5 sierpnia 2021, 22:25:21 - dkelman
eLE: Rapid 3-0 Anórthossis

W pierwszym meczu III rundy eliminacji Ligi Europy austriacki SK Rapid Wiedeń wygrał 3-0 (1-0) z cypryjskim AS Anórthossis Ammochóstou. Rewanż odbędzie się 12 sierpnia o godzinie 19:00. Przegrany tego dwumeczu jest potencjalnym rywalem Śląska Wrocław w IV rundzie eliminacji Ligi Konferencji Europy, jeśli wrocławianie wyeliminują izraelski Hapoel Beer Szewa.

5 sierpnia 2021, 20:30 - Wiedeń (Allianz Stadion)
SK Rapid Wiedeń 3-0 AS Anórthossis Ammochóstou
Ercan Kara 35, Taxiárchis Foúntas 65, Marco Grüll 83

Rapid: 1. Richard Strebinger - 13. Thorsten Schick, 30. Leo Greiml, 20. Maximilian Hofmann, 31. Maximilian Ullmann - 36. Kelvin Arase (78, 23. Jonas Auer), 8. Christoph Knasmüllner (71, 42. Lion Schuster), 14. Srđan Grahovac, 27. Marco Grüll (87, 37. Lukas Sulzbacher) - 29. Ercan Kara, 9. Taxiárchis Foúntas (78, 18. Oliver Strunz).

Anórthossis: 55. Assaf Tzur (59, 1. Giorgi Loria) - 44. Pávlos Korréa (59, 19. Howhannes Hambardzumjan), 23. Paulus Arajuuri, 3. Mários Antoniádis, 7. Anderson Correia - 48. Michális Ioánnou (46, 18. Denis Popovič), 4. Kostákis Artymatás, 25. Josef Hušbauer - 20. Níkos Kaltsás (46, 70. Miloš Deletić), 9. Kyle Lafferty, 10. Lázaros Christodoulópoulos (72, 77. Dimítris Christofí).

żółte kartki: Schick, Sulzbacher - Arajuuri, Korréa, Antoniádis.

sędziował: Maurizio Mariani (Włochy).
widzów: 11 400.

W 62. minucie Christoph Knasmüllner (Rapid) nie wykorzystał rzutu karnego (Giorgi Loria obronił).

W zespole gości zagrali Paulus Arajuuri (niegdyś Lech Poznań) i Denis Popovič (kiedyś GKS Tychy, Olimpia Grudziądz i Wisła Kraków), a Azer Bušuladžić (w przeszłości Arka Gdynia) i Nika Kaczarawa (niegdyś Korona Kielce i Lech Poznań) znaleźli się poza kadrą.

Liga Europy 2021/2022

Jack - 5 sierpnia 2021, 23:24:28 - *.dynamic.mm.pl
Fioletowi [Austria Wien]przecieraja oczy jak rapid gra. Slaskowi w przypadku wyeliminowania Izraelczykow bedzie b.ciezko z Wiedenczykami. Po okresie dominacji Austrii [min. udzial w Lidze Mistrzow] teraz nad Dunajem Rapid Pany!!!.

max - 5 sierpnia 2021, 23:27:41 - *.static.ip.netia.com.pl
Tylko że Śląsk jak wygra to gra z przegranym tego meczu czy najprawdopodobniej Anórthossisem.

WAGNER - 5 sierpnia 2021, 23:29:02 - *.146.228.244.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Jack - przeczytaj jeszcze raz, ze zrozumieniem. To przegrany jest potencjalnym rywalem Śląska, więc drużyna cypryjska...

PIXEL - 5 sierpnia 2021, 23:33:32 - *.net.intersiec.net.pl
Jack - Slask zagra ewentualnie z przegranym z tej pary, więc prawdopodobnie z Anorthossis. Zanim coś napiszesz to dokładnie sprawdz!

hans - 5 sierpnia 2021, 23:42:41 - *.v4.arkomnet.eu
Jack - aleś się skompromitował tym wpisem. Lepiej już nic nie pisz nigdzie.

Jack - 5 sierpnia 2021, 23:46:18 - *.dynamic.mm.pl
Przepraszam powyzszych za bledny komentarz!!!. Rapid gra w el. Ligi Europy ,a Slask Ligi Konferencji. Macie racje chociaz chcialoby sie aby to WKS tez gral w obecnym sezonie na tym samym poziomie. Jeszcze raz przepraszam.

Do jack - 6 sierpnia 2021, 0:33:35 - *.cgn1.cld.meteor.ie
Jeszcze musisz klęknąć i dopiero potem przeprosic

grzechuleg - 6 sierpnia 2021, 1:12:07 - *.8.106.36
Z kimkolwiek z tej pary będzie Śląsk grał to i tak ich przewiezie kilkoma bramkami bo Śląsk idzie jak burza i Śląska nikt nie jest w stanie teraz zatrzymać Nawet ta wielka Legia która za nie długo będzie w Champions League karty rozdawać

cantoro - 6 sierpnia 2021, 5:04:54 - *.81-166-140.customer.lyse.net
No to potencjalnego ostatniego rywala Śląska już znamy. Cypryjczycy wydają się być w zasięgu, o ile Śląsk obroni skromną zaliczkę w Izraelu. Legia żeby rozdawać karty w LM, najpierw musi przejść Dinamo, a potem Crvenę Zv lub Sheriffa, z którym już kiedyś odpadła. Widzę, że niektórzy już są na granicy orgazmu po remisie w Zagrzebiu. Oby nie za wcześnie

kibic - 6 sierpnia 2021, 9:10:46 - *.dynamic.chello.pl
Wyraźnie pisze że przegrany z tej pary czyli cypryjczycy i oni byliby do wyeliminowania

fansport - 6 sierpnia 2021, 9:36:10 - *.dynamic.chello.pl
śląsk po raz pierwszy w historii w fazie grupowej ? całkiem możliwe, tylko muszą ten hapoel wyeliminować, a to niełatwe.