7 lipca 2021, 20:55:54 - dwieladek
eLM: GNK Dinamo 3-2 Valur

Chorwackie Dinamo Zagrzeb wygrało 3-2 (2-0) z islandzkim Valurem w pierwszym meczu I rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Przegrany dwumeczu będzie rywalem Legii Warszawa w II rundzie eliminacji Ligi Konferencji Europy, jeśli ta zostanie wyeliminowana przez norweski FK Bodø/Glimt.

7 lipca 2021, 19:00 - Zagrzeb (Stadion Maksimir)
GNK Dinamo (Zagrzeb) 3-2 Valur (Reykjavík)
Arijan Ademi 8, 72, Lovro Majer 41 (k) - Kristinn Freyr Sigurðsson 88, Andri Adolphsson 89

Dinamo: 1. Danijel Zagorac - 30. Petar Stojanović, 28. Kévin Théophile-Catherine, 6. Rasmus Lauritsen, 3. Daniel Štefulj - 27. Josip Mišić (59, 20. Lirim Kastrati), 97. Kristijan Jakić (86, 46. Martin Baturina), 5. Arijan Ademi - 10. Lovro Majer (75, 24. Marko Tolić), 90. Duje Čop (75, 17. Sandro Kulenović), 70. Luka Menalo (59, 25. Mario Ćuže).

Valur: 1. Hannes Þór Halldórsson - 2. Birkir Már Sævarsson, 6. Sebastian Starke Hedlund, 20. Orri Sigurður Ómarsson (76, 3. Johannes Vall), 13. Rasmus Christiansen - 11. Sigurður Egill Lárusson (66, 17. Andri Adolphsson), 5. Birkir Heimisson (76, 33. Almarr Ormarsson), 7. Haukur Páll Sigurðsson (66, 4. Christian Køhler), 10. Kristinn Freyr Sigurðsson, 14. Guðmundur Andri Tryggvason - 9. Patrick Pedersen (66, 15. Sverrir Páll Hjaltested).

żółte kartki: H.Sigurðsson, Køhler.

sędziował: Genc Nuza (Kosowo).
widzów: 987.

W 82. minucie Arijan Ademi (Dinamo) nie wykorzystał rzutu karnego (Hannes Þór Halldórsson obronił).
W 88. minucie Kristinn Freyr Sigurðsson (Valur) nie wykorzystał rzutu karnego (Danijel Zagorac obronił).

W zespole gospodarzy w 75. minucie na boisku pojawił się Sandro Kulenović (kiedyś Legia Warszawa), gdy opuścił je Duje Čop.

Rewanż odbędzie się 13 lipca o godz. 18:00 w Reykjaviku.

Liga Mistrzów 2021/2022

PanStaszek - 7 lipca 2021, 21:07:13 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Wygląda na to, że Dynamo słabe jest, skoro eskimosi z islandzkich lodowców wbili im aż dwa gole. Wychodzi na to, że przy odrobinie szczęścia mecz z Islandczykami w 2 rundzie

brak nicku - 7 lipca 2021, 21:13:56 - *.wist.com.pl
@PanStaszek: Mecz z Islandczykami w drugiej rundzie tylko wtedy, gdy i Legia, i Valur odpadną z Ligi Mistrzów. Jeśli Legia utrzyma awans, to w drugiej rundzie zagra z Florą lub Hibernians (pierwszy mecz 2:0).

placzul - 7 lipca 2021, 21:18:22 - *.10.205.79
Obawiam się, że mimo iż w pierwszym meczu Legii poszło przyzwoicie, to w Warszawie jak Bodo przyciśnie błędy w defensywie mogą sprawić że będą schody, zwłaszcza że nie ma już zasady bramek na wyjezdzie i 1:0 już daje Norwegom dogrywkę. Valur może sprawić niespodziankę i jak wszystko potoczy się źle to kolejnym rywalem będzie Dinamo Zagrzeb.

matadoR - 7 lipca 2021, 21:43:31 - *.dynamic-1-kat-k-5-2-0.vectranet.pl
Kulenovic znow prawie odmienil losy meczu

44 - 7 lipca 2021, 22:14:40 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Jest info o meczu potencjalnego rywala w przypadku przegranej Legii, a nie ma o meczu potencjalnego rywala w przypadku wyeliminowania Bodo (Tallin - Hibernians). Dlaczego?

as - 7 lipca 2021, 22:55:48 - *.icpnet.pl
Weszlo drewno z legii i malo nie przegrali

Irtysz_21 - 7 lipca 2021, 23:08:22 - *.175.159.113.koba.pl
przy drugiej bramce dla Valuru, obrońca Dinamo odwalił zagranie jak kiedyś Maciej Dąbrowski gdy kolanem złamał sobie nos, ale ten jeszcze wypuścił Islandczyka sam na sam. Ogółem powinno być 4:0 a się zrobiło ni stąd, ni zowąd 3:2

haparoiden - 8 lipca 2021, 0:26:42 - *.dynamic.chello.pl
@44 – przecież była informacja.

max10znaqw - 8 lipca 2021, 0:59:53 - *.sta.tvknaszapraca.pl
Szkoda, że Artur nie broni karnych... Dlaczego Legia musi mieć zawsze takich trudnych i wymagających rywali w eliminacjach...? W rewanżu z Bodo już niczym nie zaskoczy bo została rozgryziona. Zbyt czytelna gra jak na LM.

BeeSKa - 8 lipca 2021, 1:59:55 - *.252.61.35
A czym może zaskoczyć Bodo? Jedynie sprzedażą Patricka Berga na zachód po sezonie.

bibu - 8 lipca 2021, 2:59:20 - *.as13285.net
Kulaunogić, mój ulubiony napadzior. jednak nie robi błyskotliwej kariery po odejściu z Ekstraklasy, jak wieszczyli znawcy na forum 90minut

grave - 8 lipca 2021, 8:43:59 - *.dynamic.chello.pl
nie przewiduję żeby Legia grała grupowo w lidze mistrzów, w lidze europy powinna tylko Boruca trzeba wymienić bo chyba nie pomoże