13 lipca 2023, 22:59:57 - LukaszR
eLKE: Debiut Marcela Zapytowskiego w Birkirkara FC

Marcel Zapytowski zadebiutował w maltańskim Birkirkara FC w zremisowanym 1-1 (1-0) pierwszym spotkaniu I rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy ze słoweńskim NK Maribor. 22-letni bramkarz rozgrał cały mecz.

13 lipca 2023, 21:00 - Maribor (Stadion Ljudski vrt)
NK Maribor 1-1 Birkirkara FC
Ivan Brnić 67 (k) - Paul Mbong 31

żółte kartki: Hillal Soudani, Arnel Jakupović, Marin Laušić, Xhuliano Skuka - Denis Ribeiro, Neil Micallef, Kurt Żammit, Ítalo Montaño, Enrico Pepe, Enmy Peña, Alessandro Coppola.

sędziował: Mohammad Al-Emara (Finlandia).
widzów: 5600.

W kadrach obu klubów znaleźli się zawodnicy z przeszłością w polskich klubach. W zespole gospodarzy Marko Kolar (Wisła Kraków i Wisła Płock) wszedł na boisko w 44. minucie, zmieniając Hillala Soudaniego, a Nemanja Mitrović (Jagiellonia Białystok) i Blaž Vrhovec (Górnik Zabrze) pozostali wśród rezerwowych. W drużynie gości Andrei Ciolacu (Śląsk Wrocław) grał do 69. minuty, kiedy zmienił go Ítalo Montaño.

Rewanż odbędzie się 20 lipca o godzinie 17:00 w Ta' Qali. Wygrany tego dwumeczu w II rundzie zmierzy się z luksemburskim FC Differdange 03.

Liga Konferencji Europy 2023/2024

kris - 13 lipca 2023, 23:02:08 - *.dynamic.chello.pl
Hmm, czyli jednak Zapytowski miał rację co do poziomu piłki maltańskiej. Polskie kluby mogą pomarzyć o remisie w Mariborze.

majster - 13 lipca 2023, 23:07:16 - *.play-internet.pl
Co ciekawe inny klub maltański wygrał z innym słoweńskim (Domzale) 1-4 (na wyjeździe), więc Zapytowski nie kłamał

Strejlau - 13 lipca 2023, 23:07:51 - *.188.101.pools.vodafone-ip.de
Dobry bramkarz, dobrze bronil

Tymek - 13 lipca 2023, 23:11:20 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Dziennikarz zrobił z Marcela patafiana w wywiadzie żeby czytelność była duża. Marcel nie powiedział nic takiego ze maltńskie kluby wygrałyby z Top polskimi co najwyzej ze miałyby szanse sprawć niespodziankę czasami w plskiej lidze . Nie powiedział tez że wygrał rywalizację z Forencem tylko go zastąpił jesienia po dobrym meczu w PP.
Marcel nie gadaj z papugami bo oni mają swoje interesy.

Kibic - 13 lipca 2023, 23:51:50 - *.dynamic-2-waw-k-3-2-0.vectranet.pl
Kris chyba w twojej głowie kluby z Malty mogą pomarzyć o pozycji Polskich klubów

Michau - 14 lipca 2023, 0:18:07 - *.146.106.111.mobile.internet.t-mobile.pl
Najważniejsze, że sędziowau typowy Finlandczyk 😀

Resovia - 14 lipca 2023, 4:08:56 - *.ostnet.pl
Marcel Resovia pamięta

Paweu - 14 lipca 2023, 5:55:48 - *.dynamic.inetia.pl
@Michau Nie Finlandczyk tylko Fińczyk!!!

Ojgen - 14 lipca 2023, 7:10:34 - *.30.116.62.mobile.internet.t-mobile.pl
@Paweu Nie Fińczyk tylko Fin!!!!

Oskar - 14 lipca 2023, 7:57:21 - *.promax.media.pl
Czyżby to pierwszy Polak w lidze maltańskiej?

Alberto - 14 lipca 2023, 8:36:26 - *.internetdsl.tpnet.pl
Szkoda, że Marcel nie został w Koronie, rozkręcał się. Trochę musi poprawić grę na przedpolu. Bardzo dobry mecz przeciw Rakowowi. Ten mecz sędziował nie Fin tylko Arab.

arti66bvb - 14 lipca 2023, 10:20:15 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl