26 maja 2020, 22:03:21 - euzi
Dużo werwy mimo przerwy

W pierwszym meczu rozegranym po przerwie spowodowanej zagrożeniem epidemicznym Legia Warszawa wygrała na wyjeździe 2-1 (1-0) z pierwszoligową Miedzią Legnica w ćwierćfinale Totolotek Pucharu Polski. Awans do półfinału dali legionistom Walerian Gwilia i Mateusz Cholewiak, a dla Miedzi trafił w końcówce Paweł Zieliński. Goście kończyli mecz w dziesiątkę po brutalnym faulu Igora Lewczuka na Omarze Santanie.

26 maja 2020, 20:10 - Legnica (Stadion Miejski)
Miedź Legnica 1-2 Legia Warszawa
Paweł Zieliński 88 - Walerian Gwilia 17, Mateusz Cholewiak 49

Miedź: 1. Łukasz Załuska - 2. Marcin Pietrowski, 25. Nemanja Mijušković, 44. Adam Chrzanowski, 23. Paweł Zieliński - 10. Jakub Łukowski, 87. Josip Šoljić, 8. Marquitos, 14. Omar Santana (83, 9. Dawid Kort), 22. Joan Román (58, 4. Wojciech Łobodziński) - 27. Patryk Makuch (65, 70. Maciej Śliwa).

Legia: 19. Wojciech Muzyk - 29. Marko Vešović (75, 55. Artur Jędrzejczyk), 5. Igor Lewczuk, 4. Mateusz Wieteska, 14. Michał Karbownik - 22. Paweł Wszołek, 7. Domagoj Antolić, 99. Bartosz Slisz, 8. Walerian Gwilia (78, 82. Luquinhas), 17. Mateusz Cholewiak (83, 44. William Rémy) - 20. José Kanté.

żółte kartki: Marquitos, Šoljić.
czerwona kartka: Igor Lewczuk (80. minuta, Legia, za brutalny faul).

sędziował: Bartosz Frankowski (Toruń).

Mecz bez udziału publiczności.

Totolotek Puchar Polski 2019/2020

tomuś ZL - 26 maja 2020, 22:05:01 - *.adsl.inetia.pl
Tak się napinacie na nasza frekwencję Miedzianki a gdzie wasi kibice?

A.c.q. - 26 maja 2020, 22:06:22 - *.centertel.pl
Futbol na wysokim poziomie, emocje do końca. Warto było czekać te dwa miesiące.

Kibic - 26 maja 2020, 22:06:35 - *.dynamic.chello.pl
Lewczuka juz w tej edycji PP nie zobaczymy...a przepraszam on z legii jest więc wszystko jest możliwe 😂😂😂

Wert - 26 maja 2020, 22:08:13 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
Miedz tragedia. Rozumiem ze odpusciliscie puchar, bo wasza biernosc byla wszechobecna.

hazel - 26 maja 2020, 22:09:20 - *.dynamic.chello.pl
Legia nie do końca w gazie i tak zdominowała mecz, gdyby nie prezent od Lewczuka i Muzyka, to wynik nie byłby taki bliski. Realnie powinno być 3-0, sam Gwilia miał dwie lepsze sytuacje niż ta bramkowa. Różnica klas wyraźna, Miedź zagrała mniej więcej tak, jak można było oczekiwać od zespołu z okolic miejsc 6-8 w I lidze.
Śmieszne trochę, że stary, skostniały Łobo po roku przerwy od poważnej piłki i tak jest żywszy niż większość pomocników z Legnicy.

do Kibic
owszem faul bardzo nieprzyjemny, ale nie był celowy, spóźnienie Lewczuka, więc nie powinno być więcej niż 1 mecz pauzy, ale ... znając "miłość PZPN" do Legii, to pewnie i z 3 mecze pauzy w PP dostanie (wbrew pozorom, gdyby był z innego klubu, to kara by była niższa - jak z Kante w lidze), więc nie chrzań, że Legię traktują pobłażliwie - wręcz przeciwnie z Legii zawsze chcą robić przykład, aby się podlizać innym

Mosiądz Le - 26 maja 2020, 22:11:24 - *.146.96.90.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Tyle kasy poszło w nowe stadiony, a na trybunach pustki. Kiedy skończy się ten bojkot kibiców... Tyle kasy w błoto...

xxx - 26 maja 2020, 22:11:58 - *.152.50.33
no co jak co, ale Legia znacznie lepsza, gdyby nie głupi błąd Lewczuka, to do końca meczu nie było by żadnych emocji, tylko spacerek Legii

Klm - 26 maja 2020, 22:12:06 - *.master.pl
Kibic a ty jesteś z Pacanowa

Asd1 - 26 maja 2020, 22:12:40 - *.180.235.174
Legia ok, ale Miedź to chyba na kwarantannie została.

Piekary - 26 maja 2020, 22:13:16 - *.centertel.pl
Miedz Miedz Miedz Miedz Miedz Miedz Miedz Miedz Miedz Miedz

fansport - 26 maja 2020, 22:14:34 - *.dynamic.chello.pl
poziom nieważny i tak gra się teraz dla pustych trybun, liczy się jakakolwiek wygrana, po jakiejkolwiek grze.

KONRAD - 26 maja 2020, 22:19:47 - *.centertel.pl
Ten mecz przejdzie do historii nie ze względów sportowych tylko z tego powodu,że był to pierwszy mecz o stawkę podczas epidemii w Polsce.Czekaliśmy na to długie 76 dni.

Tom - 26 maja 2020, 22:20:20 - *.dynamic.gprs.plus.pl
A jak jutro Lech ? Jak obstawiacie

Do cepow - 26 maja 2020, 22:21:32 - *.opera-mini.net (*.169.79.90)
@tomuszl kreciku a u waś będa kibice? @mosiadz nie wiesz osiolku ze nawet w bundeslidze nie ma kibicow?chciales zaistniec wypotami?

Max - 26 maja 2020, 22:21:45 - *.dynamic.mm.pl
Frekwencja słaba, Legia już nie przyciąga tłumów.

Varadi - 26 maja 2020, 22:22:29 - *.dynamic.gprs.plus.pl
@ Mosiądz Le.Przeciez jest narazie rozgrywanie meczy w Kraju bez kibiców na stadionach Ty Matole Warszawski!!😐😐

nołnejm - 26 maja 2020, 22:23:29 - *.unknown.vectranet.pl
soljić chyba dalej u buka obsatwia

grzechuleg - 26 maja 2020, 22:24:23 - *.ssp.dialog.net.pl
Szkoda Legia lepsza nie ma tu złudzeń Ale nadzieję miałem że może po dogrywce Miedź awansuje Trudno się mówi A Solić to nie wiem co robił w pierwszym składzie , tragedia . Na pewno na plus zaprezentował się Marquitos ale to wiadomo nie od dziś że to najlepszy piłkarz Miedzi

Misiek - 26 maja 2020, 22:25:11 - *.dynamic.gprs.plus.pl
@ Max .Obudź się Bucu !!..

Dam - 26 maja 2020, 22:28:09 - *.play-internet.pl
Soljic jak zwykle cudem skończył ten mecz bez czerwonej.

mietek - 26 maja 2020, 22:34:40 - *.internetia.net.pl
A ja zadam pytanie z innej beczki. Skoro mecze są rozgrywane bez kibiców, to jaki sens będzie miała organizacja finału Pucharu Polski na Narodowym w Warszawie? Przecież to bez znaczenia, gdzie się ten mecz odbędzie.

Pyra - 26 maja 2020, 22:35:43 - *.netcity.pl
Szkoda, że nie walnęły na remis. Byłaby dogrywka i różnie mogło być.

Jaro - 26 maja 2020, 22:37:23 - *.dynamic.mm.pl
@ mietek dokładnie, niech zagrają na Polonii koszty będą mniejsze.

Mosiądz - 26 maja 2020, 22:38:27 - *.146.96.90.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
@ Varadi sprawdź w googlu o bojkocie zanim się wypowiesz następnym razem. Tylko po polsku wpisz a nie po węgiersku. A co do Warszawy to pudło. Ty chopie patrzysz tylko z pozycji swojego Wizz Aira, a to trzeba szerzej spojrzeć. Globalnie. A nie takie kocopoły wypisujesz. Po Twojemu: ostobaságot.

Batez - 26 maja 2020, 22:43:37 - *.play-internet.pl
Mam nadzieję, że kartofle zostaną obrane że złudzeń.

rareite - 26 maja 2020, 22:44:06 - *.icpnet.pl
Jeden skrol i najgorszy syf przwinięty, brawo 90 minut.

Do mietek - 26 maja 2020, 22:46:52 - *.play-internet.pl
Żono kilka razu mówił, że jeśli finał PP bez kibiców, to będzie przeniesiony gdzie indziej.

KONRAD - 26 maja 2020, 22:47:56 - *.centertel.pl
@Mietek:Już tydzień temu PZPN zdecydował,że ze względu na przepisy epidemiczne,Finał PP odbędzie się na jednym ze stadionów,na którym gra zespół z ES-y,który nie będzie grał w Finale PP(obiekt musi być neutralny dla obu finalistów).

kibicMiedz - 26 maja 2020, 22:51:09 - *.eaw.com.pl
Wynik całkowicie niesprawiedliwy i nie oddaje tego, co się działo na boisku. Druga połowa to był dramat. Wiadomo, że i tak szanse na przejście Legii były minimalne, ale styl martwi. Kolejny mecz zawala nam Šoljić i przypomina mi się, że na 90minut kibice Stali się cieszyli, że idzie do nas, bo u nich też popełniał masę błędów. Fatalnie Roman i Santana (mam nadzieję, że kontuzja nie jest poważna). To, że trener decyduje się wpuścić weterana Łobodzińskiego musi budzić zdumienie - to miała być alternatywa na ciężkie czasy, a nie pierwszy wybór. Naprawdę stoimy tak słabo kadrowo? Potwierdza się też to, co już tu kilka razy pisałem - bez Purzyka w defensywie jest nam bardzo ciężko wygrać walkę w środku pola. Śliwa i Makuch to nie jest jeszcze materiał na pierwszy skład, szkoda, że nie mógł zagrać Kostorz. Mimo wszystko fajnie, że w końcówce postraszyliśmy warszawiaków i gdyby Łukowskiemu wszedł ten strzał z 16 metrów w doliczonym czasie gry, to kto wie... ;)

max - 26 maja 2020, 22:54:31 - *.ipv.net.pl
Nie ma żadnej pandemii trybuny powinny być pełne.

Lechia - 26 maja 2020, 23:03:34 - *.centertel.pl
Czuje że Legia puchar straci a mistrza zdobedzie.

obserwator - 26 maja 2020, 23:07:58 - *.221.131.232
Komentatorzy POLSATU krótko: "Żal d..ę ściska",zwłaszcza eeeeGolayyylańskibee!!!

Obiektywny - 26 maja 2020, 23:18:59 - *.centertel.pl
Powtarzam zenuaaaaaa

Kibic - 26 maja 2020, 23:26:33 - *.147.104.18.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Do xxx nie chrzanie!przykład z jesieni Nando z Arki tez faul nie celowy a identyczny 4 mecze pauzy....ale tu legia😂😂😂😂😂

zelipapą - 26 maja 2020, 23:44:50 - *.network.sure.com
czyli co jutro sensacja?

spider - 27 maja 2020, 0:11:42 - *.dynamic.chello.pl
półfinał z Lechią w Gdańsku i dziękuję koniec kariery

PIT - 27 maja 2020, 0:54:10 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Taki wyścig kusaków
Kluby umówiły się na 80% zaangażowania, a z inicjatywą wyszła Miedź; układ był prosty-nie robimy sobie krzywdy, gramy na pół kontaktu, żeby nikt nie złapał kontuzji; walczymy przede wszystkim taktycznie, Miedź nie forsuje tempa, Legia nie wrzuca 6 biegu.Wszystkim się to opłacało:
1. Miedź potrzebuje punktów w meczu ze Stalą o wiele bardziej niż Legia z Lechem
2. PP to dla Miedzi zbędna impreza; jeszcze jakby to był półfinał, to może, ale dodatkowe 2 mecze, ekstaza i odsuwanie uwagi od ligi, to strata pewnych, dużych i regularnych przychodów z ewentualnego awansu do ex;
3. Dlatego Miedź zaproponowała układ na miękko; nikt nie gra na 100%, a jak wyjdzie to zobaczymy (trochę jak woźnica w wyścigu kusaków, który nie pozwala żeby koń zaczął galopować)
4. To był sparing przed ligą i chodziło żeby nikt nie ucierpiał (dlatego Vuković mówił do Lewczuka: "po co?", a Nowak pokazywał Vukoviciowi, że to już 3 taka sytuacja, a inaczej się umawialiśmy)
5. oczywiście nie było tak że Miedź nie chciała wygrać, ale bardziej jej zależało żeby nie wyszło nic nie spodziewanego; zresztą Legii też (1/2)

PIT - 27 maja 2020, 0:55:45 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
(2/2)
6. Miedź zagrała tylko źle końcówkę; Nowak miał sposób, chciał jak najdłużej trzymać na 0 z tyłu, a w końcówce spróbować coś uczknąć z zaskoczenia; nie wyszło, bo piłkarze Miedzi byli trochę sparaliżowani przedmeczowymi zalecaniami o niskim pressingu i grą bez faulu; dlatego taką pozorna niemoc w ostatnich minutach, miało być spokojne konstruowanie akcji, a nie szarża, bo takie były ustalenia obydwu sztabów
7. Legia się takiemu stylowi podporządkowała, ale kontrolowała, żeby nie było wpadki jak z Widzewem; tym bardziej że Miedź miała kilka takich przebojowych końcówek
8. Nowak chciał zagrać tak jak Simeone w meczu z Liverpoolem; tam się udało; Atletico większość meczu się broniła, a Simeone pokazywał, że spokojnie, jeszcze nie teraz; skończyło się wiemy jak; Kloop przegrał swój pierwszy mecz na Anfiled i to nie mało; oczywiście Miedź to nie Atletico, tym bardzie Legia to nie Liverpool, trudno porównywać poziom gry, ale pomysł ten sam
9. Skończyło się dobrze dla wszystkich (może oprócz Santany i Lewczuka); kluby się sprawdziły; Legia gra dalej, Miedź walczyła do końca i przegrała minimalnie, więc opowieść wygląda dobrze; wszyscy na luzie mogą jutro oglądać mecz swoich weekendowych przeciwników; Miedź ma puchar z głowy, czyli w zasadzie też i problem-piłkarze nie będą nakręcani rozgrywkami, które w tym sezonie nie mają dla nich żadnego znaczenia.
Takie krótkie przemyślenia, jeżeli ktoś myśli, że głownie o sport chodzi

Artur1939 - 27 maja 2020, 1:08:17 - *.nycmny.fios.verizon.net
Podrzucenie kukulczego jaja moze sie okazac najlepszym transferem Stali Mielec. Oby Miedzianka sie nie polapala a Soljic wystapil w nastepnym meczu ;-)
Artur
SMNY

Edek - 27 maja 2020, 5:56:14 - *.centertel.pl
Jak zwykle słabizna legji warszafy i brutalny faul bezmózga

Przymulony - 27 maja 2020, 6:13:34 - *.sta.tvknaszapraca.pl
Jako jedyny kibic byłem na tym meczu. Jak się patrzyło na telewizor, to stałem w szaliku i flagą obok kamery Polsatu. Można? ZERO kibiców (L) na tym meczu! Do Mielca też się wybieram i czekam tam gdzie zawsze na twardzieli z Lecha.

... - 27 maja 2020, 7:29:18 - *.opera-mini.net (*.146.228.235)
I tak wam Lech wpierdzieli w finale.

kal - 27 maja 2020, 7:44:09 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Lewczuk za taki faul to powinien dostać nie kilka meczy w PP, ale dyskwalifikacje okresową na każde rozgrywki

amaral - 27 maja 2020, 7:51:21 - *.252.27.226
to naprawde grali zawodowi pilkarze?

Rympał - 27 maja 2020, 8:34:59 - *.centertel.pl
To był naprawdę całkiem dobry mecz. Miedź ładnie się zaprezentowała na tle rywala z wyższej ligi i obecnie najsilniejszej drużyny w Polsce. A przecież umiejętności techniczne były kluczem w tym meczu, bo o żadnych automatyzmach czy wybieganiu nie może być mowy po prawie trzymiesięcznej przerwie.
Tymczasem już w pierwszej połowie były chyba dwie poprzeczki: Makuch popisał się naprawdę trudnym do wykonania uderzeniem, a potem jeszcze Łukowski.
Oczywiście Legii też należą się gratulację za styl, nie tylko za zwycięstwo.
Takie mecze i takie drużyny zawsze chętnie obejrzę. Taki futbol to jedyna droga do podwyższenia poziomu naszej piłki i regularnego dostarczania kadrze ogarniętych technicznie piłkarzy.

Pietja - 27 maja 2020, 9:17:58 - *.201.36.42
Po oglądaniu tych lig za wschodniej granicy, drugiej bundesligi to zobaczyłem naprawdę dobry mecz! Legia na pewniaczku, Wszołek super. Muzyk pierwsze koty za płoty. Następnym razem bez wahania i do końca do tej piłki! Przyjemnie sie ten mecz oglądało.

ggg - 27 maja 2020, 10:18:26 - *.50.232.86
Najbardziej użalają się tu kibice Mielca mało im żyłka nie pęknie w tyłku że Soljić ich olał i poszedł gdzie indziej . Zacznijcie się martwić bardzie oswój biedny klubik .

Adam81w - 27 maja 2020, 11:30:20 - *.dynamic.chello.pl
Całkiem dobry mecz po przerwie.
Cieszę się, że wraca normalność. Przyjemne było znów oglądać futbol na żywo.
Miedź słaba, Legia całkiem na luzie ich pokonała. Gwilia dobry mecz.

leon - 27 maja 2020, 11:38:45 - *.175.146.213.koba.pl
@KONRAD O coś to będą mecze z udziałem Arki czy Korony. Tu zwycięzca był już niestety znany, nie wiadomo było jedynie kto strzeli bramki. Legia miała farta ,że trafiła na Miedz, która nie chciałam i nie potrzebowała tego meczu wygrać. I jeszcze żeby było ciekawiej mogą ,,zapomnieć,, ukarać Lewczuka.

paprykarz - 27 maja 2020, 12:15:05 - *.dynamic.mm.pl
Kibic Miedzi napisał że "wynik całkowicie niesprawiedliwy". Częściowo się zgadzam - po pierwszej połowie wyglądało to na gładkie 3:0.

Warciarz - 27 maja 2020, 12:42:11 - *.10.208.84
Czas na łomot od Poznaniaków !

dobrytowar - 27 maja 2020, 12:51:33 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
@pit, kwarantanna nie służy i główka nie dojeżdża. Macierewicz to Twój ojciec, czy wujek? @leon, Dziś Jagiellonia gra. A nie, czekaj! Mecz, jak na początek i po takiej przerwie całkiem spoko. Szkoda tylko tego faulu Lewczuka i głupiej bramki w końcówce. Bo powinno być 3, lub 4 do przodu i nie byłoby tej nerwówki.

zelipapą - 27 maja 2020, 12:51:54 - *.25.9.212.jtglobal.com
pyry to mogą co najwyzej kupe zwalic

LuksTSP - 27 maja 2020, 14:06:32 - *.5.249.230.static.kolnet.eu
Dlaczego nie grał Kosta czyżby klauzula?

Legia Fans - 27 maja 2020, 17:17:10 - *.30.57.148.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Tylko Legia!!!

lenu - 27 maja 2020, 18:47:18 - *.30.7.51.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Ta Miedź głupio traciła bramki i po zawodach

alicja - 27 maja 2020, 19:40:00 - *.play-internet.pl
Czy takie granie bez kibiców ma sens. Takie mecze bardzo ciężko się ogląda wygląda to jak sparing. Poziom słaby. Takie mecze zniechęcą kibiców do ich oglądania.