16 października 2018, 22:36:57 - dyrovski
LN: Polscy ligowcy wystąpili w meczu Łotwa - Gruzja

W meczu 4. kolejki grupy 1 dywizji D Ligi Narodów Łotwa przegrała u siebie z Gruzją 0-3 (0-2). W obu drużynach wystąpili piłkarze grający w polskich klubach - w barwach gospodarzy Igors Tarasovs (Śląsk Wrocław), Vladislavs Gutkovskis (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) i Valērijs Šabala (Podbeskidzie Bielsko-Biała), zaś w zespole gości Giorgi Merebaszwili (Wisła Płock), Lasza Dwali (Pogoń Szczecin) i Luka Zarandia (Arka Gdynia). Zwycięstwo Gruzji oznacza jej awans do dywizji C.

16 października 2018, 20:45 - Ryga (Daugavas stadions)
Łotwa 0-3 Gruzja
Dżaba Kankawa 8, Walerian Gwilia 29, Giorgi Czakwetadze 61

żółta kartka: Vladislavs Gutkovskis (Łotwa).

sędziował: Petr Ardeleanu (Czechy).

W 5. minucie Waleri Kazaiszwili (Gruzja) nie wykorzystał rzutu karnego (Andris Vaņins obronił).

Tarasovs i Dwali rozegrali całe spotkanie. Gutkovskisa w 70. minucie zastąpił Šabala, zaś Merebaszwili zszedł z boiska w 80. minucie, a wszedł za niego Dżaba Dżigauri. Zarandia w 89. minucie zmienił Giorgiego Czakwetadze, natomiast na ławce rezerwowych Łotwy pozostał Pāvels Šteinbors (Arka).

W obu kadrach znaleźli się również zawodnicy w przeszłości reprezentujący polskie zespoły. Vitālijs Maksimenko (Bruk-Bet Termalica Nieciecza), Kaspars Dubra (Polonia Bytom) i Deniss Rakels (Zagłębie Lubin, GKS Katowice, Cracovia, Lech Poznań) rozegrali dla Łotwy pełne 90 minut. Aleksandrsa Fertovsa (Korona Kielce) w przerwie zmienił Vjačeslavs Isajevs, a Artūrs Karašausks (Piast Gliwice) zszedł z boiska w 70. minucie, kiedy zastąpił go Dāvis Ikaunieks. Na ławce rezerwowych mecz przesiedzieli Ivans Lukjanovs (Lechia Gdańsk), Roberts Savaļnieks (Jagiellonia Białystok) i Mārcis Ošs (Górnik Zabrze), a kontuzjowany Vladislavs Gabovs (Korona) ostatecznie wypadł z kadry.

W barwach reprezentacji Gruzji cały mecz rozegrał Waleri Kazaiszwili (Legia Warszawa), a Nika Kaczarawa (Korona) pełne 90 minut spędził na ławce.

marecki - 17 października 2018, 5:20:07 - *.ssp.dialog.net.pl
Super reklama naszej e-klasy, nasi ligowcy, reprezentanci Łotwy, występujący w ekstraklasie, przegrali u siebie

Ajak - 17 października 2018, 9:39:59 - *.opera-mini.net (*.112.107.215)
Co sie dziwic ze przegrali skoro graja w ciapatych klubikach lub na wiochach jak Nieciecza Podbeskidze pogon piast itp.gdzie zazwyczaj zaliczaja spadek.

LEON - 19 października 2018, 6:17:35 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl