17 sierpnia 2023, 19:53:55 - bartekwr9
Zwycięskie pożegnanie Pogoni

Pogoń Szczecin wygrała na swoim boisku 2-1 (0-0) z belgijskim KAA Gent w rewanżowym meczu III rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy. Dwie bramki dla "Portowców" strzelił Efthýmis Kouloúris, a dla gości trafił Hugo Cuypers. W pierwszym spotkaniu Pogoń przegrała 0-5 i odpadła z rozgrywek.

Pierwszy strzał na bramkę rywala Pogoń oddała w 7. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Kamila Grosickiego strzał głową oddał João Gamboa. Davy Roef ostatecznie poradził sobie z tą próbą i sparował futbolówkę. W kolejnych minutach gospodarze w dalszym ciągu stwarzali zagrożenie pod bramką Gentu. Najpierw po dograniu Wahana Biczachczjana z prawego skrzydła nieczysto w piłkę trafił Grosicki. Chwilę później reprezentant Armenii oddał płaski strzał zza pola karnego, jednak Roef złapał futbolówkę. Tuż przed przerwą świetną indywidualną akcją popisał się Noah Fadiga, który z łatwością ograł Rafała Kurzawę i Léo Borgesa. Grający po prawej stronie boiska defensor oddał strzał z ostrego kąta, przy którym pewnie interweniował Bartosz Klebaniuk. Minutę później po przechwycie w środku pola Biczachczjan próbował przelobować wysoko ustawionego Roefa. Po strzale z okolic połowy boiska piłka znacznie minęła bramkę Gentu.

W 48. minucie Gent był bardzo bliski strzelenia gola. Po uderzeniu z dystansu Svena Kumsa piłka odbiła się od blokującego ten strzał Danijela Lončara, a następnie trafiła w słupek. Ta trafiła pod nogi Hugo Cuypersa, jednak jego dobitkę świetnie obronił Klebaniuk. Po strzale zza pola karnego Matiasa Fernandeza-Pardo piłka minęła słupek bramki Pogoni. W 56. minucie po dobrym prostopadłym podaniu Luki Zahovicia w pole karne wbiegł Grosicki. Po jego zagraniu do środka dobrą pozycję do strzału miał Biczachczjan. Pomocnik Pogoni jednak zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału i ostatecznie jego próbę zablokował jeden z przeciwników.

Cztery minuty później Gent wyszedł z szybką kontrą. Z prawej strony boiska futbolówkę dogrywał Matisse Samoise, lecz Tarik Tissoudali strzelił nad bramką. W 70. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego wprowadzony z ławki Adrian Przyborek uderzał na bramkę rywala, jednak jego strzał został zablokowany. Pięć minut później, po kolejnym dośrodkowaniu z rzutu rożnego, Cuypers uciekł obrońcom, ale strzelił głową niecelnie. W 77. minucie Gent wyszedł z kolejną kontrą. Tym razem Tissoudali oddał niecelny strzał z okolic linii pola karnego.

W 79. minucie Pogoń wykorzystała błąd rywala i wyszła na prowadzenie. Fatalną stratę tuż przed swoją bramką zanotował Roef. Efthýmis Kouloúris przechwycił piłkę i pewnym strzałem z najbliższej odległości skierował futbolówkę do pustej bramki. Chwilę później po zagraniu z lewej strony boiska Hyun-seok Honga piłkę głową zagrał Paweł Stolarski. Ta odbiła się od słupka i opuściła boisko. W 84. minucie Mariusz Fornalczyk strzałem z ostrego kąta próbował pokonać Roefa. Golkiper gości nie dał się zaskoczyć i udanie interweniował. Dwie minuty później Fornalczyk popisał się dokładnym dośrodkowaniem, po którym Kouloúris strzelił swojego drugiego gola w tym spotkaniu. W 89. minucie Pogoń zanotowała stratę w środku pola. Futbolówka trafiła do wbiegającego w pole karne Cuypersa, ale napastnik Gentu spudłował. W piątej minucie doliczonego czasu gry Cuypers strzelił honorową bramkę dla gości. Po prostopadłym podaniu Brama Lagae Cuypers ograł Leonárdo Koútrisa i mocnym strzałem nie dał Klebaniukowi szans na interwencję.

17 sierpnia 2023, 18:00 - Szczecin (Stadion im. Floriana Krygiera)
Pogoń Szczecin 2-1 KAA Gent
Efthýmis Kouloúris 79, 86 - Hugo Cuypers 90

Pogoń: 81. Bartosz Klebaniuk - 41. Paweł Stolarski, 68. Danijel Lončar, 25. Wojciech Lisowski (64, 32. Leonárdo Koútris), 4. Léo Borges - 7. Rafał Kurzawa, 21. João Gamboa (64, 72. Yadegar Rostami), 20. Alexander Gorgon (64, 9. Efthýmis Kouloúris), 22. Wahan Biczachczjan (76, 17. Mariusz Fornalczyk), 11. Kamil Grosicki (64, 73. Adrian Przyborek) - 10. Luka Zahovič.

Gent: 33. Davy Roef - 22. Noah Fadiga (46, 18. Matisse Samoise), 5. Ismaël Kandouss, 4. Tsuyoshi Watanabe, 23. Jordan Torunarigha - 17. Andrew Hjulsager (88, 15. Bram Lagae), 8. Pieter Gerkens, 13. Julien De Sart (46, 24. Sven Kums), 10. Tarik Tissoudali, 28. Matias Fernandez-Pardo (72, 7. Hyun-seok Hong) - 20. Gift Orban (46, 11. Hugo Cuypers).

żółte kartki: Lončar, Fornalczyk.

sędziował: Ruddy Buquet (Francja).
widzów: 11 549.

Liga Konferencji Europy 2023/2024

ŻoryKSG - 17 sierpnia 2023, 19:54:27 - *.datapacket.com
Zrehabilitował się Klebaniuk za pierwszy mecz, szkoda tylko straconego gola. Gent wyraźnie lepszym zespołem, ale STATYSTYKI NIE GRAJĄ i Pogoń zdobywa cenne 1/4 punktu do rankingu UEFA dla Polski. Gdyby zaraz po golu na 2-0 Fornalczyk strzelił na 3-0 to mogłoby się zrobić ciekawie.

dzolo - 17 sierpnia 2023, 19:54:44 - *.versanet.de
Gratulacje!.Legia albo smierc!

matti - 17 sierpnia 2023, 19:54:49 - *.itsanon.com
WWielkie brawa dla Pohoni za zwycięstwa i punkty do rankingu, szkoda zenprzez pierwszy Meczw Belgii tak to wszystko się skończyło.trzeba wyciągnąćlekcje ze nie należy się bać zespołów z teoretycxnie lepszych lig. Grek króla strzelców zrobi.

hazel - 17 sierpnia 2023, 19:55:01 - *.134.162.190
No i dobra, są punkty do rankingu, tej katastrofy sprzed tygodnia nie dało się uratować, więc na dziś to był plan maksimum.

tw z wsi - 17 sierpnia 2023, 19:55:43 - *.icpnet.pl
Pogoń Brawo, dziękujemy za ambicję i za punkty do rankingu.

Ipo33 - 17 sierpnia 2023, 19:56:00 - *.play-internet.pl
Szacun śledzie za punkty do rankingu i zwyciestwo. Jazda Legia , jazda Lech!

arek - 17 sierpnia 2023, 19:56:07 - *.110.77.27
Odpadli tydzień temu, ale są punkty do rankingu!

PionneR - 17 sierpnia 2023, 19:56:27 - *.10.150.241
Przynajmniej zmazana plama i zachowany honor po klęsce w Gandawie. Fajne zwycięstwo, dziękujemy Pogoni za 0,750 pkt. do rankingu krajowego.

Gość - 17 sierpnia 2023, 19:56:35 - *.dynamic.chello.pl
Brawo Pogoń! Jakkolwiek to zabrzmi, z punktu widzenia matematyki rankingowej, lepiej dla polskich klubów przegrać 0:5 i wygrać 2:1 niż dwa razy przegrać różnicą np. jednej bramki. Godne pożegnanie z europejskimi pucharami. Natomiast dlaczego Pogoń nie grała dzisiaj w swoich domowych strojach (na bordowo-granatowo), a Gent w swoich wyjazdowych (na biało lub pomarańczowo)?

Kanapowicz - 17 sierpnia 2023, 19:56:54 - *.11.51.98.ipv4.supernova.orange.pl
Bilans: 3 wygrane i 1 sromotna porażka. Nie jest to chyba powód do wstydu.

ZWawy - 17 sierpnia 2023, 19:57:39 - *.dynamic.chello.pl
Szacun dla Pogoni za sportową walkę do końca i zdobycz do rankingu

Rzodkiewka - 17 sierpnia 2023, 19:58:06 - *.centertel.pl
Kol to szuka lajkow mama go nie kocha nie krytykujecie go ;)!los go skarał...

lolo - 17 sierpnia 2023, 19:58:15 - *.175.230.178.maxnet.net.pl
Mówiąc wprost, źle że odpadamy z Belgami, którzy nie są w jakiejś gigantycznej formie. Dziwi mnie komentatorskie "brawo Pogoń". Wiadomo, błędy bramkarza i obrony ustawiły dwumecz. Ale dziś nie było tej różnicy aż tak widać. Fajnie, że udało się wyrwać 0,250 pkt. O tyle dobrze.

Widz - 17 sierpnia 2023, 19:58:25 - *.net.autocom.pl
Rywal zbyt silny na dwumecz, ale szacunek dla Portowców, że u siebie chciało im się jeszcze pobiegać i wygrać ten mecz. Brawo i dzięki za punkty do rankingu.

czech25 - 17 sierpnia 2023, 19:58:43 - *.dynamic.chello.pl
Honorowe pożegnanie z europejskimi pucharami, 0.250 pkt do rankingu krajowego przyda się, a kibice Pogoni przynajmniej namiastkę sukcesu też zyskali!

PZPN - 17 sierpnia 2023, 19:59:11 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
Przynajmniej pożegnali się godnie zwycięstwem no i zdobyli punkty do rankingu.Mimo wszystko BRAWO Pogoń za walkę ....

Medalik - 17 sierpnia 2023, 19:59:12 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Pożegnali się z honorem. Ważne te 0,25 pkt do rankingu.

EL - 17 sierpnia 2023, 20:00:01 - *.96.160.150.ipv4.supernova.orange.pl
Brawo Pogoń. Kolejne punkty do rankingu dorzucone, pomimo odpadniecia. Przynajmniej dziś powalczyliście. Gdyby tydzień temu, 10 sierpnia nie pomylił się wam z 6, czy też z 24 grudnia, to kto wie, jakby dziś było?

jam - 17 sierpnia 2023, 20:00:06 - *.225.206.189 (*.134.160.165)
Mam nadzieję że bramkarz się zbuduje po tym dwumeczu. może te 5-0 było pogrzebaniem Pogoni ale dla rankingu lepszy taki układ jak jest niż dwa razy po 0:1. Brawo Pogoń za walkę, może gdyby coś weszło w pierwszej połowie były by jeszcze emocje ale tak czy siak Gent lepszy. Może za rok!

OLO_44 - 17 sierpnia 2023, 20:00:15 - *.134.162.55
Czemu TVP Sport po skończonym meczu nie pokazuje zdobytych bramek, tylko odrazu reklamy są? Wkurza mnie to , bo nie widziałem tych 2 dla Pogonii. Brawa za godne pożegnanie sie z Europą.

ZeteL - 17 sierpnia 2023, 20:00:34 - *.ssp.dialog.net.pl
Gratulacje Pogoń za fajny meczyk i punkty do rankingu. Tak jak ktoś wyżej napisał - nic więcej nie dało się zrobić ale wyszliście z tego z twarzą.

Wrocek - 17 sierpnia 2023, 20:04:49 - *.151.41.20
Gratki Pogoń za walkę.

Tomi1990 - 17 sierpnia 2023, 20:06:46 - *.162.174.28
Nie jest źle. W tym roku Pogoń 3 zwycięstwa i gdyby nie ta porażka... W każdym razie kolejny mały kroczek: trzy wygrane mecze i wynikowo najlepszy rezultat Portowców. Wygrany mecz u siebie w kolejnej rundzie. Za rok będzie jeszcze lepiej. Do poprawy obrona i wierzę, że za rok będzie jeszcze lepiej

mariodexu - 17 sierpnia 2023, 20:07:54 - *.31.138.51.ipv4.supernova.orange.pl
uratowali honor i 0,25 pkt do rankingu

Zizu81 - 17 sierpnia 2023, 20:07:55 - *.play-internet.pl
Brawo Pogoń, na przyszły sezon będzie lepiej trochę mieliście pecha ale taka jest piłka. Od medalika.

NowySezon - 17 sierpnia 2023, 20:08:42 - *.siedlce.domtel.com.pl
Honorowe zwycięstwo Pogoni Szczecin.

mundi - 17 sierpnia 2023, 20:09:58 - *.240.139.6
BRAWO Pogoń, to było wszystko co mogliście zrobić. Tegoroczne eliminacje macie zaliczone na plus, przy słabszym przeciwniku bylibyście w następnej rundzie. Powodzenia w lidze.

matti - 17 sierpnia 2023, 20:12:26 - *.atlanticmetro.net
Są punkty do rankingu, a za resztę nie sie pałują. Legia robi swoje i ładnie puka Austrię.

(L)16MP - 17 sierpnia 2023, 20:13:46 - *.45.28.152
Legiaaaaaaaaaaaaaa Warszawaaaaaa. Mistrzem Polski jest Legia.

Bromcik - 17 sierpnia 2023, 20:14:54 - *.elpos.net
Bravo Pogon za uratowanie wlasnego honoru ale 5:0 w 1 meczu poszło w swiat...

Pio Pio - 17 sierpnia 2023, 20:18:48 - *.dynamic.chello.pl
Widzieliscie jaką Legia zrobiła akcję na 0:3 - palce lizać. Najlepsza ekipa w Polsce.

Polskaball - 17 sierpnia 2023, 20:24:31 - *.centertel.pl
Brawo Pogoń. Polska Ekstraklasa dziękuję za punkty do rankingu

Zawisza - 17 sierpnia 2023, 20:24:36 - *.146.250.99.mobile.internet.t-mobile.pl
Fajnie że punkty wpadną, dziś w rankingu wyprzedzimy dzięki m.in Pogoni, Chorwację i Grecję

Murphy - 17 sierpnia 2023, 20:31:10 - *.dynamic.inetia.pl
Fajnie że Pogoń postanowiła jednak wygrać na pożegnanie, punkty do rankingu zawsze się przydadzą.

LW1916 - 17 sierpnia 2023, 20:32:59 - *.home.aster.pl
Gdyby nie 4 prezenty w pierwszym spotkaniu (bo tylko jedną bramkę Gent wypracowało z gry) to dziś Pogoń miała szansę powalczyć o awans z taką grą. Szkoda Dobrze że chociażpkt do rankingu wpadają. Pozdrowienia ze sto(L)icy!

Kisi - 17 sierpnia 2023, 20:37:56 - *.146.118.99.mobile.internet.t-mobile.pl
Spodziewałem się typowego polskiego jadu typu że "gent grało rezerwami" jednak pozytywnie się zaskoczyłem

pompek - 17 sierpnia 2023, 20:41:35 - *.dynamic.chello.pl
Mam pytanie czy Pogoń wygrała na swoim boisku? To ważne a w artykule nic o tym nie ma

MMc - 17 sierpnia 2023, 20:46:27 - *.22.208.59.ipv4.supernova.orange.pl
Co wy o rankingu? Tamci wyszli z luźnymi jajami i tak wyszło. Sfrajerzyli się na wyjeździe i taka dogrywka tego nie zmieni.

PS - 17 sierpnia 2023, 20:52:46 - *.dynamic.tele-ag.de
Brawo Portowcy!

Parantrop - 17 sierpnia 2023, 21:21:11 - *.toya.net.pl
Są punkty do rankingu. Brawo Pogoń mimo wszystko.

stefan - 17 sierpnia 2023, 21:53:29 - *.artnet.gda.pl
Brawo Pogoń za walkę do końca! Super, że punkty do rankingu wpadły!

12345 - 17 sierpnia 2023, 21:58:10 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Serdeczne graty za zwycięstwo.
Mam nadzieje że Polskie kluby ( z pominięciem amiki) w następnym sezonie pokażą co znaczą)w europie.

Franco - 17 sierpnia 2023, 22:05:14 - *.29.7.39.ipv4.supernova.orange.pl
Nigdy więcej pogoni w pucharach.

Radom - 17 sierpnia 2023, 22:06:46 - *.centertel.pl
Szacun dla Pogoni za podjęcie walki i wielką ambicję.

Paprikana - 17 sierpnia 2023, 22:11:39 - *.11.51.98.ipv4.supernova.orange.pl
Brawo za ambicje. Coś, czego poznaniakom zabrakło.

MKS1948 - 17 sierpnia 2023, 22:12:24 - *.205.128.151.mobile.internet.t-mobile.pl
@Gosc bo Gent mial techniczne problemy ze swoim wyjazdowym sprzetem i poprosili kilka godzin przed meczem o zmiane trykotow

Aaa - 17 sierpnia 2023, 22:53:03 - *.play-internet.pl
Bo Belgowie go taki że wspaniały i zachodni klub że nie te koszulki co trzeba zapakowali i zrobiła się draka. Gdyby polski klub coś takiego zrobił, to byłby walkower i aut z pucharów. . .

kobi18 - 17 sierpnia 2023, 23:09:41 - *.dynamic.chello.pl
Zwycięstwo cieszy, ale styl powinien być dużo lepszy. Te straty i niecelne podania są nie do zaakceptowania. Toż tylko to robią przez 7 dni w tygodniu. Trudno pojąć odegranie np.głowa do przeciwnika, gdy na lewo lub prawo stoi kolega. Dramatem jest cofanie się wszystkich pod własna bramkę, gdy atakuje przeciwnik. Co najmniej jeden powinien wyjść na niego, aby nie mógł spokojne oddać podania.Obrońcy stoją zdecydowanie za daleko o atakujących /10-15 metrów/, co nie tworzy sytuacji do przerwania ataku.

pablo - 18 sierpnia 2023, 0:04:48 - *.range86-148.btcentralplus.com
@kobi
Proponuje pójść w karierę trenerską, by w przyszłości uniknąć kompromitacji naszych drużyn klubowych w pucharach oraz np. reprezentacji w meczu z Mołdawią ;)

TS MACZETA - 18 sierpnia 2023, 5:46:25 - *.hsd1.il.comcast.net
Zaulek zwyciezko daje du..py!
"Medaliki" tysz sie z lancuszka zerwia i bedzie dalsze zwycieskie kwakanie o punktach do rankingu
No i co z tych punktow gdy szrot uchodzcuf i rodzimych udacznikow kopac,o graniu lepiej nawet nie wspominac,nie umi! Bo grac to TRZA UMIC!
Zapamietnijcie RAZ NA JUTRO.Chociaz to JUTRO przyjdzie na sw.Dygdy co go nima nigdy! Amen!

fdm - 18 sierpnia 2023, 10:27:00 - *.static.chello.pl
Brawo Pogoń! 0.75 pkt do rankingu jako drużyna z 4 miejsca to bardzo dobry wynik. Oby Pogoń dalej tak progresowała w kolejnych edycjach europucharów.

Kjg - 18 sierpnia 2023, 18:51:01 - *.play-internet.pl
Kogo interesują jakieś punkty pięć do zera poszło w świat i to jest najgorsze!!!

kobi18 - 18 sierpnia 2023, 20:48:49 - *.dynamic.chello.pl
pablo, nie trzeba być trenerem. Wystarczy być doświadczonym kibicem i mieć z piłką konrtakt od suuuper długich lat. A to co graja obecnie, chyba większość drażni, bo pewne zachowania sa juz wpajane maluchom w innych krajach, które nas leją zdecydowanie. Oprócz wybiegania i walki co najmniej 90 minut, potrzeba jeszcze pracy zwojów mózgowych. A tego nie zaimplementuje żaden trener, Zdrowia.

Leon - 19 sierpnia 2023, 19:28:54 - *.158.109.163
Ogromny szacunek dla Pogonii.
Pogoń grała z drużyna mająca 6x droższych piłkarzy .
Zdołała wygrać dla Rankingu Krajowego jeden mecz z nimi co jest ogromnym sukcesem.