9 października 2021, 16:51:15 - dkelman
eMŚ: Dwie bramki Fedora Černycha dla reprezentacji Litwy

Fedor Černych zdobył dwie bramki dla reprezentacji Litwy w wygranym 3-1 (1-0) spotkaniu grupy C eliminacji mistrzostw świata z Bułgarią. Zawodnik Jagiellonii Białystok grał do 90. minuty, gdy zmienił go Martynas Dapkus.

9 października 2021, 15:00 - Wilno (LFF stadionas)
Litwa 3-1 Bułgaria
Justas Lasickas 18, Fedor Černych 82, 84 - Kirił Despodow 64

żółte kartki: Egidijus Vaitkūnas, Justas Lasickas, Karolis Laukžemis, Arvydas Novikovas - Walentin Antow, Petyr Witanow, Georgi Jomow.

sędziował: Jewhen Aranowśkyj (Ukraina).
widzów: 2526.

W 14. minucie Dimityr Ilijew (Bułgaria) nie wykorzystał rzutu karnego (Ernestas Šetkus obronił).

W kadrach obu zespołów znaleźli się zawodnicy, którzy w przeszłości występowali w polskich klubach. W zespole gospodarzy Arvydas Novikovas (Jagiellonia Białystok i Legia Warszawa) i Justas Lasickas (Jagiellonia Białystok) rozegrali cały mecz, Donatas Kazlauskas (Lechia Gdańsk i Olimpia Grudziądz) wszedł na boisko w 74. minucie, kiedy zszedł z niego Karolis Laukžemis, a Edvinas Girdvainis (Piast Gliwice) pozostał na ławce rezerwowych. Selekcjonerem reprezentacji Litwy jest były trener Zagłębia Sosnowiec Valdas Ivanauskas. W drużynie gości z kolei Dimityr Ilijew (Wisła Płock i Podbeskidzie Bielsko-Biała) grał do 72. minuty, gdy zmienił go Kałojan Krystew, a Spas Delew (Pogoń Szczecin) wszedł na boisko w 72. minucie, gdy opuścił je Georgi Jomow.

Irtysz_21 - 9 października 2021, 17:01:59 - *.84.125.22
Stoiczkow przewraca się w krześle oglądając ich grę.

Reader - 9 października 2021, 17:32:54 - *.dynamic.chello.pl
Despodow kiedyś zagrał przeciw Legii w Lidze Mistrzów Młodzieżowej - całkiem nieźle zagrał wtedy

Ziggy - 9 października 2021, 17:34:40 - *.dynamic.chello.pl
bułgarski piłka to jeszcze większy chłam niż
polki futbol

Broda - 9 października 2021, 17:54:13 - *.ap-media.pl
to jest niespodzianka.

Fansport - 9 października 2021, 18:52:38 - *.home.aster.pl
Czekają na awans do Mistrzostw Świata od 1998 roku, 23 lata i jeszcze sobie poczekają, ostatni ich turniej, to Euro 2004. Nawet Polska czekała tylko 16 lat, od 1986 do 2002 roku, a na Euro gramy bez przerwy od 2008.

dobrytowar - 9 października 2021, 20:25:37 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Ivanauskas chyba przestał chlać, skoro na selekcjonera go wzięli.

Stoiczkov - 9 października 2021, 20:55:23 - *.play-internet.pl