5 lipca 2020, 19:21:04 - euzi
Piast uciekł Śląskowi

W kluczowym meczu dla walki o europejskie puchary rozgrywanym w ramach 34. kolejki grupy mistrzowskiej PKO Ekstraklasy Piast Gliwice wygrał u siebie 1-0 (1-0) ze Śląskiem Wrocław. Decydującego gola w 36. minucie zdobył Piotr Parzyszek. Piast tym samym zrównał się punktami z Lechem Poznań, a Śląsk traci teraz do obu zespołów cztery oczka.

5 lipca 2020, 17:30 - Gliwice (Stadion Miejski)
Piast Gliwice 1-0 Śląsk Wrocław
Piotr Parzyszek 36

Piast: 26. František Plach - 20. Martin Konczkowski, 88. Uroš Korun, 4. Jakub Czerwiński, 2. Mikkel Kirkeskov - 10. Kristopher Vida, 6. Tom Hateley, 3. Tomasz Jodłowiec (75, 18. Patryk Sokołowski), 11. Jorge Félix, 19. Sebastian Milewski (85, 71. Dominik Steczyk) - 9. Piotr Parzyszek (77, 89. Patryk Tuszyński).

Śląsk: 1. Matúš Putnocký - 18. Lubambo Musonda, 5. Israel Puerto, 15. Márk Tamás, 4. Dino Štiglec - 19. Filip Marković (85, 32. Sebastian Bergier), 21. Jakub Łabojko, 6. Michał Chrapek (75, 25. Damian Gąska), 7. Róbert Pich, 8. Przemysław Płacheta (72, 24. Piotr Samiec-Talar) - 9. Erik Expósito.

żółta kartka: Chrapek.

sędziował: Mariusz Złotek (Stalowa Wola).
widzów: 1471.

jghjfdg - 5 lipca 2020, 19:21:52 - *.master.pl
Co tam u was z flagą wielka Sewila?

Picolo - 5 lipca 2020, 19:24:15 - *.static.ip.netia.com.pl
Zmień płytę bo ta zdarta

Ty - 5 lipca 2020, 19:26:27 - *.opera-mini.net (*.60.187.13)
@jgh znow walisz nudą kreciku? Wypuscili cie matołku z kwarantanny!!!? I dali dostep do neta.? :-D

Piast GKS - 5 lipca 2020, 19:29:55 - *.146.52.212
Okejos. Będziemy w pierwszej trójce, co szczewskie pomioty mogą jak zwykle pomarzyć hehehe. To coś co bankruty nie osiągnęli przez milion lat. Chyba że zatrudnią grundola to wtedy moze wystąpią w telewizji w piłkarskim pokerze 2 hehehe.
Piast jest mistrzem Polski sialala.

jer - 5 lipca 2020, 19:31:14 - *.internetdsl.tpnet.pl
Brawo Panie Laviczka po takiej grze pzegrywaja tylko frajerzy,co Pan chciał osiągnąć zmieniając Plachete i desygnujac na kapitana tego Chrapka.

Bo - 5 lipca 2020, 19:34:03 - *.147.103.95.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Cała Polska w cieniu...kiepskich. Najsłabszy miscz tym razem lepszy.
W pucharach i tak baty i kompromitacja.

Rex - 5 lipca 2020, 19:35:11 - *.play-internet.pl
Nie o puchary tylko o mistrzostwo.

Xyz - 5 lipca 2020, 19:43:52 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Wszystko w rękach Legii i Lecha - jeśli zagrają w finale PP to Śląsk zakwalifikuje się do LE, bo z czwórki przy tych terminarzach nie wylecą. Obstawiam, że zwycięstwo z Pogonią i remis z Lechią (nawet przy przegranej z Jagą) dadzą spokojnie 4. miejsce.

max - 5 lipca 2020, 19:47:52 - *.play-internet.pl
Bardzo dobry mecz slaska ,szkoda ze nie remis!!brakowalo maczynskiego i bylalaby wygrana!!!

Paolo - 5 lipca 2020, 19:56:48 - *.centertel.pl
Piast znów szczęśliwa wygrana. Jak oni bez karnego wygrali. O mistrzostwie niech zapomną. Szkoda Śląska.

waldi - 5 lipca 2020, 19:58:15 - *.dynamic.chello.pl
Szkoda że sędzia nie podyktował słusznego karnego na Płachecie w 2 minucie po co ten Var karny ewidentny spóźniony obrońca podstawia nogę a gwizdek milczy tak samo ocenił to pan Sławek w Canal+

cejlon - 5 lipca 2020, 19:59:35 - *.30.22.249.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Brawo Piast tak trzymajta !!!

Knurów - 5 lipca 2020, 20:10:56 - *.231.54.185.consumer-pool.prcdn.net
Tylko Piast.

misido - 5 lipca 2020, 20:11:34 - *.policer1.alp01.telsat.wroc.pl
dobry mecz slaska i porazka, a jak graja piach to remisuja alba wygrywaja oto realia pilki noznej w PL

Kibic Ślas - 5 lipca 2020, 20:28:41 - *.146.186.142.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Tylko nie puchary! Byłaby kompromitacja z jakimiś amatorami z Lichtensztajnu lub wysp owczych. Wystarvzy 5, 6 miejsce.

maxx - 5 lipca 2020, 20:48:12 - *.play-internet.pl

Z - 5 lipca 2020, 21:05:18 - *.dynamic.chello.pl
Jestem kibicem Śląska i napisze że w tym sezonie jak nie gra Mączyński to Śląsk przeważnie przegrywa co pokazuje jak ta liga jest słaba, gdyż nie jest to jakiś wirtuoz

SG 1945 P - 5 lipca 2020, 21:07:25 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
@Paolo - prawda Piast dzisiaj wygrał szczęśliwie tak jak nieszczęśliwie przegrał 2 tygodnie temu z Lechem
Poznaniacy 2 razy celnie strzelili na bramkę Piasta wygrywając 2-0 przy wielu strzałach gliwiczan, które szczęśliwie wybronił golkiper Lecha. Tak jak powiedział kiedyś klasyk: bilans szczęścia zawsze wychodzi na 0 (zero). Dziś to szczęście było za Piastem i gliwiczanie nie spadną z pudła! Brawo.

Kalisz - 5 lipca 2020, 21:10:35 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
i co to 1400 widzów było haha W Kaliszu na KKS więcej przychodzi

wrc - 5 lipca 2020, 21:12:11 - *.internetia.net.pl
karma wraca, po fuksach Śląska z Piastem i tych we Wrocławiu i tych w Gliwicach

BastiFanta - 5 lipca 2020, 21:13:06 - *.adsl.inetia.pl
I znowu Piast odpadnie z pierwszym rywalem w pucharach. Ile razy już to przerabialiśmy...

Tychy - 5 lipca 2020, 21:32:42 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Wielki Piast.Najlepszy mistrz od lat.Potega boli szczególnie w stolycy lol, ale regularnie was ogrywamy i miejsce w szeregu znacie.

Politechni - 5 lipca 2020, 21:36:01 - *.centertel.pl
Przegrać z takim czymś po fajnej grze potrafi tylko wks. Sam Płacheta powinien ich wyplewić.

Piast GKS - 5 lipca 2020, 22:23:20 - *.242.7.228
Dziś mały wysyp bankrutów z Zabrza. No tak Piast wygrał, a niektórzy czekali na porażkę i by wyszli z gulików zabrzańskich napisać, że pucharów nie ma w Gliwicach. Będą hehehe i zobaczycie to w TV a wy sobie tez mozecie pooglądać. Zapraszam do TVP Historia, tam jeden sedzia bedzie ciepoł bilonem buahaha.

Adik - 5 lipca 2020, 22:30:11 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
Chrapek mega

king - 5 lipca 2020, 23:16:48 - *.play-internet.pl
Ludzie z wielkim szacunkiem do mistrza ale nie macie co tam w pucharach szukac !!!Badzmy realistami z ta gra jak ze slaskiem jest mi was szkoda w pierwszym europejskim meczu...Takie sytuacje z 5 metrow jak Vida czy milewski strzela to decyduja o kolejnej fazie pucharowej!

leon - 5 lipca 2020, 23:30:28 - *.175.158.184.koba.pl
Ja już nie rozumiem jaka tam jest relacja kibiców Śląska z Sewillą? Jest zgoda czy nie? Np.: kiedyś kibice Gks nie przepadali za Górnikami, później jest zgoda przeciw Ruchowi. Inny przykład paprykarze ze Szczecina kłaniały się Legii dziś już tak nie jest itp. Jak z tą zgoda z Sewillą?

Bykol - 5 lipca 2020, 23:43:15 - *.dynamic.chello.pl
Najważniejsze są 3 punkty i miejsce na podium na zakończenie sezonu. Piast zrobił kolejny krok do osiągnięcia celu.

Ginter - 6 lipca 2020, 3:37:51 - *.184.166.41
Milewski i wszystko jasne

JohnyKSG - 6 lipca 2020, 8:06:16 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Do piast gks:uważaj co piszesz"pomiocie".Wkrótce ciż włąściwi "ludzie:znajdą i wtdy popytaja o"całość"...Żenujące.Zawsze bedziecie w Naszym Cieniu!!!

kolik - 6 lipca 2020, 8:09:17 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Wytłumaczcie mi gdzie był spalony przy drugiej bramce dla Piasta.Przecież przed zawodnikami w niebieskich koszulkach stoji 15 Tamas!

Bo - 6 lipca 2020, 8:33:28 - *.30.27.96.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Za tydzień Jaga rozniesie miscza . Warto zagrać u buka.

Piastunka - 6 lipca 2020, 9:46:15 - *.dynamic.mm.pl
Do @kolik
W momencie strzału Słepoty Tuszyńskiego w poprzeczkę na pozycji spalonej stał Milewski. Gdyby Tuszyński tę bramkę strzelił to oczywiście gol by był, bo Milewski mimo, że był spalony nie brał udziału w tej akcji.
Niestety poprzeczka jest POWIETRZEM, czyli Milewski dostał podanie (poprzez poprzeczkę)od swojego zawodnika będąc na pozycji spalonej.
Kurcze ten Tuszyński niby gdzieś tam ciągle jest, niby zawraca głowę obrońcom, ale ....

Henio - 6 lipca 2020, 11:48:12 - *.146.104.65.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Brawo Piast jest OK

JohnyGKS - 6 lipca 2020, 12:48:03 - *.dynamic.mm.pl
Przepraszam za obraźliwe słowa i straszenie piast gks.
Ale zrozum szlag mnie trafis ze w Zabrzu nie potrafią zrobic to co w gliwicach. Mamy tyle kibiców a wy nie. Wy gracie co sezon na wysokim poziomie i mamy kompleksy. Prezydentowa nie chce już dać więcej kasy a mnie szlag trafia jak można było w Zabrzu tyle kasy przepierd..ć. Za tak kasy myvpowinniy być znowu Majstrami i kiedyś znow bedziemy.

CK - 6 lipca 2020, 13:16:35 - *.147.55.48.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Po co ten Piast się pcha do eliminacji? Znowu sobie zrobią cyrk i zero punktów.

Jondek - 6 lipca 2020, 14:38:53 - *.na5.pl
JohnyGKS co zrobili w Gliwicach oswieć mnie?!Mistrzostwo jednej z najsłabszych lig na świecie to jakiś splendor?A w el pucharów wstyd zresztą jak i cała reszta PUCHAROWICZÓW!

tom - 6 lipca 2020, 15:03:41 - *.interkonekt.pl
Jedna niewiadoma. Kto zagra jako czwarty w pucharach.