13 listopada 2021, 22:34:54 - bartekwr9
Awans Belgii do MŚ

Belgia wygrała 3-1 (1-0) w meczu 9. kolejki grupy E eliminacji mistrzostw świata z Estonią i awansowała do turnieju finałowego. Belgia ma pięć punktów przewagi nad drugą Walią.

13 listopada 2021, 20:45 - Bruksela (Stade Roi Baudouin)
Belgia 3-1 Estonia
Christian Benteke 11, Yannick Ferreira Carrasco 53, Thorgan Hazard 74 - Erik Sorga 70

żółta kartka: Karol Mets (Estonia).

sędziował: Halil Umut Meler (Turcja).
widzów: 29 865.

W kadrze meczowej Estonii znaleźli się zawodnicy występujący w przeszłości w polskich klubach. Cały mecz zagrał Joonas Tamm (Korona Kielce). W 60. minucie z boiska zszedł Henrik Ojamaa (Legia Warszawa, Miedź Legnica, Widzew Łódź), a zastąpił go Vlasiy Sinyavskiy. Sergeia Zenjova (Cracovia) w 67. minucie zmienił Erik Sorga. W 80. minucie w miejsce Konstantina Vassiljeva (Piast Gliwice, Jagiellonia Białystok) na boisku pojawił się Markus Soomets. W 79. minucie Sander Puri (Korona Kielce) zmienił Taijo Teniste. Na ławce pozostał Artur Pikk (Miedź Legnica). Pierwotnie powołany do reprezentacji Estonii Ken Kallaste (Górnik Zabrze, Korona Kielce, GKS Tychy) nie przyjechał na zgrupowanie z powodu kontuzji.

Tabela:

1. Belgia    7 19 24- 5
2. Walia     7 14 13- 8
3. Czechy    7 11 12- 9
4. Estonia   7  4  9-19
5. Białoruś  8  3  7-24

Belgia jest piątym zespołem, który zapewnił sobie udział w przyszłorocznych mistrzostwach świata w Katarze. Pozostali uczestnicy to Katar, Niemcy, Dania i Brazylia.

eliminacje do Mistrzostw Świata Katar 2022

Mkstm - 13 listopada 2021, 22:49:38 - *.master.pl
Dobry wynik dla widzewa !!!!

d2bo - 13 listopada 2021, 23:40:20 - *.6.216.39.neoplus.adsl.tpnet.pl
Znów szczęście do łatwej grupy, a na MŚ pewnie góra ćwierćfinał.

kibol - 14 listopada 2021, 2:01:48 - *.pa.nsw.optusnet.com.au
Awans Republiki Północnego Mubutu, raczej.

Fifka - 14 listopada 2021, 12:36:43 - *.play-internet.pl
Tym sposobem Belgowie zapewnili sobie 1 miejsce w rankingu FIFA na następne 50 lat.

Zimbal - 14 listopada 2021, 14:10:03 - *.centertel.pl