14 grudnia 2023, 20:38:39 - bartekwr9
Legia z awansem

Legia Warszawa wygrała u siebie 2-0 (1-0) w meczu 6. kolejki grupy E Ligi Konferencji Europy z holenderskim AZ. Bramki dla wicemistrzów Polski strzelili Yuri Ribeiro i Blaž Kramer. Goście kończyli to spotkanie w osłabieniu po czerwonej kartce, którą dostał Bruno Martins Indi. Ten wynik oznacza, że Legia zakończyła zmagania w grupie na drugim miejscu i wywalczyła awans do 1/16 finału rozgrywek.

Po bardzo spokojnym początku spotkania w wykonaniu obu drużyn Kacper Tobiasz po raz pierwszy musiał interweniować w 21. minucie. Na bramkę Legii strzelał Jordy Clasie, lecz bramkarz gospodarzy sparował futbolówkę do boku. Pierwsza konkretna sytuacja wicemistrzów Polski pod bramką rywala zakończyła się golem. W 34. minucie po interwencji Steve'a Kapuadiego futbolówka trafiła do ustawionego na środku boiska Marca Guala. Hiszpan zagrał na prawe skrzydło do Pawła Wszołka. Reprezentant Polski wbiegł w pole karne, lecz ostatecznie za długo zwlekał ze strzałem i musiał wycofać do Josué. Kapitan Legii posłał świetne dośrodkowanie w okolice dalszego słupka, a niepilnowany Yuri Ribeiro z najbliższej odległość skierował piłkę głową do bramki. Sześć minut później Wszołek dośrodkował w pole karne w kierunku Guala. Napastnik gospodarzy zdecydował się na strzał bez przyjęcia, jednak jego próba była zbyt słaba i Rome-Jayden Owusu-Oduro pewnie interweniował.

W 51. minucie po niedokładnym wybiciu Radovana Pankova groźne dośrodkowanie posłał David Møller Wolfe. Ostatecznie jednak żaden z zawodników AZ nie zdołał skierować futbolówki do bramki Legii. Goście od 53. minuty musieli grać w osłabieniu. Bruno Martins Indi po brutalnym faulu na Josué został ukarany czerwoną kartką. W 63. minucie po przechwycie z prawej strony boiska Bartosz Slisz ładnie minął dwóch przeciwników i zagrał do środka do Guala. Ten podprowadził piłkę w okolice 16 metra, ale uderzył niecelnie. W 76. minucie wysoko nad bramką zza pola karnego strzelił Jens Odgaard. Minutę później Juergen Elitim przechwycił piłkę i momentalnie dograł w pole karnego do Ernesta Muçiego. Albańczyk jednak nie miał zbyt dobrej pozycji do oddania strzału i ostatecznie uderzył piłkę lekko i wprost w bramkarza. W 81. minucie Legia strzeliła drugiego gola. Ponownie precyzyjnym dośrodkowaniem popisał się Josué. Tym razem jego dogranie strzałem głową wykończył wprowadzony z ławki Blaž Kramer. Pięć minut później Gil Dias miał bardzo dużo miejsca w środku pola i zdecydował się na strzał z dystansu, który był bardzo niecelny. Ten sam zawodnik w doliczonym czasie ponownie strzelał, jednak tym razem piłka podbita jeszcze przez obrońcę minęła bramkę AZ.

14 grudnia 2023, 18:45 - Warszawa (Stadion Wojska Polskiego)
Legia Warszawa 2-0 AZ (Alkmaar)
Yuri Ribeiro 34, Blaž Kramer 81

Legia: 1. Kacper Tobiasz - 12. Radovan Pankov (74, 55. Artur Jędrzejczyk), 8. Rafał Augustyniak, 3. Steve Kapuadi - 13. Paweł Wszołek (68, 17. Gil Dias), 99. Bartosz Slisz, 22. Juergen Elitim, 5. Yuri Ribeiro - 27. Josué (87, 67. Bartosz Kapustka), 28. Marc Gual (68, 9. Blaž Kramer), 20. Ernest Muçi (87, 39. Maciej Rosołek).

AZ: 20. Rome-Jayden Owusu-Oduro - 2. Yukinari Sugawara (80, 59. Jayden Addai), 5. Alexandre Penetra, 4. Bruno Martins Indi, 18. David Møller Wolfe - 30. Denso Kasius (67, 11. Ibrahim Sadiq), 6. Tiago Dantas (60, 25. Riechedly Bazoer), 8. Jordy Clasie, 10. Dani de Wit (80, 14. Djordje Mihailovic), 19. Myron van Brederode (60, 7. Jens Odgaard) - 9. Vangélis Pavlídis.

czerwona kartka: Bruno Martins Indi (53. minuta, AZ, za brutalny faul).

m. - 14 grudnia 2023, 20:39:16 - *.internetia.net.pl
Druga bramka: minuta przy piłce, 21 wymienionych podań, jeden z piękniejszych goli polskich drużyn w pucharach ostatnich lat.

Hitler - 14 grudnia 2023, 20:39:53 - *.dynamic.chello.pl
Tylko Legia Warszawa godnie reprezentuje Polsze w pucharach.

Fritz - 14 grudnia 2023, 20:39:59 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Brawo Legioniści 👍 jeszcze Raków z awansem i udany rok w Europie

Mateo - 14 grudnia 2023, 20:40:05 - *.69.76.149
Legia może zawsze liczyć na... sędziego. Tą czerwona kartką załatwił mecz inna sprawa że Alkmar nic nie grało, przez większość meczu jeden cel y strzał na bramkę Tobiasza. Na jedno dobrze że awansowali, skończą sezon gdzieś w środku tabeli.

Z nad gran - 14 grudnia 2023, 20:40:26 - *.dynamic-4-waw-k-2-1-0.vectranet.pl
Bravo Legio , teraz trzymamy kciuki za Raków , a pies z Poznania niech szczeka dalej .

ww - 14 grudnia 2023, 20:40:31 - *.datapacket.com
jesli mowa była o wysprzedaniu wszystkich biletów a kibiców gościu nie było (i stref buforowych) to czemu było 27 tys widzów kiedy pojemnosc stadionu to 31 tys?

TSP - 14 grudnia 2023, 20:40:33 - *.109.147.219
Legii można nie lubić ale zachowanie kibiców na stadionie to najlepszy doping w Polsce.
Oczywiście poza stadionem to już inna melodia.

Drak - 14 grudnia 2023, 20:41:15 - *.play-internet.pl
Brawo Legia

NowySezon - 14 grudnia 2023, 20:41:39 - *.siedlce.domtel.com.pl
I gitara,nic tylko pogratulować awansu Legii Warszawa.Zasłużony awans,pewne zwycięstwo i rewanż na Alkmaar.

juchu - 14 grudnia 2023, 20:41:54 - *.dynamic.chello.pl
sukces ! Legia wygrywa grupę w pucharze Biedronki. Szacun

J - 14 grudnia 2023, 20:42:04 - *.146.114.158.mobile.internet.t-mobile.pl
WOW nieźle!
Na co dzień w lidze was nie lubimy, ale teraz to cały Białystok jest z was dumny. Bravo!

Rzeszowiak - 14 grudnia 2023, 20:42:06 - *.warszawa.vectranet.pl
Za rok bez Legii w pucharach. I też fajnie!

ZeteL - 14 grudnia 2023, 20:43:38 - *.ssp.dialog.net.pl
Josue to taki trochę buraczek ale w piłkę grać potrafi. Bartek Slisz - brakuje Cię w Zagłębiu.

Szymek H - 14 grudnia 2023, 20:43:46 - *.centertel.pl
Ulala, jakby nie rozsądny arbiter to Legia szpital . Niczym nie różni się bandytyzm na boisku z tym na ulicy poza trybunami

MartinMix - 14 grudnia 2023, 20:43:50 - *.161.249.71 (*.156.143.248)
Augustyniak pracuje na powołanie do reprezentacji Polski - świetny mecz!

(L)16MP - 14 grudnia 2023, 20:45:23 - *.21.169.77
Dziś objawiała się wielkosć Legii, najbardziej utytuowanego klubu w Polsce. Myśle, ze spokojnie Legia by wyszła z grupy LM. Za rok się przekonamy jak sięgniemy po 17 tytuł MP.
Ps. Mimo że nie lubie klubu z dykty i kontenerów trzymam kciuki za Raków. We drójke bedzie rażniej na piekną wiosne 2024 grać w fazie play-off.

(0-6)
facet walczył jak mógł w bramce ale sześć goli wpuścił; ale później mówił że nie było przekupionego meczu; dzięki Jacek za uczciwość

Swba - 14 grudnia 2023, 20:46:36 - *.home.aster.pl
Napinacze zobaczcie co robi Legia a zwłaszcza ci co pluli na Wielką Legię wstyd dla pseudo dzbanów !!!

czech25 - 14 grudnia 2023, 20:47:34 - *.centertel.pl
Pierwsze zadanie na dzisiaj wykonane ! Legia reprezentuje PL na wiosnę. Josue król Legii i najlepszy zawodnik meczu !!! Kramer świetnie na 2:0. Muci nie miał ochoty na grę. Natomiast największy wysiłek wykazała Legia w obronie i to skutecznie. Bardzo cieszy ten awans. Na co dzień kibicujemy swoim zespołom, dzisiaj cała Polska za Legią, brawo kibice Legii !!!

Kibic. - 14 grudnia 2023, 20:47:52 - *.213.83.223
Legio jesteście wielcy. Gratulacje. AZ był przy was jak mały regionalny bankrut z Zabrza.

Mateo - 14 grudnia 2023, 20:47:54 - *.69.76.149
@gniewus kompromitacja będzie jak legia nie doleci do ćwierćfinału, każdy inny wynik to będzie wstyd Lech grając do kwietnia podium zrobił zobaczymy czy legia będzie wyżej niż środek tabeli.

andymen - 14 grudnia 2023, 20:47:58 - *.dynamic.chello.pl
Brawo Legia!!! Puchar Biedronki jest w waszym zasięgu

Mateo - 14 grudnia 2023, 20:49:43 - *.69.76.149
@kibic. L16 mp i oczywiście klasycznie trol z legii obraża wszystkie inne kluby, nie wiem czy wiesz dla legii to koniec mistrzostwa.

Gratulacje - 14 grudnia 2023, 20:50:23 - *.30.10.82.mobile.internet.t-mobile.pl
Na tak ważnym meczu nie było kompletu widzów ? Brawo za Pilnikarza...

BI - 14 grudnia 2023, 20:52:11 - *.play-internet.pl
Jestem pod wrażeniem, nam się nigdy nie udało tak daleko dojsc, ale w tym roku wygramy wszystko, Jaga bedzie mieć dublet i może też daleko dojdziemy w pucharach 😁

pawelok88 - 14 grudnia 2023, 20:52:54 - *.144.122.185.in-addr.arpa
Fajnie, że polski zespół grając naprawdę przeciętnie (szczególnie w 1 połowie) wygrywa 2:0 z Holendrami. Jeszcze 5-10 lat temu nie do pomyślenia.
Większość spadkowiczów z Ligi Europy spokojnie do przejścia - dobrze byłoby trafić na Servette Geneva lub Molde.

Bo - 14 grudnia 2023, 20:53:38 - *.30.12.40.mobile.internet.t-mobile.pl
Zasłużone zwycięstwo. Alkmar to sredniak holenderski. Sprawidliwy rewanż za liberalna poprawność polityczną wobec Polaków.

Mateo - 14 grudnia 2023, 20:54:09 - *.94.211.129
Perfekt Legia. Cala Polska wam kibicowala.

Makosz Pol - 14 grudnia 2023, 20:58:08 - *.static.ef-service.nl
Jedynym Polskim klubem z europejskim pucharem jest Polonia Bytom Puchar Intertoto 1965r

Jaga - 14 grudnia 2023, 21:00:38 - *.centertel.pl
Wiadomo na co dzień jest się za Jagą, ale jak L
legia gra w pucharach to się im kibicuje bo reprezentują nasz kraj

EL - 14 grudnia 2023, 21:00:57 - *.play-internet.pl
Brawo! Gratulacje z Łodzi od kibica Widzewa. Krajowe podwórko to jedno, nie musimy za sobą przepadać, ale puchary to inna bajka. Punkty do krajowego rankingu potrzebne jak woda rybom. Rok temu Lech, w tym roku Legia i miejmy nadzieję jeszcze Raków. Inni w przyszłości skorzystają,

Mateo - 14 grudnia 2023, 21:01:57 - *.14.192.16
Dominacja Legii cale 90 minut. Szok i niedowierzanie. Odrobicie straty i kolejne mistrzostwo bedzie wasze. Pozdro z Posen.

antykomuna - 14 grudnia 2023, 21:02:55 - *.dynamic-2-waw-k-2-2-0.vectranet.pl
Kibicujmy wszystkim polskim klubom w Europie. Brawo Legia, wspierajmy teżRaków.

Krab - 14 grudnia 2023, 21:04:02 - *.147.13.163.mobile.internet.t-mobile.pl
a Lech Poznań będzie grał w pucharze LIDLA.

Pseudonim - 14 grudnia 2023, 21:04:13 - *.22.162.191
Coś chyba dużo naszło się zjadaczy popcornu, bo doping słaby. Poza tym strasznie monotonny.

Pab(L)o - 14 grudnia 2023, 21:11:13 - *.play-internet.pl
@antykomuna Tak jest! Wspieramy teraz Raków!
A podwójnie się trzeba cieszyć z dzisiejszego zwycięstwa na AZ. Również dlatego jak te **** potraktowały naszych kibiców, zawodników i działaczy. W gruncie rzeczy nie za to, że z Legii - ale za to, że z Polski...

xyz - 14 grudnia 2023, 21:15:50 - *.dynamic.chello.pl
Dobre było jak weszli jednocześnie Rosołek i Kapustka. Od razu pobiegłem do lodówki coś zjeść

Sławek - 14 grudnia 2023, 21:16:16 - *.146.116.139.mobile.internet.t-mobile.pl
Jaga gratuluję legi, powodzenia dalej w Europie bo w eklapie to nie!!

Maurice - 14 grudnia 2023, 21:23:59 - *.146.127.124.mobile.internet.t-mobile.pl
A na wiosnę będzie klapa i już po Legii

Daniel - 14 grudnia 2023, 21:27:56 - *.wtvk.pl
Brawo Legia, ważne punkty do rankingu. W Europie musimy trzymać się razem.

mundi - 14 grudnia 2023, 21:29:11 - *.240.139.6
to się nieźle oglądało, gratulacje dla Legii.

Mateo - 14 grudnia 2023, 21:55:05 - *.37.0.67
@grzechuleg sądzę że legia dostała by tak samo po prostu nasze miejsce jest w LK. Najpierw Lech z awansem i ćwierćfinał teraz legia z awansem, po prostu co sezon powinniśmy mieć minimum jeden klub w 1/16 LK żeby robił punkty i kasę.

Jojo - 14 grudnia 2023, 22:00:39 - *.centertel.pl
Ładnie wydrukowana czerwona kartka...

Mateo - 14 grudnia 2023, 22:12:30 - *.37.0.67
@mateo i klasycznie l16 mp nie wytrzymak i napisał pod nickiem swojego idola a teraz będzie obrażał Raków i inne kluby.

Kibic - 14 grudnia 2023, 22:19:14 - *.204.12.201.mobile.internet.t-mobile.pl
Josue to jednak 50% wartości druzyny

cium - 14 grudnia 2023, 22:21:13 - *.internetia.net.pl
Szacun za awans

LW_1916 - 14 grudnia 2023, 22:31:03 - *.dynamic.gprs.plus.pl
mati kompleksiarz! Zna ktoś rodziców matiego??? Boję się o niego, aby sobie coś nie zrobił!!!!

Mak - 14 grudnia 2023, 22:32:40 - *.internetia.net.pl
Podoliński ten niby trener na pielgrzymkę a borek jak zwykle do baru

Tomasz 111 - 14 grudnia 2023, 22:46:34 - *.65.157.24
Lech siegnął DNA odpadli w pucharach A w lidze MASAKRA Teraz tylko ...OKLEP W RADOMIU !!!!!!!

kibic - 14 grudnia 2023, 22:50:07 - *.init7.net
Legio, gratulacje z Zurychu. Piłka, jak i życie w ogóle, nie zawsze jest sprawiedliwa. Tym razem była. Dobry mecz w obronie. Brawo.

Doo - 14 grudnia 2023, 22:51:43 - *.30.16.22.mobile.internet.t-mobile.pl
Dodam tylko, że Crnac został kupiony za 1.2 mln euro !!! Strzelił przed transferem łącznie 11 goli w seniorskiej piłce ligowej !! Mecze domowe w obcym mieście. Wstydliwy wynik z Atalantą w rezerwowym składzie. Żenada!!!!

Rzeszowiak - 14 grudnia 2023, 22:52:38 - *.warszawa.vectranet.pl
Legii można nie lubić, ale Legii nie można lubić.

Viaplay - 14 grudnia 2023, 22:57:26 - *.129.255.233
Oglądał ktoś Lecha Poznań dzisiaj bo ja zrezygnowałem z tej tv i nie mogłem obejrzeć.

@Rzeszowia - 14 grudnia 2023, 23:08:49 - *.dynamic-2-waw-k-4-1-0.vectranet.pl
Oczywiście. Legii nie można lubić. Legię można tylko kochać! Proponuję maść na ból tyłka dla większości komentujących ;-)

Cesio - 14 grudnia 2023, 23:08:51 - *.10.207.249
@Rzeszowiak
Ciebie też

Maxz - 14 grudnia 2023, 23:11:54 - *.play-internet.pl
Kto sędziował? ;);););).

Lebiega - 14 grudnia 2023, 23:53:30 - *.dsl.bell.ca
Więc w czym problem w Legii? Trener?WkŁady?

scorpio - 15 grudnia 2023, 0:47:34 - *.dynamic.chello.pl
Gratulacje dla Legii. W pełni zsłużony awans. Życzę powodzenia w 1/16 !
Niestety w lidze za to przyjdzie zapłącić, już po mistrzostwie. Szkoda, bo macie fajny ranking do rozstawień.
Zakładam się o wszystko, że MP będzie Jaga.
@Makosz Pol Dzisiaj jesteście memem. Ale napisałeś prawdę. Szacunek.

mojo jojo - 15 grudnia 2023, 6:16:27 - *.205.211.190.nat.ftth.dynamic.t-mobile.pl
Duma I Sława !Legia Warszawa! psy szczekają karawana jedzie dalej :D

ziutek - 15 grudnia 2023, 7:09:44 - *.dynamic-4-waw-k-2-3-0.vectranet.pl
@Mateo
Potężny Spartak co sponiewierał kuchenkorza 1 punkcik zdobył.
Wy bez pucharó macie po mistrzostwie.

dynks - 15 grudnia 2023, 7:23:38 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
a w ekstraklapie środek tabeli buahaha

Tatulo - 15 grudnia 2023, 12:51:34 - *.146.124.76.mobile.internet.t-mobile.pl
Piłkarze AZ uratowali posadę temu trenerkowi Legii

Przemek - 15 grudnia 2023, 15:07:46 - *.ejedrzejow.pl
Nie lubię się powtarzać, ale życzenie niepowodzenia polskiemu klubowi w europejskich pucharach, albo cieszenie się z jego porażek to oznaka głupoty i małości. Ja Legii nie lubię na krajowym podwórku, ale cieszę się jak wygrywa w Europie, tak jak każdy inny polski klub, bo to są bezcenne punkty do rankingu.
Jaki ten Gual cienki. Nie potrafię logicznie wytłumaczyć, dlaczego aż tak mu nie idzie w Legii. Jedyne co robi to głupkowate miny i gra w dziwacznych przykrótkich spodenkach. Tak czy siak - brawa dla Legii i bye bye Alkmaar.

PT - 16 grudnia 2023, 9:07:46 - *.ssp.dialog.net.pl
Warszawiacy lepiej ich ukarali niż UEFA. I tak tosię robi: na boisku!

futbolista - 16 grudnia 2023, 19:22:52 - *.bois.qwest.net
pan Gual, przemku, jest PANY, za te krotkie spodenki, poniewaz opiera sie kulturze muzulmanskiej. poszperaj.