17 marca 2019, 17:18:41 - dyrovski
Piast umacnia się na podium

Piast Gliwice wygrał u siebie z Miedzią Legnica 2-1 (1-0) w meczu rozegranym w ramach 26. kolejki Lotto Ekstraklasy. Bramki dla gospodarzy zdobyli Jorge Félix i Piotr Parzyszek, zaś dla gości trafił Petteri Forsell. Trzeci w tabeli Piast ma już pięć punktów przewagi nad czwartą Pogonią Szczecin.

Piast mógł objąć prowadzenie już w 2. minucie po bardzo ładnej akcji, która rozpoczęła się od odbioru piłki Rafałowi Augustyniakowi przez Piotra Parzyszka. Tom Hateley podał w pole karne do Gerarda Badíi, a Hiszpan z lewej strony "szesnastki" wyłożył futbolówkę Martinowi Konczkowskiemu. 25-latek chciał oddać precyzyjny strzał bez przyjęcia, ale ostatecznie posłał piłkę obok bramki. Siedem minut później Marcin Pietrowski, chcąc dośrodkować z prawej strony, tak kopnął futbolówkę, że ta odbiła się od słupka.

W 22. minucie zaatakowali goście. Legniczanie okazję do strzelenia gola stworzyli sobie za sprawą Petteriego Forsella, po którego uderzeniu sprzed pola karnego piłka poleciała jednak obok bramki. W odpowiedzi Tom Hateley zagrał z rzutu wolnego w kierunku bramki Miedzi, ale Anton Kanibołoćkyj zdołał wybić futbolówkę. W 40. minucie gliwiczanie dopięli swego i strzelili gola. Jakub Czerwiński zagrał piłkę z okolic środka boiska w pole karne, gdzie Parzyszek głową podał przed bramkę do niepilnowanego Jorge Félixa. Hiszpan nie miał żadnych problemów z pokonaniem bramkarza Miedzi z najbliższej odległości.

W drugiej połowie także zdecydowanie lepiej prezentowali się gospodarze, którzy w 62. minucie podwyższyli swoje prowadzenie. Po ładnej indywidualnej akcji Konczkowski z prawej strony "szesnastki" podał do Parzyszka, a ten uderzeniem bez przyjęcia zdobył swoją piątą bramkę w sezonie. Niedługo później mogło być 3-0 - Konczkowski precyzyjnie dośrodkował z prawej strony wprost do Badíi, lecz Hiszpan w bardzo dobrej sytuacji fatalnie skiksował.

W 71. minucie niespodziewanie gola strzelili goście. Fabian Piasecki podał do Forsella, a reprezentant Finlandii ładnym strzałem po ziemi nie dał szans Františkowi Plachowi. W następnej akcji Miedź była bliska wyrównania - wówczas nieźle sprzed "szesnastki" kopnął Paweł Zieliński, ale trafił wprost w bramkarza Piasta. Plach odbił futbolówkę przed siebie, co stworzyło szansę Piaseckiemu, którego strzał został jednak zablokowany przez Czerwińskiego.

17 marca 2019, 15:30 - Gliwice (Stadion Miejski)
Piast Gliwice 2-1 Miedź Legnica
Jorge Félix 40, Piotr Parzyszek 62 - Petteri Forsell 71

Piast: 26. František Plach - 5. Marcin Pietrowski, 4. Jakub Czerwiński, 25. Aleksandar Sedlar, 2. Mikkel Kirkeskov - 20. Martin Konczkowski (89, 3. Tomasz Jodłowiec), 6. Tom Hateley, 10. Patryk Dziczek, 11. Jorge Félix, 21. Gerard Badía (74, 19. Mateusz Mak) - 9. Piotr Parzyszek (85, 27. Michal Papadopulos).

Miedź: 32. Anton Kanibołoćkyj - 23. Paweł Zieliński, 2. Aleksandar Miljković, 26. Božo Musa, 19. Grzegorz Bartczak, 11. Juan Cámara - 22. Borja Fernández (59, 21. Henrik Ojamaa), 6. Rafał Augustyniak (83, 7. Łukasz Garguła), 14. Omar Santana - 10. Petteri Forsell, 20. Mateusz Szczepaniak (46, 9. Fabian Piasecki).

żółte kartki: Badía, Dziczek - Piasecki, Forsell.

sędziował: Wojciech Myć (Lublin).
widzów: 5571.

lol - 17 marca 2019, 17:21:00 - *.90.160.140
No to powoli klaruje się pierwsza trójka w Ex.

HUGO - 17 marca 2019, 17:22:21 - *.dynamic-ww-02.vectranet.pl
Piast się pcha na 3 miejsce może się zdarzyć że Lech będzie 7 i mają Lechie, Legie i Lecha na wyjeździe

Kibic - 17 marca 2019, 17:28:37 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Panie Nowak, przed meczem trzeba się zapytać kto chce grać, bo walki na boisku brak. A Piasecki to drewno, nawet biegać mu się nie chce. Jak można coś strzelić jak brakuje strzałów na bramkę. Na cały mecz, dwa strzały oddane w światło bramki, to coś za mało, żeby zdobywać punkty.

Kibic - 17 marca 2019, 17:31:35 - *.centertel.pl
A gdzie karny za łokieć łysego w polu karnym??? Gdzie VAR???

Xxx - 17 marca 2019, 17:31:52 - *.25.227.197.static.3s.pl
Wiesiek nie martw się frekwencja stadionu w Gliwicach a patrz na swoje podwórko i miejsce w tabeli

Hazel - 17 marca 2019, 17:33:37 - *.dynamic.chello.pl
Popularnym komentarzem kibiców jest żadanie sprowadzenia napastnika, ale tak naprawdę żadnego zespołu ekstraklasowego nie stać na napastnika, który samą swoją obecnością w wyjściowej jedenastce naprawiłby wszystkie problemy. Te bowiem tkwią w głowach, i zawodników, i trenera, który stoi okoniem przy swojej taktyce zachowawczego grania na zero z tyłu.
Gdy oglądałem ze znajomym mecz w Warszawie z Legią, powiedział, że Miedź wygląda na przestraszoną. I rzeczywiście. Scenariusz jest zawsze ten sam, "grają dopiero, jak jest 0-2", wtedy dopiero widać przebłyski Miedzi z późnego lata i wczesnej jesieni. Dlaczego? Bo cała gra ofensywna Miedzi sprowadza się do serii krótkich podań. Jeśli nie ma dobrego główkarza ani świetnego dryblera, nie ma też przećwiczonych schematów ruchu bez piłki (albo improwizacji), to nie ma jak rozwiązać ataku pozycyjnego. Ofensywni zawodnicy grają na stojąco czekając na jakieś cudowne podanie, a pomocnicy grają asekuracyjnie, bez ryzyka, więc cudownych zagrań nie ma. Dopiero przy 0-2 zaczyna się ofensywa, pomocnicy jak na początku sezonu wchodzą do przodu i swoimi rajdami umożliwiają te serie krótkich podań, WOKÓŁ KTÓRYCH JEST ZBUDOWANA CAŁA DRUŻYNA. Co więcej, w zimie nadal była budowana wedle tego schematu, w ślepej wierze, że lepsi obrońcy i mniej indywidualnych błędów z tyłu będzie uniwersalnym panaceum na piach z przodu. Obrona nie strzeli jednak bramek, może co najwyżej ich nie stracić (zbyt wiele). Jeśli rozgrywający boją się podjąć ryzyka, jeśli nie ma ruchu do piłki, to będzie wieczna gra na zero i modły do Boga o kolejny dobry strzał Forsella.
Piasecki źle, Augustyniak nie za dobrze (znowu), i co tam dzieje się z Romanem? Kontuzja? Bo chyba słabszy od Pikka czy Garguły nie jest?

Roman - 17 marca 2019, 17:34:55 - *.unity-media.net
Dadełło wpadł na ,,genialny,, pomysł i w przerwie zimowej nie wzmocnił drużyny, bo przecież wrócą po kontuzjach Augustyniak,Santana,Bożić i Garcia. Od efektów jego polityki bolą oczy.Nie mamy nawet pół napastnika. Nie mamy bramkarza ,a zamiast trenera mamy złotoustego Nowaka. Milijković robi więcej złego niż pożytku ,Szczepaniak biega nieprzytomny,a o Piaseckim, to nie napiszę...Szkoda prądu.

Kibic - 17 marca 2019, 17:40:08 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Brakuje również kogoś na bokach, mało dośrodkowań wtedy dużą robotę robił Łobo.

Zibi33 - 17 marca 2019, 17:44:31 - *.dynamic.chello.pl
Jak na Gliwice całkiem fajna frekwencja. Drużyna gra dobrze , skutecznie , mądry trener.

haka - 17 marca 2019, 17:45:45 - *.dynamic.chello.pl
Stadion "pelny", nawet policjanci nie pomogli zapelnic

No - 17 marca 2019, 17:51:18 - *.dynamic-zab-06.vectranet.pl
Nowak? On powinnien zostać. Kto uważa innaczej ten powinien przestać kibicować. Na tą chwilę nie można się do niego przyczepić, profesjonalna analiza oraz praca na treningach + bywa na meczach rezerw oraz akademii. Miedź się utrzyma w tabeli do końca rudny zasadniczej w miejscach 11-14. I myślę że podobnie będzie w rundzie finałowej.

emkaesiak - 17 marca 2019, 17:52:11 - *.abo.bbox.fr
Leśne dziadki ładnie ciągną za uszy Piasta na puchary. Pierw kartka i karny z kapelusza w Zabrzu, teraz brak karnego dla Legnicy. Jaja,piłkarski poker!

SAM - 17 marca 2019, 17:53:05 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
KTO,pytam KTO stoi za Piaseckim??? Kim jest jego wujek,kolega,z kim ma układ.Ten człowiek to jest poziom B klasy,on w ogóle nie powinienen być piłkarzem.Zero techniki,zero szybkości,zero podań,zero strzałów....Ręce opadają że po znajomościach ktoś taki osłabia drużynę.Przecież Miedz z nim to jest gra w 10 od początku

grzechu727 - 17 marca 2019, 17:57:16 - *.jelenia.zicom.pl
Słabizna gra Miedzianki Jak tak będą grali to niestety ale ciężko będzie się utrzymać nie mówiąc już o meczu półfinałowym z Jagą Przykro się na to patrzy Ale cały czas mocno w nich wierzę i liczę na to że takich meczów jak z Lechem będzie więcej Pozdro z Jeleniej

max - 17 marca 2019, 17:57:50 - *.tktelekom.pl
Łobo był sercem drużyny a teraz tego serca brak. Nowak go wyrzucił bo słabi trenerzy nie lubią autorytetów. Jak można tyle czasu grać to samo i nie widzieć tych samych błędów. Porażka.

Antek - 17 marca 2019, 18:01:38 - *.dynamic.chello.pl
haka policjanci nie pomogli w podbudowania frekwencji bo derby z ksg już grali to po co noga z ekipą mieliby przyjeżdżać?

grzechu727 - 17 marca 2019, 18:01:45 - *.jelenia.zicom.pl
A i zapomniałem o Piaseckim Jezu Chryste Nie mogę patrzeć na tego człowieka On powinien ze mną grać w zespole B klasy a i tam by ławę grzał

Cowboy - 17 marca 2019, 18:04:01 - *.opera-mini.net (*.156.129.126)
Dziwię się. Mój Górnik walczy o byt, kibiców ok.10 tyś. Piast gra o puchary i ok.5 tyś. Gdzie tu zasada ?

Milioner - 17 marca 2019, 18:04:37 - *.dip0.t-ipconnect.de
Nowak odejdź mamy tego dość

Bil - 17 marca 2019, 18:16:00 - *.eimperium.pl
Bo Piast Krowisynu idzie w jakość a nie ilość hehe

Obiektywny - 17 marca 2019, 18:21:35 - *.centertel.pl
Patrząc obiektywnie. Wczorajsze muśniecie piłki ręka przez gracza Śląska i karny dla Legii, który ustawia mecz. Dzisiaj Czerwiński odbija piłkę ręka zupełnie nie przylegające do ciała gracza. I co? I nic. I po co to wszystko? Mydlenie oczu VARami. O co w tym wszystkim chodzi?

... - 17 marca 2019, 18:30:50 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Zawsze do dobrze gdy polski klub goli latynosów. ..śniadzi jak tam wasza ósemka?

... - 17 marca 2019, 18:32:47 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Adam - 17 marca 2019, 18:37:20 - *.unknown.vectranet.pl
W Legnicy to wszyscy są złodziejami czy tylko Ci co przyjechali na mecz czy to taki standard?? Jak was nie stać na piłkę t wam kupię nie musicie kraść.

Real - 17 marca 2019, 18:52:06 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Gratulacje Piast - duma Gliwic !
Kibic GKS Jastrzębia trzyma za was kciuki !

Johnny B - 17 marca 2019, 18:53:40 - *.play-internet.pl
Kilku zawodników Miedzi strasznie obniża poziom. Gdzie jest ten nowy obrońca i bramkarz?? Napastnicy bez strzałów ...

Milioner - 17 marca 2019, 18:53:46 - *.dip0.t-ipconnect.de
@adam o sobie mówisz hanysie ale hanys to ty nie jesteś tylko gorol który przyjechał na slunsk a moja rodzinna musiała zamykać drzwi na klucz prostaku

.. - 17 marca 2019, 19:16:46 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Adam ..ciesz się że wam dywanów i garnków nie pokradli. ..lubią świecidełka, paciorki. ..piłka to nowa zdobycz😉...

Dan - 17 marca 2019, 19:25:44 - *.play-internet.pl
Stan boiska wGliwicach to jakieś nieporozumienie, powinny być kary z takie przygotowanie murawy do sezonu. Granie w piłkę na takim pastwisku powinno być zakazane bo to strasznie zaniża poziom. Piast jest przyzwyczajony i umie grać w takim błocie i dlatego wygrywa.

Gliwice - 17 marca 2019, 19:29:40 - *.eimperium.pl
Są gorsze boiska w ekstraklasie np w Gdyni a co do błota to chyba w twojej wiosce lało bo w Gliwicach było +18.

lob - 17 marca 2019, 19:53:09 - *.cpe.net.cable.rogers.com
Dan
Smierdzi mi Zabrzem, przeciez teraz nie mozna poprawic plyty tumanie bo jest zima, a co o gry Piasta na takim terenie to puknij sie w glowe 10 razy pyrlikiem, bo jestes debil skonczony, poprostu zal mi cie glupolu

matadoR - 17 marca 2019, 19:53:12 - *.dynamic-ww-02.vectranet.pl
Waldek King!

Kuba - 17 marca 2019, 20:05:45 - *.146.236.20.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Brawo Piast! Zabrzanie mogą Wam tylko buty czyścić.

Kibic - 17 marca 2019, 20:06:18 - *.30.18.191.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
W Krakowie ponad 28 tys. widzów i to się nazywa frekwencja!!!😀🙂🙂

@milioner - 17 marca 2019, 20:21:04 - *.unknown.vectranet.pl
Widzisz ja widziałem jak kibice Miedzi kradną piłkę a ja jestem Ślązakiem od urodzenia więc zmyślać to możesz mamie po szkole.

jamal - 17 marca 2019, 20:25:34 - *.net.brewet.pl
Piast musiał wygrać ten mecz i wygrał,pod presją nie zawsze się dobrze gra,brak Valencji trochę obniżył grę ofensywną ale to i tak starczyło na Miedź,spokojne 2-0 miało być do końca meczu a nawet Badia mógł zakończyć akcje na 3-0, ale jedna nie uwaga i oponka z Legnicy strzelił i trochę nerwowości wprowadził,na koniec kolejne zwycięstwo Piasta stało się faktem, następny mecz z liderem w Gdańsku, jak sędziowie nie będą przeszkadzać to będzie dobry mecz.

piastunka - 17 marca 2019, 20:36:36 - *.14.112.201.static.alkom.info
teraz lechnię pykniemy i droga do majstra otwarta jak nie będą nam kładli pod nogi kłody a będą to mamy majstra

ytyky - 17 marca 2019, 21:03:05 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
żabole,podziękować ładnie za wynik nie umiecie?

Zajmon Leg - 17 marca 2019, 21:49:47 - *.147.106.35.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Lepszy Piast w pucharach niz Baba Jaga.

Jondek - 17 marca 2019, 22:45:44 - *.centertel.pl
Już widze jak jakaś drużyna tej marnej ligi zagra w pucharach haha max eliminacje w Lipcu!

SG 1845 P - 18 marca 2019, 8:20:56 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
@Cowboj - w Zabrzu na szpilu jest 10 tys. widzów a na Piaście połowa tego, gdyż tu są tylko gliwiczanie.Na Górnika chodzą miejscowi, z Rudy Śl., Rybnika, Knurowa, Tarnowskich Gór, Piekar oraz z wielu okolicznych wiosek. Na mecze Piasta bilety są
sprzedawane, natomiast na Górnika w dużej części rozdawane wśród stałych bywalców Ośrodków Pomocy Społecznej z w/w miast. Dla tej bidoty łatwiej OPS-owi dać bilet na mecz niż talerz zupy i karminadla z
kartoflami. Nigdzie poza tym nie ma parcia kibiców na stadiony ze względu na mizerny poziom spotkań gdzie większość kopaczy stanowią cudzoziemcy!.

SJZ - 20 marca 2019, 11:33:20 - *.play-internet.pl
Bardzo kibicuję Piastowi Gliwice aby zakończył sezon miejscem premiowanym grą w pucharach, a przy odrobinie szczęścia walki o Mistrzostwo Polski 2019. Kibic GKS Jastrzębie

PROKTOLOG - 20 marca 2019, 14:12:51 - *.centertel.pl
Cip - Cip Arena w Gliwicach prawie zapełniona. Pozdrawiam was kurczaki z pięknych Zygier. PISIA ZYGRY pewniak do awansu do A klasy! Specjalne pozdrowienia dla specjalisty Proktologa, pana doktora Dariusza Wardzały. Bardzo dziękuję za wyleczenie mnie z hemoroidów. Mariusz Pisarski.

Gliwice - 20 marca 2019, 16:27:43 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Proktolog jednak caly czas boli ze cala.. Polska G...P... Ty jednak nie proktolog tylko patologia z miasta z jednym peronem i zamkniętym McDonalem.

Gliwice - 20 marca 2019, 16:29:52 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Jednak ciągle boli ostatnia porażka na krykiet arenie w budowie. Patologia się rozszerza w mieście z jednym peronem i zamkniętym McDonalem hehe

e-kibic - 21 marca 2019, 19:16:19 - *.centertel.pl