3 sierpnia 2023, 19:51:48 - euzi
"Kolejorz" na pół gwizdka

Lech Poznań wygrał na wyjeździe 2-1 (1-0) z litewskim Žalgirisem Kowno w rewanżowym meczu II rundy eliminacyjnej Ligi Konferencji Europy. "Kolejorz", który wygrał pierwsze spotkanie 3-1, dziś oszczędzał siły, a zwycięstwo zapewnili mu Filip Marchwiński i Adriel Ba Loua. Bramkę dla gospodarzy zdobył Karolis Uzėla. Lech w III rundzie eliminacyjnej zmierzy się ze słowackim Spartakiem Trnava.

Lech mógł prowadzić już w 2. minucie - Filip Marchwiński dostał piłkę w polu karnym i strzałem zmusił bramkarza do sparowania futbolówki na rzut rożny. Niedługo potem po wrzutce Filipa Wilaka Edvinas Girdvainis niefortunnie interweniował, posyłając piłkę tuż obok słupka. Po rozegraniu rzutu rożnego Miha Blažič dośrodkował z linii końcowej w stronę bramki, a tam Filip Marchwiński z bliska głową dał prowadzenie gościom.

Litwini mogli doprowadzić do remisu w 22. minucie. Nieupilnowany Anton Fase znalazł się w sytuacji jeden na jednego z Bartoszem Mrozkiem, ale golkiper Lecha dobrze wyczuł jego intencje i obronił uderzenie. Groźnie było też nieco ponad 10 minut później, kiedy Gratas Sirgėdas zdecydował się na strzał zza pola karnego - posłał on jednak piłkę tuż obok bramki. Chwilę potem Marchwiński świetnie podał do Afonso Sousy, ale Portugalczyk, mając przed sobą tylko bramkarza, uderzył obok słupka.

Chwilę po rozpoczęciu drugiej połowy Fase uderzył zza pola karnego, a Mrozek przytomnie odbił piłkę na rzut rożny. Po drugiej stronie boiska w 59. minucie Marchwiński uderzył płasko z 16. metra - Deividas Mikelionis złapał futbolówkę na raty. Przez większość drugiej części gry mecz toczył się w wolnym tempie i groźnie zrobiło się dopiero w 81. minucie. Edvinas Kloniūnas złapał walczącego o dojście do dośrodkowania Artura Sobiecha, a arbiter podyktował rzut karny. "Jedenastkę" wykonał sam poszkodowany, ale uderzył w słupek. W słupek chwilę potem trafił również Nika Kwekweskiri po strzale z ponad 20 metrów.

Już w doliczonym czasie gry Adriel Ba Loua dostał dalekie podanie na lewej flance, zbiegł do środka i po indywidualnej akcji podwyższył prowadzenie. Chwilę przed końcem doliczonego czasu gry Karolis Uzėla zdobył honorowego gola dla Žalgirisu po strzale ze okolic 16. metra i rykoszecie od Maksymiliana Pingota, który bardzo zmylił interweniującego Mrozka.

3 sierpnia 2023, 18:00 - Kowno (S. Dariaus ir S. Girėno sporto centras)
Žalgiris Kowno 1-2 Lech Poznań
Karolis Uzėla 90 - Filip Marchwiński 14, Adriel Ba Loua 90

Žalgiris: 22. Deividas Mikelionis - 43. Jason Noslin, 80. Edvinas Kloniūnas (81, 47. Armandas Kučys), 99. Maxime Spano, 93. Edvinas Girdvainis, 97. Andrij Karwaćkyj (46, 70. Rosario Latouchent) - 10. Gratas Sirgėdas (64, 7. Artūr Dolžnikov), 14. Karolis Uzėla, 17. Vilius Armanavičius (64, 15. Karolis Šilkaitis) - 11. Xabi Auzmendi (64, 9. Nerijus Valskis), 88. Anton Fase.

Lech: 41. Bartosz Mrozek - 2. Joel Pereira, 23. Miha Blažič (75, 44. Alan Czerwiński), 16. Antonio Milić (46, 55. Maksymilian Pingot), 3. Barry Douglas - 17. Filip Szymczak (69, 21. Dino Hotić), 6. Jesper Karlström, 10. Filip Marchwiński, 7. Afonso Sousa (46, 30. Nika Kwekweskiri), 54. Filip Wilak (61, 50. Adriel Ba Loua) - 90. Artur Sobiech.

żółte kartki: Kloniūnas, Uzėla - Marchwiński, Pingot.

sędziował: Mads-Kristoffer Kristoffersen (Dania).
widzów: 5180.

W 82. minucie Artur Sobiech (Lech) nie wykorzystał rzutu karnego (strzelił w słupek).

W Žalgirisie zagrali Edvinas Girdvainis (dawniej Piast Gliwice) i Nerijus Valskis (kiedyś Wigry Suwałki).

Pierwsze spotkanie w III rundzie eliminacyjnej Lech zagra u siebie 10 sierpnia o godz. 20:00. Rewanż zaplanowano tydzień później.

Liga Konferencji Europy 2023/2024

Bolo - 3 sierpnia 2023, 19:52:38 - *.centertel.pl
Dzisiaj to była profanacja futbolu.

Łubu_Dubu - 3 sierpnia 2023, 19:53:28 - *.centertel.pl
Spartak trnava może się okazać dla Lecha rywalem do przejścia przy takiej formie zawodników Poznańskiej drużyny

mati - 3 sierpnia 2023, 19:53:38 - *.Quetzalcoatl-relays.org
BBrawo Lech, rotacyjny skład też dał radę i nawet Baloua bramkę strzelił, teraz dany wyjazd na Słowację po awans.

dlugopisy - 3 sierpnia 2023, 19:55:50 - *.6.30.172.ipv4.supernova.orange.pl
Piękny farfocel na koniec, ale ie ma co sie zyłować w pierwszych rundach. Ważne, że wygrali.

czech25 - 3 sierpnia 2023, 19:57:02 - *.dynamic.chello.pl
Emocje jak na grzybach ! Tysiąc kibiców Kolejorza pojechało na Litwę, koszt wyjazdu, bilet na mecz, często należało brać wolne w pracy i wszystko po to, żeby patrzeć na taką żenadę !!!! Profesjonalizm !

do redakcj - 3 sierpnia 2023, 19:57:04 - *.dynamic-4-waw-k-2-0-0.vectranet.pl
Dajcie na stronie głównej odnośnik do rozpiski pucharowej, tak jak kiedyś było.

ŻoryKSG - 3 sierpnia 2023, 19:57:53 - *.151.34.46
Brawo Kolejorz, szkoda tylko straconej bramki i niewykorzystanego karnego (tak czułem, że Sobiech nie strzeli). Z Trnawą powinniście spokojnie wygrać.

Hit - 3 sierpnia 2023, 19:57:57 - *.jmdi.pl
Z taką grą jak dzisiaj, to Trnava ma pewny awans. Końcówka meczu w wykonaniu lecha, to jakaś parodia.

KSG - 3 sierpnia 2023, 19:59:18 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Graty dla Lecha za pewny awans, ławka rezerwowych robiła dziś wrażenie :-)

Ziggy - 3 sierpnia 2023, 19:59:34 - *.home.aster.pl
Trnava - bardziej utytułowana od Leszka historycznie

Szekla - 3 sierpnia 2023, 20:00:32 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Czy za kwalifikacje LK tez jest klubowa punktacja ?
Np za zwycięstwo 1 pkt dzielony przez 4?

Paolo KKS - 3 sierpnia 2023, 20:01:25 - *.centertel.pl
Trening. Jak mówi trener Van den Broom to jeszcze nie jest sezon. Te kwalifikacje po prostu trzeba przejść. I z ręką na sercu napiszę, że przez całe 190 minut tego dwumeczu ani przez moment nie wątpiłem w awans Lecha. A jeśli komuś nie podoba się styl to lepiej grać oszczęnie i po dziadowsku niż w połowie sezonu oddychać rękawami bo na Kowno Lech rzuciłby wszystkie siły i wygrał, dajmy na to 10:0. I co z z tego? Awans jest zawansem.

Bombardo - 3 sierpnia 2023, 20:03:55 - *.access.telenet.be
Po tych zwycięstwach, ten moment Polska w rankingu wyprzedziła Szwecję i w skoczyła na 21 pozycję w rankingu UEFA.

lechu - 3 sierpnia 2023, 20:06:04 - *.wieszowanet.pl
Na Zagłębie i Trnavę - oczywiście Mrozek zamiast Bednarka

mati - 3 sierpnia 2023, 20:08:37 - *.241.208.115
@mati za chwilę to legia przyniesie kolejny wstyd Polsce z kazachski słoikowe podsywkki zajmijcie się swoją legia wołyń.

Szekla - 3 sierpnia 2023, 20:11:56 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Czyli za dwa wygrane mecze Lech dopisuje sobie do punktacji klubowej 0.5 pkt?

brr - 3 sierpnia 2023, 20:13:23 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Ale znawcy jak zwykle się wypowiadają.
Zmiany w składzie swoje zrobiły ale Lech o minimum jedną klasę lepszy od przeciwników.
Awans mieli pewny więc bez spiny. Szkoda bramki na koniec meczu ale tak na prawdę Żalgiris nie był wstanie zagrozić...wyszli chyba żeby pokopać jak na sparingu.
Gratulacje dla Lecha i powodzenia w następnej rundzie!

vip - 3 sierpnia 2023, 20:18:41 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Raków pyknął Trnawę rok temu dwukrotnie do zera. Zobaczymy jak poradzi sobie Lech.

Tomi - 3 sierpnia 2023, 20:25:37 - *.212.163.28.krosoft.pl
Gratki. Po raz pierwszy od wielu lat wszystkie cztery kluby w III rundzie Pucharów, w tym jeden w III rundzie LM. Czuję, że będziemy mieć minimum dwóch reprezentantów na arenie międzynarodowej

amica - 3 sierpnia 2023, 20:30:23 - *.centertel.pl
Liczy sie awans.

Rakowek - 3 sierpnia 2023, 20:34:04 - *.centertel.pl
Gratuluję awansu do kolejnej rundy! Dzisiaj sobiech pokazał dlaczego nie jest pierwszym ani drugim napastnikiem. A na koniec Mrozek pokazał dlaczego Bednarek jest na bramce aktualnie numerem jeden i że nie ma dla niego zagrożenia ...

Szekla - 3 sierpnia 2023, 20:37:02 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Czyli 0.5 pkt do rankingu klubowego za dwa zwycięstwa

abc - 3 sierpnia 2023, 20:42:04 - *.centertel.pl
@Szekla
W kwalifikacjach, do rankingu klubowego, drużyna otrzymuje punkty za osiągnięcie odpowiedniej rundy kwalifikacji (i punkty nie są sumowane).
Do wczoraj Lech miał 1,5 pkt.
ECL-Q1 1.00
ECL-Q2 1.50
ECL-Q3 2.00
ECL-Q4 2.50
Teraz powinien mieć 2 pkt, bo awansował do trzeciej rundy.

artikks - 3 sierpnia 2023, 20:44:22 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
sobiech to pomylka lecha, mowilem i pisalem dawno temu......dzialacze nieogarnieci ,niech wraca na slask ,moze jastrzebie go przygarnie...albo inny ruch

Couto-ń - 3 sierpnia 2023, 20:49:01 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Tej! To w zeszłym sezonie natłuklismy tyle do rankingu, że daje to 11 miejsce? Tylko 10 federacji ma większy wynik

Poooopoooo - 3 sierpnia 2023, 20:53:04 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Mrozek zle? Nie widziałem meczu ale z opisu wynika ze dobrze bronił, na rykoszet nie ma sie wpływu. Bednarek by puscil minimum 2 bramy więc nie rozumiem co ten rakowek wypisuje.

ziutek - 3 sierpnia 2023, 20:55:10 - *.dynamic-4-waw-k-3-0-0.vectranet.pl
@Pooooopoo
Tez nie widziałem meczu. Nikogo nie interesował to i wgl transmisji nie bylo. Nie ma co sie dziwić.

Kim - 3 sierpnia 2023, 21:38:01 - *.30.115.121.mobile.internet.t-mobile.pl
Przegrywali źle wygrywają źle. Polacy buracy. Żal i tyle

Pab(L)o - 3 sierpnia 2023, 22:03:26 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Gratulacje!

Lech mati - 3 sierpnia 2023, 22:05:18 - *.vps.ovh.ca
@arikks Sobiech miał bardzo dobra końcówkę sezonu to jego gole dały podium i Europę ale trzeba się przyzwyczaić do niego. Lepiej mieć sprawdzonego Sobiecha niż kogoś brać w ciemno na trzeciego napastnika. Sobiech ma tylko wejść z ławki.
@poooopo Bednarek to taki drugi Kotorowski wszystkich nowych bramkarzy przeżyje.

dżunio21 - 3 sierpnia 2023, 22:13:11 - *.play-internet.pl
Na luzie podeszli do tego meczu. Po co Kolejorz miał cisnąć jak trzeba w lidze jeszcze grać i punktować. Najważniejsze zwycięstwo, choć skromnie i z przeciętną grą 💙🤍

Młody - 3 sierpnia 2023, 22:22:08 - *.dynamic.chello.pl
Gratulacje dla Lecha od kibica Rakowa.

sebass85 - 3 sierpnia 2023, 22:27:03 - *.dynamic.inetia.pl
Teraz trzeba pokonać Spartak a na koniec 4 runda, ale wychodzi że jednak bez rozstawienia niestety.

jojo - 3 sierpnia 2023, 23:21:16 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Mógłby ktoś opisać ile punktów do rankingu krajowego zdobyły wszystkie 4 drużyny przez te dwa mecze i awans?

Woo-Cash - 4 sierpnia 2023, 7:41:37 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
@jojo: tu masz stronę, gdzie wszystko jest ładnie opisane, tabelki, rozpiski, co tylko zapragniesz:
tml

Jareczek - 4 sierpnia 2023, 7:54:29 - *.mail.edu.pl
@jojo@Woo-Cash. Prosty rachuneczek. Nasze kluby rozegrały 10 meczy w eliminacjach. do zdobycia było 2,5 punktu do krajowego rankingu ( 10 x 2 : 2 : 4). Zdobyły 2,25 czyli 90%. W zeszłym roku o tej porze w eliminacjach LKE ostały się tylko Raków i Lech. Teraz mamy Raków w el.LM + 3 w el.LKE, więc znacznie lepiej.

Marynarz - 4 sierpnia 2023, 9:00:53 - *.30.114.68.mobile.internet.t-mobile.pl
Słowacy nam nie leżą szczególnie, ale pyrusy raczej ich przejdą..

FK - 4 sierpnia 2023, 10:02:13 - *.10.208.104
Nie da się strzelić dwóch goli w jednej minucie !
Europejskie puchary i nie podajecie ilości widzów!
Dwie poważne uwagi REDAKCJO !

xD - 4 sierpnia 2023, 11:13:53 - *.play-internet.pl
Łatwo, nie to co Legia, prawie dogrywka z jakimiś Ordabasami.

Neutral60 - 4 sierpnia 2023, 13:40:29 - *.icpnet.pl
Kolejorz w rezerwowym składzie pewnie wygrał swój mecz. Świetnie w bramce bronił Mrozek. Bramka dla gości padła przypadkowo i powinna być zaliczona jako samobój Pingota. Dobrze ustawiony i przygotowany do obrony strzału zawodnika gości Mrozek całkowicie został zmylony bo interweniujący Pingot całkowicie zmienił tor lotu piłki. Nerwowe i niepewne interwencje w obronie Wilaka i Pingota dawały sytuacje dla gości. Młodzi Kolejorze dostali dobrą naukę grając w eksperymentalnym składzie z bardziej doświadczonymi kolegami. Widoczny był brak zgrania Wilaka i Pingota z resztą drużyny.

Leon - 4 sierpnia 2023, 18:50:13 - *.centertel.pl
Lech pokazał klasę- wygrał dla Rankingu Krajowego UEFA. Wielkie dzięki!

Betsey - 21 sierpnia 2023, 21:23:23 - *.147.12.49.mobile.internet.t-mobile.pl