17 grudnia 2020, 19:53:41 - dagazka
Śląsk czwarty po ograniu Warty

W pierwszym spotkaniu 14. kolejki PKO Ekstraklasy Śląsk Wrocław wygrał na własnym boisku 2-1 (1-0) z Wartą Poznań. Gospodarze objęli prowadzenie już w 5. minucie spotkania, kiedy gola strzelił Israel Puerto, a w drugiej połowie drugą bramkę dołożył Bartłomiej Pawłowski. Warta zdołała odpowiedzieć trafieniem Roberta Janickiego na kwadrans przed końcem meczu. Dzięki zwycięstwu Śląsk awansował na czwarte miejsce w lidze.

17 grudnia 2020, 18:00 - Wrocław (Stadion Miejski)
Śląsk Wrocław 2-1 Warta Poznań
Israel Puerto 5, Bartłomiej Pawłowski 54 - Robert Janicki 75

Śląsk: 22. Michał Szromnik - 18. Lubambo Musonda, 5. Israel Puerto, 15. Márk Tamás, 17. Mariusz Pawelec (84, 2. Guillermo Cotugno) - 10. Bartłomiej Pawłowski (74, 3. Piotr Celeban), 29. Krzysztof Mączyński (46, 28. Waldemar Sobota), 31. Maciej Pałaszewski, 8. Mateusz Praszelik (67, 25. Marcel Zylla), 7. Róbert Pich - 9. Erik Expósito.

Warta: 1. Adrian Lis - 23. Mateusz Spychała (82, 3. Jakub Kiełb), 5. Bartosz Kieliba, 16. Aleks Ławniczak, 13. Jakub Kuzdra - 2. Jan Grzesik (89, 4. Robert Ivanov), 6. Łukasz Trałka, 10. Adrian Laskowski, 17. Mateusz Czyżycki (57, 22. Robert Janicki), 11. Michał Jakóbowski - 9. Mateusz Kuzimski.

żółte kartki: Pawelec, Zylla - Kieliba.

sędziował: Tomasz Wajda (Żywiec).

Mecz bez udziału publiczności.

Alex74 - 17 grudnia 2020, 20:01:49 - *.147.37.218.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Nie da się patrzeć na ten dramatycznie słaby Śląsk. Zero stylu i niestety to zespół który gra najbrzydszą piłkę w naszej lidze. Tym razem więcej szczęścia niż umiejętności. Ile jeszcze czasu miasto będzie wydawało miliony z miejskiej kasy na tych parodystów ... szkoda pieniędzy na tych pseudo piłkarzy. Czy znajdzie się wreszcie ktoś odważny w mieście kto rozgoni to całe marne towarzystwo

LS - 17 grudnia 2020, 20:08:18 - *.97.102.208.ipv4.supernova.orange.pl
Brawo Śląsk. liczą się punkty, a nie wrażenia estetyczne.

Painless - 17 grudnia 2020, 20:09:16 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Który to już mecz Warty przegrany jedną bramką? Frajerstwo, frycowe... Jakkolwiek by tego nie nazwać, Wielka szkoda. Obserwujemy zapaść poznańskiej piłki...

jazzyjaj - 17 grudnia 2020, 20:09:40 - *.136.75.31
@Alex74 ten dramatycznie słaby Śląsk drugi rok plasuje się w górnej połowie. I patrząc na ostatnie lata, jest to bardzo dobry wynik. Dla mnie Śląsk może i się kopać po czołach, grunt żeby z tego były trzy punkty. Gra Śląska przypomina czasy Lenczyka- może nie efektowne, ale efektywne. Zgodzę się tylko ze sponsoringiem przez podmioty publiczne. Jako mieszkaniec Wrocławia uważam, że jest to zbędny wydatek (nie tylko zresztą ten)

PogSz - 17 grudnia 2020, 20:13:32 - *.246.23.240
Szkoda Warty! Piszę to jako Szczecinianin nie "lubiący" Lecha, ale trzymający kciuki za Wartę

czytelnik - 17 grudnia 2020, 20:15:28 - *.centertel.pl
Pierwsza połowa zdecydowanie dla Śląska i powinno być z 2:0, 3:0. Warta nie oddała w tym czasie celnego strzału. Później im było bliżej końca meczu, tym coraz mniej Śląsk biegał. I to nie pierwszy taki mecz. Warta mogła przy odrobinie szczęścia wywieźć remis. PS. Do Alex74 - skoro Śląsk jest taki słaby, a zajmuje czwarte miejsce (przynajmniej po tym meczu), to co powiedzieć o reszcie zespołów?

dsfds - 17 grudnia 2020, 20:20:26 - *.internetia.net.pl
zszedł Praszelik i nie było komu ww Slasku rozgrywać. Slask gra jak za Lenczyka, i nie zdziwie sie jak osiagna podobny wynik

Artur,,, - 17 grudnia 2020, 20:21:11 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
@LS.Gratuluje poczucie humoru, to jest żenada ta gra Śląska myśl trenerska fachowa p.Barylski.Palaszewski pomyłka w wyborze dyscypliny sportu proponuję warcaby dalej Makowski chłop zły adres obrał itd. Także bida z nędza@LS.wazne 3 pkt. He he

Koper - 17 grudnia 2020, 20:23:09 - *.146.33.170.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Haha u Leńczyka tak samo grali, dramat ale pkty byly

Marecco - 17 grudnia 2020, 20:53:15 - *.dynamic.mm.pl
Artur piłeś nie kibicuj. JakiMakowski? Weź chłopie puknij się w łeb.

Marlon1947 - 17 grudnia 2020, 21:03:34 - *.bb.sky.com
Szromnik znowu ładne parady

Kickero - 17 grudnia 2020, 21:04:14 - *.43.6.237.ipv4.supernova.orange.pl
@alex74
Wyprowadź się z Wrocławia jak się nie podoba...

zsz - 17 grudnia 2020, 22:04:03 - *.122.232.57
Lanie "lamusów" z Stali, Warty, Podbeskidzia to obowiązek każdej drużyny Ekstraklasowej.

novix - 17 grudnia 2020, 22:09:33 - *.97.85.224.ipv4.supernova.orange.pl
Pozoranty z kondycją na godzinę gry. Turysta wracaj do Turcji.

Znawca WKS - 17 grudnia 2020, 23:13:31 - *.adsl.inetia.pl
No za Lenczyka jednak lepiej punktowali i mieli lepszą kondycję. Teraz strzelą bramkę i obrona Częstochowy. Czasem się uda, czasem nie - jak w Lubinie.
Reszta drużyn jest tak samo słaba. Liga kopania się po czole. Raz Ty wygrasz, raz ja. Prawie wszystkie drużyny mają podobną liczbę punktów. Jakby tu była drużyna na średnim poziomie europejskim, to by na 20 punktów odjechała, jak kiedyś Legia, Widzew, Wisła.

Alex74 - 18 grudnia 2020, 0:45:46 - *.147.37.218.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Śląsk Wrocław powinien co rok walczyć o miejsca -3 bo tylko takie są jakimś sukcesem. Euforia i radość z miejsca 4,5 czy 8 to chyba słabe jak na Wrocław. Fajnie by było co w czasie transmisji kilkukrotnie podkreślał Maciek Murawski gdyby szansę dostawali wychowankowie z akademii którą to szczyci się Śląsk a na którą corocznie klub dostaje z miasta w ramach tzw.dotacji kilka milionów złotych. Efektów jakoś nie widać jak rów innych miastach gdzie kluby coraz częściej wprowadzają wychowanków / Lech,Pogoń,Legia / W innych miastach jakoś można we Wrocławiu słabo idzie... ale cóż będzie sukces -utrzymanie pewne

Radom - 18 grudnia 2020, 1:33:33 - *.dynamic-4-waw-k-2-2-0.vectranet.pl
Makowski wracaj do Radomia bo w tym Wrocławiu się marnujesz

szK - 18 grudnia 2020, 10:25:04 - *.eaw.com.pl
Grać na Stal dziś.

cox - 18 grudnia 2020, 11:13:08 - *.dynamic.gprs.plus.pl
W Warcie potrzebne solidne wzmocnienia,tylko na to potrzebne są pieniądze.Trener też do wymiany,bo z tym to już wiele nie osiągniemy.

eh - 18 grudnia 2020, 12:46:01 - *.138.209.106
cox Warcie to raczej nic niepomoze graja zawodnicy bez doswiadczenia w ex wystarczy ze Tralka zlapie kontuzje i klops bo on to ciagnie.A Stal i Podbeskidzie jestem pewny ze sie wzmocnia tak samo Plock ale wiosna bedzie ciekawa o ile PISiory pozwola grac

Panicz - 18 grudnia 2020, 12:57:25 - *.pansa.pl
Choć życzę Warcie jak najlepiej, to czarno widzę jej utrzymanie w lidze...

Ricardinio - 18 grudnia 2020, 19:29:13 - *.centertel.pl
a ja powiem tak od poczatku skazywaliscie Warte na spadek a Ona mimo najniższego budżetu pokaze ze się utzymie.ta druzyna ma charakter i ambicje.przesledzcie jak oni pechowo przegrywali niektóre mecze. 3 mecze przegrali w 90min z karnych

Anka - 19 grudnia 2020, 19:18:34 - *.dynamic-4-waw-k-2-3-0.vectranet.pl
Skazywalismy VAR-te na spadek i gdyby nie to, że tylko 1 drużyna spada to VAR-ta byłaby spuszczona

Radom - 21 grudnia 2020, 7:33:16 - *.146.68.121.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl