[ Strona główna ]


Jedyny w swoim rodzaju Skarb Ekstraklasy - statystyki, sylwetki, kariery graczy, historie, osiągnięcia klubówSkarb I ligi - statystyki, kariery graczy, historie i osiągnięcia klubówRozgrywki regionalne 2020/2021 - od IV ligi do Klasy C !Wyszukiwarka klubów, zawodników i sędziów w serwisie 90 MinutJeśli chcesz skontaktować się z redakcją - najpierw to przeczytaj!
90minut.pl
 CLJ
 PZPN
RSSSF

 


31 grudnia 2020, 20:37:54 - maciejko
Polacy w ligach zagranicznych 2019/20 i 2020

Przedstawiamy podsumowanie występów polskich zawodników w sezonie 2020 w ligach zagranicznych grających systemem wiosna-jesień oraz w sezonie 2019/2020 w ligach grających systemem jesień-wiosna. Zestawienie obejmuje piłkarzy i trenerów występujących na dwóch pierwszych szczeblach ligowych (a w pięciu najsilniejszych krajach na trzech) - ich dorobek i osiągnięcia klubu.

Sytuacja pandemiczna na świecie mocno wpłynęła na kalendarz rozgrywek piłkarskich. Wiele lig i pucharów 2019/20 zakończono przedwcześnie, niektóre natomiast grały aż do późnej jesieni - np. finał Pucharu Szkocji 2019/20 rozegrano dopiero 20 grudnia tego roku.

Sezon 2020 (wiosna-jesień)

Chiny

Adrian Mierzejewski - Chongqing SWM - 11-6 / ekstraklasa, 6. miejsce
+ Guangzhou R&F - 6-2 (jesień) / ekstraklasa, 11. miejsce

Finlandia

Martin Kompalla - Rovaniemen Palloseura - 6-0 (do sierpnia) / ekstraklasa, 12. miejsce, SPADEK

Islandia

Patryk Hryniewicki - Leiknir (Reykjavík) - 0-0 (wiosna) / druga liga, 2. miejsce, awans
Maciej Majewski - Grindavík - 1-0 / druga liga, 4. miejsce
Robert Błąkała - Vestri (Ísafjörđur) - 20-0 / druga liga, 7. miejsce

Rozgrywki ligowe i pucharowe na Islandii zostały przerwane w październiku i nie zostały dokończone.

Japonia

Jakub Słowik - Vegalta Sendai - 27-0 / ekstraklasa, 17. miejsce

Jordania

Łukasz Gikiewicz - Al-Faisaly SC - 4-2 / ekstraklasa (do września), 6. miejsce (sezon kończy w styczniu), SUPERPUCHAR

Kazachstan

Jacek Góralski - Kajrat Ałmaty - 16-0 / ekstraklasa, MISTRZOSTWO
Konrad Wrzesiński - Kajrat Ałmaty - 11-3 / ekstraklasa, MISTRZOSTWO

Piotr Grzelczak - FK Atyrau - 12-5 / druga liga, 1. miejsce w grupie, AWANS

Łotwa

Mateusz Cetnarski - FK Tukums 2000 - 10-0 (do sierpnia) / ekstraklasa, 10. miejsce, SPADEK

USA

Adam Buksa - New England Revolution - 23-6 / MLS (ekstraklasa), 8. miejsce w konferencji wschodniej, finalista konferencji
Kacper Przybyłko - Philadelphia Union - 23-8 / MLS (ekstraklasa), 1. miejsce w konferencji wschodniej, I runda play off
Jarosław Niezgoda - Portland Timbers - 17-7 / MLS (ekstraklasa), 3. miejsce w konferencji zachodniej, I runda play off, PUCHAR LIGI (MLS is Back Tournament)
Przemysław Frankowski - Chicago Fire - 19-3 / MLS (ekstraklasa), 11. miejsce w konferencji wschodniej
Przemysław Tytoń - FC Cincinnati - 12-0 / MLS (ekstraklasa), 14. miejsce w konferencji wschodniej

Dariusz Formella - Sacramento Republic FC - 14-8 / USL Championship (druga liga), 5. miejsce w konferencji zachodniej, I runda play off

Wyspy Owcze

Łukasz Jarosiński - KÍ Klaksvík - 7-0 (jesień) / ekstraklasa, 3. miejsce
Michał Przybylski - B36 Tórshavn - 23-9 / ekstraklasa, 4. miejsce, półfinalista pucharu
Łukasz Cieślewicz - Víkingur - 18-3 / ekstraklasa, 5. miejsce, finalista pucharu

Dawid Nowicki - B71 Sandoy - 0-0 / druga liga, 8. miejsce



Sezon 2019/20 (jesień-wiosna)

Anglia

Kacper Kuryłowicz - Tottenham Hotspur FC - 0-0 / ekstraklasa, 6. miejsce
Jan Bednarek - Southampton FC - 34-1 / ekstraklasa, 11. miejsce
Łukasz Fabiański - West Ham United FC - 25-0 / ekstraklasa, 16. miejsce
Artur Boruc - AFC Bournemouth - 0-0 / ekstraklasa, 18. miejsce, spadek

Mateusz Bogusz - Leeds United FC - 1-0 / druga liga, 1. miejsce, AWANS
Mateusz Klich - Leeds United FC - 45-6 / druga liga, 1. miejsce, AWANS
Kamil Miazek - Leeds United FC - 0-0 / druga liga, 1. miejsce, awans
Kamil Grosicki - West Bromwich Albion FC - 14-1 (wiosna) / druga liga, 2. miejsce, AWANS
+ Hull City AFC - 28-6 / druga liga, 24. miejsce, SPADEK
Bartosz Białkowski - Millwall FC - 46-0 / druga liga, 8. miejsce
Krystian Bielik - Derby County FC - 20-0 / druga liga, 10. miejsce
Kamil Grabara - Huddersfield Town AFC - 28-0 / druga liga, 18. miejsce

Arabia Saudyjska

Michał Janota - Al-Fateh SC - 11-1 / ekstraklasa, 13. miejsce

Australia

Filip Kurto - Western United FC - 26-0 / ekstraklasa, 5. miejsce w sezonie zasadniczym, półfinał play off
Radosław Majewski - Western Sydney Wanderers FC - 0-0 (jesień) / ekstraklasa, 9. miejsce w sezonie zasadniczym

Austria

Sebastian Boenisch - Floridsdorfer AC - 8-1 (jesień) / druga liga, 14. miejsce
Martin Pajaczkowski - Floridsdorfer AC - 7-0 (jesień) / druga liga, 14. miejsce

Belgia

Jakub Piotrowski - KRC Genk - 6-0 (jesień) / ekstraklasa, 7. miejsce
+ Waasland-Beveren - 5-0 (wiosna) / ekstraklasa, 16. miejsce
Rafał Pietrzak - Royal Excel Mouscron - 15-0 (do lutego) / ekstraklasa, 10. miejsce

Rozgrywki ligowe w Belgii zostały przerwane w marcu i nie zostały dokończone.

Bułgaria

Jacek Góralski - Łudogorec Razgrad - 11-0 (jesień) / ekstraklasa, MISTRZOSTWO, SUPERPUCHAR
Jakub Świerczok - Łudogorec Razgrad - 21-6 / ekstraklasa, MISTRZOSTWO, superpuchar (nie grał)

Chorwacja

Damian Kądzior - GNK Dinamo (Zagrzeb) - 30-10 / ekstraklasa, MISTRZOSTWO, SUPERPUCHAR
Michał Masłowski - HNK Gorica - 22-2 / ekstraklasa, 6. miejsce
Łukasz Zwoliński - HNK Gorica - 17-4 / ekstraklasa, 6. miejsce
Krystian Nowak - NK Slaven (Koprivnica) - 14-2 (jesień) / ekstraklasa, 7. miejsce, półfinalista pucharu

Cypr

Patryk Procek - AEL (Limassol) - 0-0 / ekstraklasa, 6. miejsce, półfinalista pucharu
Mateusz Szczepaniak - Énossis Néon Paralimníou - 11-2 (jesień) / ekstraklasa, 10. miejsce

Mateusz Taudul - ASI Lýssis - 9-0 / druga liga, 6. miejsce
Kacper Jodłowski - AS Othéllos Athiénou - 14-0 / druga liga, 7. miejsce

Rozgrywki ligowe i pucharowe na Cyprze zostały przerwane w marcu i nie zostały dokończone.

Dania

Kamil Wilczek - Brøndbyernes IF - 18-17 (jesień) / ekstraklasa, 4. miejsce
Rafał Kurzawa - Esbjerg fB - 12-2 (wiosna) / ekstraklasa, 4. miejsce w drugiej grupie spadkowej, SPADEK

Francja

Marcin Bułka - Paris Saint-Germain FC - 1-0 / ekstraklasa, MISTRZOSTWO, puchar (nie grał), puchar ligi (nie grał), superpuchar (nie grał), finalista Ligi Mistrzów
Kamil Glik - AS Monaco FC (Monako) - 23-1 / ekstraklasa, 9. miejsce
Rafał Kurzawa - Amiens SC - 0-0 (jesień) / ekstraklasa, 19. miejsce, spadek

Rozgrywki ligowe we Francji zostały przerwane w marcu i nie zostały dokończone.

Grecja

Karol Świderski - PAOK - 34-11 / ekstraklasa, wicemistrzostwo, półfinalista pucharu
Damian Szymański - AEK (Ateny) - 16-1 (wiosna) / ekstraklasa, 3. miejsce, finalista pucharu
Dawid Kort - APS Atrómitos Athinón - 0-0 (jesień) / ekstraklasa, 8. miejsce
Sebastian Chruściel - Paniónios GSS - 0-0 / ekstraklasa, 14. miejsce, spadek

Hiszpania

Javier Ajenjo Hyjek - Club Atlético de Madrid - 0-0 / ekstraklasa, 3. miejsce, finalista superpucharu

Grzegorz Kleemann - Yeclano Deportivo - 2-0 / trzecia liga, 4. miejsce, nieudane baraże o awans
Marcel Lizak - RCD Espanyol B - 0-0 (wiosna) / trzecia liga, 8. miejsce
Krzysztof Sendorek - CD Izarra - 0-0 / trzecia liga, 19. miejsce

Rozgrywki hiszpańskiej trzeciej ligi zostały przerwane w marcu - faza ligowa nie została dokończona, rozegrano tylko baraże o awans.

Holandia

Filip Bednarek - sc Heerenveen - 6-0 / ekstraklasa, 10. miejsce

Rozgrywki ligowe w Holandii zostały przerwane w marcu i nie zostały dokończone.

Irlandia Północna

Łukasz Adamczyk - Ballyclare Comrades FC (do stycznia) / druga liga, 7. miejsce
Łukasz Gwiazda - Harland & Wolff Welders FC / druga liga, 8. miejsce

Rozgrywki ligowe w Irlandii Północnej zostały przerwane w marcu i nie zostały dokończone.

Luksemburg

Matthias Tietz - FC Differdange 03 - 0-0 (wiosna, do kwietnia) / ekstraklasa, 3. miejsce
Alan Stulin - FC UNA Strassen - 11-0 / ekstraklasa, 6. miejsce
Michał Augustyn - FC Victoria Rosport - 0-0 / ekstraklasa, 9. miejsce

Mateusz Siebert - US Rumelange - 12-0 / druga liga, 5. miejsce
Wojciech Mielcarek - FC Jeunesse Canach - 6-1 (jesień) / druga liga, 8. miejsce

Rozgrywki ligowe i pucharowe w Luksemburgu zostały przerwane w marcu i nie zostały dokończone.

Malta

Piotr Branicki - Ħamrun Spartans FC - 3-0 (wiosna) / ekstraklasa, 9. miejsce

Rozgrywki ligowe i pucharowe na Malcie zostały przerwane w marcu i nie zostały dokończone.

Niemcy

Robert Lewandowski - FC Bayern München - 31-34 / ekstraklasa, MISTRZOSTWO, PUCHAR, KRÓL STRZELCÓW, LIGA MISTRZÓW, KRÓL STRZELCÓW LIGI MISTRZÓW, SUPERPUCHAR EUROPY
Łukasz Piszczek - BV Borussia 1909 (Dortmund) - 29-1 / ekstraklasa, wicemistrzostwo, SUPERPUCHAR
Marcel Lotka - TSV Bayer 04 Leverkusen - 0-0 (wiosna) / ekstraklasa, 5. miejsce, finalista pucharu
Adrian Stanilewicz - TSV Bayer 04 Leverkusen - 0-0 / ekstraklasa, 5. miejsce, finalista pucharu
Krzysztof Piątek - Hertha BSC Berlin - 15-4 (wiosna) / ekstraklasa, 10. miejsce
Rafał Gikiewicz - 1.FC Union Berlin - 33-0 / ekstraklasa, 11. miejsce
Adam Bodzek - Fortuna Düsseldorf 1895 - 28-0 / ekstraklasa, 17. miejsce, SPADEK
Dawid Kownacki - Fortuna Düsseldorf 1895 - 20-0 / ekstraklasa, 17. miejsce, SPADEK
Dennis Jastrzembski - SC Paderborn 07 - 6-0 (wiosna) / ekstraklasa, 18. miejsce, SPADEK

Marcin Kamiński - VfB Stuttgart 1893 - 9-0 / druga liga, 2. miejsce, AWANS
David Blacha - VfL Osnabrück - 32-3 / druga liga, 13. miejsce
Jakub Bednarczyk - FC Sankt Pauli - 1-0 / druga liga, 14. miejsce
Waldemar Sobota - FC Sankt Pauli - 27-3 / druga liga, 14. miejsce
Sebastian Mrowca - SV Wehen Wiesbaden - 25-0 / druga liga, 17. miejsce, SPADEK

Marcel Zylla - FC Bayern München II - 13-3 / trzecia liga, 1. miejsce
Martin Kobylański - Braunschweiger TSV Eintracht 1895 - 33-18 / trzecia liga, 3. miejsce, AWANS
Marcus Piossek - SV Meppen 1912 - 14-3 / trzecia liga, 7. miejsce
André Dej - FC Viktoria Köln 1904 - 22-0 / trzecia liga, 12. miejsce
Adam Matuszczyk - KFC Uerdingen 1905 - 25-1 / trzecia liga, 13. miejsce

Portugalia

Paweł Kieszek - Rio Ave FC - 34-0 / ekstraklasa, 5. miejsce
Adam Dźwigała - CD Aves - 16-0 / ekstraklasa, 18. miejsce, SPADEK

Rosja

Grzegorz Krychowiak - Łokomotiw Moskwa - 26-9 / ekstraklasa, wicemistrzostwo, SUPERPUCHAR
Maciej Rybus - Łokomotiw Moskwa - 19-0 / ekstraklasa, wicemistrzostwo, SUPERPUCHAR
Maciej Wilusz - FK Rostow - 0-0 (jesień) / ekstraklasa, 5. miejsce
Sebastian Szymański - Dinamo Moskwa - 22-1 / ekstraklasa, 6. miejsce
Rafał Augustyniak - Urał Jekaterynburg - 29-1 / ekstraklasa, 11. miejsce, półfinalista pucharu
Michał Kucharczyk - Urał Jekaterynburg - 16-0 / ekstraklasa, 11. miejsce, półfinalista pucharu
Maciej Wilusz - Urał Jekaterynburg - 8-0 (wiosna) / ekstraklasa, 11. miejsce, półfinalista pucharu
Konrad Michalak - Achmat Grozny - 6-0 (jesień) / ekstraklasa, 13. miejsce
Damian Szymański - Achmat Grozny - 4-0 (jesień) / ekstraklasa, 13. miejsce

Rumunia

Grzegorz Sandomierski - CFR Cluj - 1-0 (wiosna) / ekstraklasa, MISTRZOSTWO
Łukasz Gikiewicz - FCSB Bukareszt - 3-0 (jesień) / ekstraklasa, 5. miejsce, puchar (nie grał)

Rafał Zaborowski - Viitorul Pandurii Târgu Jiu - 3-0 (jesień) / druga liga, 10. miejsce

Rozgrywki drugiej ligi rumuńskiej zostały przerwane w marcu i nie zostały dokończone.

Słowacja

Jakub Kiwior - MŠK Žilina - 13-0 / ekstraklasa, wicemistrzostwo
+ FK Železiarne Podbrezová - 2-0 (jesień) / druga liga, 4. miejsce
+ MŠK Žilina B - 4-0 / druga liga, 5. miejsce
Dawid Kurminowski - MŠK Žilina - 12-4 / ekstraklasa, wicemistrzostwo
+ MŠK Žilina B - 12-9 (jesień) / druga liga, 5. miejsce
Mateusz Zachara - FK Pohronie Žiar nad Hronom/Dolná Ždaňa - 14-2 (jesień) / ekstraklasa, 11. miejsce
+ FK Železiarne Podbrezová - 4-1 (wiosna) / druga liga, 4. miejsce

Daniel Skiba - FK Železiarne Podbrezová - 0-0 / druga liga, 4. miejsce
Paweł Jarzębak - Partizán Bardejov - 1-0 (wiosna) / druga liga, 11. miejsce
Rafał Zaborowski - Partizán Bardejov - 1-0 (wiosna) / druga liga, 11. miejsce

Szkocja

Patryk Klimala - Celtic FC - 2-0 (wiosna) / ekstraklasa, MISTRZOSTWO, PUCHAR, puchar ligi (nie grał)
Maciej Dąbrowski - Hibernian FC - 0-0 (wiosna) / ekstraklasa, 7. miejsce, półfinalista pucharu, półfinalista pucharu ligi

Rozgrywki ligowe w Szkocji zostały przerwane w marcu i nie zostały dokończone.

Turcja

Paweł Olkowski - Gazişehir Gaziantep FK - 9-0 / ekstraklasa, 8. miejsce
Bartłomiej Pawłowski - Gazişehir Gaziantep FK - 18-1 / ekstraklasa, 8. miejsce
Kamil Wilczek - Göztepe SK - 14-1 (wiosna) / ekstraklasa, 11. miejsce
Radosław Murawski - Denizlispor Kulübü - 32-4 / ekstraklasa, 14. miejsce
Adam Stachowiak - Denizlispor Kulübü - 26-0 / ekstraklasa, 14. miejsce
Daniel Łukasik - MKE Ankaragücü SK - 14-0 (wiosna) / ekstraklasa, 18. miejsce
Konrad Michalak - MKE Ankaragücü SK - 14-0 (wiosna) / ekstraklasa, 18. miejsce
Michał Pazdan - MKE Ankaragücü SK - 31-0 / ekstraklasa, 18. miejsce

Jakub Kosecki - Adana Demirspor Kulübü - 16-0 / druga liga, 3. miejsce, nieudane baraże o awans
Artur Sobiech - Fatih Karagümrük SK - 14-6 (wiosna) / druga liga, 5. miejsce, AWANS PO BARAŻACH

Ukraina

Tomasz Kędziora - Dynamo Kijów - 27-0 / ekstraklasa, wicemistrzostwo, PUCHAR, SUPERPUCHAR

Walia

Adrian Cieślewicz - The New Saints FC - 24-8 / ekstraklasa, 2. miejsce, półfinalista pucharu
Arkadiusz Piskorski - Cefn Druids AFC - 2-0 (jesień, do września) / ekstraklasa, 8. miejsce
+ Rhyl FC / druga liga, 9. miejsce
Dawid Szczepaniak - Cefn Druids AFC - 0-0 (wiosna) / ekstraklasa, 8. miejsce

Rozgrywki ligowe i pucharowe w Walii zostały przerwane w marcu i nie zostały dokończone.

Włochy

Wojciech Szczęsny - Juventus FC - 29-0 / ekstraklasa, MISTRZOSTWO, finalista pucharu
Krzysztof Piątek - AC Milan - 18-4 (do stycznia) / ekstraklasa, 6. miejsce, półfinalista pucharu
Hubert Idasiak - SSC Napoli - 0-0 (wiosna) / ekstraklasa, 7. miejsce, puchar (nie grał)
Arkadiusz Milik - SSC Napoli - 26-11 / ekstraklasa, 7. miejsce, PUCHAR
Piotr Zieliński - SSC Napoli - 37-2 / ekstraklasa, 7. miejsce, PUCHAR
Dorian Ciężkowski - Hellas Verona FC - 0-0 / ekstraklasa, 9. miejsce
Paweł Dawidowicz - Hellas Verona FC - 15-1 / ekstraklasa, 9. miejsce
Mariusz Stępiński - Hellas Verona FC - 21-3 / ekstraklasa, 9. miejsce
+ AC Chievo Verona - 1-0 (jesień) / druga liga, 6. miejsce, nieudane baraże o awans
Bartłomiej Drągowski - ACF Fiorentina - 31-0 / ekstraklasa, 10. miejsce
Szymon Żurkowski - ACF Fiorentina - 2-0 (do stycznia) / ekstraklasa, 10. miejsce
+ Empoli FC - 7-1 (wiosna) / druga liga, 7. miejsce, nieudane baraże o awans
Łukasz Skorupski - Bologna FC 1909 - 37-0 / ekstraklasa, 12. miejsce
Łukasz Teodorczyk - Udinese Calcio - 14-0 / ekstraklasa, 13. miejsce
Sebastian Walukiewicz - Cagliari Calcio - 14-0 / ekstraklasa, 14. miejsce
Bartosz Bereszyński - UC Sampdoria - 28-0 / ekstraklasa, 15. miejsce
Karol Linetty - UC Sampdoria - 28-4 / ekstraklasa, 15. miejsce
Filip Jagiełło - Genoa CFC 1893 - 11-0 / ekstraklasa, 17. miejsce
Jakub Iskra - SPAL 2013 - 2-0 (wiosna) / ekstraklasa, 20. miejsce, SPADEK
Thiago Cionek - SPAL 2013 - 28-0 / ekstraklasa, 20. miejsce, SPADEK
Arkadiusz Reca - SPAL 2013 - 25-0 / ekstraklasa, 20. miejsce, SPADEK
Bartosz Salamon - SPAL 2013 - 7-0 / ekstraklasa, 20. miejsce, SPADEK

Jan Jurczak - Pordenone Calcio - 0-0 (jesień) / druga liga, 4. miejsce, nieudane baraże o awans
Przemysław Szymiński - Frosinone Calcio - 8-0 / druga liga, 8. miejsce, nieudane baraże o awans
Patryk Dziczek - US Salernitana 1919 - 20-1 / druga liga, 10. miejsce
Paweł Jaroszyński - US Salernitana 1919 - 32-0 / druga liga, 10. miejsce
Kamil Bielikow - Ascoli Calcio - 0-0 (wiosna) / druga liga, 14. miejsce
Tomasz Kupisz - Trapani Calcio - 18-1 (wiosna) / druga liga, 18. miejsce, SPADEK
+ SSC Bari - 11-0 (do stycznia) / trzecia liga, 2. miejsce, nieudane baraże o awans
Filip Piszczek - Trapani Calcio - 11-2 (wiosna) / druga liga, 18. miejsce, SPADEK

Davide Mastaj - Carpi FC 1909 - 3-0 / trzecia liga, 3. miejsce, nieudane baraże o awans
Michał Lewandowski - Teramo Calcio - 0-0 / trzecia liga, 8. miejsce, nieudane baraże o awans
Szymon Fyda - Ravenna FC 1913 - 13-0 (jesień) / trzecia liga, 16. miejsce



Zestawienie Polaków w ligach zagranicznych wiosna-jesień 2013
Zestawienie Polaków w ligach zagranicznych jesień-wiosna 2013/14
Zestawienie Polaków w ligach zagranicznych wiosna-jesień 2014
Zestawienie Polaków w ligach zagranicznych jesień-wiosna 2014/15
Zestawienie Polaków w ligach zagranicznych wiosna-jesień 2015
Zestawienie Polaków w ligach zagranicznych jesień-wiosna 2015/16
Zestawienie Polaków w ligach zagranicznych wiosna-jesień 2016
Zestawienie Polaków w ligach zagranicznych jesień-wiosna 2016/17
Zestawienie Polaków w ligach zagranicznych wiosna-jesień 2017
Zestawienie Polaków w ligach zagranicznych jesień-wiosna 2017/18
Zestawienie Polaków w ligach zagranicznych wiosna-jesień 2018
Zestawienie Polaków w ligach zagranicznych jesień-wiosna 2018/19
Zestawienie Polaków w ligach zagranicznych wiosna-jesień 2019

Agnieszka - 31 grudnia 2020, 20:54:18 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Że wam się chce pisać w Sylwestra zamiast sie bawić

Robi - 31 grudnia 2020, 21:11:09 - *.play-internet.pl
Aga jak chcesz to chetnie zabawić sie moge z Tobą :-)

Eh - 31 grudnia 2020, 21:16:18 - *.49.43.77.ipv4.supernova.orange.pl
Bartosz Talar Olimpique Lyon 2

Agnieszka - 31 grudnia 2020, 21:29:25 - *.dynamic.gprs.plus.pl
@Robi nie dzięki.Pobaw się swoją fajką lepiej

Robi - 31 grudnia 2020, 22:25:54 - *.43.228.166.komnet24.pl
Aga dam ci wszystko czego chcesz tylko się odezwij do mnie ma FB lol ku... poznać miłość życia w sylwestra na 90mimut.pl
Jesteście wielcy

Op - 31 grudnia 2020, 22:43:06 - *.127.206.41
Ale stuleja tutaj 😂

fansport - 31 grudnia 2020, 23:53:50 - *.dynamic.chello.pl
dla prowadzących i czytających 90 minut, zwłaszcza lubię, jak mnie czytacie, szczęśliwego nowego roku !

wallaby48 - 1 stycznia 2021, 2:56:38 - *.nb13.nsw.asp.telstra.net
@ GARBARNIA, brawo brawo !

fanIS - 1 stycznia 2021, 3:21:34 - *.49.235.37.in-addr.arpa
Dobre podsumowanie Wszystkiego naj w 2021r. dla piszących oraz czytających na 90minut!

Szymek - 1 stycznia 2021, 3:54:28 - *.25.9.35.ipv4.supernova.orange.pl
Wilczek raczej nie Brondby..
Zdrówka w Nowym Roku

Wislak - 1 stycznia 2021, 7:20:05 - *.dynamic.chello.pl
Szczęśliwego Nowego Roku i oby do zobaczenia na stadionach.

Gryfita - 1 stycznia 2021, 10:16:58 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
To teraz podsumowanie w uproszczeniu. Polacy, którzy grają w zagranicznych pierwszych ligach i regularnie wchodzą na boisko (w większości meczów). Odrzucam niższe ligi i facetów grzejących ławę, wchodzących na kilkanaście minut w co drugim meczu. Kolejność w Europie według rankingu UEFA.
Jan Bednarek i Łukasz Fabiański w Anglii (2), Wojciech Szczęsny, Łukasz Skorupski, Bartłomiej Drągowski, Piotr Zieliński, Karol Linetty, Thiago Cionek, Arkadiusz Reca, Mariusz Stępiński, Bartosz Bereszyński i mimo wszystko Arkadiusz Milik we Włoszech (3), Robert Lewandowski, Łukasz Piszczek, Rafał Gikiewicz, Adam Bodzek i Dawid Kownacki w Niemczech (4), Kamil Glik we Francji (5), Grzegorz Krychowiak, Sebastian Szymański i Rafał Augustyniak i od biedy Maciej Rybus w Rosji (7), Tomasz Kędziora na Ukrainie (12), Radosław Murawski i Adam Stachowiak w Turcji (13), Kamil Wilczek w Danii (14), Karol Świderski w Grecji (18), Damian Kądzior, Michał Masłowski i od biedy Łukasz Zwoliński w Chorwacji (20), Jakub Świerczok i Jacek Góralski w Bułgarii (23, ten drugi przez pierwsze pół roku w drużynie mistrza Kazachstanu), Michał Przybylski i Łukasz Cieślewicz na Wyspach Owczych (47). Poza tym w „niezwykle prestiżowej” lidze USA Adam Buksa i Kacper Przybyłko, w równie prestiżowej Australii Filip Kurto, no i „Azjaci” - Jakub Słowik w jednej z najsłabszych drużyn ligi japońskiej i Adrian Mierzejewski szwendający się po klubach chińskich.
W pierwszej piątce Europy mamy 18 piłkarzy regularnie grających, z czego pięciu to bramkarze. Większymi od Polski krajami w Europie są Niemcy, Włochy, Anglia, Francja, Hiszpania, Ukraina i Rosja. Reszta krajów Europy nie ma nawet połowy ludności Polski. I gdzie jesteśmy?

Daro - 1 stycznia 2021, 13:02:24 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
fansport: dzięki wzajemnie. PS więcej obiektywizmu Tobie życzę w 2021 Roku

Daro - 1 stycznia 2021, 13:04:01 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Redakcji 90minut.pl oraz wszystkim kibicom również Wszystkiego Dobrego w Nowym 2021 Roku!

josef - 1 stycznia 2021, 13:05:06 - *.internetdsl.tpnet.pl
Od czasów Mieszka I po dzień dzisiejszy jesteśmy nastawieni na sprzedaż niewolników do krajów europejskich i azjatyckich.
Nic się nie zmieniło tzn handlarze ( tzw agenci) mają się w Polsce dobrze

Wróbli - 1 stycznia 2021, 16:55:06 - *.146.130.15.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Jo tysz ino moga zabawić z ta Agnieszkom

.ycom - 1 stycznia 2021, 18:05:27 - *.sub-174-197-129.myvzw.com
Oczywiscie zagraniczni zawodnicy w Polsce to "szrot" .Przegnaç badziewie ! Polscy pi£karze,ponad 600, za granicà to kawior I Wedel. Przynajmniej wg tózóf I laniowodnych w róznych publikacjach.

ADAM - 1 stycznia 2021, 18:19:19 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Wiadomo gdzie gra teraz Jacek Magdziński?

Kame - 2 stycznia 2021, 9:24:50 - *.centertel.pl
Szczęśliwego Nowego Roku i awansu waszych klubów w 2021 roku! (za wyjątkiem klubów rywalizujących w 2. lidze polskiej)
@Op Przynajmniej spróbował, a nie płacze w kołderkę z samotności. Zawsze jest jakaś nadzieja

Sensimila - 2 stycznia 2021, 12:43:02 - *.play-internet.pl
Filip Bednarek w herenven, nie wiedziałem, myslem że tam gra Paweł Bochniewicz 😂🤣😂

Bodzio15 - 2 stycznia 2021, 16:24:30 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
W Islandii bardzo dobrze radził sobie również Hubert Kotus szanowna redakcjo, grał bodajże w 2 lidze w zespole Throttur Vogar strzelając tam kilka bramek otarł się o awans, tyle, że przerwali ligę...Pozdrawiam

G - 13 stycznia 2021, 17:40:23 - *.dynamic-3-poz-k-0-3-0.vectranet.pl
Islandzki 2. deild to trzeci poziom, nieuwzględniany na tym portalu. Ciężko znaleźć jakieś statystyki, bo brak danych na Transfermarkt i Soccerway.

Pseudonim (max 10 znaków):

E-mail:

Redakcja 90minut.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie 90minut.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników lub całe sieci.

 

Napisz do nas