27 lipca 2023, 22:24:12 - gabrielba
Lech zgodnie z planem

Lech Poznań wygrał 3-1 (3-0) w pierwszym meczu II rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy z litewskim Žalgirisem Kowno. Bramki dla "Kolejorza" zdobyli Dino Hotić, Antonio Milić i Radosław Murawski, a gola dla gości strzelił Anton Fase. Rewanż odbędzie się 3 sierpnia o godz. 18:00 w Kownie.

Lech już w 11. minucie meczu objął prowadzenie. Elias Andersson zagrał z głębi pola piłkę w kierunku wbiegającego w pole karne Dino Hoticia, a ten precyzyjnym strzałem głową pokonał golkipera gości. Chwilę później na strzały sprzed "szesnastki" zdecydowali się Andersson i Hotić, ale skutecznie interweniował Deividas Mikelionis. W 26. minucie "Kolejorz" przeprowadził kontratak. Kristoffer Velde zagrał z własnej połowy boiska do rozpędzonego Hoticia, a ten wbiegł z futbolówką w pole karne Žalgirisu, lecz futbolówka po jego strzale minęła słupek bramki Mikelionisa.

Z kolei w 34. minucie Radosław Murawski zagrał do wybiegającego zza pleców obrońców Afonso Sousy, a ten uderzeniem z powietrza chciał pokonać bramkarza przyjezdnych. Jednak piłka po jego próbie nie trafiła w światło bramki. Następnie Hotić dośrodkował do niepilnowanego Filipa Szymczaka, a 21-letni napastnik trafił w poprzeczkę. Chwilę przed przerwą Lech zdobył drugiego gola. Joel Pereira dograł do Antonio Milicia, a ten lekko zmienił tor lotu piłki, dzięki czemu "Kolejorz" prowadził już 2-0. Przed zejściem do szatni Lech zdobył trzecią bramkę. Jesper Karlström wycofał futbolówkę do Murawskiego, a środkowy pomocnik strzałem prawą nogą z ponad 20 metrów nie dał szans bramkarzowi gości.

Po przerwie Lech nadal kontrolował przebieg spotkania. Jednak po stracie piłki w środku pola przez Karlströma goście zdobyli bramkę. Na precyzyjne uderzenie z dystansu zdecydował się Anton Fase, a Filip Bednarek był w tej sytuacji bezradny. Po stracie gola Lech chciał szybko odpowiedzieć. Szanse na podwyższenie rezultatu mieli Mikael Ishak i Karlström, lecz ich strzały nie znalazły drogi do bramki Mikelionisa. W 76. minucie Barry Douglas spróbował zaskoczyć Mikelionisa mocnym uderzeniem sprzed pola karnego, ale piłka przeleciała nad bramką rywali. W doliczonym czasie gry niebezpiecznie pod bramką Žalgirisu było za sprawą rykoszetu po wrzutce Pereiry, ale Mikelionis zdążył skutecznie interweniować.

27 lipca 2023, 20:30 - Poznań (Enea Stadion)
Lech Poznań 3-1 Žalgiris Kowno
Dino Hotić 11, Antonio Milić 41, Radosław Murawski 45 - Anton Fase 57

Lech: 35. Filip Bednarek - 2. Joel Pereira, 23. Miha Blažič, 16. Antonio Milić, 5. Elias Andersson (59, 3. Barry Douglas) - 21. Dino Hotić (58, 9. Mikael Ishak), 22. Radosław Murawski, 10. Filip Marchwiński (42, 6. Jesper Karlström), 7. Afonso Sousa (83, 90. Artur Sobiech), 11. Kristoffer Velde - 17. Filip Szymczak (83, 54. Filip Wilak).

Žalgiris: 22. Deividas Mikelionis - 43. Jason Noslin, 4. Martynas Dapkus (65, 80. Edvinas Kloniūnas), 99. Maxime Spano, 93. Edvinas Girdvainis, 70. Rosario Latouchent (79, 97. Andrij Karwaćkyj) - 11. Xabi Auzmendi (80, 9. Nerijus Valskis), 14. Karolis Uzėla, 17. Vilius Armanavičius (60, 15. Karolis Šilkaitis), 88. Anton Fase - 47. Armandas Kučys (60, 7. Artūr Dolžnikov).

żółta kartka: Girdvainis.

sędziował: Luka Bilbija (Bośnia i Hercegowina).
widzów: 26 157.

W Žalgirisie grali Edvinas Girdvainis (kiedyś Piast Gliwice) i Nerijus Valskis (w przeszłości Wigry Suwałki).

Jeśli "Kolejorz" wyeliminuje w II rundzie litewski Žalgiris Kowno, to w kolejnej fazie zmierzy się z lepszą drużyną z pary Auda Ķekava (Łotwa) - FC Spartak Trnava (Słowacja). W pierwszym meczu był remis 1-1.

Liga Konferencji Europy 2023/2024

ŻoryKSG - 27 lipca 2023, 22:24:32 - *.hosted-by-worldstream.net
Szkoda straconej bramki, ale jest w miarę przyzwoity wynik. Oby Lech zagrał w rewanżu tak jak w pierwszej połowie i wygrał, a nie tak jak Legia, która wymęczyła remis z bandą drabasów.

mati Lech - 27 lipca 2023, 22:24:39 - *.Quetzalcoatl-relays.org
Brawo Lech, dobry wynik świetna gra. legio ucz się. Świetny mecz nowego Hotica, Blazic i Anderson dobre spotkanie. Druga połowa po zmianach trochę słabsza i szkoda straconej bramki, Fase dobry brać go na skrzydło do eklasy.

Jasnowidz - 27 lipca 2023, 22:24:45 - *.acn.waw.pl
Amica w 2 połowie bardzo słabiutko wyglądała. Z taką grą sukcesu z poprzedniego sezonu w pucharach nie wróżę.

dżunio21 - 27 lipca 2023, 22:26:04 - *.play-internet.pl
Szkoda że stracili bramkę, ale najważniejsze zwycięstwo. Wielki Lech 💙🤍

Max - 27 lipca 2023, 22:27:02 - *.play-internet.pl
Bardzo słabo wyglądali w drugiej połowie

Kimi - 27 lipca 2023, 22:27:04 - *.30.125.132.mobile.internet.t-mobile.pl
Mati, Ty jesteś świetny. Mecz był ale tylko 45 minut.

Pio - 27 lipca 2023, 22:27:17 - *.radom.vectranet.pl
Zadanie wykonane już w 1 połowie. Druga na luzie. Rewanż powinien być formalnością.

Adi - 27 lipca 2023, 22:27:19 - *.mlynnet.pl
Temu całemu lechowi to nawet jakby dał trzecią drużynę ligi San Marino za przeciwnika to by całego meczu nie umieli zagrać na wysokim poziomie..

edek - 27 lipca 2023, 22:27:28 - *.strong-pc.com
jak zwykle cieńka legjia pogrąża się w pucharach ehhh

expert - 27 lipca 2023, 22:27:34 - *.centertel.pl
Dobrze, że nie mieli takiego przeciwnika jak Legia tylko totalnych leszczy, bo by przegrali zwłaszcza z taką grą jak w II połówce.

qwe - 27 lipca 2023, 22:28:02 - *.dynamic.chello.pl
Pierwsza połowa jak najbardziej na plus, ale druga połowa to kryminał. Minimum przyzwoitości to było utrzymać trzybramkową zaliczke, jak już rywal strzelił to raz odpowiedzieć, jak widać to za duże oczekiwania. Niestety gwiazdorstwo się włączyło w drugiej połowie i przy lepszej klasie rywala to mogło być tam nawet 3:3 bo to jak spartolili te 2-3 kontry fatalną decyzyjnością to głowa mała.

e(L)ka - 27 lipca 2023, 22:28:20 - *.204.108.150.mobile.internet.t-mobile.pl
Tylko powrót do wronieckiej macierzy i historycznej nazwy Amica, może ten klubik uratować.

czech25 - 27 lipca 2023, 22:28:40 - *.dynamic.chello.pl
Dobre zwycięstwo, ale szału nie ma, lekkie rozczarowanie brakiem bardziej efektownego zwycięstwa Lecha. Trzeba więcej koncentracji w grze !

kaszub1991 - 27 lipca 2023, 22:28:50 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Zargilis Kowno drużyna z Łotwy A nie Litwy

mati Lech - 27 lipca 2023, 22:29:27 - *.Quetzalcoatl-relays.org
@Adi to co powiedzieć o legii która o mało nie przegrała bo zdobyła bramkę ze spalonego z 5 drużyną poprzedniego sezonu ligi kazachskie.

Zenek - 27 lipca 2023, 22:29:53 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Awans wbrew pozorom jest kwestią otwartą.

MKS1973 - 27 lipca 2023, 22:31:41 - *.datapacket.com
@expert - Dobrze, że varu na Legii nie było bo by przerżnęli.

Piciu - 27 lipca 2023, 22:31:44 - *.play-internet.pl
Szkoda że straciliśmy bramkę TYLKO LECH

Pio - 27 lipca 2023, 22:31:54 - *.radom.vectranet.pl
Na takiego rywala nie ma co się spinać i grać cały mecz jakby to był Menchester. Punkty i tak takie same a Zalgiris jest zbyt słaby by odrobić straty z nawiązką.

(L)16MP - 27 lipca 2023, 22:32:34 - *.99.87.36
Pierwszy komentarz od razu love wlazidooopy z Zabrza. To tylko amica 2006r. nic szczegolnego. Mistrzem Polski jest Legia. Lecimy po 17 tytul.

Adam - 27 lipca 2023, 22:32:35 - *.96.171.24.ipv4.supernova.orange.pl
Ludzie, co ta Amica odwaliła w drugiej połowie?!

ishak - 27 lipca 2023, 22:32:49 - *.204.4.46.mobile.internet.t-mobile.pl
klub z Wronek drugą połowę przegrał ze żmudzinami 0-1. Po prostu wstyd.

Z nad gran - 27 lipca 2023, 22:32:56 - *.dynamic-4-waw-k-2-2-0.vectranet.pl
Mati gratuluje samograja, a ty już w domu, szybko wróciłeś ze stadionu

Pixi - 27 lipca 2023, 22:33:03 - *.jmdi.pl
Lech totalnie odpuścił drugą połowę. Fatalny Szymczak, Sousa też słabo. W rewanżu paradoksalnie Litwini nie bez szans. Kto liczy na spacerek Lecha, może się przeliczyć.Zwłaszcza jeśli będą tak spacerować, jak w drugiej połowie. Ogólnie w dzisiejszym dniu, mogliśmy zobaczyć tak naprawdę 3 kompromitacje naszych drużyn, gdyby rywale tylko trochę bardziej się postarali.

Bebebe - 27 lipca 2023, 22:34:15 - *.147.13.73.mobile.internet.t-mobile.pl
Popatrzcie na wyniki kazachskich drużyn w tej rundzie

Magad - 27 lipca 2023, 22:34:55 - *.146.254.26.mobile.internet.t-mobile.pl
Jaki Lech? „Niebieskie pionki jesteście Amica Wronki” - tyle w temacie ofermy z wielkopolski

ŁKS - 27 lipca 2023, 22:34:59 - *.dynamic.chello.pl
2 połowę Amica przegrała jaka kompromitacja. Wstyd i hańba taka gra.

ziutek - 27 lipca 2023, 22:35:10 - *.dynamic-4-waw-k-3-0-0.vectranet.pl
mati to gdzies przy samym stadionie musi mieszkać. Minuta po meczu i ze stadionu zawsze juz jest w domu na 90 minut.

mati Lech - 27 lipca 2023, 22:36:08 - *.Quetzalcoatl-relays.org
@(L)14MP powiedział ten który liże Piastowi legia z taką grą z kazachami nie ma szans i przegra trzeci tytul mistrzowski z rzędu.

jarock - 27 lipca 2023, 22:36:45 - *.icpnet.pl
W drugiej połowie Lech zlekceważył kibiców...

PL - 27 lipca 2023, 22:36:51 - *.dynamic.chello.pl
Amica dlaczego kompromitujecie Polskę?

mati Lech - 27 lipca 2023, 22:37:26 - *.Quetzalcoatl-relays.org
@ziutrek z nad grań przypomnijcie mi wynik legii a no tak uratowała was bramka ze spalonego przed porażką oików po zwcięstwielegii.z kazachami, jak zwwykle płacz sł

19RKS10 - 27 lipca 2023, 22:37:57 - *.play-internet.pl
Kuchenkorze, Radomiak was przeorze.

ŻoryKSG - 27 lipca 2023, 22:42:29 - *.hosted-by-worldstream.net
@(L)16MP no jak będziecie tak grać jak dzisiaj, to jestem spokojny, że szesnastego mistrzostwa nie zdobędziecie. A 17. w tym sezonie na pewno mieć nie będziecie.

Z nad gran - 27 lipca 2023, 22:43:15 - *.dynamic-4-waw-k-2-2-0.vectranet.pl
Mati czy ty wogule wychodzisz do ludzi czy tylko przed komputerem siedzisz.

Piotr S - 27 lipca 2023, 22:45:21 - *.internetdsl.tpnet.pl
Brawo 💪

KONRAD - 27 lipca 2023, 22:46:21 - *.centertel.pl
@Ziutek:Masz rację.Mati Lech to typ piknika TV,który nigdy zapewne nie był na meczu swojego klubu i jest dodatkowo przyspawany do klawiatury :-)

NowySezon - 27 lipca 2023, 22:46:45 - *.siedlce.domtel.com.pl
Mocna i wzorowa 1 połowa Lecha,druga połowa,to już typowa kalkulacja i spuszczenie z tonu Lecha,mogli się przejechać na tym,przynajmniej na rewanż będą skoncentrowani.

C.Kuchylio - 27 lipca 2023, 22:47:57 - *.centertel.pl
Poznaniacy wyszli na drugie 45 minut trochę jakby z komory koncentracyjnej . No , ale jak sie nie chce odpoczywać w rewanżu to można nie być skoncentrowany przez 90 minut po prowadzeniu.

karl - 27 lipca 2023, 22:49:00 - *.124.240.7
Pixi
Co ty bredzisz człowieczku? Nikt nie przegrał, a popatrz na inne ekipy jakie niespodzianki się przytrafiły np. Szkoci.
Weź wytrzeźwiej.

Dominik Sz - 27 lipca 2023, 22:49:03 - *.telico.pl
@kaszub1991
Geografia się kłania. Albo podstawy angielskiego. Jak korzystasz np.z flashscore LTU to Lithuania, czyli Litwa. Łotwa ma skrót LAT

ziutek - 27 lipca 2023, 22:49:54 - *.dynamic-4-waw-k-3-0-0.vectranet.pl
@KONRAD
Kiedys myslalem ze to zwykly troll, ale to nieudacznik życiowy, ktory odpowada wgl na co innego jak mu zadasz pytanie. Możliwe że jakis chory, to i nie może na mecze uczestniczyć i tylko mu tv pozostala.

Adi - 27 lipca 2023, 22:50:12 - *.mlynnet.pl
@mati
Ja mówię o lechu, a nie o Legii - a ty masz mega kompleks Legii skoro w każdym momencie o niej piszesz. Wy tam się zresztą sami tacy dobieracie: Cracovia mogłaby spokojnie nazywać się AntyWisła i mieć w herbie przekreśloną gwiazdę, Łks zawsze był 10 razy bardziej zainteresowany swoim większym rywalem zza miedzy niż samym sobą no i Leszek - Anty Legia aż kipi.
I nie, nie jestem kibicem Legii więc daruj sobie wylewanie swoich kompleksów kibicu AntyStolicy Poznań.

(L)15MP - 27 lipca 2023, 22:50:27 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
Mistrzem Polski jest RAKÓW !!!

xD - 27 lipca 2023, 22:52:00 - *.home.aster.pl
Brawo Lech, tak się gra, nie to co ta Legia, tylko wstyd przynosi.

19RKS10 - 27 lipca 2023, 22:54:02 - *.play-internet.pl
Powiadam wam, w niedzielę Radomiak upokorzy pyszałków licencyjnych z Wronek.

mati Lech - 27 lipca 2023, 22:54:29 - *.Quetzalcoatl-relays.org
@Adi przecież Lech i Pogoń zagraly o niebo lepiej niż legia, druga polowa słabsza ale oni mają za chwile mecz z Radomiakiem a nie przekładali meczu jak legia z Cracovią, wiesz co to jest tryb ekonomiczny i rozkladanie sił na granie co 3 dni?
@ziutek adi to co powiedzieć o słoikach piszących pod moim nickiem to wy wylewacie swoje komleksy pod zwycięstwem Lecha a legia ledwo ledwo bramka ze spalonego.

mati Lech - 27 lipca 2023, 22:55:24 - *.89.224.65
@ŻoryKSG ukierunkuj swoje uwielbienie na swój klub. Nie musisz nam wchodzić do odbytu. Spokojnie panowie mieszkam 2 minuty od stadionu.

ziutek - 27 lipca 2023, 22:57:33 - *.dynamic-4-waw-k-3-0-0.vectranet.pl
mati, podszywają sie dla ciebie dla beki bo jesteś hmmm kazdy wie kim tu jesteś. Ty tego nie ogarniasz dlaczego sie podczywają pod cb, ale moze kiedys to zrozumiesz.

Rakowek - 27 lipca 2023, 22:59:03 - *.centertel.pl
Myślałem po pierwszej połowie że ten mecz zakończy się na luzie 6-7 do zera, ale zawodnicy Lecha odpuścili w drugiej połowie, szkoda bo ciężko było oglądać ta drugą połowę. Najsłabszym zawodnikiem był Szymczak, najlepszy moim zdaniem Velde

Karl Heinz - 27 lipca 2023, 23:06:37 - *.play-internet.pl
W Chorzowie yno Lech!!!
Biało niebieski Chorzów!!!!

KONRAD - 27 lipca 2023, 23:09:18 - *.centertel.pl
@Ziutek:Jestem na tym forum 16 lat i co jakiś czas pojawia się gość,który nie jest kibicem tylko przeglądaczem internetu i wrzuca garściami swoje złote myśli.Parę lat temu produkował się tutaj niejaki Borubar,który chyba twierdził,że jest za Pogonią i był podobnie irytujący.Kilka razy pytałem się ML czy był w Kotle?Zero odpowiedzi.

GKS Kat. - 27 lipca 2023, 23:14:47 - *.centertel.pl
Brawo Lech, godnie, skutecznie, ...

Kibic - 27 lipca 2023, 23:30:05 - *.dynamic.inetia.pl
W meczu o Puchar Żabki, ten gol to chyba jest niewybaczalny.

Igor - 27 lipca 2023, 23:34:15 - *.dynamic.gprs.plus.pl
@ 19RKS45 przeorać sobie możesz ziemie na polu pod Radomiem.W Radomiu tylko Broń i zapamiętajcie to wszyscy 💪💪

Igor - 27 lipca 2023, 23:35:39 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Lech was przeora jak żyto na polu.Hehe
Tylko Broń 💪💪

Endi - 28 lipca 2023, 0:45:09 - *.5.113.17.ipv4.supernova.orange.pl
Magad; Te Twoje wypociny są tak żenujące jak kupa w majtkach u dwulatka. Ochłonąć trochę proszę.

pooo - 28 lipca 2023, 0:45:40 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Tylko nie Bednarek.. jeden strzał i jedna stracona bramka? Jak lepsze drużyny się połapią,że prawie wszystko puszcza to będzie dwucyfrówka.. czemu nie gra Mrozek?

Marlos - 28 lipca 2023, 6:47:49 - *.13.106.206
Pytanie, dlaczego Lech pierwszy mecz grał u siebie ?

ino - 28 lipca 2023, 7:49:42 - *.10.220.2.ipv4.supernova.orange.pl
Szkoda tej bramki ale i tak 90% szans awansu i rozstawienie w 3 rundzie bravo !

RKS1910 - 28 lipca 2023, 7:54:22 - *.pgi.gov.pl
W Radomiu tylko Broń ... nie ma kibiców. Ze strony klubu i mediów wynika: średnia na meczach w Radomiu to 170 widzów. Więcej przychodzi na mecze Zamłynia Radom czy Centrum Radom. Tu nikt nie lubi Broni, za milicyjne pochodzenie.

RKS1910 - 28 lipca 2023, 8:00:11 - *.pgi.gov.pl
W 1996 r. rozwiązany został Robotniczo Gwardyjski Klub Sportowy Broń Radom, ten twór finansowany przez mundurowych. Historia Zamłynia, Centrum, czy Startu Radom jest dłuższa. @Igorku, jak tam w waszej IV lidze ogórkowej ? ps. ciągle szczypie ?

12345 - 28 lipca 2023, 8:07:59 - *.146.116.101.mobile.internet.t-mobile.pl
Gratulacje dla Amiki za zwycięstwo i pkt do rankingu. Mecz do zapomnienia; wyszli, prowadzili, w drugiej połowie tylko pilnowali i wygrali, ale spoko to było do zaliczenia i zaliczyli. Zadziwia mnie jednak to, że cześć kibicujących na tym forum temu dziwnemu klubowi, bardziej od rzetelnej oceny meczu Amiki zajmuje się LEGIĄ WARSZAWA i daje niepohamowany upust swoim kompleksom do STOLICY. Mali ludzie - Wielkie kompleksy.

mundi - 28 lipca 2023, 8:59:55 - *.226.50.191 (*.13.125.19)

KSG - 28 lipca 2023, 12:51:44 - *.123.215.199
Gratulacje dla Lecha z Zabrza i tak do fazy grupowej!!!!!

Lol - 28 lipca 2023, 13:22:24 - *.dynamic.chello.pl
Gratulacje dla Lecha od Rakowa, walka w Europie ponad podziałami.

LW 1916 - 28 lipca 2023, 14:38:39 - *.dynamic.gprs.plus.pl
mati amica. Ty to masz wielki kompleks Legii. Mecz Legii się kończy ty jako pierwszy komentujesz przebieg meczu więc musiałeś oglądać. To cieszy że fani amicki oglądają Legie. Ja amicki nie oglądałem więc się nie wypowiadam o meczu. Twój klub gra na własnym stadionie a ty przed tv. I ciągle te same teksty to jest nudne. A to Legia be bo kiedyś tam przegrała z azeramia to podszywki ludzie po prostu mają z ciebie bekę.

Jareczek - 28 lipca 2023, 17:47:38 - *.mail.edu.pl
@ino, optymista, 90% szans? Lodu na głowę Ci potrzeba. Nietrudno wyobrazić sobie taki przebieg rewanżu : Lech wchodzi w mecz rozkojarzony, dostaje dość szybko dwa gongi w tym jeden od własnego hmm. bramkarza. potem przejmuje inicjatywę, ale wali głową w mur, nic nie strzela. Jest dogrywka bez goli a potem karne - loteria. Oczywiście tego Kolejorzowi nie życzę.

olo - 28 lipca 2023, 20:11:30 - *.interkonekt.pl
Zgodnie z planem sponsora. A nie zgodnie z planem reprezentacji. W polskiej niby ekstraklasie gra szrot. Liczy się zysk pseudo sponsorów. Reprezentacja potrzebuje talentów, które przegrywają ze szrotem niby dobrym na polską ligę, ale w Europie kicha.

Jovi - 29 lipca 2023, 8:12:31 - *.play-internet.pl
w zeszłym sezonie obrońca Lecha grał na dopingu i złapany ze szwedami i Lecha nie wykluczyli z udziału pucharu i rozgrywek ? dziwne mi to....na lata by np drużynę z rosji zawiesili i polacy by tego się domagali i ryli