6 maja 2021, 22:53:45 - euzi
LE: Nicola Zalewski zadebiutował w Romie

Nicola Zalewski rozegrał swój pierwszy mecz w barwach włoskiej Romy w wygranym u siebie 3-2 (0-1) rewanżowym meczu półfinałowym Ligi Europy z Manchester United. 19-letni pomocnik wszedł na boisko w 76. minucie za Pedro Rodrígueza, a siedem minut później po jego strzale i rykoszecie od Aléxa Tellesa padła bramka dla gospodarzy. Pierwsze spotkanie Włosi przegrali 2-6 i odpadli z rozgrywek.

6 maja 2021, 21:00 - Rzym (Stadio Olimpico)
AS Roma 3-2 Manchester United FC
Edin Džeko 57, Bryan Cristante 60, Aléx Telles 83 (s) - Edinson Cavani 39, 68

żółte kartki: Rick Karsdorp, Bryan Cristante - Aaron Wan-Bissaka, Fred, Edinson Cavani, Brandon Williams.

sędziował: Felix Brych (Niemcy).

Mecz bez udziału publiczności.

Finał zostanie rozegrany 26 maja w Gdańsku, a Manchester United zmierzą się w nim z Villarrealem.

@ - 6 maja 2021, 22:56:04 - *.play-internet.pl
90minut z bramkami i samobojami jak zwykle w alternatywnej rzeczywistosci hahah
zmiencie tego samoboja bo wstyd

Otóżnie - 6 maja 2021, 22:56:10 - *.dynamic.chello.pl
No właśnie nie strzelił, ewidentny samobój.

majk - 6 maja 2021, 22:56:40 - *.6.238.77.neoplus.adsl.tpnet.pl
graty za gola, chociaz wygladalo, ze ze spalonego.

Przemek - 6 maja 2021, 22:57:12 - *.alarmadi.pl
Kuzyn! oby tak dalej Nicola.

Adam81w - 6 maja 2021, 23:00:24 - *.dynamic.chello.pl
To co w końcu? gol zalewskiego czy nie? Jak uznaje uefa?

Jaśko - 6 maja 2021, 23:00:37 - *.231.31.197.koba.pl
uefa nie ma nic do gadania przy poteżnym 90minut

Chemik - 6 maja 2021, 23:01:25 - *.30.18.62.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
To mnie od jakiegoś czasu rozbraja. Gole strzelone gdzie po drodze piłka kogoś dotknie zapisują jako samobójczy. A czy to był strzał Tellesa? Czy on strzelał do własnej bramki, albo podawał do kogoś ze swojej drużyny a kolega nieudolnie machnął szkitą i nie trafił w piłkę? To że piłka się od niego odbiła to nie znaczy że strzelił samobója!

xyz - 6 maja 2021, 23:01:37 - *.dynamic.chello.pl
no i UEFA wlasnie zmienila na Tellesa ;)

Darek - 6 maja 2021, 23:01:58 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
@Adam81w - a co ma do tego UEFA, wystarczyło oglądać mecz żeby widzieć że ewidentny samobój.

@Chemik - 6 maja 2021, 23:03:37 - *.dynamic.chello.pl
jak atakujacy oddaje niecelny strzal to nie wyczarujesz z tego jego bramki, proste jak budowa cepa

sdf - 6 maja 2021, 23:04:11 - *.dynamic.chello.pl
Jeszcze gość pojedzie na Euro i będzie grał razem z Lewym w statku hahaha!
Przegrałem na tym 100zł

traveller - 6 maja 2021, 23:05:32 - *.cust.vodafonedsl.it
Syn polskich emigrantów, rocznik 2002, ur. w Tivoli pod Rzymem. Do tej pory grywał w Primaverze (włoska młodzieżówka), a dziś przytulował w LE brameczkę - tak na otarcie łez, bo Roma odpadła. Mimo to - gratulacje dla młodzieżowca :-)

Adam81w - 6 maja 2021, 23:09:31 - *.dynamic.chello.pl
#Darek jak uefa uzna że gol to gol a nie że jedna redakcja uzna sobie, że gola strzelił X, druga że Y a trzecia że Z. To byłby chaos.
PS Obejrzałem tego gola i faktycznie był rykoszet. Czy piłka szła w światło bramki? Chyba faktycznie nie. Ale nic by się nie stało jakby taki gol policzyć Zalewskiemu.

Witkowski - 6 maja 2021, 23:19:05 - *.dynamic.chello.pl
@Adam81w
Albo uznajemy, że każdy gol po strzale, który nie szedł w bramkę, a trafił w rywala, to samobój, albo nie uznajemy wcale. Tak albo tak.

Polak - 6 maja 2021, 23:32:44 - *.30.146.10
Bez jego pozycji tam i strzału by nie było gola więc i tak w szatni będą go chrzcić szampanami

zag26 - 6 maja 2021, 23:36:01 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
Gol samobójczy powinien być wtedy kiedy zawodnik swojej drużyny nieumyślnie strzeli swojaka robiąc ruch jakiś a nie, że był strzał Zalewskiego i po nodze gościa z MU się odbiła i wpadła do bramki.

głos VAR-u - 7 maja 2021, 0:07:08 - *.icpnet.pl
@zag26 od kiedy strzały niecelne liczymy jako bramki?

ArekPapszu - 7 maja 2021, 1:32:17 - *.79.95.32
Szkoda. Liczylem na to ze nie zadebiutuje.

pyra - 7 maja 2021, 1:32:28 - *.play-internet.pl
Nicola? Czyżby ten piłkarz był niebknarny.

Polak - 7 maja 2021, 2:39:19 - *.telnetropczyce.pl
Piłka nie leciała w światło bramki, słusznie zaliczony jako samobój. Chłopak urodził się we Włoszech i tam wychowywał się piłkarsko, dobre geny i dzięki dobrej szkółce mógł się wyszkolić na piłkarza. Prawodpodobnie jak osiągnie wysoki poziom by grać w reprezentacji wybierze Włochy.

ziemniak - 7 maja 2021, 3:39:31 - *.dynamic.chello.pl
@pyra Nicola to po włosku Mikołaj. Ale jak się jeździ "za granice" do Bydgoszczy to można nie widzieć takich rzeczy.

Hhhhhh - 7 maja 2021, 5:54:02 - *.dynamic.chello.pl
Grał w polskiej rep. młodzieżowej

Szafir - 7 maja 2021, 6:17:05 - *.dynamic.chello.pl
Ni Cola, Ni Pepsi to może Sprite?

Pablo33 - 7 maja 2021, 7:22:43 - *.cable.dynamic.v4.ziggo.nl
Zwykle gole po rykoszetach są uznawane strzelcowi, zatem trochę zaskakująca ta decyzja. Co innego, gdyby defensor wystawił nogę i jakoby po jego „strzale” piłka zmieniła lot i wpadła do bramki. Cóż.

olo - 7 maja 2021, 7:35:50 - *.rev.pro-internet.pl
Panie Sousa, powołać na Euro, dać zagrać 1 minutę, pomocnik zaklepany i żadne Włochy go nie ukradną.

Kol - 7 maja 2021, 8:03:35 - *.dynamic.chello.pl
Niestety. Nikola to dziewczyna. Zagrać może ale w żeńskiej reprezentacji...

@Pablo33 - 7 maja 2021, 8:39:49 - *.dynamic.chello.pl
W tym "co innego" opisałeś gola dla Romy na 3:2.

Adam81w - 7 maja 2021, 8:42:57 - *.dynamic.chello.pl
@Polak jak on już gra w młodzieżowych reprezentacjach Polski. Jest Polakiem i będzie grał w dorosłej reprezentacji o ile pokaże właściwy poziom.

kibic - 7 maja 2021, 9:41:56 - *.136.136.236
Był kiedyś taki piłkarz Nikola Mijajlovic, raczej dziewczyną nie był. Ale tak jak ktoś wyżej napisał, to trzeba cokolwiek ogarniać a nie tylko filmy na yt dla nastolatków.

fansport - 7 maja 2021, 10:07:41 - *.101.142.50
Dobrze, że rośnie nowy talent. Będzie na wymianę za Ziela, który ubiega się o paszport Italii i zmienia kadrę na włoską. Z resztą nie dziwię się mu. Dużo lepsza drużyna i większe perspektywy

Polak - 7 maja 2021, 10:15:14 - *.30.146.10
kibic apropo Nikoli M. On też miał rykoszet w meczu z iraklisem w 2006 i jakoś mu zaliczyli gol! Analizowałem i piłka nie szła w światło bramki xD

jjo - 7 maja 2021, 10:42:27 - *.bialapodlaska.vectranet.pl
do @fansport albo prowokujesz albo z ciebie taki fan sportu jak z koziej de trąba. W piłce nożnej jak ktoś raz zagrał w jednej reprezentacji seniorskiej ( po ukończeniu 18 roku życia) to juz do śmierci tylko w niej grać może. Jedyny warunek przejścia do innej to jak powstaje nowa federacja piłkarska np w wyniku podziału państwa.

MM - 7 maja 2021, 10:44:10 - *.cf.lnet.pl
Wszędzie (nawet uefa.com) przypisują trzecią bramkę dla Romy jako samobójcze trafienie Alexa Tellesa.

S - 7 maja 2021, 10:51:53 - *.centertel.pl