9 listopada 2023, 20:37:07 - bartekwr9
Legia umacnia się na czele

Legia Warszawa wygrała na swoim boisku 2-0 (2-0) ze Zrinjskim w meczu 4. kolejki grupy E Ligi Konferencji Europy. Bramki dla wicemistrzów Polski strzelili Rafał Augustyniak i Josué z rzutu karnego. Kolejne spotkanie Legia rozegra na wyjeździe 30 listopada o godz. 21:00 z Aston Villą.

Zrinjski rozpoczął spotkanie od niecelnego uderzenia z dystansu Kerima Memiji. Legia była o wiele skuteczniejsza od swojego przeciwnika i już w 14. minucie objęła prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Josué futbolówkę do bramki próbował skierować Tomáš Pekhart. Futbolówka ostatecznie minęła Czecha i trafiła pod nogi niepilnowanego Rafała Augustyniaka, który mocnym uderzeniem z ostrego kąta umieścił piłkę przy poprzeczce bramki gości. Sześć minut później po dograniu z prawej strony boiska Pawła Wszołka niecelnie głową strzelił Juergen Elitim. W 29. minucie po prostopadłym zagraniu Ernesta Muçiego Patryk Kun został sfaulowany w polu karnym przez Josipa Ćorlukę, za co sędzia podyktował rzut karny. Pewnym uderzeniem z jedenastu metrów prowadzenie Legii podwyższył Josué.

W 36. minucie dobre podanie za plecy Radovana Pankova otrzymał Nemanja Bilbija. Napastnik Zrinjskiego z dobrej pozycji uderzył jednak bardzo słabo, przez co Dominik Hładun nie miał najmniejszych problemów z interwencją. Tuż przed przerwą zrobiło się niebezpiecznie pod bramką Legii. Po zagraniu w pole karne Antonio Ivančicia i zgraniu głową Mario Ćuže Hładun musiał wypiąstkować futbolówkę. Ta trafiła do niepilnowanego w polu karnym Dario Čanađiji. Środkowy pomocnik przyjezdnych nie wykorzystał jednak tej sytuacji, strzelając wysoko nad bramką.

Po sennym pierwszym kwadransie drugiej połowy Legia oddała strzał na bramkę przeciwnika. Na uderzenie z dystansu zdecydował się Steve Kapuadi. Stoper gospodarzy jednak znacznie przestrzelił. Świetnej okazji do strzelenia trzeciego gola gospodarze nie wykorzystali w 69. minucie. Po dobrym podaniu Kuna Muçi zaliczył udany rajd lewym skrzydłem, a następnie dograł do ustawionego przed polem karnym Josué. Kapitan Legii odegrał do lepiej ustawionego na prawej stronie karnego Wszołka, jednak ten ostatecznie strzelił obok bramki. Dwie minuty później Wszołek uderzył bez przyjęcia na bramkę Zrinjskiego, lecz ostatecznie zmierzającą do bramki piłkę zablokował Memija. W 80. minucie po wrzutce z rzutu rożnego strzał głową oddał Stipe Radić. Jego próba była jednak zbyt słaba, by zaskoczyła Hładuna. Sześć minut później Hładuna strzałem zza pola karnego zaskoczyć próbował wprowadzony z ławki Tomislav Kiš. Bramkarz Legii jednak pewnie interweniował.

9 listopada 2023, 18:45 - Warszawa (Stadion Wojska Polskiego)
Legia Warszawa 2-0 HŠK Zrinjski (Mostar)
Rafał Augustyniak 14, Josué 30 (k)

Legia: 30. Dominik Hładun - 12. Radovan Pankov, 8. Rafał Augustyniak, 3. Steve Kapuadi - 13. Paweł Wszołek, 22. Juergen Elitim, 21. Jurgen Çelhaka (64, 99. Bartosz Slisz), 33. Patryk Kun (77, 17. Gil Dias) - 27. Josué (85, 28. Marc Gual), 7. Tomáš Pekhart (76, 9. Blaž Kramer), 20. Ernest Muçi (85, 39. Maciej Rosołek).

Zrinjski: 35. Marko Marić - 6. Josip Ćorluka, 27. Slobodan Jakovljević, 95. Matej Senić (64, 8. Damir Zlomislić), 15. Stipe Radić, 50. Kerim Memija - 17. Matija Malekinušić (78, 24. Petar Mišić), 20. Antonio Ivančić (73, 10. Tomislav Kiš), 5. Dario Čanađija (73, 26. Filip Bradarić), 25. Mario Ćuže (64, 22. Aldin Hrvanović) - 99. Nemanja Bilbija.

żółte kartki: Çelhaka, Elitim, Wszołek.

sędziował: Ricardo de Burgos Bengoetxea (Hiszpania).
widzów: 24 616.

W drużynie gości zagrał Marko Marić (dawniej Lechia Gdańsk). Poza kadrą znalazł się natomiast Ivan Jukić (kiedyś Korona Kielce). Kilka dni temu ze Zrinjskiego odszedł Zvonimir Kožulj (w przeszłości Pogoń Szczecin i Sandecja Nowy Sącz).

Ekspert Pi - 9 listopada 2023, 20:38:27 - *.10.182.109.ipv4.supernova.orange.pl
Gratulacje za wygraną i punkty do rankingu. Rosołek to karykatura piłkarska.

Z nad gran - 9 listopada 2023, 20:38:59 - *.dynamic-4-waw-k-2-2-0.vectranet.pl
Pewne zwycięstwo , awans coraz bliżej , ciekawe co napisze zaraz kibic Polskich drużyn w pucharach.

icardi - 9 listopada 2023, 20:39:30 - *.rev.snt.net.pl
Rosołek to jakiś dramat jest

gdd - 9 listopada 2023, 20:39:33 - *.static.ip.netia.com.pl
Super, oby jeszcze jakiś punkcik zdobyć i pisać historię na wiosnę.
Jak na tą grupę grają naprawdę fajnie ;)
Szkoda tylko tych kartek w końcówce. :/

Drak - 9 listopada 2023, 20:39:50 - *.play-internet.pl
Brawo Legia Warszawa! Jest moc!

Chala - 9 listopada 2023, 20:40:00 - *.play-internet.pl
Wszolek 3 setki nie strzelil to jest reprezentant.Masakra.Juz lepiej tych z u17 powołać co wywalil Włodarski.

Ziggy - 9 listopada 2023, 20:40:51 - *.home.aster.pl
Mostar to gdzieś drużyna na środek tabeli w Polsce;
ale Legia regularna z Mostarem; za Berga też wygrali 2-0

X - 9 listopada 2023, 20:41:59 - *.81.117.34
Grautuluję Legii zapewnienia sobie fazy pucharowej. Mecz dobry, pokazali co potrafią, przeciwnik może nie za wygórowany, ale na jakich ma się zdobywać punkty. Szkoda zmarnowanych okazji, ale wynik dowieziony na spokojnie.

Muranow - 9 listopada 2023, 20:42:28 - *.centertel.pl
Ten josue to szurnięty.🙂 Jakiś jest

Radek - 9 listopada 2023, 20:42:59 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Na Ł3 stawia się autobus I konterka.Jak grasz otwarty mecz to tracisz bramkę po kiksie i padolino.O reszcie nie ma co pisać.Teraz dopiero wyzwania Vila i Az.

1910 - 9 listopada 2023, 20:43:31 - *.centertel.pl
Brawo Legia spokojnie 3pkt.To cieszy a ten komentator to DRAMAT co to było.Pozdro.

zaskoczony - 9 listopada 2023, 20:44:11 - *.centertel.pl
Zrinjski (Mostar) punkt z AZ i Legia gra dalej

NowySezon - 9 listopada 2023, 20:44:17 - *.siedlce.domtel.com.pl
I gitarka,aby wyjść z tej grupy trzeba było właśnie zdobyć minimum 4 punkty z Bośniakami..a Legia zdobyła sześć.Legia jak najbardziej w takiej sytuacji powinna awansować z tej grupy.Kto wie może i spróbują powalczyć w piątej kolejce z Aston Villą nawet o pierwsze miejsce w tej grupie.

czech25 - 9 listopada 2023, 20:44:47 - *.centertel.pl
Zadanie wykonane, 3 punkty i dobra pozycja wyjściowa przed meczami z Aston i AZ. Szkoda tych żółtych kartek w końcówce. Zupełnie nieproduktywny Pekhart, jako napastnik to nic zespołowi nie daje. Wszołek taki niefart rzadko spotykany żeby mieć 3 sytuacje i nic nie wpadło.

amino - 9 listopada 2023, 20:45:06 - *.22.153.39.ipv4.supernova.orange.pl
Karny naciągany, ale mimo wszystko brawo.

(L)15MP - 9 listopada 2023, 20:45:59 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
Jedno jest pewne - Mistrzem Polski jest RAKÓW !!!

KSG - 9 listopada 2023, 20:46:48 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Ruch czeka na swojego pieszczocha z piasta który jako (L)16MP leci po 17 sztos 😁🤣

h cu - 9 listopada 2023, 20:47:07 - *.204.1.202.mobile.internet.t-mobile.pl
Rosołek to syn Hołowni, który zrobił sobie tatuaże żeby groźniej wyglądać?

mag - 9 listopada 2023, 20:48:50 - *.10.147.110.ipv4.supernova.orange.pl
Jak ten mecz chaotyczna Legia wygrała ? Reprezentant Wieśniołek pomylił dyscypliny. Neslona założył.Głupa żółta kartka.

Kali - 9 listopada 2023, 20:50:20 - *.146.122.151.mobile.internet.t-mobile.pl
Wszołek tradycyjne brutalna gra tak się dzieje w każdym meczu

Jojo - 9 listopada 2023, 20:51:03 - *.centertel.pl
A w lidze znów baty czekają hihi

Wata - 9 listopada 2023, 20:51:44 - *.play-internet.pl
Karny z kapelusza , ten karzel to wszedzie wejdzie.Brzydal.
Sędzia kalosz.
Misrzem jest Lech

777 - 9 listopada 2023, 20:53:33 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Szacunek dla "L". ML1950

Qulty - 9 listopada 2023, 20:56:44 - *.cni-internet.cz
Bardzo ładna tabela.
Ps. Kozuj był jeszcze zawodnikiem Niecieczy na wypożyczeniu z Trcji (co potwierdza wyrok Uefa)

(L)16MP - 9 listopada 2023, 20:58:43 - *.84.136.13
@KKS w Niedzielę zmielimy ten twór na drobniutką masę. Posmarujemy i zjemy;)

andymen - 9 listopada 2023, 20:59:00 - *.dynamic.chello.pl
Brawo Legia. Będzie awans w pucharze Biedronki. Szacun.

Wose - 9 listopada 2023, 21:02:38 - *.dynamic.mm.pl
Wszołek dno, no i nie było n a bramce ręcznika to wygrali

Raffaello - 9 listopada 2023, 21:16:02 - *.play-internet.pl
Hładun zdecydowanie lepszy niż pajac Tobiasz.

Wściekły - 9 listopada 2023, 21:34:48 - *.241.253.126.luksus.net.pl
Brawo Legia. Brawo Jacek szczęściarzem Laskowski. Borek to Jonasz, co komentarz to wtopa. Zwróciliście na to uwagę?

Wściekły - 9 listopada 2023, 21:35:53 - *.241.253.126.luksus.net.pl

Wściekły - 9 listopada 2023, 21:37:06 - *.241.253.126.luksus.net.pl
Brawo Legia. Brawo Jacek szczęściarz Laskowski. Borek to Jonasz, co komentarz to wtopa. Zwróciliście na to uwagę?

Kłajpeda - 9 listopada 2023, 21:37:48 - *.109.146.51
Brawo Legia, respect za dyspozycje w pucharach.
Nam coś nie idzie…
Tylko Rakow.

(L)16MP - 9 listopada 2023, 21:37:53 - *.cdn77.com
Dlaczego Szwardze nikt nie powiedział, ze trzeba sie jakos ubrać na mecz, a nie biegać po lini w ciesnym dresie i bez włosów. Zresztą jaki trener taki klub. Mistrzem Polski jest Legia (L)ecimy po 17 tytuł i PP oraz PK.

monk - 9 listopada 2023, 21:39:24 - *.103.217.205.dsl.dyn.forthnet.gr
Trzy ostatnie sezony Polska jest na 15 miejscu w rankingu. Brawo Legia. Raków niech walczy na remis z Sportingiem.

zdziwiony - 9 listopada 2023, 22:20:46 - *.dynamic.inetia.pl
@Lechia, a kogo to obchodzi co ty pamiętasz, Ruch, Widzew, Wisła też miło wspominasz stary opoju.TYLKO LEGIA

Bolo - 9 listopada 2023, 22:25:47 - *.interblock.pl
Przecież Pankov też dostał żółtą kartkę. Jako pierwszy.

Aaa K - 9 listopada 2023, 22:27:06 - *.204.12.72.mobile.internet.t-mobile.pl
Super rezultat Legii. Stołeczna drużyna dużo zrobiła dla naszej piłki. Brawo Prezesie Mioduski tak trzymać.

Wotan - 9 listopada 2023, 22:30:55 - *.111.230.131
Lechia, też pamiętam ta zgodę. Paru fajnych wariatów z Gdańska zdążyłem poznać. Pozdro

Pab(L)o - 9 listopada 2023, 22:42:29 - *.146.251.32.mobile.internet.t-mobile.pl
Dobry wynik, dobra sytuacja w tabeli. Teraz tylko wypada odpłacić AZ i cieszyć się grą na wiosnę.
@Lechia dzięki za miłe słowa. Myślę, że i dziś zgoda warszawsko-gdańska miałaby rację bytu... A "zdziwionym" się nie należy przejmować. To jakiś prowokator - może z Arki?

Kolejorz - 9 listopada 2023, 23:01:36 - *.52.91.41
legie ratuje znowu sędzia jak nie nieuznana prawidłową bramka Bośniaków w pierwszym meczu to teraz padolino.legie zaraz wyjaśnia AZ i AV i po wyjściu z grupy.

Do zdziwio - 9 listopada 2023, 23:09:25 - *.play-internet.pl
Zdziwiony to Ty bedziez po meczu z Wielkim Lechem

zdziwiony - 9 listopada 2023, 23:26:44 - *.dynamic.inetia.pl
Pod kasami w Warszawie też z Lechistami piątki przybijałeś 04.08.2018 ? Jeszcze przeproś, że wcześniej po ustawce, honorowo już leżących Lechistów jak traktowałeś.W jakiej obecnej sytuacji, a co Legia nie ma przyjaciół, co chcesz iść w ślady Wisły.Nie rób pośmiewiska z Legijnego Środowiska ma się dobrze, a będzie jeszcze lepiej.

Zrinjski - 10 listopada 2023, 0:19:13 - *.dynamic.chello.pl
...trener Zrinjskiego to jakiś sabotażysta, w pierwszym meczu z Alkmaar w 2.połowie rozwalają Holendrów: Kozulj wchodzi z ławki - strzela mu dwie bramki, z Aston Villą jeszcze gra jakiś ogon, ale już krótszy, z Legią w Mostarze choć przegrywają, w ogóle go nie wpuszcza, do Warszawy w ogóle go nie zabiera tylko wywala z drużyny do rezerw, bo Zrinjski w 2.połowie z Alkmaar grał za dobrze, a ma grać źle, tak postanowił trener i z każdym meczem grają coraz gorzej, w Warszawie już nie dało się ich oglądać, trener postanowił, że po dobrym początku mają wrócić do szeregu i płacić frycowe jak na debiutanta w fazie grupowej przystało, a nie wygłupiać się i wygrywać, tych, co się wygłupili w pierwszym meczu trzeba
przykładnie ukarać, tak to w wypadku Zrinjskiego wygląda - trener sabotażysta i Kozulj ofiarny...

Brodoc - 10 listopada 2023, 4:59:19 - *.himax.com.pl
No to niech znów przeliczają ile to zarobili bo tylko to się liczy ,a nie to że się osiąga jakiś sukces z drugiej strony jak się wygrywa z drużyną która by grała u nas w 2 lidze to faktycznie niech sobie liczą i się podniecają .p,s "kapitana lepszego nie mogli wybrać "poprostu zwykłe zero

mojo jojo - 10 listopada 2023, 6:20:58 - *.205.208.99.nat.ftth.dynamic.t-mobile.pl
Duma i Sława! Legia Warszawa! Sto(L)ica!

Xxx - 10 listopada 2023, 6:54:12 - *.tel.tkb.net.pl
Rosołek to 3 liga piłkarska i to amatorska czy trener tego nie widzi ?

Jam - 10 listopada 2023, 7:02:29 - *.home.aster.pl
Brawo. Nadal gra wygląda średnio ale brawo. Jeszcze jeden punkt i wyjście z grupy.

mmm - 10 listopada 2023, 7:04:07 - *.1.223.118
hahaha tylko 24 tys widzów, hahahahaha stoooolica

1908 - 10 listopada 2023, 7:15:06 - *.dynamic.gprs.plus.pl
(L)16MP z Was tacy mistrzowie jak z Dudy prezydent.

Ochota Cwk - 10 listopada 2023, 7:16:33 - *.205.208.99.nat.ftth.dynamic.t-mobile.pl
Duma (L) Stolicy!!!

obserwator - 10 listopada 2023, 8:50:06 - *.itvmedia.pl
@1908 za chwilę będziesz miał swojego tęczowego pachołka, wylewającego ścieki do Wisły, dla którego 2 lotnisko w Polsce niepotrzebne bo przecież jest w Berlinie

obserwator - 10 listopada 2023, 8:52:24 - *.itvmedia.pl
Jak Villa podejdzie normalnie do meczu to z Alkmarem galktyczni będą mieli mecz o awans i coś mi pachnie 2 porażkami i pożegnaniem z pucharami.

bemo(L) - 10 listopada 2023, 9:33:24 - *.dynamic.chello.pl
Wystarczy remis w dwóch meczach i Legia gra na wiosnę. Tylko Legia godnie reprezentuje Polskę i zdobywa punkty do rankingu. Reszta to odpad.

@Kolejorz - 10 listopada 2023, 10:08:56 - *.play-internet.pl
Ale nas już miała wyjaśnić Austria, Duńczycy i AV ....na razie to w krótkiej historii Lecha(na licencji Amiki Wronki) wtopa z Trnava hitem pucharów....my mamy swoje z poprzednich lat.....ale teraz Wy jesteście królem polowania ....niebieskie pionki jesteście Amiką Wronki.....bez pozdrowień zakompleksiony kmiotku....

Szekla - 10 listopada 2023, 10:45:24 - *.146.250.204.mobile.internet.t-mobile.pl
Austria Wiedeń, Midlt po meczach z Legia bardzo poszły do góry w swoich ligach
A Ordabasy maja juz faktycznie zapewnionego mistrza .
Legia wyeliminowała zespoly ze znacznie lepszych lig Austria i Dania

Gg - 10 listopada 2023, 13:21:45 - *.dynamic.gprs.plus.pl
To nie są lepsze ligi. Mają 1-2 lepsze druzyny

MartinMix - 10 listopada 2023, 17:19:10 - *.225.207.47 (*.156.143.101)
obserwator: masz chyba małe pojęcie o tym co piszesz. Do twojego snu musisz dodać jeszcze 3 warunek do spełnienia czyli wygrana AZ ze Zrinskim. Czyli sporo musiałoby się wydarzyć. Pytanie co będzie jeżeli Legia wygra w Birmingham i tym samym zapewni sobie pierwsze miejsce w grupie i jednocześnie awans do 1/8 finału Ligi Konferencji? Bardzo bolą cię wygrane Legii i tak ma być dalej!

D... - 10 listopada 2023, 17:47:12 - *.dynamic.chello.pl
Ech, znafce, fachofce... (L) ma już GWARANTOWANY START "WIOSNĄ", tj. w lutym, co najmniej w 1/16 LKE, bo system rozgrywek w tym pucharze jest specyficzny: wygrywający grupę awansują od razu do 1/8, a zespoły z miejsc 2 i 3 grają w 1/16. (L) ma już pewne w grupie co najmniej 3 miejsce, bo nie wyprzedzą jej jednocześnie Mostar i Alkmaar, a w najgorszym razie tylko jeden z tych zespołów.

Do gg - 11 listopada 2023, 20:36:07 - *.088.066.pools.vodafone-ip.de
To są mocniejsze ligi. Co roku mają drużynę w LM + jeszcze w LE i LKE.