28 lutego 2021, 19:24:11 - euzi
Dublet do szatni Pogoń załatwił

W meczu kończącym 19. kolejkę PKO Ekstraklasy Śląsk Wrocław wygrał u siebie 2-1 (2-1) z Pogonią Szczecin. Goście prowadzili już w 11. minucie po rzucie rożnym zakończonym strzałem głową Jakuba Bartkowskiego, ale pod koniec pierwszej połowy w ciągu trzech minut dwukrotnie do siatki trafił Erik Expósito, dając tym samym trzy punkty swojej drużynie. Druga w tabeli Pogoń traci teraz cztery punkty do prowadzącej Legii.

28 lutego 2021, 17:30 - Wrocław (Stadion Miejski)
Śląsk Wrocław 2-1 Pogoń Szczecin
Erik Expósito 44, 45 - Jakub Bartkowski 11

Śląsk: 1. Matúš Putnocký - 2. Guillermo Cotugno, 21. Łukasz Bejger, 17. Mariusz Pawelec (20, 15. Márk Tamás), 4. Dino Štiglec - 10. Bartłomiej Pawłowski, 28. Waldemar Sobota (75, 39. Szymon Lewkot), 37. Mathieu Scalet, 8. Mateusz Praszelik (46, 18. Lubambo Musonda), 7. Róbert Pich - 9. Erik Expósito.

Pogoń: 1. Dante Stipica - 2. Jakub Bartkowski (84, 17. Mariusz Fornalczyk), 23. Benedikt Zech, 33. Mariusz Malec, 97. Luís Mata (71, 61. Kacper Smoliński) - 18. Michał Kucharczyk, 8. Damian Dąbrowski, 64. Kacper Kozłowski (67, 19. Adrian Benedyczak), 27. Sebastian Kowalczyk, 20. Alexander Gorgon (67, 14. Kamil Drygas) - 10. Luka Zahovič.

żółte kartki: Praszelik - Bartkowski.

sędziował: Piotr Lasyk (Bytom).

Mecz bez udziału publiczności.

Íjhgy - 28 lutego 2021, 19:27:30 - *.204.20.9.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Paprykarze są prowadzeni za rączkę. 2 mecze pokazały gdzie ich miejsce.

W(L)KP - 28 lutego 2021, 19:27:55 - *.centertel.pl
Gdzie wasze mp? Pokory troche Legia mistrz a wam zycze vice.

Ass - 28 lutego 2021, 19:28:04 - *.static.chello.pl
Jak tam paprykarze? Już mistrzostwo świętowaliście w 17 kolejce 🤣 a teraz dostajecie od Śląska bez formy. Oby wam Legia odjechała daleeeekoooo

Gryfita - 28 lutego 2021, 19:28:08 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Cholera, klątwa działa. Gdy Pogoń dwa razy w swej historii wygrała po pięć meczów z rzędu, to po tych seriach do końca rozgrywek prawie wszystko już przegrywała. Teraz wygrała sześć i znowu na tym koniec. Czwarta przegrana w sezonie - wszystkie 1:2. Czy znowu mamy się cieszyć z faktu, że Pogoń będzie dzielnie walczyć o Bardzo Dobre Piąte Miejsce?
A poza tym... czy ktoś wie, dlaczego Canal+ przerzucił mecz Śląska z Pogonią na dodany niedawno Canal+3, którego w większości abonamentów kibice nie mają? Żeby wymusić dodatkowe zapłaty za dodatkowy program od tych, którzy w swej naiwności wykupili pakiety obejmujące Ekstraklasę? Teraz frajerzy mają, wykupione programy mogą sobie oglądać, a że mecze są teraz gdzie indziej, to już wilcze prawo nadawcy. Złodzieja.

Wo(L)a - 28 lutego 2021, 19:28:17 - *.dynamic.chello.pl
Do mieszkańców Szczecina i Pogoni bardzo pasuje powiedzienie że 'prawdziwego mężczynę poznaje się po tym jak kończy nie jak zaczyna.

(L)15MP - 28 lutego 2021, 19:28:57 - *.25.22.133
sledzie odpaleni ..mistrza im sie zachcialo blehehe..Legia mistrz

Marlon1947 - 28 lutego 2021, 19:29:01 - *.bb.isp.sky.com
Do 40 minuty Śląsk bardzo słabo. Dwie bramki i wytrzymali 2 połowę to trzeba docenić.

GranTorino - 28 lutego 2021, 19:29:03 - *.9-3.cable.virginm.net
Pogoń najniższy wymiar kary.
Hej Śląsk

Kaziu - 28 lutego 2021, 19:29:08 - *.mtp.pl
Śląsk-Miszcz Śledzia 2-1 koniec farta Pogoni po 1-0.

Daro - 28 lutego 2021, 19:30:26 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Teraz poprawka od Lecha, bo jakiś typ martwił się o utrzymanie Kolejorza, to już nie będzie

R. - 28 lutego 2021, 19:32:24 - *.internetia.net.pl
Pogoń dominowała cały mecz. Teoretycznie powinna wygrać ale to piłka nożna więc wygrywa ten kto strzela więcej goli. Pogoń w tym roku w pierwszej trójce.

wodzu - 28 lutego 2021, 19:41:58 - *.strong-pc.com
karabach już zaczyna przygotowania !

Kickero - 28 lutego 2021, 19:43:37 - *.43.154.176.ipv4.supernova.orange.pl
Ładnie to można tańczyć. W sporcie liczy się wynik... Styl? Styl można sobie wybrać w pływaniu.

z - 28 lutego 2021, 19:44:16 - *.gigainternet.pl
@Gryfita, mecz Pogoni był transmitowany w Canal+. Jak zawsze zresztą niedzielne mecze Ekstraklasy. Canal+3 to dodatkowy kanał m.in dla abonentów Cyfrowego Polsatu.

info - 28 lutego 2021, 19:47:55 - *.dynamic-4-waw-k-1-1-0.vectranet.pl
Pogoń pozdrowienia z Wawy. Teraz wygrajcie z kuchenkami. Życzyny vive-mistrza ;) jazda z kuchenkami, 3 meczu nie przegracie to jest pewne

Kibic123 - 28 lutego 2021, 19:49:12 - *.icpnet.pl
Dla mnie Pogoń w 1 połowie wyglądała jakby byli zadowoleni, że są lepsi technicznie, zrobią sobie parę kółeczek, ograja przeciwnika w małej gierce i minimalizm 1-0 jest, za to w drugiej to w ogóle nie widziałem, żeby chcieli ten mecz wygrać. I za bardzo koronkowo, brakuje czasem prostej piłki między obrońców, Zahović w każdym meczu wbiega, ale nikt mu nie podaje tylko sobie klepki grają.

JG - 28 lutego 2021, 19:52:59 - *.dynamic.chello.pl
trener Ławeczka uciekł spod topora

Blu - 28 lutego 2021, 20:13:35 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Tylko Legia może godnie reprezentować nas w pucharach bue he he. Mistrzowie San Marino,Kosowa i Giblartaru już trzepią gaciami. /R\🔵

Pawlo - 28 lutego 2021, 20:19:04 - *.204.32.22.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Juz sie zaczyna wdzyscy graja dla Legii

Ksszub1991 - 28 lutego 2021, 20:57:59 - *.dynamic.mm.pl
To jest Polska liga wystarczy wygrać 3 mecze podrząd i już jesteś w górze top 5 tabeli jak Lechia Gdańsk. Kiedy grano 30 kolejek do mistrzostwa wystarczyło 56 punktów a do utzrymania 30 punktów. Pogoń już ma utrzymanie ciekawe czy właściele klubu razem z miastem zdecydują się na walkę o miejsca gwarantujące Puchary Europejskie

Jac - 28 lutego 2021, 21:03:36 - *.11.79.101.ipv4.supernova.orange.pl
Pogoń skończy na 6 miejscu. Na zająca dostaną gumowy młotek aby wybić z głowy puchary 😜

jer - 28 lutego 2021, 21:06:53 - *.internetdsl.tpnet.pl
Śląsk dramatycznie słaby,tam natychmiast potrzebna gilotyna i cięcia od samej wierchuszki do po niektórych zawodników.

arccaide.f - 28 lutego 2021, 21:11:32 - *.internetdsl.tpnet.pl
Czyli co...Festung Breslau?

Bełchatów - 28 lutego 2021, 21:15:31 - *.dolsat.pl
Kto pisze te tytuły? 12 latek? Ani składu ani ładu. Autor chciał być fajny a wyszedł jak dupa.

Jac - 28 lutego 2021, 21:16:53 - *.11.79.101.ipv4.supernova.orange.pl

fansport - 28 lutego 2021, 21:19:07 - *.dynamic.chello.pl
legia mistrzów coraz bliżej.

hehe - 28 lutego 2021, 21:32:39 - *.centertel.pl
Liga mistrzów dla legii= rowna się kompromitacja. Nie wiem czy legii placa dodatkowo ze tak gta w tych pucharach

Jot Pe Zwa - 28 lutego 2021, 22:04:38 - *.dynamic.mm.pl
Bach bach karrrrrabach!!czekamy na was słoiki

Gdw - 28 lutego 2021, 23:01:50 - *.55.225.149
Ktoś wie czy w Hiszpanii mają portal a la 90minut? Ciekaw jestem tam niusa o 2 bramkach Despacito w naszej ogórklapie i czy mają podobne poczucie humoru wliczając gościa do kadry na Euro ;)

Wielek - 1 marca 2021, 1:23:00 - *.43.48.16.ipv4.supernova.orange.pl
No proszę, znowu raz na 5-10 meczów odpala się potężny napastnik z Hiszpanii, tym razem pechowcami trafienia na taki mecz Pogoń. Kilku najbliższych rywali Śląska raczej nie ma się co obawiać o kolejne trafienia tego snajpera. Śląsk u siebie jak zawsze z fartem, fenomen skuteczności podczas grania u siebie nawet bez kibiców pozostaje aktywny. Obawiam się jednak, że za tydzień czas na pierwszą i prawdopodobnie jedyną porażkę Śląska u siebie w tym sezonie, bo mecz z Legią Śląsk raczej od początku sezonu ma wpisany w straty (Legia we Wrocławiu raczej nie ma problemów z wygrywaniem, chociaż zdarzały się wyjątki), chociaż może tym razem fart znowu będzie że Śląskiem (bo wnioskując tylko po formach obydwu drużyn na dobry wynik gospodarzy nie ma co liczyć)

leon - 1 marca 2021, 9:02:30 - *.231.42.146.koba.pl
Fredynand Kiepski ma powody do radości, ale nie ze wspaniałej gry swoich pupilków, tylko z faktu,ze Pogoń jak co roku bojąc się gry w pucharach na wiosnę zawsze odpuszcza. Naprawdę nie rozumiem strachu przed pucharami, większego wstydu jak Legia nikt nie przyniesie, a grąjac tam można coś zarobić.

W bulu - 1 marca 2021, 9:56:16 - *.master.pl
@leon szczep się chłopie jak najszybciej bo w tym tylko nadzieja.....

takaprawda - 1 marca 2021, 10:29:02 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Pogoń najpierw niech skończy budowę stadionu a dopiero po tym robi MP. Przecież na budowie nie mogłaby rozgrywać meczy eliminacyjnych do LM.

fdm - 1 marca 2021, 12:26:44 - *.dynamic.chello.pl
Spokojnie, w każdym z ostatnich 4 meczów Pogoń była drużyną lepszą (lub zdecydowanie lepszą - jak ze Śląskiem, Wisłą i Piastem w PP). Przytrafiło się trochę pecha, nieskuteczności i baboli w obronie - stąd ostatnie straty punktowe. Ale niefart nie może trwać wiecznie i zaraz wracamy na właściwe tory.

Koko - 1 marca 2021, 12:42:52 - *.dynamic-4-waw-k-4-2-0.vectranet.pl
Fajnie ze wy tak Legie wysoko postrzegacie.Na slowo Legia kazdy od razu z ligą mistrzów wyskakuje.Od razu widać ze Legia kojarzy sie z tym co najlepsze.A Wielka Legia w drodze po 15 mistrzostwo i 20 puchar polski .A wy wasze klubiki co najwyżej na orliku mozecie podziwiać.

Kozanów - 1 marca 2021, 12:52:37 - *.play-internet.pl
Pogoń boi się pucharów bo raz już w nich grała i odpadła w rewanżu u siebie z jakimiś amatorami z Islandii! Tu mogę sie mylić, bo było to jakieś 20 lat temu, kiedy mecze pucharowe pokazywano jeszcze w ogólnodostępnej TVP.

Twardowski - 1 marca 2021, 17:10:46 - *.145.69.2
Nazwę to pechem , wypadkiem przy pracy, Portowcy grają swobodnie i są pewni swego w czasie gry.... tylko takiego Valdano brakuje trochę do strzałów. Śląsk nie istniał z całym szacunkiem dla drużyny oczywiście. Bo oczywiście patrzyłem na mecz nieobiektywnie w 100% --- Zabiegaliśmy ich grą dokumentnie. Tylko ..eeeee...jakos tak wyszło wynikowo słabo...

Xxxxxx - 1 marca 2021, 21:32:32 - *.centertel.pl
@@@fdm, twardowski
Wy chłopaki tak serio ? Pogoń zagrała piach z Wisłą jak i ze Śląskiem... jakieś dziwne nikomu niepotrzebne klepki. Piłki do napastnika posyłając jak nastąpi jakaś p9mylka. Że już nie wspomnę o obronie kontr, bo coś takiego w pogoni nie istnieje. Wisła mogła wygrać wyżej. Śląsk tak samo. Przykre ale Lech wybije nam z głowy puchary. Zostawiamy bardzo dużo przestrzeni A niestety technicznie lech jest dużo lepszym zespołem od pogoni. No chyba że zagramy obronę Częstochowy jak warta z płockiem czy 70% drużyn grających z Lechem to może wygramy... Tak czy inaczej obstawiam 3-1 Dla indukcji...

Twardowski - 2 marca 2021, 10:57:20 - *.250.88.30
Panie ( Pani ? ) Xxxxxx -- Piach ? Jakoś nie widziałem piłkarzy Śląska na naszej połowie przed przerwą przed 40tą minutą ?? Obrona kontr ? Zapraszam do obejrzenia powtórki całych meczów - i wniosek sam się nasunie . Co ma Lech do meczu ze Śląskiem , który jest tutaj opisywany i komentowany ? I w sumie to raczej szacunek dla Pogoni iż tyle emocji budzą nasze czyli Pogoni niepowodzenia , bo przecież Śląsk czy Wisła czy Lech to firmy długoletnie i mieli juz wyniki w przesżłości lepsze o wiele bardziej od Pogoni . Więc w sumie wszystkjo na plus ..tylko w sumie masz rację że szkoda prostych meczów które w zasadzie mieliśmy wygrane , a szczególności ten mecz ze Śląskiem ...Pozdrawiam

fdm - 2 marca 2021, 11:59:49 - *.dynamic.chello.pl
@Xxxxxx To były moje wrażenia, ale one są potwierdzone statystyką expected goals, która w sposób bardzo miarodajny opisuje, która z drużyn stworzyła sobie lepsze sytuacje do strzelenia gola i na tej podstawie procentowo określa która powinna mecz wygrać. Portal Ekstrastats podaje:
Wisła - Pogoń: (42% Pogoń, 33% remis, 25% Wisła)
Śląsk - Pogoń: (41% Pogoń, 33% remis, 23% Śląsk)
W obu przypadkach bardzo wyraźna różnica na korzyść Pogoni.