23 września 2023, 16:57:08 - gabrielba
Śląsk umacnia się na szczycie

Śląsk Wrocław wygrał 1-0 (1-0) w sobotnim meczu 9. kolejki PKO Ekstraklasy z Piastem Gliwice. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył w 41. minucie Nahuel Leiva. Gliwiczanie kończyli mecz w osłabieniu po czerwonej kartce dla Arkadiusza Pyrki. W doliczonym czasie drugiej połowy Erik Expósito nie wykorzystał rzutu karnego.

23 września 2023, 15:00 - Wrocław (Tarczyński Arena Wrocław)
Śląsk Wrocław 1-0 Piast Gliwice
Nahuel Leiva 41

Śląsk: 12. Rafał Leszczyński - 27. Martin Konczkowski, 4. Łukasz Bejger, 5. Aleks Petkow, 33. Jehor Macenko (90, 2. Aleksander Paluszek) - 26. Burak İnce (63, 22. Mateusz Żukowski), 8. Patrick Olsen, 16. Peter Pokorný (85, 23. Daniel Łukasik), 17. Petr Schwarz, 10. Nahuel Leiva (85, 24. Piotr Samiec-Talar) - 9. Erik Expósito.

Piast: 26. František Plach - 77. Arkadiusz Pyrka, 2. Ariel Mosór, 5. Tomáš Huk, 98. Aléxandros Katránis - 44. Serhij Krykun (56, 14. Jakub Holúbek), 24. Tom Hateley (56, 30. Miłosz Szczepański), 20. Grzegorz Tomasiewicz, 6. Michał Chrapek (79, 11. Damian Kądzior), 19. Michael Ameyaw - 27. Gabriel Kirejczyk (46, 7. Jorge Félix).

żółte kartki: Leszczyński, Samiec-Talar - Pyrka, Huk.
czerwona kartka: Arkadiusz Pyrka (45. minuta, Piast, za drugą żółtą).

sędziował: Bartosz Frankowski (Toruń).
widzów: 17 902.

W 90. minucie Erik Expósito (Śląsk) nie wykorzystał rzutu karnego (strzelił w poprzeczkę).

mateusLech - 23 września 2023, 16:58:19 - *.1984.is
Brawo Śląsk za zwycięstwo nad Piastem. Piast a w zasadzie Pyrka sami sobie winni i najważniesze ze legia nie jest i nie będzie liderem. Gdyb Exposito wykorzystał setki powinno być minumum 4-0 i jeszcze zmarnowanie karnego.

Scyzor - 23 września 2023, 16:58:39 - *.4-2.cable.virginm.net
Przeciez druga żókta kartka i czerwona to jest jakiś żart Fryzjer maczał palce w tym meczu jak tralala

DP - 23 września 2023, 16:58:53 - *.elblag.vectranet.pl
A kapibary głodują...

tratarata - 23 września 2023, 17:00:33 - *.revip7.asianet.co.th
Jacek Magiera, to kawał dobrego trenera,
a trener Wukowicz, to tegoroczny spadkowicz.

rafalski - 23 września 2023, 17:01:28 - *.5.198.254.ipv4.supernova.orange.pl
dobre dobre 3.40 kurs na Śląsk

NowySezon - 23 września 2023, 17:02:42 - *.siedlce.domtel.com.pl
Najgorszy mecz tego sezonu zdecydowanie u Erika Exposito.Trzy stuprocentowe okazje zmarnował..

Pawel - 23 września 2023, 17:02:44 - *.eimperium.pl
Mecz ewidentnie przekręcony .

Wujcio - 23 września 2023, 17:03:28 - *.play-internet.pl
Niestety tyle mowy było o kontrowersji i czerwonej kartce dla Josue, a dzisiaj Frankowski z Warszawy tylko czekał, żeby któremuś z Piasta dać czerwona, można było to obstawić, to sędziowanie jest na fatalnym poziomie, wypatrzą wyniki i jeszcze ten karny z dupy... Tragedia strasznie tendencyjne sedziowanie

mateusLech - 23 września 2023, 17:05:43 - *.1984.is
@Wujcio a jak Piastowi w poprzednich spotkaniach między innymi z Lechem, Cracovią czy Radomiakiem gwizdano watpliwe karne to było w porządku? I tak Piast z sędziami wychodzi na plus. Czy ktoś kazał Pyrce popychać przeciwnika który go wyprzedził?

WuKaeS! - 23 września 2023, 17:06:39 - *.dip0.t-ipconnect.de
Kto liderem jest, oczywiście WuKaeS!

Artur,,, - 23 września 2023, 17:08:36 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
A frustracji,, swoje wypociny uskuteczniaja.. @Pawel.do ciebie mowa, boli? Musi boleć! Hej Slask

Klaus L. - 23 września 2023, 17:15:42 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
No, no szacunek Śląsk. Spodziewałem się przed sezonem raczej wysokiego miejsca Piasta, a tu taka niespodzianka. Expósito u was jest jak u nas Pawłowski.

dispa - 23 września 2023, 17:15:57 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Gratulacje z Cz-wy. Śląsk w europejskich pucharach, bardzo realne w tym sezonie.

Jontek - 23 września 2023, 17:17:26 - *.centertel.pl
Piast za mało dostaje kasy z magistratu!

Pawel - 23 września 2023, 17:18:13 - *.eimperium.pl
Artur obejrzyj mecz jeszcze raz tym razem bez klapek na oczach i porównaj reakcje sędziego na faule obu zespołów .Pozdrawiam i gratuluję wygranej Twojej drużyny.

5-ty - 23 września 2023, 17:19:46 - *.10.147.165.ipv4.supernova.orange.pl
Wisła Płock rok temu też cieszyła się z liderowania.Trochę pokory!!!

WuKaeS! - 23 września 2023, 17:23:10 - *.dip0.t-ipconnect.de
Najważniejsze to kilkanaście punktów od strefy spadkowej

mateusLech - 23 września 2023, 17:27:27 - *.1984.is
@mateusLech widzę że dzisiaj ciebie podróbo z legii/Piasta boli podwójnie Piast dostal os Ślaska a legia bez lider ito w jednym meczu, teraz czekamy na zwycięstwa Lecha i Cracovii i będziesz plakać, jedyne co potrafisz to kopiuj wklej. Górin im LKS się utrzymają.

a - 23 września 2023, 17:29:12 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
He, a jak po sezonie odszedł Yeboah, to wszyscy: "Śląsk już w I lidze!", "Śląsk już w I lidze!"...

12345 - 23 września 2023, 17:33:17 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Piast to nie Legia. W tym samym czasie dostali czerwo co Legia tydzień temu, ale Legia sobie poradziła. W końcu to Legia.

Bobek - 23 września 2023, 17:52:20 - *.play-internet.pl
Brawo Śląsk pozdrowienia z Rakowa.

Zg - 23 września 2023, 18:15:25 - *.centertel.pl
Brawo

hmm - 23 września 2023, 18:20:14 - *.dynamic-3-poz-k-1-2-0.vectranet.pl
Piastunki spuchly juz. Gdzie sie podziali dziadek Siwe Wlosy i wnuczek Przemek???

Kuba - 23 września 2023, 18:26:32 - *.bb.vodafone.cz
Po 10.kolejkach raków był liderem w 2022 i tak się skończyła liga :] Także vamos slonsk :]

Kickero - 23 września 2023, 18:41:14 - *.43.163.134.ipv4.supernova.orange.pl
Brawo Śląsk!

dera - 23 września 2023, 18:54:25 - *.centertel.pl
exposito to idiota...nie dosc ze dwa razy nie podał kolegom na pusta bramke to po karnym w poprzeczke skacze po pilke utrudniajac dobitke koledze

Kolik - 23 września 2023, 18:56:55 - *.sownet.pl
Ten war to jakaś kpina. Nie mówię tylko o tym meczu,ale o całej lidze.

ala - 23 września 2023, 19:03:07 - *.115.184.42
hej czy ktos tu jest w stanie mi powiedziec kiedy bedzie podany terminarz godzinowy z 28 pazdziernika ?? pozdrawiam

Bucik - 23 września 2023, 19:14:18 - *.centertel.pl
Sędzia kalosz

bobxbob - 23 września 2023, 19:53:07 - *.97.64.66.ipv4.supernova.orange.pl
Słaby mecz Śląska, ale kto będzie pamiętał o tym za miesiąc lub dwa? Liczą się trzy punkty i szósty wygrany mecz z rzędu. Brawo Drużyna !

Moja subie - 23 września 2023, 23:00:23 - *.1.35.193.ip4.teleport.net.pl
To że Śląsk jest tam gdzie jest to...efekt Magiery (przy mocnym wsparciu Łuczywka). Ale dziś zdecydowanie niezasłużone zwycięstwo bo Piast jechał strasznie ze Śląskiem w 10 ( po ewidentnie niesłusznej czerwonej kartce-drugiej żółtej)...a to że Exposito nie wykorzystał 3 setek...to już jego problem... No ale nic...taka Nasza piłka...byle jaka...

Malisz - 24 września 2023, 1:54:01 - *.warszawa.vectranet.pl