3 sierpnia 2023, 19:49:34 - bartekwr9
Pogoń gra dalej

Pogoń Szczecin wygrała na swoim boisku 3-2 (0-1) z północnoirlandzkim Linfield FC w rewanżowym meczu II rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy i awansowała do kolejnej fazy rozgrywek. Bramki dla gospodarzy strzelili Efthýmis Kouloúris, Linus Wahlqvist i Wahan Biczachczjan, a dla gości Jamie Mulgrew i Kyle McClean. W pierwszym spotkaniu Pogoń wygrała 5-2. Szczecinianie w III rundzie zmierzą się z lepszym z pary KAA Gent (Belgia) - MŠK Žilina (Słowacja).

Pogoń mogła wyjść na prowadzenie już w 3. minucie. Po przechwycie w środku pola Rafała Kurzawy Kamil Grosicki przeprowadził rajd i zbiegł z lewego na prawe skrzydło. Całą akcję lewy pomocnik gospodarzy zakończył uderzeniem, po którym futbolówka odbiła się od poprzeczki. Goście zaskoczyli Pogoń i w 16. minucie strzelili gola. Bartosza Klebaniuka mocnym uderzeniem z dystansu pokonał Jamie Mulgrew. Osiem minut później po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Kurzawy głową nad bramką strzelił Danijel Lončar. Chwilę później niecelnie na bramkę Linfield uderzał Linus Wahlqvist. W 38. minucie bramkarz Linfield Chris Johns musiał interweniować po centrze z prawego skrzydła Grosickiego. W następnej akcji po kolejnym dośrodkowaniu Kurzawy niecelnie głową strzelił Efthýmis Kouloúris.

W 48. minucie niecelny strzał zza pola karnego oddał Kurzawa. Minutę później Pogoń wyrównała. Dośrodkowanie z lewej strony boiska Leonárdo Koútrisa wykończył niepilnowany w polu karnym Kouloúris. Po chwili goście po raz drugi w tym spotkaniu wyszli na prowadzenie. Po dośrodkowaniu z lewego skrzydła Joela Coopera Klebaniuka celną główką pokonał Kyle McClean. Pogoń odpowiedziała w 57. minucie. Długie podanie Koútrisa płaskim strzałem wykorzystał Wahlqvist. Groźnie pod bramką gospodarzy zrobiło się w 62. minucie. Strzał Mulgrew z kilku metrów nogą obronił Klebaniuk. Chwilę później po świetnym podaniu Grosickiego Kurzawa z bliska strzelił w słupek. W 69. minucie Klebaniuk pewnie chwycił futbolówkę po strzale głową Danny'ego Finlaysona.

Na kwadrans przed końcem spotkania kapitalnym uderzeniem z dystansu pierwsze w tym spotkaniu prowadzenie Pogoni dał Wahan Biczachczjan. W 78. minucie dwa strzały na bramkę Linfield oddał Kouloúris. W obu przypadkach jednak jego próby zostały zablokowane przez obrońców gości. Sześć minut później Alexander Gorgon uderzył mocno na bramkę Linfield, lecz wprost w Chrisa Johnsa, który zdołał sparować strzał. W następnej akcji nieznacznie nad bramką zza pola karnego strzelił Mateusz Lęgowski. Ten sam zawodnik w 90. minucie oddał kolejny strzał, lecz tym razem wprost w bramkarza.

3 sierpnia 2023, 18:00 - Szczecin (Stadion im. Floriana Krygiera)
Pogoń Szczecin 3-2 Linfield FC
Efthýmis Kouloúris 49, Linus Wahlqvist 57, Wahan Biczachczjan 75 - Jamie Mulgrew 16, Kyle McClean 51

Pogoń: 81. Bartosz Klebaniuk - 28. Linus Wahlqvist, 68. Danijel Lončar, 33. Mariusz Malec, 32. Leonárdo Koútris (71, 4. Léo Borges) - 15. Marcel Wędrychowski (64, 22. Wahan Biczachczjan), 21. João Gamboa, 7. Rafał Kurzawa (71, 99. Mateusz Łęgowski), 10. Luka Zahovič (64, 20. Alexander Gorgon), 11. Kamil Grosicki - 9. Efthýmis Kouloúris (79, 73. Adrian Przyborek).

Linfield: 1. Chris Johns - 6. Jack Scott, 2. Danny Finlayson, 15. Ben Hall, 16. Matthew Clarke - 9. Joel Cooper, 22. Jamie Mulgrew (87, 53. Josh Archer), 5. Chris Shields, 8. Kyle McClean, 7. Kirk Millar - 17. Chris McKee (87, 33. John Robertson).

żółta kartka: Lončar.

sędziował: Abdulkadir Bitigen (Turcja).
widzów: 16 839.

Pierwszy mecz III rundy Pogoń zagra 10 sierpnia na wyjeździe, a rewanż 17 sierpnia o godz. 18:00 w Szczecinie. W pierwszym spotkaniu pomiędzy potencjalnymi rywalami Pogoni Gent wygrał 5-1, a rewanż zostanie rozegrany 3 sierpnia o godz. 20:00.

Liga Konferencji Europy 2023/2024

Lukash - 3 sierpnia 2023, 19:50:53 - *.dynamic.chello.pl
Bravooo!

Mientus - 3 sierpnia 2023, 19:50:54 - *.240.130.242
Dzisiaj jakoś przepchali to zwycięstwo ale generalnie obrona dramat, z Genkiem niestety ale bez szans.

jacenty - 3 sierpnia 2023, 19:51:15 - *.30.8.26.mobile.internet.t-mobile.pl
5 sekund po zakończeniu spotkania na stronie już jest artykuł . błyskawica , dobra robota

on - 3 sierpnia 2023, 19:51:58 - *.dynamic.inetia.pl
kurzawa koniec kariery

wichura - 3 sierpnia 2023, 19:52:22 - *.146.114.210.mobile.internet.t-mobile.pl
1. Ależ męczarnie, z amatorami. Belgowie rozsmarują Pogoń,
2. Kouloúris konkretny napastnik, co mecz to gol.

mati - 3 sierpnia 2023, 19:52:30 - *.instances.scw.cloud
Do przerwy 0-1. Gra dramatyczna z ogorami.

JS - 3 sierpnia 2023, 19:52:42 - *.centertel.pl
Kibic Widzewa Łódź od ponad 50lat gratuluję Pogoni i pozostałym polskim klubom awansu

ŻoryKSG - 3 sierpnia 2023, 19:53:21 - *.151.34.46
Pewny awans Pogoni, ale z taką obroną będzie bardzo ciężko z Gandawą. W Linfield zagrał jeden Szkot, a reszta to Irlandczycy (jeden z Irlandii, reszta z Irlandii Północnej).

J.N - 3 sierpnia 2023, 19:53:48 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Ja wiem że zwycięzców się nie osądza. Ale panowie. Z taką defensywą to daleko nie zajdziecie.

fb554 - 3 sierpnia 2023, 19:53:48 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Spoko meczycho, dużo się działo.

Robi - 3 sierpnia 2023, 19:53:50 - *.146.122.236.mobile.internet.t-mobile.pl
Przez chwilę zapowiadało się na dogrywkę

Arek - 3 sierpnia 2023, 19:54:34 - *.33.238.89.static.smgr.pl
No to Pogon zrobila już swoje dla rankingu gdyby udało się ugrać jakiś sensacyjny remis z Gent to Baja

Hit - 3 sierpnia 2023, 19:54:43 - *.jmdi.pl
Beznadziejny mecz Pogoni w obronie, przez długi czas granie jak w ekstraklapie, nie w eliminacjach do europejskich pucharów. Znowu bramki stracone łatwiutko. W następnej rundzie z taką grą, Pogoń niestety zbierze oklep.

Pablocity - 3 sierpnia 2023, 19:55:02 - *.play-internet.pl
Obrona dziurawa jak droga powiatowa

hmm - 3 sierpnia 2023, 19:55:17 - *.dynamic-3-poz-k-1-2-0.vectranet.pl
Męki z pasterzami z irlandii , w nastepnej rundzie out z belgami

Rmax - 3 sierpnia 2023, 19:55:22 - *.play-internet.pl
Cieszy ze zapunktowane ale bedzie srogi oklep od Gentu. Mecz radosny i beztroski,niestety to nie jest nawet sredni poziom europejski. A sentencja tego poziomu jest dreptak Kurzawa i jego slynna ulozona leea noga ktora trafil w slupek na pustaka. Nie dosc ze facet jest wolniejszy od wozu z weglem to do tego 0 zaskoczenia-podaje do najblizszego. Pogon mozna czytac jak ksiwzke i w nastepnej rundzie średniak z Belgii pokaze ile brakuje portowcom do europy.

slazak - 3 sierpnia 2023, 19:55:27 - *.dynamic.inetia.pl
Wakacyjny futbol. Przecież gra Pogoni w tym meczu na tym poziomie rozgrywek to jakiś dramat. Wystarczy trochę lepszy przeciwnik i będą tracić po 4-5 bramek w meczu. Albo dyscyplinująca rozmowa, przeniesienie do rezerw, albo zmiana składu.

kura - 3 sierpnia 2023, 19:55:43 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
Męczarnie Pogoni

Paolo KKS - 3 sierpnia 2023, 19:58:46 - *.centertel.pl
Gratulacje. Dwa zwycięstwa i punkciki do rankingu idą.

Luka - 3 sierpnia 2023, 19:58:53 - *.29.58.177.ipv4.supernova.orange.pl
wygląda tak... grają 4 ekipy z polskiej skopanej co sezon i umówmy sie takie pogonie to kluby które maja obowiazek nastukac nam pkt w dwóch pierwszych rundach i odpadka w trzeciej i na powaznie licża sie lech i legia...no teraz raków doszedł ale generalnie 4 ekipy na puchary a dwie na powaznie granie a takie pogonie to aby połapac pkt na ogórkach bo nikt nie sądzi chyba ze przejdą genk...

mundi - 3 sierpnia 2023, 20:06:15 - *.240.139.6
Pogoń co miała zrobić to zrobiła, wielkie gratulacje. Teraz każdy remisik będzie bonusem ekstra do krajowego rankingu.

czech25 - 3 sierpnia 2023, 20:06:51 - *.dynamic.chello.pl
Cieszy zwycięstwo i punkty do rankingu krajowego. Z taką grą w obronie to będą chyba ostatnie punkty w rankingu klubowym. Oby to była chybiona przepowiednia !

Dgh - 3 sierpnia 2023, 20:08:00 - *.dynamic.gprs.plus.pl
3 bramka .. stadiony świata
Super gra , mega dynamika.. piękne gole
.. pogoń spokojnie awans do grupy
"):")")")")")")")")

Szekla - 3 sierpnia 2023, 20:10:25 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
A ile pkt w punktacji klubowej zyskaka Pogoń?
Łącznie 0.5 pkt ?

Joy - 3 sierpnia 2023, 20:15:35 - *.internetdsl.tpnet.pl
No i tyle by było w sumie jesli chodzi o Pogoń. Dobrze ze zapunktowała z Gent musza sie martwic zeby nie było kompromitacjii jakies 5-0. Ogólnie troche przeszacowana ta Pogón, plus krótka ławka. Mysle ze spokojnie bedą poza 4 w tym sezonie. Legia, Raków, Lech zdecydowanie odjechali transferami to juz nie ta półka.

dziki - 3 sierpnia 2023, 20:16:56 - *.fixed.kpn.net
No przecież oni wyszli na stojąco. Dobrze że w drugiej połowie przycisnęli lekko,i nie ma wstydu, a są punkty

Tomi - 3 sierpnia 2023, 20:22:21 - *.212.163.28.krosoft.pl
0,5 pkt do rankingu, do tego fajnie, że wygrywamy. Z Gent ciężko będzie, ale liczę przynajmniej na walkę jak z Osijek w 2021, czy w pierwszym meczu z Brondby rok temu. Każdy punkt się liczy. Za ten sezon mamy już 3,825 pkt za ten sezon. Całkiem nieźle i pomału wracamy na dobre tory w piłce klubowej. Plus w następnym sezonie będzie w rankingach nie będzie już najbardziej kompromitujących występów w pucharach

Paprikana - 3 sierpnia 2023, 20:30:11 - *.11.72.193.ipv4.supernova.orange.pl
Pogoń teraz nic nie musi, a wszystko może. Defensywa słabo, ale przynajmniej nie oddała przeciwnikom ani jednego punktu jak ta ptfu potENga z Warszawy. Mecz cieszył oko. Dwumecz z pogonią przyniósł 12 bramek, multum akcji i jeszcze więcej emocji. W końcu oglądamy piłkę nożną a nie dyscyplinę, gdzie skład za 30-40 baniek kopie się po czołach przez 90 minut a ludzie oglądający tę padakę masowo popadają w depresję.

Rakowek - 3 sierpnia 2023, 20:31:15 - *.centertel.pl
Klebaniuk dzisiaj robił za ręcznik? Gratuluje jednak awansu i punktów do rankingu

Kuba - 3 sierpnia 2023, 20:34:28 - *.bb.vodafone.cz
Gent już jedzie 1-0 z żiliną, a to ten sam poziom co pokoń. 2x w plecy pokoń.

Szekla - 3 sierpnia 2023, 20:35:46 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Abc
Czyli Pogoń za dwa zwycięstwa dostaje 2x1 dzielone przez 4 Czyli łącznie 0.5 pkt?
A np od 4 rundy ile ?

kaz - 3 sierpnia 2023, 20:44:50 - *.24.174.211.ipv4.supernova.orange.pl
Tego Kurzawy to powinni się pozbyć jak najszybciej, kompletne dno straty , niecelne podania, pudło z 3m!

Laik - 3 sierpnia 2023, 20:49:58 - *.bb.vodafone.cz
pogoń nic nie dostaje za zwycięstwa! Tylko krajowy dostaje! nauczcie się tego w końcu. ile można pytać o to samo...

Lo - 3 sierpnia 2023, 21:03:41 - *.centertel.pl
Awans i ok

Farfocel - 3 sierpnia 2023, 21:05:34 - *.play-internet.pl
@kaz i co byłoby najlepsze, to oddać tego łysola bankrutowi Kurnikowi z Zabrza hehe xd

BOBO - 3 sierpnia 2023, 21:40:52 - *.11.23.128.ipv4.supernova.orange.pl
Zle to widze z Belgami
Obrona Pogoni to katastrofa
Tragedia mozna zawala serca
Dostac !!!!!

Marynarz - 4 sierpnia 2023, 9:02:18 - *.30.114.68.mobile.internet.t-mobile.pl
8-4 ich zlali. Gent odpowiedział w swojej parze 10-3. Z Belgami będzie raczej w czapkę

xw7 - 4 sierpnia 2023, 14:52:29 - *.dynamic.gprs.plus.pl
W Szczecinie prawdopodobnie w poniedziałek zostanie zaprezentowany główny sponsor. Dochodziły nieoficjalne wiadomości z kim prowadzono rozmowy. Wśród nich była firma o globalnym zasięgu i niebotycznych dochodach i jeśli to ona będzie sponsorem, to będzie to niesamowita rzecz, chociaż wcześniej rozmowy z nią zostały przerwane. Mówi się o jeszcze jednym transferze do klubu.

Barti - 4 sierpnia 2023, 16:46:33 - *.47.115.239.ipv4.supernova.orange.pl
Im więcej polskich klubów gra dalej tym lepiej bo może za parę lat w lidze mistrzów eliminacjach zagrają dwa polskie kluby i być może pchniemy się w górę w rangingu

Leon - 4 sierpnia 2023, 18:48:20 - *.centertel.pl
Pogoń pokazała klasę. Wygrała dla wszystkich polskich kibiców, dla Rankingu Krajowego UEFA.
Serdeczne pozdrowienia i gratulacje z Gdańska.

marcinnn - 6 sierpnia 2023, 18:37:19 - *.centertel.pl
Ktoś tu napisał, że w Europie będą się liczyć tylko Lech i Legia… Ciekawe czy by to samo napisał po meczu rewanżowym z Ordobasy, gdzie rownież grała totalną padakę. Legia w tym roku prezentuje się w eliminacjach jak polskie drużyny w najgorszych latach… Pogoń chociaż daje radość z oglądania piłki nożnej.