejść, dryblingów, szybki i przede wszystkim ma ambicje. Liczę na to że w tym roku MP i powoli zacznie się odbudowa tego Lecha co grał od 2008smego roku.

:):):):):) - 16 sierpnia 2018, 23:57:13 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Mistrzowie Ekstra - klapy przegrywają z Mistrzem Luksemburga kto to będzie więc teraz oglądał ???
Lech , Legia , Jaga jaki ma to sens kto z nich teraz będzie Mistrzem ??? Żaden sens !!!

:):):):):) - 16 sierpnia 2018, 23:59:02 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Apeluje do kibiców w całej Polsce - przestańcie chodzić na Ektra - klapę !!!
Amatorzy niech się kopią sami po czole przy pustych trybunach !!!
Bojkot Bojkot Bojkot !!!

:):):):):) - 17 sierpnia 2018, 0:00:09 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Esktra - klapa - Hańba Hańba Hańba !!!

Rodowity08 - 17 sierpnia 2018, 0:10:17 - *.43.85.117.ipv4.supernova.orange.pl
i co gdzie ten amaral co wszyscy sie nim zachwycali po rewanzu z soligorskiem? :D . a no tak wreszcie zagrai z jakims w miare powaznym rywalem i juz nie istnial nowy pseudogwiazdorek tej pazdzierzowej ligi :D. haha

Jasio - 17 sierpnia 2018, 0:11:50 - *.77.70.46
Tak przestac ogladac i chodzic na mecze , kto chodzi na mecze czy oglada jakiekolwiek programy zwiazane z polska pilka ten doklada do tej patologii , typu ekstraklasa czy reprezentacja z Peszka .

:):):):):) - 17 sierpnia 2018, 0:46:26 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Wzywam do bojkotu - Ekstra-klapy !!!
Potrafiliśmy zbojkotować kiedyś reprezentacje to i zbojkotujmy - Ekstra-klapę !!!
Wzywam to masowego bojkotu Canal + !!!
Wzywam do chodzenia na miejscowe drużyny a nie na ekstra-klapę !!! Stadiony puste na Ekstra-klapie !!! Apeluje ludzie obudźcie się !!!

futbolista - 17 sierpnia 2018, 0:48:40 - *.bois.qwest.net
dajmy sobie spokoj z Europa [ takze z UE ] i zamknijmy sie w grajdolku i niech nam starcza ligi od Extra az po 8 lige. mniej nerwow, a emocji bez liku. i bez podworkowego nacjonalizmu. kibicujmy kazdej grajacej druzynie i bez wyzwisk, chamstwa, a raczej z kultura w dloniach i na jezykach !

xxxxXXXX - 17 sierpnia 2018, 0:52:51 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
ale do jakiego bojkotu wy wzywacie jak wy na mecze nie chodzicie ? Nie powinniście nawet się wypowiadać na te tematy.

:):):):):) - 17 sierpnia 2018, 0:54:45 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Czwartek - skończyła się piłka !!!
Nastała - Amatorka !!!
Wczoraj zhańbiono wszystkie nasze piłkarskie legendy !!!

Bako - 17 sierpnia 2018, 0:58:14 - *.58.143.48
Polska liga piłki kopanej to dno dna !!!!

:):):):):) - 17 sierpnia 2018, 1:00:33 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Sorry : Ja na meczu Eskstra -klapy byłem !!! Ja do tej wczorajszej kompromitacji wszystkie mecze oglądałem bynajmniej w europejskich pucharach każdej Polskiej drużynie kibicowałem !!!
Od dziecka lubię piłkę !!! A mam 34 lata !!!!!
Na swój miejscowy klub chodziłem od przedszkola i nawet w okręgówce robiłem trybunę jak na ekstra-klapie !!! I będę chodził na swój miejscowy klub nadal po latach posuchy wrócili do okręgówki !!! chłopaki walczą i grają nie tylk dla Siebie ale i dla kibiców i to za darmo !!! To się szanuje i kibicuje !!! Dlatego wzywam do bojkotu Ekstra-klapy !!! Bo esktra-klapa reprezentuje cały kraj !!! I cały kraj upokorzyła w Czwartek !!!

:):):):):) - 17 sierpnia 2018, 1:03:39 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
No i mam pamiątki klubowe z wielu polskich klubów , łzy się cisną co się stało z tą Polską piłką klubową - jeden sezon wpadka była - ale drugi sezon wpadek już tolerować nie mam zamiaru !!!

zzz - 17 sierpnia 2018, 1:03:40 - *.versanet.de
jaga lub lech spokojnie przeszlyby luksemburg, przynajmniej walczyli, legia kompromitowala sie prawie kazdym zagraniem z amatorami. cluj solidna druzyna i szanse 50/50 na LE.

do xxxxXXX - 17 sierpnia 2018, 1:05:54 - *.icpnet.pl
Dlaczego odmłodzić przecież wiek nie ma tu znaczenia. Po prostu trzeba kupować zawodników ogranych którzy maja odpowiednia jakość no ale tacy kosztują (Tiba, Amaral). W jedno okienko Lech nie ściągnie 4-5 takich zawodników dlatego na zbudowanie drużyny potrzeba czasu (2-3 sezonów). Lech powinien opierać swoja grę na piłkarzach doświadczonych z zagranicy a dodatkiem do tego powinni być młodzi juniorzy. Niestety problemy stwarza PZPN który ogranicza ilość obcokrajowców i wymaga i będzie wymagał od zespołów coraz to większej ilości młodych polaków w składzie na czym zyskiwać ma kadra ale nikt nie pomyślał o tym ze tracić będą kluby.

:):):):):) - 17 sierpnia 2018, 1:08:55 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Bo Mistrz Luksemburga leje Mistrza Polski !!!
To mam bić brawo ???
Bojkotuje i tyle całą Ekstra-klapę !!!

:):):):):) - 17 sierpnia 2018, 1:11:18 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
kluby polskie będą przez swoje wpadki ponosić większe koszty i tak bo potem pokazać się w europie już nawet nie będzie kogo przejść więc tym bardziej wzmacnianie składu będzie kosztowniejsze !!! Takie to więc myślenie !!!

Milioner - 17 sierpnia 2018, 7:37:23 - *.dyn.telefonica.de
Czas na zmiany pokoleń idzie nowe Miedź legnica to co pokazujecie to horror TYLKO Miedzianka

czarodziej - 17 sierpnia 2018, 8:24:53 - *.ssp.dialog.net.pl
@Berlin - popieram i się podpisuję

amaral - 17 sierpnia 2018, 9:11:33 - *.dynamic.chello.pl
Porażka na całej linii, druzgocąca z przecięniatkiem z przeciętnej ligi. Różnica 2 klas między zawodnikami obu ekip. prowadzenie piłki, podania, przegląd pola... ehh niebo a ziemia.

asd - 17 sierpnia 2018, 9:39:21 - *.icpnet.pl
Przeciętna to może być liga Austriacka czy Szwajcarska a nie liga Belgijska i jeden z jej czołowy zespołów w dodatku drużyna która w tej chwili może toczyć wyrównaną grę z zespołami z Anglii czy Hiszpanii (tymi grającymi w LE).

Berlin - 17 sierpnia 2018, 9:56:12 - *.146.97.71.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Komedia

Jaś Niepan - 17 sierpnia 2018, 10:16:53 - *.dynamic.chello.pl
Polska Gibraltarem futbolowym Europy!
Boniek ,wstydu oszczędź! Najgorszy ,jeżeli chodzi o wyniki i poziom gry polskich drużyn Prezes PZPN-u.

Stupet - 17 sierpnia 2018, 11:36:03 - *.146.3.168.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
W PZPN trwa "proces reprywatyzacji" - sprzedać co najlepsze i co tylko się da, byle jakaś kasa wpłynęła. Czym to się skończyło dla polskiej gospodarki - wszyscy wiemy. Czym to się kończy dla polskiej piłki - dzisiaj widzimy. Cały PZPN z rudym na czele do wymiany!

Stan - 17 sierpnia 2018, 11:59:29 - *.dynamic.gprs.plus.pl
No i mamy z głowy te idiotyczne europejskie puchary Teraz czas na "prawdziwe" rozgrywki ...piątek...piąteczek...piątuniu a w nim SUPER PIĄTEK i bla bla bla z ekstraklapy Teraz czas na rozgrywki króla wioski

Piotr - 17 sierpnia 2018, 12:09:35 - *.52.102.54 (*.92.63.70)
Każdy kto chodzi na mecze i szybko zapomina takie rzeczy jest współwinny temu satnu rzeczy

Jaś Niepan - 17 sierpnia 2018, 12:15:22 - *.dynamic.chello.pl
Ekstraklasa -niedouczeni młodzi Polacy i zagraniczne łamagi przed recyklingiem.PZPN - Boniek z kolegami,dzięki którym może się chwalić
niesamowitymi sukcesami. Gorszy Boniek pokonał jeszcze gorszego Latę.Idzie weekend,więc Zbig po koniaczku będzie szalał na forach internetowych.