1 czerwca 2023, 0:03:20 - gabrielba
Drużyna Jordana Majchrzaka i Nicoli Zalewskiego przegrała w finale Ligi Europy

Włoski AS Roma, którego zawodnikami są Jordan Majchrzak i Nicola Zalewski, przegrał w rzutach karnych 1-4 w finale Ligi Europy z hiszpańskim Sevilla FC. Po dogrywce na boisku był remis 1-1 (1-0, 1-1, 1-1).

31 maja 2023, 21:00 - Budapeszt (Puskás Aréna)
Sevilla FC 1-1 pd. k. 4-1 AS Roma
Gianluca Mancini 55 (s) - Paulo Dybala 35

karne: 1-0 Lucas Ocampos, 1-1 Bryan Cristante, 2-1 Erik Lamela, (2-1 Gianluca Mancini - obroniony), 3-1 Ivan Rakitić, (3-1 Roger Ibañez - obroniony), 4-1 Gonzalo Montiel

żółte kartki: Ivan Rakitić, Erik Lamela, Joan Jordán, Gonzalo Montiel, Lucas Ocampos - Nemanja Matić, Lorenzo Pellegrini, Gianluca Mancini, Bryan Cristante, Zeki Çelik, Nicola Zalewski.

sędziował: Anthony Taylor (Anglia).
widzów: 61 476.

Zalewski wszedł na boisko w przerwie przed dogrywką, gdy zszedł z niego Zeki Çelik. Majchrzak pozostał poza kadrą.

Żółtymi kartkami zostali ukarani także rezerwowy zawodnik Sevilli - Rafa Mir i rezerwowy zawodnik Romy - Rick Karsdorp.

Liga Europy 2022/2023

MM. - 1 czerwca 2023, 0:04:41 - *.30.120.28.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Myślisz LE mówisz Sevilla

NowySezon - 1 czerwca 2023, 0:05:03 - *.siedlce.domtel.com.pl
Finał rozpoczął się w maju,a skończył w czerwcu.Fatalne sędziowanie,i kabaret w końcówce dogrywki,wielka Sevilla w lidze europejskiej!

Kibic - 1 czerwca 2023, 0:05:42 - *.147.108.242.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Nie jestem kibicem żadnej z drużyn ale sędzia robił co mógł aby Roma nie wygrała.

mati - 1 czerwca 2023, 0:08:49 - *.cust.milkywan.net
Roma okradziona z trofeum ale też sama sobie winna bo setki niewykorzystała gdy w końcówce dośrodkował Zalewski i poprzeczka była.

lupator - 1 czerwca 2023, 0:10:00 - *.134.175.41
Myślisz Roma, mówisz Jordan Majchrzak.

Lol - 1 czerwca 2023, 0:14:31 - *.147.108.242.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Po h.. jest ten Var skoro można takie wałki robić!!!

(L)16MP - 1 czerwca 2023, 0:18:39 - *.atlanticmetro.net
Tylko Wielka Legia moze pokonac Seville. Mistrzem Polski jest Legia.

Ermon - 1 czerwca 2023, 0:18:52 - *.hsd1.ca.comcast.net
W Sewilli tylko Betis.

ŻoryKSG - 1 czerwca 2023, 0:26:07 - *.151.34.50
To nie jest Puchar UEFA, to puchar Sevilli. Nie kibicuję żadnej z tych drużyn, ale sukcesy Polaków w Europie zawsze cieszą, więc trochę szkoda, że Roma nie wygrała. Jednak gratulacje za sam finał dla Nicoli Zalewskiego, Paulo Dybali (ma polskie korzenie) i Jordana Majchrzaka, chociaż ten ostatni nie zagrał ani minuty w pucharach, a w lidze też ma tylko jeden mecz. Jeszcze Łukasz Fabiański może wygrać LKE z West Hamem.

hejmej - 1 czerwca 2023, 0:27:01 - *.vnpt.vn
@(L)16MP Wielka Legia nie pokona Sewilli, bo Sewilla ma zapewniony plac w Champions League, a Legia musi zaczynać od pierwszej rundy eliminacji do eliminacji Ligi Konferencji na pastwiskach Kosowa albo innego Kazachstanu.

ŻoryKSG - 1 czerwca 2023, 0:32:09 - *.151.34.50
@90 minut takie pytanie, co u was decyduje o tym z jakiego kraju jest zawodnik? Bo Dybala ma od 2012 roku również polskie obywatelstwo, a tu poddajecie w tylko Argentyna i Włochy.

ŻoryKSG - 1 czerwca 2023, 0:33:39 - *.151.34.50
*a tu podajecie tylko

Ojtam - 1 czerwca 2023, 0:36:35 - *.centertel.pl
Kogo to interesuje jak nie można nawet w telewizji open pooglądać, takie puchary dla bogatych widzów, dno, zamiast zyskiwać na popularności to w dłuższej perspektywie stracą

Gliwice - 1 czerwca 2023, 0:38:30 - *.180.174.250.vultrusercontent.com
Żory zjeedz krupnioka

ŻoryKSG - 1 czerwca 2023, 0:52:58 - *.151.34.50
@Gliwice, a to na temat jest?

Wylty - 1 czerwca 2023, 2:31:52 - *.reb.o2.cz
Mancini mały szlem.
Samobój, niestrzelony karny o żółta kartka.

. - 1 czerwca 2023, 3:29:32 - *.156.62.227
@Wylty: A do tego jeszcze asysta :P.

G - 1 czerwca 2023, 6:53:01 - *.dynamic-3-poz-k-0-3-0.vectranet.pl
@ZoryKSG: Dybala nie ma polskiego obywatelstwa i nigdy się o nie nie ubiegał. Nie spełnia podstawowego warunku, czyli zamieszkiwania w Polsce (obecnie 3 lata).

JvR - 1 czerwca 2023, 7:53:33 - *.kghm.pl
Ave Sevilla !

jjo - 1 czerwca 2023, 8:28:27 - *.bialapodlaska.vectranet.pl
Bardzo słaby finał. Kopanina, złośliwości, padlina na każdym kroku. Do tego sędzia się dostosował. Jeszcze na koniec wbiegli kibice Sewilli na murawę, czyli organizacyjnie też lipa. Żeby tego było mało to po Budapeszcie biegali kibole Śląska Wrocław i atakowali kibiców Sewilli. Żenada i chce się powiedzieć pandemio wróć. Toż Korna z Miedzią lepsze widowisko stworzyli. Jedynie wyróżniali się Rakitić i Chris Smalling. Reszta miała momentami wzloty ale generalnie kopanina.

KKK - 1 czerwca 2023, 9:30:04 - *.180.229.114
Dobrze że wygrała Sevilla, bo ta drużyna przynajmniej grała w piłkę. Roma to tylko liczenie na jakieś padolino, sfg plus teatrzyk na linii. Goście przedłużali żenująco dogrywkę bo widzieli ze mogą w każdym momencie dostać bramę - tylko w sumie nie wiadomo po co, jak nie maja ani bramkarza do karnych ani wystarczająco dobrych strzelców.

. - 1 czerwca 2023, 10:11:40 - *.dynamic.chello.pl
a Krycha grał ?

buli - 1 czerwca 2023, 13:36:25 - *.icpnet.pl
Sędzia gwizdał wszystko pod Sevillę, kartkował Romę, nie podyktował karnego w pierwszej połowie po kopnięciu w twarz, w drugiej połowie stracił kontrolę nad meczem, pierwsza połowa wydłużona o 7 minut nie wiadomo z jakiego powodu. Szkoda Romy,ale karne to też część piłki nożnej a Roma je zawaliła.

Papasmerf - 2 czerwca 2023, 4:28:33 - *.19-2.cable.virginm.net
Sorry ale kto to Jordan Majchrzak

smyk - 2 czerwca 2023, 13:11:49 - *.cnet24.pl
Jak to kto to Jordan junior syn Michela ojciec 6 razy zdobył pierścień mistrzowski z Chicago,syn już taki utalentowany nie jest a,że rodzina sportowa to teraz tradycje kontynuje grając w piłke no przynajmniej próbuje.