1 sierpnia 2022, 20:55:25 - euzi
Pierwsza wygrana Korony

W ostatnim meczu 3. kolejki PKO Ekstraklasy Korona Kielce wygrała u siebie 3-1 (2-0) ze Śląskiem Wrocław. Pierwszego gola dla gospodarzy w 27. minucie głową zdobył Bartosz Śpiączka, a osiem minut później prowadzenie podwyższył pięknym strzałem ze skraju pola karnego Jakub Łukowski. Po przerwie bramkę kontaktową dla Śląska strzelił John Yeboah, ale w doliczonym czasie gry swoje drugie trafienie zanotował Śpiączka. Dla kielczan to pierwsze zwycięstwo po powrocie na najwyższy szczebel rozgrywkowy.

1 sierpnia 2022, 19:00 - Kielce (Suzuki Arena)
Korona Kielce 3-1 Śląsk Wrocław
Bartosz Śpiączka 27, 90, Jakub Łukowski 35 - John Yeboah 48

Korona: 1. Konrad Forenc - 23. Adrian Danek, 66. Miłosz Trojak, 90. Kyryło Petrow, 33. Saša Balić - 6. Jacek Podgórski (62, 10. Jacek Kiełb), 20. Marcin Szpakowski (74, 3. Roberto Corral), 22. Adam Deja (78, 95. Mario Zebić), 8. Dalibor Takáč (62, 26. Oskar Sewerzyński), 7. Jakub Łukowski (62, 45. Luka Zarandia) - 18. Bartosz Śpiączka.

Śląsk: 1. Michał Szromnik - 19. Patryk Janasik, 34. Konrad Poprawa, 6. Daníel Leó Grétarsson, 23. Víctor García - 24. Piotr Samiec-Talar (46, 15. Nahuel Leiva), 8. Patrick Olsen, 17. Petr Schwarz (66, 33. Adrian Łyszczarz), 16. Javier Ajenjo Hyjek (66, 28. Michał Rzuchowski), 11. Dennis Jastrzembski (46, 7. John Yeboah) - 10. Caye Quintana (82, 32. Sebastian Bergier).

żółte kartki: Deja, Balić, Sewerzyński - Olsen.

sędziował: Tomasz Wajda (Żywiec).
widzów: 9940.

Mati - 1 sierpnia 2022, 20:56:51 - *.quetzalcoatl-relays.org
Jak na poniedziałek nawet niezły mecz. Korona przestała się wkońcu bawić w drużynę drwali są efekty nawet taki że Śpiączka strzelił. Śląsk przespał pierwszą połowę i obudził się w drugiej. Gdyby lepiej zagrali w pierwszej mogliby to nawet zremisować ale Śpiaczka ich dobił pod koniec. Bramka Łukowskiego świetna ładnie to wkręcił w okienko.

kptnemo - 1 sierpnia 2022, 20:56:54 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Korona najlepszym beniaminkiem. Brawo!

MKS - 1 sierpnia 2022, 20:57:40 - *.gdansk.vectranet.pl
Brawo Bartek Śpiączka. Klasa.

Mleko_chsk - 1 sierpnia 2022, 20:57:42 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Maju dawaj do kanciapy na pół litra. Dawaj Dynie że Ślichowic.

Wroc - 1 sierpnia 2022, 20:58:19 - *.centertel.pl
Szromik🙆🙆🙆

wow - 1 sierpnia 2022, 20:58:27 - *.gdansk.vectranet.pl
Spiona to umie jednak grac glowa, a Luko no coz stadiony swiata.

MKS - 1 sierpnia 2022, 20:59:19 - *.gdansk.vectranet.pl
10 tysięcy jak na poniedziałek frekwencja OK

FC_Końskie - 1 sierpnia 2022, 20:59:24 - *.31.5.58.ipv4.supernova.orange.pl
Śpiączka wiedział co robi wybierając Koronę zamiast Widzewa. BTW 10k w poniedziałek? Elegancko.

max - 1 sierpnia 2022, 21:01:37 - *.internetdsl.tpnet.pl
Brawo Korona. Ladny mecz, zupelnie inny niz z Cracovia, z taka gra spokojnie sie utrzymamy . jedziemy do konca

Gb - 1 sierpnia 2022, 21:01:45 - *.centertel.pl
Jak na poniedziałek nawet niezły mecz buahahahahaha , dawno się tak nie uśmiałem. Takiej kopaniny szczególnie ze strony Śląska dawno nie widziałem , poziom niska 1 liga . Ivan pokazuje co potrafi , czyli nic , co najwyżej grilla zorganizować. Dwaj spadkowicze .

Tomek - 1 sierpnia 2022, 21:01:54 - *.dynamic.chello.pl
To jest tak jak się naściąga szrotu z całego świata

Dario - 1 sierpnia 2022, 21:06:25 - *.um26.pools.vodafone-ip.de
GB- 100 % racji. Braki w technice , debilne podania , kopanina żenująca. Jedynie bramki ładne.

Bieszczady - 1 sierpnia 2022, 21:06:58 - *.dynamic.gprs.plus.pl
No i elegancko. Szkoda, że bez FC Bieszczady na trybunach ale w Rzeszowie na pucharze będziemy.

JS - 1 sierpnia 2022, 21:12:01 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Niespodzianka.Wrocił Widzew,Korona do Ex i się prawdziwą liga zaczęła.Bedzie co oglądać.Kazdy wynik możliwy.

ChG Fan - 1 sierpnia 2022, 21:12:04 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Leszczyński na bramkę Śląska za Szromnika !!

kroki - 1 sierpnia 2022, 21:15:10 - *.dynamic.chello.pl
co tak mało widzów

Alex - 1 sierpnia 2022, 21:16:54 - *.dynamic.chello.pl
Fori, gratulacje z Lubina

Artur,,, - 1 sierpnia 2022, 21:17:08 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
@Cpjs,,jestem jestem..cienki bolku. Szukasz wrażeń nie ten adres niemoto. No to strzałka! Adie

Conquista - 1 sierpnia 2022, 21:18:55 - *.dynamic.chello.pl
Exposito kontuzja czy znowu się do Chin szykuje ?

DrGranat - 1 sierpnia 2022, 21:19:03 - *.play-internet.pl
Piąta, o ile się nie mylę, porażka Śląska w Kielcach z rzędu...

Samsel - 1 sierpnia 2022, 21:19:08 - *.31.136.159.ipv4.supernova.orange.pl
Korona zrobiła niezłe wzmocnienia. Śpiączka, Balic, Deja i przede wszystkim Trojak to wartość dodana.

CPjś - 1 sierpnia 2022, 21:20:04 - *.centertel.pl
@Artur zajęłeś sobie kolejkę na półpietrze kiepski obsrancu?

Musztarda - 1 sierpnia 2022, 21:23:51 - *.centertel.pl
Korona i Śląsk główni kandydaci do spadku razem z mielcem Radomiakiem warta i miedzią.

Prawda - 1 sierpnia 2022, 21:24:12 - *.bb.sky.com
Za brak wybicia piłki sprzed tygodnia z Pogonią i strzelenie gola przyszła zasłużona riposta. I tak karać Śląsk do końca sezonu za brak zasad.

serch - 1 sierpnia 2022, 21:26:53 - *.play-internet.pl
Pozdro from Raków

Gb - 1 sierpnia 2022, 21:27:10 - *.centertel.pl
A już największa porażka to jak zwykle komentatorzy Canal Plus zakrzywiający rzeczywistość , coś jak Wiadomości TVP.

Domingos - 1 sierpnia 2022, 21:27:39 - *.play-internet.pl
Śpiona zamknal paszcze malkontentom od "Korona spadek"

bobxbob - 1 sierpnia 2022, 21:27:48 - *.97.102.170.ipv4.supernova.orange.pl
Bardzo słaby mecz Śląska. Ivan chłopie pilnuj się. Waśniewski i Sztylka patrzą, a oni nigdy nie są winni!

Mm - 1 sierpnia 2022, 21:32:59 - *.ip.fortes.pl
3-1 dla Korony mało z jakimś ogonem tabeli.

Kriss - 1 sierpnia 2022, 21:36:46 - *.dynamic.chello.pl
Trzecia bramka dla Korony uznana niesłusznie. Piłkarz wyrzucający piłkę z autu nadepnął na linię boczną. Pan Marciniak na VARze ewidentnie przysnął. Co nie zmienia faktu, że nie miało to większego znaczenia na wynik spotkania.

KONRAD - 1 sierpnia 2022, 21:41:51 - *.centertel.pl
@Conquista:Exposito wyjechał na kilka dni do Hiszpanii bo jego żona ma poród.

jt - 1 sierpnia 2022, 21:42:39 - *.205.212.152.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Djurdjevic nie może spodziewać się, że nie przegra wystawiając jednocześnie Samca-Talara, Hyjka i Jastrzembskiego

Dls - 1 sierpnia 2022, 21:45:39 - *.internetdsl.tpnet.pl
Waśniewski i Sztylka wam już dziękujemy to co robicie z tym klubem to jest kpina,czas najwyższy ewakuować się a do trenera czas zastanowić się nad obsadą bramki zrobienie kapitanem na pewno Mu nie służy.

StalM71 - 1 sierpnia 2022, 21:50:20 - *.87.3.1
Z innej beczki: CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM! I gratulacje dla Korony za wygraną.

ASSE - 1 sierpnia 2022, 21:51:28 - *.dynamic.chello.pl
Niezła frekwencja. Takie kluby jak piast, ruch czy inne lechie to mogą Koronie buty czyścić.

TSK 1973 - 1 sierpnia 2022, 21:58:02 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Niech żółto -czerwoni grają tak szystkie mecze jak dzisiaj pierwszą połowę to spokojnie się utrzymamy a taki mamy cel na ten sezon. Świętokrzyskie za Koroną

S_Scyzor - 1 sierpnia 2022, 22:07:35 - *.centertel.pl
Pięknie !
Klasycznie porażka na Cracovii (9 na 11 ostatnich meczów) i wygrana u siebie ze Śląskiem (5 mecz z rzędu u siebie) :P

PM - 1 sierpnia 2022, 22:19:11 - *.dynamic.chello.pl
Ślunsk do spadku! Jak można przegrać z największą błazenadą w lidze śmieszniejszą od tego papierowego lidera?! Prędzej Legnica się utrzyma niż Wrocław w tamtym sezonie mieli Wisłę, tera nic ich nie uratuje!

miruCK - 1 sierpnia 2022, 22:20:32 - *.ip.myconnect.pl
Super mecz. Śląsk przespał pierwsza połowę Korona przeważała. Nie wiem ale chyba mamy jakiś sposób na defensywy zespołów trenera Djurdievica :
3-2 z Chrobrym i 3-1 Śląsk. Korona bez wybitnych może nazwisk ale z walczącymi ambitnie zawodnikami. I wreszcie atak zaskoczył. Bo niestety z atakiem mamy problem od czasów Piechny. Trener Ojrzyński buduje zespół na ekstraklasę z solidnych 1 ligowych graczy Trojak, Deja. Dobry mecz Forenca. Tak trzymać. Byłem na meczu z moim synem 7 latkiem i nie żałuję bo atmosfera na trybunach super. Brawo Trenerze.

Musztarda - 1 sierpnia 2022, 22:23:30 - *.centertel.pl
Mocny ma ten slunsk skład. Widzew będzie miał chyba ciężko za tydzień 🤣🤣🤣

Keczup - 1 sierpnia 2022, 22:42:29 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Musztarda za tydzień łomot od Śląska, a na koniec sezonu spadek to czeka Wsidzew, spróbuj się z tym pogodzić.

Gnom - 1 sierpnia 2022, 22:44:40 - *.play-internet.pl
Śląsk w śpiączce. Z taką grą spadną z ligi🙂

Bako - 1 sierpnia 2022, 22:53:54 - *.58.140.32
Cudowna kolejka przegrała mała moskwa i śląsk !!!

Joko - 1 sierpnia 2022, 23:29:51 - *.play-internet.pl
@Asse kasztanie. Akurat na Ruch to więcej na wyjazdy jeździ niż Korona ma średnią u siebie więc ogar . . .. ale jak na poniedziałek frekwencja kozak....

Taka_Prawd - 1 sierpnia 2022, 23:35:48 - *.31.5.58.ipv4.supernova.orange.pl
@Joko tak tak bo Ruch to jakaś potęga kibicowska. Średnia 500 na wyjazd gdy jest się ze śląska i ma się 10 wyjazdów po 20km to żaden wyczyn

@offside - 1 sierpnia 2022, 23:47:20 - *.play-internet.pl
Joko pamiętasz jak graliście w EX?I ile ludzi przychodziło na gruz arenę w Chorzowie?Z ciężkim bólem 3-4K.Teraz trochę sukces was poniósł,ale jeszcze sezon lub 2 w 1 lidze i pustki na meczach🤣

Wroclawian - 2 sierpnia 2022, 0:01:50 - *.centertel.pl
To co zrobił Śląsk, tydzień temu,nie wybił piłki gdy leżał zawodnik Pogoni,to cała liga widziała i będą Śląsk karać.
Wstydzę się za to,brak zasad,honoru. Tego liga nam nie wybaczy!!!

Wespa - 2 sierpnia 2022, 0:08:00 - *.dynamic.chello.pl
Takich klubów nam potrzeba w ekstraklasie, grających bez obaw być może trochę frajerami jak Widzew a być może wyrachowanie jak Korona. Klubów z frekwencją a nie jakichś Nieciecz, Łęcznych, Wart, Legnic....

knp - 2 sierpnia 2022, 0:09:08 - *.245.80.156
Korona na luzaku środek tabeli. Spadek słabiutki widzew, Radom, Miedź.

Mm - 2 sierpnia 2022, 3:16:08 - *.dynamic.chello.pl
knp - to prawda.

simpleton - 2 sierpnia 2022, 6:22:56 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Spokojnie się utrzymacie ⬜🟦🟥👍

Edi - 2 sierpnia 2022, 6:44:08 - *.dynamic.chello.pl
Szromik zrób sobie jeszcze ze 4 tatuaże morzę będziesz lepiej bronił.

Tomek - 2 sierpnia 2022, 8:15:56 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
Korona rozegrała koncertowo 1 połowę i zasłużenie wygrała. Śpiączka to świetny napastnik walczący jak w angielskich klubach. Piłka nożna męski sport, a nie szachy czy brydż.

paprykarz - 2 sierpnia 2022, 8:55:21 - *.instances.scw.cloud
Śpiona głowy nie odstawia, widzieli to wszyscy na meczu z Legią... gratulacje. Korona musi narobić punktów TERAZ, a najlepiej jeszcze dużo bramek, potem entuzjazm i zaangażowanie się wypalą i będzie gorzej. Utrzymanie myślę będzie

dexapico - 2 sierpnia 2022, 9:14:05 - *.conect.net.pl
Szromik musi sobie zrobić tatuaż oczu jak Popek, żeby lepiej dostrzegać futbolówkę zanim wpadnie do siatki

e(L)ka - 2 sierpnia 2022, 10:39:54 - *.204.100.90.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
To były zarazem dwa zwycięstwa - pierwsze i ostatnie.

Diox17 - 2 sierpnia 2022, 11:39:53 - *.dynamic-3-poz-k-0-3-0.vectranet.pl
No i cóż po takim meczu powiedzieć , masz większe posiadanie piłki jesteś lepszy wizualnie , a wtapiasz mecz. We Wrocławiu Pogoń była lepsza , a przegrała , Tu Śląsk był lepszy , a przegrał. Taki mamy klimat...;(

fjdj - 2 sierpnia 2022, 11:46:07 - *.static.ip.netia.com.pl
Gra sie do gwizdka, nikt, nawet w pazdziezowej lidze, nie przerwya gry, bo sie przeciwnik konikturalnie przewrocil od powiewu powietrza, kiedy magazynier otworzyl drzwi na zaplechu.

Bil - 2 sierpnia 2022, 12:03:37 - *.dynamic.chello.pl
@Diox, z czym Śląsk był niby lepszy, w podawaniu piłki w szerz boiska a ta i nazad ?

Musztarda - 2 sierpnia 2022, 13:10:43 - *.centertel.pl
Widzew czeka za tydzień poważny przeciwnik czyli taki🤏

Musztarda - 2 sierpnia 2022, 13:17:34 - *.centertel.pl
Keczup chodź na solo😔

Abc - 2 sierpnia 2022, 22:05:46 - *.centertel.pl
@knp. Korona środek tabeli 🤭 Ze Śląskiem to by nawet Chojniczanka wygrała.

Abc - 2 sierpnia 2022, 22:10:14 - *.centertel.pl
Spadek Śląsk korona i miedz

KONRAD - 2 sierpnia 2022, 23:24:08 - *.centertel.pl
Do wróżbitów:kto spadnie z ES-y to się przekonamy po 34 kolejce.I tyle w temacie :-)

Max - 2 sierpnia 2022, 23:40:49 - *.centertel.pl
Śląsk bardzo źle zrobił w meczu z Pogonią. Nie kopie się leżącego. Są zasady!!!fijdi.
Tylko problem w tym,że nie ma Śląska w Śląsku. To zbieranina sztylki.

Mks - 2 sierpnia 2022, 23:51:41 - *.dynamic.chello.pl
Łukowski - stadiony świata. Jeszcze ta jego asysta w meczu barażowym to serce się raduje ❤️